Panny Młode 2021 cz. II - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-20, 18:00   #661
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
ok... żeby zmienić trochę temat na przyjemniejszy.
podziękowania dla rodziców. co planujecie? klasycznie na weselu? wcześniej?

ja zupełnie nie mam pomysłu na prezent. zastanawialiśmy się nad weekendowym wyjazdem gdzieś, ale już widzę, że nie zgramy ani jednego weekendu z rodzicami i teściami. więc to jest ewentualna opcja b. nie ukrywam że liczę, że mnie wasze pomysły zainspirują
Ja dalej szukam 🤣 do soboty mało czasu ale były wcześniej inne rzeczy do załatwienia.
Mamy na pewno flowerboxy. Chcemy dokupić voucher na weekend najlepiej z jakimś spa/basenem. Szukam ale jakoś nic ciekawego mi nie wpadło w oko. A ważne żeby to był voucher bez konkretnego terminu tylko do rezerwacji później. Ale szukam dalej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 18:02   #662
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Ja dalej szukam �� do soboty mało czasu ale były wcześniej inne rzeczy do załatwienia.
Mamy na pewno flowerboxy. Chcemy dokupić voucher na weekend najlepiej z jakimś spa/basenem. Szukam ale jakoś nic ciekawego mi nie wpadło w oko. A ważne żeby to był voucher bez konkretnego terminu tylko do rezerwacji później. Ale szukam dalej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

do soboty? no no to trzymam kciuki
dobrze że zaczęłam temat
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 18:23   #663
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja zamówiłam takie podziękowania z my-deco. Drzewka z podziękowaniem.

Do tego planuję wino i czekoladki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez savior_
Czas edycji: 2021-04-20 o 18:46
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 18:45   #664
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez savior_ Pokaż wiadomość
Ja zamówiłam takie podziękowania, z tej stronki:
[link ciach]
Do tego planuję wino i czekoladki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
yyyy serio dostałaś za to czerwoną kartkę? wow
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 18:47   #665
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
yyyy serio dostałaś za to czerwoną kartkę? wow
Nie sądziłam, że nie można wrzucać :/ Widać mnie?🤣 Bo usunęłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 18:49   #666
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez savior_ Pokaż wiadomość
Nie sądziłam, że nie można wrzucać :/ Widać mnie?🤣 Bo usunęłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
cóż... też się tego nie spodziewałam. dziwna reakcja
widać Cię
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 18:50   #667
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
cóż... też się tego nie spodziewałam. dziwna reakcja
widać Cię
Ufff. Będę wiedzieć na przyszłość, żeby linków nie wrzucać xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-04-20, 19:03   #668
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
parafia do której należysz to ta w której mieszkasz od co najmniej 3 miesięcy. więc chyba trochę nie rozumiem... czemu Twój tż miałby jechać ponad 150 km po kwitek? po tym tekście wnioskuję, że on tam nie mieszka więc to nie jest jego parafia, więc nie musi tam zapowiedzi składać. jego parafia jest tam gdzie obecnie mieszka.

(piszę to odnośnie zapowiedzi, po zaświadczenie o chrzcie to się niestety trzeba pofatygować tam gdzie się było chrzczonym)

w każdym razie potrzebujecie złożyć zapowiedzi w tej parafii, w której obecnie mieszkacie (jeśli mieszkacie osobno - no to wtedy i z Twojej parafii i z jego)




fotoksiążka ze zdjęciami takimi ogólnymi, rodziny?
Już tłumaczę ja jestem z miasta x i tam jestem zameldowana, tam mam swoją parafię, w której byłam chrzczona, miałam komunię itd. i tam są moje ,,dane.'' Mój tż jest z miasta y i taka sama sytuacja jak u mnie. Na studia poszliśmy do miasta z, w którym się poznaliśmy i tam obecnie mieszkamy od kilku lat, ale na msze chodziliśmy do różnych kościołów i nigdzie nie zgłaszaliśmy, że mieszkamy teraz tu itd. bo mieszkamy tam chwilowo tak naprawdę. Dlatego się gubię w tych rzeczach, bo u nas to nie jest tak, że jesteśmy z jednego miasta i w nim mieszkamy.

Fotoksiążka z naszymi zdjęciami z dzieciństwa, z ważnych momentów i nasze obecne fotografie

Z internetu:
Cyt. ,,Zapowiedzi muszą być wygłoszone w obydwu parafiach – Pana i Panny Młodej. Jeśli ślub odbywa się w Jej parafii, narzeczony musi dostarczyć zaświadczenie ze swojej kancelarii, o wygłoszeniu zapowiedzi. Jeśli natomiast ślub odbędzie się w zupełnie innej parafii, niż te, do których należycie, takim zaświadczeniem musicie dysponować oboje i dostarczyć je do miejsca, w którym będzie udzielany ślub.'' I ja to zrozumiałam jako te do których należymy, a należymy do tych w miastach rodzinnych, dlatego, że nikt z nas ani z moich znajomych nie zmieniał parafii bo się wyprowadził na studia do innego miasta..
__________________
» magister żona 🕊

Edytowane przez leille
Czas edycji: 2021-04-20 o 19:22
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 19:10   #669
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Ja nie planuje chyba podziękowań dla rodziców. Jakoś trudno mi to sobie wyobrazić... Myślałam o pasowaniu na teściów. A po ślubie chce im dać album ze zdjęciami z sesji narzeczenskiej i slubu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 19:20   #670
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Już tłumaczę ja jestem z miasta x i tam jestem zameldowana, tam mam swoją parafię, w której byłam chrzczona, miałam komunię itd. i tam są moje ,,dane.'' Mój tż jest z miasta y i taka sama sytuacja jak u mnie. Na studia poszliśmy do miasta z, w którym się poznaliśmy i tam obecnie mieszkamy od kilku lat, ale na msze chodziliśmy do różnych kościołów i nigdzie nie zgłaszaliśmy, że mieszkamy teraz tu itd. bo mieszkamy tam chwilowo tak naprawdę. Dlatego się gubię w tych rzeczach, bo u nas to nie jest tak, że jesteśmy z jednego miasta i w nim mieszkamy.

Fotoksiążka z naszymi zdjęciami z dzieciństwa, z ważnych momentów i nasze obecne fotografie
to tak... to nie ma najmniejszego znaczenia gdzie są wasze dane. nie musicie tez zgłaszać że się przeprowadziliście i nagle należycie do tej parafii. po prostu mieszkacie tam to automatycznie należycie do parafii - tego zgłaszać nie trzeba.

kwestia nr 1 jest taka - spisywaliście protokół już czy nie? w protokole trzeba podać aktualne miejsce zamieszkania i parafię przypisaną do miejsca zamieszkania. jest tam taki punkt "Parafia, w której aktualnie
spełnia praktyki religijne (wezwanie i miejscowość)" - i z tej parafii potrzebujecie mieć zapowiedzi. i tak chyba byłoby dla was najwygodniej biorąc pod uwagę, że rodzinna parafia męża jest 150 km dalej. zasadniczo księża czasem różnie do tego podchodzą i Ci wystawią kartkę do zapowiedzi na tą parafię którą chcesz - zamieszkania, rodzinną - jak wolisz. ale w waszym przypadku to chyba lepiej w miejscu zamieszkania?
generalnie to zapowiedzi powinny być wygłoszone w parafii panny młodej i pana młodego (a jeśli mieszkacie w jednej parafii no to są jedne zapowiedzi tylko z tej parafii)

no i kwestia nr 2 - albo w zasadzie nr 1 wiesz, że jeśli bierzecie ślub poza parafią zamieszkania to powinnaś mieć zgodę od proboszcza z parafii zamieszkania, że on się zgadza na ślub w innej parafii?



polecam sobie przejrzeć
https://nauki.pl/wp-content/uploads/...a2019rok-1.pdf
to są wytyczne dla księży co do ślubów. nie jest tego tak dużo bo większosć to pierodły i załączniki ale mi przejrzenie tego pomogło z wieloma niejasnościami - własnie np co z zapowiedziami

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2021-04-20 o 19:21
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 19:27   #671
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
to tak... to nie ma najmniejszego znaczenia gdzie są wasze dane. nie musicie tez zgłaszać że się przeprowadziliście i nagle należycie do tej parafii. po prostu mieszkacie tam to automatycznie należycie do parafii - tego zgłaszać nie trzeba.

kwestia nr 1 jest taka - spisywaliście protokół już czy nie? w protokole trzeba podać aktualne miejsce zamieszkania i parafię przypisaną do miejsca zamieszkania. jest tam taki punkt "Parafia, w której aktualnie
spełnia praktyki religijne (wezwanie i miejscowość)" - i z tej parafii potrzebujecie mieć zapowiedzi. i tak chyba byłoby dla was najwygodniej biorąc pod uwagę, że rodzinna parafia męża jest 150 km dalej. zasadniczo księża czasem różnie do tego podchodzą i Ci wystawią kartkę do zapowiedzi na tą parafię którą chcesz - zamieszkania, rodzinną - jak wolisz. ale w waszym przypadku to chyba lepiej w miejscu zamieszkania?
generalnie to zapowiedzi powinny być wygłoszone w parafii panny młodej i pana młodego (a jeśli mieszkacie w jednej parafii no to są jedne zapowiedzi tylko z tej parafii)

no i kwestia nr 2 - albo w zasadzie nr 1 wiesz, że jeśli bierzecie ślub poza parafią zamieszkania to powinnaś mieć zgodę od proboszcza z parafii zamieszkania, że on się zgadza na ślub w innej parafii?



polecam sobie przejrzeć
https://nauki.pl/wp-content/uploads/...a2019rok-1.pdf
to są wytyczne dla księży co do ślubów. nie jest tego tak dużo bo większosć to pierodły i załączniki ale mi przejrzenie tego pomogło z wieloma niejasnościami - własnie np co z zapowiedziami
Nie, nie spisywaliśmy protokołu, będziemy robić to z początkiem czerwca. Tak, potrzebujemy licencji i wiemy o tym, ksiądz prosił o pozwolenie na ślub nie w swojej parafii tylko od jednej ze stron mimo tego, że powiedzieliśmy od razu, że oboje jesteśmy z innych parafii, także to jest ustalone już i to weźmie mój narzeczony bo on będzie miał argument ,,żenię się w mieście rodzinnym narzeczonej.'' Ja mam tylko ze swojej wziąć akt chrztu do ślubu i zaświadczenie o bierzmowaniu (no i tż ze swojej również)

Dziękuję za link, poczytam. Oczywiście będziemy przy protokole księdza pytać jak z tymi zapowiedziami i co mamy zrobić w przypadku tej sytuacji, ale że ja chcę wiedzieć na już to stąd to pytanie
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-20, 19:30   #672
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez leille Pokaż wiadomość
Nie, nie spisywaliśmy protokołu, będziemy robić to z początkiem czerwca. Tak, potrzebujemy licencji i wiemy o tym, ksiądz prosił o pozwolenie na ślub nie w swojej parafii tylko od jednej ze stron mimo tego, że powiedzieliśmy od razu, że oboje jesteśmy z innych parafii, także to jest ustalone już i to weźmie mój narzeczony bo on będzie miał argument ,,żenię się w mieście rodzinnym narzeczonej.'' Ja mam tylko ze swojej wziąć akt chrztu do ślubu i zaświadczenie o bierzmowaniu (no i tż ze swojej również)

Dziękuję za link, poczytam. Oczywiście będziemy przy protokole księdza pytać jak z tymi zapowiedziami i co mamy zrobić w przypadku tej sytuacji, ale że ja chcę wiedzieć na już to stąd to pytanie
no to skoro ksiądz chciał licencję z jednej z waszych rodzinnych parafii to podejrzewam, że zapowiedzi też będą stamtąd. wydaje mi się, że tylko w ten sposób będzie miał porządek w papierach

ale w sumie w tym momencie to nie wiadomo, bo to tak naprawdę decyzja księdza. ale generalnie wydaje mi się, że niestety raczej na pewno tż będzie musiał się pofatygować jeszcze raz
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 19:30   #673
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Pani_Mada dobrze mówi ale widzę, że już dużo wiesz. Teoretycznie zapowiedzi powinny być w obecnej parafii tam gdzie teraz mieszkacie. My tego ostatecznie nie dawaliśmy bo ksiądz załatwił nam dyspenze. Ale na pewno nie chodziło o te rodzinne parafie (chociaż dla mnie bardziej logiczne bo tam mnie bardziej znają)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 19:31   #674
plywok
Zakorzenienie
 
Avatar plywok
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: gdzieś :)
Wiadomości: 7 212
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

dziewczyny a gdzie Wasze mamy\teściowe kupowały swoje sukienki?
szukamy powoli czegoś z mamą.
__________________


(;
plywok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 19:41   #675
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez plywok Pokaż wiadomość
dziewczyny a gdzie Wasze mamy\teściowe kupowały swoje sukienki?
szukamy powoli czegoś z mamą.
moja mama zamówiła w internecie, na stronie dla nastolatek
ale jej bardzo pasuje. trochę boję się wstawiać link no ale...

https://ebutik.pl/product-pol-354509...ka-Melody.html

jeśli znajdzie coś ładniejszego to będzie sukienka na przebranie ale ta bardzo ładnie na niej leży
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 19:54   #676
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez ciri15 Pokaż wiadomość
Ja nie planuje chyba podziękowań dla rodziców. Jakoś trudno mi to sobie wyobrazić... Myślałam o pasowaniu na teściów. A po ślubie chce im dać album ze zdjęciami z sesji narzeczenskiej i slubu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My robimy tak samo. W grę wchodził jeszcze wyjazd, ale w obecnej sytuacji nie wiadomo na kiedy coś rezerwować.
A tak to wszystkie podziękowania wydają mi się takie byle jakie... W sensie ładne, ale te wszystkie kosze z rzeczami które można kupić na co dzień czy obrazy średnio mi się widziały. Zastanawiałam się jeszcze nad drzewkiem, ale zapomnieliśmy zamówić

Zaczynam urlop

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 19:54   #677
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez plywok Pokaż wiadomość
dziewczyny a gdzie Wasze mamy\teściowe kupowały swoje sukienki?
szukamy powoli czegoś z mamą.
Moja mama kupiła na Asos a teściowa gdzieś na mieście w butiku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 19:58   #678
leille
hayat güzeldir ₊⋆ ☽
 
Avatar leille
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 20 011
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
no to skoro ksiądz chciał licencję z jednej z waszych rodzinnych parafii to podejrzewam, że zapowiedzi też będą stamtąd. wydaje mi się, że tylko w ten sposób będzie miał porządek w papierach

ale w sumie w tym momencie to nie wiadomo, bo to tak naprawdę decyzja księdza. ale generalnie wydaje mi się, że niestety raczej na pewno tż będzie musiał się pofatygować jeszcze raz
Dziękuję Ci za odpowiedzi może być jeżdżenie, ale z drugiej strony to jest bardziej logiczne bo my się z żadnym kościołem w mieście zamieszkania nie związaliśmy. Wszystkie święta w miastach rodzinnych, a na msze to raz ten kościół raz ten i to by było dla mnie bez sensu, bo ani ja parafii nie znam ani mnie nikt nie zna

Cytat:
Napisane przez raspberry21 Pokaż wiadomość
Pani_Mada dobrze mówi ale widzę, że już dużo wiesz. Teoretycznie zapowiedzi powinny być w obecnej parafii tam gdzie teraz mieszkacie. My tego ostatecznie nie dawaliśmy bo ksiądz załatwił nam dyspenze. Ale na pewno nie chodziło o te rodzinne parafie (chociaż dla mnie bardziej logiczne bo tam mnie bardziej znają)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No dokładnie

Ja to taka jestem, że się gubię momentami w tych papierach do załatwienia. To stąd, tamto stamtąd, to tyle przed, tamto tyle, tu jechać tu na miejscu
__________________
» magister żona 🕊
leille jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 19:58   #679
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez plywok Pokaż wiadomość
dziewczyny a gdzie Wasze mamy\teściowe kupowały swoje sukienki?
szukamy powoli czegoś z mamą.
Moja mama jeszcze nie ma. Tak samo siostra... Nie wiem gdzie kupią ale już mi narzekają, gdzie mają kupić bo nigdzie nie ma takich co im pasuja.. no ja im teraz miesiąc przed sukienek mam szukać..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-04-20, 20:05   #680
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My się zdecydowalismy na kosze prezentowe dla mam i babc natomiast ojcowie dostana dobra whisky w drewnianym pudełku z grawerem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 20:26   #681
raspberry21
Raczkowanie
 
Avatar raspberry21
 
Zarejestrowany: 2019-07
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 493
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez aante_e Pokaż wiadomość
My robimy tak samo. W grę wchodził jeszcze wyjazd, ale w obecnej sytuacji nie wiadomo na kiedy coś rezerwować.
A tak to wszystkie podziękowania wydają mi się takie byle jakie... W sensie ładne, ale te wszystkie kosze z rzeczami które można kupić na co dzień czy obrazy średnio mi się widziały. Zastanawiałam się jeszcze nad drzewkiem, ale zapomnieliśmy zamówić

Zaczynam urlop

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mi dlatego właśnie zależy na typowym voucherze, który ma termin wykorzystania np do końca roku. A konkretny termin rezerwujesz odpowiednio wcześniej dzwoniąc

Ja też od jutra urlop Macie już wszystko ogarnięte? Robicie w domu coś czy sam ślub?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
raspberry21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 20:53   #682
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Dzisiaj mieliśmy sesję poślubną Pogoda dopisała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 21:33   #683
savior_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 218
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Dziewczyny, mam dylemat. Powinnam zamawiać pudelko na koperty i na obrączki? W sumie wesela nie ma, więc dziwnie jest mi liczyć na to, że ktoś przyjdzie z jakimiś kopertami. Z drugiej strony fajna pamiątka do przechowywania różnych pierdółek. Sama nie wiem. Kupowałyście? Pewnie tak
Księgi gości nie robię. Chyba zbędne. Sama nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
savior_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 21:46   #684
lady isss
Wtajemniczenie
 
Avatar lady isss
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 2 978
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez savior_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam dylemat. Powinnam zamawiać pudelko na koperty i na obrączki? W sumie wesela nie ma, więc dziwnie jest mi liczyć na to, że ktoś przyjdzie z jakimiś kopertami. Z drugiej strony fajna pamiątka do przechowywania różnych pierdółek. Sama nie wiem. Kupowałyście? Pewnie tak
Księgi gości nie robię. Chyba zbędne. Sama nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam i pudełko na koperty i pudełko na obrączki. W razie czego pudełko na koperty posłuży jako "skrytka na pamiątki". Księgi gości jeszcze nie mam. Zobaczę co jutro powiedzą i najwyżej zamówię, albo nie będę miała wcale

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
lady isss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 21:52   #685
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez savior_ Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam dylemat. Powinnam zamawiać pudelko na koperty i na obrączki? W sumie wesela nie ma, więc dziwnie jest mi liczyć na to, że ktoś przyjdzie z jakimiś kopertami. Z drugiej strony fajna pamiątka do przechowywania różnych pierdółek. Sama nie wiem. Kupowałyście? Pewnie tak
Księgi gości nie robię. Chyba zbędne. Sama nie wiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
księga gości może być dość kłopotliwa, bo jeśli nie robisz wesela to kiedy Ci ludzie się wpiszą?
pudełko na obrączki - czemu nie, w końcu ono i tak się przydaje tylko w kościele/urzędzie.
pudełko na koperty budzi moje pewne wątpliwości. bo z jednej strony raczej goście zwykle jakiś prezent przynoszą, nawet jeśli przychodzą tylko na ślub. ale faktycznie wystąpienie od razu z pudełkiem może być może się wydać nachalne. zawsze można kupić, zostawić w samochodzie i w razie potrzeby przynieść.

podsumowując - jeśli chcesz mieć takie pamiątki to kupuj. to co że nie ma wesela. ślub jest i to się liczy
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 21:58   #686
Pollinaa
Zakorzenienie
 
Avatar Pollinaa
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6 118
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Nie mieliśmy pudełka na koperty, dla nas było zbędne. Pudełka na obrączki tez nie kupowałam, mieliśmy to od jubilera i ono zaginęło, śeiadek podał obrączki księdzu przed mszą leżały na poduszeczce, a pudełko nie wiem gdzie zostało

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

aante_e, raspberry21 widzę że Wy następne trzymam kciuki!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:58 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Podziękowań też nie kupowaliśmy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pollinaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 22:15   #687
_Poli_
Rozeznanie
 
Avatar _Poli_
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 707
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Co do prezentów dla rodziców zastanawiam nad stosowanymi portretami ich lub nas jako pary. Jeszcze nie nie wiem.

Moja siostra i mama też teraz szukają Dostałam jakieś oferty już od kwiaciarni i kurcze sama nie wiem. Muszę jeszcze zadzwonić do jednej pani bo wolała na telefon. Ile wy płacicie za wystrój kościoła i sali?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Poli_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 04:52   #688
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 20 778
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pollinaa Pokaż wiadomość
Dzisiaj mieliśmy sesję poślubną Pogoda dopisała

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czekam na zdjęcia na grupie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Jak na św. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na św. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 06:39   #689
kolorowa90
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-02
Wiadomości: 609
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

My mamy pudełko na koperty i obraczki, te na koperty jest dość spore ale wygląda pięknie jest drewniane i personalizowanie wiec nawet jeśli miałoby tam wyladowac 5 kopert na pewno je wezmiemy. Księgi gości nie chcieliśmy od początku.

A co do kwiatow to u nas ok 200 zł bukiet pod ołtarz plus cos na krzesła i klęczniki.

Wczoraj zdecydowalismy, że jeśli pozwolą na wesele na 25 osob to bierzemy normalnie menu weselne i dj, bedziemy najwyzej sie bawic w małym gronie i nie chcemy zeby najbliżsi odczuli ze to tylko jest marny obiad.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kolorowa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-21, 08:01   #690
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Panny Młode 2021 cz. II

Cytat:
Napisane przez Pollinaa Pokaż wiadomość
Dzisiaj mieliśmy sesję poślubną Pogoda dopisała
a gdzie była sesja?

wczoraj odebraliśmy zaświadczenie o kursie przedmałżeńskim, ja wzięłam zaświadczenie o bierzmowaniu, poradnia rodzinna zamówiona na koniec maja. Z formalności kościelnych czekamy tylko na akt chrztu TŻ-ta. W końcu uff
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-12-13 11:14:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:03.