Dziecko po kilku miesiącach znajomości - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-08-21, 16:52   #1
Katia975
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 6

Dziecko po kilku miesiącach znajomości


Cześć. Co myślicie o staraniu się o dziecko po kilku miesiącach znajomości? On ma 31 ja 26. I chcemy oboje mieć dziecko. Już ze sobą mieszkamy. Wiem, że to ten na całe życie
Katia975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-21, 19:06   #2
Lalalu181818
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-05
Wiadomości: 104
Dot.: Dziecko po kilku miesiącach znajomości

Naprawde chcesz zrobic sobie dziecko z facetem ktorego dobrze nie znasz? Sorry ale po kilku miesiacach znajomosci nie znasz tak naprawde tego faceta. Calkiem mozliwe ze sie rozstaniecie zanim wgl dziecko sie urodzi. Takich par jest masa. Szkoda potem dziecka ze nie ma obu rodzicow w domu... Przewaznie takie pary tylko sie potem zra...Nie wiem po co sie tak spieszysz...
Lalalu181818 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-21, 19:15   #3
Katia975
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 6
Dot.: Dziecko po kilku miesiącach znajomości

Mieszkamy już ze sobą. I jest nam ze sobą naprawdę dobrze. Wiem, że to ten. On jest po 6 letnim związku w którym dziecka nie było. Zostawił ją dla mnie
Katia975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-21, 19:48   #4
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Dziecko po kilku miesiącach znajomości

Cytat:
Napisane przez Katia975 Pokaż wiadomość
Mieszkamy już ze sobą. I jest nam ze sobą naprawdę dobrze. Wiem, że to ten. On jest po 6 letnim związku w którym dziecka nie było. Zostawił ją dla mnie

Jeśli facet zdradzał poprzednią kobietę z Tobą (o ile tak było), to byłby to dla mnie dodatkowy sygnał alarmowy.

Ja nigdy w życiu nie zdecydowałabym się na dziecko z kimś, kogo znam parę miesięcy. No ale ja to ja, jestem ostrożna i rozsądna, zależy mi na tym, żeby wychowywać dziecko z jego ojcem. Ty możesz zrobić inaczej. Natomiast po takim czasie nie znasz raczej dobrze swojego partnera, nie wiesz tak naprawdę, jak się zachowuje w trudnych sytuacjach, czy ma długi, nałogi, jaki ma stan zdrowia. Jesteście stosunkowo młodzi, dla Ciebie to nie jest ostatni dzwonek na dziecko, ja bym jeszcze czekała.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-21, 19:58   #5
Katia975
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 6
Dot.: Dziecko po kilku miesiącach znajomości

On jest policjantem od dwóch lat, więc myślę że żadnych długów i nałogów nie ma. Tym bardziej, że mieszkamy już ze sobą i raczej bym zauważyła. Tam się już nie układało i dlatego ją zostawił, na 7 miesięcy przed ich ślubem. Więc muszę być wyjątkowa skoro podjął taką decyzję
Katia975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-21, 22:24   #6
farfarae
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 797
Dot.: Dziecko po kilku miesiącach znajomości

Widać, że jesteś bardzo zakochana (o ile nie jest to trolling), to nie jest dobry moment na podejmowanie ważnych decyzji


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
farfarae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-22, 09:54   #7
Katia975
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 6
Dot.: Dziecko po kilku miesiącach znajomości

Jestem bardzo zakochana . Ale z drugiej strony mam w głowie to że skoro zostawił narzeczoną na 7 miesięcy przed ślubem dla mnie to z czasem może i mnie zostawić. Ponad 6 lat spędzonych ze sobą to dużo...

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Żadna nie zdecydowała się na dziecko po kilku miesiącach znajomości? Nikt z Was nie planował dziecka po takim czasie?
Katia975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-22, 11:50   #8
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 969
Dot.: Dziecko po kilku miesiącach znajomości

Cytat:
Napisane przez Katia975 Pokaż wiadomość
Jestem bardzo zakochana . Ale z drugiej strony mam w głowie to że skoro zostawił narzeczoną na 7 miesięcy przed ślubem dla mnie to z czasem może i mnie zostawić. Ponad 6 lat spędzonych ze sobą to dużo...

---------- Dopisano o 08:54 ---------- Poprzedni post napisano o 08:52 ----------

Żadna nie zdecydowała się na dziecko po kilku miesiącach znajomości? Nikt z Was nie planował dziecka po takim czasie?
Ja się zdecydowałam, a w zasadzie my.
Jesteśmy razem 8 miesiąc. M. ma 40 lat, ja 34. Były rozmowy na ten temat, pytałam czy na pewno chce, bo wiadomo- obowiązek, koszty itd.
U nas jest tak, że M. mieszka 400 km ode mnie, widujemy się co miesiąc/ 1,5 przez tydzień, 2, 3... zależy. Oboje pracujemy, więc mamy trochę ograniczone możliwości, ale jestem zdania, że nic na siłę (pod względem dziecka). Daję sobie czas na zajście do przyszłego roku.

Edytowane przez Nimfa20Melman
Czas edycji: 2022-08-22 o 11:52
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-23, 11:37   #9
Katia975
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 6
Dot.: Dziecko po kilku miesiącach znajomości

Wy jesteście troszkę strasi niż my. I pewnie nie zostawił wcześniejszej kobiety dla Ciebie. Boję się że ze mną może być podobnie. Ale mimo wszystko bardzo go kocham i chciałabym mieć z nim dziecko. A może faktycznie poczekać i poznać się lepiej?
Katia975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-23, 16:08   #10
Nimfa20Melman
Rozeznanie
 
Avatar Nimfa20Melman
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Jelenia Góra/Montaña de Ciervos
Wiadomości: 969
Dot.: Dziecko po kilku miesiącach znajomości

Cytat:
Napisane przez Katia975 Pokaż wiadomość
Wy jesteście troszkę strasi niż my. I pewnie nie zostawił wcześniejszej kobiety dla Ciebie. Boję się że ze mną może być podobnie. Ale mimo wszystko bardzo go kocham i chciałabym mieć z nim dziecko. A może faktycznie poczekać i poznać się lepiej?
Tak, wiem

Pytanie dlaczego ją zostawił. Czy dlatego, że nie mogła mu dać dziecka? Nie chciała? Czy z innego powodu? Może się już z nią nie dogaduje.
Nie musisz tu odpowiadać, ale przeanalizuj to.

Właśnie, jesteś młodsza, więc nie powinnaś mieć np. za rok problemów z zajściem w ciążę. Ja bym ten rok poczekała. Podpytuj go przez ten czas pod kątem dziecka.
Ja tak robię, mój M. też się dopytuje różne rzeczy o ciąży itd.

Edytowane przez Nimfa20Melman
Czas edycji: 2022-08-23 o 16:32
Nimfa20Melman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-25, 02:43   #11
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Dziecko po kilku miesiącach znajomości

Poznaliśmy się w maju, w październiku okazało się że jestem w ciąży. Jesteśmy ponad 10 lat razem, mamy 2 dzieci. Tak było u mnie.
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-25, 13:24   #12
Katia975
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-08
Wiadomości: 6
Dot.: Dziecko po kilku miesiącach znajomości

Planowaliście?

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:22 ----------

I w jakim wieku byliście? Jeśli nie chcesz nie musisz odpowiadać 😊 boję się jedynie tego że skoro zostawił swoją narzeczoną na 7 miesięcy przed ślubem po ponad 6 latach związku to ze mną może być tak samo. No chyba że dziecko go zatrzyma przy mnie
Katia975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-26, 20:08   #13
pfffh
Zadomowienie
 
Avatar pfffh
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 1 975
Dot.: Dziecko po kilku miesiącach znajomości

Ja miałam 33 lata, on 39. Więc tak można powiedzieć, że planowaliśmy😁
__________________
"Mówimy o Polsce. Tam nic i nigdy nie jest normalne" A. Sapkowski "Narrenturm"
pfffh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-26, 22:56   #14
Emini20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 74
Dot.: Dziecko po kilku miesiącach znajomości

Ja byłam z facetem 7 lat. I wierz mi,że wcale go nie znałam. W to co wierzyłam,że jest dla nas ważne okazało się mega orzeszkoda dla naszego związku. Też mnie zostawił i dzisiaj z perspektywy czasu jestem mu za to wdzięczna. Mam wszytko to czego nie dałby mi on i niee pisze tu o sprawach materialnych .
Wiec wydaj mi się,że pół roku to krótko na poznanie kogokolwiek dobrze. Weź pod uwagę, że z czysto psychologicznego punktu widzenia jesteście na etapie zakochania co oznacza,że nie zauważacie swoich wad . Ten etap kończy się po półtora roku i dopiero wtedy spadają klapki z oczu. Właśnie wtedy zaczyna się racjonalnie myslec i dostrzegać wady partnera.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Emini20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-01, 16:30   #15
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Dziecko po kilku miesiącach znajomości

Bardzo ryzykowne i dla mnie dziwne. Człowieka naprawdę powinno się poznać w różnych sytuacjach, zanim podejmie się tak poważną decyzję.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-10-04, 08:53   #16
Oska87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 2 101
Dot.: Dziecko po kilku miesiącach znajomości

Teraz wiesz, ale mimo wszystko się boisz, czyli gdzieś tam chociaz trochę swiadoma jesteś. Dziecko nigdy nie jest dobrym wyjściem, by kogoś zatrzymać. Mam taki przykład w rodzinie. Jeśli się boisz, też jest to średni znak, mam przyjaciółkę która poznając faceta, od razu z nim zamieszkała, i od razu zaczęli starac się o dziecko, taka była zakochana i szczęśliwa, ale czar szybko prysł. Chciała mieć drugie dziecko, ale teraz mowi ze raczej skupią się na ratowaniu rodziny i może kiedyś podejmą taka decyzje o drugim dziecku. Niestety nasze przeświadczenie ze dziecko spaja zwiazek, jest dalekie od rzeczywistości. Praktycznie kazda para która ma dziecko, mówi o kryzysie który po urodzeniu ich spotyka, jedne pary przetrwają inne nie. I nie ma znaczenia czy były starania, czy przypadek czy cokolwiek. Z drugiej strony to Twoje życie, i Twoje decyzje. Nikt za Ciebie go nie przeżyje, i nikt nie weźmie odpowiedzialności za Twoje ewentualne niepowodzenia tylko Ty sama. My z partnerem, po 3 miesiącach zamieszkaliśmy wspólnie, w grudniu mina 3 lata związku i obecnie spodziewamy się pierwszego dziecka. To była nasza wspólną decyzją, trochę szybko, ale bardzo się kochamy, we wrześniu sie zaręczyliśmy i powoli planujemy ślub, ale na spokojnie, przyjęliśmy czas za 2-3lata na ten moment. Życzę szczęścia.

Wysłane z mojego SM-M317F przy użyciu Tapatalka
Oska87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-10-04 08:53:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:45.