Czy emigracja się jeszcze opłaca? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-04-25, 20:13   #1
OnlyAMarshmallow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 10

Czy emigracja się jeszcze opłaca?


Jestem tegoroczną maturzystką i w prawdzie mówiąc nie wiem co chcę robić w życiu (ba, chyba tylko nieliczni wiedzą ) i coraz bardziej zastanawiam się nad emigracją. Chciałabym spróbować szansy na studiach, ale polski system edukacji już zbytnio mi się chyba przejadł tzn. wkuwanie teorii, której i tak nigdy nie użyję. Planem B jest pójście do szkoły policealnej na kosmetyczę, a po jej ukończeniu wyjazd za granicę.

Razem z chłopakiem, który na razie pracuje jako elektryk zastanawiamy się nad wyjazdem, ponieważ chcielibyśmy spróbować czegoś nowego i poznać kawałek świata. Wiadomo, że nic nie spada z nieba i za granicą też trzeba pracować. Myśleliśmy nad Norwegią oraz Islandią.

Drogie wizażanki, czy opłaca się jeszcze wyjazd za granicę, skoro niby granica pomiędzy Polską magicznym wschodem mlekiem i miodem płynącym się zaciera? Dzięki za wszelkie odpowiedzi
OnlyAMarshmallow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-25, 22:49   #2
yuy90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 930
Dot.: Czy emigracja się jeszcze opłaca?

Cytat:
Napisane przez OnlyAMarshmallow Pokaż wiadomość
Jestem tegoroczną maturzystką i w prawdzie mówiąc nie wiem co chcę robić w życiu (ba, chyba tylko nieliczni wiedzą ) i coraz bardziej zastanawiam się nad emigracją. Chciałabym spróbować szansy na studiach, ale polski system edukacji już zbytnio mi się chyba przejadł tzn. wkuwanie teorii, której i tak nigdy nie użyję. Planem B jest pójście do szkoły policealnej na kosmetyczę, a po jej ukończeniu wyjazd za granicę.



Razem z chłopakiem, który na razie pracuje jako elektryk zastanawiamy się nad wyjazdem, ponieważ chcielibyśmy spróbować czegoś nowego i poznać kawałek świata. Wiadomo, że nic nie spada z nieba i za granicą też trzeba pracować. Myśleliśmy nad Norwegią oraz Islandią.



Drogie wizażanki, czy opłaca się jeszcze wyjazd za granicę, skoro niby granica pomiędzy Polską magicznym wschodem mlekiem i miodem płynącym się zaciera? Dzięki za wszelkie odpowiedzi


Jaki jest wasz stopień znajomosci języków obcych?
yuy90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 09:25   #3
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Czy emigracja się jeszcze opłaca?

Cytat:
Napisane przez OnlyAMarshmallow Pokaż wiadomość
Drogie wizażanki, czy opłaca się jeszcze wyjazd za granicę, skoro niby granica pomiędzy Polską magicznym wschodem mlekiem i miodem płynącym się zaciera? Dzięki za wszelkie odpowiedzi
Chyba zachodem
I tak, opłaca się. Mając porównanie widzę, że ta różnica wcale się tak szybko nie zaciera, a nawet pogłębia.
Oczywiście jeszcze zależy co wy chcecie tam robić i na jakich zasadach. Jeśli nie jesteście wybitnymi specjalistami w jakiejś dziedzinie (a sądząc z opisu nie jesteście), to musielibyście zapewne dobrze znać lokalny język, żeby się dogadać z klientami i móc zarabiać na poziomie porównywalnym z miejscową ludnością, a co za tym idzie, żyć na podobnym poziomie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 15:21   #4
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Czy emigracja się jeszcze opłaca?

Opłaca i jeszcze długo się będzie opłacać. Tylko drogie kraje sobie wybraliście, będziecie potrzebować trochę kasy na start, no i znajomości języka. Jeśli nie chcecie od razu podejmować radykalnej decyzji to wyjedźcie na miesiąc-dwa do pracy krótkoterminowej i zobaczcie jak się Wam żyje i czy Wam to odpowiada.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 16:25   #5
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Czy emigracja się jeszcze opłaca?

Cytat:
Napisane przez OnlyAMarshmallow Pokaż wiadomość
(...)
Razem z chłopakiem, który na razie pracuje jako elektryk zastanawiamy się nad wyjazdem, ponieważ chcielibyśmy spróbować czegoś nowego i poznać kawałek świata. Wiadomo, że nic nie spada z nieba i za granicą też trzeba pracować. Myśleliśmy nad Norwegią oraz Islandią.

Drogie wizażanki, czy opłaca się jeszcze wyjazd za granicę, skoro niby granica pomiędzy Polską magicznym wschodem mlekiem i miodem płynącym się zaciera? Dzięki za wszelkie odpowiedzi
opłaca się. ale niekoniecznie te kraje które wymieniłaś. nie do konca wiem jak z Norwegią, ale Islandia jest droga.
dobrze jest też znać lokalny język przynajmniej na tyle aby umieć się dogadać. oczywiście wielu Polaków wyjeżdża bez znajomosci jakiegokolwiek języka, ale więszkość z nich całe życie jest skazanych na pomoc kolegów mówiących w lokalnym języku. no i sznase załapania jakiegoś lepszego zatrudnienia mogą być mniejsze.

niemniej jednak ciągle opłaca się wyjechać za pracą na zachód
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-04-26, 17:37   #6
OnlyAMarshmallow
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 10
Dot.: Czy emigracja się jeszcze opłaca?

Angielski znamy na poziomie B2 więc raczej z komunikacja nie byłaby wielkim problemem. Nie jest nam także straszna nauka lokalnego języka. A co do wyjazdu próbnego to też przewidujemy taką opcję, jeśli faktycznie mielibyśmy się zdecydować na wyjazd. Oczywiście wszystko musiałoby być przemyślane tzn. wcześniejsze załatwienie pracy, mieszkania i zgromadzenie pieniędzy na start. Nie jesteśmy na tyle odważni, żeby jechać z pustymi rękoma i potem wylewać morze łez dlatego, że nie stać nas na podstawowe potrzeb

Edytowane przez OnlyAMarshmallow
Czas edycji: 2019-04-26 o 17:40
OnlyAMarshmallow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-04-26 18:37:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:01.