Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-07-16, 23:36   #151
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Z tego co widzę to ok 3 miesięcy może trwać normalnie proces rekrutacyjny. Przez sezon urlopowy pewnie się to wydłuży jeszcze z miesiąc. Nie pozostaje nic innego niż samemu się udać na ryby...
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 10:33   #152
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
a pytałaś, do kiedy spodziewać się od nich odpowiedzi?
Tak. Z jednego miejsca - koniec miesiąca. Z innych 2 tygodnie. Z kolejnego poniedziałek. Ale szczerze? Rzadko jest feedback. Zazwyczaj sama się upominam mailowo, jeśli zależy mi na jakimś miejscu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Z tego co widzę to ok 3 miesięcy może trwać normalnie proces rekrutacyjny. Przez sezon urlopowy pewnie się to wydłuży jeszcze z miesiąc. Nie pozostaje nic innego niż samemu się udać na ryby...
Wyjezdzam w sierpniu.

Siedzenie w domu mnie dobija. Do tego ta paskudna pogoda :bleh:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.


Edytowane przez Dolczi
Czas edycji: 2019-07-17 o 10:32
Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 11:37   #153
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Wyjezdzam w sierpniu.

Siedzenie w domu mnie dobija. Do tego ta paskudna pogoda :bleh:

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też wyjeżdżam z TŻ-tem na urlop w sierpniugw mnie to jedyne wyjście teraz i od września kontynuacja. Swoją drogą ten urlop stał się dla mnie dobrym powodem aby o dzwonić firmy, w których biorę udział w rekrutacji z pytaniem o wyniki procesu rekrutacyjnego
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 13:20   #154
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Też wyjeżdżam z TŻ-tem na urlop w sierpniugw mnie to jedyne wyjście teraz i od września kontynuacja. Swoją drogą ten urlop stał się dla mnie dobrym powodem aby o dzwonić firmy, w których biorę udział w rekrutacji z pytaniem o wyniki procesu rekrutacyjnego
Wlasnie wyslalam CV. Aż 3 Też tak zrobię, gdy feedback'u nie dostanę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 14:04   #155
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Tak. Z jednego miejsca - koniec miesiąca. Z innych 2 tygodnie. Z kolejnego poniedziałek. Ale szczerze? Rzadko jest feedback. Zazwyczaj sama się upominam mailowo, jeśli zależy mi na jakimś miejscu.
A mnie z kolei nigdy nie zdarzyło się, by ktoś mówił ze będą dzwonić a potem tego nie zrobił. Wiec jest nadzieja. Chociaż zdaje sobie sprawę, ze to czekanie jest najmniej przyjemna częścią rekrutacji chyba.
Wkrótce się uda na pewno. Masz pożądane przez pracodawców doswiadczenie i szukasz w dużym mieście.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 14:16   #156
Dolczi
Zakorzenienie
 
Avatar Dolczi
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 517
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
A mnie z kolei nigdy nie zdarzyło się, by ktoś mówił ze będą dzwonić a potem tego nie zrobił. Wiec jest nadzieja. Chociaż zdaje sobie sprawę, ze to czekanie jest najmniej przyjemna częścią rekrutacji chyba.
Wkrótce się uda na pewno. Masz pożądane przez pracodawców doswiadczenie i szukasz w dużym mieście.
Tylko, że znam widełki i wiem ile chcę zarabiać. Podejrzewam, że to jest problem. Zawsze mam tego pecha, że znajdzie się ktoś tańszy. Nie znam też języka. Pracować z dokumentami w języku obcym mogę bez problemu (co robiłam nie raz). Problem jest z rozmową. Dużo rozumiem, ale mam blokadę przed mówieniem. Przez co nie aplikuję na ogłoszenia, gdzie wymagają dobrej znajomości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
WYMIANA


Nie znoszę osób przemądrzałych, których ich ZAWSZE musi być na wierzchu. I do tego w ich mniemaniu ZAWSZE mają rację.

Dieta cud- seks i głód.

Dolczi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 14:24   #157
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Tylko, że znam widełki i wiem ile chcę zarabiać. Podejrzewam, że to jest problem. Zawsze mam tego pecha, że znajdzie się ktoś tańszy. Nie znam też języka. Pracować z dokumentami w języku obcym mogę bez problemu (co robiłam nie raz). Problem jest z rozmową. Dużo rozumiem, ale mam blokadę przed mówieniem. Przez co nie aplikuję na ogłoszenia, gdzie wymagają dobrej znajomości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może jeśli masz czas i chęci popracuj nad tym. Pójdź na jakiś kurs czy coś. Powiem Ci, że ta ostatnia rozmowa pp angielsku dużo mi dała. Jak pewnie większość ludzi więcej rozumiem niż sama potrafię sklecić i się stresuję tym czy mówię poprawnie. To chyba się nazywa bierna a czynna znajomość języka. Choć mamy takiego szwagra, który zna angielski piąte przez dziesiąte, a z drugim szwagrem Anglikiem nawija, czego ja np. się boję. I po tej rozmowie poczułam się pewniejsze, choć bardzo mnie stresowała. Właśnie odkładam książkę z angielskimi tekstami biznesowymi i idę robić obiad. Wydaje mj się, że takie oczytanie samych tekstów też dużo da, bo masz przykłady jak konstruować zdania.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-07-17, 17:44   #158
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Dolczi Pokaż wiadomość
Tylko, że znam widełki i wiem ile chcę zarabiać. Podejrzewam, że to jest problem. Zawsze mam tego pecha, że znajdzie się ktoś tańszy. Nie znam też języka. Pracować z dokumentami w języku obcym mogę bez problemu (co robiłam nie raz). Problem jest z rozmową. Dużo rozumiem, ale mam blokadę przed mówieniem. Przez co nie aplikuję na ogłoszenia, gdzie wymagają dobrej znajomości.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedy pracowałam w tej samej 'branży' co Ty teraz, nigdy się nie zdarzyło, żebyśmy odrzucili kogoś, bo znalazł się ktoś tańszy. Zawsze na pierwszym miejscu były kompetencje i doświadczenie. Takie osoby są w tym zawodzie na wagę złota. Gdy oczekiwanie finansowe kandydata nie mieściło się w budżecie - owszem, wtedy nie, bo kasy dodatkowej się nie wyczaruje. Ale ja pracowałam w mniejszym mieście niż Warszawa.
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 20:42   #159
Clarity
Zadomowienie
 
Avatar Clarity
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 265
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cześć dziewczyny podczytuje was od dłuższego czasu, ale dopiero teraz zdecydowałam się napisać. Co sądzicie o powrocie do miejsca, w którym się już pracowało? Chodzi o to samo stanowisko. Dodam od razu, że odeszłam bo w innym miejscu proponowano mi więcej, co okazało się nieprawdą (premie, których jednak nie było). Teraz z perspektywy czasu i kolejnych tragicznych pracodawców dochodzę do wniosku, że tam było ok i decyzja o odejściu była zbyt pochopna. Boję się wysyłać kolejne CV, bo serio trafiam bardzo słabo i boję się powtórki. Wiem, bo rozmawiałam z koleżanką która tam nadal pracuje, że moje stanowisko jest wolne. Widziałam też ogłoszenie. Co o tym sądzicie?
__________________
Clarity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 20:47   #160
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cześć Clarity
Jestem w podobnej sytuacji No, może niezupełnie, z tymi pracodawcami, ale koniec końców jest taki, że myślę o powrocie do swojej poprzedniej firmy na analogiczne stanowisko jakie zajmowałam.
Jak masz cynk, że Twoje stanowisko jest wolne, a nie spaliłaś za sobą mostów to ślij CV! Najlepiej od razu do ewentualnego przełożonego.
I niech Ci nie będzie głupio, takie rzeczy się zdarzają, ludzie odchodzą, wracają. Tych, co wracają firmy cenią, bo jednak znasz systemy, znasz firmę, znasz procesy - przynajmniej część i nie musisz się wielu rzeczy uczyć od nowa.

Tylko piszesz, że się boisz - no ale chyba wiesz, jakie w tej firmie panują warunki i wiesz, na co się godzisz, przynajmniej z grubsza. To inna sytuacja niż zupełnie nowe miejsce.
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-17, 20:59   #161
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Kafka, proszę mi się tu tłumaczyć co to za rozważania
Clarity, w dzisiejszych czasach to normalne. U mnie w firmie jest dużo osób, które odeszły, a po 3 miesiącach wróciły sama nawet raz chciałam wrócić do poprzedniego pracodawcy (na inne stanowisko co prawda)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-17, 21:32   #162
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Nadal cię Kafka męczy ten niedosyt w nowej pracy?
MaggieQ co tak przepadłas? Zaklimatowujesz się na PL ziemi?
Odnośnie powrotów do byłej pracy to mi się to póki co nie zdarzyło ale nie widzę w tym nic złego. Przynajmniej z grubsza wiesz czego się spodziewać
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 05:55   #163
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 06:13   #164
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Kafka, proszę mi się tu tłumaczyć co to za rozważania
Cytat:
Napisane przez Amazoniak Pokaż wiadomość
Nadal cię Kafka męczy ten niedosyt w nowej pracy?
Haha
Wiecie, zadań trochę przybyło i częściej jest jednak co robić niż nie, więc to na plus. Chociaż niewiele się nauczyłam, póki co, nowych rzeczy.
Ale mam cały czas poczucie, że często jestem ignorowana w różnych tematach, nawet w takich w których mogłabym coś wnieść. Nie wiem, może ciągle dlatego, że jestem nowa. Ale wczoraj na przykład moja szefowa swojego przełożonego poprosiła, żeby coś zrobił na czas jej urlopu a mnie nie wspomniała ani słowem, choć już takie zadanie robiłam i to nieźle.

No i też zarządzanie mi się nie do końca podoba. Nie wiem czy to normalne, że w małej firmie przeplata się prywata zarządzających z życiem firmy? Nie podoba mi się to przyznam.

Mam też zastrzeżenia do samego sposobu zarządzania.

To są takie drobnostki, które mnie po prostu trochę uwierają. Nie jest w tej firmie źle, powiedziałabym nawet, że jest dobrze, bo nie ma krzyków, stresu, jakiejś nieprzyjemnej atmosfery, ludzie są spoko, dojazd i lokalizacja bardzo dobra, no ale ten klimat małej firmy nie do końca mi odpowiada po prostu. Dlatego ciągle sobie przeglądam oferty, może coś ciekawego się pojawi na rynku
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 07:48   #165
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Patrz jakie to jest przewrotnie, jak człowiek nie ma pracy to modli się o cokolwiek, a jak już coś znajdzie to jednak zawsze coś jest nie tak sama widzę po sobie, że muszę przestać aplikować na stanowiska mało-rozwojowe, zwykłego klepacza. Bo niby fajnie jak kasa się zgadza, atmo jest ok itp ale jak mam mało samodzielne stanowisko, bez wyzwań, nowych zadań, z mojego punktu widzenia ciekawych i urozmaiconych to jednak szybko się nudzę i po pół roku już mi źle mój TZ mówi że mi to nikt nie dogodzi i coś w tym jestapetyt rośnie w miarę jedzenia
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2019-07-18 o 07:50
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 08:11   #166
Kafkazmlekiem
Wtajemniczenie
 
Avatar Kafkazmlekiem
 
Zarejestrowany: 2018-10
Lokalizacja: Jestem z miasta
Wiadomości: 2 643
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dokładnie tak jest mnie też nie da się dogodzić
__________________

O powodzeniu decydują cztery czynniki.
Niestety nikt ich nie zna.
Kafkazmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 08:37   #167
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

To ja chyba jestem przykładem osoby, która nigdy nie będzie wiedziała czego zechce, poza tym, że nie chcę ciągle robić to samo i być w tym specjalistką. Z drugiej strony, nie chcę ciągłych zmian, jak do tej pory, potrzebny jest mi spokój. Chyba się już na dobre pogodziłam z tym, że nic nie jest na stałe , że zmienia się pracę i będzie się zmieniać.

A tak w ogóle to zaczynam mieć zdrowo wywalone. Szukam tego, co MNIE z jakichś całkowicie subiektywnych powodu spasuje, dając sobie przyzwolenie na to, żeby to potem zmienić, jeśli przestanie odpowiadać. Chyba się za bardzo do tej pory przejmowalam, żeby zadowolić otoczenie: rodzinę która chciała dla mnie stałej pracy w tym samym miejscu aż do emerytury najlepiej, i pracodawców, zastanawiając się w nieskończoność, czym ich oczarować, by w końcu zechcieli mnie zatrudnić. I to mnie zabijało od środka.

Teraz wiem, że owszem, chcę pracy na stabilnych warunkach, ale nie chcę stałej pracy w sensie robić przez wiele lat to samo.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 10:34   #168
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87006216]Teraz wiem, że owszem, chcę pracy na stabilnych warunkach, ale nie chcę stałej pracy w sensie robić przez wiele lat to samo.[/QUOTE]
Ja w ogóle nie rozumiem dlaczego wieloletnia praca w jednym miejscu ma być lepsza niż zmienianie miejsc pracy. Sama pracuję już w 3 różnych branżach, pracowałam na 4 różnych stanowiskach (a w sumie to 5 jeśli wliczyć 9miesięczny staż), a jestem przed 30tką. Całe szczęście, że moje otoczenie i rodzina taką elastyczność postrzega bardziej jako plus
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 11:14   #169
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez Ariada Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie rozumiem dlaczego wieloletnia praca w jednym miejscu ma być lepsza niż zmienianie miejsc pracy. Sama pracuję już w 3 różnych branżach, pracowałam na 4 różnych stanowiskach (a w sumie to 5 jeśli wliczyć 9miesięczny staż), a jestem przed 30tką. Całe szczęście, że moje otoczenie i rodzina taką elastyczność postrzega bardziej jako plus
Bo niby zdobywasz doświadczenie i potem jesteś specjalistą, masz stabilizację. Tylko że jakoś nie widziałam, żeby którakolwiek z tych osób była szczęśliwa. Raczej każdy w nich miał poczucie jakby utknął w miejscu, a już przegapił moment, żeby coś zmienić. Albo miał zszargane nerwy przez atmosferę w pracy, a nie miał odwagi się z niej wyrwać.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-07-18, 12:19   #170
Amazoniak
Zadomowienie
 
Avatar Amazoniak
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 506
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Ja myślę że to jest raczej trzymanie się jednej pracy, bez względu na to jakaby ona nie była z lęku przez bezrobociem i piętnem nieroba
__________________
W życiu musi być dobrze i niedobrze.
Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze

Edytowane przez Amazoniak
Czas edycji: 2019-07-18 o 12:20
Amazoniak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 12:43   #171
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Szybkie pytanie: jaka jest aktualna klauzula dot. Przetwarzania danych ? (Dawno nie szukałam pracy)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 15:20   #172
Screen
Raczkowanie
 
Avatar Screen
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 273
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Dawno się nie odzywałam ale u mnie nadal bez zmian, miałam kilka rozmowę z których nic ciekawego nie wyszło.
Ale w tym tygodniu dostałam trochę szoku jak można tak traktować ludzi.
Byłam na rozmowie i od razu powiedzieli mi jakie warunki płacowe itp i że zapraszają mnie na takie dwa dni próbne żeby zobaczyć czy praca mi odpowiada itp. I stanęło na tym, że zadzwonią kiedy dokładnie mam przyjść. Mieli oddzwonić w tym samym dniu. Nie zadzwonili. Więc następnego dnia pomyślałam że ja zadzwonię i się okazało że zablokowali mój nr (cały czas było zajęte). Nie wiem czy tak trudno odebrać i powiedzieć że jednak dziękujemy?

Ogólnie poszukiwania pracy w wakacje to serio jakąś katorga, mija już drugi miesiąc bez pracy a ja już jestem coraz bardziej podłamana i nie wiem czy to że mną jest coś nie tak czy o co chodzi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Screen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 15:27   #173
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 15:39   #174
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=a79790139dd0658ebd8b23c e8e3846ca00e1de31_65bd820 1a8975;87007169]Szybkie pytanie: jaka jest aktualna klauzula dot. Przetwarzania danych ? (Dawno nie szukałam pracy)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]W ogóle sporo jest teraz ogłoszeń gdzie pracodawca prosi o dodanie swojej klauzulę ze swoją nazwęą firmy i wtedy jest zabawa bo nie tylko musisz zmieniać list motywacyjny ale też CV. A Pracuj.pl reklamuje się że aplikujesz jednym kliknięciem. Zauważyłam że tam gdzie pośrednikiem jest pracuj.pl to nie ma dodatkowych klauzul i tam rzeczywiście łatwo się wysyła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.

Edytowane przez MariaFrancesca
Czas edycji: 2019-07-18 o 16:31
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 15:57   #175
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
W ogóle sporo jest teraz ogłoszeń gdzie pracodawca prosi o dodanie swojej fakturę ze swoją nazwęą firmy i wtedy jest zabawa bo nie tylko musisz zmieniać list motywacyjny ale też CV. A Pracuj.pl reklamuje się że aplikujesz jednym kliknięciem. Zauważyłam że tam gdzie pośrednikiem jest pracuj.pl to nie ma dodatkowych klauzul i tam rzeczywiście łatwo się wysyła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nieprawda, na pracuj.pl firmy też mają swoje klauzule

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 16:21   #176
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
Nieprawda, na pracuj.pl firmy też mają swoje klauzule

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To może się nie spotkałam. Nie wiem czy mnie zrozumiałaś. Pisałam nie o wszystkich, które się pokazują na pracuj.pl tylko tych gdzie oni są rekruterem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 16:35   #177
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
To może się nie spotkałam. Nie wiem czy mnie zrozumiałaś. Pisałam nie o wszystkich, które się pokazują na pracuj.pl tylko tych gdzie oni są rekruterem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to rzeczywiście Cię nie zrozumiałam, myslalam, że chodzi o wszystkie ogłoszenia umieszczone na portalu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 16:39   #178
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
A to rzeczywiście Cię nie zrozumiałam, myslalam, że chodzi o wszystkie ogłoszenia umieszczone na portalu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trochę się już tych ogłoszeń przerobiło, żeby wyłapać tendencję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 20:42   #179
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Trochę się już tych ogłoszeń przerobiło, żeby wyłapać tendencję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak ja szukałam pracy, to nigdy na takie nie trafiłam, stąd moje nieogarniecie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-07-18, 20:54   #180
Ariada
Wtajemniczenie
 
Avatar Ariada
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 260
Dot.: Pracy szukamy, ciągle się wspieramy i nigdy nie poddamy! cz. XV

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87006848]Bo niby zdobywasz doświadczenie i potem jesteś specjalistą, masz stabilizację. Tylko że jakoś nie widziałam, żeby którakolwiek z tych osób była szczęśliwa. Raczej każdy w nich miał poczucie jakby utknął w miejscu, a już przegapił moment, żeby coś zmienić. Albo miał zszargane nerwy przez atmosferę w pracy, a nie miał odwagi się z niej wyrwać.[/QUOTE]
Tylko doświadczenie zdobywasz też w innej pracy i zdecydowanie więcej doświadczenia zdobywa się regularnie zmieniając pracę - przeważnie po około 2 latach w danej pracy uczymy się już znacznie mniej niż na początku.


Co do klauzuli to ja jestem leniwa i zawsze wysyłam z bardzo ogólną klauzulą (ale aktualną).
Ariada jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-10-24 22:32:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:09.