Materac do spania-jaki? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-10, 14:55   #31
sarajoanna
Raczkowanie
 
Avatar sarajoanna
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Południowa Polska
Wiadomości: 309
Dot.: Materac do spania-jaki?

Cytat:
Napisane przez Clara80 Pokaż wiadomość
Witam Was-mam problem z wyborem materaca do spania i liczę na Waszą pomoc.Nie wiem jaki materac powinnam kupić-czy sprężynowy z lateksem czy sam lateksowy.Dodam,że ja np nie mogę spać na bardzo twardym bo potem nie mogę się podnieść tak mnie boli w krzyżu,a mój narzeczony nie ma z tym problemu, mimo że ma troche krzywy kręgosłup.Jak poszliśmy do sklepu to pan sprzedawca zaproponował nam jeden za 3000zł a drugi za 4000zł (!) cena koszmarnie wysoka i myślę,że jestem w stanie kupić tańszy i równie dobry może w jakimś sklepie internetowym.Napiszcie jakie macie doświadczenia w tego rodzaju zakupach no i gdzie kupowałyście-czy zwykły sklep czy internetowy.
Sprawdź materace firmy Janpol, w cenie ok. 1500zł powinnaś dostać całkiem niezły materac Moi rodzice kupowali tam swoje materace, mój też jest z janpolu. Tylko, że mamy materace bardzo twarde, sprężynowe, z kokosem. Dwustronne, na lato i na zimę. Krzyże bolały mnie przez pierwszy tydzień, bo wcześniej miałam miękki materac, ale teraz jest ok. Tak czy inaczej powinnaś tam znaleźć coś dla siebie
sarajoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 11:30   #32
qlara
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 2
Dot.: Materac do spania-jaki?

Witam,
miałam podobny problem z moim starym materacem - był tak niewygodny i twardy, że gdy rano się budziłam miałam wrażenie że ktoś w nocy pozamieniał mi kości w całym ciele - teraz się z tego śmieję jak sobie przypomnę swoją wykrzywioną minę codziennie rano no ale jeszcze 3 miesiące temu nie było mi do śmiechu, więc rozumiem problem koleżanki która założyła wątek. Przed świętami postanowiłam, że już tak dalej nie dam rady się tak dalej męczyć, ale z drugiej strony nie chciałam wydawać fortuny na materac bo jak wiadomo przed świętami kasa wyjątkowo szybko się rozchodzi i w większej ilości niż zwykle. Zaczęłam szukać czegoś w internecie i znalazłam na tablicy.pl albo innym portalu (już nie pamiętam) całkiem ciekawie się zapowiadający materac no i w promocji i bardzo rozsądnej cenie - ok 750 zł. Zadzwoniłam pod podany numer telefonu dowiedziałam się co nieco o tym materacu i umówiłam w salonie na "sprawdzanie" . "Sprawdzenie" okazało się bardzo udane i zdecydowałem się na kupno - Pan w sklepie opowiedział mi nieco więcej o nim, gdy ja miałam okazję sobie poleżeć. Śpię na nim z mężulkiem 3 miesiące i gdy rano wstaję czuję się o niebo lepiej . Niestety nie pamiętam nazwy firmowej modelu tego materaca ale pamiętam nazwę producenta i salonu - comfortbe. Gdyby ktoś był zainteresowany i chciałby sobie gdzieś go znaleźć to jest to materac kieszeniowy z 7 strefami twardości sprężyn i pianką termoelastyczną
qlara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-21, 12:59   #33
zuzanna1994
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2
Dot.: Materac do spania-jaki?

Nigdy nie rozumiem jak ludzie mogą kupować materac za 300 zł i liczyć, że będzie on super napięty i miękki przez 10 lat. Moim zdaniem lepiej zainwestować i mieć gwarancję i pewność, że materac posłuży długo. Szczególni w przypadku osób z bólami kręgosłupa itp. ja śpię na materacu xxx, jestem bardzo zadowolona, podobnie jak mój chłopak

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-12-21 o 13:21 Powód: Reklama.
zuzanna1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-18, 11:58   #34
doria24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4
Dot.: Materac do spania-jaki?

Raczej nie sugerowałabym się tym, co ktoś kupił, bo wygoda i komfort to bardzo indywidualne odczucie. Z resztą ma na to wpływ też zasobność kieszeni (chociaż nie zawsze), więc temat rzeka. Materac to trudny wybór i nie ma tu co ukrywać. Osobiście radzę iść do sklepu i kłaść się na materacach, a nie ugniatać pięścią, czy siadać. Tak to sobie możemy krzesło kupić.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-02-18 o 12:22 Powód: Reklama bloga.
doria24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-30, 22:49   #35
olmkka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 2
Dot.: Materac do spania-jaki?

Ja sporo ostatnio czytalam na ten temat, bo wymieniałam materac w łóżku i najlepsze dla zdrowia są takie półtwarde materace. chyba nie ma sensu kupować czegoś za 200-300 zł, bo rozleci się po roku. Dobre modele są trochę droższe i sprawdzają się przez wiele lat. Ja nieco więcej zainwestowałam w materac tempur, ale strasznie fajnie prezentowal się na wystawie w sklepie xxx i nie moglam sobie odmowic

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-03-31 o 09:48 Powód: reklama
olmkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-31, 17:59   #36
gregorion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 5
Dot.: Materac do spania-jaki?

Wszystko zależy dla kogo. Ja nie wiem jak można kupować przez internet swój pierwszy materac. Co prawda znam sprawdzony sklep, gdzie kupowałem swój materac 160x200 ale to był już kolejny zakup. Na pierwszy raz polecam przejść się po sklepach i dobrać odpowiedni rodzaj i twardość. Później to wiadomo, że przez internet można zamawiać, bo taniej wychodzi.
gregorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-09, 12:36   #37
bielsa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 8
Dot.: Materac do spania-jaki?

Mozna kupować w internecie jak najbardziej, dużo taniej. Popatrzeć w sklepach, ale i tak bardziej opłaca się w necie. Większy wybór xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-05-09 o 12:54 Powód: Link.
bielsa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-06-28, 17:41   #38
Katarzyna_Weronika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 2
Dot.: Materac do spania-jaki?

tak, potwierdzam to co wyżej. Sama tak zrobilam, ze pierw poczytalam o roznych markach i roznych materacach - tak się wdrozylam w temat, ze chyba moglabym pisac o tym doktorat. potem pochodzilam po salonach, gdzie można znaleźć te modele, które cie interesują - a jest takich salonów dość dużo - szczególnie tutaj w Warszawie. i jak wybrałam sobie juz te kilka modeli, ktore chcialam kupic, to poszukałam w Internecie, weszlam na strone producenta i akurat sie okazało, ze xxx (producent materacy) mial promocje na jeden model z tych trzech, ktore planowalam kupic i nie ukrywam, ze moj budzet domowy się z tej oszczędności ucieszył... więc dziewczyny, szukajcie! zaczynajac od stron konkretnego producenta i ich profili na facebooku, potem szukając ew. jakiś rabatów w konkretnych sklepach, a potem ew. pytać na forum gdzie takie znizki mozna znaleźć. warto kombinować!

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-06-30 o 17:19 Powód: Reklama.
Katarzyna_Weronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-28, 18:39   #39
nelciak
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 989
Dot.: Materac do spania-jaki?

Ma ktoś materac lateksowy Myrbacka z ikei?
nelciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 12:08   #40
SensiMilka
Przyczajenie
 
Avatar SensiMilka
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 19
Dot.: Materac do spania-jaki?

Ja kupowałam przez neta. Mam piankowy Viscotherapy. Jest dobry, dobrze się pśpi, nic nie uwiera, fajnie się dopasowuje.
SensiMilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-01, 08:40   #41
Rena_3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 2
Dot.: Materac do spania-jaki?

Cytat:
Napisane przez Clara80 Pokaż wiadomość
Witam Was-mam problem z wyborem materaca do spania i liczę na Waszą pomoc.Nie wiem jaki materac powinnam kupić-czy sprężynowy z lateksem czy sam lateksowy.Dodam,że ja np nie mogę spać na bardzo twardym bo potem nie mogę się podnieść tak mnie boli w krzyżu,a mój narzeczony nie ma z tym problemu, mimo że ma troche krzywy kręgosłup.Jak poszliśmy do sklepu to pan sprzedawca zaproponował nam jeden za 3000zł a drugi za 4000zł (!) cena koszmarnie wysoka i myślę,że jestem w stanie kupić tańszy i równie dobry może w jakimś sklepie internetowym.Napiszcie jakie macie doświadczenia w tego rodzaju zakupach no i gdzie kupowałyście-czy zwykły sklep czy internetowy.
Gdy kupowałam materac to wybrałam taki i był to dobry wybór wiec go polecam: xxx
xxx
Plusem w tym sklepie jest fakt, że możesz jedną stronę zrobić specjalnie dla siebie, a druga dla narzeczonego i wcale cena nie jest wygórowana.

Edytowane przez Corii
Czas edycji: 2018-04-23 o 18:59 Powód: link do sklepu
Rena_3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-04, 14:22   #42
gawronkaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 13
Dot.: Materac do spania-jaki?

Ja mam Natura Zone Massage. To sprężynowy materac, akurat u mnie wymiar 180x200cm. Niestety mam tendecję do kręcenia się wtrakcie snu, śpię tez w różnych pozycjach tak więc materac niweluje bóle, które mogłby się pojawić.
gawronkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 07:46   #43
kasia_marudka
Przyczajenie
 
Avatar kasia_marudka
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 17
Dot.: Materac do spania-jaki?

Ja kupiłam materac razem z łóżkiem i w sumie podczas zakupu bardziej byłam skupiona na łóżku niż na materacu. dopiero po złożeniu się przekonałam, jakie cudo kupiłam... poczytałam wtedy w necie i z ręką na sercu mogę powiedzieć, że najwygodniejszy materac na jakim spałam to materac strefowy. Nie wiem, jak on się dokładnie nazywa, ja mam go w komplecie z łóżkiem kontynentalnym boxspring (z xxx). I on jest jakoś tak skonstruowany, że jak się leży to sprężyny dopasowują się do ciała. I ma idealną twardość. Nie wiem tylko, czy on musi być na tej skrzyni łóżkowej, czy jak się sam taki materac kupi to czy można na zwykły stelaż go położyć. Ale polecam pytać o materac strefowy, bo jest najwygodniejszy

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-11-24 o 16:29 Powód: Reklama.
kasia_marudka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-24, 14:50   #44
jolkapolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 52
Dot.: Materac do spania-jaki?

Cytat:
Napisane przez gawronkaa Pokaż wiadomość
Ja mam Natura Zone Massage. To sprężynowy materac, akurat u mnie wymiar 180x200cm. Niestety mam tendecję do kręcenia się wtrakcie snu, śpię tez w różnych pozycjach tak więc materac niweluje bóle, które mogłby się pojawić.
Jak człowiek bardzo głęboko śpi to czasem nawet nie wiesz, a śpisz w takiej pozycji, że rano nie da rady uniknąć np. bólu karku czy pleców. Dobry materac np. ten natura zone jest więc wskazany. Jednak bierzmy pod uwagę, że w ciągu roku sporą liczbę godzin przesypiamy.
jolkapolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 08:42   #45
adamszkudlarek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 2
Dot.: Materac do spania-jaki?

Ja przeglądałem te materace i przeglądałem. W końcu zdecydowałem się na materac sensit i nie żałuję. pianka, lateks, visco. Teraz mogę powiedzieć, że naprawdę się wysypiam. Dostawa ekspresowa (chociaż kurier nie bardzo sobie poradził ze zwiniętym materacem 180x200, który trochę waży). Bezproblemowa pomoc telefoniczna, no i 30 dni na bezpłatny zwrot. My swojego materaca nie oddaliśmy od marca.

Jakby ktoś był zainteresowany to dostaliśmy kod rabatowy 100zł - 14124 na stronie xxx

Edytowane przez Senses Woman
Czas edycji: 2016-12-12 o 07:24 Powód: reklama
adamszkudlarek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 08:47   #46
Alina185
Raczkowanie
 
Avatar Alina185
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 79
Dot.: Materac do spania-jaki?

jak dla mnie materac nie może być za twardy, na bardzo miękkich nie mogę się wyspać
Alina185 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-29, 10:57   #47
Niekonwencjonalna_blog
ŁYSA_MÓWI
 
Avatar Niekonwencjonalna_blog
 
Zarejestrowany: 2016-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 86
Dot.: Materac do spania-jaki?

Dobry materac do zdrowy sen przez lata. My mamy sprężynowy, kupiony za niecałe 400 pln. Wygodny, boski. Koleżanka ma lateksowy i też poleca. Nie warto przepłacać...
__________________
Zapraszam na swojego bloga, który jest wsparciem mojej terapii z depresją i pomocą wyjścia z trudnego dzieciństwa.

http://lysamowi.pl
Niekonwencjonalna_blog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-01, 13:28   #48
jolkapolka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 52
Dot.: Materac do spania-jaki?

Cytat:
Napisane przez Niekonwencjonalna_blog Pokaż wiadomość
Dobry materac do zdrowy sen przez lata. My mamy sprężynowy, kupiony za niecałe 400 pln. Wygodny, boski. Koleżanka ma lateksowy i też poleca. Nie warto przepłacać...
To nie chodzi o to, że się przepłaca, tylko o zdrowie. Policz sobie, ile śpisz w ciągu roku. Więc dobry materac, np. ten o którym pisałam wyżej jest raczej nie wydatkiem, tylko inwestycją.
jolkapolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-07, 11:38   #49
Magdalena_Oleksyk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 1
Dot.: Materac do spania-jaki?

Przy wyborze materace warto kierować się własnymi preferencjami. W jakiej pozycji śpicie oraz czy lubicie twarde, czy miękkie powierzchnie. Osobiście polecam materace, które zawierają system pocket. Jest to elastyczna mata, która zapewnia odpowiednie ułożenie ciała w czasie snu. Ja swój wybrałam w firmie xxx. Każdego dnia budzę się wypoczęta, a moje plecy nie bolą
xxx

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-12-11 o 00:02 Powód: Link.
Magdalena_Oleksyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-10, 16:49   #50
gajaa88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 7
Dot.: Materac do spania-jaki?

Najważniejszą kwestią przy wyborze materaca jest rodzaj wypełnienia - moim zdaniem najwygodniejsze są te z pianki termoelastycznej, są jednak dość drogie, także przy ograniczonych środkach lepiej kupić zwykłe materace piankowe. W Poznaniu zerknijcie na materace BlackArt - mają tam m.in. te z pianki termoelastycznej. Materac powinien być dostosowany do wzrostu i wagi ciała, dlatego w sklepie warto spytać sprzedawcę, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni.

Edytowane przez gajaa88
Czas edycji: 2016-12-13 o 14:15
gajaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-03, 09:20   #51
kaczylg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 1
Dot.: Materac do spania-jaki?

Z narzeczoną chcemy kupić materac 140x200.

Nasz wzrost 170, 177cm a waga 55 i 80kg.
Chcemy wydać na niego ok 2 tyś.
Ostatnio bardzo na się spodobrał materac piankowy
http://jysk.pl/sypialnia/materace/ma...d-f110-wellpur
teraz jest jeszcze w promocji. Ma ktoś styczność z takim materacem albo może polecić coś innego???
kaczylg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-04, 09:59   #52
myszkamyszkalove
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 19
Dot.: Materac do spania-jaki?

Natura Zone, np. Comfort Bliss, materac np. 200x200. Na ceneo można spokojnie znaleźć. No i można się normlanie wyspać…
myszkamyszkalove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-29, 21:13   #53
DamkaJO
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 1
Dot.: Materac do spania-jaki?

Hej, słyszeliście może o materacach firmy Hilding ? Czytałam i słyszałam wiele pozytywnych opinii na temat ich produktów. Czy ktoś z Was ma jakieś doświdczenia z tymi materacami ?
DamkaJO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-02, 21:11   #54
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Materac do spania-jaki?

Pozytywne doświadczenia mam z materacem Jensen, twardym.
http://jensen-beds.com/pl/lozka/firs...ac-dwustronny/
Poprzedni był za miękki i trochę niewygodny. Po zmianie bóle kręgosłupa przeszły.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 13:15   #55
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Materac do spania-jaki?

Kupiłam ostatnio dla dziecka (i czasem dla nas) materac kieszeniowy, 24 cm. Jest odpowiednio miękki, H3, ale nie zapada się tak jak te z pianką memory.
Czytałam, że przy stelazu ze zwyklych desek materac powinien miec co najmniej 20 cm, a stelaże ruchome mogă miec mniej cm i nie potrzebne są wtedy sprężyny.

Najwazniejsze, to chociaż na chwilę polozyc się na różnych materacach.

A ja mam pytanie odnosnie topmateraca. Czy ktos kupował? Muszę wybrać jakis na wysłuzony narożnik i nie wiem jaki wybrac, zeby go wyrównać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-04, 13:43   #56
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Materac do spania-jaki?

Tak, mamy materac nawierzchniowy. U nas jest 20 cm materaca i 4 cm tego na górę.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 06:37   #57
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Materac do spania-jaki?

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Tak, mamy materac nawierzchniowy. U nas jest 20 cm materaca i 4 cm tego na górę.
A jaki rodzaj? Wellpur? Ja chcę piankowy, ale nie wiem ile cm. 5cm moze byc za mało, moze 8cm wyrówna powierzchnię. Musi się jeszcze dac zrolowac i schowac na dzien.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-06, 13:16   #58
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Materac do spania-jaki?

Musisz mieć dużo miejsca w szafie na taką nakładkę.
Mamy Jensen, tej samej firmy co materac. Nasza nakładka jest miękka, z dobrej jakości pianki.
Warto kupić taką, w której da się zdjąć pokrowiec do prania, tak samo jak i w materacu.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-23, 13:57   #59
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Materac do spania-jaki?

Ja z mężem kupiliśmy sobie w listopadzie materac. Mieszkamy i kupiliśmy w UK, więc nie wiem jak to wygląda z polskimi markami.
Mamy materac typu pocket spring (sprung), czyli sprężynowy, w którym każda sprężyna jest schowana w oddzielnej kieszonce, dzięki temu się tak szybko nie odgniatają. W praktyce podobno różnie to wychodzi, bo podobno czasem te sprężyny wyłażą, ale to chyba trzeba trafić na dobrą firmę. Większość tego typu materacy ma takie wgłębienia w kształcie rombów i na rogach każdego rombu jest przyszyty guzik, który podczas snu wbija się w d... Na tych wgłębieniach też się źle śpi, bo jest po prostu nierówno. W jednym sklepie ekspedientka tłumaczyła nam nawet, że te guziki i wgłębienia są konieczne w tego typu materacach, bo ze względu na taką budowę są bardziej trwałe i blablabla. Potem się okazało, że to nieprawda. Bardzo długo szukaliśmy materaca, bo Anglicy lubią zapadać się w łóżko i najwięcej jest materacy z wgłębieniami i bardzo miękkich. Udało nam się kupić kompletnie gładki materac pocket spring bez wgłębień i guzików, dość twardy. Tzn. ma jakieś malutkie wgłębienia, ale nie są wyczuwalne. Nasz jest z firmy Dormeo. Kosztuje w przeliczeniu ok. 1500zł, ale znaleźliśmy go w jakimś komisie za ok. 500zł nieużywany, jeszcze zapakowany i z metkami. Jest jednostronny, co tydzień go wietrzymy, leży na niskim drewnianym stelażu. Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że tak wygodnie jeszcze nigdy nie spałam.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/

Edytowane przez chabrymakiistokrotki
Czas edycji: 2017-06-23 o 14:04
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-18, 13:56   #60
Mia694
Zadomowienie
 
Avatar Mia694
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 267
Dot.: Materac do spania-jaki?

Wybór materaca to nie lada wyzwanie

Szukałam czegoś dla siebie przeglądając sklepy internetowe, bo miałam dość spania na tapczanie (tudzież wersalce, jak kto woli ). Jest tego tyle i taki natłok informacji, że nie mogłam się na nic zdecydować.

Mieszkam w Poznaniu, więc postanowiłam zrobić sobie wycieczkę po salonach sprzedaży materaców, po prostu na tych materacach poleżeć i dosięgnąć opinii sprzedawców.
Trafiłam do salonu Senpo, pomęczyłam trochę pewnego Pana milionami pytań i w końcu wybrałam materac, o nazwie przywołującej miłe wspomnienia - Materac Barcelona

Odkąd noce spędzam na Barcelonie, rano nie wstaję taka obolała i zdecydowanie lepiej się wysypiam. Polecam wypróbowanie kilku materaców ,,osobiście'', bo w taki sposób najlepiej wybrać ten odpowiedni dla nas.
Mia694 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-17 09:47:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:29.