Ekstrawagancki wygląd kontra praca - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-11-02, 23:15   #61
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 526
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Zostawiasz go jednocześnie jako kelnera, a nie chcesz przenieść na tyłu restauracji, gdzie zamawiałby telefonicznie dostawy i układał grafiki. No dla mnie nielogiczne.
to faktycznie trochę bez sensu. no ale albo nie chciał go awansować i tu mu się pretekst pojawił, albo to ten typ co stwierdził że skoro facet sobie włosy na taki kolor przefarbował to na pewno nie kompetentny
stesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 23:28   #62
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Serio - Autorko, ten chłopak jest dziwny, jeśli pracujac nie ogarnął obowiązujacego dress-codu w pracy. Jedyna opcja obciać jak najkrócej i pracować 2 razy więcej. A nastepnym razem zastanowic sie pare razy nad takimi glupotami i dojsc do bardziej racjonalnych wniosków niż zacofany kraj...
W poprzedniej pracy dziewczyna w wakacje przy temp. 3o stopni w sandałkach na gołe nogi usłyszała "przecież nie jesteśmy na plaży" na szczescie tylko pojechala do domu zalozyla kryte pantofle rajstopy i mogla wrocic.
Na pewnych stanowiskach nie i juz - ludzie z mojej firmy z innych krajów / USA, WLK. Brytania, Francja/usuwali tatuaże. Nie dostanie sie pracy z pewnym wygladem w okreslonych miejscach. Można robić karierę przecież gdzie indziej
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-02, 23:38   #63
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez trzyrazypiec Pokaż wiadomość
??

Gdzie? Brak tolerancji dla odmienności jest dla mnie właśnie tym. To nie jest pochopna ocena
Samej brak Ci tolerancji. Kreacja na Matke Terese robi sie juz nudna.

Zyj i daj zyc innym. Twoje pouczanie nikogo nie nawroci. Jak komus przeszkadzaja fioletowe wlosy to jego sprawa, nie Twoja.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 00:14   #64
Vrenth
Zadomowienie
 
Avatar Vrenth
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 593
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Wydaje mi się, że ludzie są trochę bardziej przyzwyczajeni do ekstrawaganckich włosów damskich niż męskich. Choćby kolega jak się zatrudniał dostał jasną sugestię, że włosy musi obciąć - nic bardzo dziwnego, proste włosy, może do ramion, związane w prosty kucyk.

Drugą sprawą jest to, że u niektórych osób dziwny wygląd bardziej się rzuca w oczy. Większość ludzi nie zwraca uwagi na ekstrawagancje, jeśli ktoś generalnie wygląda porządnie. Przykładowo na żadnym ze szkoleń, które prowadziłam nikt nie zwrócił uwagi na moje dodatkowe 3 kolczyki (w uchu, nic ekstremalnego). Tak samo jak uczyłam studentów i w trakcie semestru nagle przyszłam w 9mm włosach nikt nie zauważył (zmiana z klasycznej krótkiej fryzury w innym kolorze). Za to szef komentował te włosy przy każdej okazji.
Vrenth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-03, 08:42   #65
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 105
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Ja generalnie nie mam nic przeciwko niestandardowemu wyglądowi, ale jako pracodawca - niestety - brałabym go pod uwagę przy osobach widocznych na zewnątrz. Przy czym myślę o czymś bardziej skrajnym niż pofarbowanie włosów (), np. skaryfikacje, tatuaże na twarzy, implanty podskórne.

Cytat:
Napisane przez pfffh Pokaż wiadomość
Tak właśnie to. Zadowolona z odpowiedzi? Nie musisz droga Norine ogarniać mojego postrzegania świata. Masz do tego prawo.
Dobranoc.
A czy coś wynikałoby z tego, że Ci się nie podoba? Pisałabyś podania o zwolnienie takiego nauczyciela? Przeniosłabyś dziecko do innej klasy/szkoły? Bo jedną rzeczą jest to, że Ci się to nie podoba, a zupełnie inną rozpieprzanie komuś życia ze względu na to. Dla mnie niepodobanie się kolorowych włosów u faceta to jak dyskryminacja rurek czy regulowania brwi - każdy ma prawo do swoich odczuć, ale odrzucanie kogoś z tego powodu brzmi abstrakcyjnie.

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Ale są też pewne zasady uniwersalne. Bo idąc tropem tego, co napisałaś, można przyjść do pracy bez stanika, w przeźroczystej bluzce "bo pracodawca nie powiedział, że tak nie można".
Moja nauczycielka w całkiem normalnej szkole tak potrafiła przyjść

Edytowane przez 6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b
Czas edycji: 2016-11-03 o 08:45
6610e975c85461a73511d7b83bf3e01cd5d91d24_6487a38504e0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-04, 02:25   #66
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
Serio - Autorko, ten chłopak jest dziwny, jeśli pracujac nie ogarnął obowiązujacego dress-codu w pracy. Jedyna opcja obciać jak najkrócej i pracować 2 razy więcej. A nastepnym razem zastanowic sie pare razy nad takimi glupotami i dojsc do bardziej racjonalnych wniosków niż zacofany kraj...
W poprzedniej pracy dziewczyna w wakacje przy temp. 3o stopni w sandałkach na gołe nogi usłyszała "przecież nie jesteśmy na plaży" na szczescie tylko pojechala do domu zalozyla kryte pantofle rajstopy i mogla wrocic.
Na pewnych stanowiskach nie i juz - ludzie z mojej firmy z innych krajów / USA, WLK. Brytania, Francja/usuwali tatuaże. Nie dostanie sie pracy z pewnym wygladem w okreslonych miejscach. Można robić karierę przecież gdzie indziej
Ale żadne z nas nie chce tego stanowiska. Jest mniej godzin, więc mimo że płatne lepiej za godzinę, zarabiasz mniej. Więc nikt niczego nie żałuje, nie musisz tak od razu pouczać. Nigdzie nie napisałam, że kraj jest zacofany, po prostu napisałam, że mi by do głowy nie przyszło, że przy awansie na szefa kelnerów to będzie kryterium brane pod uwagę.

Kolega się cieszy, że kolor włosów usunął jego kandydaturę z puli szczęśliwców. Rozmawialiśmy o tym po prostu i zaczęłam się zastanawiać, czy to rzeczywiście taka różnica w przypadku tej pracy.

Obowiązujący dress code jest jak najbardziej przestrzegany, wspominałam również, że ludzie w biurze, sam szef, paru innych kelnerów i ja mamy dziwne rzeczy na sobie (piercing, tatuaże, ja włosy, tunele). Dziewczyna, która właśnie odchodzi i zwalnia stanowisko miała piercing twarzy i tunele.

Dla mnie zdecydowanie mniej profesjonalny jest niestosowny ubiór niż kolor włosów. Przecież do pracy ubieram się specjalnie, oczywiście, że założę odpowiednie buty, długie ciemne spodnie i firmową koszulkę. A włosy mam, jakie mam, powinnam kupić perukę?
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-04, 03:03   #67
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale żadne z nas nie chce tego stanowiska. Jest mniej godzin, więc mimo że płatne lepiej za godzinę, zarabiasz mniej. Więc nikt niczego nie żałuje, nie musisz tak od razu pouczać. Nigdzie nie napisałam, że kraj jest zacofany, po prostu napisałam, że mi by do głowy nie przyszło, że przy awansie na szefa kelnerów to będzie kryterium brane pod uwagę.

Kolega się cieszy, że kolor włosów usunął jego kandydaturę z puli szczęśliwców. Rozmawialiśmy o tym po prostu i zaczęłam się zastanawiać, czy to rzeczywiście taka różnica w przypadku tej pracy.

[COLOR="DarkRed"]Obowiązujący dress code jest jak najbardziej przestrzegany, wspominałam również, że ludzie w biurze, sam szef, paru innych kelnerów i ja mamy dziwne rzeczy na sobie (piercing, tatuaże, ja włosy, tunele). Dziewczyna, która właśnie odchodzi i zwalnia stanowisko miała piercing twarzy i tunele.
]

Dla mnie zdecydowanie mniej profesjonalny jest niestosowny ubiór niż kolor włosów. Przecież do pracy ubieram się specjalnie, oczywiście, że założę odpowiednie buty, długie ciemne spodnie i firmową koszulkę. A włosy mam, jakie mam, powinnam kupić perukę?
Pomyliłam slowa, Ty użyłaś "konserwatywne" i coś o uderzeniu Cię taką reakcją.
Nie pouczałam, wyraziłam moje zdanie, o które prosiłaś więc nie imputuj.
Nie nie jest przestrzegany przez Twojego kolegę, który się wygłupił z kolorem wlosow nie pasujacym do firmy, choć patrząc na to co piszesz, bardziej prawdopodobne, ze wolał wyleciec i stad pomysl z farbowaniem
To dla Ciebie, zawsze możesz zalożyc wlasna firmę i tam ustalac reguły gry. Dress code nie służy do negocjacji
Nie wiem co masz zrobic majac takie wlosy-to Twój problem, wiec nie pytaj mnie o radę skoro nie prosiłaś o rade farbujac...
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-04, 06:39   #68
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez LilyVanDerWoodsen Pokaż wiadomość
Pomyliłam slowa, Ty użyłaś "konserwatywne" i coś o uderzeniu Cię taką reakcją.
Nie pouczałam, wyraziłam moje zdanie, o które prosiłaś więc nie imputuj.
Nie nie jest przestrzegany przez Twojego kolegę, który się wygłupił z kolorem wlosow nie pasujacym do firmy, choć patrząc na to co piszesz, bardziej prawdopodobne, ze wolał wyleciec i stad pomysl z farbowaniem
To dla Ciebie, zawsze możesz zalożyc wlasna firmę i tam ustalac reguły gry. Dress code nie służy do negocjacji
Nie wiem co masz zrobic majac takie wlosy-to Twój problem, wiec nie pytaj mnie o radę skoro nie prosiłaś o rade farbujac...
Wyluzuj, przecież dziewczyna pisze, że nie oni jedyni mają nietypowy wygląd, bo ich szef i inni pracownicy też mają modyfikacje ciała. Z tego wynika, że kolorowe włosy to pikuś, a w firmie poza strojem nie wymaga się tradycyjnego wyglądu. Dziwi mnie zatem argument o braku awansu z powodu włosów, bo w takiej sytuacji jest on mocno bezzasadny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-04, 09:56   #69
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez MartaMagda Pokaż wiadomość
Wyluzuj, przecież dziewczyna pisze, że nie oni jedyni mają nietypowy wygląd, bo ich szef i inni pracownicy też mają modyfikacje ciała. Z tego wynika, że kolorowe włosy to pikuś, a w firmie poza strojem nie wymaga się tradycyjnego wyglądu. Dziwi mnie zatem argument o braku awansu z powodu włosów, bo w takiej sytuacji jest on mocno bezzasadny.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Biorąc pod uwagę, że Autorka w pierwszym poscie nie poinformowala o tym
-jak wygladaja wspolpracownicy,
-oraz że chłopakowi zależało na tym żeby wylecieć
to każda wypowiedż w tym wątku jest nie na miejscu..
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-05, 00:41   #70
201612090924
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 384
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Ale żadne z nas nie chce tego stanowiska. Jest mniej godzin, więc mimo że płatne lepiej za godzinę, zarabiasz mniej. Więc nikt niczego nie żałuje, nie musisz tak od razu pouczać. Nigdzie nie napisałam, że kraj jest zacofany, po prostu napisałam, że mi by do głowy nie przyszło, że przy awansie na szefa kelnerów to będzie kryterium brane pod uwagę.

Kolega się cieszy, że kolor włosów usunął jego kandydaturę z puli szczęśliwców. Rozmawialiśmy o tym po prostu i zaczęłam się zastanawiać, czy to rzeczywiście taka różnica w przypadku tej pracy.

Obowiązujący dress code jest jak najbardziej przestrzegany, wspominałam również, że ludzie w biurze, sam szef, paru innych kelnerów i ja mamy dziwne rzeczy na sobie (piercing, tatuaże, ja włosy, tunele). Dziewczyna, która właśnie odchodzi i zwalnia stanowisko miała piercing twarzy i tunele.

Dla mnie zdecydowanie mniej profesjonalny jest niestosowny ubiór niż kolor włosów. Przecież do pracy ubieram się specjalnie, oczywiście, że założę odpowiednie buty, długie ciemne spodnie i firmową koszulkę. A włosy mam, jakie mam, powinnam kupić perukę?

to w koncu dostal propozycję awansu, czy chcieli go zdegradować?
Zresztą, skoro sam nie chciał przyjąć oferty, bo jest beznadziejna, to szef zrobił mu tylko przysługę.
pozatym wtf, nie kumam, inni mają tunele i kolorowe włosy, a koledze nie chciał dać stanowiska, bo ma to samo co inni? Sorry, ciężko mi uwierzyć

Edytowane przez 201612090924
Czas edycji: 2016-11-05 o 00:44
201612090924 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-05, 17:07   #71
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Był wśród trzech kandydatów na to stanowisko, a szef zdecydował, że włosy wyglądają "zbyt pedalsko" (nowe info) i kolega nie dostał awansu - usunęli go z listy kandydatów, nie z pracy. Nie dostanie awansu, zajmuje poprzednie stanowisko.

Ale to nie ma znaczenia, bo wątek o tym, jak wy to widzicie. Kolega awansu i tak nie chciał i olał temat. Natomiast ja byłam ciekawa, jak to widzi większość świata, więc zapytałam w Internecie.

Nie chcę rad, co zrobić, pouczeń, że trzeba było myśleć wcześniej, czy pocieszeń, tylko waszych opinii na temat "Czy byś awansowała/zatrudniła pracownika, który ma modyfikacje w wyglądzie, które nie obrażają niczyich uczuć (religijnych, patriotycznych, etc.)" Ewentualnie jak się czujecie, kiedy obsługuje was niebieskowłosy aptekarz, czy czujecie, że wpływa to na jego kwalifikacje. Sytuacja, którą nakreśliłam służyła tylko temu, żeby zobrazować, co mniej więcej mam na myśli.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-05, 17:21   #72
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

W sumie to moim zdaniem najwazniejsze, zeby wygladac estetycznie. Naturalne wlosy niemyte przez tydzien sa mniej estetyczne niz zadbane i czyste rozowe wlosy.
Sa dziewczyny, ktore przeslicznie wygladaja w stylu pin-up (mowie o prostej czarnej grzywce, eyeliner, nawet kolczyk gdzies po srodku nosa), a sa dziewczyny, ktore zrobia sobie kolczyk w nosie pelnym zaskornikow i pryszczy- nie, sorry.
Sa tatuaze, ktore az chce sie ogladac, a sa takie wiezienne robione na kolanie mazgaje z wyblaklymi kolorami, ktore sa po prostu ohydne.

Aha, absolutnie nieestetyczna jest dla mnie burka - obojetnie w jakiej sytuacji, burzy moje poczucie bezpieczenstwa. Tak samo nieestetyczne jest wg mnie noszenie chustki+dlugich nieprzepuszczajacych powietrza ubran w 30 stopniach, kiedy zapach unosi sie w calym pomieszczeniu.


Takze moim zdaniem to estetyka wyznacza, co jest ''dozwolone'', a co nie. Co do nauczyciela, to wolalabym, zeby dzieci w szkole uczyly sie tolerancji poprzez interesujaco ubranego/wystylizowanego nauczyciela, niz zeby od najmlodszych lat tak bardzo im wpajano tolerancje do homoseksualizmu, ze dziecko juz nie wie, czy bardziej ''normalny'' jest homo- czy heteroseksualizm (nie mowie o polskich szkolach).
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-05, 18:40   #73
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Był wśród trzech kandydatów na to stanowisko, a szef zdecydował, że włosy wyglądają "zbyt pedalsko" (nowe info) i kolega nie dostał awansu - usunęli go z listy kandydatów, nie z pracy. Nie dostanie awansu, zajmuje poprzednie stanowisko.
Więc problem nie rozbijał się o dress code, tylko prywatne poglądy szefa Jakby chłopak miał tatuaż zapewne nie byłoby problemu, ale jak jest "ciotą z kolorowymi włosami" to razi jakieś tam tylko szefowi znane normy estetyczne.
Co ja mogę powiedzieć, szef o zerowym profesjonalizmie w pracy i tyle, nie chciałabym z takim współpracować.
Zapisz


---------- Dopisano o 18:40 ---------- Poprzedni post napisano o 18:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Hiiroko Pokaż wiadomość
Co do nauczyciela, to wolalabym, zeby dzieci w szkole uczyly sie tolerancji poprzez interesujaco ubranego/wystylizowanego nauczyciela, niz zeby od najmlodszych lat tak bardzo im wpajano tolerancje do homoseksualizmu, ze dziecko juz nie wie, czy bardziej ''normalny'' jest homo- czy heteroseksualizm (nie mowie o polskich szkolach).
A może nas uświadomisz, kto jest "bardziej normalny"?
Średniowiecze...
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-05, 19:49   #74
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 252
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Specjalnie napisalam to slowo w cudzyslowie, bo nie potrafilam na szybko znalezc bardziej pasujacego slowa.
Chodzi mi o to, ze pierwotnie naturalnie wystepujaca jednostka rodzinna jest kobieta+mezczyzna. Tak samo jak naturalnym jest to, ze mezczyzna czuje sie w swoim ciele jak mezczyzna, a kobieta jak kobieta. Naturalnym jest tez (to jest inny przyklad), ze zawody, ktore wymagaja uzycia sily, wykonywane sa przez mezczyzn, z wiadomych wzgledow. To nie znaczy, ze homoseksualizm czy transseksualizm nie wystepuje, czy ze nie ma kobiet wykonujacych silowe zawody; nie znaczy to tez, ze jest z nimi cos nie tak. ale moim zdaniem musza zostac zachowane proporcje, tzn. i jedno i drugie powinno byc przedstawiane, a moim zdaniem propaganda jest juz czasami tak daleko posunieta, ze dziecko moze byc skolowane.
Podam przyklad: glowna bohaterka Krainy Lodu ma w drugiej czesci zostac lesbijka (pojawiaja sie takie glosy). No dobrze, ale dlaczego akurat glowna bohaterka?

Domyslam sie, ze wywolam tym postem burze; nie jestem w zadnym stopniu nietolerancyjna, po prostu uwazam, ze nie mozna przesadzac w zadna strone. Nie lubie ogladac w parku ludzi obsciskujacych sie tak, jakby zaraz mieli z siebie zrzucic ubrania; obojetnie, czy to chlopak z dziewczyna, chlopak z chlopakiem czy dziewczyna z dziewczyna. Tak samo krytykuje feministki, ktore przestaja walczyc o rowne traktowanie (np. o rowna pensje na tym samym stanowisku albo przyjecie do pracy na podstawie wynikow), a zaczynaja przepychac ustawy dajace im wiele przywilejow zamiast rownouprawnienia (co moim zdaniem kloci sie z idea feminizmu).
763509f5cf445a4c28cec956de73c62121becc29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-05, 21:08   #75
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez _ema_ Pokaż wiadomość
Więc problem nie rozbijał się o dress code, tylko prywatne poglądy szefa Jakby chłopak miał tatuaż zapewne nie byłoby problemu, ale jak jest "ciotą z kolorowymi włosami" to razi jakieś tam tylko szefowi znane normy estetyczne.
Co ja mogę powiedzieć, szef o zerowym profesjonalizmie w pracy i tyle, nie chciałabym z takim współpracować.
Nawet nie szefa, tylko zastępcy, bo "szefa" opisuję jako tego, który z nami się kontaktuje, awansuje nas, siedzi na zapleczu. Prawdziwy szef, właściciel to spoko koleś i nie widział problemu w tym awansie. Zresztą cała kadra stwierdziła, że koleś jest jakiś chory z tym problemem. Z tym, że kolega i tak odmówił, bo kiepska ta posada jest i już. A skąd się dowiedział - nie mam pojęcia, bo nie poszła żadna skarga w górę od nas. Podejrzewam, że w ramach plotek się po prostu rozniosło (to było powiedziane na forum, więc słyszało to z 5 osób) i trafiło gdzie trzeba.

Dlatego rozważam ewakuację... Nie wiem, czy chcę z kimś takim pracować.

W dalszym ciągu to tylko przykład (ale macie finał, jak już zaczęłam opowiadać, to skończyłam ). Dalej jestem ciekawa waszych poglądów na ten temat.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-11, 11:53   #76
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Osobiście nie obchodzi mnie to, jak ktoś wygląda. Idąc do urzędu, czy banku mam gdzieś jakie kto ma włosy, ubrania , tatuaże itp. Oczywiście może mi się to podobać lub nie, ale na pewno nie miałoby to wpływu na mój stosunek do tej osoby. Oceniam ludzi wyłącznie po cechach osobowości.

Natomiast trzeba brać pod uwagę, że szef ma prawo mieć własną wizję firmy i ustalony dress code. Kiedyś na studiach pewna pani doktor powiedziała nam, że jak ktoś chce to może przyjść na zajęcia nawet w stroju kąpielowym i ona nie ma prawa się przyczepić, ale jak pójdziemy do pracy, to w wielu miejscach obowiązują pewne standardy i nie ma przeproś, trzeba się dostosować albo zrezygnować z pracy.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 02:30   #77
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

No właśnie na forum nikomu nie przeszkadza (jakichś 90%), nie spotykam się z tym, żeby przeszkadzało u mnie, ale kolega czasem dostaje dziwne docinki.

Wiem, że szef może sobie zatrudniać tylko kelnerki powyżej 1,70m albo awansować tylko te z niebieskimi oczami i nic mi do tego. Chodzi mi raczej o to, jak każda/y z was personalnie odbiera taką osobę, jako szef i jako klient/usługobiorca.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 21:36   #78
Aargh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 17
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Myślicie, że kolczyki w chrząstce ucha już się zaliczają do "ekstrawagancji" czy to jeszcze normalka? Chodzi o coś w tym stylu https://www.askideas.com/media/78/Aw...-For-Girls.jpg

Wiem, że w obecnej pracy przeszłoby bez problemu, ale kiedyś będę ją przecież zmieniać. Branża powiedzmy konserwatywna, finanse.
Aargh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-12, 21:39   #79
201705240954
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 834
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez Aargh Pokaż wiadomość
Myślicie, że kolczyki w chrząstce ucha już się zaliczają do "ekstrawagancji" czy to jeszcze normalka? Chodzi o coś w tym stylu https://www.askideas.com/media/78/Aw...-For-Girls.jpg

Wiem, że w obecnej pracy przeszłoby bez problemu, ale kiedyś będę ją przecież zmieniać. Branża powiedzmy konserwatywna, finanse.
Zalezy w jakim miejscu. Biuro kredytowe na osiedlu-nie ma problemu. Poważna instytucja wyjmujesz wszystko i jest ok
201705240954 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-14, 09:57   #80
100club
Raczkowanie
 
Avatar 100club
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 107
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Osobiście nie obchodzi mnie to, jak ktoś wygląda. Idąc do urzędu, czy banku mam gdzieś jakie kto ma włosy, ubrania , tatuaże itp. Oczywiście może mi się to podobać lub nie, ale na pewno nie miałoby to wpływu na mój stosunek do tej osoby. Oceniam ludzi wyłącznie po cechach osobowości.

Natomiast trzeba brać pod uwagę, że szef ma prawo mieć własną wizję firmy i ustalony dress code. Kiedyś na studiach pewna pani doktor powiedziała nam, że jak ktoś chce to może przyjść na zajęcia nawet w stroju kąpielowym i ona nie ma prawa się przyczepić, ale jak pójdziemy do pracy, to w wielu miejscach obowiązują pewne standardy i nie ma przeproś, trzeba się dostosować albo zrezygnować z pracy.
Zgadzam się z tym w 100%. Mam gdzieś to jak ktoś wygląda, jak się ubiera i ile ma kolczyków. Póki nie razi mnie to drastycznie w oczy, nie powiem na to nic złego. Ale po niektórych instytucjach po prostu spodziewam się stonowanego wyglądu... Nie myślę, tu o tym żeby zabraniać komuś zrobienia sobie tutuażu, albo tunelu, ale też trzeba mieć w tym jakiś umiar... Co do standardów w firmach, to przecież firma ma do tego prawo. Jeżeli ma szczególną wizję to i ma prawo wybrać sobie do tej wizji pracowników. To nie jest dyskryminacja tylko sito. Nie każdy nadaje się do każdej pracy... Takie jest życie. Ale jeśli dostałabym wypowiedzenie, za zrobienie sobie kolczyka to myślę, że bez zastanowienia pożegnałabym się z "taką firmą".
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
100club jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-11, 12:58   #81
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 053
Dot.: Ekstrawagancki wygląd kontra praca

Update, jakby ktoś był ciekawy.

Kolega dostał awans jakiś czas później, kiedy wybrany wtedy kandydat się nie sprawdził i wyleciał. Pod warunkiem, że szybko coś z tym zrobi. Zabarwił się na czarno. Moim zdaniem bardzo niechlujnie i wyglądało to strasznie, ale przynajmniej "normalny" kolor. Dziwię się bardzo, ale miał problemy na studiach i chyba zaczyna widzieć tą pracę jako docelową.

Ja poszłam do pracodawcy, zwolniłam się wskazując, że takie zasady mi nie pasują nie chcę pracować dla kogoś o takich poglądach.

Teraz mam lepszą pod każdym względem pracę, gdzie nikogo nie interesują moje włosy. Kolega haruje jak wół dla starego pracodawcy i marzą mu się czerwone włosy. Co kto lubi.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.

Edytowane przez Limonka2738
Czas edycji: 2017-09-11 o 13:06
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-11 12:58:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:55.