pomozcie mam dylemat - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-06, 00:22   #151
Jacek0x
Raczkowanie
 
Avatar Jacek0x
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 402
Dot.: pomozcie mam dylemat

Oficjalnie mówię...
a) Do Pani Moderator - można usunąć wszystkie moje posty,jeśli budzą kontrowersje
b) nikomu nie ubliżyłem (tzn. nie chciałem ubliżyć, takiego celu nie miałem), czasami tylko ubliża nam prawda... albo my ubliżamy prawdzie (to tak w ramach dygresji)
c) od nikogo niczego nie wymagam
d) nie mam zamiaru się z nikim kłócić i choć wiem,że mnie nie lubicie to przepraszam za ostre słowa, macie rację... za bardzo się wczuwam czasami i piszę jakbym miał wobec kogoś jakieś zarzuty. Okej, przepraszam (nie z ironią... szczerze).

jestem wybuchowy, często mówię za dużo i często za bardzo oddaję się fantazji. Taki jestem, będę starał się jakoś pilnować. Tak więc nie chcę z nikim utrzymywać napiętych stosunków.
__________________
...Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w jakim jesteśmy uwięzieni
--

...nocnym pociągiem aż do końca świata.

Edytowane przez Jacek0x
Czas edycji: 2009-01-06 o 00:26
Jacek0x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 00:23   #152
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: pomozcie mam dylemat

Cytat:
Napisane przez escada21 Pokaż wiadomość

A propos tluszczyku akurat nie mam ,przydalabymi sie terapia na przytycie
Bogu dzięki
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 00:24   #153
agat337
Raczkowanie
 
Avatar agat337
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 255
Dot.: pomozcie mam dylemat

Ludzie, pohamujcie się trochę ! Niby dlaczego autorka wątku nie powinna zamieszczać takiego postu ? Obraża to wasze uczucia ?! Zawiść i tyle.

Ja nie wydawałabym tyle kasy na tydzień wakacji, jednak poszukałabym taniej / nie mówię że gorzej / a różnicę wydałabym na inne przyjemności. Chyba taniej zorganizowa
ć samemu niż przez biuro. Akurat wczoraj byłam na forum i znalazłam takiego linka - podsyłam dla przykładu http://www.cottagesofparadisepoint.com ( od razu informuję - nie mam nic wspólnego z wynajmem tych domków).
Pozdrawiam

agat337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 00:24   #154
Sadek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 372
Dot.: pomozcie mam dylemat

Cytat:
Ale jakie "wygodne życie"?
Życie kobiety zajmującej się domem nie jest szczególnie wygodne, ani ciekawe, ani zwykle satysfakcjonujące, bo nikt nie docenia jej wysiłków.
Potem idzie do pracy i jej życie staje się jeszcze mniej wygodne, bo poza dzieckiem, domem (i w tym wypadku studiami) ma jeszcze pracę.
Może ona zajmuje się dzieckiem, bo nie stać ich na opiekunki? Przypływ kasy to nowość... Nie wiem, może ty się obracasz w takim środowisku, w którym nie ma takich problemów, ale ja mam choćby koleżankę, która zajmowała się dzieckiem w domu, bo opiekunka dla niego/prywatny żłobek (obecnie ciężko zapisać dziecko do publicznego bo nie ma miejsc, o warunkach tam panujących już nie wspominając) zwyczajnie pochłaniałyby więcej pieniędzy, niż ona mogła zarobić.
Myślisz, że tak super się czuła, że nie ma własnych pieniędzy? Gwarantuję, że nie. Ale mus to mus.
[/QUOTE]

Nigdzie nie napisałem że nie ma prawa do pieniędzy, napisałem tylko że postawa roszczeniowa jest zbyt wielka jak na moje subiektywne odczucia.
Nie wiem czy ma to sens dalej ciągnąc bo powoli zaczyna robic sie z tego tematu farsa, wlasciwie juz jest
Nie żyje na obcej planecie i mimo ze nie mam dzieci wiem jakim problemem jest zapisanie dziecka do żłobka i ile to kosztuje! Aha jesli czytałas moje posty to wiesz ze nie napisałem słowa o dziecku! Tutaj nie ma dyskusji, finanse w tym wypadku muszą byc mocno skierowane na bobasa.
Nie zgodzę się z Twoim okresleniem "wygody życia"
Po pierwsze to sprawa subiektywna, po drugie kto powiedziałze zycie tego faceta/ojca jest takie wspaniale i wygodne? Moze tez ma dosyc konkurencji, ciaglych kontroli w firmie i niezadowolonych klientów?
Z Twojej wypowiedzi troszkę wynika że facet biznesmen powinien siedziec w pracy, zarabiać i cwiczyc na silowni a kobieta siedziec w domu z maluchami w otoczeniu kucharek i innych pomocy, spedzac czas na nudnych pogawędkach z koleżankami i wybierac drogie perfumy które pomagają zapomnieć o ciężkim losie...
To chyba nie jest tak
Sadek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 00:26   #155
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: pomozcie mam dylemat

arktyczna myślę,że gdyby wątek miał inny temat... bardziej pozytywny (jesli chodziło o podzielenie się szczęściem dobrobytu) odzew byłby inny.
Tymczasem ten poważny dylemat jest jakby rodem z bajki o osiołku, któremu do wyboru dano w jednym żobie owies, w drugim siano.
Inaczej tez brzmi: stać mnie na wycieczkę, ale zastanawiam się, czy nie zamienić jej na nieco tańszą, by kupić coś dla siebie kosmetyki.
(doprawdy szczegółowe cenniki mogą budzić niesmak).


Ja bym znalazła kompromis (chyba,że wycieczka byłaby do wymarzonego miejsca).



Nie wiem, czy pamiętacie: osiołek z głodu zdechł
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 00:28   #156
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: pomozcie mam dylemat

Cytat:
Napisane przez ukrycior Pokaż wiadomość
Jaki? Bo o Pani Wyrakowej czytalam, ale nie doczytalam czy jest ona wszech i wobec małżonką?
Wiedza tajemna

Cytat:
Napisane przez escada21 Pokaż wiadomość
ja brakiem kultury -czy ja wchodze do kogos z buciarami w zycie prywatne? albo ten drugi co mi ubliza i posadza o to ze moj Tż to sponsoring -to jest przeciez jak najabrdziej na miejscu prawda??? moderatorze??
Nikt Ci nie wchodzi z buciorami w zycie prywatne, tylko wszem i wobec wszystkim o nim mowisz.

Piszesz raz chlopak, raz maz i uwazasz za chamstwo i wchodzenie z buciorami to ze ktos zauwaza ten dysonans?

__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2009-01-06 o 00:33
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 00:48   #157
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: pomozcie mam dylemat

Cytat:
Napisane przez escada21 Pokaż wiadomość
hehe byc moze i sama..ale to duze pieniadze itrzea je madrze wydać ... wycieczke taniej moze i tak ale marzyly nam sie akurat karaiby a po tym kryzysie ceny sa dosyc spore no 6 gwiazdkowy hotel tez duzo wiecej kosztuje a ponoc do 2-3 nie warto jechac bo syf...jedno kusi i drugie nie chcialabym zalowac swojego wyobru ...z jedenj strony na taka wycieczke moze juz nie bede miala okazji poleciec a z drugiej te perfumy ,kosmetyki moge kupic za 2-3 lata przy dobrych obrotach nie wiadomo co przyniesie przyszlosc...
Jak chcesz mądrze wydać, to idź na jakiś kurs, do jakiejś elitarnej platnej szkoly, zainwestuj w coś mądrego. Pacykowanie się jest też jakąś inwestycją, ale męża już masz więc chyba na gwalt Ci one potrzebne nie są..
Moim zdaniem 4tys na kosmetyki na raz to nie jest specjalnie mądre rozdysponowanie kasy. A wszystkie perfumy dawno stracą ważność zanim je wykorzystasz, chyba, że kąpiesz się w nich..
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-06, 00:54   #158
arktyczna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 114
Dot.: pomozcie mam dylemat

***luna ja rozumiem i też uważam, że autorka mogła inaczej wyrazić swój problem, bardziej subtelnie-biorąc pod uwagę uczucia innych. Pewnie miało to na celu się pochwalić, a nawet jak nie, to można było przewidzieć reakcje innych. Tylko ja nadal nie widzę sensu aż takiej nagonki i dywagacji na temat jej życia prywatnego. To jest trochę niewspółmierne do jej "grzechu".

Ja się zgadzam z Wyrakiem, że jak Ci ktoś zwraca uwagę i to w dodatku taką, że nie da rady z niej wybrnąć ( bo taki jest przywilej słowa pisanego, że nikt Ci nie wmówi, że się przesłyszałeś) bo najpierw piszesz, że mąż a później, że nie ma ślubu. To trzeba było przyjąć to na "niezoperowaną klatę" i napisać, sorry mój błąd a nie wyskakiwać z brakiem kultury.

Jacek0x
spoko, loko. Ja też bywam -rzadko ale-wybuchowa lecz ten argument raczej na forum nie przejdzie. Zawsze można coś napisać i chlapnąć a później trzeba-zwłaszcza jak emocje górują-przeczytać i zmienić coś zanim naciśnie się wyślij. Poza tym to nie chodzi o lubienie się czy nie lubienie, każdy ma prawo do własnego zdania, jakkolwiek dziwaczne by było.

Gdyby to była prowokacja, co też jest możliwe, to autor czy autorka pewnie zaciera ręce taka frekwencja na wątku
arktyczna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 01:07   #159
madmuazelle
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 8 516
Dot.: pomozcie mam dylemat

Hm chciałabym mieć takie problemy. To mi wygląda,na to że polepszyło wam się w życiu z kasą i chcecie się nią zachłysnąć luksową wycieczką bądz też innymi wydatkami.Nie pisze tego złośliwie oczywiście,ale nie lepiej by było np zainwestować w swoją/waszą przyszłość ,albo co najważniejsze dziecka???No,ale jeśli miałabym już wybierac,to perfum bym sobie nie kupiła za 2-4 tysiaki,bo się skończą a na koncie będzie o wiele mniej.Wybrałabym wycieczke,ale nie jakąś ekstra luksusową,troszke tańszą a reszta poszła by/byłaby na koncie i rosła.

Edytowane przez madmuazelle
Czas edycji: 2009-01-06 o 01:09
madmuazelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 01:53   #160
srubka
Zakorzenienie
 
Avatar srubka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 4 190
Dot.: pomozcie mam dylemat

zart chyba
chcialabym miec takie problemy jak "czy wydac 4 tys. na kosmetyki czy perfumy"
__________________
srubka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 02:38   #161
Candy Supcio
Zadomowienie
 
Avatar Candy Supcio
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Z miasta grzechu,rozpusty...i biznesu:):):)
Wiadomości: 1 015
Dot.: pomozcie mam dylemat

Oby wszyscy w naszym kraju mieli tylko takie problemy................
Candy Supcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-06, 07:51   #162
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: pomozcie mam dylemat

Cytat:
Napisane przez TmargoT Pokaż wiadomość
tak słyszałam,że nie ma sześcio gwiazdkowych hoteli.ten link co podesłałaś to hotel o pięciogwiazdkowym standarcie

Uprzejmie donosze, ze mieszkam w Emiratach i sa tu Hotele nawet 7* gwiadkowe.


Przyklad: http://www.burj-al-arab.com/ w Dubaju


i w Abu Dhabi tez 7* ale klasa LUX, czyli prawie 8* http://www.emiratespalace.com/en/home/index.htm


Mieszkajac tutaj tez mozna miec dylematy.... dzisiaj isc na plaze (+26 C), czy do pracy ? W pewnym sensie wiec Cie rozumiem.


Autorko watku ja radze aby ograniczyc zakupy kosmetykow i skupic sie na sprawach naprawde waznych.

Skoro mozecie wydac ok 20 tys na wyjazd, to sadze, ze mozna spokojnie pojechac i odpoczac na Karaibach, chociaz ja osobiscie wole Maledivy, mozna tam naprawde wypoczac z dala od zgielku.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg

Edytowane przez Eva ID
Czas edycji: 2009-01-06 o 08:13
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 07:55   #163
1stLaDy
Wtajemniczenie
 
Avatar 1stLaDy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 305
Dot.: pomozcie mam dylemat

mysle ze przeginacie, jak sama autorka mowila poznala go jak byl biedny...zreszta nie nam oceniac i wtracac sie w jej zycie...jezeli chodzi o te 17tys to naprawde nie jest ogrooomny majatek - mi samej udalo sie przez 2 lata odlozyc 5tys zl a nawet nie pracuje (tylko udzielam korepetycji) - po prostu skrzetnie zbieralam...ja np zaproponowalam maly domek w poludniowej europie bo mysle ze byloby ich stac po pewnych wyrzeczeniach a dzieki temu mieliby o wiele tansze wakacje co rok

zauwazylam tez, ze aby zadac pytanie na co lepiej przeznaczyc pieniadze nalezy to robic maksymalnie skromnie, inaczej leci fala zarzutow; kazdy z nas ma w sobie troche egoisty i materialisty - przeciez duzo wizazanek lubuje sie w kupowaniu ogromnych ilosci kosmetykow; mnie to nie razi; gdybysmy mieli sie martwic ciagle o to ze kupujemy cokolwiek zamiast oddac pieniadze na biedne dzieci to wyrzuty sumienia zabilyby nas
__________________
65-64-63-62-61-60-59-58-57-56-55

171cm
1stLaDy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 08:04   #164
Stary_Pryk
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 526
Dot.: pomozcie mam dylemat

Ja już dawno przestałem przepłacac za loty i dawać zarabiać biurom podróży. Jak sobie policzyłem jeden taki przelaot na Karaiby, Hawaje, Bora Bora, Meksyk, Brazylia (czy lodowiec w lecie) raz na dwa tygodnie (a przecież nie będę całego miesiąca siedział w tej szarej Polsce) to taniej mi wyszło kupic odrzutowiec. Po wstępnych obliczeniach stwierdziłem, że wystarczy 350 - 400 godz lotu w roku na odległość średnio 2-3 tyś km by to miało sens.

Namów misia, żeby się wstrzymał jakiś czas z siłownią, Ty zaopatruj się w kosmetyki w Ruchu i kupcie samolot, polecam.
Już za 30 dużych baniek papiera można kupić niegłupiego Falcona 900
Stary_Pryk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 10:18   #165
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: pomozcie mam dylemat

Cytat:
Napisane przez Aggie125 Pokaż wiadomość
Pilnuj własnego nosa i nie dyktuj ludziom, na co maja wydawać pieniądze. Najlepiej to w ogóle chyba oddać cały majątek i nie uzywać żadnych kosmetykow oprócz mydła, no bo tu ludzie nie maja na lekarstwa, a ja rozpustan mam w szafce kilkanaście flakonow perfum.

Mam, owszem. I nic nikomu do tego. Jak będę chciała, to cała pensję wywale na perfumy. Egoizm, tak? Chyba raczej dzika zazdrość, bo z Twoich postów az bije wściekłość na założycielkę wątku.

Wracając do tematu, dla mnie problem autorki wątku jest również dziwny i wydumany, w końcu to nie my wiemy, jakie tak naprawdę są ich warunki finansowe. Aczkolwiek w sytuacji, kiedy ma sie male dziecko, lepiej jest trochę pieniędzy zaoszczędzić na czarną godzinę. Nie wyklucza to wycieczki na Karaiby, ale zmiana zawartości kosmetyczki na kwote kilku tysięcy zlotych to jak dla mnie oznaka kompletnej nieumiejętności rządzenia się pieniędzmi. Kosmetyczke mozna wymieniać nie na raz, a stopniowo, w przeciągu kilku miesięcy. Młoda osoba nie potrzebuje silnych kremow czy serum, ktore kosztują drożej niż zwykły krem.

I radzę nie liczyć na to, że kiedyś dziecko odziedziczy pieniądze po ojcu. Pieniądze dziedziczy się po śmierci rodzica. Zresztą za rok z owych pieniędzy może nic nie zostać, więc radzę nieco odkładać, a dopiero później wydawać.




Cytat:
Napisane przez Jacek0x Pokaż wiadomość
posłuchaj, każdy ma swój charakter, mnie takie coś rusza jak ktoś sie obławia i nie wie co zrobić z kasą a innym mógłby pomóc i nic by na tym nie stracił.
Nawiązując, w zasadzie, do wszystkich Twoich postów w tym temacie: mamy rozumieć, że zamiast prezentu na Święta dla swojej TŻetki wpłaciłeś pieniądze, które były na tenże przeznaczony, na wybrany cel charytatywny? bo tyle tu o tym trąbisz, że trzeba pomagać a nie spełniać swoje zachcianki...


Cytat:
Napisane przez paulina150528 Pokaż wiadomość
Może i nie wchodzisz w niczyje życie z buciorami ale sama pozwalasz na wchodzenie w swojeprzez zakładanie chociazby takich wątków.
Dokładnie, dlatego ja wolę się nie zwierzać w necie




A nawiązując jeszcze raz do tematu wątku.
Życie jest tak ulotne, dziś człowiek jest, jutro go nie ma... choroba nie wybiera, pijany kierowca na drodze... i po człowieku.
Więc nie widzę w sumie powodu, by nie cieszyć sie chwilą i nie spełnić od czasu do czasu jakiegoś marzenia czy kaprysu.
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 10:25   #166
escada21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 76
Dot.: pomozcie mam dylemat

dziekuej wszystkim za wypowiedzi ,jak powiedzialam Tż ze sie zrobil taki szum na wizazu z mojego glupiego watku to byl w szoku i zdzwiony na ta nagonke na mnie.

Byc moze zle sprecyzowalam temat watku i opisalam wnim problem ,ale chcialam nakreslic cala nasza sytulacje ,zeby latwiej bylo podjac decyzje to czy tamo. Nie mialo to na celu wzbudzic w was zlosc ,zazdrosci ,czy jeszcze innych negatywnych uczuc w stosunku do mnie . Nie wiem czemu takie zdziwienie ,ze ktos moze duzo zarabiac ,sama moja szwagierka (prawnik ) i szwagier lekarz(ginekolog) zarabiaja kolosalne sumy przez mysl mi nie przeszlo zeby im zazdroscic bo maj to czy tamto ..dorobili sie to maja. Jesli chodzi o wycieczke jest to dla nas spora kwota bo wydac 20 tys w tydzien to jak to powiedziala mama troche glupota stad moje rozmyslenia na co przeznaczyc dana sume .pozytywnie przewidujemy nasza przyszlosc ,poniewaz no jakby to powiedziec wszystko idzie w dobrym kierunku i z miesiaca na miesiac jest coraz lepiej ,wiec czemu niby nie mielibysmy zafundowac sobie odrobine przyjemnoisci luksus.Nie ma tak ,ze wszystkie pieniadze ktore zarabiamy wydajemy na nasze widzi mi sie i zachcianki ,kasa jest racjonalnie wydawana i inestowana w firmy ,odkladana na konto itp itd .A co do wycieczek ,chcielismy jechac gdzies tu blisko w marcu ,ale teraz w egipcie ,tunezji ,turcji ,grecji itp itd szlu nie ma w temperaturach od 20-25 stopni a woda ma niecale 20 -wiec nawet sie kapac nie idze -stad wybor kraju egzotycznego.
escada21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 10:33   #167
escada21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 76
Dot.: pomozcie mam dylemat

Cytat:
Napisane przez Eva ID Pokaż wiadomość
Uprzejmie donosze, ze mieszkam w Emiratach i sa tu Hotele nawet 7* gwiadkowe.


Przyklad: http://www.burj-al-arab.com/ w Dubaju


i w Abu Dhabi tez 7* ale klasa LUX, czyli prawie 8* http://www.emiratespalace.com/en/home/index.htm


Mieszkajac tutaj tez mozna miec dylematy.... dzisiaj isc na plaze (+26 C), czy do pracy ? W pewnym sensie wiec Cie rozumiem.


Autorko watku ja radze aby ograniczyc zakupy kosmetykow i skupic sie na sprawach naprawde waznych.

Skoro mozecie wydac ok 20 tys na wyjazd, to sadze, ze mozna spokojnie pojechac i odpoczac na Karaibach, chociaz ja osobiscie wole Maledivy, mozna tam naprawde wypoczac z dala od zgielku.

nad Dubajem sie tez zastanwilismy ,zwlaszcza spodbal nam sie jeden hotel ze zjezdzalniami ,ale ceny przerzajace ,chyba zeby pcozekac na last minute .Ja od zawsze bylam napalona na Malediwy i bylam przekonana ,ze jesli kiedykolwiek bede miala gdzies daleko poleciec to bedzie ten kraj ,ta woda...rafy koralowe,ale odradzila nam pani w biorze ,ze jest tam poprostu "nudno" -jest sie zamknietym na malej wysepce ,bez zadnych atrakcji -typu wyjsc sobie na miasto ,zbytnio zwiedzac nie ma co -wiec zrezygnowalismy.
escada21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 10:38   #168
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: pomozcie mam dylemat

Jestem w szoku tą nagonką. Dlaczego tak atakujecie dziewczynę? Co złego jest w kupowaniu kosmetyków, czy jechaniu na wycieczkę. Ludziom wskoczyły dodatkowe pieniądze, uważają, że należy im się odrobina szaleństwa i skoro tak uważają, to tylko i wyłącznie ich sprawa.
Dlaczego nikt nie naskakuje na Wizażanki z wątku "Jak wyglądacie"? Chwali się jedna przez drugą swoją śliczną buźką, sylwetką, a przecież przeciętna Wizażanka na pewno nie jest aż tak śliczna, przecież większość ma jakieś kompleksy, może im być przykro, że nie są takie piękne.
Czemu nie ma takiej nagonki na Wizażanki, które pokazują jakim jeżdżą autem, przecież wiele z nas nie stać na takie samochody. Czemu nie ma nagonki na Wizażanki z Bizneswoman, kiedy takie bezrobocie w Polsce, czemu nikt nie pyta oburzony "ciekawe skąd masz taką fajną pracę, jak takie bezrobocie".
Nooo ludzie, pomyślcie trochę, niż zaczniecie pisać takie bzdury i posty przesiąknięte jadem, że aż naprawdę boli jak się to czyta- skąd w ludziach tyle goryczy?
Dziewczyna zadała proste pytanie, nie prosiła o analizę swojego życia (swoją drogą teksty o jej wieku, partnerze, wpadce itd. świadczą tylko o zupełnym braku kultury i wyobraźni adwersarzy i są naprawdę poniżej jakiejkolwiek krytyki).
Nie mam 17 tys. na szaleństwa, podobnie jak Ty escado wychowuję dziecko, tylko w tej chwili jestem w trakcie szukania pracy. Gdyby mi jednak wpadła kasa, którą mogłabym wydać na same zachcianki, wybrałabym wycieczkę, bo takie wyprawy pamięta się do końca życia i gdyby np. kiedyś nie było Was już na to stać, to zawsze będą fajne wspomnienia.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 10:45   #169
Hvid
Zakorzenienie
 
Avatar Hvid
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: pomozcie mam dylemat

Cytat:
Napisane przez escada21 Pokaż wiadomość
mamy okazje leciec na karaiby na 7 dni a Dominikane we dwoje z Tż wycieczka wyjdzie nas kolo 17 tys jak nie wiecej ...mielismy leciec w marcu . Stwierdzilismy ,ze sa to kolosalne pieniadze ,nie musielismy je odkladac (mąz proawadzi kilka dzialalnosci ktore od niedawna przynosza wielkie dochody) ale wciaz sa wydatki ...to dzialka pod dom ,to samochod dla mnie itp itd. . Ja obecnie nie zarabiam (wychowuje dziecko)i powiedzmy na zachicianki oczywiscie bez przegiec dostaje od Tż sa to kwoty od 200-600zl miesiecznie .Ja przez wizaż oszalalam ,siedze tu bardzo czesto ,tworze listy kosmetyczne ,perfumow no i normalnie wpadlam w obsesje kupowania.Mam dwie listy jedna na kosmetyki druga na perfumy calkowity koszt to ponad 4 tys zlotych -jakbym chciala je spelnic od zaraz .Moj facet chce sobie otworzyc silownie(tzn u siebie w firmie tylko dla siebie) i potrzebuje kasy na sprzet ....i zastanwiamy sie czy nie wydac tych pieniedzy na inne przyjmnosci ,ja wkoncu wykupilam bym obie listy on by wzial 1 tys na silownie ja 4 tys na moje widzimisie ,a 5 tys -bysmy odlozyli na jakas tansza i blizsza wycieckze latem... . czyli wyszloby nas to ok 10tys ..niedosc ze taniej to i fajnie ..ale czy fajniej niz wakacje na karaibach to nie wiem...ehhh co byscie wybraly pomozcie sie zdecdyować .
Wasze pieniadze, wiec macie prawo robic z nimi to, co chcecie. Pytasz nas o opinie, pozwole sobie zatem wyrazic swoja.
Ja wybralabym wycieczke. Podroze maja to do siebie, ze daja nam cos, co jest niewymierne w sensie materialnym, ale wzbogacaja nas wewnetrznie, pozostaje po nich mnostwo wspomnien. Oczywiscie pisze to ze swojego punktu widzenia. Dla mnie podroze sa bezcenne, wiec moja wypowiedz jest jak najbardziej subiektywna.
Hvid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-06, 10:50   #170
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: pomozcie mam dylemat

Cytat:
Napisane przez escada21 Pokaż wiadomość
nad Dubajem sie tez zastanwilismy ,zwlaszcza spodbal nam sie jeden hotel ze zjezdzalniami ,ale ceny przerzajace ,chyba zeby pcozekac na last minute .Ja od zawsze bylam napalona na Malediwy i bylam przekonana ,ze jesli kiedykolwiek bede miala gdzies daleko poleciec to bedzie ten kraj ,ta woda...rafy koralowe,ale odradzila nam pani w biorze ,ze jest tam poprostu "nudno" -jest sie zamknietym na malej wysepce ,bez zadnych atrakcji -typu wyjsc sobie na miasto ,zbytnio zwiedzac nie ma co -wiec zrezygnowalismy.
Nie wiem w jakim wieku jest Wasze dziecko, ale skoro chcecie jechac z nim, to Dubai jest dobrym miejscem na wypoczynek.

Jest Wild Wadi World i mozna z niego nie wychodzic calymi dniami.

http://www.wildwadi.com/

Co do Maledivow, tam warto jechac tylko we dwoje, jest to miejsce odludne i tak jak pisalam wczesniej daleko od zgielku miasta, tam sie wypoczywa naprawde.

Mozna tez pojechac do Malezji, bo tam mozna zwiedzic Kuala Lumpur i przeleciec sie na Borneo, zapewniam, ze wyjazd jest ciekawszy niz Karaiby.

Poza tym wybiarajac sie na Karaiby, mozna wziac pod uwage Rejsy Statkiem i wtedy zwiedzic kilka miast po drodze.

__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 11:01   #171
Afra86
Zakorzenienie
 
Avatar Afra86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 493
Dot.: pomozcie mam dylemat

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Jestem w szoku tą nagonką. Dlaczego tak atakujecie dziewczynę? Co złego jest w kupowaniu kosmetyków, czy jechaniu na wycieczkę. Ludziom wskoczyły dodatkowe pieniądze, uważają, że należy im się odrobina szaleństwa i skoro tak uważają, to tylko i wyłącznie ich sprawa.
Dlaczego nikt nie naskakuje na Wizażanki z wątku "Jak wyglądacie"? Chwali się jedna przez drugą swoją śliczną buźką, sylwetką, a przecież przeciętna Wizażanka na pewno nie jest aż tak śliczna, przecież większość ma jakieś kompleksy, może im być przykro, że nie są takie piękne.
Czemu nie ma takiej nagonki na Wizażanki, które pokazują jakim jeżdżą autem, przecież wiele z nas nie stać na takie samochody. Czemu nie ma nagonki na Wizażanki z Bizneswoman, kiedy takie bezrobocie w Polsce, czemu nikt nie pyta oburzony "ciekawe skąd masz taką fajną pracę, jak takie bezrobocie".
Nooo ludzie, pomyślcie trochę, niż zaczniecie pisać takie bzdury i posty przesiąknięte jadem, że aż naprawdę boli jak się to czyta- skąd w ludziach tyle goryczy?
Dziewczyna zadała proste pytanie, nie prosiła o analizę swojego życia (swoją drogą teksty o jej wieku, partnerze, wpadce itd. świadczą tylko o zupełnym braku kultury i wyobraźni adwersarzy i są naprawdę poniżej jakiejkolwiek krytyki).

Bardzo dobrze napisane!
__________________
"Hello, I'm Edward Cullen"
Afra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 11:03   #172
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: pomozcie mam dylemat

Jeśli miałabyś wziąć kredyt, żeby na tą wycieczkę pojechać, to owszem - uważam że byłaby to głupota. Jeśli mieszkałabyś z rodziną kątem u rodziców, a jeździła po świecie za ciężkie pieniądze - też bym powiedziała, że to głupota. Ale masz pieniądze, które nie są niezbędne na inny cel i jeśli naprawdę macie ochotę pojechać - jedźcie. Zawsze warto mieć jakieś oszczędności, piszesz, że odkładacie na konto, więc ok. Niektórzy przeginają w drugą stronę, ciesząc się z tego, że suma na koncie rośnie, w ogóle nie korzystając z owoców pracy całego życia (nie mówię tutaj o spłukaniu się do zera w kasynie). Rajcują się cyferkami, a przecież pieniądze nie są wartością samą w sobie.
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 11:08   #173
mary poziomkowa
Zakorzenienie
 
Avatar mary poziomkowa
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Nigdziebądź
Wiadomości: 3 847
Dot.: pomozcie mam dylemat

Nie masz co robic z kasą? Dylematy? Problemy? Spory? Waśnie?

To ja! Ciocia Dobra Rada


Na Twoim miejscu kupiłabym kosmetyki za 1000, mężowi odradziła nowe biznesy i dała 1000 na DROBNE wydatki, a resztę dała na Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Na wakacje pojedziecie sobie za rok I po dylemacie
__________________
Nutka-Hanutka is in town <3 03.05.2011

Janutek is coming to town <3

vege!
mary poziomkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 11:11   #174
escada21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 76
Dot.: pomozcie mam dylemat

Cytat:
Napisane przez mary poziomkowa Pokaż wiadomość
Nie masz co robic z kasą? Dylematy? Problemy? Spory? Waśnie?

To ja! Ciocia Dobra Rada


Na Twoim miejscu kupiłabym kosmetyki za 1000, mężowi odradziła nowe biznesy i dała 1000 na DROBNE wydatki, a resztę dała na Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Na wakacje pojedziecie sobie za rok I po dylemacie
z robienia nowych interesow to raczej nie zrezygnujemy no a z wycieczki zobaczymy ,mamy jeszcze czas pomyslimy
escada21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 11:44   #175
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: pomozcie mam dylemat

Cytat:
Napisane przez escada21 Pokaż wiadomość
mamy okazje leciec na karaiby na 7 dni a Dominikane we dwoje z Tż wycieczka wyjdzie nas kolo 17 tys jak nie wiecej ...mielismy leciec w marcu . Stwierdzilismy ,ze sa to kolosalne pieniadze ,nie musielismy je odkladac (mąz proawadzi kilka dzialalnosci ktore od niedawna przynosza wielkie dochody) ale wciaz sa wydatki ...to dzialka pod dom ,to samochod dla mnie itp itd. . Ja obecnie nie zarabiam (wychowuje dziecko)i powiedzmy na zachicianki oczywiscie bez przegiec dostaje od Tż sa to kwoty od 200-600zl miesiecznie .Ja przez wizaż oszalalam ,siedze tu bardzo czesto ,tworze listy kosmetyczne ,perfumow no i normalnie wpadlam w obsesje kupowania.Mam dwie listy jedna na kosmetyki druga na perfumy calkowity koszt to ponad 4 tys zlotych -jakbym chciala je spelnic od zaraz .Moj facet chce sobie otworzyc silownie(tzn u siebie w firmie tylko dla siebie) i potrzebuje kasy na sprzet ....i zastanwiamy sie czy nie wydac tych pieniedzy na inne przyjmnosci ,ja wkoncu wykupilam bym obie listy on by wzial 1 tys na silownie ja 4 tys na moje widzimisie ,a 5 tys -bysmy odlozyli na jakas tansza i blizsza wycieckze latem... . czyli wyszloby nas to ok 10tys ..niedosc ze taniej to i fajnie ..ale czy fajniej niz wakacje na karaibach to nie wiem...ehhh co byscie wybraly pomozcie sie zdecdyować .
Wiesz co...ja to bym się wstydziła mojemu facetowi przedstawiać takie "dylematy" a co dopiero na publicznym forum
Ale skoro chcesz znać moją opinię to uważam, że zachowujesz się jak rozkapryszone dziecko, które musi mieć natychmiast to na co ma ochotę. Przecież te kosmetyki możesz sobie kupić w ciągu jakiegoś tam czasu, nie zaraz, już. W ogóle pewna jesteś wyboru, znasz te zapachy na które się nagrzałaś ? Bo możesz wtopić kasę kupując w ciemno, pod wpływem impulsu.
Echh...chciałabym mieć takie "dylematy". A może Twojemu facetowi bardzo zleży na tej wyciecze, jego zdanie jest ważniejsze niż nasze wywody. Z nim pogadaj.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 11:52   #176
escada21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 76
Dot.: pomozcie mam dylemat

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Wiesz co...ja to bym się wstydziła mojemu facetowi przedstawiać takie "dylematy" a co dopiero na publicznym forum
Ale skoro chcesz znać moją opinię to uważam, że zachowujesz się jak rozkapryszone dziecko, które musi mieć natychmiast to na co ma ochotę. Przecież te kosmetyki możesz sobie kupić w ciągu jakiegoś tam czasu, nie zaraz, już. W ogóle pewna jesteś wyboru, znasz te zapachy na które się nagrzałaś ? Bo możesz wtopić kasę kupując w ciemno, pod wpływem impulsu.
Echh...chciałabym mieć takie "dylematy". A może Twojemu facetowi bardzo zleży na tej wyciecze, jego zdanie jest ważniejsze niż nasze wywody. Z nim pogadaj.
Nie wiem czemu mialabym sie wstydzic ,pozatym to wspolny dylemat ,nie tylko ja mam watpliwosci .My jestesmy e soba szczerzy i otwarci ,dokladnie mowimy o swoich potrzebach . Nie jestesmy przeciez tylko parą ale tworzymy rodzine ,mamy dziecko ..to tez co innego.

czy zalezy mu na wycieczce wczoraj powiedzial mi ,ze to ja decyduje i mam zrobic tak ,zeby to ja byla szczeliwa i kazda moja decyzja bedzie dla niego odpowiednia(bo dla niego najwazniejsze jest moje szczescie) tyle ze ja nie lubie decydowadc ,tymabrdziej za dwojga.

Edytowane przez escada21
Czas edycji: 2009-01-06 o 11:59
escada21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 12:02   #177
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: pomozcie mam dylemat

Cytat:
Napisane przez escada21 Pokaż wiadomość
Nie wiem czemu mialabym sie wstydzic ,pozatym to wspolny dylemat ,nie tylko ja mam watpliwosci .My jestesmy e soba szczerzy i otwarci ,dokladnie mowimy o swoich potrzebach . Nie jestesmy przeciez tylko parą ale tworzymy rodzine ,mamy dziecko ..to tez co innego.

czy zalezy mu na wycieczce wczoraj powiedzial mi ,ze to ja decyduje i mam zrobic tak ,zeby to ja byla szczeliwa i kazda moja decyzja bedzie dla niego odpowiednia(bo dla niego najwazniejsze jest moje szczescie) tyle ze ja nie lubie decydowadc ,tymabrdziej za dwojga.
No to skąd my tu mamy wiedzieć co Ciebie uszczęśliwi ? Wiesz to tylko Ty. W czym problem. Dalej nie rozumiem.
Skoro masz wolną rękę to decyduj co wolisz.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 13:12   #178
szien
Wtajemniczenie
 
Avatar szien
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 2 366
Dot.: pomozcie mam dylemat

Cytat:
Napisane przez escada21 Pokaż wiadomość
mamy okazje leciec na karaiby na 7 dni a Dominikane we dwoje z Tż wycieczka wyjdzie nas kolo 17 tys jak nie wiecej ...mielismy leciec w marcu . Stwierdzilismy ,ze sa to kolosalne pieniadze ,nie musielismy je odkladac (mąz proawadzi kilka dzialalnosci ktore od niedawna przynosza wielkie dochody) ale wciaz sa wydatki ...to dzialka pod dom ,to samochod dla mnie itp itd. . Ja obecnie nie zarabiam (wychowuje dziecko)i powiedzmy na zachicianki oczywiscie bez przegiec dostaje od Tż sa to kwoty od 200-600zl miesiecznie .Ja przez wizaż oszalalam ,siedze tu bardzo czesto ,tworze listy kosmetyczne ,perfumow no i normalnie wpadlam w obsesje kupowania.Mam dwie listy jedna na kosmetyki druga na perfumy calkowity koszt to ponad 4 tys zlotych -jakbym chciala je spelnic od zaraz .Moj facet chce sobie otworzyc silownie(tzn u siebie w firmie tylko dla siebie) i potrzebuje kasy na sprzet ....i zastanwiamy sie czy nie wydac tych pieniedzy na inne przyjmnosci ,ja wkoncu wykupilam bym obie listy on by wzial 1 tys na silownie ja 4 tys na moje widzimisie ,a 5 tys -bysmy odlozyli na jakas tansza i blizsza wycieckze latem... . czyli wyszloby nas to ok 10tys ..niedosc ze taniej to i fajnie ..ale czy fajniej niz wakacje na karaibach to nie wiem...ehhh co byscie wybraly pomozcie sie zdecdyować .
samego wątku nie skomentuję

jedna rzecz mnie rozśmieszyła. 17 tyś za 7 dni na Dominikanie? nie za drogo?
albo ściemniasz albo ktoś z was żarty stroji. Znajomy był na Dominikanie rok temu. Był tam 2 tyg., hotel 4*, wszystko "all inclusive" (do tego wliczony każdy alkohol), wycieczki i przelot pierwszą klasą. Za wszysko zapłacił jakieś 6 tyś.
__________________

I'm so glamorous, I piss glitter!

szien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 13:19   #179
escada21
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 76
Dot.: pomozcie mam dylemat

Cytat:
Napisane przez szien Pokaż wiadomość
samego wątku nie skomentuję

jedna rzecz mnie rozśmieszyła. 17 tyś za 7 dni na Dominikanie? nie za drogo?
albo ściemniasz albo ktoś z was żarty stroji. Znajomy był na Dominikanie rok temu. Był tam 2 tyg., hotel 4*, wszystko "all inclusive" (do tego wliczony każdy alkohol), wycieczki i przelot pierwszą klasą. Za wszysko zapłacił jakieś 6 tyś.
to proasze bardzo jak mi znajdziesz taka oferte to bede cie po nogach calować ,pozatym rok temu wycieczki byly duzo tańsze .Moze zapytaj swojego kolege z jakim biorem lecieli ,ze taka OKAZJA bo ja jak dodtad zyje nie widzialam wycieczki na odminikane do 4 * hotelu z allinclusive za 6 tysiecy troche smieszne ,ale jak mi znajdziesz taka wycieczke to uwierze
escada21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 13:27   #180
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: pomozcie mam dylemat

Ceny pobytu na Dominikanie sa oparte na terminie w jakim sie tam jedzie, jesli ktos koniecznie musi zobaczyc Dominikane, to moze pojechac w porze deszczowej i wtedy bedzie tanio, natomiast wyjazd w sezonie hot, potrafi byc drozszy nawet kilka razy.

Standardy hoteli 4+ i 5* tez sie miedzy soba roznia.

Roznica moze byc tez w cenie nawet w tym samym hotelu, bo to zalezy od pokoju.

To tak gwoli wyjasnienia roznicy w cenach.

Mysle, ze na forum Podroze mozna przeczytac wiecej na ten temat.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:55.