granice w masazu.. molestowanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Masaż

Notka

Masaż Miejsce dla osób, które interesują się masażem wyszczuplającym i zdrowotnym. Dołącz do nas, podziel się swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-04, 10:52   #1
monaliga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1
Exclamation

granice w masazu.. molestowanie?


Witajcie,
Mam takie pytanie do osób "doświadczonych" w zazywaniu bądź zajmujących się profesjonalnie masażami..
Kolezanki zrobily mi prezent- zabieg w spa, masaz.
Jakie bylo moje zdziwienie kiedy okazalo sie ze masaz wykonywal bedzie masazysta, mezczyzna, nie kobieta. Pomyslalam ze trzeba mnie bylo o tym poinformowac, przeciez nie kazdemu moze to odpowiadac. To moj pierwszy w zyciu masaz a ja mialam na sobie tylko cos w rodzaju majtek (jednorazowe, to jakies nieporozumienie!). Ale ok. Pomyslalam ze nie bede robic "wiochy"
Mialam na sobie tj wspomnialam tylko te jednorazowe majtki, przez ktore wszystko oczyiwscie bylo widac.
Podczas masazu masazysta masowal WSZYSTKIE czesci ciala. Myslalam ze bedzie to wygladalo tak jak na filmach- odkryte tylko plecy. A on np odslanial cala czesc ciala i masowal np moja pupe. Albo kazal sie obrocic i masowal przod- piersi mialam zupelnie odkryte. Masujac nogi z przodu, chwilowo lezalam przed nim tylko w tych majtkach.. Kiedy masowal moje uda niejednokrotnie dotykal opuszkami palcow .. moich miejsc intymnych.. Nie robil tego w sposob obcesowy ale np masujac na granicy uda (tzn tj do konca nogi), druga strona dloni "zahaczal" o pochwe.. Czulam sie idiotycznie, caly czas zestresowana....
Kiedy nadszedl czas na kapiel gapil sie na mnie jak sie ubieralam.. Nie mowiac juz o tym, ze zamiast podziekowac za masaz przed kapiela, podziekowal jak bylam juz w wannie.. Czulam sie idiotycznie.. Przeciez wszystko bylo tam widac!
Nie moge o tym zapomniec.. na zawzse zrazilam sie do zabiegow w spa.. Czy to tak ma wygladac czy to ja jestem przewrazliwiona..?
Nie moge o tym zapomniec, mezowi po zabiegu powiedzialam ze masowala mnie kobieta.. Nie moge mu o tym teraz powiedziec choc caly czas o tym mysle.. czy normalnie masaze tak wygladaja? ze masuje sie kazda czesc ciala?? co oznacza termin"miejsca intymne"- czy np pupe mozna masowac? czy rzeczywiscie tak latwo mozna sie pomylic i dotknac miejsca intymnego czy masaz ud konczyc powinien sie ponizej ud?
monaliga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 13:02   #2
choleroza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 68
Dot.: granice w masazu.. molestowanie?

Spokojnie mogę Ci powiedzieć, że trudno tu mówić o molestowaniu. Sam masaż, z tego co napisałaś przebiegł normalnie, fakt, że facet nie musiał się potem patrzeć, jak się ubierałaś.
Co do masażu pośladków - jeśli masz robiony masaż całościowy, to pośladki również są masowane, ale też nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś takiemu masażyście powiedziała, że jednak takiego masażu sobie nie życzysz i że wolisz, żeby skupił się np. bardziej na plecach.
Zahaczanie o miejsca intymne zdarza się i w Twoim przypadku, jak sama powiedziałaś, to nie było nic obcesowego - ot przypadek.
A no i te jednorazowe majtki to również norma.
choleroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 22:56   #3
tranqil babe
Wtajemniczenie
 
Avatar tranqil babe
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 084
Dot.: granice w masazu.. molestowanie?

JA miałam robiony masaż kilka razy i nigdy nie zdarzylo sie aby masazysta "przypadkiem" muskał mi czesci intymne...wiec nie jestem taka pewna czy to ok:/ A patrzenie sie jak klientka sie przebiera to mi się nie mieści w głowie. To akurat na pewno nie jest normą w zachowaniach masażystów!
__________________
wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post25485480
E.L.F, smashbox, minerały,soir de lune itp.


tranqil babe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 23:29   #4
PastelowaKredka
Rozeznanie
 
Avatar PastelowaKredka
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraina Marzeń
Wiadomości: 517
Dot.: granice w masazu.. molestowanie?

Cytat:
Napisane przez monaliga Pokaż wiadomość
Witajcie,
Mam takie pytanie do osób "doświadczonych" w zazywaniu bądź zajmujących się profesjonalnie masażami..
Kolezanki zrobily mi prezent- zabieg w spa, masaz.
Jakie bylo moje zdziwienie kiedy okazalo sie ze masaz wykonywal bedzie masazysta, mezczyzna, nie kobieta. Pomyslalam ze trzeba mnie bylo o tym poinformowac, przeciez nie kazdemu moze to odpowiadac. To moj pierwszy w zyciu masaz a ja mialam na sobie tylko cos w rodzaju majtek (jednorazowe, to jakies nieporozumienie!). Ale ok. Pomyslalam ze nie bede robic "wiochy"
Mialam na sobie tj wspomnialam tylko te jednorazowe majtki, przez ktore wszystko oczyiwscie bylo widac.
Podczas masazu masazysta masowal WSZYSTKIE czesci ciala. Myslalam ze bedzie to wygladalo tak jak na filmach- odkryte tylko plecy. A on np odslanial cala czesc ciala i masowal np moja pupe. Albo kazal sie obrocic i masowal przod- piersi mialam zupelnie odkryte. Masujac nogi z przodu, chwilowo lezalam przed nim tylko w tych majtkach.. Kiedy masowal moje uda niejednokrotnie dotykal opuszkami palcow .. moich miejsc intymnych.. Nie robil tego w sposob obcesowy ale np masujac na granicy uda (tzn tj do konca nogi), druga strona dloni "zahaczal" o pochwe.. Czulam sie idiotycznie, caly czas zestresowana....
Kiedy nadszedl czas na kapiel gapil sie na mnie jak sie ubieralam.. Nie mowiac juz o tym, ze zamiast podziekowac za masaz przed kapiela, podziekowal jak bylam juz w wannie.. Czulam sie idiotycznie.. Przeciez wszystko bylo tam widac!
Nie moge o tym zapomniec.. na zawzse zrazilam sie do zabiegow w spa.. Czy to tak ma wygladac czy to ja jestem przewrazliwiona..?
Nie moge o tym zapomniec, mezowi po zabiegu powiedzialam ze masowala mnie kobieta.. Nie moge mu o tym teraz powiedziec choc caly czas o tym mysle.. czy normalnie masaze tak wygladaja? ze masuje sie kazda czesc ciala?? co oznacza termin"miejsca intymne"- czy np pupe mozna masowac? czy rzeczywiscie tak latwo mozna sie pomylic i dotknac miejsca intymnego czy masaz ud konczyc powinien sie ponizej ud?
Nie miałam pojęcia, że masaże odbywają się na takiej zasadzie, serio... jest to dla mnie zaskoczeniem...
Teraz chyba bym się nie zdecydowała na masaż w SPA
__________________

PastelowaKredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-07, 23:59   #5
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: granice w masazu.. molestowanie?

polecam oglądnąć kilka filmów na youtube z wykonywanym masażem pupkę masuje się nawet na kursach, praktykach w szkołach.
__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-14, 23:17   #6
anulineczku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2
Dot.: granice w masazu.. molestowanie?

ja w chwili obecnej ukończyłam kurs masażu klasycznego w szkole. coprawda nie pracuję jeszcze jako masażysta, ale myślę, że:
-masaż pośladków to nie molestowanie, jeśli tobie to przeszkadza, krępuje- powinnaś to zaznaczyć,
- patrzenie gdy się przebierasz- to moim zdaniem zahacza o molestowanie!
-dotykanie miejsc intymnych w czasie masażu- myślę, że to błąd, masaż powinno się kończyć w takim miejscu, aby tego uniknąć.
anulineczku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 20:41   #7
yumuki11
Przyczajenie
 
Avatar yumuki11
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Tęczowa kraina
Wiadomości: 14
Dot.: granice w masazu.. molestowanie?

Moim zdaniem coś było nie tak.. Masażysta chyba nie był profesjonalistą. W życiu nie zdarzyło mi się, żeby "zahaczał" o miejsca intymne. Sam fakt, że gapił się na Ciebie jak jakiś gbur już jest baaardzo nie w porządku.
yumuki11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-22, 21:27   #8
agatka *~
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 172
Dot.: granice w masazu.. molestowanie?

Uważam, że będąc w SPA jako klient to Ty mówisz czego chcesz, a czego nie chcesz. Majtki jednorazowe są normą, a jeśli komuś nie odpowiadają to może zostać w swoich, do ściągnięcia góry tez przecież chyba Cie nie zmuszono... Nie masowaną część ciała masażysta powinien przykryc np ręcznikiem byś nie czuła się skrępowana. Jeśli tego nie zrobił to trzeba powiedzieć, że czujesz się niekomfortowo. Pośladki też się masuje i okolice biustu również. Dziwi mnie, że nikt Cie nie poinformował na jaki masaż idziesz i co bedzie masowane... Co to tego, że masażysta patrzył jak się kąpałaś- ja bym poprostu powiedziała by wyszedł.
agatka *~ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 18:56   #9
Ania8605
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 28
Dot.: granice w masazu.. molestowanie?

Tak - to ma tak wyglądać
Żadnego molestowania nie było.
Takie majtki to normalna i w pełni profesjonalna część procedury wszystkich zabiegów na ciało, a pośladek jak najbardziej wchodzi w skład miejsc objętych masażem.
Jeśli komuś przeszkadza masażysta mężczyzna to powinien to zaznaczać na pierwszym miejscu przy zapisie. Skąd nastawienie, że masować będzie kobieta? Masaż wymaga siły i uważam, że to bardziej zawód dla mężczyzn. Bardzo wiele klientek (jak nie większość) zdecydowanie woli by masował je mężczyzna - chyba mają większe zaufanie, że zabieg będzie wykonany porządnie.
Jeśli Twój masażysta zahaczał o miejsca intymne to na pewno przypadkowo z niedbalstwa. A gapienie się na nagą kobiety to chyba normalny męski odruch. Terapeuta oczywiście nie powinien tego robić, jeżeli jednak jest to silniejsze od niego wg mnie powinien zmienić zawód. Masażyści mają czasem po 7- 10 masaży dziennie, ciężko jest wykonać wszystkie starannie, ale fakt faktem, że powinien tam uważać bardziej. Młodych, atrakcyjnych dziewczyn do masowania zdecydowanie nie brakuje, na pewno nie wzbudziłaś w masażyście niczego nadzwyczajnego. Masaż to wyczerpująca praca, i nikomu w głowie jakieś nadprogramowe mizianie. Po pewnym czasie spędzonym w tym zawodzie nie widzi się już człowieka i ciała, tylko żywą tkankę do rozluźnienia.

Jestem mgr fizjoterapii i masuję w salonie Day SPA. Masażystów mężczyzn też mamy, często masuję razem z nimi - tzw. Masaż dla Dwojga.

Na masaż przychodzi para, w gabinecie są 2 stoły, masuję ja i kolega. Kiedy para wchodzi po przywitaniu pytamy kto woli być przez kogo masowany - 85% kobiet ochoczo spieszy ku masażyście zanim cokolwiek powie chłopak/mąż, który wstydzi się pierwszy przyznać, że chce do masażystki.
Takich masaży wykonałam jak dotąd na pewno ponad 100.
Ciekawe, że kobiety w średnim wieku, z nadwagą, cellulitem i rozstępami chętnie zdejmują ręcznik jak tylko zamkną drzwi za sobą, a młode dziewczyny z ciałem do pozazdroszczenia do ostatniej chwili zakrywają się czym tylko mogą.

Jakieś pytania?

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 18:46 ----------

Cytat:
Napisane przez agatka *~ Pokaż wiadomość
Uważam, że będąc w SPA jako klient to Ty mówisz czego chcesz, a czego nie chcesz. Majtki jednorazowe są normą, a jeśli komuś nie odpowiadają to może zostać w swoich, do ściągnięcia góry tez przecież chyba Cie nie zmuszono... Nie masowaną część ciała masażysta powinien przykryc np ręcznikiem byś nie czuła się skrępowana. Jeśli tego nie zrobił to trzeba powiedzieć, że czujesz się niekomfortowo. Pośladki też się masuje i okolice biustu również. Dziwi mnie, że nikt Cie nie poinformował na jaki masaż idziesz i co bedzie masowane... Co to tego, że masażysta patrzył jak się kąpałaś- ja bym poprostu powiedziała by wyszedł.
Irytuje mnie gdy ktoś kompletnie nie zainteresował się zabiegiem na jaki idzie a potem ma jakieś dziwne roszczenia. Bo przyszedł z nastawieniem, że wszystko będzie "jak na filmach". A co by było jeśli w danym salonie każdy masaż relaksacyjny miał tzw. finał erotyczny? A są takie salony i to nie jest żadna przykrywka pod dom publiczny. Może być to normalny gabinet z orientalnymi masażystami, gdzie masowanie części intymnych to integralny element zabiegu. Zapewniam że takie istnieją, wszystko jest w cenie zwyczajnego masażu.
Warto przed wizytą odwiedzić stronę internetową salonu, a najlepiej zadzwonić i zapytać o przebieg danego zabiegu.
Ania8605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 21:45   #10
louboutinkaa
Raczkowanie
 
Avatar louboutinkaa
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 64
Dot.: granice w masazu.. molestowanie?

ja miałam robiony masaż całościowy ale nie miałam masowanej pupy! nie dziwie Ci się że czułaś się idiotycznie tez bym się tak czuła byłam całkowicie przykryta czymś i masażystka sobie odsłaniała tą część którą w danej chwili masowała (oprócz pupy i piersi oczywiście ) najpierw tył a później obrót i przód i jak skończyła to wyszła żebym się mogła ubrać.
louboutinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 10:07   #11
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: granice w masazu.. molestowanie?

Co nie zmienia faktu, że masaż pośladków i klatki piersiowej (co za tym idzie okolice piersi) to normalna procedura przy masażu i nie ma w tym nic dziwnego
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-29, 23:40   #12
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: granice w masazu.. molestowanie?

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;2894850 0]Co nie zmienia faktu, że masaż pośladków i klatki piersiowej (co za tym idzie okolice piersi) to normalna procedura przy masażu i nie ma w tym nic dziwnego [/QUOTE]

W pełni potwierdzam słowa poprzedniczki , masowanie pośladków to normalna sprawa, chociaż rozumiem że jak ktoś się tego nie spodziewał to może czuć się skrępowany, ale nic nie stoi na przeszkodzie żeby powiedzieć że nie chcesz masażu tej partii ciała.
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-03, 12:04   #13
sylwiakoszykowa
Rozeznanie
 
Avatar sylwiakoszykowa
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: wieś
Wiadomości: 733
Dot.: granice w masazu.. molestowanie?

nie polecam masażu dla osób przedrażliwionych
__________________
wieżę tylko sobie nikomu innemu
sylwiakoszykowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 14:41   #14
Justyna_Masaz
Raczkowanie
 
Avatar Justyna_Masaz
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 70
Dot.: granice w masazu.. molestowanie?

Po pierwsze to masaż był ok ale niestety Pan masazysta trochę niedbalstwa się dopuścił z tymi miejscami intymnymi ale to juz powinien sam wiedzieć, a co do majtek to jest norma jak już zostało napisane, ja w czteroletnim Technikum Masażu uczyłam się masować i pupę i klatkę piersiową jaki i męską tak i damską ale każdy klient/ pacjent wie czego chce i zaznacza przed masażem co i jak będzie masowane, jakie okolice, partie ciała jaki masaż itp ale to już powinno się zorganizować przed masażem i Pan masażysta w tym przypadku coś o tym zapomniał albo była jakaś inna przyczyna Ty zawsze możesz powiedzieć co jest nie tak.


Ania8605
A co do tego,że faceci są lepszymi masażystami się nie zgodzę ponieważ nie jeden facet ma mniej siły niż kobieta i to zależy od przygotowania i siły fizycznej a nie od płci .
__________________
Pozytywna na 200%

Z zawodu i pasji dyplomowana masażystka i dyplomowana kosmetyczka
Justyna_Masaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-04, 15:13   #15
malutka20068
Zadomowienie
 
Avatar malutka20068
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 118
Dot.: granice w masazu.. molestowanie?

Mi się również wydaje że masaż pośladków i klatki piersiowej to nic dziwnego, moja koleżanka uczy się w szkole masażu i niejednokrotnie byłam jej 'pacjentem'. Swoja droga masaż pośladków jest naprawdę przyjemny, więc jeżeli ktoś nie ma uprzedzeń na tym punkcie to polecam.
__________________
20/40
waga: 51->53,5->54,5->55,5
malutka20068 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 09:19   #16
Ania8605
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 28
Dot.: granice w masazu.. molestowanie?

Justyna_Masaz - W którym miejscu napisałam, że mężczyźni są lepszymi masażystami?

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 09:57 ----------

Chyba normalne, że jeśli przy jakiejś pracy potrzeba siły to prędzej mężczyzna będzie ją miał niż kobieta. To tak jak by ktoś powiedział, że to nie prawda, że mężczyzna bardziej się nadaje do zawodu górnika, bo nie jedna kobieta ma więcej siły niż niektórzy mężczyźni. Oczywiście, nie masuje się "na siłę" tylko bardziej "sposobem", ale jak się nie ma siły chwycić tkankę, to się jej nie chwyci. A siły z założenia bardziej się należy spodziewać po mężczyźnie niż po kobiecie, prawda? Nie bazujmy na wyjątkach.

Tę dyskusję powinno zakończyć stwierdzenie koleżanki sylwiakoszykowa i to wszystko.
I nie ma nic do rzeczy, czy ktoś jest na profesjonalnym masażu pierwszy raz, czy setny. Są kobiety, które już przy pierwszym zetknięciu chcą mięć masowane wszystko co w ogóle się masuje, a są takie które mają problem z tym, żeby masować im brzuch, bo do tej pory tylko plecy im masowano.

Albo się lubi dotyk albo nie i to się wie samemu najlepiej. Jak nie to po co się wybierać na masaż? Jeśli to był wykupiony prezent to najprawdopodobniej można go było wymienić na inną usługę w tej cenie w tym gabinecie.
Ania8605 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-07, 20:46   #17
Justyna_Masaz
Raczkowanie
 
Avatar Justyna_Masaz
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 70
Dot.: granice w masazu.. molestowanie?

Ania8605 Cytat:"Masaż wymaga siły i uważam, że to bardziej zawód dla mężczyzn. Bardzo wiele klientek (jak nie większość) zdecydowanie woli by masował je mężczyzna - chyba mają większe zaufanie, że zabieg będzie wykonany porządnie."

Nie istotne, koniec tematu, każdy ma swoje zdanie i nie ma co dyskutować. Każdy lubi coś innego.

__________________
Pozytywna na 200%

Z zawodu i pasji dyplomowana masażystka i dyplomowana kosmetyczka

Edytowane przez Justyna_Masaz
Czas edycji: 2011-11-07 o 20:48
Justyna_Masaz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Masaż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:58.