Otwarty związek - Wasze opinie. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-05-20, 15:40   #31
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Ja nie o dzieciach, tylko o partnerach do bzykania.
Czemu tylko do bzykania? Ja cały czas piszę o partnerach ogólnie.
Gdyby byli tylko do bzykania, to w ogóle bym z nimi nie rozważała żadnego wyjazdu.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 15:41   #32
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87865407]Czemu tylko do bzykania? Ja cały czas piszę o partnerach ogólnie.
Gdyby byli tylko do bzykania, to w ogóle bym z nimi nie rozważała żadnego wyjazdu.[/QUOTE]Dziewczę się trochę pogubiło.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 15:41   #33
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 062
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87865398]To się wtedy będę martwić. To też jest przykład jak z dziećmi - masz dwoje dzieci, ale hajs na prezent tylko dla jednego z nich. Co robisz?
Przenosząc ten wakacyjny przykład do świata realnego - nic wtedy, bo akurat nikt z nas nie jest amatorem wyjazdów wakacyjnych jakichkolwiek.[/QUOTE]

Zabawa w kotka i myszkę.

Nic się dziewczyny nie dowiemy.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 15:47   #34
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Zabawa w kotka i myszkę.

Nic się dziewczyny nie dowiemy.
Tzn kto z kim się bawi w kotka i myszkę? Podaję abstrakcyjne przykłady, bo nie będę opisywać ze szczegółami swojego prywatnego życia. Chyba każdy człowiek z odrobiną wyobraźni będzie potrafił sobie stworzyć obraz moich związków na podstawie moich wypowiedzi. Podpowiem ci, że kluczowym był fragment "To się wtedy będę martwić." Oznacza on mniej więcej tyle, że taka sytuacja nie wystąpiła i nie widzę powodu zastanawiać się nad nią na zaś. Ostateczna decyzja w takiej sytuacji zależy od wielu czynników, a nie tylko od tego, że akurat dwóch dorosłych facetów coś tam chce w tym samym czasie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 15:52   #35
luks_baba
Raczkowanie
 
Avatar luks_baba
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 369
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Ja byłam w takim związku. Nie mam problemu z uprawianiem seksu z kimś bez więzi emocjonalnej. Problem w tym, że osoba z którą byłam twierdziła że ma tak samo, a w praktyce okazało się że moje zaufanie zostało wykorzystane na wszystkie możliwe sposoby. Dla mojego spokoju psychicznego nie chcę więcej wchodzić w taką relację.
Nie mam nic przeciwko, że ludzie mają takie związki, każdy robi co chce. Może gdybym ja znalazła odpowiednią do takiego związku osobę dalej bym sobie tak żyła i byłabym zadowolona.
__________________
W życiu przecież chodzi o to, żeby pićko pić.
luks_baba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 15:56   #36
wiekanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 062
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87865416]Tzn kto z kim się bawi w kotka i myszkę? Podaję abstrakcyjne przykłady, bo nie będę opisywać ze szczegółami swojego prywatnego życia. Chyba każdy człowiek z odrobiną wyobraźni będzie potrafił sobie stworzyć obraz moich związków na podstawie moich wypowiedzi. Podpowiem ci, że kluczowym był fragment "To się wtedy będę martwić." Oznacza on mniej więcej tyle, że taka sytuacja nie wystąpiła i nie widzę powodu zastanawiać się nad nią na zaś. Ostateczna decyzja w takiej sytuacji zależy od wielu czynników, a nie tylko od tego, że akurat dwóch dorosłych facetów coś tam chce w tym samym czasie.[/QUOTE]

Ja natomiast uważam, że każdy człowiek z odrobiną wyobrazni będzie się juz teraz zastanawiał nad tym kluczowym "To się wtedy będe martwić" i miał plan A, B i nawet C. Tak, żeby to kluczowe w efekcie nie wyglądało "jakoś to będzie".
I to myślę dotyczy tego wątku aby autorka nie miała potem niespodzianek.
wiekanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 16:02   #37
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Ja natomiast uważam, że każdy człowiek z odrobiną wyobrazni będzie się juz teraz zastanawiał nad tym kluczowym "To się wtedy będe martwić" i miał plan A, B i nawet C. Tak, żeby to kluczowe w efekcie nie wyglądało "jakoś to będzie".
I to myślę dotyczy tego wątku aby autorka nie miała potem niespodzianek.
A Ty będąc w monogamicznej relacji zastanawiasz się co będzie jak Twoj facet straci nogę, albo co będzie jak postanowi walczyć o dominację Islamu, albo że chce lecieć na Marsa?
Masz scenariusz na każdy możliwy wypadek? Hmm?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-05-20, 16:06   #38
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Ja natomiast uważam, że każdy człowiek z odrobiną wyobrazni będzie się juz teraz zastanawiał nad tym kluczowym "To się wtedy będe martwić" i miał plan A, B i nawet C. Tak, żeby to kluczowe w efekcie nie wyglądało "jakoś to będzie".
I to myślę dotyczy tego wątku aby autorka nie miała potem niespodzianek.
Po pierwsze, tak sobie dobieram partnerów i obiecuję im takie rzeczy, by takie sytuacje praktycznie nie miały szans występować.
Po drugie - przypominam - mieszasz dwie rzeczy. Uczepiłaś się tego, że mam równoległe związki, a nie tego, że są otwarte. Hipotetyczna sytuacja, o którą dopytujesz nie ma nic wspólnego z tym czy w tych związkach dozwolony jest seks z ludźmi spoza związku czy nie. Autorce zdaje się chodziło tylko o otwarcie na kontakty seksualne, więc zastanawianie się nad dylematem typu "z kim jechać na wakacje" może spokojnie mieć w pompce.

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:03 ----------

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A Ty będąc w monogamicznej relacji zastanawiasz się co będzie jak Twoj facet straci nogę, albo co będzie jak postanowi walczyć o dominację Islamu, albo że chce lecieć na Marsa?
Masz scenariusz na każdy możliwy wypadek? Hmm?
Nad tym Marsem to się serio zastanawiałam. U mnie to jest bardziej prawdopodobny przypadek niż zdupy generyczny przykład z wakacjami.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 16:06   #39
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Ja natomiast uważam, że każdy człowiek z odrobiną wyobrazni będzie się juz teraz zastanawiał nad tym kluczowym "To się wtedy będe martwić" i miał plan A, B i nawet C. Tak, żeby to kluczowe w efekcie nie wyglądało "jakoś to będzie".
I to myślę dotyczy tego wątku aby autorka nie miała potem niespodzianek.
a) jednemu odmówi
b) pojadą w trójkę
c) zrezygnuje całkiem z wyjazdu.

Jak masz przyjaciół, to też się martwisz, co jeśli jeden i drugi zechce pojechać na wakacje?
To to samo.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 16:08   #40
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez Vanir410 Pokaż wiadomość
a) jednemu odmówi
b) pojadą w trójkę
c) zrezygnuje całkiem z wyjazdu.

Jak masz przyjaciół, to też się martwisz, co jeśli jeden i drugi zechce pojechać na wakacje?
To to samo.
Też dobra analogia. Może przejdzie skoro ta z dziećmi się nie przyjęła.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 16:20   #41
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez wiekanka Pokaż wiadomość
Wcale nie trzeba się zdradzać. Można zakończyć związek i dalej spełniać swoje potrzeby.

Wcale nie trzeba zdradzać, oczywiście. Można zakończyć związek, a można być w otwartym związku. Co kto chce. Byleby być szczerym.
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-20, 17:58   #42
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez cancun Pokaż wiadomość
Interesują mnie Wasze przemyślenia, a może i nawet doświadczenia, dotyczące tzw. otwartego związku. Aby doprecyzować, chodzi mi o relację, w której partnerzy mogą uprawiać seks poza związkiem, razem (np. trójkąty), ale i osobno. Odnaleźlibyście się w takiej sytuacji? Jakbyście zareagowali, gdyby ktoś Wam taki związek zaproponował?

Ja sama poznałam faceta, z którym taka wizja związku zaczyna mi się podobać - i nie, to nie on próbuje mnie do tego przekonać Raczej znam nasze poglądy na temat seksu i wydaje mi się, że taki typ związku w naszym przypadku by się sprawdził. Dlatego też chciałam porozmawiać o tym z kimś na neutralnym gruncie.

Nie mogłam znaleźć podobnego wątku, więc jeśli taki już jest - z góry przepraszam, chętnie przygarnę linki.

Nigdy nie byłam w związku poligamicznym/otwartej relacji na zasadzie ''nie jesteśmy w związku, ale możemy spotykać się też z innymi osobami'' więc nie mam doświadczenia w tej materii. Trudno też mi powiedzieć czy bym była w stanie być w takiej relacji. Wiele razy o tym myślałam i pewnie bym umiała być do pewnego momentu - gdybym czasem nie poczuła ukłucia zazdrości. Gdybym była w związku poligamicznym z facetem i trzecią osobą byłaby kobieta, wpadłaby w oko mojemu facetowi, a oni razem zaczęliby się angażować emocjonalnie - czułabym, że zależy im wzajemnie na sobie i byłabym o niego zazdrosna i wtedy pewnie wszystko by się posypało. Gdyby zaś była to relacja otwarta gdzie żadne z naszej trójki nie jest z kimś z nas w związku, każdy z nas jest ''wolnym strzelcem'' i ''róbta co chceta'' w sensie robimy co chcemy to spoko. Może zazdrości by nie było. Kto wie. Żadne z tej trójki wtedy nie jest szklaną kulą i nie potrafi wywróżyć czy któreś z tej trójki zakocha się w kimś, zaangażuje na tyle mocno, że '''układ'' po prostu pewnego dnia przestanie istnieć, albo co gorsze dwójka wyroluje tą trzecią osobę z tego układu.

Dlatego myślę, że otwarte związki/otwarte relacje są takie trudne. I nie dla każdego. Bo zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś z tych trzech osób się zaangażuje. A kobiety niestety w takich relacjach bywają na przegranych pozycjach. Nie każda oczywiście jest na przegranej pozycji, ale zazwyczaj jakaś się trafi i zazwyczaj dotyczy to kobiet.

Z otwartymi relacjami/związkami poli w jakimś stopniu jest jak z relacjami fwb - jak kobieta się zaangażuje to przegrywa i to jest prawda. I związki poli/relacje otwarte też nie są dla każdego. Tak samo jest z fwb. Nie twierdzę, że zawsze musi tak być, ale to kobiety są bardziej emocjonalne. Sama nie mam problemu z uprawianiem seksu bez zobowiązań, bez uczuć bo do tej pory to robiłam i było ok, ale co jeśli pewnego dnia poznam kogoś z kim się zaangażuje na tyle, że się w nim zakocham? Wtedy będzie słabo. Myślę, że może być zaangażowanie emocjonalne bez zakochania, albo z zakochaniem i wtedy się ''wpada''.

Myślę, że związki poli/otwarte relacje, gdzie zaprasza się osobę ''tą trzecią'' są ciekawe i czasem ludzie próbują złamać rutynę w związku, czasem szukają jakiejś odskoczni, adrenaliny gdyż jak wiemy życie z natury jest dość nudne, przyziemne i monotonne, ale takie relacje no jednak nie są dla każdego. Czasem niektórzy próbują, chcą spróbować i czują, że to jednak nie dla nich, wymiksowują się z tego, albo kończą z tym.
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.

Edytowane przez MsN
Czas edycji: 2020-05-20 o 18:03
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 18:02   #43
motylka_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 442
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87865375]Skąd informacja, że dla większości nie jest? I jakie to są powody naturalne?
Post #14 poniekąd odpowiada na twoje pytania, ale doprecyzuję. Do związków mam więcej niż jednego partnera oraz uprawiam seks z innymi.

Widziałam jakiś czas temu kilka badań, że około 60% ludzi w związkach przyznaje się do uprawiania seksu z kimś innym niż stały partner. Badań teraz nie przytoczę, bo nie chce mi się znowu szukać, więc póki co niech to będzie tylko ciekawostka
Natomiast idąc jeszcze bardziej w anegdoty - w moim otoczeniu to już zupełnie norma. Raz nawet zdarzyła się para, która nigdy nie zamierzała się na serio rozstawać, ale robili sobie "przerwy" [/QUOTE]


Sorki ale po co ci dwóch facetów do związku?Dwóch kochasz na raz?

Chyba czytałaś o zdradach.Nie uwierzę za nic w świecie że jest ich więcej niż 10 procent, to i tak stosunkowo dużo.Chyba tay ludzie w tej ankiecie sobie wmawiali, że są w takich związkach a zwyczajnie zdradzali.
motylka_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 18:09   #44
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez motylka_30 Pokaż wiadomość
Sorki ale po co ci dwóch facetów do związku?Dwóch kochasz na raz?

Chyba czytałaś o zdradach.Nie uwierzę za nic w świecie że jest ich więcej niż 10 procent, to i tak stosunkowo dużo.Chyba tay ludzie w tej ankiecie sobie wmawiali, że są w takich związkach a zwyczajnie zdradzali.
Można z jednym być w związku, a z drugim uprawiać seks, jeśli nasz partner życiowy na to się zgadza i przystaje bo jeśli o tym nie wie to jest to zdrada, albo każdy z każdym sypia. Różnie bywa. Zależy od ustalenia w gronie osób, których układ ten dotyczy i w którym biorą udział. Jeśli jest to relacja bez wyłączności to wiadomo, każde z tej trójki sypia z kim chce, może spotykać się z kimś po za tej ''dwójki, trójki'' i sprawa jest prosta, nie ma o czym mówić. Dlatego przed wejściem w związku poligamiczne powinno się poinformować wzajemnie (kobieta - faceta, facet - kobietę) co o tym sądzi, jakie jest jej/jego zdanie nt. temat i czy ta osoba by w to weszła. Chodzi o ustalenie na początku.
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.

Edytowane przez MsN
Czas edycji: 2020-05-20 o 23:29
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 18:19   #45
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Nie byłabym zainteresowana taka relacją, mój partner również nie. Ustaliliśmy to wchodząc w relację.

Był tu kilka lat temu wątek na ten temat. Wizażanka Kolor Bzu, Zapach Bzu? Żyła kilka lat w takiej relacji. Może ktoś link podrzuci bo wątek był warty przeczytania.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 18:21   #46
NocnaWiedma
Lady in red.
 
Avatar NocnaWiedma
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 66 994
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Gdyby mi ktoś coś takiego zaproponował to po prostu nie wchodziła bym w relacje z tą osobą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
NocnaWiedma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 19:00   #47
cancun
Przyczajenie
 
Avatar cancun
 
Zarejestrowany: 2020-04
Wiadomości: 10
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
Dlatego myślę, że otwarte związki/otwarte relacje są takie trudne. I nie dla każdego. Bo zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś z tych trzech osób się zaangażuje. A kobiety niestety w takich relacjach bywają na przegranych pozycjach. Nie każda oczywiście jest na przegranej pozycji, ale zazwyczaj jakaś się trafi i zazwyczaj dotyczy to kobiet.
Ja z zazdrością nie mam żadnego problemu, nie jestem ani terytorialna, ani kompetytywna. Dla mnie to tylko i wyłącznie seks, coś cielesnego. Oczywiście może się zdarzyć, że któraś strona może się zaangażować emocjonalnie z osobą spoza związku, ale przecież to też się zdarza w związkach monogamicznych i temu nie da się w żaden sposób zapobiec. Ludzie się schodzą, rozchodzą, ja wychodzę z założenia, że wolałabym z kimś przeżyć kilka fajnych miesięcy i się pożegnać, niż trwać w nienajlepszej relacji kilka lat.
cancun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 19:26   #48
MsN
Femme fatale
 
Avatar MsN
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: the circles of dante's hell
Wiadomości: 1 261
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez cancun Pokaż wiadomość
Ja z zazdrością nie mam żadnego problemu, nie jestem ani terytorialna, ani kompetytywna. Dla mnie to tylko i wyłącznie seks, coś cielesnego. Oczywiście może się zdarzyć, że któraś strona może się zaangażować emocjonalnie z osobą spoza związku, ale przecież to też się zdarza w związkach monogamicznych i temu nie da się w żaden sposób zapobiec. Ludzie się schodzą, rozchodzą, ja wychodzę z założenia, że wolałabym z kimś przeżyć kilka fajnych miesięcy i się pożegnać, niż trwać w nienajlepszej relacji kilka lat.
Nie wiem jak byłoby u mnie z zazdrością, ale nie mogłabym jej wykluczyć gdybym w jakimś stopniu się zaangażowała w relacji otwartej, w której uczestniczyłyby trzy osoby, albo nie wiem nawet większa liczba osób? (nie mam na myśli swingu bo to zupełnie co innego i dotyczy związków). W relacji otwartej, która opierałaby się tylko i wyłącznie na seksie też mogłoby istnieć prawdopodobieństwo zazdrości na przykład z mojej strony. Wiem, że raczej nie powinno to się pojawić, ale jeśli by facet poświęcał więcej uwagi drugiej kobiecie ja czułabym się zaniedbana i tak, nadal mam na myśli seks. No nie wiem, to moje myśli z głowy, ciężko stwierdzić jakby było w życiu, realnie gdybym była w takiej relacji, ale niczego z powyższych kwestii nie mogłabym wykluczyć. Po prostu, tak jak w życiu.

Tak, seks w takich relacjach powinien być tylko czymś cielesnym, ale zależy czy relacja jeśli idzie o sam seks to ''wyjmij, włóż, powtórz'' i tak na tzw. okretkę czy też w takich relacjach (teraz mam na myśli tylko sam seks, nie związek otwarty) ludzie się lubią, spędzają ze sobą czas (zależy jak ustalą, albo spędzają go tylko w łóżku, albo spędzają też go po za łóżkiem, nie wiem chodząc do kina, wyjeżdżając gdzieś razem etc.). Jeśli pojawia się poznawanie osoby, poznawanie jej charakteru, spędzanie razem czasu po za łóżkiem to przecież można się zaangażować.

Cytat:
Napisane przez cancun Pokaż wiadomość
Ludzie się schodzą, rozchodzą, ja wychodzę z założenia, że wolałabym z kimś przeżyć kilka fajnych miesięcy i się pożegnać, niż trwać w nienajlepszej relacji kilka lat.
Zgadza się i tutaj to mi się podoba. Też wolałabym tkwić w relacji nawet opartej na samym seksie (bo taką mam na myśli) czy w otwartym związku niż tkwić w złej czy toksycznej relacji kilka lat niczym drama (chociaż w moim przypadku dramy mogłyby być prawdopodobne).
__________________
1. Lepiej być nielubianą za to, kim jesteś niż być kochaną za to kim nie jesteś.
2. Ludzie nie rodzą się dobrzy albo źli. Rodzą się z pewnymi skłonnościami, ale liczy się sposób, w jaki żyją. I to, jakich ludzi poznają.
MsN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 19:41   #49
motylka_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 442
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
Nie wiem jak byłoby u mnie z zazdrością, ale nie mogłabym jej wykluczyć gdybym w jakimś stopniu się zaangażowała w relacji otwartej, w której uczestniczyłyby trzy osoby, albo nie wiem nawet większa liczba osób? (nie mam na myśli swingu bo to zupełnie co innego i dotyczy związków). W relacji otwartej, która opierałaby się tylko i wyłącznie na seksie też mogłoby istnieć prawdopodobieństwo zazdrości na przykład z mojej strony. Wiem, że raczej nie powinno to się pojawić, ale jeśli by facet poświęcał więcej uwagi drugiej kobiecie ja czułabym się zaniedbana i tak, nadal mam na myśli seks. No nie wiem, to moje myśli z głowy, ciężko stwierdzić jakby było w życiu, realnie gdybym była w takiej relacji, ale niczego z powyższych kwestii nie mogłabym wykluczyć. Po prostu, tak jak w życiu.

Tak, seks w takich relacjach powinien być tylko czymś cielesnym, ale zależy czy relacja jeśli idzie o sam seks to ''wyjmij, włóż, powtórz'' i tak na tzw. okretkę czy też w takich relacjach (teraz mam na myśli tylko sam seks, nie związek otwarty) ludzie się lubią, spędzają ze sobą czas (zależy jak ustalą, albo spędzają go tylko w łóżku, albo spędzają też go po za łóżkiem, nie wiem chodząc do kina, wyjeżdżając gdzieś razem etc.). Jeśli pojawia się poznawanie osoby, poznawanie jej charakteru, spędzanie razem czasu po za łóżkiem to przecież można się zaangażować.



Zgadza się i tutaj to mi się podoba. Też wolałabym tkwić w relacji nawet opartej na samym seksie (bo taką mam na myśli) czy w otwartym związku niż tkwić w złej czy toksycznej relacji kilka lat niczym drama (chociaż w moim przypadku dramy mogłyby być prawdopodobne).
Też trzeba powiedzieć, że seks łączy często i nawet ludzi, którzy deklarują możliwość uprawiania seksu bez zobowiązań wpadają w wir uczuć, szczególnie jak seks jest udany.
motylka_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-05-20, 20:10   #50
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Generalnie oświećcie mnie , otwarty tzn bez miłości do partnerów "pobocznych" ? Tylko seks?
Bo jeśli z miłością ,to podziwiam ,cholernie absorbujące ,kochać kilku jednocześnie .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 20:24   #51
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Generalnie oświećcie mnie , otwarty tzn bez miłości do partnerów "pobocznych" ? Tylko seks?
Bo jeśli z miłością ,to podziwiam ,cholernie absorbujące ,kochać kilku jednocześnie .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A czy miłość jest niezbędna, żeby tworzyć związek? No nie, choć dla niektórych jest ona w związku niezbędna, to jednak obiektywnie nie jest, można budować związek z innych pobudek.
Ja rozumiem, że "otwarty" polega na braku ograniczeń w budowaniu tak bliskich relacji z innymi osobami. Bliskich fizycznie czy emocjonalnie, whatever. Miłość swoją drogą, a związki swoją.
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 20:25   #52
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
NA kobiety niestety w takich relacjach bywają na przegranych pozycjach. Nie każda oczywiście jest na przegranej pozycji, ale zazwyczaj jakaś się trafi i zazwyczaj dotyczy to kobiet.
Jakieś dowody na to stwierdzenie?
Cytat:
Z otwartymi relacjami/związkami poli w jakimś stopniu jest jak z relacjami fwb - jak kobieta się zaangażuje to przegrywa i to jest prawda. I związki poli/relacje otwarte też nie są dla każdego. Tak samo jest z fwb. Nie twierdzę, że zawsze musi tak być, ale to kobiety są bardziej emocjonalne.
I na to?
Skąd info, że kobiety są na przegranej pozycji, są bardziej emocjonalne i co to w ogóle znaczy?
Cytat:
Napisane przez motylka_30 Pokaż wiadomość
Sorki ale po co ci dwóch facetów do związku?Dwóch kochasz na raz?
Po to samo, co jeden. Nie widzę różnicy między takim pytaniem, a pytaniem po co komu jeden facet do związku. I tak, kocham obu.
Cytat:
Chyba czytałaś o zdradach.Nie uwierzę za nic w świecie że jest ich więcej niż 10 procent, to i tak stosunkowo dużo.Chyba tay ludzie w tej ankiecie sobie wmawiali, że są w takich związkach a zwyczajnie zdradzali.
Nie. Czytałam o ludziach uprawiających seks poza bieżącym związkiem. Badanie nie zajmowało się sprawdzaniem czy w tym związku taka czynność jest zdradą czy nie.
Cytat:
Napisane przez MsN Pokaż wiadomość
Można z jednym być w związku, a z drugim uprawiać seks, jeśli nasz partner życiowy na to się zgadza i przystaje bo jeśli o tym nie wie to jest to zdrada, albo każdy z każdym sypia. Różnie bywa. Zależy od ustalenia w gronie osób, których układ ten dotyczy i w którym biorą udział. Jeśli jest to relacja bez wyłączności to wiadomo, każde z tej trójki sypia z kim chce, może spotykać się z kimś po za tej ''dwójki, trójki'' i sprawa jest prosta, nie ma o czym mówić.
Zdrada to jest wtedy, kiedy obiecujesz czegoś nie robić, a i tak to robisz. Dla mnie jest jakimś kuriozum pytać partnera czy mogę uprawiać seks z innymi ludźmi, bo on mi nie ma nic do pozwalania.
Cytat:
Dlatego przed wejściem w związku poligamiczne powinno się poinformować wzajemnie (kobieta - faceta, facet - kobietę) co o tym sądzi, jakie jest jej/jego zdanie nt. temat i czy ta osoba by w to weszła. Chodzi o ustalenie na początku.
Niby dlaczego miałoby to dotyczyć tylko poligamii?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 20:41   #53
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez Swietusia Pokaż wiadomość
A czy miłość jest niezbędna, żeby tworzyć związek? No nie, choć dla niektórych jest ona w związku niezbędna, to jednak obiektywnie nie jest, można budować związek z innych pobudek.
Ja rozumiem, że "otwarty" polega na braku ograniczeń w budowaniu tak bliskich relacji z innymi osobami. Bliskich fizycznie czy emocjonalnie, whatever. Miłość swoją drogą, a związki swoją.
Nie rozumiem mechanizmu otwartego związku ,nie doświadczyłam ,nie umiem ocenić Rozumiem poliamorie , rozumiem ,ze mozna kochać więcej niż jedną osobę i wszystkie będą tak samo ważne.
Myślałam ,ze w otwartym zwiazku ,są partnerzy ,że tak powiem stali ,najważniejsi dla siebie a reszta to jakieś tam dopełnienie ,osoby dające to ,czego stały partner nie umie dać/zaspokoić . Ale ci poboczni nie sa rownorzędni . A tu Lisbeth zburzyła mi tą wizję . Dopytuję więc ,nie chcę być całkowitą ignorantką .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez robcia
Czas edycji: 2020-05-20 o 20:46
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 20:46   #54
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Nie rozumiem mechanizmu otwartego związku ,nie doświadczyłam ,nie umiem ocenić Rozumiem poliamorie , rozumiem ,ze mozna kochać więcej niż jedną osobę i wszystkie będą tak samo ważne.
Myślałam ,ze w otwartym zwiazku ,są partnerzy ,że tak powiem stali ,najważniejsi dla siebie a reszta to jakies tam dopełnienie ,osoby dające to ,czego partner nie umie zaspokoic. Ale one nie sa rownorzędne . A tu Lisbeth zburzyła mi tą wizje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że może być taki otwarty związek, o jakim napisała Lisbeth i taki, o jakim Ty napisałaś; że mogą być różne związki otwarte. Związki "zamknięte" (xD) też bywają różne. Z różnymi priorytetami i zasadami.
Ja też nie doświadczyłam otwartego związku i nie żałuję.
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 20:49   #55
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Myślałam ,ze w otwartym zwiazku ,są partnerzy ,że tak powiem stali ,najważniejsi dla siebie a reszta to jakies tam dopełnienie ,osoby dające to ,czego partner nie umie zaspokoic. Ale one nie sa rownorzędne . A tu Lisbeth zburzyła mi tą wizje
W jaki sposób zburzyłam twoją wizję? Otwartość związku to co innego niż poligamia. Mogą być polizwiązki otwarte lub zamknięte. Monozwiązki tak samo.
Przecież to, o czym piszesz też jak najbardziej jest możliwe. Problem polega na tym, że ludzie chcą nazywać jednym słowem bardzo różnorodne relacje, w których jest tyle opcji do wyboru, co pomysłów na nie.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 20:50   #56
motylka_30
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 442
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87865992]Jakieś dowody na to stwierdzenie?
I na to?
Skąd info, że kobiety są na przegranej pozycji, są bardziej emocjonalne i co to w ogóle znaczy?
Po to samo, co jeden. Nie widzę różnicy między takim pytaniem, a pytaniem po co komu jeden facet do związku. I tak, kocham obu.
Nie. Czytałam o ludziach uprawiających seks poza bieżącym związkiem. Badanie nie zajmowało się sprawdzaniem czy w tym związku taka czynność jest zdradą czy nie.
Zdrada to jest wtedy, kiedy obiecujesz czegoś nie robić, a i tak to robisz. Dla mnie jest jakimś kuriozum pytać partnera czy mogę uprawiać seks z innymi ludźmi, bo on mi nie ma nic do pozwalania.
Niby dlaczego miałoby to dotyczyć tylko poligamii?[/QUOTE]

No właśnie nie obejmowała tego pytania i to jest klucz w tym wszystkim.Wiem ,że mamy wyzwolenie i tak dalej ale w takie statystki raczej nie chce mi się wierzyć jakie podałaś.
motylka_30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 20:51   #57
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Dopytuję więc ,nie chcę być całkowitą ignorantką .
To się ceni.
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 20:54   #58
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 591
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87866042]W jaki sposób zburzyłam twoją wizję? Otwartość związku to co innego niż poligamia. Mogą być polizwiązki otwarte lub zamknięte. Monozwiązki tak samo.
Przecież to, o czym piszesz też jak najbardziej jest możliwe. Problem polega na tym, że ludzie chcą nazywać jednym słowem bardzo różnorodne relacje, w których jest tyle opcji do wyboru, co pomysłów na nie.[/QUOTE]Po prostu otworzyłaś mi oczy , nie miałam pojęcia ,że polizwiązek może być dodatkowo otwarty.
Jeśli ktoś umie sie w tym odnaleźć i to go uszczęśliwia ,nikomu nic do tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 20:57   #59
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Generalnie oświećcie mnie , otwarty tzn bez miłości do partnerów "pobocznych" ? Tylko seks?
Zależy dla kogo. Otwarty tzn. otwarty na to, co partnerzy postanowili otworzyć.
Jeśli o mnie chodzi, to w tej chwili nie mam partnerów na zasadzie "tylko seks". No i nie mam problemu kochać więcej ludzi niż ci, z którymi jestem w związku. Tylko że tutaj trzeba by było wejść na filozoficzne tony i wyjaśniać co dla kogo znaczy kochać, a nie chce mi się
Cytat:
Bo jeśli z miłością ,to podziwiam ,cholernie absorbujące ,kochać kilku jednocześnie .
Zawsze mnie najbardziej dziwi takie stwierdzenie u ludzi, którzy mówią, że nie rozumieją wielozwiązków. Tutaj znowu przydaje się analogia do dzieci albo rodziny w ogóle. Jak myślisz o swoich dzieciach albo członkach bliskiej rodziny, to też uważasz kochanie ich jednocześnie za absorbujące?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-05-20, 21:03   #60
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Otwarty związek - Wasze opinie.

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;87866081]Zawsze mnie najbardziej dziwi takie stwierdzenie u ludzi, którzy mówią, że nie rozumieją wielozwiązków. Tutaj znowu przydaje się analogia do dzieci albo rodziny w ogóle. Jak myślisz o swoich dzieciach albo członkach bliskiej rodziny, to też uważasz kochanie ich jednocześnie za absorbujące?[/QUOTE]

Kiedyś o tym wymieniłyśmy parę zdań w jakimś wątku, bo mnie porównanie z dziećmi nie przekonuje i skończyło się tak, że napisałaś mniej więcej: nie dojdzie się do porozumienia w tej sprawie, bo dla każdego miłość jest czym innym i w sumie to racja.
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-29 13:11:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:42.