pudełka i słoiczki ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-01, 19:28   #1
sniegu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 3

pudełka i słoiczki ;)


Czy zastanawiałyście się kiedyś nad tym, jaki wpływ na Wasze decyzje dotyczące zakupu kosmetyku ma jego opakowanie??

Ja na przykład w kremach do twarzy lubię nie za duże pudełeczka, no i obowiązkowo szklany słoiczek!
a jeśli chodzi o kolorki - to najlepiej jak nie ma ich za dużo (żeby nie było zbyt pstrokato) i są pastelowe.

A jeśli chodzi o balsamy do ciała - to musi się dobrze otwierać no i kolorki - jak wyżej

Oczywiście, najważniejsze jest jakość kremu, ale jak już przychodzi mi wybierać między dwoma kremami, które odpowiadają mi pod względem jakości - to wybieram ten, który wizualnie najbardziej mi się podoba

A jak jest u Was? czy opakowanie ma dla Was jakiekolwiek znaczenie?
A jeśli tak - to jakie najbardziej lubicie kolory, kształty itp...
sniegu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 19:33   #2
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: pudełka i słoiczki ;)

Dla mnie opakowanie kremu, balsamu czy innego kosmetyku nie ma większego znaczenia. Liczy się jego działanie, skład itd. Często korzytam w tym wypadku z KWC.
Jednak nie skusiłabym się na jakąś nieznaną markę z szarym, brzydkim, mało estetycznym opakowaniem, ale takich nie spotykam.
__________________
Okruszki to tylko łzy chleba, który płacze, kiedy się go kroi.
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 19:56   #3
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Cool Dot.: pudełka i słoiczki ;)

Oj mają ogromny wpływ heheh dzialają na podświadomość, działają

w końcu nie z byle powodu są wymyślane różne opakowania i wzory

Szczerze sie przyznam, ze jesli krem jest w jakimś tandetnym opakowaniu to nie kupie go - to mnie zniechęca. Choć być może krem jest cudowny a ja się o tym nie przekonam

Nie lubie też opakowań pseudoluksusowych - że duże opakowanie kremu, często plastik, a w środku krem w dużo mniejszej komorze Nie lubie wzorków i pierdołków na opakowaniu.

Podobaja mi sie opakowania nivea - zwłaszcza słoiczki, choć te plastikowe tez są ciężkie i porządne,

olay tez ma fajne opakowania, zwłaszcza te z pompką

balsamy no cóż też lubie pompki

Generalnie przekonuja mnie, neutralne chłodne barwy i prostota ale nie taka całkowita "apteczność"
np. Loreal, neutrogena, vichy


A juz najcudowniejsze co może być to prawdzwe szklane butelki i słoiczki, zatykane korkiem, przewiązywane materialem - takie retro uczta dla oczu

No i wydało sie kupujemy bo ładne i bo lubimy sie maziac a nie dlatego że koniecznie bezwarunkowo potrzebujemy ale wydaje mi się że tego stadium jeszcze nie trzeba leczyć
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 20:02   #4
Buena Dzidzia
Wtajemniczenie
 
Avatar Buena Dzidzia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 924
Dot.: pudełka i słoiczki ;)

Cytat:
Napisane przez prettycow Pokaż wiadomość

No i wydało sie kupujemy bo ładne i bo lubimy sie maziac a nie dlatego że koniecznie bezwarunkowo potrzebujemy ale wydaje mi się że tego stadium jeszcze nie trzeba leczyć
Ja nie kupuję bo ładne
__________________
Okruszki to tylko łzy chleba, który płacze, kiedy się go kroi.
Buena Dzidzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 20:14   #5
prettycow
Raczkowanie
 
Avatar prettycow
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: z łąki
Wiadomości: 328
Dot.: pudełka i słoiczki ;)

No dobra Ty nie




Opakowania są po to aby zwracac naszą uwagę i wzbudzic chec sięgniecia po cos z półki na której stoi duzo innych rzeczy. I jesli juz sięgamy to opakowania spełniło swoją marketingową rolę. To czy przeczytamy skład i zastanowimy sie czy 5 balsam jest nam niezbędny zależy juz od nas. Ważną cechę jest tez "rozpoznawalność" marki. Coś co je łączy i sie konsumentowi kojarzy od razu z tą marką.Takie tam marketingowe beblanie
__________________



prettycow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-01, 21:56   #6
alhazira
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 88
Dot.: pudełka i słoiczki ;)

ja np kiedys skusilam sie na serie kosmetykow Garniera bo mialy fajne zywe kolory mile dla oczu...niestety niektore produkty okazaly sie porazka i teraz kieruje sie bardziej rozsadkiem. Ogolnie lubie zeby kosmetyk mial wzgodne opakowanie, najlepiej oplywowy ksztalt, no i nie zawielkie zeby miescil sie w niejednej kosmetyczce no i po to zeby nie stal wiecznie u mnie lazience bo lubie zmiany. Ostatnio tez lubie stonowane barwy. Czesto mam tez tak ze jak odpowiada mi jakis kosmetyk to kupuje inne produkty (juz niestety nie tak dobre) z tej samej serii zeby samotnie nie stal na polce:d jakies takie zboczenie...
alhazira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.