jakie zarobki są wam potrzebne? - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-08-26, 16:10   #661
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
Sam dom jest spoko, do chwili kiedy nie wyskakuje jakiś większy wydatek. Okazuje się o tyle o ile o rynnę w mieszkaniu nie muszę się martwić, to w przypadku domu jest to już mój problem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jeszcze żeby to te bloki darmo były. Tylko wiesz w bloku płacisz czysz w którym tak naprawdę masz tylko fundusz remontowy, bo odliczam powiedzmy wliczone w to czasem wodę czy ogrzewanie. I jeśli płacisz np. 500 zł z czego do wspólnoty na wspólnotę idzie np. 400 zł to rocznie masz prawie 5 tyś tylko składki do spółdzielni/wspólnoty. Spokojnie sobie kupisz rynnę jak i w wieloletniej skali podremontujesz co potrzeba.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 16:24   #662
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez Tepsa Pokaż wiadomość
Sam dom jest spoko, do chwili kiedy nie wyskakuje jakiś większy wydatek. Okazuje się o tyle o ile o rynnę w mieszkaniu nie muszę się martwić, to w przypadku domu jest to już mój problem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To wiadomo, że usterki się zdarzają i w przypadku domu gospodarze ponoszą koszt. Interesuje mnie, jakie są miesięczne, średnie, regularne opłaty za rachunki. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że to poniżej 1000 zł miesięcznie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 16:32   #663
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
To wiadomo, że usterki się zdarzają i w przypadku domu gospodarze ponoszą koszt. Interesuje mnie, jakie są miesięczne, średnie, regularne opłaty za rachunki. Jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że to poniżej 1000 zł miesięcznie...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Moje standardowe opłaty to 500 zł. Razem z mediami , telefonem i Internetem. Nie liczę jednak ubezpieczenia za dom , oraz podatków. Tym zajmuje sie już TZ , i to wypada raz do roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 16:36   #664
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Moje standardowe opłaty to 500 zł. Razem z mediami , telefonem i Internetem. Nie liczę jednak ubezpieczenia za dom , oraz podatków. Tym zajmuje sie już TZ , i to wypada raz do roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O to ładnie. Ogrzewanie/opał też w tym jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 16:38   #665
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Moje standardowe opłaty to 500 zł. Razem z mediami , telefonem i Internetem. Nie liczę jednak ubezpieczenia za dom , oraz podatków. Tym zajmuje sie już TZ , i to wypada raz do roku.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A ja mam 600 zł. + 100zl prąd + 100 zł media, internet, telefon. W tym mam komórkę lokatorską, podziemny garaż, czyszczenie garażu, czyszczenie klatek, naprawy, ochronę, wodę, ogrzewanie, odbiór śmieci, zawsze zadbaną zielen, monitoring, wozkownię, rowerownię.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 16:40   #666
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
O to ładnie. Ogrzewanie/opał też w tym jest?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Właśnie nie. Drzewo mamy swoje. Węgiel kupujemy na cala zimę.Jakieś 2 tys, ale trochę zostało z zeszłego roku. Niestety nie mamy gazu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 17:01   #667
pempek
Zakorzenienie
 
Avatar pempek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 247
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Ja też mam dom, latem opłaty są gdzieś na poziomie 700 - 800 zł, zimą sporo więcej (nawet do tysiaka), ale ja mam ogrzewanie gazowe i to z butli.
pempek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-08-26, 17:21   #668
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Zwłaszcza, że mieszkanie w Wawie to 400 tysięcy Musiałaby 2 lata z kawałkiem po 15 tysięcy odkładać
Za 400k to sie nic ciekawego nie kupi niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 17:59   #669
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Za 400k to sie nic ciekawego nie kupi niestety.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Taką cenę podał nasz naczelny informatyk. Ja się nie znam, nie mieszkam w Wawie.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 18:00   #670
edan84
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: tam gdzie stało mleczko i jajeczko
Wiadomości: 10 152
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Taką cenę podał nasz naczelny informatyk. Ja się nie znam, nie mieszkam w Wawie.
Pisałem, że przeciętna, używana, mała kawalerka blisko centrum.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edan84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 18:05   #671
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
jakie zarobki są wam potrzebne?

W domu płacę 70 zł za wodę, 80 zł internet, 75 telewizja, prąd około 200, gaz aktualnie chyba ze 200 zł (raz na 2 miesiące, zimą to jest około 700 na 2 miesiące). Podatki i ubezpiecznie to raz na rok. Także jak na moje oko to bardzo tanio, moja mama ma czynsz około 700 zł za 50 m plus prąd, telewizja, internet.

Przepraszam jeszcze śmieci 60 zł

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez 07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Czas edycji: 2020-08-26 o 18:26
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-26, 18:27   #672
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 100
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Mam dom jakieś 130 m2 powierzchni mieszkalnej + piwnicę z garażem. 4 osoby.
Wszystkie opłaty po zsumowaniu i uśrednieniu wyszły mi za 2019 r trochę ponad 1200 zł miesięcznie.
Jest w tym prąd, gaz ziemny miejski ( ogrzewanie i grzanie wody), odbiór ścieków kanalizacja miejską, dostawa wody zimnej miejskiej, ubezpieczenie domu, dostawa internetu i telewizji kablowej, drewno do kominka, odbiór śmieci segregowanych, wynajem pojemników na śmieci, wymiana filtrów w systemie grzewczym, konserwacja pieca, kominiarz, podatek gruntowy, netflix i 2 x spotify.

+ jakieś remonty sezonowe, w koło domu zawsze po zimie jest jakaś deska do wymiany , coś do poprawki, podmalowania, zakonserwowania, im starszy dom tym koszty wzrastają.

Ja tam na starość wynoszę się do mieszkania w jakimś fajnym bloku. Wszytko fajnie, ale domy są jak dzieci, wiecznie wymagają uwagi i łażenia i pracy w koło nich.
W mieszkaniach mieszkałam, mam porównanie.

A jakbym jeszcze miała ogród do ogarnięcia, to chyba bym się załamała. Jedyne za czym będę tęsknić, to ta potężna piwnico-garaż gdzie jest ze 60 m2 powierzchni która bardzo intensywnie wykorzystujemy. Samochody się nie mieszczą, chyba byśmy musieli mieć drugi garaż.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2020-08-26 o 18:31
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 18:42   #673
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mam dom jakieś 130 m2 powierzchni mieszkalnej + piwnicę z garażem. 4 osoby.
Wszystkie opłaty po zsumowaniu i uśrednieniu wyszły mi za 2019 r trochę ponad 1200 zł miesięcznie.
Jest w tym prąd, gaz ziemny miejski ( ogrzewanie i grzanie wody), odbiór ścieków kanalizacja miejską, dostawa wody zimnej miejskiej, ubezpieczenie domu, dostawa internetu i telewizji kablowej, drewno do kominka, odbiór śmieci segregowanych, wynajem pojemników na śmieci, wymiana filtrów w systemie grzewczym, konserwacja pieca, kominiarz, podatek gruntowy, netflix i 2 x spotify.

+ jakieś remonty sezonowe, w koło domu zawsze po zimie jest jakaś deska do wymiany , coś do poprawki, podmalowania, zakonserwowania, im starszy dom tym koszty wzrastają.

Ja tam na starość wynoszę się do mieszkania w jakimś fajnym bloku. Wszytko fajnie, ale domy są jak dzieci, wiecznie wymagają uwagi i łażenia i pracy w koło nich.
W mieszkaniach mieszkałam, mam porównanie.

A jakbym jeszcze miała ogród do ogarnięcia, to chyba bym się załamała. Jedyne za czym będę tęsknić, to ta potężna piwnico-garaż gdzie jest ze 60 m2 powierzchni która bardzo intensywnie wykorzystujemy. Samochody się nie mieszczą, chyba byśmy musieli mieć drugi garaż.
Ja tez mam takie plany. Fakt jest taki , ze jestem dopiero kilka lat na swoim , ale widzę ile to kosztuje pracy. Moja ciocia zrobiła odwrotnie. Całe życie w bloku , a na starość przy emeryturce dom. Efekt jest taki , ze do każdej ciężkiej pracy musi kogoś wynajmować. Nie ma niestety dzieci. Minusem jest tez odległość do miasta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 18:48   #674
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
Pisałem, że przeciętna, używana, mała kawalerka blisko centrum.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
"Większa kawalerka w centrum Wawy, wykończona i umeblowana". Przeciętna i mała?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 19:01   #675
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;88092811]Zostań jakims wielkiej klasy specjalista lub załóż własną firme, a zarobki rzedu kilkudziesięciu tysiecy nie będą czymś nieosiągalnym.
Ale pewnie lepiej marudzic, że inni pod szczęśliwą gwiazdą się urodzili, a ty taka biedna. Jasne, wiele jest takich ludzi, ale istnieją też tacy co dorobili ciężka praca.
Większość ludzi jednak nie ma ochoty ciężko pracować. I też nie zdają sobie sprawy ile taka osoba musiała poświęcić.
Szczególnie, że tu nie jest mowa o żadnych milionach.

Ja sama zarabiam mało, ale takie gadanie jak twoje jest mega słabe.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]
Mega słabe to jest ignorowanie obecnego stanu ludzkiej wiedzy. A mamy masę badań empirycznych międzynarodowych na temat tego, że bogactwo tylko i wyłącznie się dziedziczy. Mało tego, mamy badania pokazujące, że kobiet innych niż bogate z urodzenia czy przez małżeństwo praktycznie nie ma. I praktycznie nie ma kobiet w polityce, które by się wywodził z innych środowisk niż te.
Mit "od pucybuta do milionera " to tylko mit, który ma określone funkcje społeczno-polityczne i warto o tym pamiętać. Wczorja czytałam o pewnej pani, która w wieku 31 lat wyremontowała pałac. No i cudnie. Tylko, że pani z dziada-pradziada szlachcianka. Rodizna dorobiła się na monopolu na wydobycie metali na produkcję drutu. Owszem pałac popadł w ruinę, ale ród nie. Także tak to można zostać np. zasłużonym przy remoncie zabytkowego pałacu i zostać menadżerem hotelu, spa i centrum konferencyjnego przy wyremontowanym pałacu, ale zwykła 31- latka z ikrą i smykałką do biznesu, która nie miała od 17 wieku przodków z gromadzącej majątek i wpływy szlachty raczej tego nie ma szans dokonać. Co nie zmienia faktu, że dziedziczka mogła marnować fortunę jak Paris Hilton za młodu,a zamiast tego wybrała zadbanie o rodzinną spuściznę, więc to się chwali. Co nie zmienia faktu, że jest to osoba uprzywilejowana "z urodzenia".
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2020-08-26 o 19:09
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 19:09   #676
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 100
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
"Większa kawalerka w centrum Wawy, wykończona i umeblowana". Przeciętna i mała?
Ja się dość zdziwiłam tą cena bo to bardzo niedrogo, ale nie sprawdzałam cen w Wawie dawno.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 19:33   #677
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Mnie tylko rozwód by do bloku wygonił, a i tak jakbym znalazła nowego partnera to bym optowała za kupnem/budową domu. Ja nie wiem jakie ciężkie to prace przy domu są, serio nie mam pojęcia. Jedyne co robimy sami to koszenie trawnika, a działkę mamy małą, bo właśnie taka chcieliśmy z uwagi na brak chęci i czasu koszenia trawy. Mam tuje i jakieś zioła powsadzane, 2 krzaki róż także nasza robota to podlewanie i koszenie. Podlewanie to codziennie jakieś 10 minut, koszenie raz na 10 dni (?) godzina roboty, docelowo mąż chce zakupić sobie samokoszącą kosiarkę i w przyszłości chcemy zrobić system nawadniający wiec wszystko będzie już prawie bezobsługowe. Do bloku nie wrócę, chyba ze by mnie życie zmusiło, bardzo sobie cenie swobodę jaka jest w domu, dla mnie to jest wartość nadrzędna. Mogę sobie meble o 4 rano przestawiać i imprezować z tańcami i mam wszystko w pompie. A na starość będę mieć spokój i nikt mi nie będzie darł paszczy wieczorami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 20:03   #678
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88095674]Mnie tylko rozwód by do bloku wygonił, a i tak jakbym znalazła nowego partnera to bym optowała za kupnem/budową domu. Ja nie wiem jakie ciężkie to prace przy domu są, serio nie mam pojęcia. Jedyne co robimy sami to koszenie trawnika, a działkę mamy małą, bo właśnie taka chcieliśmy z uwagi na brak chęci i czasu koszenia trawy. Mam tuje i jakieś zioła powsadzane, 2 krzaki róż także nasza robota to podlewanie i koszenie. Podlewanie to codziennie jakieś 10 minut, koszenie raz na 10 dni (?) godzina roboty, docelowo mąż chce zakupić sobie samokoszącą kosiarkę i w przyszłości chcemy zrobić system nawadniający wiec wszystko będzie już prawie bezobsługowe. Do bloku nie wrócę, chyba ze by mnie życie zmusiło, bardzo sobie cenie swobodę jaka jest w domu, dla mnie to jest wartość nadrzędna. Mogę sobie meble o 4 rano przestawiać i imprezować z tańcami i mam wszystko w pompie. A na starość będę mieć spokój i nikt mi nie będzie darł paszczy wieczorami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]Ehem , tez tak uważam. Jedynie działkę mam ogromna , i co za tym idzie pracy rowniez mam sporo.
Dom to jednak luksus. Swój teren gdzie możesz robić co chcesz .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 20:16   #679
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 100
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Jak ktoś lubi to luksus, jak ktoś jest pierogiem, to każda rzecz do zrobienia urasta do problemu.
Mój kawałek trawnika był w tym roku koszony jeden raz. Sąsiad się załamał i jak kosił swój, to dobry człowiek skosił od razu nasz.
Nie zaglądam tam od tamtej pory, boję się ze znów sąsiad nie skosił naszego kawałka, leń jeden niedobry.

Kosić co tydzień i podlewać co wieczor?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-08-26, 20:18   #680
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jak ktoś lubi to luksus, jak ktoś jest pierogiem, to każda rzecz do zrobienia urasta do problemu.
Mój kawałek trawnika był w tym roku koszony jeden raz. Sąsiad się załamał i jak kosił swój, to dobry człowiek skosił od razu nasz.
Nie zaglądam tam od tamtej pory, boję się ze znów sąsiad nie skosił naszego kawałka, leń jeden niedobry.

Kosić co tydzień i podlewać co wieczor?
nie wolno kosić tak często, biedne robaczki giną
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 20:53   #681
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 019
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez edan84 Pokaż wiadomość
A kto wybiera taka a nie inną branże? Ktoś za danego delikwenta?
Okoliczności są ważne, ale zwykle te same okoliczności nie trwają całe życie.
Motywacji się nie ma? Na to już się za kogoś nic nie poradzi.
Talent? Aby oszczędzać kilkanaście tys miesięcznie nie trzeba mieć talentu. Talent jest potrzebny aby zgarniać taki hajs jak Lewandowski.
Jeśli ktoś interesuje się czymś dochodowym i od zawsze ma skłonności w danym kierunku to przecież jest mu łatwiej. Nawet biorąc pod uwagę to programowanie. Niektórych kręcą technologie i od zawsze się w nich grzebią, więc nauka jest dla nich bardziej naturalna. O wiele gorzej jest totalnie się przekwalifikować i zmienić kierunek zainteresowań tylko po to, by lepiej zarabiać. Także "talent" ma znaczenie.

Cytat:
Napisane przez MissChievousTess Pokaż wiadomość
Mega słabe to jest ignorowanie obecnego stanu ludzkiej wiedzy. A mamy masę badań empirycznych międzynarodowych na temat tego, że bogactwo tylko i wyłącznie się dziedziczy. Mało tego, mamy badania pokazujące, że kobiet innych niż bogate z urodzenia czy przez małżeństwo praktycznie nie ma. I praktycznie nie ma kobiet w polityce, które by się wywodził z innych środowisk niż te.
Mit "od pucybuta do milionera " to tylko mit, który ma określone funkcje społeczno-polityczne i warto o tym pamiętać.
Coś w tym jest i to jest w ogóle zjawisko bardziej skomplikowane od "jak masz ambicję to będziesz dużo zarabiać". Oczywiście nie mówię, że się nie da wyjść od zera do milionera, ale jest to tak rzadkie zjawisko, że o czymś to świadczy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 20:55   #682
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jak ktoś lubi to luksus, jak ktoś jest pierogiem, to każda rzecz do zrobienia urasta do problemu.
Mój kawałek trawnika był w tym roku koszony jeden raz. Sąsiad się załamał i jak kosił swój, to dobry człowiek skosił od razu nasz.
Nie zaglądam tam od tamtej pory, boję się ze znów sąsiad nie skosił naszego kawałka, leń jeden niedobry.

Kosić co tydzień i podlewać co wieczor?
Nie wychodzisz tam w ogóle?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 20:58   #683
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jak ktoś lubi to luksus, jak ktoś jest pierogiem, to każda rzecz do zrobienia urasta do problemu.
Mój kawałek trawnika był w tym roku koszony jeden raz. Sąsiad się załamał i jak kosił swój, to dobry człowiek skosił od razu nasz.
Nie zaglądam tam od tamtej pory, boję się ze znów sąsiad nie skosił naszego kawałka, leń jeden niedobry.

Kosić co tydzień i podlewać co wieczor?

No 10 minut wieczorem i godzina co 1,5 tygodnia to dla mnie nie jest problem, serio. Na balkonach w blokach tez ludzie maja kwiaty, które należy co wieczór podlewać w okresie letnim. W domu też mam kwiaty, które muszę podlewać.

Cava to w ogóle nie korzystasz z ogrodu, ze w ciągu sezonu kosisz go raz lub liczysz na sąsiada? No my korzystamy, spędzamy w lecie mnóstwo czasu na tarasie czy na kocu na trawniku, mamy tez basen. Nasuwa mi się pytanie, skoro nic przy domu nie robisz i kawałek trawnika to taka udręka i nie zaglądasz nawet w jakim to jest stanie, to po co był Ci dom? Głównie chyba ludzie się budują dla kawałka swojej ziemi i tej swobody z tym związanej? Bo duży metraż to można mieć i w bloku.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 21:12   #684
orexa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 95
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Zakończyłam budowę w zeszłym roku, wprowadziliśmy sie w czerwcu Ogrzewaliśmy dom od maja (z uwagi na konieczność wygrzewania posadzek. Przez cały rok monitorowaliśmy zużycie gazu i opłaty (ciekawi byliśmy ile kosztuje dom). Zużycie w ciągu całego roku to 1295 m3. Koszt który wyliczyliśmy to 2589 zł. Wszędzie podłogówka, w domu mieszkają 4 dorosłe osoby. Nie oszczędzaliśmy na grzaniu. Fakt, zima była łagodna, ale w tym jest około 180m3 gazu zużytego na ogrzewanie posadzki (jastrych) przed wyłożeniem płytek, jeszcze przed zamieszkaniem. Czyli gdyby to odliczyć, to realne zużycie wyniosłoby około 1120 m3 gazu.

Dom to taki sześcian. Wielkość 180 m2. Zbudowany w taki sposób, aby zminimalizować ilość mostków termicznych. Oczywiście mam balkon, taras. Są to dwa pełne piętra. Ocieplenie 20 cm styropian ściany, podłoga na dole 15 cm styropian, a na górze 10 cm. Do tego rekuperacja. Sufit ocieplony został pianą. Kocioł gazowy to Berreta Minute Green 20 r.s.i. Na dole temp to około 23,4 st C. Na górze wolimy chłodniej i jest 22,5 st. C. Zasobnik wody 120l też od beretta. Garażu w bryle nie posiadamy. Do tego nie mamy okien od strony północnej.

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

Dochodzi do tego jeszcze:

koszt śmieci - miesięcznie 50 zł
prąd - płacimy tyle samo ile w bloku
woda - o wiele mniejszy koszt niż w bloku bo płaci się jedynie za wode zimną
ubezpieczenie - to już kwestia wyboru, jest nieobowiązkowe

Wcześniej mieszkałam w bloku, płaciłam czynsz 600 zł za miesiąc za mieszkanie 62 m2.
orexa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-26, 21:31   #685
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 100
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Pisałam, ze praktycznie nie mam ogrodu.
Mam duży drewniany taras, na nim siedzę na bujanie ogrodowej, który jest na wysokości jakby półpiętra, niżej zostaje działki może ze 2 metry w przód i w bok trochę ale zasadzona żywopłotem szerokim i krzakami.
W lato tam nie chodzę bo po co? Tyle co jak pójdę te żywopłoty, bluszcze, krzaki ostrzyc wczesnym latem.
W zimę owszem, jak po drewno do kominka pod taras.


Ludzie kupują domy z różnych powodów.
Chcieliśmy coś co by miało:
- lokalizacje w konkretnym punkcie miasta
- duży metraż piwniczno-garażowy
- było na uboczu, przy mało uczęszczanej drodze osiedlowej, w cichej okolicy i pod lasem
- miało odpowiednia ilość pomieszczeń
- blisko sąsiadów ( boidupa jestem, żadnych odludzi)

Kwestia piwnicy z garażem wykluczyła mieszkania w blokach.


I nawet ten kawałek podwórka, pokazał nam, ze ostatnie czego potrzebujemy to ogródek.
Tu las jest wszędzie bliziutko, a jak mam siedzieć na kocyku bo tak jest ciepło, to na plaże jadę.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2020-08-26 o 21:34
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-27, 07:31   #686
Sabrinasab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 345
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88095674]Mnie tylko rozwód by do bloku wygonił, a i tak jakbym znalazła nowego partnera to bym optowała za kupnem/budową domu. Ja nie wiem jakie ciężkie to prace przy domu są, serio nie mam pojęcia. Jedyne co robimy sami to koszenie trawnika, a działkę mamy małą, bo właśnie taka chcieliśmy z uwagi na brak chęci i czasu koszenia trawy. Mam tuje i jakieś zioła powsadzane, 2 krzaki róż także nasza robota to podlewanie i koszenie. Podlewanie to codziennie jakieś 10 minut, koszenie raz na 10 dni (?) godzina roboty, docelowo mąż chce zakupić sobie samokoszącą kosiarkę i w przyszłości chcemy zrobić system nawadniający wiec wszystko będzie już prawie bezobsługowe. Do bloku nie wrócę, chyba ze by mnie życie zmusiło, bardzo sobie cenie swobodę jaka jest w domu, dla mnie to jest wartość nadrzędna. Mogę sobie meble o 4 rano przestawiać i imprezować z tańcami i mam wszystko w pompie. A na starość będę mieć spokój i nikt mi nie będzie darł paszczy wieczorami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]

My jak na razie (bo dom ma kilka lat), w ogrodzie za dużo nie robimy. Znaczy dwa razy w roku przytnie się krzaki. Kosiarka samojezdna i system nawadniania załatwiają większość pracy. Gorzej w domu. Czekam, aż powstanie taki 100% robot sprzątający dom, gdzie rzeczywiście będzie robił wszystko sam w tym wycierał porządnie schody, mył okna itp i będzie samoobsługowy. Mam nadzieję, że jesteśmy bliżej tego przełomu niż dalej
Jednak w moim domu rodzinnym, w którym to już mieszkali moi dziadkowie to ciągle coś później było do roboty. A to nowa kostka, nowy płot, tynk, wymiana rur itp. Na starość to mi się marzy taki bardzo malutki dom parterowy z małym ogródkiem.

Edytowane przez Sabrinasab
Czas edycji: 2020-08-27 o 07:33
Sabrinasab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-27, 07:57   #687
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Mam nieduży dom parterowy z równie niedużym ogrodem także wiele roboty nie ma ani w środku ani na zewnątrz. To znaczy w środku problematyczne są jedynie okna, bo są to wielkie przeszklenia i jest problem z myciem...ale jestem na etapie zakupy robota, który zrobi to za mnie wiec problem się rozwiąże. Jeśli chodzi o prace przy domu typu kostka czy ogrodzenie to wszystko robiły firmy wiec nie wiem jak to dokłada roboty? Jeśli kiedyś trzeba będzie coś wymienić to wezmę fachowców, czy będę mieć lat 45 czy 75. Zresztą kto wie gdzie mnie jeszcze rzuci, to już nasz drugi dom, kto wie czy jeszcze nie zmienimy i nie wybudujemy kolejnego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-27, 09:55   #688
Dorotti666
❤ bee happy ❤
 
Avatar Dorotti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Charming
Wiadomości: 28 766
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88095529]W domu płacę 70 zł za wodę, 80 zł internet, 75 telewizja, prąd około 200, gaz aktualnie chyba ze 200 zł (raz na 2 miesiące, zimą to jest około 700 na 2 miesiące). Podatki i ubezpiecznie to raz na rok. Także jak na moje oko to bardzo tanio, moja mama ma czynsz około 700 zł za 50 m plus prąd, telewizja, internet.

Przepraszam jeszcze śmieci 60 zł

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]U nas śmieci 39 zł za 3 osoby, woda raz na 3 miesiące po 60zł, prąd jakieś 250 na dwa miesiące, gaz za miesiąc ok. 60zl.
Za opał (drewno i wegiel) wyszło przez rok mniej niż 4 tysiące, a dom mamy duży - 230 metrów.
Podatek co kwartał jakieś 100 kilka złotych.
Ubezpieczenie to nawet nie wiem, ale chyba co miesiąc jakaś stówka.
Więc nie uważam żeby było to dużo.

Też bym się nigdy nie zamieniła na mieszkanie w bloku.
10 lat mieszkałam i nigdy więcej.

Ale tutaj wiadomo co kto lubi i jak komu wygodniej.
Dla mnie cisza, spokój, niezależność, prywatność, własna działka, garaż, ogród to bezcenne rzeczy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Where there is love, there is life.
Dorotti666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-27, 10:29   #689
Sabrinasab
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-08
Wiadomości: 345
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;88096435]Mam nieduży dom parterowy z równie niedużym ogrodem także wiele roboty nie ma ani w środku ani na zewnątrz. To znaczy w środku problematyczne są jedynie okna, bo są to wielkie przeszklenia i jest problem z myciem...ale jestem na etapie zakupy robota, który zrobi to za mnie wiec problem się rozwiąże. Jeśli chodzi o prace przy domu typu kostka czy ogrodzenie to wszystko robiły firmy wiec nie wiem jak to dokłada roboty? Jeśli kiedyś trzeba będzie coś wymienić to wezmę fachowców, czy będę mieć lat 45 czy 75. Zresztą kto wie gdzie mnie jeszcze rzuci, to już nasz drugi dom, kto wie czy jeszcze nie zmienimy i nie wybudujemy kolejnego


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk[/QUOTE]
Akurat mam dwa roboty do okien i są beznadziejne, nie polecam, więcej z nimi roboty, niż jakby się samemu przetarło.
Jeśli chodzi o prace remontowe to wiadomo jak to jest z fachowcami, a to zlewają, nie przychodzą, a to coś zwalą, trzeba pilnować ich, itp., dodatkowo jak będą wyglądać zarobki na starość i czy będzie potem mnie stać na te wszystkie remonty to drugie. Wiadomo w mieszkaniu jednak jest tego sporo mniej.
Sabrinasab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-08-27, 11:23   #690
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 100
Dot.: jakie zarobki są wam potrzebne?

Cytat:
Napisane przez Dorotti666 Pokaż wiadomość
U nas śmieci 39 zł za 3 osoby, woda raz na 3 miesiące po 60zł, prąd jakieś 250 na dwa miesiące, gaz za miesiąc ok. 60zl.
Za opał (drewno i wegiel) wyszło przez rok mniej niż 4 tysiące, a dom mamy duży - 230 metrów.
Podatek co kwartał jakieś 100 kilka złotych.
Ubezpieczenie to nawet nie wiem, ale chyba co miesiąc jakaś stówka.
Więc nie uważam żeby było to dużo.

Też bym się nigdy nie zamieniła na mieszkanie w bloku.
10 lat mieszkałam i nigdy więcej.

Ale tutaj wiadomo co kto lubi i jak komu wygodniej.
Dla mnie cisza, spokój, niezależność, prywatność, własna działka, garaż, ogród to bezcenne rzeczy.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nam od początku tego roku, przygrzali opłatę za wywóz śmieci, 90 zł miesięcznie- bez rozliczania ile osób w domu mieszka.
Więc tyle samo płaci dom w którym mieszka kilka osób, jak i domy które stoją puste, ale są czyjeś a nie jakieś pustostany bez właściciela do namierzenia.


rachunki za prad mi skoczyły wyraźnie po przeprowadzce z mieszkania 62 m2 do domu o ponad 2 krotnie większym metrażu użytkowym - więcej rzeczy do oświetlenia jednak, więcej sprzętów typu TV, radia, elektrozegarki itp + piec do grzania gazem domu i wody- niby na gaz, ale sam piec działa na prąd jednak.





Strasznie mało zużywacie prądu, wody
A zwłaszcza jak macie jakieś ogrody do podlewania.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-02 18:52:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:20.