Pomysł na książkę ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-06-26, 18:42   #1
Wybuchowaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 6
Cool

Pomysł na książkę ?


Witam
Mam dopiero 13 lat, lecz zawsze marzyłam (i marzę), aby napisać książkę.
Uwielbiam pisać, wymyślać, używać mojej głowy .
Mam chęci, ale to trochę za mało.
Nie mam najważniejszego - POMYSŁU!
Zalezy mi na początku, dalej już sama "odlecę".
**
Chciałabym napisać książkę dla mlodzieży, dla osób w moim wieku.
Kategorie, na ktore się czuję to:
przygodowa, fantasy, może coś dokumentalnego, na czasie.
Myślałam także o tym, aby wczuć się w bohaterkę, by przeżyć niesamowitą przygodę.

Może być też coś na czasie - dyskoteki, narkotyki, ciąża..

***
Wiem, wiem, nie weźmiecie mnie na serio.
Ale ja NAPRAWDĘ chcę napisać książkę.

Dotknęła mnie wakacyjna nuda,
Siedzę, piszę na kartce jakieś wypracowania, teksty...

Szukam krótkiego streszczenia, pomysłu.
Proszę i dziękuję
Wybuchowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 19:27   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Pomysł na książkę ?

Wiesz, to nie to, że nie na serio Cię weźmiemy - ale pomyśl: TY chcesz książkę napisać, a MY mamy pomysł dać? Twórczość - jakakolwiek - nie tak działa. To autor wymyśla, a więc - tworzy.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 23:25   #3
Hyysteria
Raczkowanie
 
Avatar Hyysteria
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 347
Dot.: Pomysł na książkę ?

...może napisz biografię, jakąś Twoją fantastyczną przygodę, zawsze to łatwiej. Nie musisz od razu pisać super ambitnych powieści.
__________________
Sooooo...Let's build a snowman...!
Hyysteria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-26, 23:26   #4
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Pomysł na książkę ?

Bez obrazy, ale nie sądzę żebyś była w stanie napisać dobrą, ciekawą książkę jeśli nie masz nawet pomysłu ogólnego... Uwierz, to nie jest tak, że ktoś Ci rzuci hasło i samo pójdzie. Nie mniej jednak, próbuj, znajdź temat, napisz - za kilka(naście) lat będziesz miała co wspominać

Raczej nie ruszaj tematów cięższych typu narkotyki i ciąża. Do tego trzeba mieć albo doświadczenie własne, albo kunszt pisarski już rozwinięty. Może spróbuj np. coś w klimatach wakacyjnych? Np. bohaterka wyjeżdża na obóz letni, poznaje ludzi, może jakiegoś chłopaka? Pokombinuj coś lekkiego, przyjemnego.
__________________


Edytowane przez mOna01
Czas edycji: 2009-06-26 o 23:28
mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 00:21   #5
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Pomysł na książkę ?

Cytat:
Napisane przez Wybuchowaa Pokaż wiadomość
Witam
Mam dopiero 13 lat, lecz zawsze marzyłam (i marzę), aby napisać książkę.
Uwielbiam pisać, wymyślać, używać mojej głowy .
Mam chęci, ale to trochę za mało.
Nie mam najważniejszego - POMYSŁU!
Zalezy mi na początku, dalej już sama "odlecę".
**
Chciałabym napisać książkę dla mlodzieży, dla osób w moim wieku.
Kategorie, na ktore się czuję to:
przygodowa, fantasy, może coś dokumentalnego, na czasie.
Myślałam także o tym, aby wczuć się w bohaterkę, by przeżyć niesamowitą przygodę.

Może być też coś na czasie - dyskoteki, narkotyki, ciąża..

***
Wiem, wiem, nie weźmiecie mnie na serio.
Ale ja NAPRAWDĘ chcę napisać książkę.

Dotknęła mnie wakacyjna nuda,
Siedzę, piszę na kartce jakieś wypracowania, teksty...

Szukam krótkiego streszczenia, pomysłu.
Proszę i dziękuję
A co Ty napiszesz o narkotykach i ciazy? W ogole co Ty napiszesz jesli nawet nie masz pomyslu?

Szlifuj na razie warsztat krotszymi formami, bo powiesci (bo zakladam, ze o to Tobie chodzi), to nie napiszesz na razie.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 00:33   #6
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Pomysł na książkę ?

Najważniejsze cechy dobrego pisarza to kreatywność i lampka która zapala się kiedy zaczyna wpływać na mieliznę. To drugie trzeba sobie wyrobić pisząc, pisząc i pisząc, a pierwsze fajnie byłoby mieć wrodzone, ale Ty najwidoczniej nie masz, więc musisz to zdobyć w taki sam sposób.
Pisz. Pisz opowiadania o czymkolwiek. O rodzinie kupującej toster, o drugim śnadaniu hydraulika, obojętne. Wymyśl sobie dowolnego bohatera, wsadź go w dowolne miejsce i popchnij go przed siebie. Niech rozmawia z kimkolwiek o czymkolwiek. To bez znaczenia. Masz być elastyczna. Zajmij się swoim stylem, który wymaga dużo pracy, a nie pomysłem, na który prędzej czy później i tak trafisz, albo Ci się przyśni, a bez odpowiednich narzędzi i doświadczenia zajedziesz na nim najdalej do drugiego rozdziału albo będzie taka grafomania, że nikt tego nie wyda i będziesz mogła dać mamie.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-27, 15:14   #7
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Pomysł na książkę ?

nie wymyślaj na siłę tematu. Wena sama do Ciebie przyjdzie

Jak byłam mała (miałam może z 7-8 lat) napisałam sobie jakąś opowieść o piesku, który zaginął. Malowałam ilustracje i chciałam ją podrzucić do biblioteki publicznej

swoją drogą, czasem sny mają ciekawą fabułę
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-29, 15:19   #8
robaszekk
Zadomowienie
 
Avatar robaszekk
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 214
Dot.: Pomysł na książkę ?

Napewno nie bierz się za takie ciężkie tematy, to nie ma najmniejszego sensu, ponieważ najprawdopodobniej nic dobrego by z tego nie powstało. Któraś z wizażanek wyżej wspomniała o 'wakacyjnym' temacie. Coś o kimś w twoim wieku, marzącego o tym, o czym ty sama marzysz, poszukującego tego samego, spotykającego się z takimi problemami, z jakimi na codzień ty się spotykasz. Postaraj się dodać do powieści trochę humoru, trochę smutku. Nie bierz się za horrory, dramaty, ani za książki poruszające trudne, społeczne problemy - na to będzie jeszcze czas. I taka 'wakacyjna' książka wcale nie musi być pusta, czy płytka, pamiętaj o tym. Nie trzeba rzucać się na głęboką wodę, żeby stworzyć perełkę.
__________________
Extraordinary things are always hiding in places people never think to look.
robaszekk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 16:04   #9
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Pomysł na książkę ?

Cytat:
Napisane przez SamaraMorganx Pokaż wiadomość
swoją drogą, czasem sny mają ciekawą fabułę
O tak, mozna popelnic ciekawe opowiadanie czy inna krotka forme literacka z motywem onirycznym
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-29, 23:14   #10
czarny flamaster
Zadomowienie
 
Avatar czarny flamaster
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ze swojego pokoju
Wiadomości: 1 143
Dot.: Pomysł na książkę ?

Cytat:
Napisane przez Wybuchowaa Pokaż wiadomość
Witam
Mam dopiero 13 lat, lecz zawsze marzyłam (i marzę), aby napisać książkę.
Uwielbiam pisać, wymyślać, używać mojej głowy .
Mam chęci, ale to trochę za mało.
Nie mam najważniejszego - POMYSŁU!
Zalezy mi na początku, dalej już sama "odlecę".
**
Chciałabym napisać książkę dla mlodzieży, dla osób w moim wieku.
Kategorie, na ktore się czuję to:
przygodowa, fantasy, może coś dokumentalnego, na czasie.
Myślałam także o tym, aby wczuć się w bohaterkę, by przeżyć niesamowitą przygodę.

Może być też coś na czasie - dyskoteki, narkotyki, ciąża..

***
Wiem, wiem, nie weźmiecie mnie na serio.
Ale ja NAPRAWDĘ chcę napisać książkę.

Dotknęła mnie wakacyjna nuda,
Siedzę, piszę na kartce jakieś wypracowania, teksty...

Szukam krótkiego streszczenia, pomysłu.
Proszę i dziękuję
w Twoim wieku to ja już miałam nie jedno opowiadanie 'za sobą', ze tak powiem. mogę być szczera? w wieku 13 lat nie brałabym się za pisanie o ciąży, narkotykach itp. sprawach. to nie są jeszcze dobre tematy. no i nikt nie wymyśli za Ciebie co masz napisać owszem, zdarzało mi się, że koleżanka mówiła: 'napisz coś dla mnie, żeby bohaterka była mną i poznała tą, a tą osobę'. pisałam. pomysł pojawia się ....po prostu. nie wiem jak Ci to opisać. hmmm.... pomysł jest jak ziarenko zasadzone w Twojej głowie, o którym nie masz pojęcia. pewnego dnia, przy dobrych warunkach, po prostu 'wiesz co napisać'. to niesamowite uczucie.
rozumiem, ze się nudzisz tak więc moja rada- czytaj, czytaj, czytaj. wzbogać słownictwo, wiedzę, poznaj nowe style i szukaj pomysłu
__________________
...mówi się "trudno" i płynie się dalej..

27.11.2009 - pierwsza randka
02.08.2012 - nasz ślub
25.03.2013 - me + you = Sławek
czarny flamaster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-30, 19:09   #11
Pfff34
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śrem
Wiadomości: 5 029
GG do Pfff34
Dot.: Pomysł na książkę ?

ja mam za soba kilka książek 'dla siebie'. problem w tym, że pomysł musi wziąć się z TWOJEJ głowy a nie głowy innych. Inaczej nic się nie klei

---------- Dopisano o 19:09 ---------- Poprzedni post napisano o 19:06 ----------

A tak w ogóle to przypomnała mi się moja pierwsza 'książka" pt. "Angielski król", którą napisałam w wieku 10lat. Ogólnie były tam same flaki, krew i wojna także polecam poczekac na jakis ciekawszy pomysł : D
Pfff34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-25, 08:44   #12
Maja102
Zakorzenienie
 
Avatar Maja102
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 21 078
Dot.: Pomysł na książkę ?

to TWOJE pisanie, więc pomysł musi wyjśc z TWOJEJ głowy. potrzeba do tego kreatywności, wyobraźni i duzo, dużo pracy...
Rozglądaj się wokół siebie, spisuj każdy pomysł który Ci do głowy przyjdzie, a w końcu wybierzesz najciekawszy.
I nie porywaj się z motyką na słońce - wierz mi, że na początku sklecenie 10-stronicowego opowiadania to cięzki kawał chleba...
Dużo pracy i do boju!
__________________
Ubieram się na czarno, bo jestem z Nilfgaardu
Maja102 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-25, 09:02   #13
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Pomysł na książkę ?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;12964911]Twórczość - jakakolwiek - nie tak działa. To autor wymyśla, a więc - tworzy.[/QUOTE]



Pomysł musi wyjść od Ciebie.
Sama chęć to za mało.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 20:20   #14
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270
Dot.: Pomysł na książkę ?

Tylko jeżeli pomysł będzie w 100% Twój, możesz dostatecznie wczuć się w tworzenie miejsc, wątków i sytuacji.
Marzy Ci się napisanie dokumentu? Musisz być więc przede wszystkim rewelacyjną obserwatorką. Czasami dobre tematy leżą na ulicy, trzeba je tylko zauważyć i opisać w ten sposób, by zainteresowały odbiorców.
Nie sądze, by udało Ci się w tym wieku napisać dobrą powieść o tematyce narkotyków i ciąży. Z takimi historiami należy mieć odpowiednie doświadczenie, bo w przeciwnym razie powstaje sztuka kiczowata i przerysowana.
Całym sercem popieram użytkowniczkę Rabid. Pisanie opowiadań na banalne w gruncie rzeczy tematy, niesamowicie rozwija pomysłowość i literacki język. Dlatego nim weźmiesz się za tworzenie poważnego, wiekopomnego dzieła, pisz jak najwięcej miniatur, publikuj je na forach literackich, a w ten sposób dowiesz się co wychodzi Ci wyśmienicie, a nad czym powinnaś popracować.
__________________
Poszukuję odlewek!
Dark Extacy, Chocolovers i Angel Violette

Edytowane przez Immaginary
Czas edycji: 2009-09-28 o 20:21
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-28, 23:27   #15
Aggie125
Zakorzenienie
 
Avatar Aggie125
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 14 348
GG do Aggie125
Dot.: Pomysł na książkę ?

Ja swoje pierwsze opowiadania tworzyłam nie bardzo umiejąc jeszcze pisać - pisala biedna mama, której dyktowałam. Potem zapełniałam gryzmołami zeszyty. Potem spiknęłam się z koleżanką, z ktora wspólnie pisałyśmy powieści w odcinkach i opowiadania. W końcu w liceum machnęłam ksiązkę składająca się z 5 historii połączonych osobą tej samej nastolatki. Na jej temat napisalam jeszcze kilka opowiadań, a bohaterką była młoda czarownica zyjąca w XVI wiecznej Polsce.

Ale zawsze pisalam wg wlasnego pomysłu. Nie ma nic gorszego niż pisanie bez pomysłu. Tworzenie bohaterów, wyobrażanie ich sobie - jacy są, co lubią, jak reaguja w danych sytuacjach, czy łatwo wpadają w gniew, czy są raczej potulni, odwazni, zuchwali - to wszystko leży w gestii autora.
__________________

Wymiana -lakiery do paznokci (OPI, MySecret, LA Colors, Sinful Colors, Revlon, Essence) oraz perfumy (Voile d'Ambre YR, Cedre SL)
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=229655
Aggie125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 11:46   #16
anemeon
Zakorzenienie
 
Avatar anemeon
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 3 484
Dot.: Pomysł na książkę ?

skup się na krótkich formach - noweli, opowiadania. Tak jak już ktoś wspomniał, lepiej o rzeczach banalnych. Ciąża i narkotyki to pomysł zły, więc nie radzę. Masz 13 lat - nie zapomnij, że jesteś dzieckiem. Teraz najważniejsze będzie ćwiczenie stylu i skupienie się na tematach lekkich. Ciężkie tematy zostaw ludziom doświadczonym.
Ja też miałam kiedyś 13 lat i też myślałam, że jestem na tyle dorosła, że mogę pisać o tych ciężkich rzeczach, o których mówi się w telewizji. To nie wychodzi, wierz mi O wiele lepiej wyszła baśń o królu brzóz, czy czegoś takiego
__________________






anemeon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 17:30   #17
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Pomysł na książkę ?

Jeżeli popuścisz wodze wyobraźni to i temat na książkę się znajdzie, ale moim skromnym zdaniem 13 lat to trochę za mało na napisanie książki.
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-29, 17:58   #18
Immaginary
Zadomowienie
 
Avatar Immaginary
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Poznań/Kielce
Wiadomości: 1 270
Dot.: Pomysł na książkę ?

Cytat:
Napisane przez michal100 Pokaż wiadomość
Jeżeli popuścisz wodze wyobraźni to i temat na książkę się znajdzie, ale moim skromnym zdaniem 13 lat to trochę za mało na napisanie książki.
Nigdy nie jest za wcześnie, od czegoś przecież trzeba zacząć! Ja swoje pierwsze opowiadanie popełniłam w wieku lat 11-tu i czytając je teraz zataczam się wprost ze śmiechu Ale za to wówczas byłam niezmiernie dumna z moich pomysłów i twórczej weny!
__________________
Poszukuję odlewek!
Dark Extacy, Chocolovers i Angel Violette
Immaginary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-27, 21:39   #19
olciaaaxd
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: Pomysł na książkę ?

Masz trzynaście lat, a więc nie radzę Ci się zabierać za pisanie o jakiś poważnych sprawach typu: narkotyki, ciąża czy dzieci ulicy. Te tematy są tak ciężkie, że ugniesz się pod nimi w pewnym momencie i zaprzestaniesz pisania.
Sugerować dla Ciebie mogę tak jak inni jedynie książki młodzieżowe [najlepiej niech bohaterką będzie osoba w Twoim wieku] oraz fantastyczne [w nich może się wszystko zdarzyć, więc wykażesz się swoją wyobraźnią]. Przygodówki lepiej zostaw starszym. Akcja książki przygodowej dzieje się nie w jednym, ale w mnóstwie miejsc na całym świecie i aby była ona ,,zdatna'' do czytania, to musisz umieć wszystko, no może prawie wszystko, o danych miejscach.
Pomysłu nikt Ci nie podsunie pod nos. Typ książki i owszem, ale pomysłu już nie. Nie napisze czegoś, czego sama nie wymyślisz. Nie wiem, czy miałaś juz taką sytuację, ale ją sobie chociaż wyobraź. W szkole nauczycielka od j. polskiego każe Ci napisać opowiadanie na dany temat, to czy nie masz ochoty walnąć ją w łeb i nie pisać tego? Ciężko jest się wczuć w pomysł nauczyciela, a więc i jak my Ci coś podpowiemy to i to nie wypali.
Nie zgadzam się, że trzynaście lat to za mało, aby zacząć pisać. Wiek jest akurat! Sam zaczynałam pisać mają dziewięć lat. Rzecz jasna to nie była żadna rozdziałowa książka tylko kilka, krótkich [strona A5, pisałam wtedy w dwóch kratkach] opowiadań o kotku-Motku. Obok były rysunki i chwaliłam się rodzicomxd. Za prawdziwe pisanie zabrałam się rok temu. Zaczynałam naprawdę głupio i krótko, ale jednak cos wyszło. Byłam zafascynowana książkami J.K.Rowling i kiedyś wpadłam na bloga z kontynuacją Harry'ego Potter'a. Tak mi się spodobało, że sama zaczęła tworzyć dalsze losy Harry'ego i przyjaciół. Z moich początków się teraz śmieje, ale blogowi, który prowadzę z opowiadaniem powodzi się dobrze, więc może coś z tego wyjdzie.
Zamiast na siłę wymyślać pomysł na książkę radzę Ci zgłaszać się do różnych konkursów pisarskich [a nuż coś Ci przypadnie do gustu i Ci się uda]. Teraz piszę książkę na właśnie jeden z takich konkursów. Przyjaciółka tworzy obrazki, a ja treść książki. Idzie dobrze, a pomysł sam wpadł do głowy.
Polecam czytanie mnóstwa książek, rozwijasz wyobraźnię, obserwujesz jak tworzyć zdania, jak zapisywać dialogi, poznajesz pisarskich stylów i jeden z nich wybierasz itp.
Najlepiej zacznij pisać krótkie opowiadania, a z czasem same zaczną się tworzyć dłuższe, bo do Twojej głowy będzie wpadać mnóstwo szalonych i nie pomysłów. Kontynuacja, Twojej ulubionej książki też moze pomóc Ci w nauce pisania. Jeżeli jednak nie będziesz umiała się przystosować do stylu wybranej książki zrezygnuj. Tutaj ważna jest poprawność stylu utworu.
Uff. Ale się rozpisałam... Nie wierzę, a może i wierzę... od kiedy pisze książkę każda moja wypowiedź jest zawsze taka długaxd. Papa i powodzenia w pisaniu. Wierzę, że Ci się uda

P.S. Z takich najważniejszych porad przy pisaniu to bym dodała, aby bohaterka Twojego opowiadania [książki] była Tobą. Tak będzie najlepiej. Uwierz mi, ze wielu autorów książek w któregoś bohatera wpycha część siebie. Może załóż bloga i tam publikuj swoje opowiadania? Mogą być śmieszne, smutne, romantyczne, pouczające, historyczne, jakie chcesz byle były!
olciaaaxd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-07, 11:29   #20
ciekawska009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1
Talking Dot.: Pomysł na książkę ?

Hej. Tak jak kilka osób, które wypowiadły się powyrzej uważam że najpierw zacznij od kródki opowiadań. Wepchnij swojego bohatera w codzienne życie. Ważne jest sabyś dała mu cząstke ciebie. Zastanawiaj się jak byś ty się w danej stytuacji się (nie)zachowała i pisz. Jeśli zaś wybierzesz fantasy to wymyśł swój świad, utorzsamiaj się z bohaterem i zwalczaj z nim przeciwności losu na które się napotyka. Spraw aby był realistyczny, by jgo odruchy dawały mu charakter. Gdy już opanujesz tą sztuke możesz brać się za pisanie książki. Pamiętaj że gdy już zaczniesz nie poddawaj się. Ważna jest również opinnia bliskich i ich wsparcie. Sama pisze dwie książki i wiem że rodzina jest ważna. Trzymam kciuki
ciekawska009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 18:32   #21
atram90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Pomysł na książkę ?

A to nadawałoby się na książkę ?
Sens…!
Boleść… przemawiająca w serach ludzi tych dalekich zarówno jak i bliskich dla bohatera. Jednocześnie wiara w lepsze jutro… Aż wreszcie nadanie sensu życiu poprzez cierpienie, jakie stawia przed nami życie .
To opowieść o chłopcu, który już na początku swojego życia , w wieku trzech lat zostaje naznaczony poważną chorobą - rakiem mózgu. Z początku rodzina potrafi Sobie z tym poradzić. Posiada bowiem pełne zaplecze materialne i duchowe. Jednak w miarę upływu czasu kobieta zostaje zwolniona z pracy . Pięć lat później , to samo spotyka mężczyznę. Rodzina popada w coraz to większe długi . Natomiast w organizm syna wdają się przeżuty . I aby mógł on normalnie funkcjonować dalej potrzebne są kolejne operacje i pomoc materialna., na jaką rodziców niestety nie stać. Zostają oni pozostawieni samym sobie. Lecz nie na długo… Po jakimś czasie z pomocą przybywają im sąsiedzi , następnie zawiadomiona poprzez nich telewizja , prasa i wszystkie inne mass media. .. Czy ta historia zakończy się dobrze? Czy fala dobra rodzi falę dobra…? Jak będzie wyglądało dalsze życie chłopca?
atram90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-15, 20:22   #22
Withers
Zakorzenienie
 
Avatar Withers
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 190
Dot.: Pomysł na książkę ?

Cytat:
Napisane przez atram90 Pokaż wiadomość
A to nadawałoby się na książkę ?
Sens…!
Boleść… przemawiająca w serach ludzi tych dalekich zarówno jak i bliskich dla bohatera. Jednocześnie wiara w lepsze jutro… Aż wreszcie nadanie sensu życiu poprzez cierpienie, jakie stawia przed nami życie .
To opowieść o chłopcu, który już na początku swojego życia , w wieku trzech lat zostaje naznaczony poważną chorobą - rakiem mózgu. Z początku rodzina potrafi Sobie z tym poradzić. Posiada bowiem pełne zaplecze materialne i duchowe. Jednak w miarę upływu czasu kobieta zostaje zwolniona z pracy . Pięć lat później , to samo spotyka mężczyznę. Rodzina popada w coraz to większe długi . Natomiast w organizm syna wdają się przeżuty . I aby mógł on normalnie funkcjonować dalej potrzebne są kolejne operacje i pomoc materialna., na jaką rodziców niestety nie stać. Zostają oni pozostawieni samym sobie. Lecz nie na długo… Po jakimś czasie z pomocą przybywają im sąsiedzi , następnie zawiadomiona poprzez nich telewizja , prasa i wszystkie inne mass media. .. Czy ta historia zakończy się dobrze? Czy fala dobra rodzi falę dobra…? Jak będzie wyglądało dalsze życie chłopca?
Brzmi bardzo typowo, wszystko według pewnego schematu.
__________________

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 10:04   #23
atram90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 2
Dot.: Pomysł na książkę ?

Czyli nie nadawaloby się?

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Czyli nie nadawałoby sie?
atram90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 21:18   #24
Withers
Zakorzenienie
 
Avatar Withers
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 190
Dot.: Pomysł na książkę ?

Cytat:
Napisane przez atram90 Pokaż wiadomość
Czyli nie nadawaloby się?

---------- Dopisano o 10:04 ---------- Poprzedni post napisano o 10:03 ----------

Czyli nie nadawałoby sie?
Sam pomysł nie brzmi zachęcająco, ale dużo zależy też od tego, jak ta książka zostałaby napisana. Mnóstwo jest takich przewidywalnych historii, a jednak spora grupa osób po nie sięga.
__________________

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 09:42   #25
empe0717
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: Pomysł na książkę ?

"Moja smutna wesola historia"
Witam,
Mam na imie Mariusz, mam 34
lata, jestem prostym chlopem ze wsi bez wyksztalcenia. Mam jednak do
opowiedzenia bardzo ciekawa historie ktora chcialbym sie podzielic.
Chlop wyjdzie ze wsi, ale wies z chlopa nigdy...
Chciałbym by ta opowiesc byla przestroga, nauka i inspiracja dla
wszystkich ludzi ktorzy przemierzaja zycie droga wybrana tylko i
wylacznie przez siebie.
Jest to historia chlopaka skonfliktowanego z prawem ktorego sytuacja ta zmusila do wyjazdu do Londynu bez
znajomosci jezyka angielskiego. Po krotkim czasie chlopak robi kariere
pracujac dla pilkarzy klubu FC Chelsea London takich jak Michael
Ballack, John Terry, Fernando Torres, jak rowniez dla samego Romana
Abramowicza czy ambasady Arabi Saudyjskiej itp i itd.
Kolejnym etapem
jego kariery byla praca w przemysle metali i kamieni szlachetnych m/i w
sercu Londynskiego jubilerstwa Hatton Garden.
Przez 10 lat pracy
w/w zawodach nagromadzilo sie setki nieprawdopodobnych, niedorzecznych,
niebywalych i interesujacych sytuacji przepelnionych
porazkami,sukcesami, sexem, narkotykami, alkoholem, przemoca, dobra
zabawa, podrozami po swiecie, europie i anglii....
Chcialbym tez opowiedziec o nas polakach za granica, o naszych zachowaniach i przemianach.
Sam nie wiem jak sie do tego zabrac poniewaz nie jestem do tego stworzony...




Czy mozemy sobie jakos pomoc?
pozdrawiam
empe0717@gmail.com
empe0717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-12, 14:27   #26
panistrusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 460
Dot.: Pomysł na książkę ?

Cytat:
Napisane przez empe0717 Pokaż wiadomość
"Moja smutna wesola historia"
Witam,
Mam na imie Mariusz, mam 34
lata, jestem prostym chlopem ze wsi bez wyksztalcenia. Mam jednak do
opowiedzenia bardzo ciekawa historie ktora chcialbym sie podzielic.
Chlop wyjdzie ze wsi, ale wies z chlopa nigdy...
Chciałbym by ta opowiesc byla przestroga, nauka i inspiracja dla
wszystkich ludzi ktorzy przemierzaja zycie droga wybrana tylko i
wylacznie przez siebie.
Jest to historia chlopaka skonfliktowanego z prawem ktorego sytuacja ta zmusila do wyjazdu do Londynu bez
znajomosci jezyka angielskiego. Po krotkim czasie chlopak robi kariere
pracujac dla pilkarzy klubu FC Chelsea London takich jak Michael
Ballack, John Terry, Fernando Torres, jak rowniez dla samego Romana
Abramowicza czy ambasady Arabi Saudyjskiej itp i itd.
Kolejnym etapem
jego kariery byla praca w przemysle metali i kamieni szlachetnych m/i w
sercu Londynskiego jubilerstwa Hatton Garden.
Przez 10 lat pracy
w/w zawodach nagromadzilo sie setki nieprawdopodobnych, niedorzecznych,
niebywalych i interesujacych sytuacji przepelnionych
porazkami,sukcesami, sexem, narkotykami, alkoholem, przemoca, dobra
zabawa, podrozami po swiecie, europie i anglii....
Chcialbym tez opowiedziec o nas polakach za granica, o naszych zachowaniach i przemianach.
Sam nie wiem jak sie do tego zabrac poniewaz nie jestem do tego stworzony...




Czy mozemy sobie jakos pomoc?
pozdrawiam
empe0717@gmail.com
Ja bym chętnie posłuchała/poczytała Twoje historie. I już po tym jednym poście wiem, że wbrew temu, co być może sam o sobie sądzisz, jesteś stworzony do opowiadania (storytelling). Jeśli potrzebujesz pomocy, pomysłów, jak się do oprawienia Twoich historii zabrać, to byłoby dla mnie zaszczytem Ci pomóc.

PS. Z literackiego punktu widzenia, historia 34letniego emigranta opisane przez 13letnie znudzone wakacjami dziecko mogłaby być hitem. Ferdydurke au rebours!
panistrusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-13, 14:37   #27
empe0717
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 2
Dot.: Pomysł na książkę ?

Witam,
wystawilas swoje zapytanie w 2009 roku i wciaz masz 13 lat?

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Zapoznałem się z Twoimi wypowiedziami i podoba mi się Twój sposób patrzenia na świat. Czy mogę prosić Cię o nieco więcej informacji dotyczący Twojej osoby i Twojego doświadczenia w tworzeniu za pomocą pióra? Jak widziałabyś naszą współprace? Możesz odpisać bezpośrednio na mój email jeśli tak będzie dla Ciebie wygodniej.
Pozdrawiam.
empe0717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-13 14:37:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.