Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarowa³y - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochaj± gotowaæ. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy siê wiedz± jak przyrz±dziæ najlepsze na ¶wiecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2019-03-10, 20:29   #31
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomo¶ci: 20 853
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Restauracyjne z kategorii "modne": indyjskie jedzenie. Zabijcie mnie, nie lubiê. By³am dzisiaj 3 raz w ¿yciu, dobra restauracja, ale curry mnie ani wygl±dem, ani sposobem podania, ani za bardzo smakiem nie przekonuje. Ja jestem kulinarnie w³osko- indochiñsko-japoñsko-wêgiersko-ukraiñska. Tajladia te¿ ok. Indie? Sorry, nie. Wyj±tkiem chlebek naan. No i lubiê mango, wiêc nie mam oczywi¶cie nic przeciwko orze¼wiaj±cemu mango lassi. Natomiast od curry z daleka (i kilku innych wynalazków tej kuchni).

(Curry w sensie dania, nie przyprawy)
__________________
¯egnaj Wiza¿ Forum. Tyle lat za nami. Witaj ¯ycie po Wiza¿u (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-11, 07:58   #32
korinax22
Raczkowanie
 
Avatar korinax22
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomo¶ci: 133
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Ja akurat lubiê indyjsk±, wale w temacie restauracji i knajp dziwi mnie sza³ na prosecco, nic specjalnego.
korinax22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-15, 10:58   #33
miami_drink
Raczkowanie
 
Avatar miami_drink
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomo¶ci: 158
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Ja z kolei z indyjskiej lubie wlasnie tylko curry, acz przyrz±dzam je sobie sama, wiec to tez moze troche inaczej :P
miami_drink jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-17, 10:36   #34
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomo¶ci: 59 407
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Poka¿ wiadomo¶æ
Restauracyjne z kategorii "modne": indyjskie jedzenie. Zabijcie mnie, nie lubiê. By³am dzisiaj 3 raz w ¿yciu, dobra restauracja, ale curry mnie ani wygl±dem, ani sposobem podania, ani za bardzo smakiem nie przekonuje. Ja jestem kulinarnie w³osko- indochiñsko-japoñsko-wêgiersko-ukraiñska. Tajladia te¿ ok. Indie? Sorry, nie. Wyj±tkiem chlebek naan. No i lubiê mango, wiêc nie mam oczywi¶cie nic przeciwko orze¼wiaj±cemu mango lassi. Natomiast od curry z daleka (i kilku innych wynalazków tej kuchni).

(Curry w sensie dania, nie przyprawy)
Tez nie lubie indyjskiej kuchni
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-18, 07:50   #35
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomo¶ci: 29 331
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Ja kuchnie indyjska lubie, prosecco rowniez.

Nie rozumiem szalu na zielone herbaty, czerwone herbaty (z hibiskusem zdaje sie), slodkie grzance, nie lubie tez wszelakich dzemow i miodu.
Rena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-18, 12:29   #36
Cecebula
Przyczajenie
 
Avatar Cecebula
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomo¶ci: 23
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Co do zielonej herbaty to nienawidze s³odyczy z match±. Smakuj± po prostu paskudnie, a te os³awione KitKaty z match± maj± czekoladê która bardziej przypomina dziwny proszek z t³uszczem niz czekoladê.
Cecebula jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-19, 08:09   #37
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomo¶ci: 59 407
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Cytat:
Napisane przez Rena Poka¿ wiadomo¶æ
Ja kuchnie indyjska lubie, prosecco rowniez.

Nie rozumiem szalu na zielone herbaty, czerwone herbaty (z hibiskusem zdaje sie), slodkie grzance, nie lubie tez wszelakich dzemow i miodu.
Kocham zielone i ziolowe herbaty, za tymi na bazie hibiskusa nie przepadam, miodu nienawidze.

Cytat:
Napisane przez Cecebula Poka¿ wiadomo¶æ
Co do zielonej herbaty to nienawidze s³odyczy z match±. Smakuj± po prostu paskudnie, a te os³awione KitKaty z match± maj± czekoladê która bardziej przypomina dziwny proszek z t³uszczem niz czekoladê.
Matcha jako herbata jest ok, ale za slodyczami z nia tez nie przepadam.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2019-03-19, 10:23   #38
Szpakowka
Przyczajenie
 
Avatar Szpakowka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Jak jestesmy przy kuchniach ¶wiata to absolutnie nie rozumiem fenomenu kuchni brytyjskiej. O ile english breakfast jest ok (bo to po prostu sma¿one kie³baski, jajka i warzywa) o tyle taki pudding jest mega ble a wiekszosc potraw jest strasznie md³a :P
Szpakowka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-19, 11:21   #39
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomo¶ci: 20 853
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Cytat:
Napisane przez Szpakowka Poka¿ wiadomo¶æ
Jak jestesmy przy kuchniach ¶wiata to absolutnie nie rozumiem fenomenu kuchni brytyjskiej. O ile english breakfast jest ok (bo to po prostu sma¿one kie³baski, jajka i warzywa) o tyle taki pudding jest mega ble a wiekszosc potraw jest strasznie md³a :P
A gdzie ten fenomen obserwujesz? Angielska kuchnia nigdy nie cieszy³a siê zbyt du¿ym powa¿aniem, delikatnie mówi±c.
__________________
¯egnaj Wiza¿ Forum. Tyle lat za nami. Witaj ¯ycie po Wiza¿u (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-19, 18:48   #40
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 7 321
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Poka¿ wiadomo¶æ
A gdzie ten fenomen obserwujesz? Angielska kuchnia nigdy nie cieszy³a siê zbyt du¿ym powa¿aniem, delikatnie mówi±c.
Dok³adnie I jest raczej uwa¿ana za jedn± z najgorszych kuchni na ¶wiecie.
marza_mr jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-20, 08:16   #41
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomo¶ci: 29 331
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Ja lubie kuchnie angielska - wszelakie cake pieke regularnie. Na slono i slodko. Zapiekanke shepherd pie tez nie pogardze. Fish and chips dietetyczny nie jest, ale smaczny. Wydaje mi sie, ze zle opinie wynikaja z tego, ze cos bylo zle ugotowane, albo kiepskich skladnikow.
Rena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-21, 11:49   #42
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomo¶ci: 59 407
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Cytat:
Napisane przez Szpakowka Poka¿ wiadomo¶æ
Jak jestesmy przy kuchniach ¶wiata to absolutnie nie rozumiem fenomenu kuchni brytyjskiej. O ile english breakfast jest ok (bo to po prostu sma¿one kie³baski, jajka i warzywa) o tyle taki pudding jest mega ble a wiekszosc potraw jest strasznie md³a :P
Ja podobnie jak Rena, bardzo lubie wszelkiego rodzaju "pies", lubie tez pudding i English breakfast raz na jakis czas nie pogardze. Tradycyjna niedzielna pieczen mi wyjatkowo nie pasuje za to
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-21, 13:52   #43
korinax22
Raczkowanie
 
Avatar korinax22
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomo¶ci: 133
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Cytat:
Napisane przez Rena Poka¿ wiadomo¶æ
Nie rozumiem szalu na zielone herbaty, czerwone herbaty (z hibiskusem zdaje sie), slodkie grzance, nie lubie tez wszelakich dzemow i miodu.
Ja w ogóle nie lubiê herbaty i dziwi mnie wciskanie jej przy okazji do prawie ka¿dego posi³ku w moim domu rodzinnym, tylko przy obiedzie jest spokój
korinax22 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-21, 14:09   #44
Amilyn
Przyczajenie
 
Avatar Amilyn
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomo¶ci: 20
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Do herbaty na sniadanie mam sentyment z dziecinstwa, to samo przy kolacji wiec moze cos w tym jest
Amilyn jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-21, 14:28   #45
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomo¶ci: 779
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Cytat:
Napisane przez mdusia123 Poka¿ wiadomo¶æ
Jak mi³o, ¿e kogo¶ zainspirowa³ mój w±tek (nie no, ¿artujê oczywi¶cie) .

Rozczarowa³y mnie gruszki. Takie zwyk³e, najzwyklejsze. W sensie nie lubiê gruszek. Albo bardziej nie lubiê tej ich takiej ziarnistej konsystencji. Zawsze mia³am wra¿enie, ¿e jem brudny, zapiaszczony owoc.

Rozczarowa³o mnie te¿ mango. Kiedy je jad³am, mia³am wra¿enie, ¿e ma jaki¶ taki dziwny, niedobry posmak.
Mam tak samo, o ile mango jeszcze jako¶ bym zjad³a tam gruszki nie.
Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Poka¿ wiadomo¶æ
A ja mango mega. Ale musi byæ odpowiednio dojrza³e. Nie za czêsto, bo potrafi siê przeje¶æ, ale jak najbardziej na tak. Natomiast nie cierpiê pomelo.
Uwielbiam pomelo.

McDonald itp tak samo mi nie smakuje ale moim nr 1 do którego na 99.9% nigdy siê nie przekonam to mleko.

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-21, 20:12   #46
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 7 321
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Cytat:
Napisane przez korinax22 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja w ogóle nie lubiê herbaty i dziwi mnie wciskanie jej przy okazji do prawie ka¿dego posi³ku w moim domu rodzinnym, tylko przy obiedzie jest spokój
typowo po polsku
marza_mr jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-22, 04:29   #47
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomo¶ci: 59 407
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Cytat:
Napisane przez korinax22 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja w ogóle nie lubiê herbaty i dziwi mnie wciskanie jej przy okazji do prawie ka¿dego posi³ku w moim domu rodzinnym, tylko przy obiedzie jest spokój
Ja lubie, ale nie do posilku, chyba, ze do sniadania kubek goracej zielonej zamiast kawy.
Do innych posilkow wylacznie woda, do kolacji czesto lampka wina.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-22, 08:54   #48
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomo¶ci: 29 331
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Cytat:
Napisane przez korinax22 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja w ogóle nie lubiê herbaty i dziwi mnie wciskanie jej przy okazji do prawie ka¿dego posi³ku w moim domu rodzinnym, tylko przy obiedzie jest spokój
U mnie w domu rodzinnym tez tak bylo. Podstawowy napoj to herbata. Dziecinstwo spedzilam w Krakowie, gdzie woda jest paskudna. Zdatna do spozycia dopiero po przegotowaniu (zalecenia specjalistow), ale nawet przegotowanie i zaparzona herbata nie zabijala okropnego posmaku tej wody. W Paryzu mam w kranie wode zdatna do picia. I czesto pijemy po prostu "kranowe".

Z herbat wybieram TYLKO czarna earl grey, jak ma byc jakas inna to rezygnuje i pije inny napoj.
Rena jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-22, 14:23   #49
Sok_z_buki
Rozeznanie
 
Avatar Sok_z_buki
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomo¶ci: 507
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Cytat:
Napisane przez Rena Poka¿ wiadomo¶æ
U mnie w domu rodzinnym tez tak bylo. Podstawowy napoj to herbata. Dziecinstwo spedzilam w Krakowie, gdzie woda jest paskudna. Zdatna do spozycia dopiero po przegotowaniu (zalecenia specjalistow), ale nawet przegotowanie i zaparzona herbata nie zabijala okropnego posmaku tej wody.
Fujjka, przypomnialas mi herbate z dziecinstwa ktora miala zawsze taki dziwny osad przypominaj±cy t³uste plamy na powierzchni :P
Sok_z_buki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2019-03-22, 14:35   #50
Myshqa
Raczkowanie
 
Avatar Myshqa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomo¶ci: 276
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Cytat:
Napisane przez inezina Poka¿ wiadomo¶æ
Mam tak samo, o ile mango jeszcze jako¶ bym zjad³a tam gruszki nie.


Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
Gruszki to zale¿y. Te z marketu s± bardzo meh, ale np. moja rodzina ma takie prosto z drzewa i one nie maj± tej grudnowatej konsystencji i przypominaj± bardziej s³odsze i twarde jab³ko
Myshqa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-22, 15:32   #51
inezina
Rozeznanie
 
Avatar inezina
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomo¶ci: 779
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Cytat:
Napisane przez Myshqa Poka¿ wiadomo¶æ
Gruszki to zale¿y. Te z marketu s± bardzo meh, ale np. moja rodzina ma takie prosto z drzewa i one nie maj± tej grudnowatej konsystencji i przypominaj± bardziej s³odsze i twarde jab³ko
Takie te¿ odpadaj±, s³odkich jab³ek te¿ nie lubiê

Wys³ane z aplikacji Forum Wizaz
inezina jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-22, 17:42   #52
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomo¶ci: 8 823
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Kasztany. No... nie dla mnie. Bardzo nieprzyjemna konsystencja, suche a zarazem... maziste?

Miód truflowy - lubiê miód, lubiê trufle, razem... fujka na maksa, $25 za s³oiczek, z³odzieje.

Matcha latte - uwielbiam zielon± herbatê, w tym matchê, ale z dodatkiem mleka (ro¶linnego czy innego)... bleeeee. Zielone herbaty tylko czyste, ewentualnie z odrobink± cytryny czy miodu.

Herbaty, "dos³adzane" karobem. Ma posmak od którego dostajê ciarek na plecach.

Grzybowe risotto z lukrecj±, herbata z lukrecj±, wszystko z lukrecj± - okropieñstwo.

Okra. Ta ¶luzowata konsystencja po prostu mnie odrzuca.
__________________
Dopiero w samym ¶rodku zimy przekona³em siê, ¿e noszê w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-22, 19:40   #53
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomo¶ci: 570
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Mas³o orzechowe - no fuj, ten smak mnie odrzuca, a w po³±czeniu z konsystencj± budzi najgorsze odruchy (chocia¿ orzeszki ziemne bardzo lubiê).

Kaki - d¿izys... to na pewno jest jadalne?
63b309f64a21e028d01c4e03f16459e915abac32 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-23, 00:30   #54
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomo¶ci: 59 407
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Poka¿ wiadomo¶æ
Grzybowe risotto z lukrecj±, herbata z lukrecj±, wszystko z lukrecj± - okropieñstwo.
Lukrecja
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-23, 22:24   #55
mdusia123
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 1 998
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

[1=63b309f64a21e028d01c4e0 3f16459e915abac32;8662759 4]Mas³o orzechowe - no fuj, ten smak mnie odrzuca, a w po³±czeniu z konsystencj± budzi najgorsze odruchy (chocia¿ orzeszki ziemne bardzo lubiê).

Kaki - d¿izys... to na pewno jest jadalne? [/QUOTE]

A ja przepadam.
mdusia123 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-29, 12:55   #56
LadyPerry
Raczkowanie
 
Avatar LadyPerry
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomo¶ci: 373
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Poka¿ wiadomo¶æ
Kasztany. No... nie dla mnie. Bardzo nieprzyjemna konsystencja, suche a zarazem... maziste?
Kasztany kojarzyly mi sie zawsze z czyms pomiedzy orzechem a gotowanym bobem. Ale lubie, nie ukrywam ;D
LadyPerry jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-29, 13:24   #57
Adorenka
Raczkowanie
 
Avatar Adorenka
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomo¶ci: 76
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Ja z kolei nienawidze d¿emów sklepowych. Konfitury jeszcze ujd±, ale d¿emów, ich konsystencji i smaku szczerze nie cierpiê :P
Adorenka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-29, 14:36   #58
Igaruniek
Raczkowanie
 
Avatar Igaruniek
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomo¶ci: 47
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Zupki Oyakata, obojetnie jaka. Wiem, wiem - to tylko zupki chiñskie. Ale ja jestem wielk± fank± klasycznych vifonów czy pho A te z oyakaty maj± strasznie dziwny smak jak dla mnie, w przypadku niektorych moglabym sobie zalac makaron sosem sojowym z wod± i smakowaloby to identycznie co taka zupka.
Igaruniek jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-31, 10:05   #59
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomo¶ci: 59 407
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Cytat:
Napisane przez LadyPerry Poka¿ wiadomo¶æ
Kasztany kojarzyly mi sie zawsze z czyms pomiedzy orzechem a gotowanym bobem. Ale lubie, nie ukrywam ;D
Tez lubie.

Cytat:
Napisane przez Adorenka Poka¿ wiadomo¶æ
Ja z kolei nienawidze d¿emów sklepowych. Konfitury jeszcze ujd±, ale d¿emów, ich konsystencji i smaku szczerze nie cierpiê :P
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2019-03-31, 18:58   #60
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomo¶ci: 20 853
Dot.: Delikatesowe, dyskontowe, modne... Nie s³odyczowe produkty, które nas rozczarow

Cytat:
Napisane przez Igaruniek Poka¿ wiadomo¶æ
Zupki Oyakata, obojetnie jaka. Wiem, wiem - to tylko zupki chiñskie. Ale ja jestem wielk± fank± klasycznych vifonów czy pho A te z oyakaty maj± strasznie dziwny smak jak dla mnie, w przypadku niektorych moglabym sobie zalac makaron sosem sojowym z wod± i smakowaloby to identycznie co taka zupka.
Przyznajê siê do bycia fank± zup Vifon, a ich Pho to dla mnie ulubiona baza do mojego bieda-ramenu na szybko. Wyrzucam saszetkê z t³uszczem (wolê swoj± oliwê z oliwek), dodajê ulubione sk³adniki (marynowany ró¿owy imbir, natkê pietruszki itd.), wbijam ¿ó³tko, 5-10 minut pod przykryciem i gotowe.

Oryginalne koreañskie zupki b³yskawiczne mnie rozczarowa³y - nie ten makaron. Natomiast je¿eli kto¶ chce mieæ przygodê ¿ycia, to "polecam" koreañsk± zupkê b³yskawiczn±, na której narysowano koguta trzymaj±ce bombê - super ostra. Jad³a j± w 3 podej¶ciach, ostatecznie rozcieñczon± pó³ litrem mleka, jak nie wiêcej i nadal a¿ pot po mnie ¶cieka³.

Chodzi o to "cudo": https://www.ceneo.pl/55109415;pla?se..._wcB#tab=click

Tak¿e je¿eli macie w rodzinie jakiego¶ chojraka, który zarzeka siê, ¿e zje ka¿d± ostro¶æ, albo ci±gle narzeka, ¿e co¶ jest za ma³o ostre, to kupcie mu t± zupkê.
__________________
¯egnaj Wiza¿ Forum. Tyle lat za nami. Witaj ¯ycie po Wiza¿u (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2021-11-12 11:35:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.