studia czy praca - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-09-26, 21:25   #1
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184

studia czy praca


Cześć,
przychodzę do Was z prośbą o poradę bo sama nie wiem co zrobić.
Dostałam się na 2 kierunki pielęgniarstwo i filologie polską z tych dwóch uznałam ze pielęgniarstwo będzie lepszym, i bardziej przyszłościowym kierunkiem.
Problem jest taki, że teraz dorabiałam trochę w Biedronce. Na początku nienawidziłam tej pracy, jednak teraz pod koniec nawet mi się spodobało. Zwolniłam się stamtąd no bo miałam iść na studia. I problem jest taki, że mam wątpliwość czy te studia mają sens.
Podoba mi się ten kierunek, jednak jak pomyśle o ilosci wydatków na to aby go skonczyć ( są dzienne ale płaci sie chociazby za wynajęcie pokoju) to mam wątpliwości czy to ma sens..?
I pytanie iść na studia czy nie? Co sie bardziej opłaci?
Sytuacja finansowa moja i moich rodziców nie jest jakaś tragiczna no chociaż studia będą dosyć znacznym obciążeniem budżetu...
No i pytanie czy według Was ( gdybym nie poszła na studia i chciała wrocic) do tej pracy to jesli bedzie miejsce to czy przyjmą mnie spowrotem? Chyba byli zadowoleni ze współpracy... no ale doradźcie co zrobić według was bo czuje, że doszłam do ściany i nie wiem co począć...
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 22:15   #2
Calla_
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 556
Dot.: studia czy praca

Jeśli twoją rodzinę stać na twoje studia, a ty chcesz się dalej uczyć to nawet się nad tym nie zastanawiaj. Zwłaszcza, jeżeli wybrany kierunek ci się podoba. Praca w Biedronce będzie zawsze, jeśli nie w tej konkretnej, to w innej
Calla_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 22:27   #3
sartist20
Raczkowanie
 
Avatar sartist20
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 49
Dot.: studia czy praca

Jak jesteś młoda to wybierz studia. Uczelnie mają stypendia socjalne i na studiowanie i na wynajem pokoju, tudzież pokoju w akademiku, różnie to bywa.
Pracować możesz weekendami.
Nie zatrzymuj się na biedronce.
I uwierz, żałowalabyś, że nie poszłaś na te studia. ( ja żałuję, że nie poszłam na dzienne)
Powodzenia! Podobno fajny kierunek
sartist20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 22:36   #4
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: studia czy praca

Moim zdaniem studia to przede wszystkim inwestycja w siebie a to zawsze ma sens. Być może zarabiałaś całkiem nieźle jak na swoje warunki, każde studia są wydatkiem i obciążeniem finansowym. Tylko co dalej jeżeli zdecydujesz się na powrót? Jakie masz szanse rozwoju, awansu? Będziesz tam pracować najbliższe X lat na dobrej umowie? Sielanka trwa dopóki nie dojdzie partner, chęć wynajmu albo kupna mieszkania, samochodu, zaciągnięcia kredytu, urodzi się dziecko itp a jeszcze przecież trzeba za coś wyżyć każdego miesiąca i opłacić rachunki... Obserwuję wśród znajomych w swoim wieku tendencję do rezygnacji albo odkładania studiów na później bo póki co mają fajną pracę, zarabiają całkiem nieźle jak na początek i im wykształcenie nie jest potrzebne. Tak jest fajnie rok, dwa. A później się okazuje że nadal tkwią w swoim rodzinnym mieście pod jednym dachem z rodzicami, pracują 3 lata za najniższą krajową bez umowy o pracę, ciągle na tym samym stanowisku bez perspektywy awansu, nie mają zdolności kredytowej, szef z dnia na dzień informuję że nie przedłużą umowy albo że ma iść na ,,urlop" bo praca już się skończyła. To przykłady z mojego najbliższego otoczenia.

W obecnych czasach nic nie jest pewne i żaden kierunek nie daje gwarancji na znalezienie dobrze płatnej pracy ale faktem jest, że na pewne stanowiska (szczególnie te lepiej płatne) jednak wymagany jest papierek i wykształcenie w danym kierunku. Nie musisz iść po studiach w daną dziedzinę, ale sama często widzę wszechobecne magiczne wymaganie ,,wykształcenie wyższe" w wielu ofertach pracy. Oczywiście są tacy którzy mają pomysł na siebie i dobrze sobie radzą bez dyplomu, ale też są osoby które łapią się 5 robót w ciągu roku za śmieszne pieniądze bo inaczej nie mają za co żyć. To samo po studiach - ktoś znajdzie sobie niszę i się rozwinie a inny obudzi się po tych 3-5 latach z ręką w nocniku bez porządnych praktyk, stażu i pojęcia co studiował. Miałam taki przykład na jednym z wykładów otwartych - absolwent mojego wydziału urządza znane i jedne z większych zawodów crossfitowych, wykłada na uniwersytecie w Norwegii gdzie pojechał jako student na wymianę podczas gdy jego kolega ze specjalizacji cały czas pracuje w restauracji jako kelner, tam gdzie dorabiał sobie właśnie jako student.

Na Twoim miejscu spróbowałabym postudiować chociaż te kilka miesięcy. Jeżeli już się dostałaś i masz warunki dotrwaj do pierwszej sesji albo chociaż do grudnia, zobacz czy to faktycznie Cię interesuje i jak to jest być studentem. Nawet jeżeli zrezygnujesz nie będziesz miała do siebie żalu o to, że nie spróbowałaś. Ciężko mi ocenić jak zachowa się były pracodawca, to zależy chociażby od tego czy ma chętnych na to stanowisko.

Edytowane przez Karla Electra
Czas edycji: 2017-09-26 o 22:39
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 00:10   #5
Natala80
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 74
Dot.: studia czy praca

Zawsze lepiej mieć wykztałcenie niż nie. A znasz swój plan zajęć? Może udałoby Ci się pogodzić studia z pracą?
Natala80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 10:28   #6
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: studia czy praca

Cytat:
Napisane przez Natala80 Pokaż wiadomość
Zawsze lepiej mieć wykztałcenie niż nie. A znasz swój plan zajęć? Może udałoby Ci się pogodzić studia z pracą?
Nie znam, ale uczelnia a moj dom ( i miejsce pracy) to odleglosc 60 km wiec odpada, pozatym w biedronkach grafik jest narzucany odgornie wiec pogodzenie tego jest nierealne nawet gdyby to byly zaoczne.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 12:14   #7
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: studia czy praca

Oczywiście, że studia! Liczę na to, że pieniądze teraz wydane (i moje i rodziców, za co jestem wdzięczna) w przyszłości się zwrócą Ja w tym roku, po maturze, pracowałam w mojej miejscowości u takiej babki, co ma restaurację, sklep, kwiaciarnię, dodatkowo w sezonie ma gastronomię na basenie - i ja po sobie widzę, że nie wytrzymałabym pracy w gastronomii - okej, fajnie, jak idę tam co 2-3 dzień na kilkanaście godzin, ale to jest po prostu nudne, i co bym tam robiła całe życie? Obsługiwała wciąż tych samych klientów? Mimo że jak dla mnie stawka na godzinę była zadowalająca, z tym że, no właśnie, mieszkam sobie oczywiście w domu rodzinnym. W biedronie pewnie tak samo to wygląda - pensja spoko, praca nawet spoko. Ale wszytko takie jest, póki się nie znudzi i nie zacznie to być za mało (chęć wynajmu własnego mieszkania, dziecko itd. jak już wyżej pisały dziewczyny).

A tak na marginesie, również idę na pielęgniarstwo i planu również nie znam Może też wybierasz się do Katowic?

Edytowane przez Rysia16
Czas edycji: 2017-09-27 o 12:16
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-27, 12:18   #8
Beniak
Raczkowanie
 
Avatar Beniak
 
Zarejestrowany: 2017-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 181
Dot.: studia czy praca

No dobra, ale nie pójdziesz na studia, wrócisz do pracy do Biedronki i... co potem? Nie wydaje mi się żeby to była praca marzeń, nawet, jeżeli ją lubisz. Teraz wydaje ci się spoko, bo kasa rzeczywiście zła nie jest jak dla kogoś w naszym wieku ale z czasem przestanie ci to wystarczać. Będziesz chciała się wyprowadzić od rodziców, pewnie znajdziesz chłopaka z którym będziesz chciała zamieszkać a potem kiedyś założyć rodzinę... a pensja z Biedronki jakby na za dużo nie pozwala. Już nie mówiąc o tym, że perspektywy awansu (a właściwie brak perspektyw) i brak samorozwoju mogą sprawić, że po prostu się wypalisz.

Moim zdaniem nie powinnaś iść na pielęgniarstwo jeżeli tego nie czujesz. Bo to taki kierunek gdzie naprawdę trzeba chcieć bo inaczej będzie ciężko. A z twoich wątpliwości widać, że nie jesteś przekonana do studiowania tego. Już według mnie pójście np. na kulturoznawstwo żeby tylko mieć to wykształcenie wyższe i przy okazji poszerzyć horyzonty jest lepsze (a z racji tego, że teraz bardzo dużo osób ma wyższe to pracodawcy coraz częściej je wymagają, nieważne co skończyłaś tylko czy skończyłaś)

Zawsze możesz wrócić do pracy do Biedronki i przez ten czas bardziej zastanowić się nad tym co chcesz robić w życiu, ale mimo wszystko im dłużej się zwleka ze studiami tym jest trudniej, bo rodzice już nie są tak skorzy do pomocy, ciężej idzie nauka bo jest się odzwyczajonym i tak dalej. Nie jest to oczywiście niemożliwe, ale teraz jest na to najlepsza okazja.

Edytowane przez Beniak
Czas edycji: 2017-09-27 o 13:48
Beniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 13:04   #9
serenavanderwoodsen
Zadomowienie
 
Avatar serenavanderwoodsen
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 421
GG do serenavanderwoodsen
Dot.: studia czy praca

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Nie znam, ale uczelnia a moj dom ( i miejsce pracy) to odleglosc 60 km wiec odpada, pozatym w biedronkach grafik jest narzucany odgornie wiec pogodzenie tego jest nierealne nawet gdyby to byly zaoczne.
Idź na studia i dorabiaj sobie w kinie albo w jakiejś innej studenckiej pracy z elastycznym grafikiem.
serenavanderwoodsen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 16:25   #10
puenta7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 137
Dot.: studia czy praca

Moim zdaniem za bardzo się zafiksowałaś na punkcie tej pracy w Biedronce, gdzie godziny pracy są narzucone z góry i ciężko je dopasować do studiów. Znajomi pracowali na studiach dziennych. Znajomi różnie sobie układali-np. praca kelnerki popołudniami (często bierze się studentów), a np. nauka w weekend. Albo zatrudniały się w sklepach w galeriach handlowych na weekend. Zmiany są po 12 godzin-jak masz siłę, żeby wytrzymać na zmianach po 12 godzin, to też możesz wziąć taką pracę. Albo chociaż praca w call center. Są różne prace dla studentów, gdzie da sie połączyć naukę ze studiami. Znajoma opowiadała, że dorabiała jako barmanka w nocnych klubach i to nie była praca na pełny etat, tylko głównie praca weekendowa i całkiem nieźle na tym wychodziła (bo liczyła się pensja i napiwki). Jest możliwość pracy w różnych miejscach, nie musisz się trzymac tylko pracy w Biedronce. Wielu studentów pracuje na studiach i udaje się
puenta7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-27, 21:01   #11
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: studia czy praca

Cytat:
Napisane przez Beniak Pokaż wiadomość
No dobra, ale nie pójdziesz na studia, wrócisz do pracy do Biedronki i... co potem? Nie wydaje mi się żeby to była praca marzeń, nawet, jeżeli ją lubisz. Teraz wydaje ci się spoko, bo kasa rzeczywiście zła nie jest jak dla kogoś w naszym wieku ale z czasem przestanie ci to wystarczać. Będziesz chciała się wyprowadzić od rodziców, pewnie znajdziesz chłopaka z którym będziesz chciała zamieszkać a potem kiedyś założyć rodzinę... a pensja z Biedronki jakby na za dużo nie pozwala. Już nie mówiąc o tym, że perspektywy awansu (a właściwie brak perspektyw) i brak samorozwoju mogą sprawić, że po prostu się wypalisz.

Moim zdaniem nie powinnaś iść na pielęgniarstwo jeżeli tego nie czujesz. Bo to taki kierunek gdzie naprawdę trzeba chcieć bo inaczej będzie ciężko. A z twoich wątpliwości widać, że nie jesteś przekonana do studiowania tego. Już według mnie pójście np. na kulturoznawstwo żeby tylko mieć to wykształcenie wyższe i przy okazji poszerzyć horyzonty jest lepsze (a z racji tego, że teraz bardzo dużo osób ma wyższe to pracodawcy coraz częściej je wymagają, nieważne co skończyłaś tylko czy skończyłaś)

Zawsze możesz wrócić do pracy do Biedronki i przez ten czas bardziej zastanowić się nad tym co chcesz robić w życiu, ale mimo wszystko im dłużej się zwleka ze studiami tym jest trudniej, bo rodzice już nie są tak skorzy do pomocy, ciężej idzie nauka bo jest się odzwyczajonym i tak dalej. Nie jest to oczywiście niemożliwe, ale teraz jest na to najlepsza okazja.
Bardziej myślałam aby iśc na studia w 2018r. a tą zarobioną kase oszczedzać
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-28, 18:20   #12
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: studia czy praca

Cytat:
Napisane przez ANKA54321 Pokaż wiadomość
Bardziej myślałam aby iśc na studia w 2018r. a tą zarobioną kase oszczedzać
No to przecież możesz zrobić sobie rok przerwy i w tym czasie zarabiać i odłożyć.
Ja myślałam, że Ty nie chcesz w ogóle iść na studia i poprzestać na pracy w Biedronce
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 01:04   #13
puenta7
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 137
Dot.: studia czy praca

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
No to przecież możesz zrobić sobie rok przerwy i w tym czasie zarabiać i odłożyć.
Ja myślałam, że Ty nie chcesz w ogóle iść na studia i poprzestać na pracy w Biedronce
Ona w innym temacie napisała, że sie boi zostawić rodzinę, która mieszka 60 km od miasta gdzie studiuje, że za bardzo będzie tęsknić itp. Coś mi sie wydaje, że bardziej chodzi o strach przed rozłąką z rodziną niż o prace w Biedronce, bo przecież są prace weekendowe dla studentów, a dodatkowo autorka tematu pisała gdzie indziej, że rodzice mogą ją wspomóc finansowo. I za rok też może sie znaleźć jakis powód, żeby nie iść na studia. A jak rodzice mogą jej pomoc finansowo, są prace weekendowe itp., to można sobie poradzić. Tylko jak ktoś sie boi zamieszkać bez rodziny, to za rok czy za dwa lata też sie znajdzie jakis powód, żeby nie studiować. Z tym studiowaniem może być coś na zasadzie ,,chciałabym, ale boję sie". W innych wypowiedziach autorki pisze, ze to nie chodzi o brak pieniędzy, bo rodzice mogą pomoc itp. Ona sama powiedziała, że ma strach przed wyprowadzką od rodziny, a ta praca w Biedronce to nie jest taki super prawdziwy powód czemu ona chce rzucić studia

Edytowane przez puenta7
Czas edycji: 2017-09-29 o 01:10
puenta7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-29, 22:14   #14
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: studia czy praca

Cytat:
Napisane przez puenta7 Pokaż wiadomość
Ona w innym temacie napisała, że sie boi zostawić rodzinę, która mieszka 60 km od miasta gdzie studiuje, że za bardzo będzie tęsknić itp. Coś mi sie wydaje, że bardziej chodzi o strach przed rozłąką z rodziną niż o prace w Biedronce, bo przecież są prace weekendowe dla studentów, a dodatkowo autorka tematu pisała gdzie indziej, że rodzice mogą ją wspomóc finansowo. I za rok też może sie znaleźć jakis powód, żeby nie iść na studia. A jak rodzice mogą jej pomoc finansowo, są prace weekendowe itp., to można sobie poradzić. Tylko jak ktoś sie boi zamieszkać bez rodziny, to za rok czy za dwa lata też sie znajdzie jakis powód, żeby nie studiować. Z tym studiowaniem może być coś na zasadzie ,,chciałabym, ale boję sie". W innych wypowiedziach autorki pisze, ze to nie chodzi o brak pieniędzy, bo rodzice mogą pomoc itp. Ona sama powiedziała, że ma strach przed wyprowadzką od rodziny, a ta praca w Biedronce to nie jest taki super prawdziwy powód czemu ona chce rzucić studia
Stwierdziłam, że spróbuję,
dziś był 1 dzień, nie było tak źle.
Co do twojej wypowiedzi to masz racje. Boje sie tej rozłąki, wiem wstyd mam 20 lat...
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-30, 09:45   #15
Karla Electra
Rozeznanie
 
Avatar Karla Electra
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 993
Dot.: studia czy praca

Będziesz wiecznie siedzieć w domu rodzinnym? Kiedyś i tak nadejdzie ten moment a z czasem będzie jedynie coraz trudniej odejść. Zapewne jesteś blisko z rodzicami i Cię wspierają ale musi nadejść ten moment, w którym ,,wyfruniesz" z rodzinnego gniazda. Mi też na początku było ciężko, pierwszy semestr codziennie dzwoniłam i zjeżdżałam po 4 dniach żeby jak najszybciej być w domu a teraz po miesiącu w domu rodzinnym już mam ochotę wrócić na studia. Moja przyjaciółka próbuje się 3 rok wyrwać od mamy a ona na samo wspomnienie o tym dostaje nerwicy. Też mieszkam 65km od miejsca gdzie studiuję i doceniam to, że mam tak blisko - półtorej godziny w pociągu i jestem w domu.

Dasz radę, tylko musisz tego chcieć. A z tego co widzę to z tym jest problem...
Karla Electra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-01, 10:49   #16
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: studia czy praca

Cytat:
Napisane przez Karla Electra Pokaż wiadomość
Będziesz wiecznie siedzieć w domu rodzinnym? Kiedyś i tak nadejdzie ten moment a z czasem będzie jedynie coraz trudniej odejść. Zapewne jesteś blisko z rodzicami i Cię wspierają ale musi nadejść ten moment, w którym ,,wyfruniesz" z rodzinnego gniazda. Mi też na początku było ciężko, pierwszy semestr codziennie dzwoniłam i zjeżdżałam po 4 dniach żeby jak najszybciej być w domu a teraz po miesiącu w domu rodzinnym już mam ochotę wrócić na studia. Moja przyjaciółka próbuje się 3 rok wyrwać od mamy a ona na samo wspomnienie o tym dostaje nerwicy. Też mieszkam 65km od miejsca gdzie studiuję i doceniam to, że mam tak blisko - półtorej godziny w pociągu i jestem w domu.

Dasz radę, tylko musisz tego chcieć. A z tego co widzę to z tym jest problem...
Nie musi nadchodzić moment wyfrunięcia, jeśli dom jest duży to troche bezsensowne by było wynajmować/kupować cos innego tylko dla samego faktu wyprowadzenia się
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-02, 23:41   #17
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: studia czy praca

Jeśli miałabyś jakiś pomysł na siebie i nie potrzebowała do tego studiów, to proszę bardzo. Praca w sklepie to nie jest pomysł na siebie. Prace, które może wykonywać każdy, są do bani, bo w każdej chwili można Cię zastąpić i w związku z tym nie ma sensu dawać Ci podwyżki. Za 20 lat będziesz najpewniej robiła to samo i zarabiała tyle samo, a to już nie będzie fajne. A co do rodziców to... wybacz dosadność, ale oni umrą. Bo są od Ciebie starsi, a Ty najpewniej założysz własną rodzinę. Tak to działa w przyrodzie. Mieszkanie z nimi na zawsze może wypalić, ale tylko pod warunkiem, że zamierzasz żyć max. 50 lat :p Bardziej bym się martwiła, żeby zapewnić im wsparcie, kiedy będą już niedołężni, a do tego lepiej mieć lepszą pracę i trochę więcej pieniędzy. Na takie rzeczy jak bliskość domu rodzinnego nie ma co patrzeć, bo jeszcze wiele się w życiu zmieni. Ja na przykład od kilku miesięcy nie mam domu rodzinnego. Rodzice się rozwiedli, poszli w swoją stronę, chałupa sprzedana, nie mam nawet dokąd przyjechać. Jak to mówią: umiesz liczyć, licz na siebie.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 11:58   #18
PaulinaPoj24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 15
Dot.: studia czy praca

Ja to proponuję studia. Pracę możesz znaleźć dorywczo, dużo jest teraz ofert pracy dla studentów.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
PaulinaPoj24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 15:51   #19
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: studia czy praca

Cytat:
Napisane przez PaulinaPoj24 Pokaż wiadomość
Ja to proponuję studia. Pracę możesz znaleźć dorywczo, dużo jest teraz ofert pracy dla studentów.
No nie wiem gdzie ty widzisz takie oferty Wszedzie wymagaja DYSPOZYCYJNOSCI ktorej studiując sie nie ma.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-10-23, 16:27   #20
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: studia czy praca

Za moich czasów studyjnych najpopularniejszy były kawiarnie typu Starbucks i call center, zwłaszcza to drugie, bo płacili od przepracowanych godzin i do niektórych można było przychodzić, niemal kiedy się chciało.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 17:01   #21
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: studia czy praca

Całkiem dorywczo są promocje i inwentaryzacje, a na upartego można i ulotki roznosić.
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-24, 00:04   #22
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: studia czy praca

Ta za psie pieniadze. Wszedzie wymamagaja niestety dyspozycyjnosci....
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-24, 14:33   #23
cavvythecat
Wtajemniczenie
 
Avatar cavvythecat
 
Zarejestrowany: 2017-06
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 2 057
Dot.: studia czy praca

Wymagają też pasji i kretaywnosci przy myciu podłóg, więc wiesz. Multum studentów pracuje na część etatu w jakichś sieciówkach, McDonaldach, supermarketach itd. Jakby pracodawcy mieli szukać w 100% dyspozycyjnych ludzi, to musieliby chyba rekrutować roboty, normalni ludzie mają studia, dzieci, dojazdy itp zobowiązania.
__________________
You can’t make homes out of human beings.
Someone should have already told you that.
cavvythecat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-01, 14:45   #24
kalor
Gazela inteligencji
 
Avatar kalor
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 371
Dot.: studia czy praca

I jak tam odczucia po pierwszym miesiącu? Trochę lepiej?
__________________
kalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-22, 23:42   #25
ANKA54321
Zadomowienie
 
Avatar ANKA54321
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 184
Dot.: studia czy praca

Cytat:
Napisane przez kalor Pokaż wiadomość
I jak tam odczucia po pierwszym miesiącu? Trochę lepiej?
Nie, było coraz gorzej, rzuciłam to.
ANKA54321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-23 00:42:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:23.