Lektorat jezykowy na studiach - pytanie. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-13, 22:37   #1
Bozydar1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 6

Lektorat jezykowy na studiach - pytanie.


Zapisalem sie na lektorat z jezyka obcego na poziomie A1 (czyli dla tych, co w ogole nie znaja), mimo tego, ze w liceum mialem ten przedmiot/jezyk. Nie beda mnie na uczelni za to scigac? Tak, przyznaje, jestem leniem, ale szczerze nie ciagnie mnie zbytnio do tego jezyka, pytam po prostu czy nie bedzie jakiejs afery. Pzdr
Bozydar1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-13, 23:06   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Lektorat jezykowy na studiach - pytanie.

Cytat:
Napisane przez Bozydar1 Pokaż wiadomość
Zapisalem sie na lektorat z jezyka obcego na poziomie A1 (czyli dla tych, co w ogole nie znaja), mimo tego, ze w liceum mialem ten przedmiot/jezyk. Nie beda mnie na uczelni za to scigac? Tak, przyznaje, jestem leniem, ale szczerze nie ciagnie mnie zbytnio do tego jezyka, pytam po prostu czy nie bedzie jakiejs afery. Pzdr
Na uczelni nikogo nie obchodzi czego uczyłeś się w liceum. Nie możesz po prostu zapisać się na inny język, skoro ten cię nie interesuje?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 00:17   #3
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Lektorat jezykowy na studiach - pytanie.

Doczytaj (bo z tego co wiem chyba na każdej uczelni) na studiach licencjackich trzeba zdawać egzamin na poziomie B2, nawet gdy się niby uczęszczało na niższy.

Zresztą, lenistwo lenistwem, ale nie lepiej zainwestować ten czas na jakiś inny?
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 19:24   #4
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Lektorat jezykowy na studiach - pytanie.

Zapisać się na A1 języka, którego już się uczyło? Matko, co za nuda. Toż to ciężko wysiedzieć na takich zajęciach. Nie że coś, ale kurcze zwykle za szkoły językowe trzeba płacić dużo kasy, a lektorat masz za darmo, zamiast skorzystać, to będziesz marnował?

PS 1 Na większości studiów licencjackich zdaje się egzamin na B2 z dowolnego języka na koniec drugiego lub trzeciego roku.

PS 2 Bez komunikatywnej znajomości jakiegokolwiek języka obcego trudno znaleźć w dzisiejszych czasach pracę.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-14, 19:35   #5
Sayven
Disaster
 
Avatar Sayven
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 822
Dot.: Lektorat jezykowy na studiach - pytanie.

Nikt nie powinien się tego czepiać i raczej też nikt tego nie sprawdza. Możesz iść sobie na to A1, ale skoro już miałeś styczność z tym językiem, to jest to strzał w kolano. Nawet jeśli nie przepadasz zbytnio za tym językiem, to średnio ma sens. Oczywiście, że łatwo o zaliczenie, ale wyobraź sobie jak straszliwie nudne muszą być zajęcia. No i z tego co wiem, to faktycznie i tak trzeba ukończyć na licencjacie lektorat na poziomie B2. A samo B2 na studiach z tego co słyszałam nie jest wcale dużo straszniejsze niż angielski na poziomie rozszerzonym w liceum. Jak nie chcesz się namęczyć, to pójdź chociaż na B1 - nie powinno być ciężko, a jednak to i tak lepsze rozwiązanie niż nauka podstawowego słownictwa i zwrotów. Ewentualnie weź sobie jakiś inny język, jeśli masz taką możliwość - jakiś, do którego będzie Cię bardziej ciągnąć. Znajomość języków jest bardzo dużym atutem (jeśli nie wymogiem w wielu miejscach) na rynku pracy, więc skoro jest opcja nauczenia się czegoś, w dodatku bez wydawania pieniędzy na kosztowne kursy językowe, to weź się w garść i korzystaj - na pewno na złe Ci to nie wyjdzie, a jakoś przebolejesz te lektoraty
__________________
Oh well, the devil makes us sin
But we like it when we're spinning in his grip.
Sayven jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-19, 22:57   #6
LilyAllen
Zadomowienie
 
Avatar LilyAllen
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Córdoba! <3
Wiadomości: 1 625
Dot.: Lektorat jezykowy na studiach - pytanie.

Ja wybierałam lektorat od zera, trwał dwa lata, kończyliśmy z A2. Fakt, kilka lat temu, i może mieliśmy ulgi jako lingwistyka (bo był to nasz trzeci język obcy), ale może nie wszędzie jednak trzeba B2.

Chyba, że to jakaś nowość. W Hiszpanii żeby móc w ogóle zdobyć dyplom na koniec studiów, potrzebują oficjalnego (np. z Cambridge) certyfikatu na B1 a czasem i B2... tam dopiero niektórzy przechodzą męki
(Tzn. zgadzam się, że języki wypada znać, ale wymagać tego na rolnictwie czy matematyce... niektórym nie po drodze ).
LilyAllen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-20, 10:32   #7
Nelada
Raczkowanie
 
Avatar Nelada
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 474
Dot.: Lektorat jezykowy na studiach - pytanie.

Ja jestem na studiach filologicznych, mam dwa języki kierunkowe i jeden lektorat (inne lektoraty na I i II roku). W porównaniu do języków kierunkowych na lektoracie nie robi się praktycznie nic! Jest tylko raz w tygodniu i naprawdę niewiele się można nauczyć. Mogłaś zapisać się na wyższy poziom
Nelada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-20 11:32:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.