odpryskujacy lakier - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-23, 21:43   #1
justi145
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wilamowice
Wiadomości: 6
Unhappy

odpryskujacy lakier


Hej Dziewczynki, błagam pomóżcie. Zaczełam prace w salnie jako manicurzystka jak wiadomo początki są trudne ale ja mam taki problem że niektóre klientki malują u mnie paznokcie lakierem i w ten sam dzień albo na drugi ten lakier odchodzi w tedy kolerzanki poprawiają i jak one to zrobią to jest ok Manicure wykonuje w takiej kolejności: zmywam lakier opiłowywuje pazurki nakładam płyn na skórki poźniej mocze w wodzie nakładam oliwke na skórki zeby zanim wytne skorki nie stwardły potem wycinam skórki matowi płytke paznokcia odtłuszczam i maluje dwie warstwy lakieru utwardzacz i na koniec wysuszacz No i oczywiście dziewczyny robią tak samo i od nich sie trzyma a ode mnie nie dodam jeszcze ze pracujemy na firmie alessandro i opi

Edytowane przez justi145
Czas edycji: 2010-08-23 o 22:04
justi145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 23:31   #2
Nowa_Nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar Nowa_Nadzieja
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wszędzie za daleko
Wiadomości: 5 895
Dot.: odpryskujacy lakier

pracujesz jako manicurzystka w salonie i nie wiesz,że nie powinno się wycinać skórek?!no chyba,że klientka ma takie ŻYCZENIE,ale OBOWIĄZKIEM manicurzystki jest zrobienie tak,żeby nie trzeba było wycinać!Wiem zdarzają się przypadki kiedy skórki są bardzo twarde,ale oliwka działa cuda ,tak samo preparaty rozpuszczające

Możliwe,że robisz wszystko za szybko.Na Twoim miejscu pomiędzy pomiędzy lakierem a utwardzaczem odczekałabym sporo czasu.Po za tym nie piszesz nic o podkładzie,a nawet na zwykłej odżywce lakier dłużej się trzyma.
__________________
oj tam,oj tam...
Nowa_Nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 18:07   #3
justi145
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wilamowice
Wiadomości: 6
Dot.: odpryskujacy lakier

pracuje jako manicurzystka i jestem najmłodsza stażem więc musze dostosować sie do reszty tak jak one robią Swoją drogą może i nie powinno sie wycinać ale bez skórek paznokiec wygląda dużo ładniej i tego oliwka nie zrobi więc klientki wolą tak Ale nie o to pytałam...
justi145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 18:33   #4
Nowa_Nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar Nowa_Nadzieja
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Wszędzie za daleko
Wiadomości: 5 895
Dot.: odpryskujacy lakier

Cytat:
Napisane przez justi145 Pokaż wiadomość
pracuje jako manicurzystka i jestem najmłodsza stażem więc musze dostosować sie do reszty tak jak one robią Swoją drogą może i nie powinno sie wycinać ale bez skórek paznokiec wygląda dużo ładniej i tego oliwka nie zrobi więc klientki wolą tak Ale nie o to pytałam...
pewnie,niech lepiej wygląda,ale jak naruszysz miazgę klientce to tłumaczenie"bo wygląda dużo ładniej " tyłka Ci nie uratuje

i jakbyś nie zauważyła,odpowiedziałam na Twoje pytanie
__________________
oj tam,oj tam...
Nowa_Nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-26, 23:08   #5
justi145
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wilamowice
Wiadomości: 6
Dot.: odpryskujacy lakier

zauważyłam i dziękuje acz kolwiek reszta komentarza była zbędna a że dbam o swój tyłek to nie wycinam skórek na siłę
justi145 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 11:53   #6
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: odpryskujacy lakier

Wspominasz o oliwce, która dajesz nim pomalujesz paznokcie. Moim zdaniem to nie jest konieczne, a może spowodować gorsza przyczepnośc lakieru. Jeżeli jednak to wg Ciebie jest konieczne- przyłóż sie staranniej do odtłuszczenie płytki paznokcia. Może resztki oliwki powodują zła przyczepnośc lakieru?
Kolejna sprawa, czy w Twoim salonie konieczne jest wymaczanie skórek? W dzisiejszych czasach mając tak wiele wysokiej jakości removwerów do skórek wymaczanie ich nie jest konieczne, a może spowodować odpryskiwanie lakieru.
Piszesz, tez o matowieniu płytki przed nałożeniem lakieru. Wiem, że wiele stylistek tak, robi jednak, ja postepuje odwrotnie- poleruję, na to dobrej jakości baza, 2xlakier i dobry top coat i.... paznokcie zmywam po tygodniu bez odprysnięć.

Mam nadzieje, że moje rady Ci sie przydadzą.
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:54.