Studia czy szkoła policealna? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-28, 07:47   #1
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477

Studia czy szkoła policealna?


Witam Was. Wiem, że tego typu wątków jest tu masa.
Opowiem w skrócie swoją historię.rok temu zdałam maturę, wszystkie przedmioty tj. matma, polski, niemiecki, tak miedzy 50-60%. Dostałam się na resocjalizację,zaocznie. Dostałam się , jednak papierów nie złożyłam, zrezygnowałam. Raz,że nie byłam przekonana wogóle co do tego kierunku , a dwa , że finansowo też bym nie pociągnęła. Tak więc od roku siedzę w domu, aktualnie pracuję. Zastanawiam się nad kontynuowaniem nauki. Siedzenie w domu jednak nie sprzyja rozwojowi. No i się tak zastanawiam, może na początek szkoła policealna? Myślałam nad architektura wnetrz, lub organizacja reklamy. Może oba kierunki na raz? A za kilka lat studia? Dodam ,że mieszkam 7 km od miasteczka gdzie mogłabym się uczyć w policealnej. Na studia jakiekolwiek musiałabym dojezdzać min. 50km. Co robić? Dodam,że prawa jazdy nie posiadam. Może wpierw ta policealna? W miedzyczasie robic sobie prawo jazdy? Czy za wszelką cenę isc na studia? Studia, myślałam o ochronie środowiska. Skończyłam liceum profilowane, zarzadzanie inf. Nie chce znów siedziec bez nauki, prawie nic nie robiąc.


Miałyscie taki dylemat? Co zrobilyscie?
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 09:43   #2
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

może było próbować poprawiać mature w tym roku?
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 09:48   #3
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Cytat:
Napisane przez zoskasamoska Pokaż wiadomość
Witam Was. Wiem, że tego typu wątków jest tu masa.
Opowiem w skrócie swoją historię.rok temu zdałam maturę, wszystkie przedmioty tj. matma, polski, niemiecki, tak miedzy 50-60%. Dostałam się na resocjalizację,zaocznie. Dostałam się , jednak papierów nie złożyłam, zrezygnowałam. Raz,że nie byłam przekonana wogóle co do tego kierunku , a dwa , że finansowo też bym nie pociągnęła. Tak więc od roku siedzę w domu, aktualnie pracuję. Zastanawiam się nad kontynuowaniem nauki. Siedzenie w domu jednak nie sprzyja rozwojowi. No i się tak zastanawiam, może na początek szkoła policealna? Myślałam nad architektura wnetrz, lub organizacja reklamy. Może oba kierunki na raz? A za kilka lat studia? Dodam ,że mieszkam 7 km od miasteczka gdzie mogłabym się uczyć w policealnej. Na studia jakiekolwiek musiałabym dojezdzać min. 50km. Co robić? Dodam,że prawa jazdy nie posiadam. Może wpierw ta policealna? W miedzyczasie robic sobie prawo jazdy? Czy za wszelką cenę isc na studia? Studia, myślałam o ochronie środowiska. Skończyłam liceum profilowane, zarzadzanie inf. Nie chce znów siedziec bez nauki, prawie nic nie robiąc.


Miałyscie taki dylemat? Co zrobilyscie?
1) Studia za wszelką cene = zły pomysł
2) Szkoła policealna- spoko, ale na kierunku, który potem (jesli bedziesz chciała) będziesz mogła rozwijac na studiach. Dla mnie połączneie architektury wnetrz/organizacji reklamy z ochroną środowiska jest idiotyzmem- nie da sie umiec wszystkiego- wtedy zazwyczaj wychodzi, ze nie umie sie niczego.


Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
może było próbować poprawiać mature w tym roku?
jako, że już po maturach, to podejrzewam, ze autorce ta wypowiedź naprawdę wiele pomogła
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 12:47   #4
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
1) Studia za wszelką cene = zły pomysł
2) Szkoła policealna- spoko, ale na kierunku, który potem (jesli bedziesz chciała) będziesz mogła rozwijac na studiach. Dla mnie połączneie architektury wnetrz/organizacji reklamy z ochroną środowiska jest idiotyzmem- nie da sie umiec wszystkiego- wtedy zazwyczaj wychodzi, ze nie umie sie niczego.


jako, że już po maturach, to podejrzewam, ze autorce ta wypowiedź naprawdę wiele pomogła
Zgadzam się z przedmówczynią. Szkoła policealna to dobry pomysł, jednak zastanów się dobrze jaką szkołę wybierzesz i ukierunkuj ją pod względem przyszłych studiów.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 12:50   #5
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Cytat:
Napisane przez klempaa Pokaż wiadomość
2) Szkoła policealna- spoko, ale na kierunku, który potem (jesli bedziesz chciała) będziesz mogła rozwijac na studiach. Dla mnie połączneie architektury wnetrz/organizacji reklamy z ochroną środowiska jest idiotyzmem

jako, że już po maturach, to podejrzewam, ze autorce ta wypowiedź naprawdę wiele pomogła
co do pierwszego racja, można iść do policealnej, ale na kierunek który w jakimś stopniu będzie można połączyć ze studiami później. jak się ma projektowanie wnętrz do ochrony środowiska to nie wiem

co do drugiego, też racja, dziewczyna nie będzie siedzieć drugiego roku w domu przecież, bo nie chce, a o poprawianiu matur w tym roku lepiej już nie wspominać
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 13:47   #6
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

chodziło mi bardziej o to, że skoro siedziała rok w domu i nic nie robiła to czemu nie uczyła sie do matur i nie poprawiała ich w tym roku? Wg mnie to dziwne.
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 14:06   #7
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Cytat:
Napisane przez paulinkka Pokaż wiadomość
chodziło mi bardziej o to, że skoro siedziała rok w domu i nic nie robiła to czemu nie uczyła sie do matur i nie poprawiała ich w tym roku? Wg mnie to dziwne.
może i dziwne ale jak to mówią "po ptokach"
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-28, 14:57   #8
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Matury poprawiać nie będę, nawet nie miałam takiego zamiaru. Na dziennie studia iść nie chcę, więc nawet i z takimi wynikami na zaoczne nie będzie problem sie dostać.

Co do ukierunkowania. Gdybym poszła na policealna to myślałam nad w/w kierunkami ( org reklamy i architektura) . Gdybym poszła na studia to ochrona srodowiska. Ktoś mnie tu najzwyczajniej źle zrozumiał.ale ok. Wszystko zależy od tego czy pozostanę jedynie na policealnej i na tym zakończe. Czy od razu pójdę na studia.

Na pewno zdecydowałabym się na jakis kierunek w szkole policealnej i kontunuowała nauke na studiach na tym, lub podobnym kierunku co w policealnej.

Cały czas mówie o nauce zaocznej. Dzienna nie wchodzi w grę.

Edytowane przez zoskasamoska
Czas edycji: 2011-05-28 o 15:00
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 15:22   #9
michachacha
Wtajemniczenie
 
Avatar michachacha
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 660
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Ja bym wybrała policealną.
michachacha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 16:48   #10
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Cytat:
Napisane przez michachacha Pokaż wiadomość
Ja bym wybrała policealną.
Ja tak własnie myśle właśnie nad ta policealna chyba bardziej niz nad studiami. A potem tak jak dziewczyny pisały dalej na studia w tym kierunku co policealna.
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 21:47   #11
aqua1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

mam podobna sytuacje.
2 lata temu zdawałam mature, nie wiedzialam gdzie chce isc pozniej, jaka uczelnia bylaby dobra, i w ogole gdzie bym sobie poradzila, bo nie jestem ani humanistka ani nie mam umyslu sredniego. tez ze wzgledów zdrowotnych, nie mialam za duzo czasu na myslenie o tym i w ogole rozwijanie swoich pasji ( np.jezyk angielski ktory by the way zdalam rozszerzony). zapisalam sie na zaoczne na pedagogike (bo pasuje mi praca pedagoga) ale jakos tak wyszlo ze nie zlozylam w koncu papierow, bo stwierdzilam ze sobie nie poradze w roli pedagoga, wiec poszlam do policealnej rocznej szkoly na kierunk filologia angielska, tak zeby przemyslec co chce robic a przy okazji zarobic pieniadze. kierunek jak i szkole wybralam kiepska, wyszlo odwrotnie*czyli zapomnailam jezyka) pracy tez nie moglam znalezc, co mnie bardzo dobilo.
w koncu zdecydowalam sie znowu na pedagogike, poszlam na dzienne, ale teraz chce zrezygnowac. bo juz mam dosyc, trace czas, nie moge zdobyc zadnego doswiadczenia, papierek tez mi nic nie da, poza tym nie wiem jak to sie stalo zee zdecydowalam sie na taki kierunek , jak ja sama potrzebuje pomocy psychologia, no ale tak juz jest.
wiec mysle zeby zmienic na szkole policealna, wyrobic jakis zawod, kursy ,a studia ewentualnie pozniej.
i tak, chcialam isc na studia, zeby nie byc gorsza i udawac ze wszystko ze mna ok. ale jednak mnie to przeroslo....
aqua1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-28, 22:46   #12
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Cytat:
Napisane przez aqua1 Pokaż wiadomość
bo nie jestem ani humanistka ani nie mam umyslu sredniego
średni umysł?

trzeba znaleźć to, co się chce robić, choc łatwe to nie jest no ale dobrze że próbowałaś i dalej masz plany na siebie
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 15:45   #13
cough
Przyczajenie
 
Avatar cough
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 12
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Biorąc pod uwagę dzisiejszą sytuację na rynku pracy, ja osobiście polecam policealną, a studia odradzam każdemu.
Ja co prawda swoje już niedługo kończę, ale wciąż żyję w wielkiej niewiedzy, co będzie ze mną dalej.
Gdybym mogła jeszcze raz stanąć przed wyborem, to po gimnazjum poleciałabym do zawodówki. Na kucharza czy fryzjerkę - dla ludzi, którzy mają pasję w tym, co robią, zawsze znajdzie się praca : )
Dlatego nim podejmiesz jakąś decyzję, zorientuj się na co teraz jest zapotrzebowanie. Mam nadzieję, że decyzja, którą podejmiesz, będzie strzałem w dziesiątkę
__________________
Tam,gdzie kończy się logika,zaczynają się kobiety...
cough jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 16:57   #14
zoskasamoska
Wtajemniczenie
 
Avatar zoskasamoska
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 477
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Cytat:
Napisane przez cough Pokaż wiadomość
Biorąc pod uwagę dzisiejszą sytuację na rynku pracy, ja osobiście polecam policealną, a studia odradzam każdemu.
Ja co prawda swoje już niedługo kończę, ale wciąż żyję w wielkiej niewiedzy, co będzie ze mną dalej.
Gdybym mogła jeszcze raz stanąć przed wyborem, to po gimnazjum poleciałabym do zawodówki. Na kucharza czy fryzjerkę - dla ludzi, którzy mają pasję w tym, co robią, zawsze znajdzie się praca : )
Dlatego nim podejmiesz jakąś decyzję, zorientuj się na co teraz jest zapotrzebowanie. Mam nadzieję, że decyzja, którą podejmiesz, będzie strzałem w dziesiątkę
Masz rację, trzeba niezłe rozeznanie zrobić zanim sie coś wybierze. Moze i dobry pomysł, policealna, do tego jakies kursy. Pomyślę Dziękuje za odpowiedz.



A co studiujesz jesli mozna wiedziec?
zoskasamoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 23:33   #15
cough
Przyczajenie
 
Avatar cough
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 12
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Psychologię.
Jednak psychologów już jest tyle, że w trakcie studiów straciłam wszelką motywację
__________________
Tam,gdzie kończy się logika,zaczynają się kobiety...
cough jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 07:58   #16
aqua1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
średni umysł?

trzeba znaleźć to, co się chce robić, choc łatwe to nie jest no ale dobrze że próbowałaś i dalej masz plany na siebie
haha , miałam na mysli ścisły :P haha

eh coraz bardziej zastanawiam sie nad rzuceniem, szukam różnych ofert studium, jesli juz, to chcialabym wybrac cos dobrego. i znalazlam - higienistka stomatologiczna. nie asystentka tylko higienistka. moze byc ciezko , ale to podobno przyszlosciowe jest.

czy ktos na takim studium byl? a moze ma znajomych? a moze zna jakies dobre szkoly w wawie? ja znalazlam chyba tylko jedna, panstwowa, bezpłatna.

---------- Dopisano o 08:58 ---------- Poprzedni post napisano o 08:57 ----------

Cytat:
Napisane przez cough Pokaż wiadomość
Psychologię.
Jednak psychologów już jest tyle, że w trakcie studiów straciłam wszelką motywację
to tak jak pedagogow.....masakra jakas, siedziec tyle lat na uczelni, naprawde duzo wysilu i czasu poswiecic na te studia, rozne praktyki, wyrzeczenia, a pozniej pracuje sie za marne grosze, jesli w ogole znajdzie sie prace.
aqua1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 11:22   #17
paulinkka
Wtajemniczenie
 
Avatar paulinkka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: fathije
Wiadomości: 2 273
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

gdzieś ostatnio czytałam że pedagogika to bardzo przyszłosciowy zawód
paulinkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 12:32   #18
aqua1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 17
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

moze pedagogika wczesnoszkolna albo cos takiego, bo faktycznie jest zapotrzebowanie na roznego rodzaju złobki, przedszkola, szkół też jest duzo.
no ale co innego tzw. pedagogika specjalna np. resocjalizacjaalbo psychologia...duzo osob, malo miejsc parcy.
aqua1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 17:01   #19
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

a to dziwne, bo pedagogów wczesnoszkolnych jest od groma i trochę każda moja koleżanka, która nie była do końca zdecydowana na co chce iść to wybrała. jedna z moich kuzynek to skończyła i owszem, pracuje w zawodzie, nawet jej się powodzi... w Anglii
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-10, 08:41   #20
Gli_333
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 7
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Ja bym chyba w tej sytuacji wybrała szkołę policealną, nie odkładając oczywiście marzeń o studiach na półkę. Sytuacja była po prostu taka, że szkoła policealna wydaje się bardziej racjonalnym wyborem.
Gli_333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-12, 13:31   #21
Lana Del Rey
Rozeznanie
 
Avatar Lana Del Rey
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 634
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Ja wybrałabym policealną
Lana Del Rey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 18:42   #22
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Hej zastanawiam się nad dodaniem do studiów dziennych (lingwistyka) studiów zaocznych lub właśnie szkoły policealnej. I tu pytanie czy lepiej jest zrobić licencjat z administracji, europeistyki lub stosunków międzynarodowych czy iść na 2 lata do szkoły policealnej zaocznie i uczyć się tam na technika logistyki lub obsługi turystycznej
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 11:03   #23
haru_haru
Rozeznanie
 
Avatar haru_haru
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 956
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Szkoły policealne nic nie dają... Wszyscy ludzie których znam i którzy kończyli szkoły policealne musieli iść na studia, bo mieli za niskie wykształcenie żeby podjąć jakąś lepszą pracę ( lepszą - powyżej 1000 zł na rękę miesięcznie)
Jak dla mnie to szkoły policealne to dwa lata w plecy - lepiej wybrać studia zaoczne...
haru_haru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 11:21   #24
alex24112
Zadomowienie
 
Avatar alex24112
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 1 135
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Właśnie porównywałam sobie studia zaoczne z policealną no i racja, że czas jest praktycznie ten sam, ale papier wygląda inaczej. Natomiast w policealnej fajne jest, że ma się praktyki, chociaż sama nie wiem, czy one coś dają...
A z drugiej strony oprócz tej policealnej będę miała jeszcze studia, więc to nie będzie tak, że będę miała tylko policealną i nic oprócz tego.
__________________
4 rok logopedii UW

Walczę z pcos, nt i io. Walczę o siebie!
alex24112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 18:01   #25
pattiDe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 39
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Cytat:
Napisane przez haru_haru Pokaż wiadomość
Szkoły policealne nic nie dają... Wszyscy ludzie których znam i którzy kończyli szkoły policealne musieli iść na studia, bo mieli za niskie wykształcenie żeby podjąć jakąś lepszą pracę ( lepszą - powyżej 1000 zł na rękę miesięcznie)
Jak dla mnie to szkoły policealne to dwa lata w plecy - lepiej wybrać studia zaoczne...
Nie do końca się z Tobą zgodzę - wiele zależy od kierunku, jaki wybierasz i szkoły, do której się idzie. Myślę, że kierunki typu reklama itd. lepiej podejmować na studiach, bo tu rzeczywiście na papier się inaczej patrzy, ale jeśli ktoś ma ochotę zdobyć jakąś konkretną umiejętność, czyli iść na florystkę albo cukiernika - to policealne mogą się bardzo przydać. Tylko trzeba pamiętać, że szkoła szkole nierówna.
pattiDe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-02, 18:03   #26
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Jak Ty chcesz to wszystko ogarnąć? Studia z 2 językami + zaocznie policealna? Poczekaj, dostań się na studia, przeżyj pierwszy rok i wtedy pomyśl. Wiem co mówię.
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 11:43   #27
pattiDe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 39
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Cytat:
Napisane przez tamtaglista Pokaż wiadomość
Jak Ty chcesz to wszystko ogarnąć? Studia z 2 językami + zaocznie policealna? Poczekaj, dostań się na studia, przeżyj pierwszy rok i wtedy pomyśl. Wiem co mówię.

Oj tam, to że Tobie nie wyszło nie znaczy ze wszsytkim nie pójdzie
pattiDe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 14:00   #28
Katarinana
Raczkowanie
 
Avatar Katarinana
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 63
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Cytat:
Napisane przez pattiDe Pokaż wiadomość
Nie do końca się z Tobą zgodzę - wiele zależy od kierunku, jaki wybierasz i szkoły, do której się idzie. Myślę, że kierunki typu reklama itd. lepiej podejmować na studiach, bo tu rzeczywiście na papier się inaczej patrzy, ale jeśli ktoś ma ochotę zdobyć jakąś konkretną umiejętność, czyli iść na florystkę albo cukiernika - to policealne mogą się bardzo przydać. Tylko trzeba pamiętać, że szkoła szkole nierówna.
Dokładnie. Zgadzam się z Tobą w stu procentach.
Nie wiem jak u Was, ale ja spotykam się coraz częściej z tym, że już pracodawcy niekoniecznie zależy tylko na papierku, ale na konkretnych umiejętnościach.
Katarinana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 16:13   #29
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Studia czy szkoła policealna.

Cytat:
Napisane przez pattiDe Pokaż wiadomość
Oj tam, to że Tobie nie wyszło nie znaczy ze wszsytkim nie pójdzie
Mów za siebie, radzę sobie świetnie z dwoma kierunkami i pracą, więc wiem, że się da, ale pamiętam pierwszy rok i to nie jest dla każdego. Kiedyś trzeba odpocząć, a kiedy miałaby to robić, skoro pon-pt zajęcia + pt-ndzl zajęcia? Organizm też ma swoje ograniczenia.
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-03, 15:51   #30
lioele
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 592
studia czy szkoła policealna?

Witajcie.
W maju pisałam maturę i mam rok przerwy, gdyż do końca nie mogłam zdecydować się co chciałabym studiować. Aktualnie od miesiąca przebywam w Anglii z chłopakiem i tutaj pracuję. Chcę wrócić do Polski i iść na studia. Od drugiej klasy liceum chciałam studiować kosmetologię. Dalej chciałabym to studiować, lecz jak wiadomo studiów państwowych nie ma zbyt wiele, więc chciałam iść na zaoczne (weekendy) do innego miasta(Gdańsk) , a w tygodniu pracować. Jednak jest też druga opcja u mnie w mieście jest Cosinus i Żak - te dwie szkoły oferują technika usług kosmetycznych.

Co wg. Was byłoby lepsze taka szkoła policealna w rodzinnym mieście + jakaś praca czy studia zaoczne w Gdańsku - dojeżdżanie na zjazdy, a w tygodniu praca?

Dodam, że razem z chłopakiem chcielibyśmy wrócić do miasta rodzinnego i tam zostać. Od bardzo długiego czasu zastanawiam się które rozwiązanie byłoby lepsze?
lioele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-22 18:19:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.