Histeroskopia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-03, 15:05   #1
Malinova2508
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3

Histeroskopia


Hej,

Niedawno dostałam od mojego ginekologa skierowanie do szpitala na histeroskopię - usunięcie polipa I nie mam pojęcia gdzie mam się udać, nigdy nie byłam w szpitalu... Może ktoś coś polecić? Zaznaczam, że chodzi o Warszawę.

Z góry dziękuję za pomoc, każda informacja będzie cenna

Pozdrawiam
Malinova2508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 16:13   #2
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: Histeroskopia

Mam ten sam problem - polip endometrialny. Gin próbuje go usunąć hormonami antykoncepcyjnymi. Po 2 mies zmniejszył się o ponad połowę. Idź do jakiegokolwiek szpitala na izbę przyjęć ginekologiczno-położniczą i tam zapytaj co z tym zrobić. Twój lekarz nie powiedział Ci jak to załatwić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2016
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 17:15   #3
Malinova2508
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Histeroskopia

Cytat:
Napisane przez KrwawaMary86 Pokaż wiadomość
Mam ten sam problem - polip endometrialny. Gin próbuje go usunąć hormonami antykoncepcyjnymi. Po 2 mies zmniejszył się o ponad połowę. Idź do jakiegokolwiek szpitala na izbę przyjęć ginekologiczno-położniczą i tam zapytaj co z tym zrobić. Twój lekarz nie powiedział Ci jak to załatwić?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Również mam takiego polipa , ale u mnie jest za duży i moja ginekolog stwierdziła, że marne szanse, że się wchłonie przy stosowaniu hormonów :/
Generalnie wiem co mam robić, tylko nikt z rodziny ani znajomych nigdy nie miał wykonywanych zabiegów ginekologicznych stąd jestem zielona w tym temacie, gdzie mam się udać, gdzie zrobią mi to dobrze, a których miejsc lepiej unikać z daleka...
Malinova2508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 17:24   #4
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: Histeroskopia

U mnie byl 11mm x 6mm x 8 mm. Wykryli go w listopadzie, ale ponieważ byłam wtedy po przejściach (długi pobyt w szpitalu i cięcie cesarskie) to gin chciała mi oszczędzić kolejnego pobytu. Do czynienia miałam tylko ze Szpitalem Bielańskim. Szpital jak szpital. Nie było źle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2016
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-03, 18:38   #5
Malinova2508
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Histeroskopia

Cytat:
Napisane przez KrwawaMary86 Pokaż wiadomość
U mnie byl 11mm x 6mm x 8 mm. Wykryli go w listopadzie, ale ponieważ byłam wtedy po przejściach (długi pobyt w szpitalu i cięcie cesarskie) to gin chciała mi oszczędzić kolejnego pobytu. Do czynienia miałam tylko ze Szpitalem Bielańskim. Szpital jak szpital. Nie było źle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hmm to już jakaś opinia Dziękuję I dużo zdrówka życzę
Malinova2508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 13:12   #6
Charlotte York
Zadomowienie
 
Avatar Charlotte York
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 261
Dot.: Histeroskopia

Dziwne, że lekarz nigdzie cię nie pokierował. Ja miałam wyraźnie napisane na skierowaniu, gdzie mam się zgłosić i do kogo... W takim razie chyba pozostaje ci jakikolwiek szpital z oddziałem ginekologicznym, lub jakaś przychodnia, w której znajduje się np. dzienny oddział, gdzie wykonują takie zabiegi.
Charlotte York jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-20, 19:30   #7
Folle89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 2
Dot.: Histeroskopia

Hej, odgrzebuje wątek... otóż również mam mieć histeroskopię operacyjną celem usunięcia 2 polipów endometrialnych (w tym ten jeden dość duży) Powyższy zabieg mam mieć wykonywany w Szpitalu u Bonifratrów w Katowicach i może ktoś wykonywał w tym szpitalu ten zabieg? zastanawiam się na ile dni dają l4, czy przed samym histero robią jeszcze jakieś badania rano i czy odczuwałyście jakieś dolegliwości bólowe po zabiegu i ile dni utrzymuje się krwawienie? Pozdrówka
Folle89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-08-20 20:30:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:42.