Matematyka stosowana - wszystko co z tym zwiazane - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-28, 14:49   #1
thebigpretzel
Przyczajenie
 
Avatar thebigpretzel
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 7

Matematyka stosowana - wszystko co z tym zwiazane


Pytanie do osób, które miały jakąś styczność z tym kierunkiem
Maturka tuż tuż...
O matematyce stosowanej troszke czytałam, ale chcialam jeszcze zapytac Was
Jak wygladaja mniej wiecej te studia? Jakie sa na nim przedmioty? Ukierunkowany jest bardziej na zastosowanie mechanizmow matematycznych w ekonomii, informatyce czy mechanice (bo chyba nie wszystko na raz, prawda?)
Jak matma z liceum rozni sie od tej na studiach? Czy ktos majacy rozszerzenie (nie bedacy orlem ale i nie ciagnacy sie w ogonku klasy) ma szanse dac sobie tam rade?
I jak z perspektywami pracy? Akurat o tym jest najmniej, trudno w sumie zrozumiec co mozna po tym kierunku robic. Mam mniej wiecej zarys ze to robota przy statystykach, finansach, bazach danych, ale moze ktos wie co dokladnie?

Za kazda informacje na ten temat sedecznie dziekuje
thebigpretzel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 19:06   #2
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 4 361
Dot.: Matematyka stosowana - wszystko co z tym zwiazane

Ja studiowałam matematykę lic w latach 2011-2014 . Studia matematyczne wg mnie bardzo różniły się od matematyki szkolnej, która jest nastawiona na wynik będący liczbą zapisaną za pomocą cyfr, a w matematyce wyższej liczy się dowód .
Na studia lepiej iść z rozszerzenia, bo ma się podstawy . Są specjalności: finansowa, aktuarialna/ubezpieczeniowa, z zastosowaniami w przyrodzie i ekonomii, nauczycielska itp. - zależy jak kreatywni są dziekani . Są przedmioty wspólne dla wszystkich specjalności - analiza matematyczna, algebra, logika, prawdopodobieństwo i statystyka, równania różniczkowe, teoria miary i całki. Na studiach można poznać R, Statistica, szlifować excela, vba itp. Po matematyce lic można studiować dalej finanse, ekonomię, rachunkowość, informatykę, analitykę gospodarczą, ekonometrię itp. i matematykę oczywiście . Potem można pracować tam, gdzie jest wymagane wykształcenie wyższe . Można zdawać egzaminy KNF, ale po dodatkowym douczeniu się lub (chyba już są jakieś akredytacje) mieć dyplom akredytowanego wydziału. Pracodawcy: banki, zakłady ubezpieczeń, KNF, GUS, audyty, Big4, biura aktuarialne, księgowość, controlling, biura maklerskie, IMGW, szkoła .
Gdybyś miała więcej pytań, pisz priva .
I lepiej dobrze znać angielski, bo wiele publikacji jest po angielsku .

Edytowane przez 4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610
Czas edycji: 2018-02-01 o 19:08
4bf691ac28ce4b7c42a5e5e37940d2d92e088cdd_611061f254610 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-04, 22:55   #3
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Matematyka stosowana - wszystko co z tym zwiazane

Matematyka na studiach matematycznych kompletnie rózni się od tej w szkole.
Nie są to zadanka na myślenie jak na kolku matematycznym, zwykle wyliczenia jak na lekcjach, czyli zadanie i wynik liczbowy.
Studia to twierdzenie plus dowód. I kolejne. Do wykucia na pamięć.
U mnie na studiach dużo lepiej egzaminy zdawały osoby które średnio 5o rozumialy, ale były dobre w uczeniu się na pamięć. Geniusze matematyczni (w moim szkolnym rozumieniu) dawali radę tyle o ile, bo mając twierdzenie nierzadko sami potrafili wymyślić dowód.
Przedmioty to logikani teoria mnogosci, analiza, algebra liniowa z geometria, teoria liczb, geometria rozniczkowa, topologia, prawdopodobieństwo, statystyka, i zajęcia informatyczne.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-04 23:55:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:30.