Kilka pytań odnośnie makijażu oczu. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-27, 21:08   #1
Wojtek_K
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 3

Kilka pytań odnośnie makijażu oczu.


Witam
Dopiero co się tutaj zarejestrowałem, więc ewentualne pomyłki mi proszę wybaczyć :P
Mam do Was kilka pytań odnośnie makijażu oczu
Nie wiem w czym tkwi problem, gdy nakładam cienie na powiekę górną, szczególnie kolory nasycone ( w przypadku gdy robię to kocim językiem, dociskając pędzel) pozostają czasem na powiece ciemniejsze plamki, powiekę pudruję oczywiście dokładnie po dokładnym nałożeniu bazy czy korektora. Dzisiaj robiłem make up modelce i było to widoczne szczególnie przy nakładaniu ciemniejszych cieni, tak jakby cień był położony na nie zapudrowaną powiekę, a przecież tę czynność wykonałem prawidłowo. W efekcie na zdjęciach jest widoczny nierównomierny efekt nałożenia i roztarcia koloru. W czym więc problem ?
Pytanie drugie, macie jakiś patent na odbijającą się czarną\ brązową kreskę na powiece ? Po kredce poprawiam linię cieniem, ale nadal, choć w mniejszym stopniu kreska się odbija, szczególnie to jest widoczne przy bardzo jasnych cieniach. Wykonałem na przykład powiekę w żółtym kanarkowym kolorze, do tego czarną kreskę, nawet gdy poprawiłem ją cieniem to i tak po otwarciu oczu lekko się odbiła...
Mam jeszcze jeden problem, choć to nie reguła, ale kupiłem ostatnio cienie z inglota, matowe, niby z tej profesjonalnej serii, mocniej napigmentowanej, ale jakoś nie mogę zyskać mocnego nasycenia, używam bazy artdeco, następnie pudruję i nakładam cienie, w zależności od zamierzeń- albo pacynką albo pędzlem, ale efektu mocnego nasycenia koloru brak
Jeżeli takie tematy były, to sorki, najwyżej admin przeniesie, bo ja się nie mogę w ilości tego wszystkiego na razie odnaleźć
Z góry dzięki za info
Wojtek_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 15:32   #2
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Kilka pytań odnośnie makijażu oczu.

1. Problem numer 1:
- masz kiepskie cienie,
lub
- nierowno nakladasz baze.
lub
- masz kiepska baze.

2. Problem numer 2:
- masz kiepsko baze,
lub
- masz kiepska kredke.

3. Problem numer 3:
- cienie sa kiepskie.
Jesli szukasz mocnego nasycenia koloru zerknij w kierunku MUFE (zarowno cienie w kremie jak i prasowane). Swoje wlasne cienie mozesz podrasowac pigmentami - kolory napewno beda mocniejsze.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2012-05-28 o 15:44
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 18:14   #3
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Kilka pytań odnośnie makijażu oczu.

Co do pierwszego problemu - też mi się wydaje, że cienie mogą być słabej jakości lub po terminie lub zawilgocone.

Drugi problem- jeśli baza i fiksowanie sypkim produktem kreski nie dają efektu, proponuje zainwestować w She Laq Benefitu, albo inny utrwalacz i przejechać nim tą nieszczęsną kreskę - powinna się trzymać.

Problem trzeci - spróbój na mokro albo z duralinem, ale to dziwne, że nie możesz otrzymać nasyconych kolorów - Ingloty AMC są super napigmentowane, tylko się sypią jak niewiadomoco.
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-29, 17:21   #4
Wojtek_K
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 3
Dot.: Kilka pytań odnośnie makijażu oczu.

jamestown, baza artdeco chyba do kiepskich nie należy, nakładam ją poprawnie, cieni używam zawsze Inglota lub Sephory.
Tak sobie pomyślałem, że może to wina pudru którym ''gruntuję'' bazę, używam MaxFactora obecnie, albo drugi powód to pędzelek- kupiłem zestaw pędzli kiedyś i czasem ich używam, aczkolwiek musiałem potem dokupić poszczególne pędzle, bo te z zestawu były kiepskie. Muszę po prostu poeksperymentować i wtedy się dowiem co jest powodem, ale dzięki za odpowiedź.
Zanthia, absolutnie nie dopuszczam do użytku kosmetyków po terminie, co do zawilgocenia to to też nie możliwe, bo wszystkie są w zamkniętych paletkach i w kufrze. Na mokro jeszcze nie próbowałem, czuję się niepewnie w tej kwestii jeszcze, ale muszę spróbować na siostrze :P Również dzięki za odpowiedź, jak zrobię kilka prób na różne sposoby to napiszę
Tak poza tym, to genialne macie to forum Pogratulować
Wojtek_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 19:46   #5
lolli_pop
Zakorzenienie
 
Avatar lolli_pop
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 3 362
Dot.: Kilka pytań odnośnie makijażu oczu.

Ja tam profesjonalistką nie jestem, ale nienawidzę cieni AMC z inglota. Zwykłe maty mają milion razy lepsze nasycenie i są łatwiejsze w obsłudze. Moja rada - nie rób pędzelkiem po oku szur-szur tylko pac-pac. Jak wklepiesz cień to będzie łatwiej uzyskać równomierne nasycenie, bo można doklepać więcej w prześwit. potem tylko granice rozetrzyj, żeby były płynne. A jeśli cień straci na intensywności można znów napacać .

I jeśli zależy Ci na intensywności koloru to nie pudruj bazy tylko cieniuj na niej bezpośrednio.

Mam kilkadziesiąt kolorów cieni inglota i praktycznie tylko z nich korzystam. Też mam pędzelki z zestawu allegrowego (między innymi) i uważam, że są dobre. Nie rewelacyjne, ale i nie złe. Spokojnie da się nimi zrobić ładny makijaż oka.

A, i AMC-e najlepiej nabierać na pędzel kolistym ruchem, bo są twarde i od zwykłego przejechania pędzlem po powierzchni mało się go nabiera. U mnie jest jeden wyjątek - czerń 65. Ta jest jak smoła.

A żeby jeszcze bardziej podbić kolorowe cienie można zastosować białą bazę, np. kredkę.

---------- Dopisano o 20:46 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

A co do kreski to tak mi przyszło do głowy - moze przesadzasz z ilością tego cienia i przez to się odbija? Spróbuj ją utrwalić omiatając pudrem transparentnym. Tylko minimalną ilością bo wyblaknie. I przed pomalowaniem rzęs oczywiście.

PS jeśli mówię o rzeczach dla Ciebie trywialnie prostych to przepraszam ale staram się pomóc, szukam błędu wszędzie gdzie jest to możliwe.

Edytowane przez lolli_pop
Czas edycji: 2012-05-30 o 19:48
lolli_pop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 20:14   #6
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kilka pytań odnośnie makijażu oczu.

unikam pudrowania bazy, jeśli chcę wykończyć pudrowo powiekę zanim nałożę cienie kolorowe, aplikuję cień bazowy czyli jakiś beż cielisty. Często puder powoduje gorsza przyczepność cieni do powieki.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 18:34   #7
Wojtek_K
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 3
Dot.: Kilka pytań odnośnie makijażu oczu.

lolli_pop, bardzo Ci dziękuję, bardzo fajnie to wszystko napisałaś Robię oczywiście pac- pac, a nie szur- szur ( w tym przypadku oczywiście ).
To pudrowanie bazy to może taka naleciałość, w szkole mnie tego nauczono, że powieka pod cienie musi być idealnie zagruntowana, wtedy właśnie cienie będą nie dość, że trwałe, to jeszcze efekt nasycenia będzie lepszy.
Obawiam się, że jeśli nałożę bazę bez pudrowania to się zroluje. Zawsze robię tak, że nakładam bazę i zanim modelka otworzy oczy to pudruję powieki, bo inaczej w załamaniu baza mogłaby się 'osadzić' ?
Dzisiaj jednak stwierdziłem, że w efekcie nakładania cieni pędzelkiem z zestawu LancrOne i tym samym pędzelkiem Diora jest różnica na powiece, ten pierwszy jest jednak zbyt ostry w porównaniu z Diorem, aczkolwiek nie wiem czy to wytłumaczenie. Muszę porobić próby raz jeszcze i zobaczymy wtedy.
Co do odbijającej się kreski to będę musiał wypróbować jeszcze inne kosmetyki, przecież to tak być nie może
Dzięki za odpowiedzi, przydały się
Wojtek_K jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 18:57   #8
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Kilka pytań odnośnie makijażu oczu.

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
unikam pudrowania bazy, jeśli chcę wykończyć pudrowo powiekę zanim nałożę cienie kolorowe, aplikuję cień bazowy czyli jakiś beż cielisty. Często puder powoduje gorsza przyczepność cieni do powieki.
Ja tez nigdy bazy nie pudruje. Pierwszy raz w ogole sie z takim czyms spotykam.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 18:06   #9
Caramelli
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Upper Silesia
Wiadomości: 464
Dot.: Kilka pytań odnośnie makijażu oczu.

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;34433150]Ja tez nigdy bazy nie pudruje. Pierwszy raz w ogole sie z takim czyms spotykam.[/QUOTE]

Pierwsze słyszę że bazę się przypudrowuje. Przecież baza ma za zadania m.in.podbijac kolor cienia, więc ... podbija kolor pudru? Nałóż bazę, odczekaj chwilę i cienie "pac-pac"-stemplowanie. Polecam filmik KatOsu-rozcieraj cienie jak pro. Naprawdę pomocny. Zobacz tez jej filmik z makijażem zielonym (jeden z najnowszych) przy użyciu paletki Sleek V2 Darks-tam jest pokazane jak otrzymać nasycony kolor na powiece. Pozdrawiam
__________________
Mam twardą dupę i serce z kamienia.

KEEP GOING, DON'T STOP.


Caramelli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:04.