Studia czy praca? przyszłość w korporacji - porada. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-11-24, 19:31   #1
victoria_097
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 2

Studia czy praca? przyszłość w korporacji - porada.


Cześć dziewczyny

Od dłuższego czasu nurtują mnie sprawy związane z kwestią... studiowania . W tym roku rozpoczęłam drugie podejście do edukacji na uczelni wyższej. Pierwsze studia ( dzienne dodam) okazały się totalnym niewypałem, kolejne ( rozpoczęte w tym roku zaocznie) również jakoś do mnie nie przemawiają. Zasadniczo to dochodzę do wniosku, że zwyczajnie studia w takiej wersji - jaką obserwujemy w Polsce( albo może to problem uczeni ekonomicznych - które mnie interesują) - totalnie do mnie nie przemawiają . Kiedy studiowałam dziennie, cały czas miałam wrażenie, że marnuje za dużo czasu na studiowanie ( bo codziennie na uczelnię, bo wykłady, notatki, zapychacze planu, brak możliwości pracy) i dlatego zrezygnowałam. Poszłam zarabiać - co zdecydowanie bardziej mi się podoba. Lekiem na całe zło miały okazać się studia zaoczne, no jednak nie do końca znowu czuję to całe " studiowanie". Mogłabym temat teoretycznie zostawić i porzucić studia, natomiast zastanawia mnie czy w takiej sytuacji miałabym szansę na pracę w biurze / korporacji. Zawsze praca taka mnie interesowała i nie widzę siebie w innym miejscuWięc pytanie do Was kochane: czy bez wyższego wykształcenia ( tylko ze średnim, nie w trakcie studiów) może znaleźć pracę w korporacji/ biurze? Spotkałyście się z taką sytuacją czy może same w niej się znalazłyście ? co sądzicie o tym? może wypowie ktoś kto nie dokończył studiów bądź ich nie zączął ? jak wyglądały Wasze " kariery" zawodowe? było ciężej ? I jeszcze jedno pytanie do tych z Was które studia ukończyły.. żałujecie lat na uczelni czy jesteście usatysfakcjonowane? jak jest z pracą, studia w czymś pomagają czy jednak nie ma to już takiego znaczenia w naszych realiach? Już teraz dziękuję za wszystkie porady
victoria_097 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-25, 14:38   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Studia czy praca? przyszłość w korporacji - porada.

Myślę, że nie ma co studiować na siłę. Taki tren się wytworzył jeszcze w latach dziewięćdziesiątych, że nawet od listonosza wymagali magistra. Teraz chyba się trochę unormowało, bo na szczęście coraz rzadziej widzę postawę "byle jaki magister, byle by był". Osobiście widzę dwa powody do studiowania:
1. Ta dziedzina nauki po prostu bardzo Cię interesuje. Np. zawsze interesowała Cię kultura ludowa i z wypiekami na twarzy czytałaś o różnych obyczajach w innych częściach świata. Więc idziesz sobie na etnologię. Nie nudzisz się, bo tematyka zajęć Cię po prostu kręci. Chociaż wiesz przy tym, że o ile nie zostaniesz na uczelni, Twoje wykształcenie nie będzie miało większego wpływu na Twoją karierę zawodową.
2. Studia są Ci potrzebne, aby zdobyć wymarzony zawód, bo nie idzie się na aplikację bez studiów prawniczych ani nie zostaje się dentystą bez studiów medycznych. Ewentualnie studia nie są konieczne, ale bardzo pomocne. Np. łatwiej zostać pracownikiem banku po finansach.

Jeśli nie występuje żadne z powyższych, to raczej odradzam studia dla samego studiowania, bo magia papierka już przestała działać.

Jeśli się nudzisz, to najpewniej ta dziedzina nauki niezbyt Cię kręci. Pozostaje pytanie, czy jakieś studia mogłyby Ci pomóc w zdobyciu pracy. Ale tu pojawia się najważniejsze pytanie: jaki zawód chcesz wykonywać. Praca w biurze to nie jest zawód. Co masz konkretnie na myśli? Czym chciałabyś się zajmować? Żeby cokolwiek zaplanować, trzeba znać cel. Pomysł na siebie to połowa sukcesu. Wtedy można myśleć, czy studia pomogą Ci w jego zrealizowaniu. Czy może jednak lepiej poszukać jakiegoś programu stażowego albo zacząć inaczej zdobywać doświadczenie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-26, 07:02   #3
victoria_097
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 2
Dot.: Studia czy praca? przyszłość w korporacji - porada.

Jeżeli chodzi o przyszłą pracę, to chciałabym zobazyć siebie w dużej korporacji. I nie mam tutaj na myśli jakiegoś wysokiego stanowiska. Zawsze chciałam pracować w grupie ludzi realizując projekty( marketingowe, podatkowe czy związane z jakimiś inwestycjami duzych firm) Jeżeli do tego dochodziłaby praca z jezykiem ( angielskim - który potrafię i którego lubię się uczyć) to byłoby super. Jeżeli chodzi o doświadczenie to pracowałam pół roku w biurze i od grudnia zaczynam w kolejnym- natomiast nie jest to do końca taka praca w której chciałabym finalnie sie znaleźć ( można powiedzieć ze namiastka)
Macie jeszcze jakieś porady czy historie z Waszego doświadczenia? Co myślicie?
victoria_097 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-26, 11:14   #4
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Studia czy praca? przyszłość w korporacji - porada.

Jeśli masz jakieś wymarzone firmy czy stanowiska, możesz sobie sprawdzić przykładowe oferty tych firm pod kątem tego, czy akurat na te stanowiska wymagane jest wykształcenie wyższe.

Bo to naprawdę bardzo dużo zależy od branży i stanowiska. Kiedy kręciłam się w świecie medialno-reklamowym to tam naprawdę nikt o dyplom ani ukończony kierunek nie pytał. Były dużo ludzi, którzy niby kiedyś tam jakieś studia zaczęli, ale nie skończyli i finalnie mieli tylko wykształcenie średnie. Nikt na to nie patrzył, bo wymagano tylko doświadczenia i umiejętności.

Teraz kręcę się w świecie tłumaczeniowo-redaktorskim i tutaj już ukończenie filologii często się pojawia w ofertach.

Więc wracając do Twojej sytuacji, myślę, że w dziale marketingowym położą większy nacisk na doświadczenie, ale już w finansowym pewnie skończone finanse byłyby atutem. Choć to też nie musi być mus, bo są przecież i księgowe, które nabyły uprawnienia na mocy doświadczenia.

Dlatego na Twoim miejscu pooglądałabym konkretne oferty, bo to że ktoś miał tak czy tak, nie oznacza, że na Twoim poletku będzie identycznie. A angielski na pewno jest tu podstawą, jeśli Ci się marzy międzynarodowa firma.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-27, 15:24   #5
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: Studia czy praca? przyszłość w korporacji - porada.

Weź pod uwagę, że w niektórych miejscach brak studiów może blokować awans.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-03, 00:07   #6
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Studia czy praca? przyszłość w korporacji - porada.

Pracowałam w czterech korporacjach i o ile ludzi w trakcie studiów przyjmowali chętnie (ale tylko na stanowisku "intern", "normalne" zatrudnienie dopiero z dyplomem), o tyle ludzie ze średnim nie mieli raczej szans. Po prostu wymóg całej organizacji był taki, że wymagane było ukończenie studiów wyższych i wszelkie odchylenie od tej normy wymagałoby szeregu zgód i to raczej tylko w przypadku, kiedy bardzo trudno jest znaleźć kogoś na to stanowisko (np. ze względu na konieczność znajomości rzadkiego języka).

Edytowane przez invisible_01
Czas edycji: 2017-12-03 o 00:10
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-19, 13:49   #7
domaaa1
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 17
Dot.: Studia czy praca? przyszłość w korporacji - porada.

Nie warto się meczyc, lepiej zmienic kierunek lub zrezygnowac, studiowalam fotografie 3 lata, wiedzy zdobylam troche, ale dla mnie bylo za malo. Nie poszlam na kolejne studia tylko wykupilam sobie online kursy na xxx (pracowalam po 8h dziennie w sklepie). teraz mam swoje studio fotograficzne w Warszawie, swoich klientow i sie spelniam wkoncu w tym co lubie robic

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2018-01-03 o 12:23 Powód: reklama
domaaa1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-19, 16:38   #8
Cini_minis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 21
Dot.: Studia czy praca? przyszłość w korporacji - porada.

Moja znajoma pracuje w finansach, zaczęła już na studiach zaocznych i kiedy je skończyła, dostała od razu podwyżkę, mimo, że nawet wtedy nie awansowała. Studia to teraz chyba na tyle powszechna sprawa, że wiele firm szuka z wyższym, czy to słuszne, czy nie, nieważne teraz, ważne, żebyś miała w życiu jak najlepiej, więc jeśli masz możliwości, to zrób studia.
Cini_minis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-19 16:38:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:00.