Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019 - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-02-13, 09:16   #301
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

Cytat:
Napisane przez karolinka86
Ja wzięłam się za książkę Elzbiety Stępień pt "Ta kobieta". Czy mogę ją zaliczyć do pkt 22- porusza problem społeczny? Mowa tu o chorobie alkoholowej. Ale nie jest to żaden reportaż tylko książka obyczajowa.
Jasne, myślę, że pasuje
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 10:24   #302
cytrynka122
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 648
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

15.Autor jest nie tylko pisarzem
"Taniec z przeszłością" K. Monkiewicz-Święcicka
Autorka jest socjologiem i tłumaczką z wykształcenia, dziennikarką z zawodu.
__________________
56 /2019
Filmy: 16 /2019

30/2018 Filmy: 43//2018
30/2017 Filmy: 44/2017
39/2016 Filmy:34/2016

cytrynka122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 11:53   #303
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

Cytat:
Napisane przez karolinka86 Pokaż wiadomość
O tę sagę czytałam kilka lat temu, jak była to nowość. Ale teraz widzę ukazały się nowe tomy? Tylko, że z tamtych części sporo już nie pamiętam. Koniecznie trzeba sobie odświeżyć tamte tomy czy można czytać?


Ja wzięłam się za książkę Elzbiety Stępień pt "Ta kobieta". Czy mogę ją zaliczyć do pkt 22- porusza problem społeczny? Mowa tu o chorobie alkoholowej. Ale nie jest to żaden reportaż tylko książka obyczajowa.

Wydaje mi się, że można czytać bez odświeżania. Są nawiązania do postaci z poprzednich tomów, ale nie jakieś znaczące dla bieżącej akcji. Skończyłam dziś w kolejce do lekarza tom 5 Dziedzictwo Hryciów i to jest zdecydowanie najsłabsza część. A kończy się tak, że będzie kolejny tom.
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-13, 16:15   #304
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

Zaliczam kolejny punkt: 19. Książka z krótkim tytułem (max. 4 litery) -Zośka Papużanka "ON"
Książka w klimacie Krakowa z początku lat 90-tych. W stylu dość specyficznym i charakterystycznym dla autorki, który można znać jeśli czytało się wcześniej "Szopkę"- to narracja w formie dość potoczystej gawędy. Książka o relacjach matki i syna, które wynikają z przeświadczenia matki o tym, że jej dziecko jest życiowym nieudacznikiem. Bardziej wnikliwy czytelnik może skłonić się do refleksji czy np. losy bohatera nie są przykładem tego jak stygmatyzacja społeczna może zdeterminować całe życie np. dziecka autystycznego, którego autyzm nie musi mieć zbyt wiele wspólnego z zarzucanym mu niskim poziomem inteligencji. Czyta się dobrze i szybko choć książka do wesołych i lekkich lektur nie należy. Jeśli ktoś pamięta realia lat 90-tych książka może być swego rodzaju lekturą sentymentalną. Realia tamtych lat i tło społeczne oddane bardzo dobrze. Ciekawostką jest narracja prowadzona na zmianę przez 3 bohaterów powieści- matki, jej syna i jego koleżanki z dzieciństwa. Te 3 wątki narracyjne przeplatają się i uzupełniają się wzajemnie w dość interesujący sposób.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-14, 13:34   #305
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

Przeczytałam "Missoula. Gwałty w amerykańskim miasteczku uniwersyteckim" Joe Krakauera jako 22. Porusza problem społeczny
Książka dotyczy gwałtów towarzyskich. Uważam, że jest naprawdę dobra. Polecam.
Swoją drogą zdziwiło mnie, że napisał ją autor Wszystko za życie i Wszystko za Everest (których nie czytałam co prawda) o zupełnie innej tematyce.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 10:50   #306
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
18.Pamiętnik lub dziennik
Instaserial o miłości

Cóż.. jako lekarz robotę w internecie robi niezłą. Historia jest nietypowa i mogłaby stać się naprawdę fajna powieścią. A jest kicha. Bubel jakich mało.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wypożyczyłam sobie jej książki w bibliotece, podobno ktoś je redagował i sprawdzał błędy w ogóle takie smutne mi się wydało, że ona tak latała za tym Kubą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 11:06   #307
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Wypożyczyłam sobie jej książki w bibliotece, podobno ktoś je redagował i sprawdzał błędy w ogóle takie smutne mi się wydało, że ona tak latała za tym Kubą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To ten ktoś chyba mało kompetentny byl bo "tak że" to błąd na poziomie podstawówki. Oboje są wykształconymi niegłupimi ludźmi (w końcu nie dość że lekarze to znają po 2 języki itd.) a zrobiła z siebie i z niego polglowków.
Czytam teraz druga część ( nie będę jej podciągać do wyzwania choć na siłę byłoby do punktu o medycynie w tle haha ) i nazwała tam siebie pisarką. Facepalm.

Czytam bo potrzebuje coś lekkiego od czego można się w każdej chwili oderwać przy opiece nad dzieckiem ale to jest po prostu strumień świadomości na poziomie nastolatki wypluty na kartki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-02-15, 11:18   #308
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

Cytat:
Napisane przez Heledore Pokaż wiadomość
To ten ktoś chyba mało kompetentny byl bo "tak że" to błąd na poziomie podstawówki. Oboje są wykształconymi niegłupimi ludźmi (w końcu nie dość że lekarze to znają po 2 języki itd.) a zrobiła z siebie i z niego polglowków.
Czytam teraz druga część ( nie będę jej podciągać do wyzwania choć na siłę byłoby do punktu o medycynie w tle haha ) i nazwała tam siebie pisarką. Facepalm.

Czytam bo potrzebuje coś lekkiego od czego można się w każdej chwili oderwać przy opiece nad dzieckiem ale to jest po prostu strumień świadomości na poziomie nastolatki wypluty na kartki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też czytałam niedługo po urodzeniu małej jednym okiem patrzyłam na wózek, drugim w książkę.
Jeszcze irytowało mnie to na końcu każdego rozdziału - co było dalej? Czy bleblebleble? Zobaczysz w następnym odcinku 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 12:28   #309
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Też czytałam niedługo po urodzeniu małej jednym okiem patrzyłam na wózek, drugim w książkę.
Jeszcze irytowało mnie to na końcu każdego rozdziału - co było dalej? Czy bleblebleble? Zobaczysz w następnym odcinku 🤪

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taaaak jestem na tym samym etapie w życiu. Jednym okiem na dziecko w drugim okiem w książkę
Sama nie wiem która część jest gorsza. w tej drugiej właśnie w samym środku opowieści znajduje się przepis na tiramisu....

Te pytania na końcu rozdziału przestałam nawet czytać.

Kupiłam te książki w ramach akcji WOŚP więc przynajmniej kasa poszła na dobry cel.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-15, 13:32   #310
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

Mam identyczne odczucia jak wy kupiłam przez wsparcie WOŚP, przeczytałam z czystej ciekawości tej kobiety i chyba wolałabym mieć jej inny obraz. Zresztą już pisałam, że ja na miejscu Kuby to bym uciekała gdzie pieprz rośnie
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-16, 16:25   #311
karolinka86
Zakorzenienie
 
Avatar karolinka86
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 9 691
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

Ha ha pamiętam ze tę książkę czytałam na spacerze z dzieckiem. Tzn mały spał w wózku A ja siedziałam sobie na ławce i jednym okiem patrzyłam na wózek A drugim na książkę ☺ Tylko pierwszy tom czytałam, drugiego już mi sie nie chciało .

Wysłane z mojego SM-T113 przy użyciu Tapatalka
__________________

karolinka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-17, 07:56   #312
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

7. Akcja nie dzieje się w Europie
Mira Grant – Blackout (seria Przegląd końca świata)
Ostatnia część. Fajne. Cały cykl mi się podobał, chociaż niektóre rzeczy wydawały mi się tam trochę ni z gruszki ni z pietruszki. Mam wrażenie, że nie wszystko zrozumiałam albo nie wszystko zostało dopowiedziane. Na pewno jeszcze kiedyś przeczytam albo włączę książkę na moją listę audiobooków.
__________________
153/150/2023

196/150/2022262/200/2021371/366/2020 288/100/2019; 250/100/2018; 368/100/2017; 210/100/2016; 143 /100/ 2015
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 10:42   #313
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

7. Akcja nie dzieje się w Europie
Polowanie na Escobara - Mark Bowden
7/29


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 13:41   #314
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

Kolejny punkt zaliczony dziś 8.Książka polskiej autorki- Anna Cieplak "Lata powyżej zera"
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-17, 19:39   #315
velika
Winter is coming
 
Avatar velika
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: DNO
Wiadomości: 17 197
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

29. Książka z nazwą państwa w tytule "Polska odwraca oczy" J. Kopińska.
Dorwałam wreszcie w bibliotece, akurat jak przyszłam to ktoś oddawał. Mocne te reportaże, zwłaszcza pierwszy o żonie Trynkiewicza, autentycznie było mi niedobrze.
__________________

velika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-18, 17:04   #316
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

22. Porusza problem społeczny - "Żeby umarło przede mną" - bardzo przeżyłam tę książkę..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-18, 17:24   #317
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

4. Książka autora, którego lubisz
"Paranoja" #2 - Katarzyna Berenika Miszczuk, 7/10
Druga część przygód nieco roztrzepanej Joanny Skoczek. I tak jak pierwsza część wciągnęła mnie w 100%, tak druga część pozostawiła pewien niedosyt. Powieść liczy sobie 430 stron, przez większość czasu autorka podsuwa czytelnikowi pewne tropy, niekiedy mylne, aby było ciekawiej. I to jest jeszcze spoko, ale samo zakończenie i wyjaśnienie całej sprawy, które zajęło niecałe dwie strony, z lekka mnie rozczarowało Z pewnością warto czytać te części po kolei, bo różnią się one jedynie prowadzonymi śledztwami, zaś losy głównych bohaterów są ze sobą powiązane, więc po co psuć sobie przyjemność czytania, robiąc to nie po kolei? Z pewnością gdyby pojawiły się kolejne tomy, to z ciekawości sięgnę po nie

7/24

0/5
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018


Edytowane przez paula1456
Czas edycji: 2019-02-18 o 17:25
paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-18, 20:58   #318
klakla91
Zakorzenienie
 
Avatar klakla91
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 8 956
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

22. Porusza problem społeczny "Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka" Cezary Łazarkiewicz.


Przede wszystkim porusza problem przemocy i niesprawiedliwości. Dodatkowo kłamstwa, obłudy, matactwa, by tylko zatuszować ewidentną winę aparatu państwowego.
Wstrząsnął mną ten reportaż, jakie matactwa się odczyniały przy tym śledztwie, to głowa mała. Mam nadzieję, że nigdy już nie powrócą czasy aż takich przekrętów w kręgach władzy państwowej...
__________________
13.12.2008
10.05.2014
18.06.2016


34/2021
klakla91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 00:15   #319
Bniewie
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: z pokoju brata
Wiadomości: 1 284
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

1. Z medycyną w tle: "Będzie bolało", Adam Kay

Rewelacyjna i bardzo polecam. Pamiętnik młodego lekarza ginekologa-położnika.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 02:15 ---------- Poprzedni post napisano o 02:14 ----------

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Kolejny punkt zaliczony dziś 8.Książka polskiej autorki- Anna Cieplak "Lata powyżej zera"
Jak wrażenia? pamiętam że mi się podobała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bniewie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-02-19, 19:31   #320
Sesa39
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 634
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

I kolejne moje:



Pkt. 4 Książka autora którego lubisz Wojciech Chmielarz "Żmijowisko”


Pkt. 5 Tytuł lub treść nawiązuje do wątków słowiańskich/mitologii/pogańskich wierzeń Katarzyna Berenika Miszczuk „Szeptucha”


Pierwszą książkę zdecydowanie polecam, druga mnie wymęczyła (właściwie nie książka tylko bohaterka - mam jej serdecznie dosyć, kolejnego spotkania nie będzie).
__________________
14/60/2019
Sesa39 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-19, 19:50   #321
Rose_31
Raczkowanie
 
Avatar Rose_31
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 237
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

11. Literatura fantastyczna:
"Dwór mgieł i furii (t.2 - Dwór cierni i róż)" Sarah J. Maas - zdecydowanie lepsza od pierwszego tomu. Książka rewelacyjna, wciągająca, pełna emocji,akcji i dynamizmu. Nawet bohaterowie są bardziej wyraziści i jest ich więcej, a Rhys... no cóż skradł już moje serce w pierwszej części
Po przeczytaniu czuje straszny niedosyt, chce więcej i nie mogę się już doczekać jak sięgnę po trzeci tom.


5. Tytuł lub treść nawiązuje do wątków słowiańskich/mitologii/pogańskich wierzeń:
"Noc Kupały (t.2 - Kwiat paproci)" Katarzyna Berenika Miszczuk - tak samo dobra, jak i część pierwsza, a może i nawet lepsza. Czytałam ten tom z wielkim zaciekawieniem i zainteresowaniem. Bardzo polubiłam starszą Szeptuchę, a główna bohaterka Gosława no niestety jak była głupia, tak jest głupia nadal. Jej zachowanie, marudzenie przyprawia o ból głowy. Ale pomijając ją jestem bardzo ciekawa co będzie dalej.


6. Na tropie zbrodni:
"Nie całkiem białe Boże Narodzenie" Magdalena Knedler - to było moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Knedler. Czy zaliczam je do udanych? No nie koniecznie. Książka kompletnie mnie nie powaliła, ani nie zachwyciła. Zwyczajnie nudna i absurdalna. Jedyny plus to taki, że lekko się czyta i fajnie pokazana jest psychika bohaterów. Gdyby nie to nie miałabym o czym czytać. Jeszcze to porównanie do królowej kryminałów.....Bardzo mnie też pani Knedler wkurzyła. Wkurzyła mnie mianowicie tym, że zdradziła co dzieje się w książce "Morderstwo w Boże Narodzenie". No ja rozumiem wszystko, rozumiem, ze niektórzy mają tę powieść za sobą, ale są i tacy co nie mają. Miałam w planach tę książkę, bo nie czytałam. Mój mąż również, ale tymi informacjami popsuła nam przyjemność z czytania. Czy sięgnę jeszcze po pozostałe książki? Nie wiem. Jeżeli w każdej wieje nudą i zdradza, co dzieje się w innych powieściach innych autorów to ja podziękuje.....


16. Książka otrzymana lub podarowana komuś w prezencie:
"Maminsynek" Natasza Socha - to było moje drugie spotkanie z twórczością tej autorki i chyba już ostatnie. Styl autorki kompletnie mi nie podpasował. Czytając miałam wrażenie, że jest on skierowany do młodych czytelników, nie wymagających zbyt wiele. Co do samej książki fabuły to cóż nie powaliła, nie porwała, nie zachwyciła. Momentami śmieszna, momentami irytująca, a nawet żenująca. Miałam niezły ubaw czytając ją. A dokładnie ubaw z bohaterów i ich głupoty. A zakończenie no niestety nijakie. Można się było tego spodziewać.
__________________
- 23/2019


2018:
książki: 100

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."
Rose_31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-20, 19:35   #322
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

18. Pamiętnik lub dziennik
Dlaczego mamusia pije? Pamiętnik wyczerpanej mamy Gill Sims

To nie jest literatura wysokich lotów ale była bardzo zabawna. Naprawdę się uśmiałam. Dość dużym minusem było tłumaczenie. Choć nie znam angielskiego bardzo dobrze to muszę stwierdzić, że w wieku miejscach są widoczne kalki. Ale pomijając to, polecam. Świetna zabawa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 12:20   #323
Ojoanna29
Zakorzenienie
 
Avatar Ojoanna29
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 961
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

15. Autor jest nie tylko pisarzem - "Apelacja" Grishama.
Trochę za bardzo polityczna jak dla mnie ale ok, dobrze się czytało. Zastanawiałam się jakie będzie zakończenie, wygra dobro czy jednak będzie bardziej życiowo

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
A. [*] 4.5.17
"Przeszłości nie da się zmienić, ale przyszłość wygląda całkiem nieźle. Jest pełna nieskończonych możliwości."
Nasza Niunia 13.03
41/2018
Ojoanna29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-22, 16:29   #324
elkiza81
Zakorzenienie
 
Avatar elkiza81
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 4 335
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

Cytat:
Napisane przez Aporiana Pokaż wiadomość
Witamy w wizażowym wyzwaniu czytelniczym 2019!


Razem z osobami z wyzwania czytelniczego 2018 stworzyłyśmy listę książek do przeczytania w roku 2019. Zapraszamy do dołączenia i wspólnej zabawy.

Punkty podstawowe:

1. Książka z medycyną w tle (wliczają się też thrillery medyczne)
2. Książka współczesnego polskiego autora (autor jest mężczyzną)
3. Książka wydana w 2019 roku
4. Książka autora, którego lubisz (autor może być kobietą lub mężczyzną)
5. Tytuł lub treść nawiązuje do wątków słowiańskich/mitologii/pogańskich wierzeń
6. Na tropie zbrodni
7. Akcja nie dzieje się w Europie
8. Książka polskiej autorki
9. Książka, którą czytam kolejny raz
10. Odkryj na nowo książkę z dzieciństwa
11. Literatura fantastyczna
12. Literatura skandynawska (nie kryminał)
13. Bestseller
14. Bajki, baśnie, legendy
15. Autor jest nie tylko pisarzem (np. Katarzyna Michalak jest weterynarzem, Katarzyna Puzyńska- psychologiem, Tess Gerritsen i Robin Cook są lekarzami, John Grisham to prawnik, itd.)
16. Książka otrzymana lub podarowana komuś w prezencie
17. Książka z literatury bałkańskiej
18. Pamiętnik lub dziennik (prawdziwe lub fikcyjne)
19. Książka z krótkim tytułem (max. 4 litery)
20. Książka budząca grozę (horror lub książka, która nami wstrząsnęła)
21. Dowolna książka autora, który otrzymał nagrodę Nike
22. Porusza problem społeczny
23. Akcja dzieje się latem
24. Biała okładka



Punkty dodatkowe:

25. Popularnonaukowa
26. Autor pochodzi z Ameryki Łacińskiej
27. Autor umarł w XXI wieku
28. Książka, której akcja skupia się na relacjach w małżeństwie/związku
29. Książka z nazwą państwa w tytule

Zasady:
1. Realizujemy punkty w następujący sposób - jedna książka odpowiada jednemu punktowi.
2. Punkty dodatkowe 25-29 można podmieniać z tymi podstawowymi 1-24, jeżeli któryś z nich bardziej przypadnie do gustu.
2. Co kwartał każdy uczestnik podaje ilość przeczytanych książek z wyzwania jak i ich tytuły przyporządkowane do konkretnych punktów.
3. Dobrze się bawimy i wymieniamy czytelniczymi podróżami


Lista uczestników: |I kw.|II kw.|III kw.|IV kw.|

1. bedlamite
2. muszynianka26
3. paula1456
4. Aporiana
5. Heledore
6. Ojoanna29
7. Elladorea
8. klakla91
9. Michalina83
10. malootka
11. voice_of_silence
12. Kasiaml91
13. angiestone
14. Michalina83
15. yankosia
16. ridja devojka
17. a ga ta
18. żurawinka
19. Olushka
20. karolinka86
21. ParoleParole
22. cytrynka122
23. velika
24. seduction
25. berry40
26. amparo27
27. Kolczatkowa
28. _bog
29. Inori0228
30. Monika_monweg
31. carmen_20
32. Sesa39
33. Mattinka
34. Bniewie
35. Konkardia
36. Glodomorek
37. Wiedzminka92
38. MissChievousTess
39. Rose_31
Świetnie skatalogowane książki, bardzo chętnie dołączę do tego wyzwania.
__________________
27.02.2019
Publikacja pierwszego utworu na forum wizaz.pl
elkiza81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 13:01   #325
Mattinka
Rozeznanie
 
Avatar Mattinka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 504
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

Za mną punkt 26. Autor pochodzi z Ameryki Łacińskiej – Podmorska wyspa, Isabel Allende. Uwielbiam Allende Jej książki są po prostu magiczne.

Podmieniam za punkt - 3. Książka wydana w 2019 roku.

2/24
Mattinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 15:10   #326
Elladorea
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 915
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

Cześć, Elkiza Miło, że dołączyłaś

Dopisuję kolejne:
10. Odkryj na nowo książkę z dzieciństwa - Pamela L. Travers "Mary Poppins powraca".
Lubiłam bardzo tę serię o magicznych przygodach rodzeństwa i ich tajemniczej niani. I nadal świetnie się tę książkę czyta, ale, co tu ukrywać, już nie tak dobrze jak w dzieciństwie.

19. Książka z krótkim tytułem (max. 4 litery) - Jacek Dehnel "Lala".
Bardzo przyjemna książka, autor opowiada tu o swojej babci i przytacza anegdoty rodzinne, jak słyszał od niej przez całe dzieciństwo. Babcia miała bujne życie, a sama była niesamowicie pozytywną osobą, rozsądną i pełną tupetu. Sporo tam humoru, ale też sporo wzruszeń, w końcu babcia żyła też w okresie II wojny światowej. Tylko narrator wydał mi się przemądrzały i czasem popadający w aż śmieszny patos. Ale książkę polecam
Elladorea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 16:47   #327
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

Cytat:
Napisane przez Mattinka Pokaż wiadomość
Za mną punkt 26. Autor pochodzi z Ameryki Łacińskiej – Podmorska wyspa, Isabel Allende. Uwielbiam Allende Jej książki są po prostu magiczne.

Podmieniam za punkt - 3. Książka wydana w 2019 roku.

2/24
Powiesz coś więcej o niej? Do czego porownasz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 17:42   #328
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

2.Polski autor współczesny, mężczyzna -Nit nie idzie - Jakub Małecki
6. Na tropie zbrodni - W cudzym ciele - Paula Rawsthorne
7. Akcja nie dzieje się w Europie - Byłam kochanką arabskich szejków - Laila Shukri
25. Popularnonaukowa - Jelita na bakterie - Margit Kossobudzka
29. Z nazwą państwa w tytule - Uchodźcy z Korei Północnej - Juliette Morillot, Dorian Malovic
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 19:01   #329
amparo27
Zadomowienie
 
Avatar amparo27
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1 817
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

Cytat:
Napisane przez Mattinka Pokaż wiadomość
Za mną punkt 26. Autor pochodzi z Ameryki Łacińskiej – Podmorska wyspa, Isabel Allende. Uwielbiam Allende Jej książki są po prostu magiczne.



Podmieniam za punkt - 3. Książka wydana w 2019 roku.



2/24
Też uwielbiam Allende

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
amparo27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-02-23, 19:34   #330
paula1456
💑🐱📚👶
 
Avatar paula1456
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 669
GG do paula1456
Dot.: Wizażowe wyzwanie czytelnicze 2019

28. Książka, której akcja skupia się na relacjach w małżeństwie/związku
"Blisko mnie" - Amanda Reynolds, 7/10
O książce miałam okazję wcześniej przeczytać kilka opinii. Było dość różne, więc nie do końca wiedziałam, czego mogę się tutaj spodziewać. Po lekturze już śmiało stwierdzam, że należę do grupy osób, do których książka ta przemówiła. Autorka ukazuje dość mroczną stronę małżeństwa. Dwie kochające się osoby, biorą ślub, po czym stopniowo zapominają o jego istocie. Coraz więcej czasu spędzają w pracy, przestają się zauważać, zaniedbują się nawzajem. To wszystko doprowadza w końcu do swego rodzaju tragedii, która jednocześnie stanowi "otwarcie oczu" głównych bohaterów na pewne sprawy. Książkę czytało mi się szybko i przyjemnie, w pewnym stopniu nawet trzymała w napięciu, jednak samo zakończenie okazało się rozczarowujące.

7/24

1/5
__________________
01.06.2014
30.05.2015
06.05.2018


Edytowane przez paula1456
Czas edycji: 2019-02-23 o 19:35
paula1456 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-17 17:05:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:01.