Mamy grudniowe 2019 - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-04-15, 09:17   #751
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
No.. normalna?
U mnie działa to tak:
Masz wizytę u lekarza o 13:00. Jesteś w ciąży. Około 12:40 przychodzi położna i zaprasza do gabinetu po kolei ciężarne. Na 1 wizycie zakłada Ci kartę ciąży, mierzy, waży, sprawdza ciśnienie, wprowadza wyniki badań do KC.
Każda kolejna tak samo, tylko, że bez zakładania karty ciąży, no bo już masz

Ekscesy? Nie powiedziałabym. Raczej to dowód na to, że każdy wie od czego jest, nie ma zamieszania, i szybko sprawnie wszystko idzie.
A to już bardzo zależne do jakiego lekarza chodzisz. Ciśnienie miałam mierzone wszędzie. O wagę natomiast zawsze tylko pytali, bo miarodajna jest tylko taka poranna, bez ciuchów i śniadania. Ja więc w dniu wizyty ważyłam się rano w domu i podawałam lekarzowi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 09:29   #752
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
No.. normalna?
U mnie działa to tak:
Masz wizytę u lekarza o 13:00. Jesteś w ciąży. Około 12:40 przychodzi położna i zaprasza do gabinetu po kolei ciężarne. Na 1 wizycie zakłada Ci kartę ciąży, mierzy, waży, sprawdza ciśnienie, wprowadza wyniki badań do KC.
Każda kolejna tak samo, tylko, że bez zakładania karty ciąży, no bo już masz

Ekscesy? Nie powiedziałabym. Raczej to dowód na to, że każdy wie od czego jest, nie ma zamieszania, i szybko sprawnie wszystko idzie.
Ja to jestem w tych sprawach zielona jak szczypiorek na wiosnę i stąd mnie wszystko dziwi U mnie było tak, że kartę założył mi lekarz w gabinecie po usg i pomiarze ciśnienia, zapytał o wzrost i wagę i tyle. Nigdy czekając w kolejce nie widziałam zeby kogoś prosiła położna, ale może to różnica, bo ja chodzę prywatnie ( tzn. z firmy mam pakiet)
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 09:31   #753
Poziomka64
Raczkowanie
 
Avatar Poziomka64
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 133
Dot.: Mamy grudniowe 2019

U mnie (w przychodni na nfz) zakładają kartę ciąży około 8 tygodnia (pewnie po serduszku). Przed każdą wizytą trzeba się zameldowac w recepcji, że ma się dzisiaj wizytę i dać od razu kartę ciazy. Morfologia i krew są zlecane co miesiąc, więc położna w recepcji spisuje wyniki badań po czym zaprasza do osobnego pokoju, gdzie waży, sprawdza ciśnienie i przeprowadza ogólny wywiad (samopoczucie, bóle itd). Wszystko spisuje w karcie i potem czeka się normalnie w kolejce do gina.

Do 7 miesiąca wizyty co miesiąc, od 8 co 2 tygodnie + ktg przed każdą wizytą, od 9 wizyty co tydzień z ktg.

A jeszcze odnośnie wagi to wazyli w ubraniach, bo najważniejszy jest przyrost i odpowiednie reagowanie w razie czego. Wiadomo, waga początkowa też jest ważna, ale o ile ona może odbiegac od porannej i w ubraniach? Myślę że max. 1kg.
Dlatego ja na wizyty miałam skompletowany swój specjalny strój, w którym chodziłam na comiesięczne wizyty, żeby nie było dużych rozbieżności. Dopiero pod koniec jak wizyty były częstsze to nie wyrabialam z praniem i ubieralam coś innego
Mąż się śmiał, że babeczki położne pomyślą, że nie mam innych ubrań

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Poziomka64
Czas edycji: 2019-04-15 o 09:36
Poziomka64 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 09:32   #754
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez kiperka Pokaż wiadomość
Nawiązując do karty ciąży. Czy któraś z Was prowadzi ciążę w Luxmedzie?
Czy lekarz, który założył mi kartę ciąży jest moim lekarzem prowadzącym?
Jeśli tak, to co mam zrobić jeśli nie ma do niego terminów na konsultacje?

Ja nie wiem jak przez to wszystko przejdę... Tyle pytań... A wszystkie przychodzą do głowy po wyjściu z przychodni
Wiesz co, ja ostatnio siedziałam z dziewczyną w 3mc i mówiła, że to już jej 4 ginekolog odkąd zaszła. Także zmienić chyba można

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Ja to jestem w tych sprawach zielona jak szczypiorek na wiosnę i stąd mnie wszystko dziwi U mnie było tak, że kartę założył mi lekarz w gabinecie po usg i pomiarze ciśnienia, zapytał o wzrost i wagę i tyle. Nigdy czekając w kolejce nie widziałam zeby kogoś prosiła położna, ale może to różnica, bo ja chodzę prywatnie ( tzn. z firmy mam pakiet)
Ja tak samo, pierwszy raz jestem w ciąży

Pytanie jak w danej poradni to działa. U mnie jest system położna+lekarz. Są systemy tylko lekarz, tylko położna (z wizytą raz na 3msc u lekarza). Także ile placówek tyle wyjść.
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 09:32   #755
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Hej dziewczyny.
Trzymam kciuki za wszystkie badania i wizyty!

U mnie starszak chory, dzis prawie 40st ma idziemy na 17 do lekarza. Na same święta nam się biedaczek rozchorowal pewnie znow migdały

U nas tez pielęgniarki waza, mierza pobieraja krew przed wizytą .
Po 20tyg tez robia ktg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 09:53   #756
zawiechaczarny
Wtajemniczenie
 
Avatar zawiechaczarny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 743
GG do zawiechaczarny
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Moja gin zakłada kartę ciąży po serduszku, 8-10tc. Z córką miałam na początku przez komplikacje dość częste wizyty to dorobiłam się KC w 8tc. Teraz pewnie dopiero po majówce mi założy, bo nie zleciła mi na razie tych wszystkich badań krwi które na początku ciazy wpisuje się do KC.



U mojej gin na początku wizyty są co 2 tygodnie, od II trym co miesiąc i od 34tc znowu co 2 tygodnie.
__________________
10.05.2011
26.11.2014
18.09.2015
21.06.2018 - nasza córeczka już z nami


2.05.2017 - 5tc[*]
26.04.2019 - 9tc[*]
zawiechaczarny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 09:59   #757
malutka89
Zakorzenienie
 
Avatar malutka89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: :)
Wiadomości: 3 670
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez zawiechaczarny Pokaż wiadomość
Moja gin zakłada kartę ciąży po serduszku, 8-10tc. Z córką miałam na początku przez komplikacje dość częste wizyty to dorobiłam się KC w 8tc. Teraz pewnie dopiero po majówce mi założy, bo nie zleciła mi na razie tych wszystkich badań krwi które na początku ciazy wpisuje się do KC.



U mojej gin na początku wizyty są co 2 tygodnie, od II trym co miesiąc i od 34tc znowu co 2 tygodnie.
Kurczę to mi już założyła i kazala przyjść dopiero za miesiąc na wizytę. Serduszka jeszcze nie było, bo za wcześnie. Ale planuje iść do innego lekarza w ten piątek albo następny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malutka89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-04-15, 09:59   #758
lenka1012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 65
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Witam się i ja 😉 termin 22 grudnia. Most OM 18marca, test owu pozytywny 30 marca.... cykle mam krótkie bo 24-25 dni . Póki co cisza .... testów zrobiłam już kilka ale każdym bardzo słaba kreska .... martwi mnie to ponieważ już powinna być chyba bardzo widoczna.
lenka1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 09:59   #759
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Kiperka nie ma znaczenie jaki lekarz w luxmedzie zakłada ci KC. Możesz chodzić do każdego. Co więcej, jeżeli byś chciała chodzić do jednego to jeżeli nie masz jakiegoś super hiper VIP pakietu, to nie mają żadnego obowiązku znaleźć ci terminu do " twojego", tylko proponują kogokolwiek z listy dostępnych.
Poprzednia ciążę prowadziłam m.in. w Luxmedzie w Krk i tam KAZDY gabinet lekarski wyposażony był w USG i na wizycie miałam badanie. Podeszłam teraz do luxa w Gdańsku a tu się okazuje, że oni w gabinetach USG nie mają i dostaje dopiero na nie skierowanie, na zupełnie osobną wizytę. Więc ja chyba za podwójne chodzenie pięknie podziękuję...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 10:03   #760
kiperka
Rozeznanie
 
Avatar kiperka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 648
GG do kiperka Send a message via Skype™ to kiperka
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Poprzednia ciążę prowadziłam m.in. w Luxmedzie w Krk i tam KAZDY gabinet lekarski wyposażony był w USG i na wizycie miałam badanie. Podeszłam teraz do luxa w Gdańsku a tu się okazuje, że oni w gabinetach USG nie mają i dostaje dopiero na nie skierowanie, na zupełnie osobną wizytę. Więc ja chyba za podwójne chodzenie pięknie podziękuję...
[/URL]
Tak, w Warszawie też nie w każdym gabinecie jest USG. A nawet jak jest, to robią badanie bez opisu (mi nawet nie dał spojrzeć na jajo, jak byłam w piątek z plamieniem).
kiperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 10:17   #761
gosiulam185
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 3 003
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez lenka1012 Pokaż wiadomość
Witam się i ja termin 22 grudnia. Most OM 18marca, test owu pozytywny 30 marca.... cykle mam krótkie bo 24-25 dni . Póki co cisza .... testów zrobiłam już kilka ale każdym bardzo słaba kreska .... martwi mnie to ponieważ już powinna być chyba bardzo widoczna.
Witaj

Nareszcie ktoś bliżej mojego terminu. Nie stresuj się tymi testami, może owu była jednak później, a testy czasami tak wychodzą jeżeli masz obawy to zrób beta hcg, wtedy będzie wszystko wiadomo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosiulam185 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-15, 10:19   #762
lenka1012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 65
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Też mi tak przeszło przez głowę, że może później się to stało jestem po poronieniu w 6tc , w 16tc w 2007r, i ciąży pozamacicznej w 2016r stąd te moje obawy, do lekarza wybieram się po świętach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lenka1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 10:31   #763
rzeczozn
Rozeznanie
 
Avatar rzeczozn
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 793
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Ale gonicie, nie daje rady nadrabiać. Siedzę w przychodni w kolejce z synem, mamy godzinę opóźnienia.

Miłego dnia mamusie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
rzeczozn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 10:42   #764
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez lenka1012 Pokaż wiadomość
Też mi tak przeszło przez głowę, że może później się to stało jestem po poronieniu w 6tc , w 16tc w 2007r, i ciąży pozamacicznej w 2016r stąd te moje obawy, do lekarza wybieram się po świętach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To tym bardziej musi być dobrze! Witaj
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 10:55   #765
zawiechaczarny
Wtajemniczenie
 
Avatar zawiechaczarny
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 743
GG do zawiechaczarny
Dot.: Mamy grudniowe 2019

lenka, w Twoim przypadku poszłabym na betę i po 2 dniach sprawdziłabym przyrost.


Dziewczyny, kiedy informujecie pracodawcę o ciąży?
Ja to pewnie dopiero w czerwcu, bliżej końca macierzyńskiego. I tak nie spodziewają się mnie w pracy wcześniej niż we wrześniu, bo jeszcze muszę wybrać zaległy urlop i urlop wakacyjny z tego roku. Więc myślę, że jak w czerwcu zgłoszę, że idę na chorobowe zamiast na urlop, to będzie w porządku. Jeżeli będą bardzo kogoś potrzebować na moje miejsce, to powinni zdążyć to ogarnąć przez tyle czasu.
__________________
10.05.2011
26.11.2014
18.09.2015
21.06.2018 - nasza córeczka już z nami


2.05.2017 - 5tc[*]
26.04.2019 - 9tc[*]
zawiechaczarny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 11:12   #766
lenka1012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 65
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez zawiechaczarny Pokaż wiadomość
lenka, w Twoim przypadku poszłabym na betę i po 2 dniach sprawdziłabym przyrost.


Dziewczyny, kiedy informujecie pracodawcę o ciąży?
Ja to pewnie dopiero w czerwcu, bliżej końca macierzyńskiego. I tak nie spodziewają się mnie w pracy wcześniej niż we wrześniu, bo jeszcze muszę wybrać zaległy urlop i urlop wakacyjny z tego roku. Więc myślę, że jak w czerwcu zgłoszę, że idę na chorobowe zamiast na urlop, to będzie w porządku. Jeżeli będą bardzo kogoś potrzebować na moje miejsce, to powinni zdążyć to ogarnąć przez tyle czasu.
Chyba też końcem czerwca/początek lipca o ile będzie ok.... U mnie będzie dużo gadania ,bo od 1 kwietnia przeszłam na cały etat i umowę na czas nieokreślony.. I do października mam zastępować dziewczynę która jest na macierzyńskim no ale mówi się trudno

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lenka1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 11:20   #767
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez zawiechaczarny Pokaż wiadomość
lenka, w Twoim przypadku poszłabym na betę i po 2 dniach sprawdziłabym przyrost.





Dziewczyny, kiedy informujecie pracodawcę o ciąży?

Ja to pewnie dopiero w czerwcu, bliżej końca macierzyńskiego. I tak nie spodziewają się mnie w pracy wcześniej niż we wrześniu, bo jeszcze muszę wybrać zaległy urlop i urlop wakacyjny z tego roku. Więc myślę, że jak w czerwcu zgłoszę, że idę na chorobowe zamiast na urlop, to będzie w porządku. Jeżeli będą bardzo kogoś potrzebować na moje miejsce, to powinni zdążyć to ogarnąć przez tyle czasu.
Ja chciałam koło czerwca ale dzisiaj jestem pierwszy dzień po urlopie i źle się czuję. Cały brzuch boli, no ale ja pracuje w sklepie na stojąco po 11h..

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 11:24   #768
milawo
Wtajemniczenie
 
Avatar milawo
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 2 073
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Ja dopiero wtedy jeśli wszystko będzie pewne i potwierdzone.
milawo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 11:36   #769
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy grudniowe 2019

To zależy jak się będę czuć, ale chciałabym jak najpóźniej, tzn. tak poczekam tak długo, jak nie będzie widać. No ale teraz trochę za wcześnie na takie gdybanie, bo mogę czuć się jak flak i bez zwolnienia się nie obędzie. Zobaczymy w praniu
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-04-15, 12:24   #770
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Wiadomo ze ktos kto ma siedzącą biurowa prace moze sobie czekać i do 5tego miesiąca...
Ja sie zwolnilam bo musialam dużo chodzic ,dźwigać itd. Mam też starszaka w domu, bardzo uradowany ze mamusia jest z nim codziennie 🥰
Mam tez druga pracę 9h w kazdy weekend , po 3h dziennie i ją zamierzam miec do konca pazdziernika a szefową poinformuję jak lekarz zalozy mi mutterpass pewnie około 11tyg.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Ja mam jutro na 9,15 wizyte. Strasznie sie stresowac zaczynam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 12:32   #771
raficzyca
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 396
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Wiadomo ze ktos kto ma siedzącą biurowa prace moze sobie czekać i do 5tego miesiąca...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:20 ----------

Ja mam jutro na 9,15 wizyte. Strasznie sie stresowac zaczynam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie dlatego nic nie chcę mówić za szybko, pracę mam raczej wymagającą intelektualnie, nie fizycznie więc mogę sobie pozwolić. Przy pracy fizycznej jest inaczej i w pełni rozumiem mamy, ktore idą na zwolnienie dużo wcześniej. A za wizytę trzymam kciuki, będzie ok. Dobrze liczę, że to będzie Twój 5 tc+2 dni? To może coś tam lekarz wypatrzy
raficzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 13:06   #772
lenka1012
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 65
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Czy badanie baty HCG powtarza się za 24godz czy 48 ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Cytat:
Napisane przez lenka1012 Pokaż wiadomość
Czy badanie baty HCG powtarza się za 24godz czy 48 ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Oczywiście miało być bety hcg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lenka1012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 13:08   #773
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez lenka1012 Pokaż wiadomość
Czy badanie baty HCG powtarza się za 24godz czy 48 ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Oczywiście miało być bety hcg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co 48

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:07 ----------

Cytat:
Napisane przez raficzyca Pokaż wiadomość
Właśnie dlatego nic nie chcę mówić za szybko, pracę mam raczej wymagającą intelektualnie, nie fizycznie więc mogę sobie pozwolić. Przy pracy fizycznej jest inaczej i w pełni rozumiem mamy, ktore idą na zwolnienie dużo wcześniej. A za wizytę trzymam kciuki, będzie ok. Dobrze liczę, że to będzie Twój 5 tc+2 dni? To może coś tam lekarz wypatrzy
Wg moich obliczeń 5+4, z synem w tym czasie tylko pecherzyk byl wiec watpie ;(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 13:21   #774
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez zawiechaczarny Pokaż wiadomość
lenka, w Twoim przypadku poszłabym na betę i po 2 dniach sprawdziłabym przyrost.


Dziewczyny, kiedy informujecie pracodawcę o ciąży?
Ja to pewnie dopiero w czerwcu, bliżej końca macierzyńskiego. I tak nie spodziewają się mnie w pracy wcześniej niż we wrześniu, bo jeszcze muszę wybrać zaległy urlop i urlop wakacyjny z tego roku. Więc myślę, że jak w czerwcu zgłoszę, że idę na chorobowe zamiast na urlop, to będzie w porządku. Jeżeli będą bardzo kogoś potrzebować na moje miejsce, to powinni zdążyć to ogarnąć przez tyle czasu.
Ja byłam zmuszona poinformować pracodawcę w 6tc (8tc od om), bo zaszłam na wypowiedzeniu, więc musieli mnie przywrócić. Ale problemów nie robili żadnych

Pamiętajcie, że w świetle prawa jesteście chronione od wypowiedzenia oraz macie zmienione warunki pracy (max 8h pracy, przy czym bodaj 4 przy komputerze) od momentu poinformowania pracodawcy

Także jeśli źle się czujecie w pracy to im wcześniej tym lepiej. Plany planami, a wykonanie... Ja np chciałam pracować do 5/6msc, ale los pokrzyżował mi plany i teraz nie mam wyboru. Siedzę z kotami w domu
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 13:25   #775
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Od dzis w niemieckim lidlu ciuchy ciążowe, pewnie w Polsce tez będą niebawem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 13:27   #776
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Od dzis w niemieckim lidlu ciuchy ciążowe, pewnie w Polsce tez będą niebawem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Były jakieś 2 tygodnie temu

Ja czekam na garnki z biedry
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 13:29   #777
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy grudniowe 2019

4h pracy przy komputerze nie obowiązuje już od prawie 2 lat chyba


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 13:30   #778
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Od dzis w niemieckim lidlu ciuchy ciążowe, pewnie w Polsce tez będą niebawem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurcze... Kupujesz coś? Dla mnie chyba za wcześnie. Może pojawia się niedługo znowu, raczej co jakiś czas je wrzucają do oferty. Albo zamówię online.
Teraz sobie za to pooglądam, jaka jakość.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 13:35   #779
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
O kurcze... Kupujesz coś? Dla mnie chyba za wcześnie. Może pojawia się niedługo znowu, raczej co jakiś czas je wrzucają do oferty. Albo zamówię online.
Teraz sobie za to pooglądam, jaka jakość.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Kupię bo sa tanie i mi sie najbardziej sprawdziły, cisna mnie wszystkie spodnie, nawet dresy wiec kupię z dwie sztuki, o ile jeszcze będą Z Leo później juz mialan tak ogromny brzuch ze wszystko bylo mi male

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-04-15, 13:36   #780
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamy grudniowe 2019

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
4h pracy przy komputerze nie obowiązuje już od prawie 2 lat chyba


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A faktycznie, w 2017 była zmiana. Teraz można pracować max 8h ale jednorazowo 50 min i potem 10 min przerwy
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-01 10:15:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:40.