Mamy marcowe 2019 - cz. 9 - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-10-20, 20:54   #1921
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Czy tylko moje dziecko nie chce pic wody?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 06:59   #1922
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez aniaaxd2 Pokaż wiadomość
Czy tylko moje dziecko nie chce pic wody?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja pije wodę. Ale nie je, nie wiem co lepsze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 07:09   #1923
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

U nas też kiepsciutko z jedzeniem. 1/4 słoiczka na raz to jest cud i klękajcie narody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 07:40   #1924
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
U nas też kiepsciutko z jedzeniem. 1/4 słoiczka na raz to jest cud i klękajcie narody.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym się cieszyła z jednej łyżeczki samodzielnie zjedzonej a nie włożonej przeze mnie w wielkich trudach 1/4 sloiczka marzenie.
W ogóle wczoraj dałam jej świderki makaronu, jaka to jest pancia. Co przysunela do buzi to się krzywila, jeszcze nie wie co to jest i nawet nie posmakowała a już skrzywiona. Potem lekko zachowawczo wysunęła język, polizala czy to w ogóle warto tknąć, no i chyba zaakceptowała bo zaczęła jeść, noo jeść to dużo powiedziane, napchala sobie dwie ręce tego makaronu tak że żaden koniec nie wystawał i nie szło w ogole nic zjeść, no to jadła pięści, w końcu się wkurzyła i koniec no ale troche jej się udało skubnac tego makaronu, następnym razem muszę ugotować jakis dłuższy żeby wystawal z ręki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 08:20   #1925
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez CiastkoveLove Pokaż wiadomość
Ja bym się cieszyła z jednej łyżeczki samodzielnie zjedzonej a nie włożonej przeze mnie w wielkich trudach 1/4 sloiczka marzenie.
W ogóle wczoraj dałam jej świderki makaronu, jaka to jest pancia. Co przysunela do buzi to się krzywila, jeszcze nie wie co to jest i nawet nie posmakowała a już skrzywiona. Potem lekko zachowawczo wysunęła język, polizala czy to w ogóle warto tknąć, no i chyba zaakceptowała bo zaczęła jeść, noo jeść to dużo powiedziane, napchala sobie dwie ręce tego makaronu tak że żaden koniec nie wystawał i nie szło w ogole nic zjeść, no to jadła pięści, w końcu się wkurzyła i koniec no ale troche jej się udało skubnac tego makaronu, następnym razem muszę ugotować jakis dłuższy żeby wystawal z ręki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahahaha Twoja wina że dałaś świderki A nie spaghetti
Ta 1/4 słoiczka to nie jest tak że on je z wielką chęcią.. Nie.. Ale polyka i nie wypluwa chociaż. Gdybym chciała żeby zajadal z ochotą to nic by nie zjadł do tej pory oprócz mleka, a ma 7 mcy i 10 dni. Naprawdę się boję że to mleko nie zaspokaja już wszystkich potrzeb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 08:33   #1926
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Dzień dobry,
U nas noc masakra, pobudka chyba co 15 min jeszcze w środku nocy trzy wielkie wozy strażackie na sygnale wjechaly nam na osiedle, to na dodatek się przestraszyła. Obstawiam że bolał ją brzuszek, tylko nie wiem do końca po czym. Podejrzewam że zlizała za dużo masła z chleba.

linka, moja ma już 7,5miesiaca i też bardzo kiepsko je, coś tam się pobawi, łyżeczkę owoców jej wcisne, potem poliże chleb i jakieś warzywo. I to wszystko. Nie chce jej na siłę wpychać bo boje się że się zrazi do jedzenia. Nie wiem jak to rozegrać. Nie próbowałam też jeszcze dawać słoiczków ale chciałam tego uniknąć.


A za bboxem aż się trzęsie, wypija teraz min. 150ml wody na dzień.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez owocelki
Czas edycji: 2019-10-21 o 08:51
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 09:32   #1927
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez owocelki Pokaż wiadomość
Dzień dobry,
U nas noc masakra, pobudka chyba co 15 min jeszcze w środku nocy trzy wielkie wozy strażackie na sygnale wjechaly nam na osiedle, to na dodatek się przestraszyła. Obstawiam że bolał ją brzuszek, tylko nie wiem do końca po czym. Podejrzewam że zlizała za dużo masła z chleba.

linka, moja ma już 7,5miesiaca i też bardzo kiepsko je, coś tam się pobawi, łyżeczkę owoców jej wcisne, potem poliże chleb i jakieś warzywo. I to wszystko. Nie chce jej na siłę wpychać bo boje się że się zrazi do jedzenia. Nie wiem jak to rozegrać. Nie próbowałam też jeszcze dawać słoiczków ale chciałam tego uniknąć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Twoja jest do przodu z rozwojem motorycznym, mój do tylu, boję się dawać mu kawałki. Dlatego słoiczki, chociaż słoiczki planuje dawać najkrócej jak się da, miesiąc, pewnie dwa.
Też się boję zrazic go do jedzenia, dlatego robię to z wyczuciem, jak zaczyna mocniej protestować to koniec jedzenia. Z drugiej strony, jeśli nie byłoby żadnego nacisku z mojej strony, to on byłby na samej piersi. W zasadzie to jest na samej piersi. Boję się że to już nie pokrywa jego potrzeb.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 09:43   #1928
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Ja też staram się jednak na siłę jej nie wpychać. Jak się mocno denerwuje to koniec jedzenia. I też się trochę obwiam że sama pierś to mało, zwłaszcza że gastro mi nagadała że mleko już teraz nie pokrywa potrzeb, że powinna zjadać 160g posiłku itd. No ale na siłę jej przecież nie wepchne. Ona chyba nawet z łyżeczki nie umie jeść, nawet jak jej dawałam mus owocowy na łyżeczce i widać że jej smakował to i tak buzi nie otwierała tylko zachowawczo wysuwa język i liże czy czasem jej nie daje żadnego świństwa jak witamina c czy probiotyk cwaniara mała.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 10:30   #1929
rumianek89
Raczkowanie
 
Avatar rumianek89
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 252
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Ja tu chyba nie pisałam jak wygląda u nas rozszerzanie diety. Moje dziecko zdecydowanie preferuje papki i to najlepiej kupne sloiczki. Jak sama mu przygotowywałam to nie chciał, może wynika to z stopnia zblendowania. W tym tygodniu jeszcze raz podchodzę do tematu i spróbuję pokombinować, żeby jednak jadł domowe jedzenie. Nie powiem, sloiczki są bardzo wygodne, ale wolałabym, żeby jadł coś innego. Kaszki też mu wchodzą ładnie na śniadanie z jakimiś zblendowanymi owocami. Natomiast kawałki jedzenia w ogóle go nie interesują. Jedynie jak raz na jakiś czas dostanie chrupkę to wie co z nią zrobić, a wszystkie kawałki warzyw, makaronu miażdży w rękach i zrzuca na podłogę
Myślę, że jest gotowy do takiego jedzenia, bo siada samodzielnie i kombinuje z raczkowaniem, ale jak widać dzieci są różne i w innym czasie są gotowe na pewne rzeczy.
Po każdym posiłku daje mu wodę, ale pije bardzo mało, raczej się bawi tą słomką. No nic, będę próbować dalej.


Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
rumianek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 10:45   #1930
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez rumianek89 Pokaż wiadomość
Ja tu chyba nie pisałam jak wygląda u nas rozszerzanie diety. Moje dziecko zdecydowanie preferuje papki i to najlepiej kupne sloiczki. Jak sama mu przygotowywałam to nie chciał, może wynika to z stopnia zblendowania. W tym tygodniu jeszcze raz podchodzę do tematu i spróbuję pokombinować, żeby jednak jadł domowe jedzenie. Nie powiem, sloiczki są bardzo wygodne, ale wolałabym, żeby jadł coś innego. Kaszki też mu wchodzą ładnie na śniadanie z jakimiś zblendowanymi owocami. Natomiast kawałki jedzenia w ogóle go nie interesują. Jedynie jak raz na jakiś czas dostanie chrupkę to wie co z nią zrobić, a wszystkie kawałki warzyw, makaronu miażdży w rękach i zrzuca na podłogę
Myślę, że jest gotowy do takiego jedzenia, bo siada samodzielnie i kombinuje z raczkowaniem, ale jak widać dzieci są różne i w innym czasie są gotowe na pewne rzeczy.
Po każdym posiłku daje mu wodę, ale pije bardzo mało, raczej się bawi tą słomką. No nic, będę próbować dalej.


Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
No dokładnie. I takie dziecko jak Twoje pewnie prezenuje większą gotowość, chociażby przez to siadanie .
Mój to samo będzie robił w wieku 9-10 m-cy. Widzę po nim, i wiem jak córka się rozwijała..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 12:08   #1931
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Moja córka zaczęła siadać dopiero teraz, a je od miesiąca i nie mogę narzekać, bo ładnie je i próbuje wszystkiego co jej dam, nie pluje, ewentualnie się kwasi troszkę i tyle. Po pierwszych dniach rozszerzenia diety myślałam, że będzie słabo, bo nie chciała za bardzo, ale się rozkręciła. Daję różnie, papki, bardziej stałe konsystencje (np podrobione widelcem tylko) i duże kawałki, raz tak raz śmak.

Zapisuję małą do okulisty. Zauważyliśmy z mężem, że ma minimalnie mniejsze (jakby bardziej przymknięte) lewe oczko, chcę to sprawdzić, bo już mam czarne scenariusze w głowie...
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 12:14   #1932
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Dziewczyny czy wciąż chudniecie? Ja mam tylko 52 kg na wadze, przed ciążą 53 przy 164 cm. Nie chce już spadać na wadze, a jem duzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 12:55   #1933
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wciąż chudniecie? Ja mam tylko 52 kg na wadze, przed ciążą 53 przy 164 cm. Nie chce już spadać na wadze, a jem duzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ja 50 przy 169...masakra w ciąży miałam 62 to 12kg przytyłam, a teraz schudlam.Tak 55 bym chciała ważyć

Wysłane z mojego ASUS_X00DD przy użyciu Tapatalka
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 13:05   #1934
meesha
Zakorzenienie
 
Avatar meesha
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: wroclaw
Wiadomości: 7 301
Send a message via Skype™ to meesha
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wciąż chudniecie? Ja mam tylko 52 kg na wadze, przed ciążą 53 przy 164 cm. Nie chce już spadać na wadze, a jem duzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Oj tak, waze juz chyba 4 czy 5 kg mniej niz przed ciaza a nie jem mniej wcale :/

U nas papki kroluja, glownie warzywne, owoce bleee i byla 3 proba kaszki i znow noc z glowy, odpuszczam narazie kaszki :/ kawalki jedzenia wyrzuca na ziemie
Ale wode pije w bboxie chetnie
__________________
What is popular is not always right.
What is right is not always popular.
meesha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 13:35   #1935
CiastkoveLove
Zakorzenienie
 
Avatar CiastkoveLove
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 5 385
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Ja mam 49 kg przy 161 cm. Przed ciążą 55. Ale to przez tą moją durna dietę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
CiastkoveLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 15:46   #1936
kaylla
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 259
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Ja dziś umieram. Wczoraj po południu mnie grypa żołądkowa rozłożyła i ledwo żyje. W nocy mąż mnie musiał z łazienki zbierać bo zemdlalam. Na dzisiaj wziął wolne bo ja nie byłabym w stanie się dziećmi zająć. Dzisiaj cały dzień w łóżku. Pomału jest mi ciut lepiej ale dalej bez szału.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaylla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 16:06   #1937
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wciąż chudniecie? Ja mam tylko 52 kg na wadze, przed ciążą 53 przy 164 cm. Nie chce już spadać na wadze, a jem duzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja już powoli się odbijam, ale jeszcze z miesiąc temu miałam 52kg przy 169cm wzrostu. - 4 kg w stosunku do wagi sprzed ciąży

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:02 ----------

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Ja dziś umieram. Wczoraj po południu mnie grypa żołądkowa rozłożyła i ledwo żyje. W nocy mąż mnie musiał z łazienki zbierać bo zemdlalam. Na dzisiaj wziął wolne bo ja nie byłabym w stanie się dziećmi zająć. Dzisiaj cały dzień w łóżku. Pomału jest mi ciut lepiej ale dalej bez szału.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
współczuję bardzo! musisz czuć się fatalnie..
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 16:18   #1938
Minia_00
Zadomowienie
 
Avatar Minia_00
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 1 780
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Chętnie się zamienię, ja mam +7kg w porównaniu do czasów sprzed ciąży a i wtedy wolałabym mieć z 5 mniej.
Minia_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 16:33   #1939
owocelki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 3 378
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Minia_00 Pokaż wiadomość
Chętnie się zamienię, ja mam +7kg w porównaniu do czasów sprzed ciąży a i wtedy wolałabym mieć z 5 mniej.
Heh ja tak samo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocelki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-10-21, 17:30   #1940
rumianek89
Raczkowanie
 
Avatar rumianek89
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 252
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Ja dziś umieram. Wczoraj po południu mnie grypa żołądkowa rozłożyła i ledwo żyje. W nocy mąż mnie musiał z łazienki zbierać bo zemdlalam. Na dzisiaj wziął wolne bo ja nie byłabym w stanie się dziećmi zająć. Dzisiaj cały dzień w łóżku. Pomału jest mi ciut lepiej ale dalej bez szału.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dużo zdrówka

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
rumianek89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 18:34   #1941
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez aniaaxd2 Pokaż wiadomość
Czy tylko moje dziecko nie chce pic wody?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A próbowała pić coś innego np sok? Może przez to smak wody jej nie podchodzi[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87265803]Moja córka zaczęła siadać dopiero teraz, a je od miesiąca i nie mogę narzekać, bo ładnie je i próbuje wszystkiego co jej dam, nie pluje, ewentualnie się kwasi troszkę i tyle. Po pierwszych dniach rozszerzenia diety myślałam, że będzie słabo, bo nie chciała za bardzo, ale się rozkręciła. Daję różnie, papki, bardziej stałe konsystencje (np podrobione widelcem tylko) i duże kawałki, raz tak raz śmak.

Zapisuję małą do okulisty. Zauważyliśmy z mężem, że ma minimalnie mniejsze (jakby bardziej przymknięte) lewe oczko, chcę to sprawdzić, bo już mam czarne scenariusze w głowie...[/QUOTE]Lepiej sprawdzic, ale nie zakładaj najgorszego. Od kiedy tak ma? U mojej zauważyłam to samo gdy miała miesiąc, zmartwiłam się,jak ty. Byliśmy w Poznaniu u okulisty, badanie nie wykazało żadnych nieprawidłowości, wszystko w normie. Okulista stwierdził,że z dużym prawdopodobieństwem ta mała asymetria minie, jednak zaproponował dla spokoju wizytę u neurologa. Neurolog nie dostrzegł żadnych problemow neurologicznych, mamy jeszcze w listopadzie kontrolę. Rzeczywiście gdzieś w okolicy 3/4 m-ca ta asymetria minęła, czasem tylko gdy mała jest bardzo zmęczona ta powieka jest minimalnie bardziej opadnięta,o tym też mówił okulista,że tak może być. Także może i u was to taka"uroda"
Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wciąż chudniecie? Ja mam tylko 52 kg na wadze, przed ciążą 53 przy 164 cm. Nie chce już spadać na wadze, a jem duzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Od jakiegoś czasu stoje z wagą, ważę tyle co przed ciążą, raczej nie chudnę, z resztą bywa, ze mam spory apetyt, zwalam na kp
Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Ja dziś umieram. Wczoraj po południu mnie grypa żołądkowa rozłożyła i ledwo żyje. W nocy mąż mnie musiał z łazienki zbierać bo zemdlalam. Na dzisiaj wziął wolne bo ja nie byłabym w stanie się dziećmi zająć. Dzisiaj cały dzień w łóżku. Pomału jest mi ciut lepiej ale dalej bez szału.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję,to może człowieka wykończyć,oby dzieci nie złapały. Zdrowia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 18:34   #1942
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Czyli nie tylko ja lecę z wagi..
Cytat:
Napisane przez kaylla Pokaż wiadomość
Ja dziś umieram. Wczoraj po południu mnie grypa żołądkowa rozłożyła i ledwo żyje. W nocy mąż mnie musiał z łazienki zbierać bo zemdlalam. Na dzisiaj wziął wolne bo ja nie byłabym w stanie się dziećmi zająć. Dzisiaj cały dzień w łóżku. Pomału jest mi ciut lepiej ale dalej bez szału.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Współczuję. Oby dzieci się nie zarazily.[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87265803]Moja córka zaczęła siadać dopiero teraz, a je od miesiąca i nie mogę narzekać, bo ładnie je i próbuje wszystkiego co jej dam, nie pluje, ewentualnie się kwasi troszkę i tyle. Po pierwszych dniach rozszerzenia diety myślałam, że będzie słabo, bo nie chciała za bardzo, ale się rozkręciła. Daję różnie, papki, bardziej stałe konsystencje (np podrobione widelcem tylko) i duże kawałki, raz tak raz śmak.

Zapisuję małą do okulisty. Zauważyliśmy z mężem, że ma minimalnie mniejsze (jakby bardziej przymknięte) lewe oczko, chcę to sprawdzić, bo już mam czarne scenariusze w głowie...[/QUOTE]Dopiero teraz zaczęła siadać? Jest jakieś 3 m-ce do przodu względem mojego

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 19:08   #1943
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Baja, gdzie byliście dokładnie u tego okulisty? Szukam jakiegoś właśnie.
Ja po raz pierwszy zauważyłam to, że ma bardziej przymknięte jak była chora i potem jak jej to oczko ropiało troszkę. Generalnie jak jej się katar zaczyna to od razu widzę po tym oczku, z tym, że teraz jest zdrowa, a oczko ciut mniejsze i tak...
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 19:18   #1944
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87266952]Baja, gdzie byliście dokładnie u tego okulisty? Szukam jakiegoś właśnie.
Ja po raz pierwszy zauważyłam to, że ma bardziej przymknięte jak była chora i potem jak jej to oczko ropiało troszkę. Generalnie jak jej się katar zaczyna to od razu widzę po tym oczku, z tym, że teraz jest zdrowa, a oczko ciut mniejsze i tak...[/QUOTE]Moja córka miała jedno ciut mniejsze ale.wlasnie przez niedrozny kanalik. U was też może być tam np. gorsza drożność. I stąd ten efekt. Ale oczy trzeba dzieciom sprawdzać. Ja z córka chodzę co rok na badanie wzroku i dna oka. Pierwszy raz w wieku 7 mcy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 19:20   #1945
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87266952]Baja, gdzie byliście dokładnie u tego okulisty? Szukam jakiegoś właśnie.
Ja po raz pierwszy zauważyłam to, że ma bardziej przymknięte jak była chora i potem jak jej to oczko ropiało troszkę. Generalnie jak jej się katar zaczyna to od razu widzę po tym oczku, z tym, że teraz jest zdrowa, a oczko ciut mniejsze i tak...[/QUOTE]Przy ul. Świt, u dr E.Sierakowskiej-Grottel. Te przychodnie polecała mi położna, brat z wcześniakiem też tam na kontroli był. Ja w sumie zauważyłam po zdjęciach najpierw, na kilku było widać różnicę, co ciekawe jak bardzo zbliżałam się do niej to oczy otwierała tak samo, czyli w reakcji na bodziec było ok. Ale gdy leżała, czy obserwowała coś w dalszej odległości to już ta powieka była opuszczona. Jednak gałki oczne sa równe, to też potwierdził okulista. Swoją drogą nieźle cyrki były żeby zbadać dwumiesięcznemu dziecku oczy, mała byla zmęczona,chciała spać,do tego te oczka jeszcze małe. Macie o tyle lepiej,że mała już większa, można z nią nawiązać kontakt i badanie powinno pójść dobrze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 19:34   #1946
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 47 805
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Jutro będziemy się umawiać, wolę to zbadać i dmuchać na zimne...
7ff68c701155e8d8df718a53d4dcd8f42fe80c19_6010ad0234c28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 19:55   #1947
baja_86
Zakorzenienie
 
Avatar baja_86
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 6 947
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

[1=7ff68c701155e8d8df718a5 3d4dcd8f42fe80c19_6010ad0 234c28;87267024]Jutro będziemy się umawiać, wolę to zbadać i dmuchać na zimne...[/QUOTE]Pewnie, trzymam kciuki za szybki termin i dobre wiadomości

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
baja_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 20:00   #1948
aassiiaa1988
Żona Idealna :)
 
Avatar aassiiaa1988
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: PoZ :)
Wiadomości: 31 706
GG do aassiiaa1988
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Aśka Ola też ma lewe oczko jakby mniejsze tzn widać to jak patrzy w prawo.. Ja jakoś nie zwróciłam uwagi, bo i moja mama tak ma i kilka innych osób w rodzinie, ale okulistyka uznała to za ciekawe. Jednak w badaniu wyszlo wszystko ok. Poszliśmy z uciekający okiem a to mniejsze lewe oczko bardziej zainteresowało okulistke

My byliśmy w opterga na wenecjanskiej, mają dosyć długie terminy i na NFZ i prywatnie

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
__________________

Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz, one przyjdą same..


27.12.2013r.

15.04.2016r.

07.07.2017r.

Prawdziwy Cud jest wtedy,
gdy z Miłości dwojga ludzi rodzi się kolejne Serce - 26.02.2019
aassiiaa1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 21:36   #1949
aniaaxd2
Zakorzenienie
 
Avatar aniaaxd2
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Ireland
Wiadomości: 5 131
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez baja_86 Pokaż wiadomość
A próbowała pić coś innego np sok? Może przez to smak wody jej nie podchodziLepiej sprawdzic, ale nie zakładaj najgorszego. Od kiedy tak ma? U mojej zauważyłam to samo gdy miała miesiąc, zmartwiłam się,jak ty. Byliśmy w Poznaniu u okulisty, badanie nie wykazało żadnych nieprawidłowości, wszystko w normie. Okulista stwierdził,że z dużym prawdopodobieństwem ta mała asymetria minie, jednak zaproponował dla spokoju wizytę u neurologa. Neurolog nie dostrzegł żadnych problemow neurologicznych, mamy jeszcze w listopadzie kontrolę. Rzeczywiście gdzieś w okolicy 3/4 m-ca ta asymetria minęła, czasem tylko gdy mała jest bardzo zmęczona ta powieka jest minimalnie bardziej opadnięta,o tym też mówił okulista,że tak może być. Także może i u was to taka"uroda"Od jakiegoś czasu stoje z wagą, ważę tyle co przed ciążą, raczej nie chudnę, z resztą bywa, ze mam spory apetyt, zwalam na kp Współczuję,to może człowieka wykończyć,oby dzieci nie złapały. Zdrowia!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Nie, żadnych soków czy herbatek jej nie dawałam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
I widzisz sam, gdy Ciebie mam,
to siebie tak mi jakoś brak
Przeklinam nas i kocham nas,
nie umiem odejść, nie wiem jak ...

http://www.pmiska.pl/ -----> klikam codziennie , ty tez mozesz
aniaaxd2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-10-21, 22:34   #1950
45326ef568a8cdb5ffa32c642ee06bebadb9e802_60456925b2241
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 309
Dot.: Mamy marcowe 2019 - cz. 9

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy wciąż chudniecie? Ja mam tylko 52 kg na wadze, przed ciążą 53 przy 164 cm. Nie chce już spadać na wadze, a jem duzo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
a u mnie jeszcze brakuje do figury sprzed ciąży juz i cwicze i jem zdrowo i jak stanęło tak stoi...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
45326ef568a8cdb5ffa32c642ee06bebadb9e802_60456925b2241 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-20 13:38:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:50.