Mocne paznokcie u gitarzysty - proszę o porady - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-02, 22:01   #1
gitarzysta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3

Mocne paznokcie u gitarzysty - proszę o porady


Witam. Gram na gitarze klasycznej i niestety muszę do tego mieć dłuższe paznokcie u prawej dłoni. Mam jednak dość łamliwe paznokcie i utrzymanie ich w dobrym stanie jest trudne. Stosowałem różne odżywki czy utwardzacze, ale niewiele to pomaga. Czytałem o żelowaniu paznokci, proszę więc o poradę w tej sprawie. Zaznaczam, że jestem mężczyzną i zależy mi żeby paznokcie wyglądały jednak naturalnie i ewentualne czynione z nimi zabiegi były możliwie niedostrzegalne.

Czy paznokcie da się zażelować tak, żeby wyglądały naturalnie (na przykład po dodaniu matującego lakieru)?

Jeśli macie inny pomysł jak wzmocnić paznokcie, to proszę o poradę.
gitarzysta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-03, 13:24   #2
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Mocne paznokcie u gitarzysty - proszę o porady

Cytat:
Napisane przez gitarzysta Pokaż wiadomość
Witam. Gram na gitarze klasycznej i niestety muszę do tego mieć dłuższe paznokcie u prawej dłoni. Mam jednak dość łamliwe paznokcie i utrzymanie ich w dobrym stanie jest trudne. Stosowałem różne odżywki czy utwardzacze, ale niewiele to pomaga. Czytałem o żelowaniu paznokci, proszę więc o poradę w tej sprawie. Zaznaczam, że jestem mężczyzną i zależy mi żeby paznokcie wyglądały jednak naturalnie i ewentualne czynione z nimi zabiegi były możliwie niedostrzegalne.

Czy paznokcie da się zażelować tak, żeby wyglądały naturalnie (na przykład po dodaniu matującego lakieru)?

Jeśli macie inny pomysł jak wzmocnić paznokcie, to proszę o poradę.
A polerujesz je? Ja kiedyś grałam na gitarze klasycznej "wyczynowo" i nie rozstawałam się z polerką Do tego jadłam strasznie dużo galaretek i miałam szpony a nie paznokcie.
Do tego na pewno pomaga wcieranie olejku rycynowego, odżywki keratynowej Gal, serum z mirry Barbra (te dwie najłatwiej przez neta dostać), albo smarowanie odżywką różową z wapniem z Lovely, którą można dostać w każdym Rossmannie.
Możesz też brać witaminki, skrzyp, moczyć w oliwie, w naparze z nasion kopru włoskiego.
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 10:31   #3
gitarzysta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Mocne paznokcie u gitarzysty - proszę o porady

Dziękuję, za radę. Wypróbuję te metody.

Awaryjnie jednak, gdyby to nie pomogło, lub potrzebowałbym szybszych efektów, proszę o odpowiedź jak to jest z żelowaniem. Da się to tak zrobić, żeby nie rzucało się w oczy? Wiem, że sporo gitarzystów nosi tipsy, ale na to się na pewno nie skuszę. Nie jestem profesjonalistą w gitarowaniu, więc aż tak się "oszpecać" dla gitary nie chcę
gitarzysta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 10:38   #4
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Mocne paznokcie u gitarzysty - proszę o porady

Cytat:
Napisane przez gitarzysta Pokaż wiadomość
Dziękuję, za radę. Wypróbuję te metody.

Awaryjnie jednak, gdyby to nie pomogło, lub potrzebowałbym szybszych efektów, proszę o odpowiedź jak to jest z żelowaniem. Da się to tak zrobić, żeby nie rzucało się w oczy? Wiem, że sporo gitarzystów nosi tipsy, ale na to się na pewno nie skuszę. Nie jestem profesjonalistą w gitarowaniu, więc aż tak się "oszpecać" dla gitary nie chcę
Jeśli chodzi o zwykłe tipsy, to z nimi nie da się grać Z akrylowymi też nie, wiem, bo miałam Z żelowymi być może jest inaczej, a na pewno, jeśli tylko zażeluje się naturalną płytkę. Ale moim zdaniem jednak to widać. Ale niech się jeszcze wypowie jakaś profesjonalistka, bo być może istnieją jakieś żele/techniki, dzięki którym wygląda to w 100% naturalnie.
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-04, 15:42   #5
Diana33
Zakorzenienie
 
Avatar Diana33
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 4 089
Dot.: Mocne paznokcie u gitarzysty - proszę o porady

oczywiście że da się nałozyć żel tak że nawet nikt się nie zorientuje że coś jest na paznokciach! tyle tylko że musi zrobić to ktoś kto zna się na rzeczy a nie pierwsza lepsza tipsiarka
miej na uwadze jednak to że paznokcie odrastają a żel razem z nimi więc trzeba to uzupełniać a paznokcie skracać żebyś nie mial szponów a w takim przypadku najlepiej aby skróciła je stylistka bo można naruszyć strukturę żelu i zacznie on odchodzić
__________________
Moje storczyki
Diana33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-07, 08:23   #6
gitarzysta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 3
Dot.: Mocne paznokcie u gitarzysty - proszę o porady

Dziękuję Paniom za odpowiedź

Jak zostanę sławnym gitarzystą, to będę Wam wysyłał wejściówki na moje koncerty
gitarzysta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 10:50   #7
_Nikki_
Zakorzenienie
 
Avatar _Nikki_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 8 083
Dot.: Mocne paznokcie u gitarzysty - proszę o porady

Haha, no życzymy powodzenia
Dopiero natrafiłam tu na wątek, znalazłam gdzieś kiedyś dosyć dobre utwardzacze, skorzystała z nich moja siostra, wygiąć sie nie dało, kamień o.o Zapytam ją o nazwe i podrzuce tu w temacie

Ja też gram na gitarze od trzech lat i nigdy nie stosowałam żadnych odżywek specjalnie po to żeby grać Normalnie tylko bezbarwnym lakierem pomalowałam i było dobrze, ale wiadomo, dziewczyna i lakier to normalne, prawda a do chłopaków już troche mniej to pasuje
Ogólnie, brat też gra na gitarze, tyle że elektrycznej, nie stosował nigdy żadnych utwardzaczy Mi jedynie długie paznokcie przeszkadzają w naciskaniu strun, zawsze sie jakaś zaczepi

Także, siostra wróci ze szkoły to ją zapytam o ten utwardzacz
__________________
Zapuszczam włosy!
cel: za pupę
aktualnie: za ramiona


_Nikki_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-08, 18:41   #8
ananonda191
Zadomowienie
 
Avatar ananonda191
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 354
Dot.: Mocne paznokcie u gitarzysty - proszę o porady

Świat oszalał. Facet po lekturze artykułów o babskich fanaberiach (tipsy, żele) chcący dokształcać się dalej na babskim forum :/
W ogóle nie powinieneś o tym myśleć, a co dopiero chcieć wprowadzać akcje typu odżywki do paznokci a co dopiero tipsy i żele w czyn!
Myślałam, że nic już mnie nie zaskoczy.


Cytat:
Napisane przez gitarzysta Pokaż wiadomość
Zaznaczam, że jestem mężczyzną
Jeśli nawet kiedykolwiek nim byłeś, to przestałeś być z chwilą gdy w Twoim umyśle zaświtała myśl, którą nas tu uraczyłeś, jednocześnie - przepraszam za sformułowanie - "ucinając" sobie jaja.


Gdzie ci mężczyźni... prawdziwi tacy...
ananonda191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-08, 20:15   #9
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Mocne paznokcie u gitarzysty - proszę o porady

Cytat:
Napisane przez ananonda191 Pokaż wiadomość
Świat oszalał. Facet po lekturze artykułów o babskich fanaberiach (tipsy, żele) chcący dokształcać się dalej na babskim forum :/
W ogóle nie powinieneś o tym myśleć, a co dopiero chcieć wprowadzać akcje typu odżywki do paznokci a co dopiero tipsy i żele w czyn!
Myślałam, że nic już mnie nie zaskoczy.



Jeśli nawet kiedykolwiek nim byłeś, to przestałeś być z chwilą gdy w Twoim umyśle zaświtała myśl, którą nas tu uraczyłeś, jednocześnie - przepraszam za sformułowanie - "ucinając" sobie jaja.


Gdzie ci mężczyźni... prawdziwi tacy...
Wybacz, ale czy Twoja wypowiedź aby pasuje do wątku? I cóż, to, że nie rozumiesz, że ktoś może mieć pasję i dobry pomysł na życie, któremu chce dopomóc, nie daje Ci prawa do krytykowania w taki sposób.
"Prawdziwych mężczyzn" znajdziesz w Turcji najbliżej, życzę szczęścia
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 18:39   #10
justyna_suw
Raczkowanie
 
Avatar justyna_suw
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 30
Dot.: Mocne paznokcie u gitarzysty - proszę o porady

eh zazdroszczę Wam umiejetności grania na gitarze..też bym chciała..
Nikki ja również jestem ciekawa nazwy tego utwardzacza
justyna_suw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 18:53   #11
_Nikki_
Zakorzenienie
 
Avatar _Nikki_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 8 083
Dot.: Mocne paznokcie u gitarzysty - proszę o porady

Nie no nauczyć sie to nic trudnego Dla mnie to była czarna magia

Nie wie siostra, zapomniała :/
__________________
Zapuszczam włosy!
cel: za pupę
aktualnie: za ramiona


_Nikki_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 18:58   #12
justyna_suw
Raczkowanie
 
Avatar justyna_suw
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: nibylandia
Wiadomości: 30
Dot.: Mocne paznokcie u gitarzysty - proszę o porady

a to pech..no trudno
justyna_suw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 22:53   #13
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Mocne paznokcie u gitarzysty - proszę o porady

Cytat:
Napisane przez _Nikki_ Pokaż wiadomość
Nie no nauczyć sie to nic trudnego Dla mnie to była czarna magia

Nie wie siostra, zapomniała :/
Hehe to zależy, jeśli się chce grać na akordach, to jest prostsze niż gra na cymbałkach, a jak chce się grać klasycznie, to już jest trudniej, zresztą jak przy wszystkich instrumentach i śpiewie w muzyce klasycznej No i do gitary trzeba mieć wtedy supermocne paznokcie u prawej ręki, nie ma zmiłuj

Jeszcze sobie przypomniałam, że w czasie, gdy uczyłam się w szkole muzycznej, jadłam kisiele, kiedy mi się galaretki przejadły, ale teraz jak tak pomyślę, to chyba kisiel nic w sobie odżywczego nie ma
A i chciałam powiedzieć, że nauka gry na gitarze to super sposób na oduczenie się obgryzania paznokci

Jeszcze w temacie utwardzaczy - z opinii na Wizażu i wśród moich koleżanek dobrze utwardzają Rimmel Nail Rescue i Joko Aktywna Kuracja Utwardzająca (fioletowa i śmierdząca), ale nie można używać za długo, bo mogą wysuszać i prowadzić do rozdwajania, chyba nawet na ulotce Joko piszą, żeby używać 3 tygodnie a potem tylko okazyjnie.
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-09, 23:32   #14
_Nikki_
Zakorzenienie
 
Avatar _Nikki_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 8 083
Dot.: Mocne paznokcie u gitarzysty - proszę o porady

Cytat:
Napisane przez jyyli Pokaż wiadomość
Hehe to zależy, jeśli się chce grać na akordach, to jest prostsze niż gra na cymbałkach, a jak chce się grać klasycznie, to już jest trudniej, zresztą jak przy wszystkich instrumentach i śpiewie w muzyce klasycznej No i do gitary trzeba mieć wtedy supermocne paznokcie u prawej ręki, nie ma zmiłuj

Jeszcze sobie przypomniałam, że w czasie, gdy uczyłam się w szkole muzycznej, jadłam kisiele, kiedy mi się galaretki przejadły, ale teraz jak tak pomyślę, to chyba kisiel nic w sobie odżywczego nie ma
A i chciałam powiedzieć, że nauka gry na gitarze to super sposób na oduczenie się obgryzania paznokci

Jeszcze w temacie utwardzaczy - z opinii na Wizażu i wśród moich koleżanek dobrze utwardzają Rimmel Nail Rescue i Joko Aktywna Kuracja Utwardzająca (fioletowa i śmierdząca), ale nie można używać za długo, bo mogą wysuszać i prowadzić do rozdwajania, chyba nawet na ulotce Joko piszą, żeby używać 3 tygodnie a potem tylko okazyjnie.

No i właśnie zbyt długich nie można mieć, wkurzające jest to jak paznokieć zaczepia o inne struny. Ja gram i na akordach i klasycznie, np Fade to black Metallicy [mam nadzieje że dobrze napisałam] uczyłam się chyba pół roku a takich prostszych piosenek "ogniskowych" nie więcej jak pół godziny Także to wszystko zależy od piosenki Coś mnie wzięło żeby teraz pograć, ale wpół do pierwszej to raczej nie wypada, prawda
__________________
Zapuszczam włosy!
cel: za pupę
aktualnie: za ramiona


_Nikki_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 18:17   #15
jyyli
Zakorzenienie
 
Avatar jyyli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Pegasus galaxy
Wiadomości: 10 048
GG do jyyli
Dot.: Mocne paznokcie u gitarzysty - proszę o porady

Cytat:
Napisane przez _Nikki_ Pokaż wiadomość
No i właśnie zbyt długich nie można mieć, wkurzające jest to jak paznokieć zaczepia o inne struny. Ja gram i na akordach i klasycznie, np Fade to black Metallicy [mam nadzieje że dobrze napisałam] uczyłam się chyba pół roku a takich prostszych piosenek "ogniskowych" nie więcej jak pół godziny Także to wszystko zależy od piosenki Coś mnie wzięło żeby teraz pograć, ale wpół do pierwszej to raczej nie wypada, prawda
Wiem, że tutaj zrobię totalnego offtopa, ale mnie chodziło o muzykę klasyczną. Metallica ma się tak do muzyki klasycznej jak Nightwish do operowej (co z tego, że wokalistka JEST wykształcona na śpiewaczkę operową, jak jej piosenki lepiej lub gorzej zaśpiewa każdy, a arię z Carmen - tylko osoba wykształcona). Metallica to nie jest muzyka klasyczna
I przepraszam za offtopa, ale trochę to denerwuje po tych kilkunastu latach grania, jak ludzie myślą, że gitara jest taka prosta i kończy się na Metallice
jyyli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-10, 18:22   #16
_Nikki_
Zakorzenienie
 
Avatar _Nikki_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Łomża
Wiadomości: 8 083
Dot.: Mocne paznokcie u gitarzysty - proszę o porady

Nie, o to mi chodziło, może źle Cię zrozumiałam ale miałam na myśli granie na gitarze tzn jak są akordy to ten drugi sposób że pojedynczo na strunach Nie wiem czy rozumiesz o co mi chodzi, nic nie mówię że gra na gitarze kończy się na Metallice, podałam tylko przykład.
__________________
Zapuszczam włosy!
cel: za pupę
aktualnie: za ramiona


_Nikki_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:12.