Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część IV - Strona 28 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-06-30, 19:46   #811
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87968371]Całkiem możliwe, że Jesień.[/QUOTE]

Zgaszona jesień byłaby chyba jedyną możliwą opcją. Chociaż zawsze mi się wydawało, że jestem chłodna, nie ciepła. Możliwe też, że aparat przekłamuje. Przetestuję.
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-30, 19:48   #812
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Zgaszona jesień byłaby chyba jedyną możliwą opcją. Chociaż zawsze mi się wydawało, że jestem chłodna, nie ciepła. Możliwe też, że aparat przekłamuje. Przetestuję.
Zgaszonych Jesieni jest w Polsce całkiem dużo, możliwe, że Ty też się wpasowujesz w ten typ.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-06-30, 23:19   #813
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Wstawiłam trzy zdjęcia w szarej ołówkowej spódnicy za kolano i dwóch szarych bluzkach.
Dajcie znać, czy dobrze mi w szarym i jak wam się ogólnie podoba połączenie.

Domyślam się, że ta środkowa bluzka z węzłem jest niezbyt, ale wstawiłam
Też mi się podoba bardziej pierwszy zestaw. Z tym węzłem nie.
A może spróbowałabyś sztywniejszych materiałów? Wydaje mi się, że do tej pory mierzyłaś raczej lejące albo delikatne, a chętnie zobaczyłabym cię w czymś mającym sztywniejsza strukturę.

Zapisałam dużo przykładów stylizacji do mojego albumu pt. "Style" (tzn. trzeba najpierw wejść w moje konto). Może komuś zechce się zerknąć i potwierdzić, czy te ubrania byłyby z grubsza dobre dla FG/G? Na pewno nie wszystkie są 100% w tych stylach, ale starałam się dodawać takie, które wydawały mi się szczególnie dobre dla FG i zastanawiam się, czy na pewno dobrze zrozumiałam ten styl.
Jeśli tak, to chcę być FG, bo bardzo mi się podobają wszystkie te zestawy i chętnie bym się w podobny sposób ubierała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2020-06-30 o 23:56
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 00:42   #814
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Zastanawiam się, czy są jakieś kolory, które dyskwalifikują dany typ kolorystyczny - tzn. "jeśli "uniesiesz" ten kolor, to na pewno nie jesteś X", albo "jeśli kiepsko wyglądasz w tym kolorze, to na pewno nie jesteś Y".
Na tej:
https://www.truth-is-beauty.com/blog...-deal-breakers
stronie widziałam drugi wariant, choć niektóre podane kolory były trochę niejednoznaczne :P
Na przykład dla Bright Spring kolor z "próbnika" i ze zdjęcia jest inny.Nie wiem czy ten z lewej nie jest tak na prawdę dla innego typu. Taka "malina" kojarzy mi się trochę z jakimś latem :P


Tak na marginesie - kolory tam podane i tak nic mi nie dają Bo dobrze mi w tych dla LSp, TSp i SA :/
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 07:06   #815
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Zastanawiam się, czy są jakieś kolory, które dyskwalifikują dany typ kolorystyczny - tzn. "jeśli "uniesiesz" ten kolor, to na pewno nie jesteś X", albo "jeśli kiepsko wyglądasz w tym kolorze, to na pewno nie jesteś Y".
Na tej:
https://www.truth-is-beauty.com/blog...-deal-breakers
stronie widziałam drugi wariant, choć niektóre podane kolory były trochę niejednoznaczne :P
Na przykład dla Bright Spring kolor z "próbnika" i ze zdjęcia jest inny.Nie wiem czy ten z lewej nie jest tak na prawdę dla innego typu. Taka "malina" kojarzy mi się trochę z jakimś latem :P


Tak na marginesie - kolory tam podane i tak nic mi nie dają Bo dobrze mi w tych dla LSp, TSp i SA :/
Ja bym się nie sugerowała tą stroną, a już na pewno nie podanymi przykładami gwiazd, bo po pierwsze, część z nich wcale nie jest tym typem, za który się je podaje (np. Penelope nie jest żadną Zimą), po drugie, zawiera błędy, bo np. kolor hot pink jest jak najbardziej korzystny dla Czystej Zimy, tylko musi być chłodniejszy, kolor czystej Wiosny cieplejszy.
Jeśli chodzi o Wiosny - tylko Czysta wygląda korzystnie w czerni. Dla Ciepłej Wiosny czerń jest zbyt chłodna i to przeważnie widać na oko (bardzo ciepła karnacja w kontrze do czerni), a dla Jasnej Wiosny jest zbyt ciemna (Ty pisałaś, że musisz się mocniej malować, żeby udźwignąć czerń).
Tylko Jasna Wiosna uniesie rozbielone pastele - dla Czystej będą zbyt mało intensywne, a dla Ciepłej będą zbyt chłodne.
Tylko Ciepła Wiosna będzie wyglądać korzystnie w oliwce, rudościach czy ciepłym beżu. Czysta w beżu będzie rozmyta, dla Jasnej Wiosny beż typu camel, oliwkowa zieleń czy rudości są zbyt ciepłe i intensywne.
Czysta i Jasna Wiosna mogą nosić srebrną i złotą biżuterię, Ciepła Wiosna - wiadomo.
Oranże są nieco problematyczne dla Czystych Wiosen: łatwo wybrać zbyt ciepły odcień, lepiej oscylować na granicy czerwieni i pomarańczu niż iść w stricte pomarańczowe tony.
Brzoskwiniowe i morelowe odcienie są korzystne i dla Ciepłe i dla Jasnej Wiosny.
To w sumie najważniejsze różnice.

Edytowane przez 7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Czas edycji: 2020-07-01 o 07:08
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 07:41   #816
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87969085]Ja bym się nie sugerowała tą stroną, a już na pewno nie podanymi przykładami gwiazd, bo po pierwsze, część z nich wcale nie jest tym typem, za który się je podaje (np. Penelope nie jest żadną Zimą), po drugie, zawiera błędy, bo np. kolor hot pink jest jak najbardziej korzystny dla Czystej Zimy, tylko musi być chłodniejszy, kolor czystej Wiosny cieplejszy.
Jeśli chodzi o Wiosny - tylko Czysta wygląda korzystnie w czerni. Dla Ciepłej Wiosny czerń jest zbyt chłodna i to przeważnie widać na oko (bardzo ciepła karnacja w kontrze do czerni), a dla Jasnej Wiosny jest zbyt ciemna (Ty pisałaś, że musisz się mocniej malować, żeby udźwignąć czerń).
Tylko Jasna Wiosna uniesie rozbielone pastele - dla Czystej będą zbyt mało intensywne, a dla Ciepłej będą zbyt chłodne.
Tylko Ciepła Wiosna będzie wyglądać korzystnie w oliwce, rudościach czy ciepłym beżu. Czysta w beżu będzie rozmyta, dla Jasnej Wiosny beż typu camel, oliwkowa zieleń czy rudości są zbyt ciepłe i intensywne.
Czysta i Jasna Wiosna mogą nosić srebrną i złotą biżuterię, Ciepła Wiosna - wiadomo.
Oranże są nieco problematyczne dla Czystych Wiosen: łatwo wybrać zbyt ciepły odcień, lepiej oscylować na granicy czerwieni i pomarańczu niż iść w stricte pomarańczowe tony.
Brzoskwiniowe i morelowe odcienie są korzystne i dla Ciepłe i dla Jasnej Wiosny.
To w sumie najważniejsze różnice.[/QUOTE]Wooow Maggie Podziwiam twoją wiedzę na temat analizy kolorystycznej i super to podsumowałaś zwięźle, na temat i jest to bardzo zrozumiałe A zrobiłabyś też takie porównanie dla jesieni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 08:06   #817
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Wooow Maggie Podziwiam twoją wiedzę na temat analizy kolorystycznej i super to podsumowałaś zwięźle, na temat i jest to bardzo zrozumiałe A zrobiłabyś też takie porównanie dla jesieni?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję 🙂
Co do Jesieni:
Tylko Głęboka Jesień wygląda korzystnie w czerni.
Głęboka i Zgaszona Jesień mogą nosić srebrną i złotą biżuterię.
Ciepła Jesień wygląda korzystnie tylko w złotej biżuterii.
Zgaszona Jesień - uważamy na bardzo głębokie kolory, powinny być tylko nieznacznie przyciemnione, względem pozostałych jesiennych typów.
Zielenie - dla Zgaszonej Jesieni najbardziej nadają się "zgniłe" typu khaki, moro, kolor mchu, dla Ciepłej Jesieni nadaje się dość dobrze bardziej nasycona zieleń która wygląda jak przygaszona i przyciemniona wersja wiosennej zieleni. Dla Głębokiej - butelkowa zieleń.
Rudości - najlepiej wygląda w nich Ciepła Jesień, dla pozostałych mogę być zbyt ciepłe.
Kolor niebieski - Ciepła Jesień ogólnie nie ma zbyt wiele odcieni tego koloru na swej palecie. Generalnie radziłabym uważać na ten kolor m, łatwo wybrać zbyt chłodny i zbyt czysty odcień.
Kolor żółty - może być problematyczny dla Głębokiej Jesieni - z natury swej to jasny kolor, a Ciemna Jesień to typ głęboki.
Kolor bordowy jest uniwersalny dla wszystkich Jesieni.
Brązy - Zgaszona bierze najbardziej wyszarzałe, Ciepła najcieplejsze, Głęboka najgłębsze.
Kolory czyste - tylko Głęboka Jesień może wyglądać względnie Dobrze w wysokochromatycznych kolorach.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-01, 08:08   #818
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Wypadłam na chwilę z obiegu
Ale doczytałam te kilka stron, ciężko mi się odnieść, bo nie klikałam sobie cytowania.

Pamiętam, że SoftClassic ładnie w tej wąskie spódnicy, a Celestine w rockowym wydaniu.

Ja za wskazówką Maggie zrobiłam sobie zdjęcia w tym samym zestawie bluzka + spódnica, ale najpierw we wpuszczonej jak dla SG, a później wypuszczonej, skoro linie SG mnie skracają.
Nie wiem, czy coś to mówi. Fakt, że wydaje mi się, że przy wpuszczonej wyglądam trochę bardziej przysadziscie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 08:24   #819
Lojra
Zadomowienie
 
Avatar Lojra
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 1 139
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87969175]Dziękuję
Co do Jesieni:
Tylko Głęboka Jesień wygląda korzystnie w czerni.
Głęboka i Zgaszona Jesień mogą nosić srebrną i złotą biżuterię.
Ciepła Jesień wygląda korzystnie tylko w złotej biżuterii.
Zgaszona Jesień - uważamy na bardzo głębokie kolory, powinny być tylko nieznacznie przyciemnione, względem pozostałych jesiennych typów.
Zielenie - dla Zgaszonej Jesieni najbardziej nadają się "zgniłe" typu khaki, moro, kolor mchu, dla Ciepłej Jesieni nadaje się dość dobrze bardziej nasycona zieleń która wygląda jak przygaszona i przyciemniona wersja wiosennej zieleni. Dla Głębokiej - butelkowa zieleń.
Rudości - najlepiej wygląda w nich Ciepła Jesień, dla pozostałych mogę być zbyt ciepłe.
Kolor niebieski - Ciepła Jesień ogólnie nie ma zbyt wiele odcieni tego koloru na swej palecie. Generalnie radziłabym uważać na ten kolor m, łatwo wybrać zbyt chłodny i zbyt czysty odcień.
Kolor żółty - może być problematyczny dla Głębokiej Jesieni - z natury swej to jasny kolor, a Ciemna Jesień to typ głęboki.
Kolor bordowy jest uniwersalny dla wszystkich Jesieni.
Brązy - Zgaszona bierze najbardziej wyszarzałe, Ciepła najcieplejsze, Głęboka najgłębsze.
Kolory czyste - tylko Głęboka Jesień może wyglądać względnie Dobrze w wysokochromatycznych kolorach.[/QUOTE]Dziękuję teraz lepiej rozumiem te różnice

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Wypadłam na chwilę z obiegu
Ale doczytałam te kilka stron, ciężko mi się odnieść, bo nie klikałam sobie cytowania.

Pamiętam, że SoftClassic ładnie w tej wąskie spódnicy, a Celestine w rockowym wydaniu.

Ja za wskazówką Maggie zrobiłam sobie zdjęcia w tym samym zestawie bluzka + spódnica, ale najpierw we wpuszczonej jak dla SG, a później wypuszczonej, skoro linie SG mnie skracają.
Nie wiem, czy coś to mówi. Fakt, że wydaje mi się, że przy wpuszczonej wyglądam trochę bardziej przysadziscie.
Faktycznie lepiej gdy blzuka jest na wierzchu, ale nie wiem czy to nie jest też kwestia tego, że na zdjęciu po lewej ta spódnica jest chyba trochę za nisko w talii. No ale nie zmienia to faktu, że po prawej wyglądasz na wyższą i smuklej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lojra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 08:45   #820
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Wypadłam na chwilę z obiegu
Ale doczytałam te kilka stron, ciężko mi się odnieść, bo nie klikałam sobie cytowania.

Pamiętam, że SoftClassic ładnie w tej wąskie spódnicy, a Celestine w rockowym wydaniu.

Ja za wskazówką Maggie zrobiłam sobie zdjęcia w tym samym zestawie bluzka + spódnica, ale najpierw we wpuszczonej jak dla SG, a później wypuszczonej, skoro linie SG mnie skracają.
Nie wiem, czy coś to mówi. Fakt, że wydaje mi się, że przy wpuszczonej wyglądam trochę bardziej przysadziscie.

Oj racja. Z bluzka na wierzchu wyglądasz lepiej.

Czy to znaczy ze w takim razie jesteś czystym G?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 08:52   #821
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Lojra Pokaż wiadomość
Dziękuję teraz lepiej rozumiem te różnice

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:24 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------

Faktycznie lepiej gdy blzuka jest na wierzchu, ale nie wiem czy to nie jest też kwestia tego, że na zdjęciu po lewej ta spódnica jest chyba trochę za nisko w talii. No ale nie zmienia to faktu, że po prawej wyglądasz na wyższą i smuklej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez silver_lining Pokaż wiadomość
Oj racja. Z bluzka na wierzchu wyglądasz lepiej.

Czy to znaczy ze w takim razie jesteś czystym G?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Wrzuciłam zdjęcie z talią wyżej, ale moim zdaniem to niewiele zmienia.

Nie wiem, czy G. Może.
Na pewno FG ma obniżoną talię, ale nie wiem jak to jest z G.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-01, 09:10   #822
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87969175]Dziękuję
Co do Jesieni:
Tylko Głęboka Jesień wygląda korzystnie w czerni.
Głęboka i Zgaszona Jesień mogą nosić srebrną i złotą biżuterię.
Ciepła Jesień wygląda korzystnie tylko w złotej biżuterii.
Zgaszona Jesień - uważamy na bardzo głębokie kolory, powinny być tylko nieznacznie przyciemnione, względem pozostałych jesiennych typów.
Zielenie - dla Zgaszonej Jesieni najbardziej nadają się "zgniłe" typu khaki, moro, kolor mchu, dla Ciepłej Jesieni nadaje się dość dobrze bardziej nasycona zieleń która wygląda jak przygaszona i przyciemniona wersja wiosennej zieleni. Dla Głębokiej - butelkowa zieleń.
Rudości - najlepiej wygląda w nich Ciepła Jesień, dla pozostałych mogę być zbyt ciepłe.
Kolor niebieski - Ciepła Jesień ogólnie nie ma zbyt wiele odcieni tego koloru na swej palecie. Generalnie radziłabym uważać na ten kolor m, łatwo wybrać zbyt chłodny i zbyt czysty odcień.
Kolor żółty - może być problematyczny dla Głębokiej Jesieni - z natury swej to jasny kolor, a Ciemna Jesień to typ głęboki.
Kolor bordowy jest uniwersalny dla wszystkich Jesieni.
Brązy - Zgaszona bierze najbardziej wyszarzałe, Ciepła najcieplejsze, Głęboka najgłębsze.
Kolory czyste - tylko Głęboka Jesień może wyglądać względnie Dobrze w wysokochromatycznych kolorach.[/QUOTE]Super, dzięki!
Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Wrzuciłam zdjęcie z talią wyżej, ale moim zdaniem to niewiele zmienia.

Nie wiem, czy G. Może.
Na pewno FG ma obniżoną talię, ale nie wiem jak to jest z G.
Ogólnie dużo bardziej podoba mi się wpuszczona bluzka, ale rzeczywiscie w wypuszczonej wyglądasz trochę smukłej. Jednak sama nie wiem, moim zdaniem nie jest to jakaś duża różnica.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 09:29   #823
SoftClassic
Raczkowanie
 
Avatar SoftClassic
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 234
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

@farfalla - znowu bardzo ładnie w takim prostym wariancie, przy czym wersja "przy ciele" wygląda korzystniej od luźnej i odrobinę oversize. Ktoś tu pisał o nieco grubszych tkaninach - popieram ten postulat. Nie, żeby od razu musiały to być jakieś sztywne fasony, ale odrobinę solidniejsze materiały byłyby korzystniejsze.
@marta - spódniczka tak czy inaczej bardzo Ci pasuje, ale faktycznie, wysmukla i wydłuża Cię w tym przypadku wersja z bluzką na spódnicy. Ale nie jestem pewna, czy to Cię jakoś przesuwa w typologii w kierunku jang - na razie zbyt mało na to dowodów. Może to po prostu kwestia kształtu spódniczki, która jest na gumie i w związku z tym rozchodzi się na boki, tworząc ów efekt "przysadzistości". Przejrzałam raz jeszcze Twoje zdjęcia i kiedy masz na sobie węższe spódnice (nie aż tak "odstające"), to wygląda to inaczej i nie wyobrażam sobie, aby tam bluka na wierzchu tworzyła korzystniejszy efekt.

Edytowane przez SoftClassic
Czas edycji: 2020-07-01 o 09:30
SoftClassic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 09:52   #824
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Dorzuciłam dużo różnych zdjęć.
Chętnie się dowiem, czy Waszym zdaniem coś jest zdecydowanie na tak lub zdecydowanie na nie.
Starałam się zebrać różne ubrania z mojej szafy, które od jakiegoś czasu wykluczałam z uwagi na SG.
Jest też kilka porównań z bluzkami wpuszczonymi i wypuszczonymi.

Może powinnam zacząć przymiarki zupełnie od nowa
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 10:02   #825
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Dorzuciłam dużo różnych zdjęć.
Chętnie się dowiem, czy Waszym zdaniem coś jest zdecydowanie na tak lub zdecydowanie na nie.
Starałam się zebrać różne ubrania z mojej szafy, które od jakiegoś czasu wykluczałam z uwagi na SG.
Jest też kilka porównań z bluzkami wpuszczonymi i wypuszczonymi.

Może powinnam zacząć przymiarki zupełnie od nowa
Sukienka w szaro-rozowe paski - bardzo na tak.
Czarna w koronki - na nie, raczej ani jedno, ani drugie ci specjalnie nie służy.
Sukienka w kwiatki - na tak
Czarny sweter i spódnica - ta czerń cię przytłacza, sam sweter wydaje się trochę niedbale leżeć.
Biała bluzka we wzory i niebieskie spodnie - bardzo na tak
Te same spodnie i błękitna bluzka - jeszcze lepiej, chyba trochę lepiej wypuszczona, chyba że względu na fason spodni, ale wpuszczona też dobrze wygląda. Tu nie ma moim zdaniem tego efektu skracania.
Różówa bluzka i spódnica - a tu zdecydowanie lepiej wpuszczona, wręcz z wypuszczona wyglądasz na skrócona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 10:10   #826
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87969499]Sukienka w szaro-rozowe paski - bardzo na tak.
Czarna w koronki - na nie, raczej ani jedno, ani drugie ci specjalnie nie służy.
Sukienka w kwiatki - na tak
Czarny sweter i spódnica - ta czerń cię przytłacza, sam sweter wydaje się trochę niedbale leżeć.
Biała bluzka we wzory i niebieskie spodnie - bardzo na tak
Te same spodnie i błękitna bluzka - jeszcze lepiej, chyba trochę lepiej wypuszczona, chyba że względu na fason spodni, ale wpuszczona też dobrze wygląda. Tu nie ma moim zdaniem tego efektu skracania.
Różówa bluzka i spódnica - a tu zdecydowanie lepiej wpuszczona, wręcz z wypuszczona wyglądasz na skrócona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Z komentowaniem poczekam na więcej wypowiedzi.

Ale dodałam drugi raz zestawienie z różowa bluzka, bo zauważyłam, że na tym pierwszym sylwetka po prawej stronie była sporo mniejsza, co też może zaburzać odbiór. Teraz są równe.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 10:13   #827
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Z komentowaniem poczekam na więcej wypowiedzi.

Ale dodałam drugi raz zestawienie z różowa bluzka, bo zauważyłam, że na tym pierwszym sylwetka po prawej stronie była sporo mniejsza, co też może zaburzać odbiór. Teraz są równe.
Nadal zdecydowanie lepiej z wpuszczoną bluzka.
Z tym, że ja tego skracania lub nie jakoś szczególnie nie widzę, może ktoś z lepszym okiem coś zauważy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 10:19   #828
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Ja się też zastanawiam, na ile ta wpuszczona bluzka postrzegana w większości przypadków jako lepsza jest efektem obecnie panującej mody.
Pamiętam, że te 10-15 lat temu nosiło się wyłącznie wypuszczone i jak zaczęły być modne wpuszczone, to ciężko mi się było do nich przekonać, bo uważałam, że wyglądam tak grubo
A później to się tak opatrzyło, że sama nawet nie wiem, w którym momencie zaczęłam wpuszczać bluzki do środka.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 10:23   #829
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Ja się też zastanawiam, na ile ta wpuszczona bluzka postrzegana w większości przypadków jako lepsza jest efektem obecnie panującej mody.
Pamiętam, że te 10-15 lat temu nosiło się wyłącznie wypuszczone i jak zaczęły być modne wpuszczone, to ciężko mi się było do nich przekonać, bo uważałam, że wyglądam tak grubo
A później to się tak opatrzyło, że sama nawet nie wiem, w którym momencie zaczęłam wpuszczać bluzki do środka.
Nie wiem, wg mnie to zależy jednak od fasonu obu ubrań. Bo np. z tymi niebieskimi spodniami lepiej wyglądają wypuszczone te bluzki. Ale już ta różowa bluzka jest za luźna, żeby można było ja wypuścić przy tej spódnicy, która jest sztywna. Wygląda to niedbale (chociaż może to też zależy od typu).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-01, 10:29   #830
SoftClassic
Raczkowanie
 
Avatar SoftClassic
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 234
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

@marta
- sukienka mini w paski - efekt wow i w ogóle to jest TO
- bardzo dobrze: sukienka w kwiatki, bluzka w owoce ze spodniami (ciut lepsze z bluzką na zewnątrz), brązowa spódniczka, tu z kolei bluzka wpuszczona (w samej bluzce nie podoba mi się kieszonka)
- niekoniecznie: sukienka bez talii (ale może ją pasek uratuje?), lużny sweter jakoś zaburza sylwetkę
SoftClassic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 11:54   #831
silver_lining
Zadomowienie
 
Avatar silver_lining
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 1 423
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

@marta

Tak, jest teraz wszechobecna moda na wkładanie bluzek do środka, ale moim zdaniem Ty wyglądasz lepiej kiedy są na zewnątrz. Zarówno w przypadki różowej bluzki i spódnicy oraz niebieskich spodni.

Sukienka w pasi to efekt wow.

Koronka na nie, jakoś ciotkowato

Sukienka off shoulder wydaje się dla Ciebie ciut za jasna?

Czarny sweter do tej spódnicy jest super. Myśle ze to tez efekt tego ze jest na wierzch. No i bardzo Cię to zestawienie wyciąga. Duży plus


Spodnie niebieskie i bluzka w ananasy świetna, kiedy bluzka na zewnątrz.

Ogólnie rzeczy we wzory, nadruki Ci pasuja bardzo - to chyba mocno gaminowa cecha.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
silver_lining jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 12:52   #832
Hisoka
Zakorzenienie
 
Avatar Hisoka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 6 041
GG do Hisoka
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Farfalla -pewnie już pisałam, Moim zdaniem jesteś DC. Kiepsko wyglądają u Ciebie udziwnienia, zbyt dużo ozdób itp.. W Monochromatycznych zestawach wyglądasz bardzo ładnie (poza tym węzłem :P).

Jak chodzi o fryzurę, to podobasz mi się w związanych włosach. Wydaje mi się, że w rozpuszczonych włosach byłoby ładnie, jakby były bardziej uporządkowane.

Na marginesie - przypominasz mi Diane Kruger (DC)
__________________
Hisoka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 13:00   #833
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość

Na marginesie - przypominasz mi Diane Kruger (DC)
Rzeczywiście

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 13:43   #834
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87968949]Też mi się podoba bardziej pierwszy zestaw. Z tym węzłem nie.
A może spróbowałabyś sztywniejszych materiałów? Wydaje mi się, że do tej pory mierzyłaś raczej lejące albo delikatne, a chętnie zobaczyłabym cię w czymś mającym sztywniejsza strukturę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Specjalnie raczej wybieram takie materiały, żeby mieć coś do noszenia na co dzień, ale postaram się znaleźć coś sztywniejszego i jednoczenie w miarę casualowego.

Cytat:
Napisane przez SoftClassic Pokaż wiadomość
@farfalla - znowu bardzo ładnie w takim prostym wariancie, przy czym wersja "przy ciele" wygląda korzystniej od luźnej i odrobinę oversize. Ktoś tu pisał o nieco grubszych tkaninach - popieram ten postulat. Nie, żeby od razu musiały to być jakieś sztywne fasony, ale odrobinę solidniejsze materiały byłyby korzystniejsze.
Dzięki za opinię. Myślisz, że ta sukienka byłaby wystarczająco sztywna / solidna? Czy dalej za miękko?

https://www.bonprix.pl/style/sukienk...kaApxVEALw_wcB

Cytat:
Napisane przez Hisoka Pokaż wiadomość
Farfalla -pewnie już pisałam, Moim zdaniem jesteś DC. Kiepsko wyglądają u Ciebie udziwnienia, zbyt dużo ozdób itp.. W Monochromatycznych zestawach wyglądasz bardzo ładnie (poza tym węzłem :P).

Jak chodzi o fryzurę, to podobasz mi się w związanych włosach. Wydaje mi się, że w rozpuszczonych włosach byłoby ładnie, jakby były bardziej uporządkowane.

Na marginesie - przypominasz mi Diane Kruger (DC)
Dzięki
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 15:24   #835
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Dziewczyny, zrobiłam podobny makijaż jak załączony i dodałam zdjęcia. Użyłam brązowego eyelinera i brązowych cieni i oczywiście tusz, szminka, korektor i bronzer.
Przy okazji macie różne fryzury.
Załącznik 7720697

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez 980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Czas edycji: 2020-07-01 o 15:25
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 15:30   #836
Farfalla97
Rozeznanie
 
Avatar Farfalla97
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 789
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87970241]Dziewczyny, zrobiłam podobny makijaż jak załączony i dodałam zdjęcia. Użyłam brązowego eyelinera i brązowych cieni i oczywiście tusz, szminka, korektor i bronzer.
Przy okazji macie różne fryzury.
Załącznik 7720697

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Mam mieszane odczucia. Z jednej strony coś mi mówi, że to wygląda dziwnie, ale z drugiej - Ty wyglądasz w tym dobrze. Pewnie to kwestia nieopatrzenia się z takim typem makijażu, jest dość ekstrawagancki. Lepiej w rozpuszczonych włosach.
Farfalla97 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 15:31   #837
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Mam mieszane odczucia. Z jednej strony coś mi mówi, że to wygląda dziwnie, ale z drugiej - Ty wyglądasz w tym dobrze. Pewnie to kwestia nieopatrzenia się z takim typem makijażu, jest dość ekstrawagancki. Lepiej w rozpuszczonych włosach.
No na pewno nie wyszłabym tak do sklepu, raczej na większe wyjście. Dzięki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 15:46   #838
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 406
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87970241]Dziewczyny, zrobiłam podobny makijaż jak załączony i dodałam zdjęcia. Użyłam brązowego eyelinera i brązowych cieni i oczywiście tusz, szminka, korektor i bronzer.
Przy okazji macie różne fryzury.
Załącznik 7720697

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Wow, super! Bardzo Cię taki makijaż wydobywa. Świetnie Ci w kreskach, mniej ekstremalna wersja, sądzę, że sprawdziłaby się na co dzień.
7b876ccefd4157b39b86852d237c1fcdcf44b9c3_64850071d5e54 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 15:48   #839
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

Cytat:
Napisane przez martaakow Pokaż wiadomość
Dorzuciłam dużo różnych zdjęć.
Chętnie się dowiem, czy Waszym zdaniem coś jest zdecydowanie na tak lub zdecydowanie na nie.
Starałam się zebrać różne ubrania z mojej szafy, które od jakiegoś czasu wykluczałam z uwagi na SG.
Jest też kilka porównań z bluzkami wpuszczonymi i wypuszczonymi.

Może powinnam zacząć przymiarki zupełnie od nowa
Także za najlepszą uważam sukienkę w paski, mini + sweter na tak, ale jak sweter nie odsłania ramienia, a z t-shirtów bardziej podoba mi się ten w ananasy (zwłaszcza pod względem długości i wzoru). Sukienka z koronki raczej nie.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87969552]Nie wiem, wg mnie to zależy jednak od fasonu obu ubrań. Bo np. z tymi niebieskimi spodniami lepiej wyglądają wypuszczone te bluzki. Ale już ta różowa bluzka jest za luźna, żeby można było ja wypuścić przy tej spódnicy, która jest sztywna. Wygląda to niedbale (chociaż może to też zależy od typu).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Częściowo pewnie kwestia mody, przez którą od paru lat uważamy wpuszczoną bluzkę na nalepszą, ale też tak jak mówisz konkretnych ciuchów. Sądzę, że w przypadku pierwszego zestawienia Marty czarna bluzka + niebieska sukienka, to po prostu te dwa konkretne ciuchy nadają się do noszenia ich bluzka na spódnicę. Jakby Marta nie napisała, że to osobne ciuchy, to pomyślałabym, że to sukienka z obniżoną talią i kontrastową spódnicą. Ale takie zestawienie nie przejdzie z każdą bluzką i każdą spódnicą. Jednak widać po nim, że obniżona talia Marcie pasuje.



Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Specjalnie raczej wybieram takie materiały, żeby mieć coś do noszenia na co dzień, ale postaram się znaleźć coś sztywniejszego i jednoczenie w miarę casualowego.
To w dużej mierze kwestia przyzwyczajenia. Oczywiście jak się startuje z poziomu naturalowych, luźnych, miękko wiszących ciuchów, to inne materiały i kroje mogą się wydawać niewygodne. To jest mnie więcej tak, jak ktoś się przyzwyczai chodzić w dresach, to potem dżinsy wydają mu się niewygodne, ale to kwestia pochodzenia jakiś czas w nich. Ja się ubieram tylko casualowo i wszystkie ciuchy mam trzymające formę i sztywniejsze, nie jest mi niewygodnie.


Cytat:
Napisane przez Farfalla97 Pokaż wiadomość
Dzięki za opinię. Myślisz, że ta sukienka byłaby wystarczająco sztywna / solidna? Czy dalej za miękko?

https://www.bonprix.pl/style/sukienk...kaApxVEALw_wcB
Wygląda nieźle.

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:47 ----------

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;87970241]Dziewczyny, zrobiłam podobny makijaż jak załączony i dodałam zdjęcia. Użyłam brązowego eyelinera i brązowych cieni i oczywiście tusz, szminka, korektor i bronzer.
Przy okazji macie różne fryzury.
Załącznik 7720697

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Bardzo Ci pasuje
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-01, 15:55   #840
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część I

[1=7b876ccefd4157b39b86852 d237c1fcdcf44b9c3_6485007 1d5e54;87970283]Wow, super! Bardzo Cię taki makijaż wydobywa. Świetnie Ci w kreskach, mniej ekstremalna wersja, sądzę, że sprawdziłaby się na co dzień.[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bardzo Ci pasuje
Dziękuję!
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ale takie zestawienie nie przejdzie z każdą bluzką i każdą spódnicą. Jednak widać po nim, że obniżona talia Marcie pasuje.





Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-12 16:55:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:43.