JESTEM W CIĄŻY- pytania i odpowiedzi - wątek zbiorczy! - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-03, 09:42   #151
nie wiez w realia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 8
Dot.: Ból żołądka w ciąży

Cytat:
Napisane przez TakaSobiePati Pokaż wiadomość
Witajcie. Od niedawna też się okazało że będę mamusią, mnie też coś uciska w okolicach żołądka, ale wtedy kładę się wygodnie na łóżeczku, najlepiej na boku i lekko podginam nóżki - nawet pomaga. Nie wiem co może być przyczyną takich bóli, ale wiem że nie należy wtedy mieszać jedzenia... bo ostatnio jak zjadłam spoooro czekolady, zmieszałam z mlekiem, później kawałek mieska zjałam itd. to Tż przyniósł mi aż 2 no-spy co jeszcze nie wiedziałam że jestem w ciąży. W każdym bądź razie trzeba kobitki uważać, jedzcie za dwoje ale kilka razy dziennie by nie przepełniać żołądka podczas jednego posiłku. pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy
he ja jestem w 7 miesiącu i tez uciska mnie w okolicy żołądka...a nawet dochodzi do tego ból zebra z tymi skulonymi nogami to bardzo dobry pomysł odkąd dopadły mnie te dolegliwości zawsze się tak kładę a potem ból ustaje pozdrawiam wszystkie mamusie
nie wiez w realia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 14:49   #152
misstoolek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 19
6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

Witam,

Mam taką oto sprawę i błagam o opinie...Otóż jest w 6 tym tygodniu ciąży i jestem najszczęśliwsza na świecie.

Niestety w pracy mam szefa tyrana. Ten człowiek jest bezwzględny, wręcz prześladowca (już rozumiem ludzi z obozów koncentracyjnych).Codzien nie pracuję po 10-11 h bo wymusza na na całym zespole nadgodziny.

Chciałabym iść na zwolnienie bo dłużej tego stresu nie wytrzymam. Jak myślicie? Powinnam? Czy to wypada? A co jeśli (odpukać) np. poronię...wiem, że niestety sam fakt, iż jestem w ciąży powoduje, iż nie będę miała do czego wracać, tak podejdzie do tego mój szef.
Jeśli pójdę na zwolnienie a nie daj Bóg wydarzy się coś złego to zostanę bez pracy...proszę o radę.
ps. szef jeszcze nie wie, że jestem w ciąży, a nawet jeśli się dowie to i tak nadgodziny będę rypać...
pozdrawiam serdecznie
misstoolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 15:04   #153
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: 6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

Na zwolnieniu szef chyba nie moze cie zwolnic ,dziwne ze pozwalacie na takie traktowanie.
no i na jakiej umowie o prace jestes?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 15:08   #154
misstoolek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 19
Dot.: 6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

hey,

Mam umowę na czas określony na dwa lata, pracuję tutaj niedługo bo ok. 4 miesiące, ale mój staż z całego zespołu jest najdłuższy (nikt dłużej nie wytrzymuje).
Wiem, że nie może mnie zwolnić, ale jak pójdę na zwolnienie i np. wydarzy się coś złego... to już powrotu nie będzie. Myślisz, żeby zaryzykować?
misstoolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 15:38   #155
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: 6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

Misstoolek
Po 1: w takiej sytuacji najlepiej wziąć zwolnienie od psychiatry, ale niestety mimo faktu iż jesteś w ciąży przy takim zwolnieniu przysługuje Ci 80% wynagrodzenia.
Po 2: ginekolog bez wyraźnych przeciwskazań nie wystawia zazwyczaj zwolnienia w pierwszych tygodniach ciąży.
Po 3: będąc w ciąży na zwolnieniu lekarskim możesz przebywać do 182dni- później czeka Cię komisja lekarska, a to przyjemne w 8-9 miesiący nie musi być... Poza tym jeżeli nie stwierdzą wyraźnych przeciwskazań do pracy będziesz musiała tam wrócić- i nie chodzi tu o zwolnienie bo tego pracodawca zrobić nie może, ale o zdrowie psychiczne Twoje i malucha.

Radziłabym jednak poinformować pracodawcę o ciąży oraz o godzinach pracy od dziś zgodnych z waszą umową i KP. Spróbuj się postawić i odwagi dziewczyno- będzie dobrze Nic nerwowo, spokojnie powiedz co masz do powiedzenie i oszczędzając sobie stresu, wyjdź z jego biura i załóż słuchawki na uszy Z ginekologiem ustal kiedy możesz pójść na zwolnienie tak aby 182dni nie zostały przekroczone oczywiście jeżeli naprawdę szef podejścia nie zmieni.
Jeżeli po ciąży taki pracodawca Cię zwolni (tzn. po wszelkich przysługujących Ci dodatkowych urlopach) to gwarantuję, iż po czasie nie będziesz tego żałować! Kobieta czy to w ciąży czy z maluchem już przy sobie i w ogóle jakikolwiek człowiek bez względu na płeć nie potrzebuje dodatkowych nerwów w pracy
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 16:24   #156
misstoolek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 19
Dot.: 6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

Dzięki, ale teraz jest tak, że możesz przebywać na zwolnieniu cała ciążę, od ,,pierwszego dnia''...z tą komisją...a niech tam co ma być to będzie. Jeśli powiem mu o ciąży to i tak nie zmieni nastawienia i nadal będę zasuwać jak ten przysłowiowy pies. Czasem myślę, że ten facet powinien iść do psychiatry bo ma zapędy sadystyczne.
misstoolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 16:50   #157
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: 6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

Wiesz, kobieta w ciąży jest w szczególności chroniona przez KP,

*pracodawca NIE MA PRAWA wymagać od ciebie pracy w nadgodziny
*nie możesz jeździć w delegację, chyba, że sama wyrazisz zgodę na wyjazd. *nie możesz pracować nocą i długo na kompie.
*jeśli jesteś na zwolnieniu przysługuje tobie przez cały okres ciąży 100% wynagrodzenia, musisz tylko przedstawić wraz z L4 zaświadczenie o ciąży.
*pracodawca nie ma prawa z tobą rozwiązać umowy podczas całej ciąży i w trakcie urlopu macierzyńskiego, chyba, że istnieją inne przesłanki, np: kradzież przez pracownicę lub likwidacja zakładu pracy, ale tu jest o.k.

*pracodawca ma obowiązek przekształcić twoje stanowisko pracy, tak aby nie zagrażało ani tobie, ani maleństwu, a jeśli nie jest to możliwe, to ma obowiązek zwolnić ciebie ze świadczenia pracy.

Możesz to pokazać swojemu pracodawcy, jeśli nadal będzie się upierał przy swoim, jeśli nadal będzie tak jak było powiadom PIP, jeśli dojdzie do zwolnienia to podaj go do sądu pracy.

Życzę powodzenia
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain

Edytowane przez Diablica z Tasmanii
Czas edycji: 2010-03-23 o 17:05
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-23, 18:22   #158
misstoolek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 19
Dot.: 6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

dzięki dziewczyny, czuję pokrzepienie.... ale będę drążyć jeszcze jedną sprawę...powiedzmy sobie ok, biorę zwolnienie, szef się dowiaduje. A ja po dwóch tyg. tracę ciążę...

i co?

szef wie, że chcę zajść w ciążę i mało tego biorę zwolnienie. Wtedy po moim powrocie pewnie czekałoby na mnie wypowiedzenie. Czarny scenariusz, ale możliwy.

Co myślicie?
misstoolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 19:06   #159
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: 6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

Nie dopuszczaj do siebie myśli, że coś może się stać dziecku. Jeśli już nie daj Boże byłaby taka sytuacja, lekarz wystawi tobie zwykłe L4, które pokazujesz pracodawcy, a potem to musisz się niestety liczyć z wszystkim.

Nie martw się na zapas, wszystko będzie dobrze
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 20:24   #160
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: 6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

Cytat:
Napisane przez WhiteInnocent Pokaż wiadomość
Po 3: będąc w ciąży na zwolnieniu lekarskim możesz przebywać do 182dni- później czeka Cię komisja lekarska, a to przyjemne w 8-9 miesiący nie musi być... Poza tym jeżeli nie stwierdzą wyraźnych przeciwskazań do pracy będziesz musiała tam wrócić- i nie chodzi tu o zwolnienie bo tego pracodawca zrobić nie może, ale o zdrowie psychiczne Twoje i malucha.
Nieprawda. Przepisy się zmieniły i w ciąży można być na zwolnieniu 272 dni bodajże (+- kilka dni). Dostrzeżono, że przepis o 182 był tu nie na miejscu i teraz już jest tak jak napisałam powyżej
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 20:36   #161
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: 6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

Cytat:
Napisane przez misstoolek Pokaż wiadomość
Dzięki, ale teraz jest tak, że możesz przebywać na zwolnieniu cała ciążę, od ,,pierwszego dnia''...z tą komisją...a niech tam co ma być to będzie. Jeśli powiem mu o ciąży to i tak nie zmieni nastawienia i nadal będę zasuwać jak ten przysłowiowy pies. Czasem myślę, że ten facet powinien iść do psychiatry bo ma zapędy sadystyczne.
Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Nieprawda. Przepisy się zmieniły i w ciąży można być na zwolnieniu 272 dni bodajże (+- kilka dni). Dostrzeżono, że przepis o 182 był tu nie na miejscu i teraz już jest tak jak napisałam powyżej
Poczytajcie dokładnie Ciąża to nie choroba i owszem, można być dłużej na zwolnieniu lekarskim niż 182dni, ale w sytuacji gdy ciąża jest zagrożona. Za samo bycie w ciąży nikomu nie przysługuje zwolnienie wg. przepisów, nie przesadzajmy

Misstoolek- skoro pozwalasz sobie na takie traktowanie będąc w ciąży to Twoja sprawa. Także skoro masz inne wyjście to nie rozumiem na co czekasz i tylko się dołujesz. Dbaj o siebie i dziecko przede wszystkim- pomyśl o tym...
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-23, 20:44   #162
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: 6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

Cytat:
Napisane przez WhiteInnocent Pokaż wiadomość
Poczytajcie dokładnie Ciąża to nie choroba i owszem, można być dłużej na zwolnieniu lekarskim niż 182dni, ale w sytuacji gdy ciąża jest zagrożona. Za samo bycie w ciąży nikomu nie przysługuje zwolnienie wg. przepisów, nie przesadzajmy
Rozumiem, o co Ci chodzi... Tyle, że ja w swojej naiwności nie przewiduję sytuacji pójścia na zwolnienie, jak coś ci nie dolega. Przytoczyłam tylko aktualny przepis ustawy, bo kiedyś nawet jak się było w ciąży, to i tak było 182 dni...
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 21:11   #163
WhiteInnocent
Wtajemniczenie
 
Avatar WhiteInnocent
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 092
Dot.: 6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

Cytat:
Napisane przez Danaeee84 Pokaż wiadomość
Rozumiem, o co Ci chodzi... Tyle, że ja w swojej naiwności nie przewiduję sytuacji pójścia na zwolnienie, jak coś ci nie dolega. Przytoczyłam tylko aktualny przepis ustawy, bo kiedyś nawet jak się było w ciąży, to i tak było 182 dni...
Wiem, wiem Po prostu trzeba trafić na odpowiedniego ginekologa, a to niestety łatwe nie jest. Po prostu wg. większości zagrożenie ciąży i/lub komplikacje swoją drogą, a inne problemy przyszłej matki swoją- niestety.
__________________
WhiteInnocentt.blogspot.c om

Mój dom jest tam, gdzie moje koty są
WhiteInnocent jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 15:16   #164
misstoolek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 19
Dot.: 6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

wiecie co? jutro umówiona jestem na rozmowę z tym nicponiem...a niech tam
misstoolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 16:08   #165
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: 6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

Powodzenia
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 13:37   #166
monana27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 335
Dot.: 6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

Cytat:
Napisane przez misstoolek Pokaż wiadomość
wiecie co? jutro umówiona jestem na rozmowę z tym nicponiem...a niech tam
Misstoolek< daj znac jak po rozmowie z pracodawca Mam nadzieje ze wszystko ok
monana27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 15:48   #167
Einode
Raczkowanie
 
Avatar Einode
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 379
Dot.: 6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

Mam nadzieje ze rozmowa poszla dobrze.
Ja dodam tylko od siebie tyle, że tydzien po tym jak dowiedzialam sie ze jestem w ciazy, bylam juz na L4. Bylo to w 5tc. Nie mam ciazy zagrozonej, ale moje samopoczucie nie pozwala mi sie praktycznie ruszac z domu, wiec tym bardziej nie wyobrazam sobie siebie w pracy (no chyba za w zakladowym wc )
I nie wiem co zorbie jak mi juz minie. Nie widze dla siebie zadnej funkcji, krtora moglabym pelnic. Pracuje bardziej fizycznie i nawet przy dobrym samopoczuciu nie chcialabym w zaden sposob zagrozic mojemu dziecku. Wiec jakie widzicie rozwiazanie ,skoro mowa tu o jakichs 182 mozliwych dniach i zapewnieniu przez pracodawce odpowiedniej dla mnie pracy - no ale mam chodzic do pracy tylko po to by robic dobre wrazenie??
Einode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 07:28   #168
misstoolek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 19
Dot.: 6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

No heloł

Jestem po rozmowie...zrobił minę jak kot sr..ący na pustyni. Był wściekły, ale to chyba sprawiło mi jeszcze większą satysfakcję. Oczywiście nie obyło się bez nadgodzin, ale dzisiaj mam zamiar stanowczo zawetować!

Na dzień dzisiejszy jestem w pracy do pierwszego wykroczenia mojego szefa. Jeśli tylko mnie wnerwi....biorę zwolnienie i sajonara.

Wczoraj próbowałam znaleźć rozwiązanie, zaproponowałam, że mogę pracować dopóki nie znajdzie kogoś na moje miejsce, ale teraz??
Mam to gdzieś. Tylko mi się coś nie spodoba i cześć jak czapka...jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie. Chyba zaczynam być podobna do niego...fuj

ps. Einode....zostań juz na zwolnieniu do końca. Taka moja rada. Jeszcze się w życiu napracujesz. Wypłata 100 % pamiętaj
misstoolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 09:39   #169
Einode
Raczkowanie
 
Avatar Einode
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 379
Dot.: 6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

No ale Ty powiedzialas tylko szefowi ze jestes w ciazy? Czy dalas tez zaswiadczenie o tym?? Bo jesli nie to ja bym sie bala ze przyjde za 2 dni do pracy a tam bedzie czekalo wypowiedzenie ( tym bardziej ze on taki nieprzewidywalny).
Einode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 10:15   #170
misstoolek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 19
Dot.: 6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

Oczywiście, że dałam zaświadczenie...Nawet gdybym nie dała, a jestem w ciąży to on nie ma prawa mnie zwolnić. Wtedy idziesz do lekarza i bierzesz zaświadczenie...żeby była jasność: zaświadczenie dostał...
misstoolek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 12:49   #171
Einode
Raczkowanie
 
Avatar Einode
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 379
Dot.: 6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

No to dobrze
Oficjalnie nie ma prawa Cie zwolnic..Pisalas po prostu ze to dziwny czlowiek,wiec kto wie co by mu moglo przyjsc do glowy. Dopiero co wczoraj ogladalam "prosto z Polski", gdzie kobieta w 9 miesiacu ciazy zostala bez zadnych srodkow do zycia, bo szef ją porobił.
Więc lepiej dmuchać na zimne
Einode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 14:02   #172
jastinada
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Bochnia
Wiadomości: 2 279
GG do jastinada
Dot.: lutenyl a ciąża

o szkoda,że nie ma odpowiedzi...bo ja właśnie tak samo wzięłam lutenyl...
__________________


moje maleństwo
jastinada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-30, 22:28   #173
Anetka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 248
Dot.: 6 -ty tydzień ciąży/a szef tyran

1.przy umowie o prace nie można zwolnić kobiety w ciąży, nie ma znaczenia kiedy dajesz zaświadczenie

2.na ciążowym chorobowym można być 270 dni-nie wiem jak ginekolodzy państwowi ale nie słyszłam jeszcze żeby prywatny robił jakiekolwiek problemy z przedłużaniem zwolnienia-w ciąży może być takie wiele róznych dolegliwości,ze ze zwolnieniem nie pwoinno być kłopotów

3.twój pracodawca może zostać poddany jedynie kontroli ZUS, jeśli umowę masz od niedawna-ale Ciebie to już nie obchodzi.
Anetka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 16:22   #174
Gatita91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 26
Dot.: ciąża a epilepsja

Witam,
ja mam nieco inne pytania gdyż dotyczy ojca chorego na epilepsję. Jak już wyżej było powiedziane wg. książek i oficjalnie uznane jest, że nie jest to choroba dziedziczna. A dziecku mogą jedynie zaszkodzić leki przeciwpadaczkowe brane przez matkę. Stąd pytanie, czy choroba ojca może w jakiś sposób wpłynąć na zdrowie malucha, biorąc pod uwagę że matka nie jest obarczona tą chorobą.
z góry dziękuję za odpowiedzi.
pozdrawiam
Gatita91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 16:34   #175
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: ciąża a epilepsja

Cytat:
Napisane przez Barbie112 Pokaż wiadomość
Witam!
Jestem chora na padaczkę już 7 lat. Biorę Depakine chrono 500 raz dziennie. 6 tygodni temu zaszłam w ciążę i bardzo martwimy się z mężem o nasze dzieciątko. Ponieważ nie chcielibyśmy żeby było ono chore i męczyło się całe życie. Wiem że ta choroba nie jest dziedziczna, ale martwię się tym że leki które biorę mogą spowodować jakąś poważną chorobę. Dodam, że zaczęłam brać kwas foliowy 4 miesiace wcześniej zanim jeszcze zaszłam w ciążę. Proszę niech mi ktoś poradzi, wytłumaczy jaki wpływ na płód mają te leki. Gdyż zdrowie mojego maleństwa spędza mi sen z powiek.
Z tym dylematem powinnaś się udać do lekarza.

O kurcze, zagapiłam się, nie zauważyłam, że to wątek z przed roku.

Edytowane przez bluebluesky
Czas edycji: 2010-06-28 o 16:36
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 08:59   #176
Karolina_I
Raczkowanie
 
Avatar Karolina_I
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 67
Exclamation ciąża obumarła ; samoistne poronienie !!!!

Witam,

chcialabym sie dowiedziec wszystkiego o obumarlym plodzie
( jak rozpoznac? jak to dalej pozniejprzebiega? czy mozliwe jest aby plod obumarl w 4 tyg ? CO DALEJ? itd )

a itak samo o samoistnym poronieniu
( czy tylko krwawienie czy dodatkowo jakies zabiegi... ? )

Pozdrawiam
Karolina_I jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 12:23   #177
ewejaz
Raczkowanie
 
Avatar ewejaz
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 250
GG do ewejaz
Dot.: ciąża obumarła ; samoistne poronienie !!!!

Samoistne poronienie niektórzy też nazywają naturalne poronienie, bo dzieje się tak kiedy organizm odrzuca płód np. gdy posiada jakieś wady genetyczne lub organizm kobiety nie jest dobrze przystosowany do przyjęcia zarodka. Dochodzi do niego na początku ciąży z tego co wiem to podobno nawet do 2-3 miesiąca od zapłodnienia. Poronienie może wyglądać jak zwykła miesiączka lub mieć postać zaostrzonego krwawienia plus do tego mocne bóle.

---------- Dopisano o 13:17 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

zabieg jest wyonywany oczyszczania macicy gdy wszystko nie zostanie wydalone z macicy, z tego co wiem to rzadko to się zdaża z reguły organizm sobie z tym radzi. Musi byc czyszczenie przez zabieg jeżeli nie odklei się łożysko. Wtedy śą silne bóle w podbrzuszu więc napewno każdy by się zorientował że coś jest nie tak.

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

poronienie samoistne: prowadzi do wydalenia w całości (poronienie całkowite) lub w części (poronienie niecałkowite) elementów jaja płodowego z macicy przed końcem 20 tygodnia ciąży(5 miesiąc); poronienie niecałkowite częściej występuje po 10 tygodniu ciąży, kiedy to łożysko i płód rozwijają się oddzielnie; rozwój łożyska, w całości lub części, może zostać zahamowany, co może prowadzić do krwawienia z pochwy, czasami obfitego; poronienie może być groźne, kiedy krwawienie z pochwy na początku ciąży występuje ze skurczami macicy lub bez nich, ale bez rozszerzania się kanału szyjki, bez pęknięcia błon płodowych lub wydalenia elementów jaja płodowego; rozszerzenie się kanału szyjki, pęknięcie błon płodowych i wydalenie elementów jaja płodowego przy obecności krwawienia z pochwy - prowadzi natomiast do poronienia rozpoczynającego się wskutek ustalonego podziału; jest konieczne różnicowanie poronienia zagrażającego z poronieniem rozpoczynającym się,
  • około 30-50% zapłodnionych jaj ulega samoistnemu poronieniu; większość samoistnych poronień nie jest klinicznie rozpoznana, ponieważ zapłodnione, zagnieżdżone jajo jest tracone w trakcie lub w pobliżu pierwszej (po zatrzymaniu) miesiączki;
  • w przybliżeniu 10-15% wszystkich rozpoznanych ciąż kończy się klinicznie potwierdzonym poronieniem samoistnym.
  • OBJAWY:
    • krwawienie z pochwy (różowe lub brązowe plamienia),
    • skurcze macicy,
    • rozwarcie szyjki macicy,
    • pęknięcie błon płodowych,
    • krwawienie zawierające fragmenty jaja płodowego,
    • gorączka,
    • wstrząs,
    • macica miękka, nieobkurczona.

Znalazłam coś takiego jeszcze żeby dokładnie ci wyjaśnić.

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------


Edytowane przez ewejaz
Czas edycji: 2010-12-11 o 12:48
ewejaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 13:28   #178
Karolina_I
Raczkowanie
 
Avatar Karolina_I
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 67
Dot.: ciąża obumarła ; samoistne poronienie !!!!

Dziekuje Ci bardzo.

Jestem w ok 5tyg i boje sie ze moj oranizm po prostu nie przyjal zarodka...mam OKROPNE bole brzucha i ostre klocia....
Karolina_I jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 14:09   #179
Atila
Zadomowienie
 
Avatar Atila
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sandomierz
Wiadomości: 1 045
Dot.: ciąża obumarła ; samoistne poronienie !!!!

udaj się do lekarza jak najszybciej
__________________

10.06.2009
24.12.2009

21.08.2010

Atila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 14:15   #180
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: ciąża obumarła ; samoistne poronienie !!!!

Cytat:
Napisane przez Karolina_I Pokaż wiadomość
Dziekuje Ci bardzo.

Jestem w ok 5tyg i boje sie ze moj oranizm po prostu nie przyjal zarodka...mam OKROPNE bole brzucha i ostre klocia....
I nie poszłaś do lekarza?
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-09 11:27:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:28.