Wykończona karmieniem piersią - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-11-05, 21:28   #1
vanja__se
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 131

Wykończona karmieniem piersią


Mam problem z karmieniem piersią, już nie daję rady. Mój syn ma skończone 11 miesięcy, rozszerzanie diety od 6 miesiąca, z początku jadł wszystko, chętnie próbował. Obecnie zjada 4 posiłki stałe, różne ilości, zazwyczaj je chętnie. Ale i tak numerem jeden jest mleko, wygląda to tak, że zawsze pije nad ranem)wcześnie rano, później je śniadanie, po śniadaniu musi się napic mleka, obiad, deserek zjada normalnie i na koniec kolacja. A wieczorem zaczyna się maraton karmienia. Staram się dać mu solidna kolację ale to nic nie pomaga. Zawsze usypia przy piersi ale w nocy budzi się nie zliczę nawet ile razy. Ciągle chce byc przy piersi, nawet jak go usypiam w nocy i odkładam do.lozka to za jakiś czas budzi się i domaga karmienia. Jestem po prostu wykończona, od porodu nie przespałam dłużej niż 3 godziny z rzędu. Czy ktoś byl w podobnej sytuacji i jakoś sobie poradził?
vanja__se jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-08, 17:21   #2
Doris Day
Zadomowienie
 
Avatar Doris Day
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 449
Dot.: Wykończona karmieniem piersią

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Mam problem z karmieniem piersią, już nie daję rady. Mój syn ma skończone 11 miesięcy, rozszerzanie diety od 6 miesiąca, z początku jadł wszystko, chętnie próbował. Obecnie zjada 4 posiłki stałe, różne ilości, zazwyczaj je chętnie. Ale i tak numerem jeden jest mleko, wygląda to tak, że zawsze pije nad ranem)wcześnie rano, później je śniadanie, po śniadaniu musi się napic mleka, obiad, deserek zjada normalnie i na koniec kolacja. A wieczorem zaczyna się maraton karmienia. Staram się dać mu solidna kolację ale to nic nie pomaga. Zawsze usypia przy piersi ale w nocy budzi się nie zliczę nawet ile razy. Ciągle chce byc przy piersi, nawet jak go usypiam w nocy i odkładam do.lozka to za jakiś czas budzi się i domaga karmienia. Jestem po prostu wykończona, od porodu nie przespałam dłużej niż 3 godziny z rzędu. Czy ktoś byl w podobnej sytuacji i jakoś sobie poradził?

Brzmi jak historia mojego zycia
Moja roczna corka zachowuje sie bardzo podobnie, ciagle tylko cyc i cyc, reszta jest tylko urozmaiceniem. Sa dni, ze je dosc chetnie, ale sa i takie dni, ze tylko mleko i ledwo skubnie a czesciej po prostu rozrzuca zawartosc swojego talerza. Usypianie to prawdziwy rytulal kilkugodzinnego cycowania. W nocy budzi sie kilkukrotnie wiec dobrze znam Twoj bol. Czasem tez mam juz naprawde dosc chociaz pociesza mnie tylko to, ze nic nie trwa wiecznie. W tej chwili jedynym najbardziej sensownym wyjsciem wydaje mi sie zakonczenie kp.
Nie wiem jak Ty ale mimo wszystko chcialabym je kontynuuowac jeszcze troche.
__________________


22.06.09 - start: zapuszczam i dbam o włosy

Co było, a nie jest,
nie pisze się w rejestr



Doris Day jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-09, 11:04   #3
gr8ania
Moderator
 
Avatar gr8ania
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród
Wiadomości: 14 691
Dot.: Wykończona karmieniem piersią

Cytat:
Napisane przez vanja__se Pokaż wiadomość
Mam problem z karmieniem piersią, już nie daję rady. Mój syn ma skończone 11 miesięcy, rozszerzanie diety od 6 miesiąca, z początku jadł wszystko, chętnie próbował. Obecnie zjada 4 posiłki stałe, różne ilości, zazwyczaj je chętnie. Ale i tak numerem jeden jest mleko, wygląda to tak, że zawsze pije nad ranem)wcześnie rano, później je śniadanie, po śniadaniu musi się napic mleka, obiad, deserek zjada normalnie i na koniec kolacja. A wieczorem zaczyna się maraton karmienia. Staram się dać mu solidna kolację ale to nic nie pomaga. Zawsze usypia przy piersi ale w nocy budzi się nie zliczę nawet ile razy. Ciągle chce byc przy piersi, nawet jak go usypiam w nocy i odkładam do.lozka to za jakiś czas budzi się i domaga karmienia. Jestem po prostu wykończona, od porodu nie przespałam dłużej niż 3 godziny z rzędu. Czy ktoś byl w podobnej sytuacji i jakoś sobie poradził?
po prostu spałam z Młodą- ona sama się obsługiwała w nocy, ja spałam
__________________
Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie.
— Jan Paweł II
gr8ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-11, 20:41   #4
Ewwson
MaMaMaty
 
Avatar Ewwson
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 55
Dot.: Wykończona karmieniem piersią

Ja miałam maratony karmienia wieczorami i brak chęci spożywania innych posiłków niż mleko aż gdzieś do 10 m-ca to były hektolitry mleka, jakiś musik lub kaszka i słoiczek do tego. Dopiero jak po 10 m-cu odstawiłam od piersi dziecko zaczęło pomału akceptować, że jest inne jedzenie i 11-12 m-c już całkiem mi się przekonała. Ale byłam z tym u logopedy, z buzią wszystko było ok tylko potrzebowała czasu. Na cycu też wieczorami dłuuuugo zawsze wisiała, ale wszystko jakby się zmieniło jak przeszliśmy na mm.
Ewwson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-26, 08:29   #5
MagalKas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 1
Dot.: Wykończona karmieniem piersią

Butelka Medela xxx stanowi doskonałe rozwiązanie dla rodziców pragnących zapewnić swojemu dziecku komfortowe i bezpieczne karmienie. Projekt butelki został opracowany tak, aby jak najwierniej naśladować naturalne karmienie piersią, co pomaga w zachowaniu odpowiedniego rytmu ssania przez dziecko.

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2024-02-26 o 14:18 Powód: link
MagalKas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2024-02-26, 09:29   #6
Martfury
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2024-02
Wiadomości: 9
Dot.: Wykończona karmieniem piersią

Ciężki kawałek chleba. Wydaje mi sie, że może warto by było spróbować jakichś metod, które mogłyby pomóc maluchowi przesypiać nocki i troche odciążyć Ciebie. Może jakieś ziołowe herbatki dla malucha albo ustalenie bardziej rygorystycznego planu dnia? Wiem, że to może brzmieć jak banał, ale czasami te proste rzeczy mogą zrobić różnice.
Martfury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-26 10:29:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:50.