Laserowa korekta wady wzroku - Strona 77 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-02-28, 18:59   #2281
Saori89
Raczkowanie
 
Avatar Saori89
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Gosica82 Pokaż wiadomość
Refraktometr nie jest przystosowany do badania wzroku u osób po LKW, więc takie badanie nie jest miarodajne. Mi zawsze wychodzi 0,25-0,5 D, a na tablicy czytam wszystkie rzędy
Pytałam ponieważ po tygodniu od zabiegu femtolasik wyszła mi mała wada na obydwu oczach od 0,25 do 0,50 (nadzwroczność i astgmatyzm).
Miałam korygowany astygmatyzm i krótkowzroczność (teraz wyszedł mi mały PLUS, nie MINUS).
Ogólnie oczy bardzo mi się męczą w pomieszczeniach i przy sztucznym świetle (mija 2 tydzień od zabiegu). Z daleka widzę bardzo dobrze, gorzej z średnimi i bliskimi odległościami.
Zastanawiam się czy ktoś miał podobnie. Mam na razie nadzieję, że to minie z czasem Bo na razie dość daleko mi do 100% normalnego funkcjonowania.

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:54 ----------

Cytat:
Napisane przez kmff Pokaż wiadomość
Po zabiegu z około -6,00 na obu oczach zeszło mi do +0,25 na lewym i 0,00 na prawym. Na wizycie kontrolnej po 2 latach wyszło mi 0,00 na lewym i +0,75 na prawym, ale widziałem wszystko jak wcześniej - lekarka uzasadniało to suchym okiem lub zakrzywieniem rogówki/kształtu oka (nie pamiętam dokładnie).

Dopiero po ponad 2 latach zauważyłem zmianę w jakości widzenia, bo około pół roku temu poczułem pogorszenie (tak naprawdę głównie powiększył się efekt halo, w dzień nie widzę różnicy). Trzy miesiące temu byłem na kontroli po 3 latach i wyszło 0,00 na lewym oku oraz -0,25 na prawym, czyli wszystko zeszło -0,25 na przestrzeni 3 lat.
.
Mimo tego nie używasz niczego do korekcji wzroku? Nie jest to aż tak uciażliwe?
Zastanawia mnie czy często przy korekcji MINUSÓW zostaje się z małym PLUSEM. Hmm...

Edytowane przez Saori89
Czas edycji: 2020-02-28 o 19:00
Saori89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 20:30   #2282
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja bym wolała zachować lekki minus ale ja już koło 40-tki jestem i potrzebuję precyzyjnie widzieć bliż.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 20:37   #2283
Gosica82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 62
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Saori89 Pokaż wiadomość
Pytałam ponieważ po tygodniu od zabiegu femtolasik wyszła mi mała wada na obydwu oczach od 0,25 do 0,50 (nadzwroczność i astgmatyzm).
Miałam korygowany astygmatyzm i krótkowzroczność (teraz wyszedł mi mały PLUS, nie MINUS).
Ogólnie oczy bardzo mi się męczą w pomieszczeniach i przy sztucznym świetle (mija 2 tydzień od zabiegu). Z daleka widzę bardzo dobrze, gorzej z średnimi i bliskimi odległościami.
Zastanawiam się czy ktoś miał podobnie. Mam na razie nadzieję, że to minie z czasem Bo na razie dość daleko mi do 100% normalnego funkcjonowania. [COLOR="Silver"]
Mnie za każdym razem wychodzi inna wada szczątkowa na badaniu komputerowym (raz plus, raz minus), ale nawet optometrystka nie przywiązuje do tego uwagi, bo ważniejsze jest widzenie w praktyce czyli ile rzędów przeczytasz nie sugerowałabym się tym, że wychodzi Ci mały plus na autorefraktometrze.

Przy korekcji krótkowzroczności to normalne, że widzi się gorzej z bliska. Ja też byłam przerażona, miałam problem z regulacją brwi, a w pracy musiałam odsunąć monitor i bałam się, że tak mi zostanie Oko musi się przyzwyczaić, a mięśnie nauczyć innej pracy. Po kilku tygodniach widzenie z bliska wraca do normy
Gosica82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-28, 21:06   #2284
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dla mnie problemem jest, że oni w gabinetach nie mają małych czcionek w tych próbnikach.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 08:14   #2285
Anex
Rozeznanie
 
Avatar Anex
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 963
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Anex Pokaż wiadomość
Czy w Optegrze jak się nie zakwalifikuje do zabiegu albo wyjdzie, że mam jakaś chorobę oczu, to dostanę te wyniki do reki, czy jeszcze raz będę musiała je wykonywać już nie jako kwalifikacje do zabiegu?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Niepotrzebnie bałam sie, że coś mi wyjdzie typu początki jaskry, zaćmy. Zaćma to w mojej rodzinie bardzo częsta przypadłość, oczywiscie wspomniałam o tym w ankiecie przed wizytą u lekarza.W badaniach nie wyszło mi nic niepokojącego. Zakwalifikowałam się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Anex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 11:57   #2286
kmff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 35
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Saori89 Pokaż wiadomość
Mimo tego nie używasz niczego do korekcji wzroku? Nie jest to aż tak uciażliwe?
Zastanawia mnie czy często przy korekcji MINUSÓW zostaje się z małym PLUSEM. Hmm...
Nie, nie używam niczego. W dzień nie zauważam problemów ze wzrokiem, w nocy mam lekkie halo, ale jest ono na tyle nieuciążliwe, że nawet podczas jazdy samochodem mi to nie przeszkadza i wszystko widzę poprawnie. Może to też kwestia przeskoku widzenia sprzed korekcji i po korekcji, bo z okolic -6,0 przeszedłem do okolic 0,0.

A co do korekcji z minusa na plus - mi pani doktor, która robiła korekcję, powiedziała, że przy korekcji właśnie celowała w 0, ewentualnie leciutki plus, bo po zabiegu wada z powrotem powoli zaczyna wracać (stąd ten -0,5 na 5 lat), więc np. przy pozostawieniu lekkiego minusa wada by się powiększyła jeszcze bardziej. Ale najbardziej prawdopodobne wydaje się to, że taka decyzja jest podejmowana indywidualnie pod kątem danego pacjenta.
kmff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-02-29, 13:29   #2287
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Mnie mówią, że w moim przypadku jest większe prawdopodobieństwo przejścia na plusa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-02, 11:48   #2288
Saori89
Raczkowanie
 
Avatar Saori89
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

W sumie to mam jeszcze jedno pytanie.
Jak długo utrzymywało się wam po zabiegu zaczerwienienie oczu?

W większości rozlane zaczerwienia z gałki ocznej mi zeszły (ewentualnie zostały lekkie szczątkowe), jednak zastanawia mnie jedno nietypowe. Ok. 1cm kreska, wygląda jakby cięta nożem, wzdłuż tęczówki, jest od samego początku taka sama i w ogóle nie blaknie ani się nie zmniejsza (dzisiaj mija 2 tydzień). Może to też złudzenie optyczne ale im bardziej na nią patrzę tym bardziej mam wrażenie, że przez nią moja tęczówka nie jest idealnie okrągła ;P
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200302_124529.jpg (39,1 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200302_123618.jpg (69,8 KB, 36 załadowań)
Saori89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-02, 18:14   #2289
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Saori89 Pokaż wiadomość
W sumie to mam jeszcze jedno pytanie.
Jak długo utrzymywało się wam po zabiegu zaczerwienienie oczu?

W większości rozlane zaczerwienia z gałki ocznej mi zeszły (ewentualnie zostały lekkie szczątkowe), jednak zastanawia mnie jedno nietypowe. Ok. 1cm kreska, wygląda jakby cięta nożem, wzdłuż tęczówki, jest od samego początku taka sama i w ogóle nie blaknie ani się nie zmniejsza (dzisiaj mija 2 tydzień). Może to też złudzenie optyczne ale im bardziej na nią patrzę tym bardziej mam wrażenie, że przez nią moja tęczówka nie jest idealnie okrągła ;P
masz bliznę na tzn; ''corneal limbus'' czyli rąbku rogówki od pierścienia ssącego dlatego bardzo dobrze zauważyłaś że wtedy rogówka wydaje się być nie okrągła tylko " zacięta kantem'' to jest tylko takie wrażenie bo blizna zasłania okrągłość rogówki (blizna jest biała nie przeźroczysta ) mam identycznie po 3 latach femtolasika jak chcesz wyśle ci zdjęcie ? u mnie tak
zostało. Jesteś bardzo spostrzegawcza

Edytowane przez makitatymbark
Czas edycji: 2020-03-02 o 22:52
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-07, 14:14   #2290
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Myślicie, że wskazane jest odłożenie zabiegu ze względu na koronawirusa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-13, 19:22   #2291
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Sorry za zwlokę nie zauważyłem prywatnej wiadomości. Sorry za jakość jakoś nie umiem inaczej zrobić zdjęcia. Co do twojej blizny może troszeczkę źle się wyraziłem bo blizna jest czerwona ale masz biały naciek na rąbku rogówki który ja nazywam blizną blizna = naciek i dlatego optycznie rogówka wydaje ci się że jest nieokrągła, blizny, nacieki zostają nie goją się,ale rąbek rogówki w żaden sposób nie odpowiada za widzenie dlatego nie masz się czym przejmować .Jeżeli chodzi o overcoorection- prze korygowanie do plusa, tak jak ci pisali autorefraktometr nie jest w ogóle dokładnym urządzeniem i tak naprawdę nie wiadomo ile tego plusa masz bo możesz mieć nawet +1.5 a to już będzie ci znacząco przeszkadzać, potem pojawia się spazm akomodacji itp aj nie chce mi się już rozpisywać , jeżeli ci to nie ustąpi będzie dalej ci przekazać szukaj optyka lub okulisty z retinoskopem i poproś o takie badanie. To badanie bez względu czy miałaś zabieg czy nie BYŁO JEST I BĘDZIE najprostszym i najdokładniejszym tu nie ma mowy o pomyłce sposobem wyznaczenia błędu refrakcji ( koszt to około 40zł) A autorefraktometru używa się tylko bo szybciej następny i następny. Pacjent z wady minusowej do wady plusowej w życiu się nie przyzwyczaj a odwrotnie już tak. Masz linka jak wygląda retinosopia. Jak masz jeszcze pytania to pisz. Pozdrawiam

https://www.youtube.com/watch?v=ezOoPKZwNDk&t=389s
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg blizna.jpg (25,2 KB, 29 załadowań)

Edytowane przez makitatymbark
Czas edycji: 2020-03-13 o 19:59
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-13, 19:28   #2292
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Myślicie, że wskazane jest odłożenie zabiegu ze względu na koronawirusa?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Większość większych klinik sama odwołuje zabiegi osobiście bym się wstrzymał z zabiegiem
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-13, 20:59   #2293
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Przede mną jeszcze jedna wizyta w ramach kwalifikacji i zastanawiam się czy jej nie przesunąć ale będzie się to wiązać z kolejnym zakupem soczewek, które w dodatku kiepsko toleruję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-14, 20:43   #2294
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Przede mną jeszcze jedna wizyta w ramach kwalifikacji i zastanawiam się czy jej nie przesunąć ale będzie się to wiązać z kolejnym zakupem soczewek, które w dodatku kiepsko toleruję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ciężko powiedzieć przykładowo Vidium Medica, Oko Laser przekłada zabiegi a Optegra nie .Osobiście kwalifikacji bym nie przekładał ale sam zabieg no ciężko powiedzieć niby nie ma nic wspólnego z oczami ale dmuchałbym na zimne
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-17, 15:55   #2295
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Przede mną jeszcze jedna wizyta w ramach kwalifikacji i zastanawiam się czy jej nie przesunąć ale będzie się to wiązać z kolejnym zakupem soczewek, które w dodatku kiepsko toleruję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
przesunelabym i wizyte kwalif i zabieg.
nie wiesz kto byl przed toba, koronawirus zostaje na metalowych elementach do kilku godz, w powietrzu do 3h, nie ryzykowalabym. jesli mozemy siedziec w domu, unikac wychodzenia na zewnatrz jak najbardziej sie da - to bym sie do tego stosowala zebysmy nie byli drugimi Wlochami w "walce" z koronawirusem
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-19, 16:14   #2296
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Zabieg na pewno przesunę ale nie wiem co z tą wizytą. Jestem w trakcie kwalifikacji zaczętej w styczniu i boję się, że mi przepadnie (ważna 3 miesiące). Nawet nie boję się samego zarażenia się tylko, że starczy że u kogoś z personelu lub pacjentów coś wykryją i trafię na kwarantannę. Dziwię się w sumie, że klinika nie zamknie się dla własnego dobra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-29, 09:46   #2297
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Zabieg na pewno przesunę ale nie wiem co z tą wizytą. Jestem w trakcie kwalifikacji zaczętej w styczniu i boję się, że mi przepadnie (ważna 3 miesiące). Nawet nie boję się samego zarażenia się tylko, że starczy że u kogoś z personelu lub pacjentów coś wykryją i trafię na kwarantannę. Dziwię się w sumie, że klinika nie zamknie się dla własnego dobra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hej! Mnie zakwalifikowali jakoś 4 czy 5 lutego i miałam mieć zabieg 9 marca, niestety musiałam sobie przełożyć na 16 marca - odwołano, bo syn lekarki, która miała przeprowadzić, miał wysoką gorączkę, więc ze względów bezpieczeństwa odwołali. Powiedzieli mi, że może 23 się uda, niestety w niedzielę kontaktowali się ze mną, że wszystkie zabiegi, operacje tego typu, jeśli nie są konieczne, są odwoływane.
Mam nadzieję, że w kwietniu się uda ;(
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-31, 18:28   #2298
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Mnie kazali dzwonić najwcześniej po świętach w sprawie terminu zabiegu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-12, 02:16   #2299
10713a810715fa7531a093b9c1359b98394296d3_60207f023a7c0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 19
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

kurcze czyli, że po laserowej korekcie możliwe, ze zostanie widoczne nacięcie? To się nie wygoi?

mam wade -0.5 na lewe i prawe oko. Wada niby mała ale bardzo uciążliwa zlwaszcza, ze pracuje w nocy. w okularach sie strasznie nie lubie, soczewki ciezko mi dopasowac. Myslicie, ze warto robić zabieg na taką małą wade?
10713a810715fa7531a093b9c1359b98394296d3_60207f023a7c0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-04-12, 23:50   #2300
Saori89
Raczkowanie
 
Avatar Saori89
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

[1=10713a810715fa7531a093b 9c1359b98394296d3_60207f0 23a7c0;87743788]kurcze czyli, że po laserowej korekcie możliwe, ze zostanie widoczne nacięcie? To się nie wygoi?

mam wade -0.5 na lewe i prawe oko. Wada niby mała ale bardzo uciążliwa zlwaszcza, ze pracuje w nocy. w okularach sie strasznie nie lubie, soczewki ciezko mi dopasowac. Myslicie, ze warto robić zabieg na taką małą wade?[/QUOTE]Osobiście bałabym się korygować tak małą wadę. Zwłaszcza, że skutków ubocznych jest bardzo długa lista. W sumie na Twoim miejscu najbardziej bym się bała tego, że nabawię się astygmatyzmu. Podobno gdy ktoś koryguje tylko krótkowzroczność czy dalekowzrocznosc czasami się to zdarza i to chyba nie aż tak rzadko. Bałabym się więc tego, że mogę skończyć z jeszcze gorszą wada niż początkowa.
Wspominasz też, że pracujesz często nocą, a chyba jednym z najczęstszych skutków ubocznych po laserowej korekcji wzroku jest m.in.efekt halo czyli poświaty (np. wokół źródeł światła). Efekt ten oczywiście najbardziej odczuwalny jest w nocy.
Osobiście na razie tego nie doświadczyłam, jednak mam wrażenie, że gorzej mi się czyta, np. białe napisy na ciemnym tle (zwłaszcza moim słabszym lewym okiem). Wtedy rzeczywiście czasami może pojawia się poświata.

Ja miałam korygowana dość duża krótkowzroczność i astygmatyzm, więc jak już to zostanie mi najwyżej wada szczątkowa ale cel był taki żeby usunąć i to i to (licze, że tak się stanie).

Po prawie 2 miesiecach od zabiegu Mojoe obserwacje są następujące.
Uczucie ciała obcego, suchości, pieczenia, itp. dyskomfortu - brak (lub bardzo rzadko przejściowo).
Widzenie prawym okiem - bardzo dobre.
Widzenie lewym okiem - dobre. Z szansa na poprawę. Wydaje mi się, że jest lepiej niż np. miesiąc temu.
Rana z prawego oka zeszła mi dopiero po ok. 40 dni od zabiegu (zdjęcia wrzucałam kilka postów wcześniej).

Od kilku dni zaczęłam ćwiczyć ostrość wzroku. Znalazłam jakieś ćwiczenia w Internecie i wykonuje je w domu.
Jakie macie opinie o tych ćwiczeniach? Myślicie, że warto? Jeżeli tak, to może jakieś konkretne?

Edytowane przez Saori89
Czas edycji: 2020-04-12 o 23:58
Saori89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 16:57   #2301
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Saori89 Pokaż wiadomość
Osobiście bałabym się korygować tak małą wadę. Zwłaszcza, że skutków ubocznych jest bardzo długa lista. W sumie na Twoim miejscu najbardziej bym się bała tego, że nabawię się astygmatyzmu. Podobno gdy ktoś koryguje tylko krótkowzroczność czy dalekowzrocznosc czasami się to zdarza i to chyba nie aż tak rzadko. Bałabym się więc tego, że mogę skończyć z jeszcze gorszą wada niż początkowa.
Wspominasz też, że pracujesz często nocą, a chyba jednym z najczęstszych skutków ubocznych po laserowej korekcji wzroku jest m.in.efekt halo czyli poświaty (np. wokół źródeł światła). Efekt ten oczywiście najbardziej odczuwalny jest w nocy.
Osobiście na razie tego nie doświadczyłam, jednak mam wrażenie, że gorzej mi się czyta, np. białe napisy na ciemnym tle (zwłaszcza moim słabszym lewym okiem). Wtedy rzeczywiście czasami może pojawia się poświata.

Ja miałam korygowana dość duża krótkowzroczność i astygmatyzm, więc jak już to zostanie mi najwyżej wada szczątkowa ale cel był taki żeby usunąć i to i to (licze, że tak się stanie).

Po prawie 2 miesiecach od zabiegu Mojoe obserwacje są następujące.
Uczucie ciała obcego, suchości, pieczenia, itp. dyskomfortu - brak (lub bardzo rzadko przejściowo).
Widzenie prawym okiem - bardzo dobre.
Widzenie lewym okiem - dobre. Z szansa na poprawę. Wydaje mi się, że jest lepiej niż np. miesiąc temu.
Rana z prawego oka zeszła mi dopiero po ok. 40 dni od zabiegu (zdjęcia wrzucałam kilka postów wcześniej).

Od kilku dni zaczęłam ćwiczyć ostrość wzroku. Znalazłam jakieś ćwiczenia w Internecie i wykonuje je w domu.
Jakie macie opinie o tych ćwiczeniach? Myślicie, że warto? Jeżeli tak, to może jakieś konkretne?
Pytam z ciekawości jaką miałaś wadę przed zabiegiem ?
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-25, 23:25   #2302
Saori89
Raczkowanie
 
Avatar Saori89
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez makitatymbark Pokaż wiadomość
Pytam z ciekawości jaką miałaś wadę przed zabiegiem ?
krótkowzroczność - 4,00 i - 4,25
astygmatyzm - 2,00 i -2,50

Także w moim przypadku nie dało się funkcjonować bez soczewek czy okularów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Saori89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-26, 20:32   #2303
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Miałam umawiać się po świętach ale odwlekam i odwlekam. Pewnie znowu stchórzę jak trzy lata temu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 11:55   #2304
makitatymbark
Raczkowanie
 
Avatar makitatymbark
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 73
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Saori89 Pokaż wiadomość
krótkowzroczność - 4,00 i - 4,25
astygmatyzm - 2,00 i -2,50

Także w moim przypadku nie dało się funkcjonować bez soczewek czy okularów.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję za odpowiedź Faktycznie dosyć sporo tym bardziej że astygmatyzm bo to tak naprawdę wada plusowa i minusowa .Przykład mając astygmatyzm -2 w osi axis 180 mamy tak naprawdę -2 sfery (dal) i +2 axis 90 (bliż ) dlatego osoba z astygmatyzmem nie widzi wyraźnie ani bliży ani dali , a laser koryguje zarówno centrum rogówki jak dla krótkowzroczności jak i obwód rogówki jak dla dalekowzroczności dlatego suche oko proces gojenia się rogówki , regeneracji, stabilizacja wady u osób z astygmatyzmem będzie znacznie wydłużone niż dla standardowej krótkowzroczności
makitatymbark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-27, 23:37   #2305
Saori89
Raczkowanie
 
Avatar Saori89
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 182
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Mi lekarz powiedział właśnie, że im większa wada tym dłużej trwa rekonwalescencja i mocniejsze uczucie dyskomfortu po zabiegu. Potwierdzam. W sumie o tym chyba nie pisałam ale jeżeli jest tu ktoś kto zastanawia się jak to jest zaraz po zabiegu, to napiszę jak to wyglądało u mnie.



Gdy jeszcze działało znieczulenie wydawało się, że będzie całkiem OK. Widziałam mocno za mgłą ale kontury były bardzo wyraźne, od razu dosłownie ZOBACZYŁAM różnice. Po wyjściu z gabinetu w drodze do domu zaczął się kryzys. Oczu nie dałam rady otworzyć, piekły i łzawiły. Porównać to mogę do tego. Sproszkuj chilli wymieszaj z cebulą i wetrzyj sobie w oczy, zostaw i czekaj co się stanie xD Czyli...mogło być lepiej Taki najgorszy stan trwał 3/4 godziny, później było trochę lepiej. Nocy za przespanej też niestety nie mogę uznać, za bardzo się bałam, że się przekręcę lub dotknę oczu.
Zaraz po zabiegu można spać tylko na plecach, nie można też dotykać czy pocierać oczu (grozi to m.in. przesunięciem rogówki). Należy także unikać kontaktu wody z oczami (zaleca się aż miesiąc!), zwłaszcza w pierwszych dniach trzeba się bardzo pilnować, dlatego ja osobiście nie myłam włosów przez tydzień. Zważywszy na to, że myję włosy codziennie lub co drugi dzień to było dla mnie wyzwaniem.
Saori89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-29, 08:24   #2306
kmff
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 35
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Saori89 Pokaż wiadomość
Mi lekarz powiedział właśnie, że im większa wada tym dłużej trwa rekonwalescencja i mocniejsze uczucie dyskomfortu po zabiegu. Potwierdzam. W sumie o tym chyba nie pisałam ale jeżeli jest tu ktoś kto zastanawia się jak to jest zaraz po zabiegu, to napiszę jak to wyglądało u mnie.
Ja bym bardziej skłaniał się ku temu, że "efekty" zależą od sposobu korekcji i danej osoby, a nie wielkości wady. Piszę to na własnym przykładzie, bo mając Smile przy ok. -6,00 w obu oczach praktycznie nie miałem żadnych negatywnych doświadczeń po korekcji, i to licząc od momentu końca zabiegu, bo już siedząc w pokoju "po" i odpoczywając zacząłem się zastanawiać, czy na pewno zabieg przebiegł prawidłowo, skoro niektórym innym osobom oczy piekły czy łzawiły, a u mnie totalnie nic.
kmff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-29, 19:21   #2307
Gosica82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-09
Wiadomości: 62
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez kmff Pokaż wiadomość
Ja bym bardziej skłaniał się ku temu, że "efekty" zależą od sposobu korekcji i danej osoby, a nie wielkości wady. Piszę to na własnym przykładzie, bo mając Smile przy ok. -6,00 w obu oczach praktycznie nie miałem żadnych negatywnych doświadczeń po korekcji, i to licząc od momentu końca zabiegu, bo już siedząc w pokoju "po" i odpoczywając zacząłem się zastanawiać, czy na pewno zabieg przebiegł prawidłowo, skoro niektórym innym osobom oczy piekły czy łzawiły, a u mnie totalnie nic.
Ja też tak uważam. Miałam średnią wadę i korektę metodą Smile. Oczy piekły przez kilka godzin (większość czasu przespałam), a wieczorem było już ok Moja koleżanka operowała wadę -2 dioptrie metodą Lasek i pierwszy tydzień po zabiegu była wyjęta z życia.

U osób z większą wadą czasem potrzeba więcej czasu by oczy się przestawiły na nowe widzenie. U mnie był problem z akomodacją i przez pierwszy miesiąc gorzej widziałam z bliska (miałam krótkowzroczność).
Gosica82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-03, 09:02   #2308
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

U mnie za parę dni mija 'zgoda lekarza' na zabieg, no i niestety cisza. Nie dzwonię do kliniki, bo oni mieli dawać znać, jeśli zabieg będzie można wykonać, niemniej trochę się martwię, czy nie będę musiała powtarzać wszystkich badań.
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-03, 12:54   #2309
Plantacja_
Raczkowanie
 
Avatar Plantacja_
 
Zarejestrowany: 2020-05
Wiadomości: 82
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ja zrobiłam sobie laserową korektę oczu. Najlepsze decyzja w moim życiu. Polecam wszystkim, co się jeszcze zastanawiają. Komfort jest olbrzymi! Warto było na to wydać moje wszystkie oszczędności.

Koniec soczewek, po których łzawiły mi oczy, koniec okularów, które nie pasowały mi do twarzy. Czuje się jak nowo narodzona
Plantacja_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 21:05   #2310
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Witajcie!
Jestem już po udanym zabiegu metodą Femtolasik.
Moje 'parametry' OP -9,25, -2,00 astygmatyzm, OL -7,75, -2,00 astygmatyzm
W jednej klinice mnie nie chcieli, za to polecili inną, gdzie mają jakąś nowszą metodę (koniec końców wykonywany był właśnie femtolasik, który rozważali także w 1 klinice)
No i... widzę Wg lekarki, mocno zdziwionej, obuocznie takie -0,7 (teoretycznie miałam mieć -1 w lepszym i -2 w gorszym oku).
Bez problemu rozwiązuję zadania z matematyki nawet nie mrużąc oczu
Zabieg w poniedziałek, dzisiaj, środa, e-zajęcia przy kompie, dałam radę bez większych problemów. Dokuczliwa jest jedynie suchość oczu, nawilżających używam nawet trochę częściej niż co godzinę, ale no sytuacja tego wymaga Pod wieczór jak na razie widzenie jest lekko gorsze.
We wtorek idę jeszcze raz na wizytę, a nie za miesiąc jak przewidywano.
Póki co jestem bardzo, bardzo zadowolona.
Okularów lekko korygujących raczej będę potrzebowała - teraz ekran mam powiększony do 150% więc idealnie nie jest Ale w porównaniu do tego, co 3 dni temu... bajka!
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:39.