Pozbyć sie puszystych włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-29, 11:52   #1
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320

Pozbyć sie puszystych włosów


Wiem, ze większość chce miec właśnie puszyste włosy- ja je mam i bardzo mnie drażnią. Są wyjątkowo podatne i nie moge ich spiąć, bo gdy po kilku godzinach chce rozpuścić już mam wszlekie odbicia po śpięciach.
Obecnie je ściełam- teraz znów zapuszczam, bo jednak w dłuzszych włosach mi lepiej.
Są zdrowe, lśniące i co najważniejsze- nie farbowane.
Nie chce jednak by żyły swoim życiem- chce by ładnie przylegały do głowy, jednak puszystość przeszkadza.
Co zrobić by stały się mniej puszyste, jakich kosmetyków stosować?
Włosy myję szamponem regeneracyjnym Gliss Kur'em do włosów suchych i zniszczonych. Nie suszę ich suszarką, a ni używam lakierów, pianek czy żeli. Tak samo nie używam lokówki.

Pierwsze dwa zdjęcia- moje aktulanie puszyste włosy, których mam dość.
Trzecie zdjecie- efekt o jaki mi chodzi, który osiągam gdy włosy nieco są przytłuszczone. Rzecz jasna nie czuje sie wtedy konfortowo.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.

Edytowane przez Nati02
Czas edycji: 2013-05-31 o 09:38
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 12:12   #2
smerfeta01
Zakorzenienie
 
Avatar smerfeta01
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 8 244
Dot.: Pozbyć sie puszystych włosów

naprawdę tak trudno jest skorzystać z wyszukiwarki codziennie na tym forum pojawia się mnóstwo wątków dot. puszących się włosów, jak sobie z nimi radzić, czego używać itp. nie warto zaśmiecać forum podobnymi wątkami o tym samym.
smerfeta01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 19:02   #3
naked21
Wtajemniczenie
 
Avatar naked21
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Heaven
Wiadomości: 2 029
GG do naked21
Dot.: Pozbyć sie puszystych włosów

Nati, mam ten sam problem, z tym ze moje włoski sie zniszczyly. zaczelam namietnie uzywac prostownicy bo nic, zadne nawet profesjonalne kosmetyki nie potrafily ich wygładzić. teraz juz ich tak nie maltretuje, znalazlam zupelnie odwrotny sposób- loki, nawijam je na papilotki ciezko polecic cos dobrego, bo niestety mnie nic nie pomoglo taka poprostu natura moich włosków. po wakacjach koncze z pasemkami, zmienie kolorek na bronzik i moze jakos dojda do siebie
__________________
"Lubię ten stan, rozkoszne sam na sam. Cisza i ja. Cisza, ja i czas(...)"
naked21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 19:53   #4
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: Pozbyć sie puszystych włosów

Nati02, mam identyczne włosy jak Ty - jak zobaczyłam Twoje zdjęcia, to jakby ktoś mi zdarł skalp i zarzucił na Twoją głowę Albo odwrotnie

Moje włosy jeśli są umyte to puszą się jakby mi mama za niemowlaka wstrzykiwała Wella Puszystość w cebulki Dopiero jak są już takie lekko tłustawe to można powiedzieć że nad nimi panuję

W każdym razie mi trochę pomagały wszelkiego rodzaju preparaty nabłyszczające typu Renee Blanche - one troszkę natłuszczają włoski, więc masz kontrolowany efekt podobny do leciutkiego naturalnego przetłuszczenia.

A teraz jestem uzależniona od prostownicy... Wiem, wiem, wiem - niszczy, pali, przesusza, ale ja i moja prostownica to miłość od pierwszego wejrzenia Wprawdzie nasz związek jest nieco tokstyczny, ale trwamy tak razem już prawie od roku, i dzięki kupie $$$$$$ wywalonej na szampony/odżywki/preparaty zabezpieczające moje włosy mają się na czwórkę z plusem, a ja nie pamiętam co to puch na głowie
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 20:11   #5
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Pozbyć sie puszystych włosów

Smerfeto szukalam z wyszukiwarki, ale rozumie Twoje oburzenie. Owszem, są wątki o puszystych włosach, które prześledziłam jednak nie znalazłam wyczerpujących odpowiedzi. Zauważ również prosze, że nie jestem tu o kilku dni i znam zasady tutaj panujące.

Naked ja niestety mam tak przy zdrowych włosach. I niestety nie mam pojęcia co dalej. Tobie radze nie nie prostować tyle- w końcu włos tez ma jakąś wytrzymałość

Wunia to nie jestes sama z tym problemem
Ja nie chce właśnie ich prostować- bardzo o nie dbam i nie wyobrażam sobie je tak męczyć. A czy czasam po tych preparatach nie będę musiala myć częściej włosów? Nie chce iść traktować częściej tą twardą woda niż co 3-4 dni.
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 20:38   #6
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: Pozbyć sie puszystych włosów

Nati, cięzko powiedzieć, bo ja swoje kudły i tak myję codziennie, więc nie zauważyłam żadnych zmian. Wiesz co, jeszcze mi się przypomniało, że wszystkie preparaty do włosów na lato z filtrami też jakoś to puszenie się redukowały - zupełnie nie rozumiem dlaczego W każdym razie używałam takiej serii z papają Welli i GlissGur takiego spreju na słońce i też było OK

A co do prostownicy - też mam takiego hopla na punkcie zdrowych włosów. Nigdy nie farbowane, żadnych trwałych, suszarek itp. Nawet jak były za ciasno spięte, to czułam prawie fizyczny ból, bo moje włosy cierpią Ale spróbowałam z prostownicą i uzależnia Jak... czekolada, dobry seks i Sheridan's w jednym
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 20:52   #7
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Pozbyć sie puszystych włosów

Wunia nie kuś tym seksem yyy prostownicą D
Też tak mam z tym zboczeniem na punkcie zdrowych wlosow tyle, ze nie stosuje filtrow.
Ja nie mam potrzeb myc czesciej wiec nie myje.
Musze spróbować z tą serią z papają
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-05, 18:04   #8
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: Pozbyć sie puszystych włosów

Nati, właśnie na takim innym forum, na którym profesjonaliści odpowiadają na pytania wszelkiego rodzaju fryzjerskich desperatek jakiś fryzjer polecił dziewczynie, która ma na głowie identyczną stertę oczywiście zdrowego niemniej jednak puchu szampon i odżywkę Farouk Smoothing. I właśnie poważnie rozważam nabycie ich drogą kupna... Jakby co napiszę jak się sprawują. Pzdr
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 19:06   #9
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Pozbyć sie puszystych włosów

a gdzie chcesz ją kupić? Jaka jest cena?
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 19:23   #10
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: Pozbyć sie puszystych włosów

Apiska, najprawdopodobniej tutaj: http://www.farouk.com.pl/catalog/index.php - to chyba firmowy sklep Farouk. Kosztują coś około 45 złotych (i szampon, i odżywka).
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 11:19   #11
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Pozbyć sie puszystych włosów

Wyprobowalam prostownice- wow tylko moge powiedziec
Chyba zainwestuje w jakąś dobrą i skończy się mój problem... poki co uzywam schaumy kokosowej, i szamponu i odzywki i jest dobrze
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-07-13, 13:16   #12
wunia83
Zadomowienie
 
Avatar wunia83
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 133
Dot.: Pozbyć sie puszystych włosów

Cytat:
Napisane przez Nati02
Wunia nie kuś tym seksem yyy prostownicą
Cytat:
Napisane przez Nati02
Wyprobowalam prostownice- wow tylko moge powiedziec
A widzisz...

A tak z ciekawości - jaką prostownicę testowałaś???
__________________
"Sticks and stones may break my bones, but words can never hurt me"
wunia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-13, 16:18   #13
Nati02
Zakorzenienie
 
Avatar Nati02
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 8 320
Dot.: Pozbyć sie puszystych włosów

Niestety nie jestem Ci w stanie powiedziec, bo to kuzynki. Jednak wiem, ze jest to profesjonalna do salonów fryzjerskich i wlosy juz trzeci dzień mam proste
__________________
Życie to ciągłe ryzyko.
Nati02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-02-16, 19:37   #14
czarna_2202
Raczkowanie
 
Avatar czarna_2202
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 321
GG do czarna_2202
Dot.: Pozbyć sie puszystych włosów

ja właśnie nie wiem co zrobić!!! mam taki sąm problem puszyste sianowate włosy niesworne fale, no i nie wiem co robić. Używałam glis kur, no i moje włoski były bardziej gładkie, jednak to też mało daje. nie wiem czy starać sie o loczki czy prostować, bo mój aktualny stan włosów to cos pomiędzy. Największy problem w tym że mam okrągłą twarz i gdy mam strasznie puszyste włosy to wyglądam strasznie....
czarna_2202 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 15:12   #15
kas96
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 1
Dot.: Pozbyć sie puszystych włosów

Cytat:
Napisane przez wunia83 Pokaż wiadomość
Nati02, mam identyczne włosy jak Ty - jak zobaczyłam Twoje zdjęcia, to jakby ktoś mi zdarł skalp i zarzucił na Twoją głowę Albo odwrotnie

Moje włosy jeśli są umyte to puszą się jakby mi mama za niemowlaka wstrzykiwała Wella Puszystość w cebulki Dopiero jak są już takie lekko tłustawe to można powiedzieć że nad nimi panuję

W każdym razie mi trochę pomagały wszelkiego rodzaju preparaty nabłyszczające typu Renee Blanche - one troszkę natłuszczają włoski, więc masz kontrolowany efekt podobny do leciutkiego naturalnego przetłuszczenia.

A teraz jestem uzależniona od prostownicy... Wiem, wiem, wiem - niszczy, pali, przesusza, ale ja i moja prostownica to miłość od pierwszego wejrzenia Wprawdzie nasz związek jest nieco tokstyczny, ale trwamy tak razem już prawie od roku, i dzięki kupie $$$$$$ wywalonej na szampony/odżywki/preparaty zabezpieczające moje włosy mają się na czwórkę z plusem, a ja nie pamiętam co to puch na głowie
ale ja nawet jak wyprostuje włosy to mam siano :c a mam prostownice z remingtona
kas96 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 07:33   #16
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Pozbyć sie puszystych włosów

Najpewniej popełniasz jakieś błędy w pielęgnacji i nawet prostownica nie jest w stanie ich zatuszować. Z czasem będzie tylko gorzej, bo prostownica pogarsza kondycję włosów, a gorsze włosy to większy puch i niemożność ogarnięcia go.
A tak poza tym, to założycielce tego wątku sprzed 8 lat raczej chodziło o puszenie się a nie puszystość - to są dwie zupełnie różne rzeczy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-25 08:33:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:37.