Przyczyny wypadających włosów - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-01-07, 14:50   #1
MorelowyMotylek
Przyczajenie
 
Avatar MorelowyMotylek
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 24

Przyczyny wypadających włosów


Witajcie. To mój kolejny post, ale jestem ciekawa, co jeszcze powinnam zrobić, by dowiedzieć się przyczyn wypadających włosów.

Mam wykupiony pakiet badań krwi na tarczycę oraz badanie na testosteron (przez włosy na ciele, które ma również moja siostra, więc nie sądzę, że to hormony, tylko genetyka). Moja siostra też podejrzewała u siebie tarczycę, zrobiła badania, które nic nie wykazały.

Na pewno mam braki w witaminach. Mam zamiar kupić najlepszy kompleks witamin, na pewno żelazo w formie leku, dlatego, że nie jem praktycznie owoców i warzyw, ogółem mało jem i źle.

Polecacie zrobić coś jeszcze? Na przykład iść do dermatologa? Nie sądzę, że to problemy skórne, u czubku mam ładne włosy, lśniące, farbuję je dwa razy na rok, prostuje bardzo rzadko, dół mam wysuszony, nie zdatny zbytnio do modelowania, "najgorszy typ włosa" - tak stwierdziła fryzjerka. Nie wiem, czy to ma jakąś inną przyczynę, kiedyś bardzo dawno temu o nie w ogóle nie dbałam, prostowałam codziennie, sama je później ścięłam. Chcę zacząć olejować.

Na głowie mam już prześwity, na czole baby hair, ale nie wiem, czy odrastają na głowie. Kruszą się. Jestem cały czas zmęczona. Ja moja siostra i mama, mamy spóźniające się miesiączki, czasami w ogóle w miesiącu nie dostajemy okresu.

Poproszę o porady.
MorelowyMotylek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-01-12, 17:32   #2
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Przyczyny wypadających włosów

Skoro się źle odżywiasz, nie licz na zdrowe mocne włosy i zdrową skórę , i żadne cudowne tabletki tu nie pomogą .
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-22, 15:38   #3
pata82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 3
Dot.: Przyczyny wypadających włosów

no to wiadomo że o odżywianie chodzi
pata82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-22 16:38:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:04.