stresuję się pracować z ludźmi.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-09-14, 18:24   #1
201610240904
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 93

stresuję się pracować z ludźmi....


Jestem studentką. Mam taki może dla niektórych głupi problem... bardzo stresuję się pracować z ludźmi,tzn. chciałabym np. dorabiać w sieciówce, ale wiadomo- obowiązki w takiej pracy są różne. Mogę sobie składać ubrania, odkładać wszystko na miejsce i to jest ok, ale gdy tylko pomyślę o staniu na kasie to dopada mnie jakiś taki stres. Jest to taki bezpośredni kontakt z klientem i właśnie ja się czegoś takiego obawiam.... miał może ktoś taki problem? poradził sobie jakoś z nim?
201610240904 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 18:28   #2
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: stresuje się pracować z ludźmi....

Najlepiej by było poszukać pracy bez kontaktu z klientem. Dlaczego to musi być sieciówka?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 18:33   #3
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: stresuje się pracować z ludźmi....

Cytat:
Napisane przez poprostuola91 Pokaż wiadomość
Jestem studentką. Mam taki może dla niektórych głupi problem... bardzo stresuję się pracować z ludźmi,tzn. chciałabym np. dorabiać w sieciówce, ale wiadomo- obowiązki w takiej pracy są różne. Mogę sobie składać ubrania, odkładać wszystko na miejsce i to jest ok, ale gdy tylko pomyślę o staniu na kasie to dopada mnie jakiś taki stres. Jest to taki bezpośredni kontakt z klientem i właśnie ja się czegoś takiego obawiam.... miał może ktoś taki problem? poradził sobie jakoś z nim?
Sieciowki czesto szukaja pomocy kilka razy w miesiacu wlasnie do ogarniania sklepu. Mozesz sobie znalezc cos takiego.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 18:34   #4
201610240904
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 93
Dot.: stresuje się pracować z ludźmi....

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;65294001]Najlepiej by było poszukać pracy bez kontaktu z klientem. Dlaczego to musi być sieciówka?[/QUOTE]

bo ja jestem w tej chwili bez wykszałcenia. i właściwie chyba nie da się znaleźć pracy bez kontaktu z klientem-recepcjonistka, czy właśnie w sieciówce.. jest to dla mnie problem, bo naprawdę ten stres mnie zżera.
201610240904 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 18:36   #5
Melanchton
Zakorzenienie
 
Avatar Melanchton
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: z najwyższej wieży
Wiadomości: 3 768
Dot.: stresuje się pracować z ludźmi....

Cytat:
Napisane przez poprostuola91 Pokaż wiadomość
bo ja jestem w tej chwili bez wykszałcenia. i właściwie chyba nie da się znaleźć pracy bez kontaktu z klientem-recepcjonistka, czy właśnie w sieciówce.. jest to dla mnie problem, bo naprawdę ten stres mnie zżera.
Zżera Cię, bo nie masz w tym praktyki. Przestanie jak już zaczniesz pracować, zobaczysz!
__________________
just like Johnny Flynn said, 'the breath I've taken and the one I must' to go on
Melanchton jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 18:38   #6
201610240904
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 93
Dot.: stresuje się pracować z ludźmi....

Cytat:
Napisane przez Melanchton Pokaż wiadomość
Zżera Cię, bo nie masz w tym praktyki. Przestanie jak już zaczniesz pracować, zobaczysz!
pewnie masz racje... ale w tej chwili to się boję, że gdybym stanęła za kasą to bym zemdlała.
Już myślałam żeby przez kilka pierwszych dni brać jakieś leki na uspokojenie, a potem jakbym się już oswoiła to właśnie może byłoby lepiej..

Dla mnie praca za kasą w tej chwili to taki stres jak wystąpienie publiczne. A z wystąpieniami zawsze miałam ogromny problem.
201610240904 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 18:38   #7
kawa_o
Zadomowienie
 
Avatar kawa_o
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: N
Wiadomości: 1 285
Dot.: stresuje się pracować z ludźmi....

idzie sie przełamac i przyzwyczaic do takiego bliskiego obcowania z klientami. Chociaz stres i tak do konca nie zniknie,no bo zawsze sie trafi jakis mało wyrozumiały albo niemily klient,niestety. czasem sie zastanawiam czy lepiej nie szukac czegos na produkcji,ale tutaj znow sie boje,ze bedzie niemila atmosfera wsrod praciwnikow:/
kawa_o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-09-14, 18:39   #8
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: stresuje się pracować z ludźmi....

Cytat:
Napisane przez poprostuola91 Pokaż wiadomość
bo ja jestem w tej chwili bez wykszałcenia. i właściwie chyba nie da się znaleźć pracy bez kontaktu z klientem-recepcjonistka, czy właśnie w sieciówce.. jest to dla mnie problem, bo naprawdę ten stres mnie zżera.
Sprzątanie, inwentaryzacja, mycie garów w gastronomii.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 18:41   #9
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: stresuje się pracować z ludźmi....

Cytat:
Napisane przez poprostuola91 Pokaż wiadomość
pewnie masz racje... ale w tej chwili to się boję, że gdybym stanęła za kasą to bym zemdlała.
Już myślałam żeby przez kilka pierwszych dni brać jakieś leki na uspokojenie, a potem jakbym się już oswoiła to właśnie może byłoby lepiej..

Dla mnie praca za kasą w tej chwili to taki stres jak wystąpienie publiczne. A z wystąpieniami zawsze miałam ogromny problem.
Poszukaj krotkich zlecen w sieciowce, troche sie oswoisz z pytaniami w stylu gdzie lezą spodnie dresowe itd a na kase nikt cie nie zagoni. Powoli powoli i bedziesz przelamywac strach.
Mieszkasz w wiekszym miescie?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 18:44   #10
201610240904
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 93
Dot.: stresuje się pracować z ludźmi....

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Poszukaj krotkich zlecen w sieciowce, troche sie oswoisz z pytaniami w stylu gdzie lezą spodnie dresowe itd a na kase nikt cie nie zagoni. Powoli powoli i bedziesz przelamywac strach.
Mieszkasz w wiekszym miescie?
Tak, w większym. I o ile nie mam problemu z pokazaniem komuś gdzie coś leży, tak myśl o kasie przyprawia mnie o palpitacje serca. Jeszcze jak jedna osoba w kolejce to może nie tak źle, ale jak pomyślę o ogromnej kolejce to... aż mi się słabo robi
201610240904 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-14, 18:49   #11
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: stresuje się pracować z ludźmi....

Cytat:
Napisane przez poprostuola91 Pokaż wiadomość
Tak, w większym. I o ile nie mam problemu z pokazaniem komuś gdzie coś leży, tak myśl o kasie przyprawia mnie o palpitacje serca. Jeszcze jak jedna osoba w kolejce to może nie tak źle, ale jak pomyślę o ogromnej kolejce to... aż mi się słabo robi
To zacznij od zlecen jako pomoc w sklepie
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-09-14, 18:55   #12
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: stresuje się pracować z ludźmi....

A musisz koniecznie pracować w sieciówce odzieżowej? Tam rzeczywiście kontakt z klientem jest bardzo bezpośredni i nieraz trzeba stawić czoła wielu bardzo stresującym sytuacjom, na które niespecjalnie ma się wpływ. Taka praca z klientem bardzo człowieka potem na stresujące sytuacje życiowe przygotowuje, ale nie każdy będzie się dobrze czuł, wystawiając się na taką "szkołę życia". Można dorabiać w inny sposób - korepetycje, copywriting, bycie nianią, czy choćby to przetoczone przez kogoś mycie garów.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-16, 18:39   #13
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: stresuje się pracować z ludźmi....

Dziewczyny dobrze radzą - skoro nie chcesz obcować z klientem, to przecież nikt Cię do tego nie zmusza. Możesz pracować na produkcji, wklepywać jakieś dane do komputera itp., choć chyba nigdzie nie uniknie się kontaktu z drugim człowiekiem. A sami klienci... Przyznaję, potrafią być paskudni :P
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-17, 19:57   #14
twiggz
demoralizator
 
Avatar twiggz
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 315
Dot.: stresuje się pracować z ludźmi....

Dla każdego bez doświadczenia wyobrażenie kontaktu z klientem jest jak horror. Pamiętam jak zaczynałam praktyki. Rozmowa to był tylko wstęp do prawdziwego stresu, czyli przełamania bariery fizycznej i dotknięcia czyichś włosów i głowy, brrrrr... W obecnej pracy prowadzę szkolenia i przed pierwszym przeżyłam wszystko, łącznie z histerią i płaczem.
Grunt to praktyka. Jeśli chcesz oswoić nieśmiałość, to małymi kroczkami, jak już wyżej wspomniano - spróbuj pracy jako pomoc w sklepie. Z własnego doświadczenia powiem też, że dobre przygotowanie/znajomość swojej roboty dają duże wsparcie psychiczne. Nie ma nic gorszego niż dopytujący się klient któremu nie jesteś w stanie udzielić odpowiedzi.
Tak więc. Składasz ciuchy? Zapamiętaj dokładnie co gdzie leży, ogarnij rozmiarówkę. Bądź najlepsza w tym co robisz. Przed debiutem na kasie wykuj znajomość jej obsługi. Terminala też. Jak coś nabić, jak wycofać. Przyglądaj się innym jak pracują, naucz się zwrotów jakich używają w rozmowie z klientem. Reszta przyjdzie sama, a po pierwszym razie stwierdzisz że wcale nie było tak strasznie
twiggz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-20, 00:30   #15
Salalina
Rozeznanie
 
Avatar Salalina
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 783
Dot.: stresuję się pracować z ludźmi....

Poszukaj pracy ze slowem Administrator w nazwie. Praca z kompem/systemem/mailem
__________________
Keep movin!
Salalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-20 01:30:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:26.