brak jędrności twarzy - przyczyny ??oraz facefitness- pomoc?? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-16, 20:10   #31
nesca1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 46
Dot.: brak jędrności twarzy - przyczyny ??oraz facefitness- pomoc??

Dziewczyny,czy możecie zdradzić trochę więcej szczegółów (przykładów ćw.,powtórzeń,czasu).
nesca1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 10:01   #32
urwanyguzik
Rozeznanie
 
Avatar urwanyguzik
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 568
Dot.: brak jędrności twarzy - przyczyny ??oraz facefitness- pomoc??

Cytat:
Napisane przez nesca1705 Pokaż wiadomość
Dziewczyny,czy możecie zdradzić trochę więcej szczegółów (przykładów ćw.,powtórzeń,czasu).
niżej w tym wątku podawałam link z którym ćwiczę, a czas to kilka minut z 5
urwanyguzik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 18:47   #33
effulla
Zakorzenienie
 
Avatar effulla
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 392
Dot.: brak jędrności twarzy - przyczyny ??oraz facefitness- pomoc??

Temat dla mnie !

Ostatnio na Azjatyckim Cukrze też pojawił się filmik jak Azjatki ćwiczą i dbają o owal twarzy http://www.youtube.com/watch?v=r2SDl6drAKI

SUB !

PS. Czy na chomiku jest gdzieś Sekret Młodości Facefitness ??
__________________

Edytowane przez effulla
Czas edycji: 2013-04-17 o 18:55
effulla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-18, 07:19   #34
Iskra82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie
Wiadomości: 14
Dot.: brak jędrności twarzy - przyczyny ??oraz facefitness- pomoc??

Zdecydowanie nie tyj. Lepiej ćwicz np. pilates, callanetics, to ujędrni skórę. Jak ja schudłam 8 kg, to też miała podobnie, ale skóra się ujędrniła, podniosła, głównie po ćwiczeniach, które niesamowicie dotleniają skórę. Odstawiłam żele z sls i z chemią, myję twarz naturalnymi mydłami, aby odbudować warstwę ochronną i np. wory pod oczami się podniosły, a mam już 30 lat, wyglądam na dużo mniej.

Co do ćwiczeń - musisz się porządnie zmęczyć i spocić, żebyś czuła ciepło w twarzy i napięcie mięśni twarzy.
Co do masażu - na twarz pomaga oklepywanie. Kładziesz się na poduszce i oklepujesz buzię ku górze twarzy i ku centrum, czyli w kierunkach przeciwnych do opadania. W ten sposób przenosić tkankę tłuszczową odrobinkę w inne rejony (wg. teorii), twarz trochę puchnie, skóra wtedy naturalnie się odnawia. Trwa to ok 2 minut.
Iskra82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-21, 18:55   #35
nesca1705
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 46
Dot.: brak jędrności twarzy - przyczyny ??oraz facefitness- pomoc??

Super rada,oby więcej takich z życia wziętych przykładów !!!
nesca1705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-04, 19:44   #36
jaana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 5
Dot.: brak jędrności twarzy - przyczyny ??oraz facefitness- pomoc??

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
W tym przypadku nie należy robić analogii gimnastyki twarzy do ciała.
Fakt, że za jędrność ciała odpowiadają głownie proporcje mięśni i tkanki tłuszczowej, i wysportowana 50-latka będzie miała o wiele młodziej wyglądające ciało niż jej niećwiczące rówieśniczki.

Ale mięśnie nie odpowiadają za jędrność i młody wygląd twarzy - tutaj znaczenie ma przede wszystkim stan skóry (plus tkanka tłuszczowa- im więcej tym lepiej, więc odwrotnie niż w przypadku ciała). A za jędrność skóry jest z kolei odpowiedzialny kolagen i elastyna. Ćwiczeniami mięśni się nic nie wskóra jeśli skóra straciła elastyczność.

Za to dobrze jest te mięsnie zrelaksować i rozkurczyć, żeby nie nabawić się zmarszczek mimicznych- czyli robić sobie takie masaże polegające na punktowym uciskaniu twarzy i oklepywaniu jej opuszkami palców - na yt jest mnóstwo instruktaży. Taka profilaktyka powinna jakoś podziałać na kurze łapki i zmarszczki na czole.

Cytat:
Napisane przez astray Pokaż wiadomość
Dla skóry twarzy jest najlepiej gdy pozostaje nieruchoma- przecież po to się robi np. botoks, żeby zablokować mięśnie, i dzięki temu jest on skuteczny. Botoks to akurat skrajność, ale im mniej ruszamy skórą tym lepiej - i to się tyczy i mimiki, i codziennych powtarzanych gestów typu marszczenie czoła, i tych grymasów, które nam proponują w ramach "ćwiczeń".
Można sobie twarz i szyję delikatnie oklepywać i naciskać punkowo, robiąc w ten sposób masaż, ale nigdy nie należy przemieszczać i naciągać skóry.

Otóż bardzo się mylisz, a to z powodu Twojej absolutnej niewiedzy w temacie.
Ruch mięśni, ich ćwiczenie stymuluje elastyczne włókna do produkcji kolagenu. Uruchamia zastałą limfę, odtykane są kanaliki rozprowadzające wodę i subst.odżywcze po całej skórze. To właśnie dlatego skóra ćwiczących osób jest bardziej jędrna i napięta. Nie dość, że wypełniają ją ładnie ukształtowane mięśnie, to zmienia się sama struktura skóry za sprawą wielu czynników jak:
- wspomniana wcześniej samoistna produkcja kolagenu,
-uelastycznienie włókien mięśniowych ( przy ćwiczeniach twarzy ważne jest również rozciąganie mięśni właśnie odpowiednią mimiką)
-w rozgrzanej i poruszonej ruchem skórze zaczyna krążyć krew ( efekt ciepła na twarzy po ćwiczeniach) i rozprowadzane są substancje odżywcze, które dostarczamy odżywiając się zdrowo i używając najlepiej czystych, niechemicznych, organicznych kosmetyków, olejków itp.
- zaczyna krążyć limfa
Słowem twarz ożywa na różnych poziomach.

Proszę, tu jest przykładowy link na ten temat: http://www.carolynsfacialfitness.com...cial-exercises

Jeśli ktoś obawia się zagnieceń od powtarzanych ćwiczeń, to może sobie przytrzymać delikatnie palcami skórę podczas ćwiczeń, ale ćwiczyć z pełnym spokojem i oczekiwaniem wspaniałego efektu!

Do tego masaż : polecam np. taki:
http://azjatyckicukier.blogspot.com/...arzy-cz-1.html
U mnie spowodował zniknięcie linii na czole w tydzień (stosowałam przy tym również ćwiczenie na czoło: unosząc brwi przy jednoczesnym stawianiu oporu dłońmi, które były ułożone na całym czole, by nie zagniatać skóry). Oczywiście należy stosować go regularnie, by mięśnie i skóra zapamiętały swój nowy układ. Moja twarz nabrała zupełnie innych kolorów!
Masaż należy stosować ZAWSZE i TYLKO ze ŚLISKĄ oliwką, aby masować mięśnie nie skórę.

Proszę, tu jest link na ten temat: http://www.carolynsfacialfitness.com...cial-exercises


Wspomniany przez Ciebie brak ruchu, to równia pochyła ku twarzy o wyglądzie maski.
Brak ruchu powoduje atrofię mięśni i twarz się zapada. Skóra przestaje być podtrzymywana i wypełniona mięśniami , zaczyna być bezkształtna i traci się wówczas swoje dawne i jakiekolwiek ludzkie rysy.

Każda skóra, która nie podlega ruchowi ( jak i wszystko co ma jakąkolwiek elastyczność w przyrodzie) po długim nieużywaniu i bezruchu po prostu parcieje i pęka. Utrzymując bezruch i smarując się kremem możesz się co najwyżej zmumifikować. Polecam, ale po śmierci.

Póki się żyje należy się ruszać i ruszać wszystkim co nam Bóg dał. Ruch ( między innymi ruch, bo myślenie ma tu również kluczowe znaczenie) powoduje spowolnienie prawie do zatrzymania zmian w naszym DNA ( telomery) a często jego reorganizację.
Dla ciekawych polecam wywiady z Dr. Dispenza, który bardzo często porusza temat genów i tego jak MOŻEMY na nie wpływać. Geny nie są żadnym, ale to żadnym faktorem. Można je włączać i wyłączać do woli, a raczej według naszej woli.
Proszę sobie odszukać wywiady i spotkania z tym człowiekiem na YT. Jest ich mnóstwo.


Dodatkowo jest jeszcze aspekt czysto fizyczny jakim jest fakt, iż w czasie ruchu czas dosłownie zwalnia ( dla zainteresowanych proszę się zainteresować fizyką kwantową i tym jaki wpływ na upływ czasu ma ruch) Wszystkie osoby, które znam osobiście , ale i te z mediów, które zachowały młody, żywy wygląd - RUSZAJĄ SIĘ, są RADOSNE i mają MŁODY STAN UMYSŁU. To jest przepis na młodość, a nie botoks i bezruch w strachu o zmarszczki, który wspominasz.

Dwa najbliższe i z pierwsze z brzegu przykłady:
http://www.youtube.com/watch?v=fFwABPjkX3s
http://www.youtube.com/watch?v=wMScBtxWVAg

Tyle w skrócie, resztę najlepiej sobie dogłębnie i szeroko doczytać, a dopiero potem , tak uważam, wyrażać opinię.
jaana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 18:24   #37
vieera
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 48
Dot.: brak jędrności twarzy - przyczyny ??oraz facefitness- pomoc??

____jaana bardzo madry post __ z wiedzą jakies na wizazu brakuje no i prawdziwy
ja tylko dopisze ze masaz Tanaki stosuje 2 lata i moge powiedziec że aktorka Stenka przy mnie by nie stanęla __ma za duzo zmarszczek w stosunku do mnie bo ja prawie nie mam owal wrocil , na szyi zadnej zmarchy , workow pod oczami brak , skora jedrna i elastyczna .Odmlodzona.
Ale to moze tylko powiedziec ktos kto stosuje cwiczenia i masaz drenujacy tak jak ja + dobra pielegnacja ujedrniajaca . I pisze to osoba dojrzala ( mocno dojrzala)
A co do botoxu ___ czy ktoras widziala jak opadaja mięsnie twarzy po botoxie ? Nie ? no to szkoda ... dlatego botox potem trzeba stosowac cyklicznie bo mięsnie opadna az do dekoltu __mowiąc obrazowo
I tylko lifting chirurgiczny pozostanie
vieera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-10, 19:53   #38
Słonecznik78
Raczkowanie
 
Avatar Słonecznik78
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 73
Dot.: brak jędrności twarzy - przyczyny ??oraz facefitness- pomoc??

Stary post jak widzę, ale odswiezam, bo od jakiegoś czasu sama stosuje i goraco wszystkim polecam, owal twarzy odmlodnial naprawdę, i nie tylko ja to widzę, ale otoczenie również, kilka komplementow ostatnio uslyszalam, ze bardzo ładnie wygladam, wiec dziala
Słonecznik78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 08:11   #39
sasanka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 168
Dot.: brak jędrności twarzy - przyczyny ??oraz facefitness- pomoc??

Cytat:
Napisane przez Słonecznik78 Pokaż wiadomość
Stary post jak widzę, ale odswiezam, bo od jakiegoś czasu sama stosuje i goraco wszystkim polecam, owal twarzy odmlodnial naprawdę, i nie tylko ja to widzę, ale otoczenie również, kilka komplementow ostatnio uslyszalam, ze bardzo ładnie wygladam, wiec dziala
Jakie ćwiczenia dokładnie stosujesz?
sasanka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-11, 20:44   #40
Słonecznik78
Raczkowanie
 
Avatar Słonecznik78
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 73
Dot.: brak jędrności twarzy - przyczyny ??oraz facefitness- pomoc??

w necie, na YT jest mnóstwo ćwiczeń, ja akurat robię takie najprostsze, co to często, tzn. codziennie, ale nie kilka minut, tylko kilka razy dziennie po ok. minutę, zawsze jak jadę samochodem rano i po pracy i wieczoremu, przed pojściem spać. Moje typy to szerokie wymawianie samogłosek, A, E, O i podczas tego wymawiania wytrzymuję tak po kilka sekund, np. A bardzo szeroko +szeroko otwarte oczy i trzymam tak, aż poczuję mięśnie twarzy właśnie, i oprócz tego jeszcze takie ćwiczenia jakbym chciała dolną szczękę/żuchwę mocno do przodu wysunąć, tak aż się poczuje boki policzków na wysokości uszu . Na opadające policzki jeszcze taki a'la ryjek robię (jak do U) I jeszcze czasem przeciw opadającym policzkom kładę palce na wysokosci skrzydełek nosa lekko dociskając skórę i unosić policzki do góry jak królik - nie wiem jak to wytłumaczyć - poczujesz policzki
Uważam, że kluczem tutaj jest wytrzymać dość długo nad każdym ćwiczeniem, tak aż się poczuje mięśnie, do lekkiego bólu, nawet nie wiedziałam ile mięśni na twarzy mamy
/najlepiej na początku robić przed lustrem, ćwiczyć układając grymas twarzy tak, żeby się zmarszczki nie robiły, bo nie o to chodzi, każdy musi "poznać" swoją twarz, jak na co reaguje i dobrać właściwą pozycję
Słonecznik78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-05-11 21:44:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:38.