Ponowne starania po t. Zaczynamy - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-09-14, 13:05   #811
Kasandra1402
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 80
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Gratuluję nowym mamusiom 😊 ale fajnie wesoło tu się robi

Nudnych i bezproblemowych ciąż życzę Wam 😊

Ja po cotygodniowej wizycie u gina, termin cesarki wstępnie ustalony na za 3 tygodnie - o ile do tego czasu sama nie urodzę i o ile wtedy będzie miejsce na porodówce bo położna mówiła, że jakieś oblężenie ostatnio panuje na porodówkach 😉 chyba te wichury tak działają 😉
Mam nakaz leżenia i zakaz rodzenia przez kolejne dwa - trzy tygodnie no i dodatkowe leki hamujące poród w najbliższym czasie. Mała waży ładnie już 😊


Joasiala, ja nawet nie zdawałam sobie spod jakiego znaku dziecko będę miała 😀 chyba sobie poczytam co i jak, dziękuję 😉
Kasandra1402 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-14, 13:22   #812
Japonka1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 167
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Gratulacje dziewczyny!!!! ja jeszcze czekam. Test pewnie w sobotę jak nie przyjdzie okres, na razie cisza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Japonka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-14, 14:22   #813
_lenka87_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 68
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez oli1202 Pokaż wiadomość
lattelatte1 , gynvael ogromne gratulacje dziewczyny
Ja też przyłączam się do gratulacji
_lenka87_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-14, 15:01   #814
Nina2809
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 116
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Gratulacje dla wszystkich kobitek którym się udało A ja powoli do was dołączam, u mnie pierwszy cykl starań. Wiem, że na 99% za pierwszym razem się nie uda, ale nie powiem, że gdzieś tam nie kiełkuje taka malutka nadzieja tak, wiem...nie można się nastawiać i trzeba mieć luźne podejście, tylko że...to nie takie proste ;D

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 15:00 ----------

Dodam, że za 2 tygodnie wypadają moje urodziny i to byłby najpiękniejszy prezent jaki mogłabym otrzymać
Nina2809 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-14, 18:06   #815
Smutek88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 241
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Wczoraj był 24 dc zrobiłam test... i ciąży brak już nawet nadzieji nie mam... 4 cykl nie udany... staramy się dalej..
Smutek88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-14, 20:03   #816
pollyhanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 238
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Hej nieśmiało przywitam się w tym watku Stasia pożegnaliśmy 30 maja - w sierpniu zaczęliśmy kolejne starania. Okres spóźnia się 4 dzień. Wczoraj zrobiłam betę (ok. 14 dni po owu) - wyszła 7.9. Jutro powtarzam i sprawdzam jak przyrasta może się uda
trzymajcie kciuki - mam straszliwego pietra, że znowu coś będzie nie tak ....

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
pollyhanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-14, 21:00   #817
joasiala
Zadomowienie
 
Avatar joasiala
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 399
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Gratuluję i trzymam kciuki za nowe mamusie. Fajnie, że coraz więcej jest nas na tym wątku.

A ja powoli zaczynam odliczanie, zostało 16 dni do tp 😱😱😱😱 albo i mniej 😱😱😱😱😱😱😱

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasiala jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-15, 08:10   #818
kinga_magdalena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 21
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Nina2809 u Nas to tez pierwszy cykl starań (terminacja 29.07). Testować będę pewnie jakoś około 25.09 bo rąk powinna przyjść @ (ostatnia 30.08 a zarazem pierwsza po T).

A urodziny mam 29.09 także może prezent dostane?

---------- Dopisano o 08:10 ---------- Poprzedni post napisano o 08:03 ----------

Nina a co do braku powodzenia to mi dr 8.09 jak byłam na kontroli to powiedział ze juz macica ok i ciaza kolejna tez może się trafić. 21.08 tez miałam wizytę i byłam po ovu i ciało zolte widoczne. Doktor tez powiedział ze jak był sex to może być ciaza.

Także teraz jak się staramy (sex co 2 dzień) to szanse są duże.

Ja wg kalendarza 11 miałam ovu i przyznam że podbrzusze pobolewa jak nigdy. Dziwne takie ala skurcze. Zobaczymy co z tego bedzie
kinga_magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-15, 08:46   #819
Nina2809
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 116
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

U nas niestety z tymi staraniami to nie wygląda tak kolorowo, bo mój partner dużo pracuje, więc albo go nie ma albo zmęczony. A Ty bardzo szybko zaczęłaś ponowne starania, ja T miałam pod koniec maja i moja gin kazała mi odczekać 3 miesiące, nawet przepisała mi na ten czas tabletki anty ale ich nie brałam bo nie chcialam
Nina2809 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-15, 09:02   #820
kinga_magdalena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 21
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Ja stosuję się do zaleceń lekarza. Skoro dał zielone światło tz ze mozna tz ze jestem gotowa.

Dlatego tez zaczęliśmy i oczekujemy efektów pracy
kinga_magdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-15, 09:11   #821
Oska305
Rozeznanie
 
Avatar Oska305
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 900
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Dziewczyny tym którym się już udało ogromnie gratuluję, a tym które nadal się starają życzę spokoju i cierpliwości.

Joasia i Kasandra blisko, blisko, coraz bliżej 😊 To jak czekanie na Gwiazdkę😍

U nas już 29 tydzień leci i Maluchy tak mnie czasami skopią od środka, że żebra ledwo wytrzymują😉😊Moje Słoneczka 😍😍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Natan 15.07.2016(*)
Oska305 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-15, 19:26   #822
pollyhanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 238
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

No i nic z tego... beta dzisiaj 6.5 byłam na usg nic nie widać jeszcze po nim zaczęłam plamić i boli brzuch... lekarka powiedziała że najprawdopodobniej poronienie biochemiczne... a miałam mieć wszystkie dzieci majowe to jest takie ciężkie....

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
pollyhanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-15, 20:28   #823
totylkoona
Raczkowanie
 
Avatar totylkoona
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 166
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Pollyhanna znam dziewczynę, która w następnym cyklu po ciąży biochemicznej zaszła w szczęśliwą ciążę, więc może jeszcze będzie malec z czerwca. Tego Ci życzę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
totylkoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-16, 08:54   #824
pollyhanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 238
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Totylkoona bardzo bym tego pragnęła. Ale potwornie się boje... nie rozumiem co jest nie tak. Mam już 5 letniego syna a teraz najpierw wady i terminacja teraz znowu coś nie zagrało... boje się że coś jest ze mną nie tak...

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
pollyhanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-16, 10:30   #825
Japonka1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 167
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

15 dni po inseminacji test negatywny i zaczęłam plamić. Nie tym razem a tymczasem minęły nam 4 lata i dwa miesiące odkąd zaczęliśmy próbować i jedyne co z tego mamy, to T po 3,5 roku... Ciężko nie zwątpić

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Japonka1981 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-16, 12:52   #826
kinga611
Raczkowanie
 
Avatar kinga611
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 247
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

To jest strasznie smutne, człowiek się stara i pupa blada... Ja niby w tym tyg który się właśnie kończy powinnam mieć dni płodne ale co z tego jak razem z mężem wracamy z pracy i jedyne o czym myślimy to pójść do łóżka ale spać 😞 i jak tu zaciążyc kiedy organizm jest wymęczony, to chyba graniczy z cudem 😖 ten rok jest straszny wszystko się sypie pokolei...miałam nadzieję że skoro tyle musieliśmy wycierpieć to może chociaż pod tym względem będziemy miec szczęście... Niestety życie kolejny raz daje nam po dupie.. jak tu zachować optymizm ?
kinga611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-17, 12:58   #827
totylkoona
Raczkowanie
 
Avatar totylkoona
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 166
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Japonka1981 trzymałam za Ciebie kciuki, nie masz łatwo. Nie dziwię się, że irytuje Cię jak ktoś mówi o wyluzowaniu...

Pollyhanna podobno ciąże biochemiczne są dosyć częste, ale kobiety które nie czekają na nie tak jak my, myślą że dostały zwykły okres. Mi się wydaje, że mimo wszystko to zdrowy objaw, natura robi selekcję w odpowiednim momencie. Jak byłam u genetyka to powiedział, że ta ciąża która była terminowna przeslizela się przez sito natury. Materiały poronne, które badają to w ogromnej większości chore płody z wadami, głównie ZD.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
totylkoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-17, 22:19   #828
pollyhanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 238
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Totylkoona tak wiem - chociaż powiem Ci ze nie wiem jak można pomylić to z okresem - ból brzucha i skorcze miałam prawie takie jak przy t. I tego co ze mnie wychodziło na pewno nie można było z okresem pomylić. .. ehh i to oznacza że kolejną po ostatniej ciąża z wadami najprawdopodobniej - a przecież genetyk twierdził że czysty przypadek...

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
pollyhanna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-19, 12:58   #829
Nina2809
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 116
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Mam pytanie do dziewczyn, którym się już udało. Jak długo się starałyście i czy było planowane czy bardziej spontaniczne ? Bo wiem, że nie można się za bardzo nakręcać, ale to jest takie trudne. U nas ze staraniami jest ten problem, że nie mamy za bardzo na to czasu dlatego wolałabym trafiać na te bardziej sprzyjające dni, ale też nie chce robić "grafiku na seks" bo to bez sensu. Jak to było u was ? Wiem, że pewnie większość z was pisała, ale nie mam czasu przeczesywać całego forum
Nina2809 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-19, 13:16   #830
gynvael
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 202
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Nina2809 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn, którym się już udało. Jak długo się starałyście i czy było planowane czy bardziej spontaniczne ? Bo wiem, że nie można się za bardzo nakręcać, ale to jest takie trudne. U nas ze staraniami jest ten problem, że nie mamy za bardzo na to czasu dlatego wolałabym trafiać na te bardziej sprzyjające dni, ale też nie chce robić "grafiku na seks" bo to bez sensu. Jak to było u was ? Wiem, że pewnie większość z was pisała, ale nie mam czasu przeczesywać całego forum
Nina, na początku, kiedy tylko dostalismy zielone światło chodzilam na monitoring cyklu. Ale to chyba stresowało mojego męża, ze 'trzeba w te konkretne dni'. Poza tym on chyba potrzebował wiecej czasu zeby dojsc do siebie bo tym co nas spotkało więc w czerwcu bylam ostani raz. Lipiec i sierpień sobie odpusciłam jezeli chodzi o monitoring. Owszem próbowaliśmy w okolicach owu ale nie tylko ( cykle mam raczej regularne) ale juz bez spinki. Ok, bez spinki mojego męża 😎 bo ja juz na tydzien przed terminem @ latałam z testami. Pod koniec sierpnia pojechalismy na urlop i akurat wtedy powinnam miec dni plodne. Myslę sobie - dobry moment 😊😊😊 cieplo, slonce, dobre jedzonko. A tu klops - mąż się pochorował- angina. Więc owszem urlop byl udany ale skonczylo sie na jednej 'próbie' zaraz na początku wyjazdu czyli w 13 dniu cyklu. Raczej przed owu, ktorej notabene tym razem wogóle nie czułam. Bylam niemal przekonana ze tym razem to na pewno nic z tego nie wyjdzie więc korzystałam z uroków portugalii a wieczorami nierzadko sączyłam winko. Plan był taki ze po powrocie, we wrzesniu znowu wrocę do monitoringu cyklu i tak czekalam na okres az w 28 dniu cyklu zupelnie bez przekonania zrobilam test 😊😊😊😊 tak więc z portugalii wrocilismy juz w 3kę 😊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gynvael jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-19, 13:19   #831
joasiala
Zadomowienie
 
Avatar joasiala
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 399
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

U mnie zaskoczyło w pierwszym cyklu starań. Zazwyczaj miałam regularnie okres i owulacje też, więc tak łatwiej mi było wycelowac w dni płodne. A że "przytulanki" lubimy, więc poszliśmy na żywioł i w dni płodne sex był codziennie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-19, 13:22   #832
gynvael
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 202
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

U mnie zaskoczyło w 4 cyklu starań ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gynvael jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-19, 13:38   #833
Nina2809
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 116
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

O jak szybko mi odpowiedziałyście, kochane jesteście u nas co prawda dopiero pierwszy cykl, ale ja już zaczynam myśleć i przeraża mnie myśl, że będziemy się długo starać a ja do cierpliwych niestety nie należe

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Joasiala ale farciara z Ciebie jakby u nas zaskoczyło w pierwszym cyklu to bym chyba ze szczęścia dziurę w suficie zrobiła ale raczej to niemożliwe, bo ze względu na brak czasu "próba" była tylko jedna, a że mam niereguralne cykle to nawet nie wiem czy to było przed, w trakcie czy po owulacji, dlatego na cud nie licze
Nina2809 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-19, 14:25   #834
Oska305
Rozeznanie
 
Avatar Oska305
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 900
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Nina2809 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do dziewczyn, którym się już udało. Jak długo się starałyście i czy było planowane czy bardziej spontaniczne ? Bo wiem, że nie można się za bardzo nakręcać, ale to jest takie trudne. U nas ze staraniami jest ten problem, że nie mamy za bardzo na to czasu dlatego wolałabym trafiać na te bardziej sprzyjające dni, ale też nie chce robić "grafiku na seks" bo to bez sensu. Jak to było u was ? Wiem, że pewnie większość z was pisała, ale nie mam czasu przeczesywać całego forum
U nas starania naturalne nic nie dawały. Dwie inseminacje, potem in vitro i dwójka pod sercem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Natan 15.07.2016(*)
Oska305 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-19, 14:31   #835
kinga611
Raczkowanie
 
Avatar kinga611
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 247
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Oska przepraszam jeżeli to pytanie nie na miejscu ale słyszałam że bardzo często z invitro rodzą się bliźniaki, wiesz może czym to jest spowodowane? Zawsze chciała miec bliźniaki może to głupie ale uważam że to najlepsze co się może przytrafić 😂
kinga611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-19, 14:49   #836
Oska305
Rozeznanie
 
Avatar Oska305
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 900
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez kinga611 Pokaż wiadomość
Oska przepraszam jeżeli to pytanie nie na miejscu ale słyszałam że bardzo często z invitro rodzą się bliźniaki, wiesz może czym to jest spowodowane? Zawsze chciała miec bliźniaki może to głupie ale uważam że to najlepsze co się może przytrafić 😂
U nas są bliźnięta, bo zdecydowaliśmy się na transfer dwóch Kropeczek. Przy pojedynczym transferze mogą się pojawić bliźnięta, jeśli dojdzie do podziału zarodka samoistnie. Ale prawdopodobieństwo jest takie samo jak przy naturalnych staraniach. Tak samo przy dwóch podanych zarodkach nikt nie da gwarancji, że oba zostaną z mamą. U nas zostały, do tego Synek i Córeczka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Natan 15.07.2016(*)
Oska305 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-19, 14:50   #837
Oska305
Rozeznanie
 
Avatar Oska305
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 900
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Tutaj nasza trójeczka 28 tyg i 5 dni 20170919_052708.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Natan 15.07.2016(*)
Oska305 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-19, 16:07   #838
totylkoona
Raczkowanie
 
Avatar totylkoona
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 166
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Oska305 Pokaż wiadomość
Tutaj nasza trójeczka 28 tyg i 5 dni Załącznik 7241606

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Śliczna rodzinka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
totylkoona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-19, 16:33   #839
joasiala
Zadomowienie
 
Avatar joasiala
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 399
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Cytat:
Napisane przez Nina2809 Pokaż wiadomość
O jak szybko mi odpowiedziałyście, kochane jesteście u nas co prawda dopiero pierwszy cykl, ale ja już zaczynam myśleć i przeraża mnie myśl, że będziemy się długo starać a ja do cierpliwych niestety nie należe

---------- Dopisano o 13:38 ---------- Poprzedni post napisano o 13:33 ----------

Joasiala ale farciara z Ciebie jakby u nas zaskoczyło w pierwszym cyklu to bym chyba ze szczęścia dziurę w suficie zrobiła ale raczej to niemożliwe, bo ze względu na brak czasu "próba" była tylko jedna, a że mam niereguralne cykle to nawet nie wiem czy to było przed, w trakcie czy po owulacji, dlatego na cud nie licze
A o poprzednią ciążę długo się staraliscie?

U mnie w piątek minie rok od T. Boję się trochę tego dnia, a najbardziej tego, żeby nasza Lenka nie chciała tego dnia opuścić brzucha.
Cytat:
Napisane przez Oska305 Pokaż wiadomość
Tutaj nasza trójeczka 28 tyg i 5 dni Załącznik 7241606

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wyglądasz super ☺. Nawet chyba jak na bliźniaki nie masz jakoś wielkiego brzucha.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-09-19, 16:40   #840
kinga611
Raczkowanie
 
Avatar kinga611
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 247
Dot.: Ponowne starania po t. Zaczynamy

Oska taka drobna kobitka z Ciebie i taki brzusio �� musisz być mega silna�� świetne są brzuszków fotki ��

Joasiala dasz radę! Teraz musisz dbać o Was i patrzeć w przyszłość ��
kinga611 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-27 08:54:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:52.