kobieca sylwetka a trening siłowy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-17, 17:46   #31
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: kobieca sylwetka a trening siłowy

Treningiem siłowym można bardzo poprawić proporcje sylwetki.Ja np.genetycznie mam szeroką talię,ale rozbudowując barki,kaptury i plecy - zmieniłam proporcje sylwetki.Talia optycznie wydaje się węższa.

Zauważyłam na siłowni,że panie czasem skupiają się na "problematycznych" częściach ciała jak brzuch,pośladki,uda,a zaniedbują inne parie mięśni.Ważne jest żeby ćwiczyć wszystkie grupy mięśni,a skupic się na eleiminowaniu defektów figury

Takie ćwiczenia jak martwy ciąg czy przysiady ze sztangą wykonywane są czasem zupełnie bezmyślnie.Przysiad może działać bardziej na pośladki lyb bardziej na uda w zalezności od techniki wykonania,doboru ciężaru,rozstawienia nóg itp.Podobnie z matwym ciągiem.Są to dodatkowo ćwiczenia kontuzjogenne.Warto więc na początku zaczynać od maszyn albo od minimalnych ciężarów aby dobrze opanowac technikę ćwiczenia
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 22:06   #32
no.:502068917013
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 56
GG do no.:502068917013
Dot.: kobieca sylwetka a trening siłowy

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Takie ćwiczenia jak martwy ciąg czy przysiady ze sztangą wykonywane są czasem zupełnie bezmyślnie.Przysiad może działać bardziej na pośladki lyb bardziej na uda w zalezności od techniki wykonania,doboru ciężaru,rozstawienia nóg itp.Podobnie z matwym ciągiem.Są to dodatkowo ćwiczenia kontuzjogenne.Warto więc na początku zaczynać od maszyn albo od minimalnych ciężarów aby dobrze opanowac technikę ćwiczenia
Prawidłowo wykonany przysiad czy martwy ciąg nie jest ćwiczeniem kontuzjogennym! Wręcz przeciwnie, prawidłowo wykonywane przysiady z odpowiednim ciężarem są świetną profilaktyką dla stawu kolanowego, a dobrze wykonywane ciągi wspomagają mięśnie stabilizujące i mięśnie pleców które wspomagają pracę kręgosłupa.

Jeżeli nie ma problemów z podstawową koordynacją, mobilnością i motoryką to najlepiej od początku pracować na wolnych ciężarach i uczyć się techniki z małym obciążeniem. Maszyny zawsze pozostaną słabszym substytutem ćwiczeń wielostawowych, choćby dlatego, że wymuszają tor ruchu,mięśnie ćwiczone są w izolacji, nie angażują mięśni stabilizujących i mają małą funkcjonalność. U większości osób trening ze sztangą i hantelkami a także masą własnego ciała sprawdzi się o wiele lepiej
no.:502068917013 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 20:44   #33
MarekP92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Dot.: kobieca sylwetka a trening siłowy

Cytat:
Napisane przez Agafitness Pokaż wiadomość
Zauważyłam na siłowni,że panie czasem skupiają się na "problematycznych" częściach ciała jak brzuch,pośladki,uda,a zaniedbują inne parie mięśni.Ważne jest żeby ćwiczyć wszystkie grupy mięśni,a skupic się na eleiminowaniu defektów figury
Zgadzam się. Moja narzeczona żeby zrzucić trochę brzuszka też na początku chciała tylko i wyłącznie brzuch katować. Poszła do trenera personalnego i się dziwiła, że na brzuch tylko jedno ćwiczenie jej zadawał, a całą resztę na pozostałe. Trening obwodowy. Na razie dopiero jest po miesiącu, ale zmierza do celu. Oby jej się udało.

Ćwiczy z trenerem, dlatego przynajmniej nie ma obawy, że technika będzie kuleć. Przy trudniejszych ćwiczeniach, tych potencjalnie kontuzjogennych (jak np. martwy ciąg), lepiej nawet nie próbować jeśli się nie wie co i jak. Wypadek z plecami może na miesiąc albo dwa skreślić wizyty w klubie fitness.
MarekP92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-29, 18:39   #34
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: kobieca sylwetka a trening siłowy

Cytat:
Napisane przez no.:502068917013 Pokaż wiadomość
Prawidłowo wykonany przysiad czy martwy ciąg nie jest ćwiczeniem kontuzjogennym! Wręcz przeciwnie, prawidłowo wykonywane przysiady z odpowiednim ciężarem są świetną profilaktyką dla stawu kolanowego, a dobrze wykonywane ciągi wspomagają mięśnie stabilizujące i mięśnie pleców które wspomagają pracę kręgosłupa.

Jeżeli nie ma problemów z podstawową koordynacją, mobilnością i motoryką to najlepiej od początku pracować na wolnych ciężarach i uczyć się techniki z małym obciążeniem. Maszyny zawsze pozostaną słabszym substytutem ćwiczeń wielostawowych, choćby dlatego, że wymuszają tor ruchu,mięśnie ćwiczone są w izolacji, nie angażują mięśni stabilizujących i mają małą funkcjonalność. U większości osób trening ze sztangą i hantelkami a także masą własnego ciała sprawdzi się o wiele lepiej
Masz rację - PRAWIDŁOWO wykonany... Tylko weź pod uwagę fakt,że rzadko kiedy osoba początkująca ( a głównie takie zwracają się tu o porady) są w stanie wykonać poprawnie technicznie trudniejsze ćwiczenia,do jakich z pewnością należy przysiad ze sztangą czy martwy ciąg.

Też jestem zwolenniczką wolnych ciężarów,ale wszystko zależy od "podopiecznego" - z niektórymi lepiej zacząć od maszyn,szczególni ejeśli chodzi o panie
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej

Edytowane przez Agafitness
Czas edycji: 2016-01-29 o 18:42
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-25, 12:43   #35
ladybug_23
Przyczajenie
 
Avatar ladybug_23
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 13
Dot.: kobieca sylwetka a trening siłowy

nie ukrywam, że zależy mi na wypracowaniu mięśni, nie jakichś super napompowanych, ale jednak miło byłoby mieć bardziej zarysowane w ramionach czy brzuchu.
polubiłam trochę bardziej siłowe ćwiczenia, ale w domu z hantlami, bo na siłowni to korzystałam z małej ilości sprzętu przeznaczonego tylko do górnej połowy ciała.
ze względu na dużą wadę wzroku nie mogę wykonywać takich naprawdę ciężkich ćwiczeń siłowych, jakbym wcześniej wiedziała, że duży wysiłek może się skończyć odklejeniem siatkówki w oczach to nawet nie próbowałabym podnosić 18kg na niektórych sprzętach o.O
dlatego robię w domu z 2 kilogramowymi hantlami, czasem też z kettlebellem.
ladybug_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-05, 08:44   #36
adejsin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 3
Dot.: kobieca sylwetka a trening siłowy

heeeeeeeeeeeeeeeej
adejsin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-30, 07:56   #37
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: kobieca sylwetka a trening siłowy

ladybug_23 - masz bardzo zdrowe podejście do tematu. Pamiętaj też aby nie zaniedbywać ćwiczeń na nogi,pośladki,uda,bo tylko proporcjonalna sylwetka będzie wyglądała korzystnie. Pracuj więc nad całym ciałem,nie tylko górą
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-03, 12:34   #38
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: kobieca sylwetka a trening siłowy

Przy żadnym innym treningu nie zrobisz tak krągłych ud i pośladków jak przy treningu siłowym
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-03, 13:27   #39
Agafitness
Wtajemniczenie
 
Avatar Agafitness
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 2 323
Dot.: kobieca sylwetka a trening siłowy

W pełni się zgadzam z Malinką. Siłownia to najlepszy kosmetyk dla każdej kobiety
__________________
mgr wychowania fizycznego
instrukor fitness,boksu,tańca
sędzia piłki nożnej
Agafitness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-03-22, 15:56   #40
PoPoo
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 1 198
Dot.: kobieca sylwetka a trening siłowy

Coś Ci powiem. Ja mam ten typ sylwetki o którym marzysz,- oczywiscie bez plastikowego biustu jak Pani ze zdjęcia) i przy 163 cm wzrostu waże obecnie 70 kg - czyli 20 kg więcej od Ciebie
Zanim zaczełam trenowac regularnie ważyłam 65
(efekty mam tak dobre bo mam spory poziom tesosteronu i genetyczne predyspozycje)

Ja mam prosty przepis - bardzo dużó jeść (zdrowo rzecz jasna) i dużo ćwiczyć - co drugi dzien na wolnych ciężarach

Ale układu kości nie zmienisz

Edytowane przez PoPoo
Czas edycji: 2019-03-22 o 16:01
PoPoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-03-22 16:56:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.