Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2 - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2019-11-04, 14:42   #3421
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Z tym Dalacinem wszystko możliwe. Skoro Gentamycyna powoduje gluchote to może Dalacin uszkadza coś innego i moze to sa nasze jelita.
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 16:14   #3422
koks186
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 42
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Interesujące są zabiegi przeszczepu flory chyba na Śląsku je wykonują. Czy ktoś sprawdzał kal pod katem clostridium difficile?

---------- Dopisano o 17:14 ---------- Poprzedni post napisano o 17:09 ----------

My problem started with antibiotics. It was obvious to me that the only solution was to repair the damage the drugs had done.”



More research and more Googling eventually brought Natalie to the attention of Dr. Michael Edmond. After he administered a dosage of FMT from OpenBiome, Natalie was astonished by the immediate change in her health.

Natalie

“It was like the switch of a button!” she says, laughing. “When I had C. Diff, I had a terrible body odor, a sickly smell. But my Mom was driving me home from Dr. Edmond’s office, and she said she couldn’t smell me anymore. I literally thought I was going to die, so to be cured that fast was absolutely incredible. The next day, I went for a long run!”



Thanks to OpenBiome, once again a bright future is before her.



Związek bakterii clostridium z body odor . Ciekawy artykul
koks186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-04, 17:32   #3423
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

https://thenerdynurse.com/10-ways-to...-c-diff-smell/
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 06:49   #3424
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Czyli sądzicie że główna przyczyną naszych dolegliwości jest jednak przerost flory i między innymi cd. Z tego co pamiętam dużo z nas chorowala na zatoki i brała antybiotyki. Ja brałam nawet 3 z rzędu jak mnie rozłożyło w podstawówce. 13go robię gastroskopie i będę nalegac na przyjęcie do szpitala.



Ja Wam powiem jeszcze jedna rzecz. Otóż moja córka, jako dziecko niepełnosprawne, bardzo często bywała w szpitalu. Tam też zawsze podczas pobytu łapalam ostre biegunki, które wręcz oddawałam pod mocnym cisnieniem. Polecono mi te probiotyki. Chyba zacznę je brać żeby florę bakteryjna odtworzyc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Screenshot_20191105-073854.jpg (68,5 KB, 28 załadowań)
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 09:58   #3425
tinpanalley
Zadomowienie
 
Avatar tinpanalley
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 479
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

ja zauważyłam też, że paradoksalnie, mimo tego, że czuję, że brzydko pachnę, to mój zmysł powonienia jest zdecydowanie słabszy, niż wcześniej. Muszę się wwąchać np w perfumy, żeby poczuć jakąś nutę. Jak coś gotuję, to mąż czuje a ja nie.

Kiedyś podejrzewałam kandydozę, ale badania wykluczyły. Gastrolog kazał zrobić badania na obecność grzybów w kale i nic nie wyszło. Kilka razy. Czytałam książkę dr Janusa i byłam święcie przekonana, że mam to właśnie. Jednak gastrolog mówi, że miał w szpitalu pacjenta z grzybicą po leczeniu antybiotykami i to nie jest to.
Wpadam w paranoję. Czytam internety i co chwila diagnozuję coś innego, nawet dżumę ;D

---------- Dopisano o 10:58 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

jutro zrobię w szpitalnym labo badania na clostridium d. Jednak bez przekonania. Czytałam, że to jest bardzo zaraźliwe, więc znaczyłoby, że ode mnie mogli się zarazić znajomi i rodzina, a jednak nie mają takich sensacji, jak ja.
Ponoc najlepiej zrobić posiew krwi, wtedy szukają różnych bakterii, ale to lekarz musi wystawić skierowanie, nawet na prywatne badanie. Samemu nie można. Chyba poproszę mojego ogólnego.
Z jednej strony cieszę się, kiedy badania wychodzą dobrze. Z drugiej, wróg nadal nieznany. To okropne, taka walka z zamaskowanym przeciwnikiem. Nie wiadomo co, kto, jak, gdzie. Gdyby to nazwać po imieniu, to i broń łatwiej dobrać. A tak, ciągłe domysły i nieznane...

Edytowane przez tinpanalley
Czas edycji: 2019-11-05 o 09:38
tinpanalley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 10:53   #3426
smootna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

a ja znowu zawsze miałam wrażenie, że w moim przypadku jest to coś co przenosi się droga pokarmową tylko u osób z którymi mam styczność nie wywołuje tak silnych dolegliwości jak u mnie, nie wywołuje też u nich zapachu ale wzdęcia, dolegliwości żołądkowe, clostridium by pasowało, przebadam ten trop jak najszybciej tym bardziej, że koszty są nieporównywalnie mniejsze niż w przypadku badań na TMAU
smootna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 16:45   #3427
chory38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 57
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Dostałem wyniki na maila w pdfie...nie da ich się wkleic.

Informacje o badaniu
Data zarejestrowania 2019-10-02
Rodzaj diagnostyki postnatalna
Wskazania do badania brak danych
Rodzaj zleconej procedury METABOLIZM-32D

Nr bibuły / Kod Nr próbki Rodzaj materiału
1EM6LXNO 071403 krew żylna
Data i godzina pobrania Data i godzina przyjęcia
2019-09-21 00:00 2019-09-21 00:00

Wynik
Nazwa genu / loci DMGDH
Genotyp -/-
Genotyp zgodny z HGVS v.2 (na poziomie cDNA) NM_013391.3: c.[=];[=]
Genotyp zgodny z HGVS v.2 (na poziomie białka) NP_060084.2: p.[=];[=]
Wynik badania prawidłowy

Interpretacja
Badano wybrany fragment genu DMGDH w celu identyfikacji zmiany p.H109R.
Nie wykryto badanej zmiany w żadnym allelu genu DMGDH.
Nie wykryto żadnej innej zmiany w badanym fragmencie genu.
Wskazana jest porada genetyczna.

Uwagi
Analizowano ekson 3 genu DMGDH.
Zastosowano technologię klasycznego sekwencjonowania DNA metodą Sangera.
Znaki "-", "=" oznaczają brak mutacji w allelu w badanych regionach genów. Nie można jednocześnie wykluczyć
obecności mutacji w regionach genuów innych niż badane.
Niedobór DMGDH (DMGDHD) to zaburzenie charakteryzujące się zapachem ryb, zmęczeniem mięśni ze
zwiększoną kinazą kreatynową w surowicy. Biochemicznie obserwuje się wzrost N, N-dimetyloglicyny (DMG) w
surowicy i moczu.
Laboratorium posiada certyfikaty CF Network, EMQN, CDC oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki
Człowieka.
Czułość metody Wskaźnik wykrywalności mutacji (%)
99% brak danych
Etapy procedury wykonywane w zewnętrznym laboratorium
nie dotyczy
Nazwa i adres zewnętrznego laboratorium
nie dotyczy
Badanie wykonał(a)
mgr inż. Anna Lipińska
Sprawdził(a) zgodność danych 08179
dr n. med. Kamila Czerska DIAGNOSTA LABORATORYJNY specjalista laboratoryjnej genetyki medycznej

Badanie zautoryzował(a)
15398
mgr Olga Drgas
DIAGNOSTA LABORATORYJNY

Sprawozdanie zostało sporządzone w postaci elektronicznej i podpisane kwalifikowalnym podpisem elektronicznym
chory38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-05, 17:13   #3428
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Chory38 czyli jesteś zdrowy.
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 17:19   #3429
chory38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 57
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Informacje o badaniu
Data zarejestrowania 2019-09-21
Rodzaj diagnostyki postnatalna
Wskazania do badania brak danych
Rodzaj zleconej procedury metabolizm-32E

Nr bibuły / Kod Nr próbki Rodzaj materiału
1DRA9T7I 071403 krew żylna
Data i godzina pobrania Data i godzina przyjęcia
2019-09-21 00:00 2019-09-21 00:00

Wynik
Nazwa genu / loci FMO3
Genotyp p.Glu158Lys/c.-3421G>C
Genotyp zgodny z HGVS v.2 (na poziomie cDNA) NM_001002294.2: c.-3421G>C(472G>A
Genotyp zgodny z HGVS v.2 (na poziomie białka) NP_001002294.1: p.(Glu158Lys)((?)
Wynik badania nieprawidłowy

Interpretacja
Badano cały region kodujący genu FMO3 oraz wybrany fragment sekwencji intronowej w celu identyfikacji
wariantu c.-3421G>C.
Wykryto zmiany: p.Glu158Lys (inny zapis: E158K, c.472G>A) oraz g.-5109G>C (c.-3421G>C), każdą w
jednym allelu badanego genu.
Efekt kliniczny wykrytej zmiany p.Glu158Lys jest uzależniony od obecności innych mutacji w układzie in cis (tj.
na tym samym allelu). W literaturze istnieją doniesienia o patogennej roli wariantu p.Glu158Lys, jeśli występuje w
układzie in cis razem ze zmianą p.Val187Ala lub p.Glu308Gly (m.in. Mol Genet Metab. 2009
Jun;97(2):128-35; Pharmacogenet Genomics. 2013 Feb;23(2):62-8; Zschocke (2000) J Inherit Metab Dis
23: 378 PubMed). W takich przypadkach złożony allel był identyfikowany u pacjentów z łagodną lub przejściową
formą choroby (OMIM*136132). Wyżej wymienione zmiany (p.Val187Ala lub p.Glu308Gly) nie zostały wykryte u
badanego Pacjenta.
Wykryto natomiast inną zmianę, która również według danych literaturowych predysponuje do łagodnej formy
TMAU.
Zmiana g.-5109G>C (c.-3421G>C) jest zarejestrowana w bazie HGMD (The Human Gene Mutation Database)
jako zmiana polimorficzna związana z chorobą. Efekt kliniczny wykrytej zmiany jest uzależniony od innych zmian
występujących u Pacjenta.
Uzyskany u Pacjenta genotyp według danych literaturowych ((Shimizu (2013)Br J Clin Pharmacol. 2014
May;77(5):839-51) może przyczyniać się do umiarkowanie zmniejszonej aktywności enzymu FMO3
(monooksygenazy zawierającej flawinę, ang. flavin containing monooxygenase 3).

W związku z autosomalnym recesywnym charakterem dziedziczenia trimetyloaminurii (TMAU) wskazane jest
wykonanie badań u biologicznych rodziców Pacjenta w kierunku nosicielstwa zidentyfikowanych mutacji.
Aktualny wynik stanowi podstawę do wykonania badania nosicielstwa obu wykrytych zmian wśród krewnych
Pacjenta.
Wskazana jest konsultacja genetyczna.

Uwagi
Wykonano analizę całego regionu kodującego genu FMO3 (eksony: 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9) oraz analizę obejmującą
sekwencję pierwszego eksonu niekodującego tego genu (zgodnie z sekwencją referencyjną NM_001002294.2), z
zastosowaniem techniki sekwencjonowania DNA.
Znak "-" oznacza brak mutacji w allelu w badanych regionach genu. Nie można jednocześnie wykluczyć obecności
mutacji w regionach genu innych niż badane.
Trimetyloaminuria (TMAU), znana też pod angielską nazwą fish odor syndrome (zespół odoru rybnego) – to
rzadkie zaburzenie metaboliczne powodujące niedobór w produkcji enzymu FMO3 (ang. Flavin containing
monooxygenase 3) kodowanego przez gen FMO3. FMO3 bierze udział w przekształcaniu trimetyloaminy (TMA) w
procesie utleniania do tlenku trimetyloaminy. Przy niedoborach lub zaburzeniu działania FMO3 organizm nie jest
w stanie rozłożyć TMA, co prowadzi do nadmiaru trimetyloaminy uwalnianej z potem, moczem, nasieniem i w
oddechu powodując silny rybi zapach ciała. Choroba występuje częściej u kobiet. TMAU dziedziczy się w sposób
autosomalny recesywny.
Laboratorium posiada certyfikaty CF Network, EMQN, CDC oraz Polskiego Towarzystwa Genetyki
Człowieka.

Czułość metody Wskaźnik wykrywalności mutacji (%)
99% brak danych
Etapy procedury wykonywane w zewnętrznym laboratorium
nie dotyczy
Nazwa i adres zewnętrznego laboratorium
nie dotyczy
Badanie wykonał(a)
dr n.med. Andrzej Tysarowski
Sprawdził(a) zgodność danych 08179
dr n. med. Kamila Czerska
DIAGNOSTA LABORATORYJNY
specjalista laboratoryjnej genetyki
medycznej
Badanie zautoryzował(a)
15398
mgr Olga Drgas
DIAGNOSTA LABORATORYJNY
Sprawozdanie zostało sporządzone w postaci elektronicznej i podpisane kwalifikowalnym podpisem elektronicznym.
chory38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 17:25   #3430
smootna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Współczuję Chory. Po odebraniu moich wyników byłam przekonana że i Ty jesteś zdrowy. Naprawdę mi przykro...
smootna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 18:42   #3431
bartus513
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 58
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez smootna Pokaż wiadomość
Współczuję Chory. Po odebraniu moich wyników byłam przekonana że i Ty jesteś zdrowy. Naprawdę mi przykro...
Jak i gdzie można zrobic takie badania?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bartus513 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-05, 20:15   #3432
JanekArche
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

chory38 w jakim Ty wieku zacząłeś śmierdzieć?
z tych wyników nie wynika jednoznacznie, że masz typową wersję TMAU.
JanekArche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 20:19   #3433
chory38
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 57
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Bartus na 112 podstronie wpis 3343 z 24 września odpisałem ci na to pytanie.Medgen Warszawa.

Zaczałem śmierdzieć w mracu 2017.

Powiem wam jestem załamany wynikiem i mam być szczery załuję że go zrobiłem
chory38 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-05, 21:30   #3434
Gregggg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 64
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

chory38

Ja dostałem dokładnie taki sam wynik. Też byłem w szoku gdy go otrzymałem bo liczyłem że to jednak nie to, musisz to zaakceptować choć wiem że trudno.
Gregggg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 05:38   #3435
JanekArche
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

chory38 - ale w jakim wieku Twojego zycia to się zaczęło (chyba ze to 38 oznacza Twój wiek)


Nie masz typowej wersji tmau i masz wersję nabytą, która ma lekkie objawy przy zaistnieniu jesszcze innych czynników.



Czym tu się przejmować - idź do genetyka i do dietetyka, spróbuj diety i zobaczymy, może to minie, skoro nie masz tego od dzieciństwa. Może na odpowiedniej diecie objawy znikną lub ulegną minimalizacji.
JanekArche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 09:17   #3436
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Chory38 wiem, że ta wiadomość to nic przyjemnego ale wiesz juz na czym stoisz. Ja też się zastanawiam tak na poważnie czy nie mam tego samego. Ja z tym chodzę juz 20 lat. Były lepsze i gorsze momenty lecz jeszcze raz spróbuję sprawdzić żołądek bo u mnie głównie chodzi o oddech od stechlego po gowniany.
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 16:16   #3437
koks186
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-07
Wiadomości: 42
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Z gastroskopii nic nie wyniknie, ludzie którzy maja wrzody czy zapalenie aż tak nie cuchna
koks186 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-06, 18:50   #3438
AnnaEweLina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Witajcie!

Czytam na bieżąco nasz wątek Z każdym cierpiącym na tę wstrętną przypadłość jestem myślami. Stereotypem przy tmau jest rybi zapach (u mnie na przemian zgniły, kanalizacyjny, bąkowy lub obornikowy) i objawy ujawniające się w dzieciństwie lub wieku dojrzewania (pierwsze oznaki w 33 r. ż). Jak widzicie, trimetyloaminuria jest chorobą rzadką tylko z nazwy: ja, Chory 38, Greggg, Incia… Najgorsze jest chyba to, że mimo restrykcyjnej diety smrodki nadal są wyczuwalne, co prawda o wiele mniej intensywne, ale są, przynajmniej u mnie. Codziennie przyjmuję chlorofil 3-5 tab maskujący zapaszki. Czytałam niedawno naukowy artykuł o dobroczynnym wpływie ryboflawiny u chorych z tmau, jednakże boję się końskich dawek tego specyfiku, 50-100 mg na dobę, nigdy nie testowałam na sobie jej wpływu, może ktoś ma doświadczenie z vit. B2? Śmierdzę, ale przynajmniej wiem, dlaczego tak się dzieje i nie żałuję, że wykonałam badania. Nie mając poza zapachem innych dolegliwości zrzucałabym całą winę na psychikę. Przed tropem związanym z tmau dosłownie odchodziłam od zmysłów nie mogąc powiązać z niczym tych wstrętnych zapachów, teraz chociaż wiem, co mi ewidentnie szkodzi.
Na koniec najważniejsze - nasz forumowy kolega Chory38 jest tak dociekliwym człowiekiem, że z pewnością znajdzie najlepszego specjalistę w Polsce i wszystkim wskaże właściwą drogę postępowania Mnie przy życiu trzyma najbliższa rodzina i przyjaciele z tego forum, z którymi mam codzienny kontakt. Dzięki Wam jakoś jeszcze funkcjonuję! Nie jest wesoło, oj nie...
AnnaEweLina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 08:50   #3439
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Łapie się wszystkiego ale wszystko na to wskazuje, że chyba jednak nie potrzebuje badań żeby stwierdzić to dziadostwo bo też pewnie to mam tym bardziej że tyle czasu z tym walczę. Chociaż mam jeszcze odrobinę nadziei, że to jednak coś innego... Wyleczalnego. Eh..
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-11-07, 12:43   #3440
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

To ja jestem chyba jakaś dziwna, bo po 19 latach bezskutecznych badań, nękania specjalistow, drastycznych diet ( antygrzybiczna, antySIBO, bezlaktozowa i bezglutenowa, a nawet antyalergiczna dieta rotacyjna) i upokorzeń, kiedy nie miałam mozliwosci wytlumaczyc swojego stanu ani sobie, ani nikomu innemu - otoż wrecz modlę się o wynik pozytywny badania na TMAU. Będę bardzo, bardzo rozczarowana, jesli badanie nie potwierdzi trimetyloaminurii...
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 14:36   #3441
Glizdusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 77
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Druumla bo taka diagnoza, mimo, że pogrążajaca to zawsze kamień z serca. Kiedy masz wyniki?
Glizdusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 14:45   #3442
saquaro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 50
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Czy osoby z tmau pachną cały czas?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
saquaro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 21:28   #3443
JanekArche
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

pytania tylko do osób mających zdiagnozowane tmau:

1. czy - jeśli tak to czy kilka czy kilkanaście razy - mieliście JEDNOZNACZNE SŁOWNE deklaracje od innych, że śmierdzicie ?

2. czy macie zdiagnozowane jakieś zaburzenia psychiczne ?

Ja pytam, bo mam zdiagnozowane zaburzenia obsesyjno kompulsywne. Dawniej miałem natręctwa myślowe na tematy religijne, teraz na punkcie zapachu. Poza tym u mnie jest dużo kontr przesłanek, że śmierdzę - nie zdażyło się, żeby ktoś gwałtowanie się odsuwał itp. Całe lata jeździłem autobusem i tramwajami - ludzie nie uciekali nigdy.
Tarcie nosem jest, ale dziś sam zauważyłem, że się trę, jak kolega się wypsikał perfumami we wspólnym pokoju w pracy.
Z drugiej strony często mam wrażenie, że ktoś coś komentuje, ale daleko temu od obiektywizmu.

Całe lata spędzałem wśród ludzi (najpierw studia, potem aplikacja) o myślę, że jakoś bym zauważył, gdybym wyraźnie jechał fekaliami albo czymś
JanekArche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-07, 23:26   #3444
AnnaEweLina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

1. Ja wiele razy usłyszałam wprost, że śmierdzę, obcy ludzie również na mnie reagują jednoznacznie, sama także czuję te "zapachy".

2. Nie mam zaburzeń psychicznych. Jak zaczęłam chorować udałam się do psychiatry na konsultację. Wykluczono podłoże psychiczne i skierowano mnie do internisty gastrologa.

3. Zapach przy tmau może utrzymywać się stale, ale w wielu przypadkach jest zmienny i okresowo nasila się. Mam w miesiącu zaledwie kilka spokojnych dni, przeważa umiarkowany, aczkolwiek wyczuwalny zapach, pojawiają się również wyrzuty intensywnego smrodu: "bąkowego", gnojówkowego - zawsze po produktach zawierających lecytynę np. czekoladzie oraz po mleku, żółtym serze i coraz częściej zgniłego. Unikanie choliny w znaczący sposób ograniczyło eksplozje smrodu, ale problemu nie wyeliminowało. Od dawna nie jadam jajek, ryb, roślin strączkowych, kapustnych. Efekt - zredukowanie wyrzutów intensywnego zapachu. Pozdrawiam!
AnnaEweLina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 05:32   #3445
JanekArche
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 76
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

dziękuję serdecznie AnnaEwelina

Bardzo proszę o kolejne osoby ze zdiagnozowanym tmau o odpowiedź również na moje pytania.
JanekArche jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 11:29   #3446
AnaMaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 13
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Co do zmutowanej flory bakteryjnej to tylko chcę zauważyć, że dzisiaj 90% ludzi na skutek tego co je ma porządnie zaburzoną florę jelitową, jedzą na co mają ochotę, a jednak nie śmierdzą. Ich organizmy dają radę, a przynajmniej na poziomie zapachu.

Choć trop z antybiotykami może być jak najbardziej prawidłowy. Ja jako dziecko też łapałam infekcję za infekcją, a rozwiązaniem były oczywiście różne antybiotyki. A potem zapach... Czyżby uszkodziły w jakimś stopniu wątrobę, która jest główną "oczyszczalną" naszych organizmów? Jeżeli tak, to medycyna konwencjonalna nie jest w stanie tego jeszcze wyłapać. No bo z moją wątrobą jest podobno wszystko dobrze.

I hormony... Zauważyłyście, że przed okresem bez żadnej wyraźnej przyczyny nasz zapach staje się nagle dwa razy intensywniejszy? Niczego nie zmieniamy, a jednak śmierdzimy wtedy dużo bardziej. Jak nic jakiś hormon, grupa hormonów intensyfikują nasz smród. I wcale bym się nie zdziwiła, gdyby to właśnie one były głównym winowajcą tego, że śmierdzimy
AnaMaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 12:00   #3447
smootna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 54
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

AnaMaja cytat z wikipedii dotyczący TMAU:
Z nieznanych przyczyn schorzenie występuje częściej u kobiet. Naukowcy przypuszczają, że hormony płciowe, takie jak progesteron i estrogen, potęgują objawy. Istnieją obserwacje wskazujące, że objawy nasilają się w okresie dojrzewania. U kobiet objawy mogą się nasilać tuż przed i w czasie menstruacji, po przyjmowaniu doustnych środków antykoncepcyjnych i w czasie menopauzy.
smootna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 12:10   #3448
AnaMaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 13
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez JanekArche Pokaż wiadomość
dziękuję serdecznie AnnaEwelina

Bardzo proszę o kolejne osoby ze zdiagnozowanym tmau o odpowiedź również na moje pytania.
O ile wiem śmierdzę fekaliami, to znów rybą. Słyszę to od lat. Najdziwniejsze jest to, że biorę prysznic, mam na sobie wyłącznie świeże, czyste rzeczy, a godzinę, czy dwie później jakaś obca osoba w autobusie zaczyna narzekać, że coś, ktoś strasznie śmierdzi... No niestety, często ktoś wprost obok mnie komentuje, że śmierdzi... Z podobnymi reakcjami spotkałam się już setki razy. Często po powrocie do domu szukałam przyczyny, źródła tego smrodu, ale nic. Nawet moja bielizna pachnie jedynie dobrym płynem do płukania, bo bardzo dbam o higienę. Czyli chyba moje całe ciało wydziela ten zapach, tyle, że ja nie czuję, żeby śmierdziało. Podobnie nie śmierdzą moje ciuchy. Sama nie do końca to rozumiem.

I tak, mam stwierdzona chorobę psychiczną - poważna depresja, na którą dostałam drugą grupę inwalidzką i obecnie jestem na rencie.
Przyczyna depresji...? Długotrwały stres wywołany brzydkim zapachem ciała, próba samobójcza po której znalazłam się w szpitalu. Jedna z kilku, bo już jako dziecko próbowałam popełnić samobójstwo. Powód wiadomy...

---------- Dopisano o 13:10 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Cytat:
Napisane przez smootna Pokaż wiadomość
AnaMaja cytat z wikipedii dotyczący TMAU:
Z nieznanych przyczyn schorzenie występuje częściej u kobiet. Naukowcy przypuszczają, że hormony płciowe, takie jak progesteron i estrogen, potęgują objawy. Istnieją obserwacje wskazujące, że objawy nasilają się w okresie dojrzewania. U kobiet objawy mogą się nasilać tuż przed i w czasie menstruacji, po przyjmowaniu doustnych środków antykoncepcyjnych i w czasie menopauzy.
Tak, wiem o tym. Jak również o tym, że przy TMAU brana jest też pod lupę właśnie wątroba.
A co do tych hormonów... Wiele kobiet ma zaburzenia hormonalne, problemy min. właśnie z estrogenami i progesteronem, a jednak nie śmierdzą. Musi chodzić o inny hormon, hormony...
I na marginesie... U mnie również stwierdzono zaburzenia hormonalne. No ale one właśnie często występują przy TMAU, a ja osobiście podejrzewam, że je wywołują...
AnaMaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 12:20   #3449
druumla
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 274
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

AnaMaja Czyli Ty tez masz zdiagnozowane tmau? To dobrze, ze ludzie jednak zaczynaja sie diagnoziwac w tym kierunku, bo kiedy Janek poprosil o wypowiedzi osoby zdiagnozowane, to pomyslalam sobie, ze oprocz AnnyEweliny, Gregggga i Chorego, nikogo więcej tu nie znajdzie.
druumla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-11-08, 12:39   #3450
AnaMaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-10
Wiadomości: 13
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Cytat:
Napisane przez druumla Pokaż wiadomość
AnaMaja Czyli Ty tez masz zdiagnozowane tmau? To dobrze, ze ludzie jednak zaczynaja sie diagnoziwac w tym kierunku, bo kiedy Janek poprosil o wypowiedzi osoby zdiagnozowane, to pomyslalam sobie, ze oprocz AnnyEweliny, Gregggga i Chorego, nikogo więcej tu nie znajdzie.
Nie, nie mam zdiagnozowanego TMAU. Długo szukałam przyczyny swojego problemu, ale nigdy nie robiłam testów akurat na TMAU. Ale na 99% wiem, że to właśnie to, bo objawy dość typowe - ryba i zaburzenia hormonalne. I prawdę mówiąc, już nie będę robiła tych testów, bo nawet jeżeli będę to miała na papierku, to w czym mi to pomoże... ?
AnaMaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-28 10:44:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:17.