Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-13, 11:31   #1
Lloralina
Przyczajenie
 
Avatar Lloralina
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 14

Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc


Witam serdecznie. Całe życie byłam nastawiona na studiowanie prawa - uczyłam się historii, wosu oraz polskiego. W gimnazjum jednak nastawiona byłam na uczenie się wszystkich przedmiotów, bardzo dobrze szła mi nauka geografii oraz naprawdę dobrze nauka matematyki. Idąc do liceum byłam przekonana, że będę studiować prawo. Dużą uwagę przykładałam do nauki historii oraz wosu. Matematykę trochę olałam - nie oznacza to jednak, że się jej nie uczyłam. W 1 klasie była na poziomie rozszerzonym. Problem jest taki, iż w 2 klasie do połowy roku (czyli do teraz) miałam matematykę na podstawie, a a rozszerzeniu historię, wos, polski oraz angielski.
Dotarło do mnie, że mimo, iż chcę studiować prawo, mogę nie znaleźć po nim pracy, ponieważ nie mam znajomości, a wiem, że nawet dzieci prawników, nie mają pracy w zawodzie.
Chciałabym studiować ekonomię - moja mama jest ekonomistką, więc mam potem zapewnione praktyki itp.
Problemem jest fakt, że musiałabym całkowicie zmienić rozszerzenia. Na UW waga 80% to matematyka, 5% polski, a 15% angielski. Za to na SGH jest to matma, geografia/wos/historia, angielski i drugi język, którego prawie w ogóle nie umiem, czyli francuski.

Nie wiem co robić - wiem, że jeżeli się zepnę to nauczę się matematyki, ale jestem w małej kropce - tyle nauki historii, wosu, a ja będę musiała zamienić je raczej na geografię, która jest łatwiejsza.

Czy myślicie, że uda mi się nadrobić pół roku matematyki i potem zdać maturę na 90%-100% przy korkach? Jestem bardzo ambitna, ale wcześniej moje życie było bardzo ułożone, a teraz taka zmiana bardzo na mnie wpływa.

Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam i liczę na pomoc.
Lloralina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 11:43   #2
Majka_95
Zakorzenienie
 
Avatar Majka_95
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 121
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Podstawa to studiować to co się chce, co się pragnie inaczej będziesz się męczyć. Skoro więc bardziej marzy ci się ekonomia to myślę, że skoro jesteś ambitna uda ci się nadrobić ewentualnie wszystkie zaległości.

Ja sama studiuje teraz prawo i wiem, że dzisiaj wcale nie ma tak źle jeśli chodzi o "znajomości". Egzaminy na aplikacje są przeprowadzane niezależnie więc właściwie dzisiaj już skala znajomości i tego że od lat rodziny prawników dominują jest o wiele wiele mniejsza.
Majka_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 11:50   #3
Lloralina
Przyczajenie
 
Avatar Lloralina
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 14
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Bardziej marzy mi się prawo, jednak wszyscy mi mówią, że nie będę miała po niej pracy. Ekonomia jest na drugim miejscu, wybieram ją z rozsądku, ale nie jest tak, że na siłę. Po prostu mi się podoba to i to, tylko, że po ekonomii jest więcej miejsc pracy. Problemem jest zdanie rozszerzenia matematyki na 90%. Boję się, że pzy takich zmianiach nie będę miała ani tego, ani tego.
Lloralina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 14:02   #4
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Lloralina Pokaż wiadomość
Witam serdecznie. Całe życie byłam nastawiona na studiowanie prawa - uczyłam się historii, wosu oraz polskiego. W gimnazjum jednak nastawiona byłam na uczenie się wszystkich przedmiotów, bardzo dobrze szła mi nauka geografii oraz naprawdę dobrze nauka matematyki. Idąc do liceum byłam przekonana, że będę studiować prawo. Dużą uwagę przykładałam do nauki historii oraz wosu. Matematykę trochę olałam - nie oznacza to jednak, że się jej nie uczyłam. W 1 klasie była na poziomie rozszerzonym. Problem jest taki, iż w 2 klasie do połowy roku (czyli do teraz) miałam matematykę na podstawie, a a rozszerzeniu historię, wos, polski oraz angielski.
Dotarło do mnie, że mimo, iż chcę studiować prawo, mogę nie znaleźć po nim pracy, ponieważ nie mam znajomości, a wiem, że nawet dzieci prawników, nie mają pracy w zawodzie.
Chciałabym studiować ekonomię - moja mama jest ekonomistką, więc mam potem zapewnione praktyki itp.
Problemem jest fakt, że musiałabym całkowicie zmienić rozszerzenia. Na UW waga 80% to matematyka, 5% polski, a 15% angielski. Za to na SGH jest to matma, geografia/wos/historia, angielski i drugi język, którego prawie w ogóle nie umiem, czyli francuski.

Nie wiem co robić - wiem, że jeżeli się zepnę to nauczę się matematyki, ale jestem w małej kropce - tyle nauki historii, wosu, a ja będę musiała zamienić je raczej na geografię, która jest łatwiejsza.

Czy myślicie, że uda mi się nadrobić pół roku matematyki i potem zdać maturę na 90%-100% przy korkach? Jestem bardzo ambitna, ale wcześniej moje życie było bardzo ułożone, a teraz taka zmiana bardzo na mnie wpływa.

Co o tym sądzicie?
Pozdrawiam i liczę na pomoc.
To ja i jakieś 53847589 moich znajomych jesteśmy chyba jakimiś kosmitami z innej planety.

Oba te kierunki są fajne i można po nich znaleźć bardzo dobrą pracę bez znajomości.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 14:17   #5
Lloralina
Przyczajenie
 
Avatar Lloralina
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 14
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

co ty mówisz - bezrobocie 25% wśród młodych + nepotyzm wśród prawników. Nie sądzę aby to były plotki.
Lloralina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 15:28   #6
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Proponuję wejść w środowisko i wtedy się wypowiadać, a nie bazować na statystykach. Z tego co pamiętam, 25% osób po egzaminie zawodowym (radcowskim/adwokackim/może notarialnym) zarejestrowało się w tym roku w urzędach pracy. Po co? Większość prawdopodobnie po to, aby dostać dofinansowanie na założenie własnej kancelarii - 20 albo 40 tysięcy złotych, nie wiem dokładnie. Ilu z nich będzie zarabiać, ilu będzie miało zyski z tej swojej działalności? Ciężko powiedzieć, ale założenie już teraz, że wszyscy oni są bezrobotni i że te 25% to faktyczna stopa bezrobocia, to nadużycie.

Ze wszystkich moich znajomych pracujących jako prawnicy w kilku miastach Polski znam może z 10 osób, które pochodzą z rodzin prawniczych.

Edytowane przez 20160901857
Czas edycji: 2015-12-13 o 15:31
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 17:09   #7
Lloralina
Przyczajenie
 
Avatar Lloralina
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 14
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Naprawdę? To dlaczego każdy, komu powiem, że chcę iść na prawo, odradza mi studiowania tego kierunku bez znajomości? Twoje słowa są bardzo pokrzepiające, ponieważ jest to kierunek o którym zawsze marzyłam. Nie chcę się jednak obudzić bez pracy po 30...
Lloralina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-13, 17:18   #8
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Mówią to zwykle ludzie, którzy byli zbyt słabi merytorycznie albo zbyt mało obrotni, żeby wyjść poza schemat zarabiania 2500 zł. Albo tacy, którzy nie dostali się na aplikację i teraz wylewają swoje frustracje wygadując bzdury, że inni dostali się po znajomości - bzdury, bo w tej chwili na aplikacje korporacyjne nie ma już limitu przyjęć i nie trzeba mieć pleców, żeby się dostać.

Siostra mojego chłopaka jest po UAM, robi aplikację radcowską w Poznaniu. Nie narzeka i z tego co wiem, to jej znajomi też nie, a jej rodzice nie są prawnikami, mają średnie wykształcenie.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 17:20   #9
Majka_95
Zakorzenienie
 
Avatar Majka_95
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 121
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Skoro jednak prawo ci się bardziej marzy to moim zdaniem warto wybrać ten kierunek.

Nie patrz na to co inni mówią bo studia trwają 5 lat więc za te 5 lat wszystko się jeszcze może zmienić. Generalnie to tak nie patrz na to co mówią znajomi, że bez znajomości nie masz po co iść. Ja w rodzinie nie mam żadnego prawnika a zdecydowałam się pójść na studia chociaż też słyszałam opinie różne.
W ostatnich latach sytuacja się mocno zmieniła jeśli chodzi o ten kierunek. Egzaminy aplikacyjne są przeprowadzone bezstronnie, że wyeliminowało się jeden z głównych problemów. A jak zdasz egzamin to aplikacje masz zapewnioną. Poza tym kto wie, może tak ci się spodoba, że zapiszesz się do jakiegoś koła, poznasz nowych ludzi i problemów potem nie będziesz miała z wyborem drogi zawodowej.

Nouvelle90 w tym roku podejrzewam, że tak dużo się osób zapisało gdyż były dotacje z unii. Mogłaś pracować w kancelarii a 1000 zł przez pół roku wypłacał ci Urząd Pracy. Dodatkowo jak mówisz wiele osób zapisuje się, żeby otrzymać przeróżne dotacje, których jest całkiem sporo.
Majka_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 17:25   #10
Lloralina
Przyczajenie
 
Avatar Lloralina
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 14
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

A nie a najzwyczajniej w świecie już zbyt wielu prawników? Nie chodzi mi tu o koneksje, a o fakt, iż jest zbyt wielu studentów prawa na rynku, który ma ich dosyć?
Nie powiem - jest to dla mnie trudne aby zrezygnować z dotychczasowych planów, jestem teraz podatna na takie wiadomości jak twoje (czyli mówiące o tym, iż znajdę pracę, jeśli będę chciała).
Lloralina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 17:29   #11
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

To też, ale to dotyczy raczej aplikantów. Znam takie przypadki i uważam, że to wyłudzanie pieniędzy.

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Lloralina Pokaż wiadomość
A nie a najzwyczajniej w świecie już zbyt wielu prawników? Nie chodzi mi tu o koneksje, a o fakt, iż jest zbyt wielu studentów prawa na rynku, który ma ich dosyć?
Nie powiem - jest to dla mnie trudne aby zrezygnować z dotychczasowych planów, jestem teraz podatna na takie wiadomości jak twoje (czyli mówiące o tym, iż znajdę pracę, jeśli będę chciała).
Jest dużo prawników od byle czego, tzn od wszystkiego i od niczego. A z drugiej strony znalezienie specjalisty od prawa nowych technologii, własności intelektualnej, fuzji i przejęć, prawa energetycznego, podatków i jeszcze kilku innych dziedzin, jest bardzo trudne, w zasadzie poza kilkoma największymi miastami w Polsce po prostu nie ma takich specjalistów, a te dziedziny rozwijają się bardzo dynamicznie i prawnicy, którzy znają je bardzo dobrze, są bardzo potrzebni , rozchwytywani i zarabiają mnóstwo kasy. A jak dojdzie do tego znajomość języków obcych, to już w ogóle. I warto się tym zainteresować, poszukać już na studiach co mniej więcej chciałoby się robić, w którą stronę iść, znaleźć jakąś niszę, a nie zamykać się tylko na bycie cywilistą albo adwokatem rodzinnym, bo to droga donikąd i ryzyko, że trudno będzie znaleźć satysfakcjonującą pracę. Warto też już na studiach zainwestować w naukę języków obcych, angielski prawniczy na bardzo dobrym poziomie to podstawa, a drugi język to ogromny atut - chiński, hiszpański, mogą być też inne, zależy tak naprawdę z jakimi klientami (międzynarodowymi) się pracuje.

Nie chcę, żebyś decydowała na podstawie tego, że coś tam napisałam, bo decyzja musi być przemyślana. Ale też nie słuchaj tylko ludzi, którzy nic nie wiedzą, a mają najwięcej do powiedzenia, bo muszą gdzieś wylać swoje frustracje.

Edytowane przez 20160901857
Czas edycji: 2015-12-13 o 17:36
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-13, 17:49   #12
Majka_95
Zakorzenienie
 
Avatar Majka_95
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 121
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Częściowo zgadzam się z Nouvelle90. Statystyki naszego kraju w stosunku do rozwiniętych krajów to 100/100 tyś (w Polsce) do 160 (Europa zachodnia) więc niekoniecznie jest to tak dużo. Zresztą u nas dostępność do prawników jest jeszcze mocno ograniczona.

Tak jak mówi Nouvelle jest wiele nowych dziedzin prawa, które się dopiero rozwijają, które są mocno przyszłościowe a które w Polsce jak na razie raczkują. Więc to też jest szansa dla młodych.
O językach nie pisałam bo wydaje mi się, że dzisiaj to podstawa Ale właśnie jak nauczysz się jakiegoś języka mniej popularnego to już w ogóle .

Nie mówiąc już o tym, że po prawie musisz pracować w kancelarii. Praktycznie każda większa firma ma dział prawny więc też potrzebują osoby po prawie.

Edytowane przez Majka_95
Czas edycji: 2015-12-13 o 17:50
Majka_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 17:55   #13
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

U nas jest inny rynek i inna kultura prawna, a raczej jej totalny brak- dominuje kult szukania porad prawnych w internecie, gdzie dominują samozwańczy specjaliści bez żadnej odpowiedzialności. Przeciętny Polak szuka prawdziwej pomocy prawnej zazwyczaj wtedy, kiedy już tkwi w takim syfie, że nic się nie da zrobić albo da się, ale dużym nakładem pracy. A to kosztuje i stąd się potem bierze jojczenie społeczeństwa, że prawnicy to złodzieje, co tylko kasę by chcieli. I jeszcze ta kampania na rzecz darmowej pomocy prawnej, która tylko to potęguje. Stąd mamy takie statystyki.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 21:13   #14
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Nie studiuję prawa, ale przecież po takich studiach nie trzeba robić aplikacji, nie trzeba być tylko adwokatem, prawnikiem, sędzią. Jest wiele innych możliwości, gdzie przyjmują do pracy - wszelkie korpo lubią ludzi ze znajomością prawa podatkowego, pracy i podobnych.

Co do ekonomii, zastanów się co konkretnie chciałabyś robić po niej, nie mówię, że jest zła, raczej ogólna. Jeżeli interesuje cię np. księgowość to celowałbym w FiR.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives

Edytowane przez maacieek
Czas edycji: 2015-12-13 o 21:15
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 22:50   #15
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Majka_95 Pokaż wiadomość
Częściowo zgadzam się z Nouvelle90. Statystyki naszego kraju w stosunku do rozwiniętych krajów to 100/100 tyś (w Polsce) do 160 (Europa zachodnia) więc niekoniecznie jest to tak dużo. Zresztą u nas dostępność do prawników jest jeszcze mocno ograniczona.

Tak jak mówi Nouvelle jest wiele nowych dziedzin prawa, które się dopiero rozwijają, które są mocno przyszłościowe a które w Polsce jak na razie raczkują. Więc to też jest szansa dla młodych.
O językach nie pisałam bo wydaje mi się, że dzisiaj to podstawa Ale właśnie jak nauczysz się jakiegoś języka mniej popularnego to już w ogóle .

Nie mówiąc już o tym, że po prawie musisz pracować w kancelarii. Praktycznie każda większa firma ma dział prawny więc też potrzebują osoby po prawie.
Sry, ale już połączenie 95 i niezgadzanie się z n90 to farsa. Opierasz się na? Na opiniach koleżanek rodziców, znajomych, którym nie pyklo, czy co, że tylko częściowo?

Jestem rocznikowo pomiędzy, studia to ostatnia prosta już i zgadzam się z n90 w stu pro. Co nie oznacza, że te studia to wygryw sam w sobie. Po prostu wszystko zależy od osoby. Można przeyebac 5 lat, bronić się z prawa turystycznego bo się nigdzie nie dostało i jeść cebulę z ziemniakami narzekając na świat, że co za oszustwo, że wielki prawnik roboty nie ma, a można ogarnąć języki i zająć się czymś powiedzmy, przyszłościowym i mieć fajnie.

Edytowane przez 201604130936
Czas edycji: 2015-12-13 o 22:56
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 23:02   #16
Majka_95
Zakorzenienie
 
Avatar Majka_95
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 121
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Jestem rocznikowo pomiędzy, studia to ostatnia prosta już i zgadzam się z n90 w stu pro. Co nie oznacza, że te studia to wygryw sam w sobie. Po prostu wszystko zależy od osoby. Można przeyebac 5 lat, bronić się z prawa turystycznego bo się nigdzie nie dostało i jeść cebulę z ziemniakami narzekając na świat, że co za oszustwo, że wielki prawnik roboty nie ma, a można ogarnąć języki i zająć się czymś powiedzmy, przyszłościowym i mieć fajnie.
Dokładnie tak . Każde studia niezależnie od tego jakie się wybierze w dzisiejszych czasach to jedynie taki dodatek, papierek. To co będziesz w tym czasie robić, jak podchodzić do wszystkiego się liczy.
Majka_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-13, 23:03   #17
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Majka_95 Pokaż wiadomość
Dokładnie tak . Każde studia niezależnie od tego jakie się wybierze w dzisiejszych czasach to jedynie taki dodatek, papierek. To co będziesz w tym czasie robić, jak podchodzić do wszystkiego się liczy.
Nie. Nie każde. I na pewno nie te.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 10:34   #18
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Nie studiuję prawa, ale przecież po takich studiach nie trzeba robić aplikacji, nie trzeba być tylko adwokatem, prawnikiem, sędzią. Jest wiele innych możliwości, gdzie przyjmują do pracy - wszelkie korpo lubią ludzi ze znajomością prawa podatkowego, pracy i podobnych.

Co do ekonomii, zastanów się co konkretnie chciałabyś robić po niej, nie mówię, że jest zła, raczej ogólna. Jeżeli interesuje cię np. księgowość to celowałbym w FiR.
Po studiach prawniczych jest się prawnikiem

Raczej się zgadzam, ale też trzeba wziąć pod uwagę, że po samych studiach człowiek umie niewiele, a już na pewno nie jest żadnym specjalistą. Także i tak albo się dokształcasz albo wypadasz z rynku. Poza tym wzrost wynagrodzenia i ogólnie możliwości rozwoju są mniejsze.

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Sry, ale już połączenie 95 i niezgadzanie się z n90 to farsa. Opierasz się na? Na opiniach koleżanek rodziców, znajomych, którym nie pyklo, czy co, że tylko częściowo?

Jestem rocznikowo pomiędzy, studia to ostatnia prosta już i zgadzam się z n90 w stu pro. Co nie oznacza, że te studia to wygryw sam w sobie. Po prostu wszystko zależy od osoby. Można przeyebac 5 lat, bronić się z prawa turystycznego bo się nigdzie nie dostało i jeść cebulę z ziemniakami narzekając na świat, że co za oszustwo, że wielki prawnik roboty nie ma, a można ogarnąć języki i zająć się czymś powiedzmy, przyszłościowym i mieć fajnie.
Poczułam się jak dinozaur
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 10:51   #19
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Po studiach prawniczych jest się prawnikiem

Raczej się zgadzam, ale też trzeba wziąć pod uwagę, że po samych studiach człowiek umie niewiele, a już na pewno nie jest żadnym specjalistą. Także i tak albo się dokształcasz albo wypadasz z rynku. Poza tym wzrost wynagrodzenia i ogólnie możliwości rozwoju są mniejsze.



Poczułam się jak dinozaur
Denverze, chodziło mi raczej ze 95 to drugi rok studiów i ciężko wchodzić w ekspercki ton.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-14, 17:23   #20
Majka_95
Zakorzenienie
 
Avatar Majka_95
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 121
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Denverze, chodziło mi raczej ze 95 to drugi rok studiów i ciężko wchodzić w ekspercki ton.
Ej ja wcale nie staram się mówić jak jakaś ekspertka . Raczej starałam się mówić jak ja to widzę ze swojego punktu widzenia. Decyzja i tak należy do autorki tematu, która i tak wszystko powinna przemyśleć dokładnie sama.

A jestem na 1 roku dopiero.
Majka_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 11:38   #21
zosix90
Raczkowanie
 
Avatar zosix90
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 94
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Myślę, że ekonomia to lepszy wybór. Będziesz po tym miała więcej możliwości na rynku pracy. Prawników jest jak psów ;p
__________________
Razem od 11.06.2012
Zaręczyny 24.12.2014


STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT
zosix90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 12:05   #22
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Ekonomistów również.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 13:23   #23
WNika30
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 4
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

mówiąc szczerze studiowanie prawa ma sens albo jeśli jesteś wybitną osobą, która jest do tego stworzona, widać ze ma talent i ambicje i wyróżnia sie wśród studentów albo jeśli masz znajomości... Zdobycie aplikacji jest teraz bardzo trudne, zazwyczaj każdy dostaje coś poprzez znajomości, smutne ale prawdziwe. Dlatego jeśli nie masz w rodzinie nikogo kto jest związany z prawem a sama czujesz ze bylabys przeciętną studentką, niewyróżniającą się z tłumu... to lepiej idź na ekonomie Na lepsze Ci to wyjdzie po prostu.
WNika30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 13:28   #24
Tutli
Zadomowienie
 
Avatar Tutli
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 777
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Ekonomistów również.
Dokładnie, ekonomistów bez żadnej specjalistycznej wiedzy jest pewnie tyle samo, co prawników od siedmiu boleści. Owszem, wydziały prawa są ogromne, ale wydział ekonomii ma za to chyba każda "wyższa szkoła" w Zbąszynku
__________________
http://oleosa.blogspot.com

Kobiety
-statystyka spojrzenie na makijaż, kuchnię i co-do-głowy-przyjdzie.

Obiecuję, że nie będzie statystyki.
Tutli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 13:35   #25
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez WNika30 Pokaż wiadomość
mówiąc szczerze studiowanie prawa ma sens albo jeśli jesteś wybitną osobą, która jest do tego stworzona, widać ze ma talent i ambicje i wyróżnia sie wśród studentów albo jeśli masz znajomości... Zdobycie aplikacji jest teraz bardzo trudne, zazwyczaj każdy dostaje coś poprzez znajomości, smutne ale prawdziwe. Dlatego jeśli nie masz w rodzinie nikogo kto jest związany z prawem a sama czujesz ze bylabys przeciętną studentką, niewyróżniającą się z tłumu... to lepiej idź na ekonomie Na lepsze Ci to wyjdzie po prostu.

Zdobycie aplikacji adwokackiej/radcowskiej/komorniczej jeszcze nigdy nie było takie proste, jak teraz, kiedy mamy otwarty dostęp do zawodu. Trudno to jest skończyć ogólną albo notarialną.

I nie bardzo rozumiem skąd maturzystka, która dopiero co idzie na studia ma wiedzieć, czy wyróżnia się wśród studentów

Irytuje mnie opowiadanie banałów na temat tego nieszczęsnego prawa...
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 19:06   #26
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Po studiach prawniczych jest się prawnikiem
Faktycznie! Przepraszam, jakoś wtedy jak to pisałem, nie wpadło mi do głowy, że prawo=bycie prawnikiem bez potrzeby robienia aplikacji.
Zaćmienie umysłu
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-16, 00:23   #27
Majka_95
Zakorzenienie
 
Avatar Majka_95
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 121
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość
Zdobycie aplikacji adwokackiej/radcowskiej/komorniczej jeszcze nigdy nie było takie proste, jak teraz, kiedy mamy otwarty dostęp do zawodu. Trudno to jest skończyć ogólną albo notarialną.

I nie bardzo rozumiem skąd maturzystka, która dopiero co idzie na studia ma wiedzieć, czy wyróżnia się wśród studentów

Irytuje mnie opowiadanie banałów na temat tego nieszczęsnego prawa...
Dokładnie też mnie irytuje to, że wciąż powtarza się to samo nie zważając na to, że sytuacja w ostatnich latach wybitnie mocno się zmieniła.
Majka_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-17, 08:20   #28
zosix90
Raczkowanie
 
Avatar zosix90
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Piła
Wiadomości: 94
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez nouvelle90 Pokaż wiadomość

Irytuje mnie opowiadanie banałów na temat tego nieszczęsnego prawa...
Moja siostra skończyła kilka lat temu prawo. Pracuje w zawodzie, zrobiła kilka podyplomowek, ale na aplikację nigdy się nie skusiła. Mówi, ze totalnie do niczego nie jest jej potrzebna. No i gdyby miała drugi raz wybierać, to nie poszłaby znów na prawo. Wolałaby mieć np licencjat z administracji i mgr z ekonomii.
__________________
Razem od 11.06.2012
Zaręczyny 24.12.2014


STOP PRZEMOCY WOBEC ZWIERZĄT
zosix90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-17, 11:52   #29
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez zosix90 Pokaż wiadomość
Moja siostra skończyła kilka lat temu prawo. Pracuje w zawodzie, zrobiła kilka podyplomowek, ale na aplikację nigdy się nie skusiła. Mówi, ze totalnie do niczego nie jest jej potrzebna. No i gdyby miała drugi raz wybierać, to nie poszłaby znów na prawo. Wolałaby mieć np licencjat z administracji i mgr z ekonomii.
Zawsze, w każdej grupie zawodowej znajdzie się ktoś niezadowolony, przecież to normalne chyba dla każdej branży. Ale wypisywanie bzdur, że absolutnie nie ma żadnej pracy dla prawników, że wszystko po znajomości, że na aplikację to tylko z tatusiem - adwokatem, jeszcze w połączeniu z eksperckim tonem wypowiedzi, to przesada i wyolbrzymianie.

Edytowane przez 20160901857
Czas edycji: 2015-12-17 o 11:54
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 00:32   #30
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Prawo czy ekonomia - bardzo proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Lloralina Pokaż wiadomość
Chciałabym studiować ekonomię - moja mama jest ekonomistką, więc mam potem zapewnione praktyki itp.
Trochę przeraziło mnie to zdanie. Potem doczytałam, że niby ekonomia też Cię interesuje, ale w pierwszej chwili pomyślałam, że wybierasz ją dlatego, iż masz znajomości w tej dziedzinie. W ogóle bardzo się uczepiłaś tych znajomości, jakby to był klucz do wszystkiego. Owszem, wykorzystuje się znajomości do osiągania swoich celów, ale bez przesady. Bez nich też da się zaistnieć.
Cytat:
Napisane przez Lloralina Pokaż wiadomość
Naprawdę? To dlaczego każdy, komu powiem, że chcę iść na prawo, odradza mi studiowania tego kierunku bez znajomości?
Bo ludzie lubią powtarzać to, co się już utarło, a niekoniecznie jest ciągle prawdą A na czym opierają swoje opinie? Pewnie na tym, co powiedział wujek Heniek, kuzynka Anka czy sąsiadka Janina, której córka spotykała się z chłopakiem, którego kolega miał ojca prawnika.

Jakie plany masz na siebie po ekonomii?
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-30 16:31:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:06.