MEA a problemy z włosami. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-23, 15:45   #1
mel95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 271

MEA a problemy z włosami.


Niedawno opisywałam tu swoj problem z wypadaniem, teraz chcialabym prosić o rady dla mojej siostry.

Siostra stosowała przez kilka miesięcy co dwa tygodnie szamponetki z joanny. Na poczatku nie działo sie nic niepokojacego, niedawno jednak zaczeły jej masowo wypadać włosy, skora głowy stała się sucha tak jak koncówki włosów.

Wypadanie jest naprawde spore, przeszukałysmy więc strony i wydaje mi się że to wina MEA czyli inwazyjnego zastepcy amoniaku. Na stronie o farbach do włosów przeczytałam:
" Skutki działania mogą być zatem takie same, jakie daje amoniak, tylko przesunięte w czasie. Sole amonowe nie powodują tak częstych uczuleń jak amoniak (pęcherze, swędzenie, pieczenie, ranki), ale za to mogą być przyczyną wypadania włosów. Zmniejszają przetłuszczanie skóry głowy, mogą upośledzać produkcję gruczołów łojowych, które zapychają się głębiej, a rezultacie włos wypada."

Podobno ta substancja może być obecna na włosach nawet 23 dni po farbowaniu... Jak przyspieszyć zmywanie tego? Co teraz zrobić?
mel95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 22:16   #2
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: MEA a problemy z włosami.

mycie ostrymi szamponami plus olejowanie. mea utrzymuje sie do 21 dni, ale w tyh szamponetkach chyba musi byc cos wiecej bo duzo osob po nich choruje
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 04:38   #3
mel95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 271
Dot.: MEA a problemy z włosami.

Dziękuje Ci za odpowiedź

Ja tez miałam podniszczone włosy po tej szamponetce, ale wtedy nie wypadały.... Myślicie że jak są tak bardzo suche to da się je jeszcze odzywić i jakoś wygladzić? Siostra ma włosy do łokci i żal obciąć za takie glupie "bledy mlodości"
mel95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 15:30   #4
Ania_Marysia
Raczkowanie
 
Avatar Ania_Marysia
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 103
Dot.: MEA a problemy z włosami.

Nie ścinać Oczywiście, że się da zrobić z nich ładne włosy. Moim zdaniem ścinanie to ostateczność, naprawdę w większości przypadków nie jest konieczne.
Bogate odżywianie, delikatne czesanie, maski pod czepkiem, delikatne myjadło - szampon, półprodukty (gliceryna, oleje, nafta!), olejowanie włosów i końcówek, zabezpieczanie silikonowym serum, chealowanie...
I powinno być dobrze ^^
-------------------------
A jakby Ci się chciało jeszcze podesłać zdjęcie włosków i choćby krótki opis pielęgnacji to może razem coś wymyślimy...
__________________
dążę do długości klasycznej
zaczynam mierzyć włosy na mokro
początek 60cm --->ciach! 45cm ->48 cm -> 50 cm (sierpień '14) ---> 52, 5 cm -> 60cm (łokcie) --->70 cm ---> 80 cm ---> 90 cm!

Edytowane przez Ania_Marysia
Czas edycji: 2014-06-24 o 15:40 Powód: :)
Ania_Marysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 15:53   #5
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: MEA a problemy z włosami.

Przeczytałam wszystko co tu napisałyście bo zaciekawiło mnie słowo MEA, co to jest i do czego.
Powiem coś o sobie może coś pomoże tej osobie co włosy wypadają.
Ja mam alergie na utleniacze i związki z trwałych farb, żadnej nie mogę używać wszystkie powodują swędzenie dosłownie od Pallette aż po fryzjerskie, pękanie skóry, w ostateczności sączy się woda, dawniej mogłam farbować ale później się coś porobiło i wszystko co ma utleniacz mnie podrażnia.
Długo myślałam co zrobić bo po farbowaniu włosy są ładne i siwe przykryte, i wreszcie w desperacji użyłam szamponetki, i od razu poczułam różnicę, nie było swędzenia ani szczypania, a po zmyciu i na 2-3 dzień żadnych podrażnień i później też nic się nie pojawia.
Odkrycie że szamponetki Joanna albo Marion pokrywają włosy kolorem jest moją radością życia.
Używam czarnych albo brązowych i na zmianę tych dwóch firm i jak na razie żadnych podrażnień ani wypadania włosów i mam raczej zdrowe.
Pielęgnacja jaką używam to łagodne szampony np Fructis, Elseve, Barwa te drogeryjne i raczej do farbowanych, odżywki i olejki oraz serum.
Nie kładę na skórę olejków a tylko na włos to nie mam przyklapu.
Włosy mi nie wypadają a farbuję tak już około 2 lat różnymi szamponetkami i nic mi nie jest.
Pielęgnacyjnych kosmetyków niezbyt dużo by włosów nie obciążyć.
I też co 2 tygodnie nakładam.
Może od organizmu zależy ale mnie te szamponetki ratują życie.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 18:37   #6
witaga22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 3
Dot.: MEA a problemy z włosami.

https://www.youtube.com/watch?v=9vIIylIUoDo w tym filmiku dziewczyna opowiada jak dba o wypadające włosy, ma tu trochę kosmetyków więc można wybierać. A ja osobiście to stosuję oleje na potegę bo to mi pomaga no i dragi oczywiście bo u mnie to na podłożu braku suplementów sie pojawia wypadanie
witaga22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 23:11   #7
julianna-p
Wtajemniczenie
 
Avatar julianna-p
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 249
Dot.: MEA a problemy z włosami.

ja tez od lat stosuje szamponetki, od dluzszego czasu nawet stala farbe z MEA i poki co jest ok. niemniej slyszalam juz wiele i moim zdaniem wlasnie od organizmu to zalezy
__________________
What’s the difference between a terrorist and a redhead?
… you can negotiate with a terrorist."


„Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała im wyrosnąć.” Coco Chanel
julianna-p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-27, 20:22   #8
kathy579
Zakorzenienie
 
Avatar kathy579
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 923
GG do kathy579
Dot.: MEA a problemy z włosami.

i ja się wypowiem w tej kwestii, otóż słyszałam z wiarygodnego źródła aby wystrzegać się szamponetek i tego typu produktów ponieważ są to farbki metaliczne zawierające sole metali, które w skutek łączenia się z siarką zawartą w keratynie powodują zabarwienie włosów na kolory od brązu do czerni (jasnych kolorów nie uzyskuje się). Włosy farbowane farbami metalicznymi nie mogą być rozjaśniane ani poddawane trwałej ondulacji, gdyż grozi to przerwaniem łańcuchów keratyny wskutek wytworzenia się wysokiej temperatury. Często spotyka się również farby metaliczne zmieszane z barwnikami roślinnymi.Czyste farby metaliczne zawierają zazwyczaj sole srebra, żelaza, bizmutu, niklu, kobaltu, miedzi lub nawet ołowiu. Stosowanie soli ołowiu jest jednak zabronione ze względu na szkodliwość dla organizmu. Najczęściej stosuje się farby zawierające sole srebra, które w połączeniu ze znajdującą się w keratynie siarką dają kolory ciemne.
Farby metaliczne pokrywają włosy warstwą soli metalu, przy czym łatwo może nastąpić przesycenie lub przefarbowanie – w efekcie włos łatwo może stać się kruchy i łamliwy. Włosy farbowane środkami metalicznymi nabierają metalicznego połysku wskutek odbijania przez cząsteczki metalu promieni słonecznych (odmiennego niż refleks substancji organicznej włosa), które daje wrażenie sztuczności uzyskanego odcieniu.

Technicznie:
Farbę metaliczną można usunąć z włosów za pomocą wody amoniakalnej, kwasu azotowego lub kwasu solnego o odpowiednio dobranych stężeniach roztworu. Przy użyciu wody amoniakalnej NH4OH o stężeniu 20% zachodzi reakcja, w której grupa NH4 zajmuje miejsce srebra, wypierając je z siarczku srebrowego i tworzy się tlenek srebra, który łatwo można spłukać z włosów wodą. Przy użyciu kwasu azotowego lub solnego reakcja przebiega podobnie. Sole srebra w postaci serowatej piany, zmywa się z włosów. Roztwór kwasu nie może przekraczać stężenia 1% (w przypadku braku reakcji można dopuszczalne jest stopniowe zwiększenie stężenia wyjątkowo nawet do 3% )
__________________
H A I R


...and I will wear him
In my heart's core, ay, in my heart of heart
As i do thee...





Rudy Blog...szybka pomoc fryzjerska
kathy579 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-28, 09:43   #9
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: MEA a problemy z włosami.

kathy579
Połysk odbijający światło po szamponie koloryzującym zauważyłam, ślicznie się włosy błyszczą.

Edytowałam bo przed chwilą weszłam na twój blog, znasz się włosach
Fryzjerem jesteś? to stwierdzenie raczej.

Edytowane przez Sylwia1900r
Czas edycji: 2014-06-28 o 09:50
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-29, 10:03   #10
mel95
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 271
Dot.: MEA a problemy z włosami.

Dziękujemy za przydatne odpowiedzi
włosy siostry sa już w o niebo lepszym stanie niż były, jeszcze tylko troche wypadają
A co sądzicie o szamponetkach Delii? Na blogu mysi m przeczytalam że one MEA nie zawierają, a chciałabym sobie krótkotrwale zafarbować włosy. Jednak po przygodach mojej siostry jestem już ostrożna...
mel95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-30, 13:33   #11
marmollade
Raczkowanie
 
Avatar marmollade
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 45
Dot.: MEA a problemy z włosami.

Cytat:
Napisane przez mel95 Pokaż wiadomość
Niedawno opisywałam tu swoj problem z wypadaniem, teraz chcialabym prosić o rady dla mojej siostry.

Siostra stosowała przez kilka miesięcy co dwa tygodnie szamponetki z joanny. Na poczatku nie działo sie nic niepokojacego, niedawno jednak zaczeły jej masowo wypadać włosy, skora głowy stała się sucha tak jak koncówki włosów.

Wypadanie jest naprawde spore, przeszukałysmy więc strony i wydaje mi się że to wina MEA czyli inwazyjnego zastepcy amoniaku. Na stronie o farbach do włosów przeczytałam:
" Skutki działania mogą być zatem takie same, jakie daje amoniak, tylko przesunięte w czasie. Sole amonowe nie powodują tak częstych uczuleń jak amoniak (pęcherze, swędzenie, pieczenie, ranki), ale za to mogą być przyczyną wypadania włosów. Zmniejszają przetłuszczanie skóry głowy, mogą upośledzać produkcję gruczołów łojowych, które zapychają się głębiej, a rezultacie włos wypada."

Podobno ta substancja może być obecna na włosach nawet 23 dni po farbowaniu... Jak przyspieszyć zmywanie tego? Co teraz zrobić?
Ja bym oprocz MEA powiedziala, ze zawinic mogla tez p-fenylodiamina, jesli to byl ciemny odcien ;-)

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
marmollade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-30 14:33:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:17.