Mamusie kwietniowo - majowe:))) - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-27, 07:18   #2281
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Asika nie przejmuj się, ja na początku 38 mialam tlko 2gi stopień, najwyżej trochę przenosisz jak ja i tyle. A waga zdąży jeszcze podskoczyć, ja się martwiłam moją a przy porodzie ważyła 3490. Czyli przez nieco ponad 3 tygodnie przytyła o prawie 900 gram.

Ewo, może i to co mówiła moja położna brzmi bardzo restrykcyjnie ale działa, Majka wpiernicza jak dziki osioł, cycek bardzo jej smakuje. Dziennie wypijam po 2 litry niegazowanej mineralki, kubek mleka lub jogurtu, kilka szklanek herbat ziołowych. Na obiad gotowana marchew i kurczak, czasem gotowane pulpety lub kotlety rybne, kasza, ryż, choć tak naprawdę zwykle nie mam czasu na obiad i po prostu piję więcej płynów. Kolacja to płatki kukurydziane z mlekiem i wkrojonym bananem.

Czytałam, że majtki ściągające nie są zdrowe dla nas, jak to jest naprawdę nie wiem. Na pewno mam bardziej obwisły brzuch ale zauważyłam, że macica w tydzień po porodzie naprawdę sporo mi się skurczyła. Gdybym tylko mogła zacząć ćwiczyć byłoby super ale niestety, po cesarce mogę dopiero za 1,5 miesiąca.
Przy tej diecie już pozbyłam się drugiej brody, mam zamiar sie jej trzymać ile się tylko da, widzę efekty. Do tego mam gładką cerę i dobrze nawilżone ciało ze względu na ilości płynów które wypijam, bardzo się z tego cieszę.

Nie wiem czy coś się dzieje ale od godziny 7, czyli 1.15 po tym jak wstałam mam lekko zamazany obraz, nie wiem czy to ze zmęczenia czy niedojadania, mam nadzieję, że zaraz mi przejdzie bo trochę dziwnie się czuję. Od wczoraj też od rana, nieprzerwanie boli mnie głowa, mam już tego dość. Na wszelki wypadek mam przy sobie telefon jakby coś się ze mną zaczęło dziać.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 09:59   #2282
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Gosik, dzięki. Pamiętam ze Ty jakoś martwiłaś się że Twoja Majka mała jest. Ale przeszukałam wątek i znalazłam, że chwalisz się że waży ponad 2500. Czyli wcale nie mało. Chyba że to było trochę później niż w 35 tygodniu. Ale pocieszyłaś mnie, że w 3 tygodnie można przytyć 900 gram

Martwię się bo do tej pory była wg USG 1 dzień starsza, a teraz jest tak jakby byla 11 dni młodsza. No i to łożysko znaczy że u mnie się chyba szybciej starzeje czy jak. Bo jeśli jest III stopień to tak jak chwię przed porodem, czyli może jednak mała bedzie szybciej, co patrząc na jej wagę nie byłoby za dobrze. Eh, no i tak nic nie poradzę. Za 2 tygodnie mam kolejne USG i się zobaczy. Najwyżej dzidzia będzie szybciej.
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 10:26   #2283
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Im dalej w las, tym mniej dokładnie jest usg jeżeli chodzi o wiek płodu ze względu na różne wskażniki jakimi się to mierzy. Najdokładniejsze jest w 12 tygodniu.
Moja mała na ostatnim USG w 38 tygodniu wg jednych miała właśnie 38 tygodni a wg innych 36 więc nie masz sie czym martwić.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 10:33   #2284
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

to ja znow tylko na chwilke ,nie moge sie rozpisywac ani as poczytac dokladnie choc bardzo bym chciala np dowiedziec sie co bylo corci Yendy ze mala lezala w szpitalu??
u nas karnmienie tez sprawialo wiele problemow ,w szpitalu bylo zle karmic bo zle usiasc z mala i szew mnie bardzo ciagnal .Teraz mialysmy taki problem ze mam male brodawki ciezko podac malej piersc a pokarmu bardzo duzo i piersi twarde jak kamienie. Poswiecilam prawie 200 zlotych i kupilamlaktator ,fakt ze reczny Avent ale naprawde polecam.Wyciaga brodawki sciaga ladnie pokarm i to nie sprawia takiego bolu jak ten elektryczny co odciagalam w szpiatlu ze az plakalam tak bolalo.Amelcia kupki robi czesto po kazdym jedzonku ale ma odparzona troszke dupcie ,smaruje sudocremem.Wczoraj byla u nas polozna ,powiedziala mi ze wszystko mozna jesc ale z umiarem i powoli wprowadzac i ja jem wsumie wszystko na co mam ochote ale raczej za wiele to nie jest ,po zatym dalej wygladm jak w ciazy ale co sie dziwic w ciazy przytylam ze tak latwo tego zgubic to nie bedzie ale podobno karmienie pomaga a ja sie niemamz amiaru poddawac i bede karmic ile sie da

A powiedzcie czy wam po jedzeniu dziecko zawsze odbija labo ulewa? Bo ja sie tak boje jak ona nieuleje albo nie odbije .

a co do porodu to doradzam wybierac mozliwosc ze znieczuleniem ja rodzilam bez i nastepnym razem wole byc znieczulona.Po zatym nie odkleilo mi sie lozysko i musili mnie lyzeczkowac ,stracilam duzo krwi i musieli mni przetaczac 1200 l .Uciekam bo Ameclia sie obudzila
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 10:46   #2285
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

No Gosik, pewnie masz racje, bo te mierniki są u mnie wszystkie +-21 dni. To chyba duuużo. No nic. Nie zamartwiam się.

Karina, jak dzidzia ssie z piersi, to nie musi za kazdym razem odbijać. Przynajmniej tak w szkole mówili Bo jak ssie z cyca to nie zasysa powietrza, jeśli jest prawidłowo przystawiona. Tak więc podobno jeśli nie odbije po 5 minutach to można sobie darować. Widaćnie ma czym.
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 11:47   #2286
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Kancia dzieki za pocieszenie
Kurcze a mi chyba zanika ta laktacja.. po calej nocy mam normalne piersi, a wczesniej bylo tak, ze twarde jak kamien.. idac, ze mala sie nie potrafi najesc.. naprawde nie spodziewalam sie, ze bede miala az tyle problemow z tym karmieniem..
aha a dzis rano pojawila sie u nas wilka kupka jejku jaka radocha byla.. mala tak nawalila, ze az z pieluchy wyplynelo

Karniaaa mojej Lenie ulewa sie czesto nawet jak sie jej odbije.. to maly obzartuch jest poprostu
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 11:55   #2287
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Mi położna mówiła, że te najbardziej kontrowersyjne potrawy typu czekolada, czy kapusta (i inne) należy wprowadzać po troszeczku, np. zjeść kostkę czekolady a nie od razu całą tabliczkę. Ja narazie sobie daruję, zacznę je wprowadzać w 2 miesiącu. Małej się odbija i ulewa, mały łakomczuch.
Dziś miałam wizytę pani doktor i na szczęście z Kają wszystko ok.
Dajecie smoczka? Bo mi czasem bywa pomocny.
Jeśli chodzi o mój wygląd, to mam do zrzucenia 6-7 kilo. Macica skurczyła mi się bardzo. Zostało trochę sadełka i skóra. Mam też zapas w bioderkach i tych nieszczęsnych boczkach. Ale już niedługo zacznę ćwiczyć brzuszki przede wszystkim.
W nocy dzieje się ze mną coś dziwnego mimo, że jest mi zimno budzę się mokra. Nie wiem od czego to tak.
Też mam bóle głowy.
Yendzo, cieszę się razem z Tobą, że już będziesz mieć małą przy sobie. Dużo zdrówka Wam życzę.
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-27, 12:07   #2288
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

hehe Baśka nie ma to jak ucieszyć się z wieeelkiej kupy Super że u małej lepiej.
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 12:28   #2289
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Asika pogadamy za miesiac zoabczysz jaka to radocha
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 13:02   #2290
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Mojej się nie ulewa, chyba w końcu nauczyłam się ją prawidłowo przystawiać.

Poszłam dziś do lekarza i wcisełam się w dzinsy sprzed ciąży, mam jeszcze sadło do spracowania i wydietowania ale macica mocno się skurczyła.

Kończę bo mała jest na rękach u babci i muszę ją odciażyć.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 13:40   #2291
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

a mojej sie ulewa dlatego, ze to maly obzartus jest jak to w szpitalu powiedzieli na hama wciska w siebie to jedzonko a potem takie efekty sa
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-27, 14:27   #2292
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Smoka daję małej wtedy gdy muszę, czasem kiedy jest marudna po jedzeniu mimo, że dużo zjadła i wypluła już pierś. Maja jednak nie za bardzo lubi się ze smoczkiem i często jego też wypluwa ale czasem udaje się mi ją w ten sposób uspokoić.

Basiu spróbuj herbatki laktacyjnej Hippa o ile jeszcze tego nie zrobiłaś, na mnie działa piorunująco.
Z drugiej strony, jeżeli Lena tak pogryzła ci sutki to wcale się nie dziwię, że nie chcesz jej karmić i wolisz gotowe mieszanki, wcale nie uważam, że źle robisz. Mnóstwo dzieci jest na mleku modyfikowanym i wyrastają na zdrowe dzieci, przecież samopoczucie mamy i jej kondycja fizyczna jest ważna tak samo jak zdrowie jej dziecka. Jeżeli karmienie to dla ciebie katorga nie widzę powodu dla którego masz się na siłę poświęcać i płakać za każdym razem z bólu.


Małej prawie w ogóle już nie schodzi naskórek, to zasługa bepanthenu i kremu bambino którymi smaruję ją przy niemal każdym przewijaniu.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 15:38   #2293
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Gosiu pije wlasnie taka herbatke.. nie wiem, pewnie wiele czynnikow sie na to sprowadza a najbardziej stres:/ zoabczymy narazie zaciskam zeby i przytsaiwam ja do mniej pogryzionej piersi wiec mam nadzieje, ze ta laktacja nie zaniknie..

Co do smoka to ja rowniez daje malej.. juz w szpitalu w pierwszej dobie polozne daly mi smoczka, bo Leni ma straszna potrzebe ssania.. dzieki temu nie wisi mi non stop na piersi.. zazwyczaj zasypia ze smokiem poczym go wypluwa
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 15:57   #2294
pyciaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 385
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Byłysmy wczoraj w szpitalu, Laura miala miec szczepienie dla wczesniakow, ale w koncu jej nie zrobili przez te problemy zoladkowo-jelitowe. 10 maja bedzie przyjeta do szpitala i zrobia jej badania. Lekarka powiedziala ze byc moze niezbedna bedzie operacja . Ale wole juz operacje niz patrzec jak sie meczy.
Mi na kazdym kroku lekarze, dalsza rodzina i znajomi daja do zrozumienia ze cos ze mna nie tak skoro nie karmie dziecka piersia. Nikt nie wierzy ze Laura naprawde nie chce ssac!!! A ja mam juz dosyc uswiadamiania mi ze jestem wyrodna matka . Przeciez dbam o nia najlepiej jak potrafie i naprawde bardzo sie staralam zeby nauczyla sie ssac piers. Wszyscy i tak wiedza swoje-to tylko moja wygoda ze pozbawiam dziecka tego co najwazniejsze. Naprawde mnie to wk......
Teraz mam chwilke spokoju bo po spacerku udalo sie Laurze zasnac, wiec wklejam na pocieszenie kilka jej ostatnich fotek . A wy dziewczyny wklejajcie wiecej zdjec, uwielbiam ogladac te male slodziaki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 100_3407 (Large).JPG (60,4 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_3410 (Large).JPG (60,5 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_3417 (Large).JPG (71,2 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 100_3420 (Large).JPG (61,1 KB, 31 załadowań)
__________________
Laurka

album
pyciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 17:35   #2295
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Ile już waży Laura? Sliczne z niej maleństwo, pionierka na naszym wątku. Nie protestuje jak wciągasz jej bluzeczkę przez głowę?

Co do rodziny i wrednych uwag ja bym sobie dała spokój, przecież nikt ci nie musi wierzyć na siłę, może warto czasem powiedzieć parę mocnych słow zamiast się dołować. Mi nikt niczego nie wyrzucał jak dokarmiałam małą mieszanką przez kilka dni, przecież ważne jest żeby dziecko było najedzone. To nie lata 70te i mleka modyfikowane nie są już takie paskudne.

Z chęcią wkleiłabym kilka zdjęć ale podczas nieobecności Adama nijak nie mogę bo przecież popsuję kabel od aparatu, już nadszarpnięty zębem czasu.
Poprawię się w przyszłym tygodniu.

Z moją Majką też trochę nieciekawie, ma wpisane w książeczce zdrowia szpotawe kończyny (w takiej rubryce między + a - ) i musimy ją zabrać do ortopedy. Oby dobrze się skończyło, bez większych zabiegów medycznych.

Wykupujemy prywatne ubezpieczenie bo w normalnej przychodni najszybciej przyjmą nas za miesiąc a tyle nie możemy czekać. A tak Maja będzie miała dostęp do każdego specjalisty praktycznie w tym samym dniu za stosunkowo niewielkie pieniądze.

Edit: nie szpotawe ale ułożeniowo-szpotawe:/

Edytowane przez gosik79
Czas edycji: 2007-04-27 o 18:19
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 18:15   #2296
mimi764
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 414
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Pysiaczek, fajna mala. Podpisuje sie pod tym co pisze Gosik odnosnie zarzutow ze strony rodziny, powiedz moze dosadnie co myslisz! To Twoje dziecko i nic im do niego.
Dziewczyny, Pysiaczek ma racje, wklejajcie zdiecia swoich pociech!

Ale wam zazdroszcze, ze macie pociechy ze soba.
mimi764 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 18:20   #2297
pyciaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 385
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Hmm, wlasciwie to Laura od wyjscia ze szpitala nie byla wazona (a w dniu wypisu wazyla 2900). Sama jestem ciekawa ile wazy.
Co do bluzeczek (a wlasciwie body, bo tylko te jej zakladam) nie protestuje, nie zdazy bo nabralam juz wprawy w zakladaniu ich .
Gosik, wystraszylas mnie tymi szpotawymi konczynami bo to przeciez powazna wada. Ale na szczescie to nie to . My bylismy na kontroli u ortopedy i z nozkami wszystko ok.
U Laury podejrzewaja zwezenie odzwiernika czy cos takiego . Mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze.
__________________
Laurka

album
pyciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 19:09   #2298
karinaaa
Zadomowienie
 
Avatar karinaaa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Augustów
Wiadomości: 1 260
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

ja znow na mala chwilke chce pokazac zdjecia nszej Amelci normlanie padam jestem taka umeczona spie po pare godzin tylko w nocy w dzien wcale nawet na jedna godz ,bo jak mala spi to ciagle cos trzeba zrobic
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg amelia 010m.JPG (63,7 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg amelia 011m.JPG (54,3 KB, 16 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg amelia 012m.JPG (55,9 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg amelia 013m.JPG (54,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg ame szpital.JPG (71,0 KB, 27 załadowań)
karinaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 19:35   #2299
Asika
Zadomowienie
 
Avatar Asika
 
Zarejestrowany: 2002-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 1 104
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Baśka, ale ja wierzę że można się bardzo ucieszyć z wielkiej kupy. też bym się cieszyła.

Gosiu, co to są te szpotawe kończyny? Ja nie kumata jestem

Pyciaczku, słodka mulatka z Waszej Laurki. A ostatnie zdjęcie w zółtej bluzeczce jest urocze.

Karina, Amelka fajowa jest

To jeszcze tylko napiszę co pisze Bebe:
"Marcel ma żółtaczkę i jest wygłodzony. Oprócz naświetlań dostał kroplówkę i dokarmianie sztuczne. Oczywiście zgłaszałam od razu, że mam mało pokarmu i że mały słabo ssie ale dopiero musiał spaść z wagi 400 gram żeby wzięli to na poważnie. Szlag by trafił opiekę nad noworodkami w tym szpitalu! Mam nadzieję, że na maj już jednak wrócimy do domku. Czy któraś się w międzyczasie rozdwoiła? "
Asika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-27, 21:31   #2300
pyciaczek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 385
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Karina, Amelka sliczna, ma takie ładne "dorosle" rysy twarzy.
Baska zazdroszcze wam tej kupki, ja juz stracilam wiare ze Laura kiedykolwiek zrobi sama kupe. A gdyby pare miesiecy temu ktos powiedzial nam ze tak bardzo bedziemy przezywac kupki dziecka ... Chyba nie uwierzylabym.
Zastanawiam sie co do karnacji Laury, my oboje jestesmy raczej bladziochy, a ona jest naprawde ciemna, ciemniejsza niz na zdjeciach. Czy to rzeczywiscie mozliwe ze przez sok marchwiowy ktory pilam w ciazy? Bo mi sie nie chce wierzyc ze w ten sposob mozna na stale zmienic karnacje dziecka.
__________________
Laurka

album
pyciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-27, 21:40   #2301
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Karina Amelkcia sliczna
Pyciaczku a Laura to pannica nonono taka laleczka no i ma fajowa karnacje a wydaje mi sie, ze to mozliwe.. moja mama tez pila duzo takich sokow i ja mam ciemniejsza karnacje i szybko sie opalam
Moja Lenka tez sama nie zrobila tej kupki, zrobila ja dopeiro po tych kropelkach.. narazie byly 2 zoabczymy jak teraz bedzie.. narazie to jak zabita spi.. odsypia chyba te noce z bolem brzuszka..
a ja trzymam kciuki z Twojego skarba mam nadzieje, ze w koncu jej pomoga
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 08:36   #2302
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Na szczęście te jej nóżki najprawdopodobniej będzie się leczyć podając witaminę D i robiąc masaże, potem jak to wszystkiego nie zaleczy będzie gimnastyka korekcyjna i wszystko się wyprostuje.

Teraz majek śpi a ja może obejrzę kolejny odcinek Tudorów i odświeżę wiadomości o historii Anglii.

Nie wiecie czy przy karmieniu piersią można jeść biszkopty? Mam ochotę na coś słodkiego ale nie wiem co mogę zjeść żeby nie zaszkodzić małej. Ach a możemy jeść te kaszki z mlekiem dla niemowląt? Po wykładzie położnej nie mam pojęcia czy mogę jeść cokolwiek.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 08:52   #2303
yendza
Raczkowanie
 
Avatar yendza
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 257
GG do yendza
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Ekspresowo - póki dzidzia śpi. To cud, że śpi. Wczoraj dała nam ostro popalić. Pokarmu mam dużo, a układ pokarmowy Emilki już wyraźnie działa (c z t e r y kupy dziś rano). Ale za to przespała w nocy 4,5 godziny pod rząd - od 1 do 5:30. Zobaczymy co dalej. Odezwę się, jeśli to będzie możliwe....
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN1531.JPG (38,8 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1542.JPG (29,0 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN1535.JPG (63,0 KB, 44 załadowań)
__________________
pozdrawiam ciepło,
Y. alias mama Emilki

http://yendza.blog.pl/

Emilka

a l b u m
yendza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 09:01   #2304
yendza
Raczkowanie
 
Avatar yendza
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 257
GG do yendza
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Cytat:
Napisane przez gosik79 Pokaż wiadomość

Nie wiecie czy przy karmieniu piersią można jeść biszkopty? Mam ochotę na coś słodkiego ale nie wiem co mogę zjeść żeby nie zaszkodzić małej. Ach a możemy jeść te kaszki z mlekiem dla niemowląt? Po wykładzie położnej nie mam pojęcia czy mogę jeść cokolwiek.
Mi w szpitalu zalecali biszkopty. Można też ponoć ciasto drożdżowe i biszkopt. Ale ja się też już pogubiłam w tym wszystkim...
__________________
pozdrawiam ciepło,
Y. alias mama Emilki

http://yendza.blog.pl/

Emilka

a l b u m
yendza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 09:22   #2305
gosik79
Zakorzenienie
 
Avatar gosik79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 4 009
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

No właśnie yendzo, dobrze że mi przypomniałaś, faktycznie dali mi w szpitalu ciasto drożdżowe na podwieczorek. Paczkę biszkoptów mam w pogotowiu, zaraz wsunę kilka żeby poczuć coś słodkiego na języku po tygodniu postu.

Twoja Emka jest prześliczna, bardzo się cieszę, że wszystko tak dobrze się skończyło. Należy ci się to po trudnym porodzie i kłopotach malutkiej.
gosik79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 10:10   #2306
baska201
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 081
GG do baska201
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Yendza Emilka jest przeslodka w koncu mozemy ja poznac

wlasnie Gosik mnie sie rowniez wydaje, ze biszkopty mozna ja tez zjadam bo strasznie ciagnie mnie do slodkiego..

a Leni znwou kupki nie moze zrobic normlanie rece opadaja.. moim pokarmem sie nie najada naprawde wszytsko jak na zlosc..
baska201 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 10:36   #2307
mimi764
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 414
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Amelcia i Emilka, sliczne dziewczyny!
Ja juz nie chce czekac, chce rodzic!!!
Opuchlam dzisiaj nawet na twarzy od tego goraca - mysle.
mimi764 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 10:42   #2308
buena
Wtajemniczenie
 
Avatar buena
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 2 708
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Ja jadłam już biszkopty i herbatniki. Wczoraj odważyłam się zjeść kilka winogron dziś troszkę więcej. Niby można je jeść, ale wolę uważać.

Gosik nie wiem, czy to Ty pisałaś o piciu melisy?? Ma działanie uspokajające, prawda? Czy może jest jeszcze na coś?

Kaja wczoraj wieczorem a potem w nocy dała nam niezły koncert. Ni z tego ni z owego odechciało się jej ssać. Była już najedzona, bo długo jadła a i tak zaczęła płakać. Jak przystawiałam ją do piersi to niby chciała, ale się odsuwała. Może wyczuła moje zniecierpliwienie? Nie wiem, ale czułam się strasznie. W końcu mąż ją uspokoił po dłuższym czasie i usnęła. A w nocy powtórka. Ale w końcu złapała brodawkę i się uspokoiła. Strasznie się czułam, jak wyrodna matka. Maleństwa naprawdę czują od nas wszystko.
Byłam wczoraj na pierwszym spacerku. Jakieś 30 czy 40 minut wkoło komina. Bałam się iść gdzieś dalej, bo jak zaczełaby płakać, to mogłam szybko wrócić do domu. Ale była grzeczniutka. Mogłam chodzić dłużej, ale nie dałam rady. Nie miałam sił i byłam spragniona, jak cholera a nie wzięłam ze sobą wody.

Maleństwa macie śliczne.
Pyciaczku Twoja Laura już niezła panna. Oby jej pomogli i to jak najszybciej.
buena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 10:56   #2309
beauty
Raczkowanie
 
Avatar beauty
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 358
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Wszystkie dziwczynki są śliczne, a Laura jest już na prawdę dużą panną

Ja cały czas od porodu wsuwam biszkopty i suchary inaczej chyba by mnie pokręciło, tak słodkie za mną chodzi.
beauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-28, 12:47   #2310
Ana2
Zadomowienie
 
Avatar Ana2
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Hiszpania (Aljaraque)
Wiadomości: 1 819
Send a message via Skype™ to Ana2
Dot.: Mamusie kwietniowo - majowe:)))

Dziewczyny! Gratuluje Wam (tym juz porozdwajanym) slicznych dzieciaczkow Kiedys,jak jeszcze bylam w ciazy,to do Was zagladalam; teraz niestety nie mam az tyle czasu.Dzieci macie sliczniutkie

pyciaczku,nie przejmuj sie gadaniem rodziny i znajomych,niektorzy nieraz nie wiedza co gadaja.A to,ze Ci mowia,ze dla Twojej wygody nie chcesz karmic piersia,to juz w ogole bzdura.Wygoda wlasnie dla nas jest karmienie piersia,a nie przygotowywanie mleka w butelkce...Nie sluchaj glupiego gadania i nie daj sobie zarzucic ,ze jestes zla mama,bo z cala pewnoscia dla Twojej Corci jestes najlepsza Mama pod sloncem Trzymaj sie cieplutko I mam nadzieje,ze obedzie sie bez operacji

Pozdrawiam!
mama lutowo-marcowa
__________________
"Dziecko to wielki dar....to czastka nieba na ziemi"
Ismael


Julian


ALBUMY
Ana2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:01.