Podrażniona skóra po depilacji bikini - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-07-20, 15:18   #1
kaffa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 8

Podrażniona skóra po depilacji bikini


Czesc Dziewczyny!
Mam wielki problem. Moze mi potraficie pomoc! Co zrobic z bardzo podrazniona skora po depilacji (goleniu) w okolicach bikini? Mam tak ciagle co jest okropnie uciazliwe zwlaszcza ze latem chacialoby sie czuc swobodnie na plazy
Skora w tych okolicach wyglada paskudnie. Jest zaczerwieniona i podrazniona a kiedy wloski zaczynaja odrastac to juz totalny koszmar! czesto mam przez to miejscowe "infekcje" - nie wiem jak to nazwac kiedy wlos wrasta sie pod skore
Sa chrostki i paskudne blizny( co zrobic?
Naprawde potrzebuje pomocy(((((
Te blizny to koszmar. Najpierw sie to goi wiecznosc a potem zostaje brzydki slad. Moze sa jakies kremy na to? Pomagajace sie goic albo ( najlepiej!) likwidowac powstale blizny?
HELP!
kaffa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-20, 15:52   #2
paliziomka
Zadomowienie
 
Avatar paliziomka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 1 077
GG do paliziomka
Re: szukam pomocy!!!

Hej.. niestety nie umiem Ci udzielić ze swojej strony precyzyjnej rady na ten problem. Ja też miałam takie problemy, jednak przeszły z czasem. Myślę że skóra musi się przyzwyczaić do golenia ( tak było w moim przypadku ). Poza tym nie używaj za ostrych maszynek w okolice bikini, i nie stosuj zwykłej pianki do golenia tych okolic. Na koniec zawsze posmaruj tą część ciała jakimś dobrym ( nie za gęstym ! ) kremem nawilżającym ( najlepiej żeby był przeznaczony dla tych okolic bikini - niestety nie znam żadnych takich ). To by było na tyle z moich rad Mi te sposoby pomogły, mam nadzieję że tobie również PzDr Powodzenia
__________________
Prowadzisz firmę? Chcesz efektywnej reklamy?

http://znajdzfirme.org
paliziomka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-20, 18:23   #3
zalorka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 31
Re: szukam pomocy!!!

Ja też mam ten problem. Można używać potem kremu łagodzącego podrażnienia (czasem stusuję Fenistil, trochę pomaga). Słyszałam też że im częściej się golisz tym lepiej, bo po pierwsze przyzwyczajasz skórę, a po drugie to wrastające włoski powodują powstawanie krostek. Ja osobiście używam maszynki Wilkinson Intuicion i po niej mam zdecydowanie mniej podrażnioną skórę.
zalorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-20, 21:01   #4
misioczat
Wtajemniczenie
 
Avatar misioczat
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 291
Re: szukam pomocy!!!

Poszperaj w archiwum, byla masa watkow na temat depilacji w ogole i depilacji bikini w szczegole Ja od siebie dodam, ze na takie podraznienia stosuje sudocrem (poczytaj opinie na KW) - mi bardzo pomaga.
misioczat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-20, 21:43   #5
romapoz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 31
Re: szukam pomocy!!!

Witaj! Mialam taka sama sytuacje jakis roku temu. Po wielu depilacjach okolica bikini wygladala tragicznie, wstyd było wyjsc w stroju. Ale znalazlam na to sposob. Ale niestety wymagajacy poswiecenia. Po ostatniej depilacji poczekalam az wlosy mi calkiem odrosly, skora sie zagoila i wtedy dopiero ogolilam te okolice maszynka ale nie pod wlos tylko z wlosem (nie bedzie to jednak super gladkie!!!, ale to jedyne wyjscie). Po goleniu smaruje balsamem Nivea dla mezczyzn po goleniu (dla skory wrazliwej).
Jak do tej pory nie znajduje innego wyjscia. Po takim goleniu nie mam nawet czerwonych krostek. A wszystkie wczesniejsze problemy zwiazane byly z tym, ze depilowalam, a wlosy wrastaly bardzo gleboko pomimo peelingow. Ja w tych okolicach mam wlosy bardzo krecone, po depilowaniu robily sie slabsze, przez co nie chcialy wyjsc na zewnatrz i potrafily sobie cale pukle rosnac pod nsakorkiem.
Mam nadzieje, ze Ci choc troche pomoglam.
romapoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-21, 10:25   #6
Irysek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3
Re: szukam pomocy!!!

Nie jest to odpow. ale coz tez mam problem palacy. Otóż proszę o sposób na wloski na brzuchu( tak, tak na brzuchu ehh ). Najlepiej jkakis sposob na rozjasnienie domowej roboty. Gdzies podobno ten temat juz sie przewijal ale dlugo by go szukac wiec prosze o odp. albo przynajmniej link do tego wontku o ktorym mowa czekam na wszelkie rady. Jestem zrozpaczona, bo nie sa to wloski jasne i delikatne
romapoz napisał(a):
> Witaj! Mialam taka sama sytuacje jakis roku temu. Po wielu depilacjach okolica bikini wygladala tragicznie, wstyd było wyjsc w stroju. Ale znalazlam na to sposob. Ale niestety wymagajacy poswiecenia. Po ostatniej depilacji poczekalam az wlosy mi calkiem odrosly, skora sie zagoila i wtedy dopiero ogolilam te okolice maszynka ale nie pod wlos tylko z wlosem (nie bedzie to jednak super gladkie!!!, ale to jedyne wyjscie). Po goleniu smaruje balsamem Nivea dla mezczyzn po goleniu (dla skory wrazliwej).
> Jak do tej pory nie znajduje innego wyjscia. Po takim goleniu nie mam nawet czerwonych krostek. A wszystkie wczesniejsze problemy zwiazane byly z tym, ze depilowalam, a wlosy wrastaly bardzo gleboko pomimo peelingow. Ja w tych okolicach mam wlosy bardzo krecone, po depilowaniu robily sie slabsze, przez co nie chcialy wyjsc na zewnatrz i potrafily sobie cale pukle rosnac pod nsakorkiem.
> Mam nadzieje, ze Ci choc troche pomoglam.

romapoz napisał(a):
> Witaj! Mialam taka sama sytuacje jakis roku temu. Po wielu depilacjach okolica bikini wygladala tragicznie, wstyd było wyjsc w stroju. Ale znalazlam na to sposob. Ale niestety wymagajacy poswiecenia. Po ostatniej depilacji poczekalam az wlosy mi calkiem odrosly, skora sie zagoila i wtedy dopiero ogolilam te okolice maszynka ale nie pod wlos tylko z wlosem (nie bedzie to jednak super gladkie!!!, ale to jedyne wyjscie). Po goleniu smaruje balsamem Nivea dla mezczyzn po goleniu (dla skory wrazliwej).
> Jak do tej pory nie znajduje innego wyjscia. Po takim goleniu nie mam nawet czerwonych krostek. A wszystkie wczesniejsze problemy zwiazane byly z tym, ze depilowalam, a wlosy wrastaly bardzo gleboko pomimo peelingow. Ja w tych okolicach mam wlosy bardzo krecone, po depilowaniu robily sie slabsze, przez co nie chcialy wyjsc na zewnatrz i potrafily sobie cale pukle rosnac pod nsakorkiem.
> Mam nadzieje, ze Ci choc troche pomoglam.
Irysek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-21, 11:22   #7
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Re: szukam pomocy!!!

na podrażnienia po depilacji świetna jest maść "Alanam Plus"ok.6 zł.w aptece,naprawde skuteczna! buziaki
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-07-21, 11:27   #8
Shandusia
Wtajemniczenie
 
Avatar Shandusia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 583
GG do Shandusia
Re: szukam pomocy!!!

ALANTAN PLUS-sorki za pomyłke
Shandusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-21, 11:40   #9
madziaque
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3
hej

Ja też mam podobny problem, u mnie w rodzinie wszystkie kobiety tak mają .Jeśli masz w miare jasne włoski to polecam wodę utlenioną - ja kupuję rozjaśniacz Joanny do włosów i tam jest torebka z wodą utlenioną 9%, silniejszą niż zwykła. Jeśli to nie pomaga to proponuję depilator elektryczny. Szybciej działa, bo wodą utlenioną trzeba się smarować codziennie.Powodzenia!
madziaque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-21, 11:44   #10
April007
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 1 790
GG do April007
Re: szukam pomocy!!!

Hejka Nie wiem czy Ci cos to pomoze, ale ja tak mialam kiedy golilam sie maszynka. Od jakiegos czasu uzywam kremu veet z olejkiem migdalowym i jest super. Zero podraznien, a nawet kremu lagodzacego nie stosuje - tylko zwykly balsam Mozesz kiedys sprobowac. Pozdrawiam i buziaki
April007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-21, 12:12   #11
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: szukam pomocy!!!

Na początek wyrazy współczucia, świetnie wiem, jak się teraz czujesz. Ja w ogóle zrezygnowałam z golenia tych okolic i obecnie stosuję krem Veet do skóry wrażliwej (tylko taki, jak masz takie problemy nie dotykaj nawet zwykłego VEETA). Na podrażnienia tych okolic u mnie działa tylko jedna jedyna rzecz - Sudocrem. Możesz go kupić w aptece albo w Rossmanie. Jest to krem antyseptyczny, w zasadzie przeznaczony dla niemowląt, ale ja nim leczę niemal wszystko, z trądzikiem włącznie i działa. Ostatnie cieżkie podrażnienia po goleniu okolic bikini wyleczyłam właśnie tym.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-07-21, 12:58   #12
josefine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 136
GG do josefine
Re: szukam pomocy!!!

witajcie w klubie! i ja wiem co znacza te paskudne podrażnienia. Ja mam wiekszy(w dosłownym sensie problem) bo gole sie zawsze dosć konkretnie pozortawiajac jedynie cieniutki paseczek-wiec przy takiej fryzurce podrażnienia nie sa wskazane....próbowałam Veet duo bikini -po nim nie bylo podraznien ale nie dawal super gladkiego efektu-zostawiał część włosków-to mi nie odpoqwiada-chce miec gładziutko. Ostatnio faktycznie gole sie na pianke nie na mydlo, z wlosem, potem co zoastanie - pod wlos, maszynka z paskiem lagodzącym podraz. i na koniec smaruje sie kremem po depilacji z zestawu duo bikini-bo mi zostal. jest znacznie lepiej choc....chyba zakupie ten alantan lub sodocrem
josefine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-21, 13:22   #13
kaffa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 8
Re: szukam pomocy!!!

Wielkie dzieki dziewczyny!!!
Za wszelki odzew i info. Przynajmniej teraz nie uczuje sie odosobniona w tym temacie
Najgorsze jest to,ze probowalam juz wielu sposobow i nic, a kiedy napisalm do was, bylam wrecz w stadium zaawansowanej rozpaczy po kolejnej probie i kolejnym "niewyjsciowym" efekcie!
Teraz zastosuje sie do waszych rad! Po kolei, az ktoras mi pomoze- taka mam nadzieje skoro wam pomoglo.
Jeszcze raz wielkie dzieki!!!
kaffa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-21, 15:32   #14
Martynka21
Raczkowanie
 
Avatar Martynka21
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 363
GG do Martynka21
Re: szukam pomocy!!!

Podlaczam sie do wypowiedzi dziewczyn: zrezygnuj z maszynki..przerzuc sie na kremy do depilacji: ja stosuje veet z olejkiem migdalowym..a gdy pojawiaja sie jakies podraznienia: sudocrem- o ktorym Wizazanki rozpisuja sie pod niebiosa Pozdrawiam
__________________
KOSMETYKI: --> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=376631
Martynka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:53.