Co robicie na obiad? - część XIX. - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-03-30, 11:59   #661
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Lazania ze szpinakiem i lososiem. Kupna i niestety z duza iloscia beszamelu. Jak sama robie nigdy nie daje tego sosu - kaloryczny i niezbyt smaczny
Ja nie lubię beszamelu
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 12:26   #662
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość


Tez jeszcze jestes połamana . Mnie tez jakos dziwnie boli ale to mysle ze to te ciężarki bo ćwiczyłam po 3 kg na reke . 1,5 kg wydawało sie za lekkie
Tak to jest, jak się nie mierzy siły na zamiary ale potem za to jaka satysfakcja. Ja dziś jednak nie poszłam z TŻ na bieganie, mimo że dziś ma krótki trening. Zarwałam noc, spałam 4 h i czuję się zmęczona, więc lepiej się zregenerować w domu, a nie jeszcze przeziębić.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Wczorajszy obiad:
- zupa jarzynowa na rosole (lekki rosół + włoszczyzna z rosołu + ryż + dużo natki)
- gulasz mięsno-grzybowy
- kasza gryczana niepalona
- surówka z kapusty pekińskiej, pora, ogórka kiszonego i kukurydzy, dressing to majonez + musztarda ziarnista + olej rzepakowy
Jak zwykle pysznie i zdrowo u Ciebie

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Lulka ja mam młyn niedaleko domu, kiedyś kupowałam mąkę, była bardzo dobra, ale teraz można kupić najmniej 5 kg, to ja nie mam gdzie tego trzymać Ale kasze wszystkie u nich kupuję i takie jak manna to sami robią i oriszkową mannę, to jest poezja
O taką orkiszową mannę to bym wcinała. Właśnie znalazłam na allegro, pewnie się skusze hihi uwielbiam mannę, a tu byłoby smacznie i zdrowo.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość

Wczoraj obiadu nie było, tylko kolacja bardziej, bo wymyśliliśmy sobie malowanie pomieszczenia gospodarczego... A zaczęło się od tego, że w sobotę postanowiłam umyć tam okno, i jak zdjęłam roletę do prania i popatrzyłam na te ściany... TŻ był podobnego zdania, bo od razu zaczął przygotowywać pomieszczenie do malowania. W niedzielę z samego rana zaczęliśmy.
Ostatkiem sił zrobiłam późny obiad: morszczuka w panierce z mąki kukurydzianej, surówkę z kapusty pekińskiej z dodatkiem innych warzyw i oleju lnianego oraz mieszankę warzyw z patelni. Do tego reszta surówki z marchewki i reszta tabbouleh.
Jak to jest obiad ostatkiem sił, to ja nie wiem jaki jest na siłach

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ja nie lubię beszamelu
A ja uwielbiam. Ale jem bardzo żadko, a i tak robimy oszukany z małą ilością masła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 13:49   #663
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

A może spróbuj wegański
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 13:57   #664
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

U mnie gulasz z szynki papryki cebuli włoszczyzny na winie plus kaszą gryczana i sałata z jogurtem naturalnym. Połowa zjedzona połowa na jutro 20200330_144428.jpg

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 14:18   #665
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Dziekuje Lego! Bardzo mi miło!
Dzis rano posmakowałam i jest przepyszna . Naprawde jestem z siebie dumna. Dziekuje za wskazówki co do maki .
Karolina robiłaś ja z ziemniakami ? (Focaccia di Bari ) czy tylko na mące ?

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Ostatkiem sił zrobiłam późny obiad: morszczuka w panierce z mąki kukurydzianej, surówkę z kapusty pekińskiej z dodatkiem innych warzyw i oleju lnianego oraz mieszankę warzyw z patelni. Do tego reszta surówki z marchewki i reszta tabbouleh.
Talerz bym wylizał

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
U mnie gulasz z szynki papryki cebuli włoszczyzny na winie plus kaszą gryczana i sałata z jogurtem naturalnym. Połowa zjedzona połowa na jutro Załącznik 7711633
Fisia moczyłas mięsko w sodce ? Pewno nie
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 14:25   #666
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

- bitki duszone w cebuli i kminku
- kasza gryczana
- surówka z czerwonej kapusty, marchwi, jabłka
- na wieczór będzie jeszcze zupa pomidorowa na rosole, wykorzystam do niej resztki drobnych makaronów
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 14:31   #667
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Piekny barszczyk i schab

U mnie robi sie focacchia

A na obiad był wlasnie makaron resztkowy . Resztki trzech roznych makaronów ugotowanych razem i bolognese z dwoch steków mielonych ktore miały byc na burgery ale zabrakło nam bułek i były ważne do dzis ... ta kwarantanna nauczy mnie jak oszczedżac maksymalnie jedzenie . Słowo daje ze nic absolutnie ostatnio nie wyrzucam .
Nawet śmietnik z kompostem kuchennym ostatnio był ledwo w połowie pełen (czyli jakies obierki z warzyw czy liście kalafiora) gdzie zwykle ledwo sie domyka...
Piękna... jak zrobiłaś?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-03-30, 14:33   #668
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
- bitki duszone w cebuli i kminku
- kasza gryczana
- surówka z czerwonej kapusty, marchwi, jabłka
- na wieczór będzie jeszcze zupa pomidorowa na rosole, wykorzystam do niej resztki drobnych makaronów
Tę surówkę robisz z surowej kapusty czy podduszonej/parzonej?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 14:46   #669
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
No chwilę nie zaglądałam na wątek a tu takie pyszności w każdym poście, że ślinka cieknie


Wczoraj obiadu nie było, tylko kolacja bardziej, bo wymyśliliśmy sobie malowanie pomieszczenia gospodarczego... A zaczęło się od tego, że w sobotę postanowiłam umyć tam okno, i jak zdjęłam roletę do prania i popatrzyłam na te ściany... TŻ był podobnego zdania, bo od razu zaczął przygotowywać pomieszczenie do malowania. W niedzielę z samego rana zaczęliśmy.
Ostatkiem sił zrobiłam późny obiad: morszczuka w panierce z mąki kukurydzianej, surówkę z kapusty pekińskiej z dodatkiem innych warzyw i oleju lnianego oraz mieszankę warzyw z patelni. Do tego reszta surówki z marchewki i reszta tabbouleh.
Ale kolorowo i pysznie!!!
Brawo za pomalowanie pomieszczenia gospodarczego. Ja to musze tam od czasu do czasu posprzątać bo tam walają sie u mnie wszystkie niepotrzebne graty ... chciałabym je miec troche większe...

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Oj z dwoma pieskami to i ja bym sie bala. Szkoda . U nas tez zeby przejść na fsjne drogi najpierw trzeba iść tymi wyższymi.
Parę dni temu chciałam isc z synem na dłuższą trasę rowerem , ale ciągle bylo pod górkę i w sumie po 2 km zwróciliśmy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:29 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

O jak fajnie kocham kasze manna. I inne kasze oprócz gryczanej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:30 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------

U mnie dziś pierogi podgrzewane z cebulka. To tyle. 35 zamrozilam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O rowerem tez mi sie marzy ale u mnie w wiosce nie ma ścieżki rowerowej. Wiec na ulice z dzieckiem bym nie wyjechała. Ogólnie to mieszkam w tak malutkiej mieścinie ze drogi tutaj sa tak wąskie ze nawet wyprzedzić roweru nie ma jak... co wybory obiecują ze zrobią ścieżkę rowerowa do miasta i nigdy nic nie robia


Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
Tak to jest, jak się nie mierzy siły na zamiary ale potem za to jaka satysfakcja. Ja dziś jednak nie poszłam z TŻ na bieganie, mimo że dziś ma krótki trening. Zarwałam noc, spałam 4 h i czuję się zmęczona, więc lepiej się zregenerować w domu, a nie jeszcze przeziębić.



Jak zwykle pysznie i zdrowo u Ciebie



O taką orkiszową mannę to bym wcinała. Właśnie znalazłam na allegro, pewnie się skusze hihi uwielbiam mannę, a tu byłoby smacznie i zdrowo.



Jak to jest obiad ostatkiem sił, to ja nie wiem jaki jest na siłach



A ja uwielbiam. Ale jem bardzo żadko, a i tak robimy oszukany z małą ilością masła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale to dobrze! Ja tez lubie jak boli bo znaczy ze cos sie ruszyło . A jeszcze mowia ze jak boli to spalasz kalorie długo dluzej jeszcze po ćwiczeniach nie tylko w trakcie
Dzis juz tez po wiczylam. Ja codziennie robie. Dzis 6 km spacer potem troche ciężarków i na koniec krótkie cardio. Jutro nogi juz pewnie przestaną bolec ale ramiona zaczna

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
U mnie gulasz z szynki papryki cebuli włoszczyzny na winie plus kaszą gryczana i sałata z jogurtem naturalnym. Połowa zjedzona połowa na jutro Załącznik 7711633

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
Super sie prezentuje!

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Karolina robiłaś ja z ziemniakami ? (Focaccia di Bari ) czy tylko na mące ?

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------



Talerz bym wylizał

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------



Fisia moczyłas mięsko w sodce ? Pewno nie
Z ziemniakami nie robiłam a co to za przepis??? Podaj to kolejnym razem zrobie ...
Mam jeszcze kilo tej maki 00 dzis udało mi sie znalesc 5 kg tez jakiejs 00 ale juz nie ta sama firma wiec nie wiem jak wyjdzie . Miałam tez opcje 25 kilo i Tz mi kazał zamawiać (bo tak mu zasmakowała ta focacchia) ale pisze ze nie gwarantują dostawy ze względu na COVID19 wiec nie bede ryzykowac

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Piękna... jak zrobiłaś?
W maszynie do chleba na mące 00

Nie wiem co dzis na obiad... chyba rozmrożą jakies pulpety bo mam swoje zamrozone i beda z jakims sosem i pure ziemniaczanym.
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 15:10   #670
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
Ciekawa jestem tej sałaty na winie, sosik pycha. I zazdroszczę porcelany
To nic takiego, biorę warzywa, która mi się nawiną pod rękę i sos na oliwie do tego. Wolę takie sałatki latem kiedy wszystko ma smak, ale chwilowo jestem odcięta od przetworów moich rodziców więc ratuję się jak mogę
A z Bolesławcem to jest niestety tak, że te wzory, które mam już mi się znudziły i mam na oku kilka innych. Ale już nawet pomijając cenę absolutnie niczego nie potrzebuję

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Kto to mówił że idzie do pracy??? Ja też chcę wez mnie że sobą!
Ja! Poszłam na godzinę i wróciłam. Mamy w pracy dyżury i moja kolej przypada w tym tygodniu w środę i w czwartek. W pozostałe dni home office

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Jeszcze jedna wrzucę przed pieczeniem bo azsie uśmiecha
Czuję się skuszona na 1000000% i w okolicach weekendu zrobię!

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Tez jeszcze jestes połamana . Mnie tez jakos dziwnie boli ale to mysle ze to te ciężarki bo ćwiczyłam po 3 kg na reke . 1,5 kg wydawało sie za lekkie
Ekhm ja ćwiczyłam wczoraj z ciężarkami po 1 kg i mam zakwasy

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Ostatkiem sił zrobiłam późny obiad: morszczuka w panierce z mąki kukurydzianej, surówkę z kapusty pekińskiej z dodatkiem innych warzyw i oleju lnianego oraz mieszankę warzyw z patelni. Do tego reszta surówki z marchewki i reszta tabbouleh.
Pycha! Uwielbiam taki misz masz.

U nas dziś ryba z przepisu marzy_mr. Ale to dobre było! Nie miałam pora (zastąpiłam go dymką) i pieczarek i utknęłam w punkcie o śmietanie czy ma być słodka czy kwaśna. Ostatecznie dałam tę drugą bo bardziej chcę się jej pozbyć pachniało obłędnie, nie mogliśmy się doczekać! I kalorycznie super - dwa takie pakieciki to raptem 468 kalorii
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200330_154733.jpg (164,8 KB, 31 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20200330_154751.jpg (168,2 KB, 30 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20200330_154816.jpg (219,6 KB, 33 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 15:18   #671
DaisyMerollin
Rozeznanie
 
Avatar DaisyMerollin
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 549
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Polędwiczki w sosie grzybowym, surówka, buraczki i puree ziemniaczane
DaisyMerollin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-30, 15:33   #672
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
O taką orkiszową mannę to bym wcinała. Właśnie znalazłam na allegro, pewnie się skusze hihi uwielbiam mannę, a tu byłoby smacznie i zdrowo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiedyś w Auchan na dziale bio można było kupić razową kaszę mannę bio za jakieś 3 zł z hakiem, nie wiem jak jest teraz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 17:56   #673
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Karolina robiłaś ja z ziemniakami ? (Focaccia di Bari ) czy tylko na mące ?

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------





Talerz bym wylizał

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------





Fisia moczyłas mięsko w sodce ? Pewno nie
Wiesz co zapominam o tej sodzie. Nie cierpię sody używam jej... do prania białych rzeczy

Pelcia ja w końcu znalazłam cudowna pracę idealna wymarzona i od zeszłego tygodnia siedzę na dupie w domu. Sprzątam gotuję czytam książki byłam z psem na działce 2 razy ale strasznie bym chciała wrócić szybko do pracy

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 18:03   #674
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Tę surówkę robisz z surowej kapusty czy podduszonej/parzonej?
Surowa, starta na średnich oczkach.

A w kwestii drożdży - nasz lokalny Lewiatan aż na Facebooku ogłasza ich status dostępności. Znaleźli sposób na niedobory tego produktu i zaczęli sprzedawac duże paczki 0,50kg drożdży Prefekta (takie dla przemysłu cukierniczo-piekarniczego) i wyobraźcie sobie, że to szybko schodzi. Chyba faktycznie ludzie teraz dużo pieką.

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2020-03-30 o 18:07
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 18:26   #675
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Pierś kurczaka kukurydzianego tandoori masala z miodem (z patelni), do tego ziemniaki w ziołach z patelni i buraczki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 4213CCB6-ECD4-454C-A320-8A2805770626.jpg (130,7 KB, 28 załadowań)
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 18:42   #676
anuska9111
Raczkowanie
 
Avatar anuska9111
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Lubuskie, Mazowieckie
Wiadomości: 346
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Ja dzisiaj na obiad jadłam gołąbki, a na deser ciasto chałwowe
anuska9111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 19:04   #677
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez anuska9111 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj na obiad jadłam gołąbki, a na deser ciasto chałwowe
Ooo jakie ciasto? Robiłam sernik chalwowy i tort chałwowy pycha jest

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 19:52   #678
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Pierś kurczaka kukurydzianego tandoori masala z miodem (z patelni), do tego ziemniaki w ziołach z patelni i buraczki
jak zawsze obiad pierwsza klasa!
U mnie dziś obiad z zapasów, ale bardzo smacznie wyszło, kasza bulgur, pierś z kurczaka, pomidory z puszki, resztka cukinii, całość doprawiłam, zalałam wodą do woreczka włożyłam i zapiekłam 45 minut i na talerz.
W końcu sypie śnieg! i skubany leży, ładna ta wiosna
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg photomania-45f771b5c7f2aff783bb81cc32da40e1.jpg (112,4 KB, 29 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 20:05   #679
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Myśląłma ze tam jest ziemniak
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-03-30, 20:09   #680
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
U nas dziś ryba z przepisu marzy_mr. Ale to dobre było! Nie miałam pora (zastąpiłam go dymką) i pieczarek i utknęłam w punkcie o śmietanie czy ma być słodka czy kwaśna. Ostatecznie dałam tę drugą bo bardziej chcę się jej pozbyć pachniało obłędnie, nie mogliśmy się doczekać! I kalorycznie super - dwa takie pakieciki to raptem 468 kalorii
Ale fajowe danie , palce lizać

---------- Dopisano o 20:09 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
jak zawsze obiad pierwsza klasa!
U mnie dziś obiad z zapasów, ale bardzo smacznie wyszło, kasza bulgur, pierś z kurczaka, pomidory z puszki, resztka cukinii, całość doprawiłam, zalałam wodą do woreczka włożyłam i zapiekłam 45 minut i na talerz.
Uwielbiam bulgur pycha
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 20:12   #681
pandemonium4
Zadomowienie
 
Avatar pandemonium4
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 1 184
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Kiedyś w Auchan na dziale bio można było kupić razową kaszę mannę bio za jakieś 3 zł z hakiem, nie wiem jak jest teraz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O dzięki, jak się wybiorę to poszukam.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
To nic takiego, biorę warzywa, która mi się nawiną pod rękę i sos na oliwie do tego. Wolę takie sałatki latem kiedy wszystko ma smak, ale chwilowo jestem odcięta od przetworów moich rodziców więc ratuję się jak mogę
A z Bolesławcem to jest niestety tak, że te wzory, które mam już mi się znudziły i mam na oku kilka innych. Ale już nawet pomijając cenę absolutnie niczego nie potrzebuję


Ja! Poszłam na godzinę i wróciłam. Mamy w pracy dyżury i moja kolej przypada w tym tygodniu w środę i w czwartek. W pozostałe dni home office


Czuję się skuszona na 1000000% i w okolicach weekendu zrobię!


Ekhm ja ćwiczyłam wczoraj z ciężarkami po 1 kg i mam zakwasy


Pycha! Uwielbiam taki misz masz.

U nas dziś ryba z przepisu marzy_mr. Ale to dobre było! Nie miałam pora (zastąpiłam go dymką) i pieczarek i utknęłam w punkcie o śmietanie czy ma być słodka czy kwaśna. Ostatecznie dałam tę drugą bo bardziej chcę się jej pozbyć pachniało obłędnie, nie mogliśmy się doczekać! I kalorycznie super - dwa takie pakieciki to raptem 468 kalorii
Ja z Bolesławca mam tylko kubeczki i talerzyki do tego, a marzy mi się więcej ale póki mieszkamy w wynajmowanej kawalerce, to nie ma sensu kupować kolejnych naczyń.

U mnie dziś zupa ogórkowa i "pizza", ale zamarzyła mi się taka polska na puszystym cieście, jak robiła moja mama gdy byłam mała. Puszyste ciasto, sos z keczupem Włocławek, grzyby leśne, kiełbasa, cebulka, pieprz, ser i zioła tak to kiedyś było. Jednak nie trafiłam do końca z ciastem i w smaku to nie bylo to choć i tak całkiem smacznie. Będę próbować dalej, już mamę podpytalam o tajemny składnik. Oliwki były zbędne.

I wczorajszy chleb. Mam za wąskie naczynie do wypiekania i chleb musi się ścisnąć jak go wrzucam xd ale rośnie do góry

IMG_20200330_190015_resize_0.jpgIMG_20200330_190334_resize_49.jpgUSER_SCOPED_TEMP_DATA_orca_share_media1585560905160_resize_49.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
pandemonium4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 20:16   #682
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

A ja upiekłam chleb że słonecznikiem siemieniem lnianym i otrębami. Wyszedł pyszny i piękny. W sumie 2 chleby. Robi się 5 minut piecze godzinę 20200330_210838.jpg

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 20:29   #683
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
Pelcia ja w końcu znalazłam cudowna pracę idealna wymarzona i od zeszłego tygodnia siedzę na dupie w domu. Sprzątam gotuję czytam książki byłam z psem na działce 2 razy ale strasznie bym chciała wrócić szybko do pracy
Ale ładnie o pracy mówisz! Mam nadzieję, że to wszystko zaraz się skończy i wrócimy do normalności. Szczerze mówiąc całkiem przyjemnie było dziś wyskoczyć z dresów i pomalować się

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
W końcu sypie śnieg! i skubany leży, ładna ta wiosna
I u mnie też! Tzn. sypało jakieś 5 minut i tyle ale i tak miałam radochę i nos przy szybie

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
I wczorajszy chleb. Mam za wąskie naczynie do wypiekania i chleb musi się ścisnąć jak go wrzucam xd ale rośnie do góry
To namówiłaś mnie, idę rozczyn na noc wstawić
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 20:48   #684
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ale ładnie o pracy mówisz! Mam nadzieję, że to wszystko zaraz się skończy i wrócimy do normalności. Szczerze mówiąc całkiem przyjemnie było dziś wyskoczyć z dresów i pomalować się





I u mnie też! Tzn. sypało jakieś 5 minut i tyle ale i tak miałam radochę i nos przy szybie





To namówiłaś mnie, idę rozczyn na noc wstawić
A bo z tą pracą to często miałam byle jaka bez umowy albo w biedronkach lidlach na poczcie ... miałam długa przerwę... W lutym załapałam się do sklepu z biżuterią porcelana zegarkami portfelami na pół etatu. Nie dość że sklep czysty pachnący cieplutki, wszystkie rzeczy które tam są lubię bardzo bo ja sroka jestem, to jeszcze na pół etatu po 4 godziny, szefowa płaci więcej niż na umowie u generalnie szefowie to wspaniali ludzie pod wieloma względami... cudem się zalapalam A mam wrażenie że całe życie czekałam na tą robotę. Sklep traktuje jak swój własny sprzątam układam mam różne pomysły... I tu teraz taka dupa... ale mam nadzieję że tam wrócę że wszystko będzie dobrze...

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 20:51   #685
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość

U mnie dziś dwa dania, barszcz z kołdunami- kołduny litewskie, na drugie schabowe marynowane w mleku i cebuli, ziemniaki, kapusta duszona, a potem przypomniałam sobie, że mam surówkę z pora i dołożyłam
Sama robisz kołduny?

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
T

A tutaj moje Piesie sobie bardzo upodobały moja nowa matę do yogi ... pies czekał 40 minut modląc sie nade mna az ja zwolnię a jak tylko poszłam pod prysznic to juz psica mu pokazała ze to jej mata
Świetne takie akcje ze zwierzakami

Cytat:
Napisane przez lulka19 Pokaż wiadomość
Mam pytanie , bo kloce sie z TZ. Czy maka z młyna jest lepsza / zdrowsza niz ta z supermarketu ? Chce kupić na probe , ale on mi odradza , bo mówi ze to to samo
Jak masz sprawdzony młyn, to warto u nich. Ja kupowałam i mąka była bardzo dobra.

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
Muszę zrobić drugie podejście bo fajnie ten ryż smakuje jak się na niego kurczaczek wytopi.
Właśnie najlepszy ten ryż

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość



U nas dziś ryba z przepisu marzy_mr. Ale to dobre było! Nie miałam pora (zastąpiłam go dymką) i pieczarek i utknęłam w punkcie o śmietanie czy ma być słodka czy kwaśna. Ostatecznie dałam tę drugą bo bardziej chcę się jej pozbyć pachniało obłędnie, nie mogliśmy się doczekać! I kalorycznie super - dwa takie pakieciki to raptem 468 kalorii
Bardzo się cieszę, że smakowało, my też uwielbiamy to danie. A śmietanę daję 18%.


My dziś dojadaliśmy dramstiki z ryżem
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 20:57   #686
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
A bo z tą pracą to często miałam byle jaka bez umowy albo w biedronkach lidlach na poczcie ... miałam długa przerwę... W lutym załapałam się do sklepu z biżuterią porcelana zegarkami portfelami na pół etatu. Nie dość że sklep czysty pachnący cieplutki, wszystkie rzeczy które tam są lubię bardzo bo ja sroka jestem, to jeszcze na pół etatu po 4 godziny, szefowa płaci więcej niż na umowie u generalnie szefowie to wspaniali ludzie pod wieloma względami... cudem się zalapalam A mam wrażenie że całe życie czekałam na tą robotę. Sklep traktuje jak swój własny sprzątam układam mam różne pomysły... I tu teraz taka dupa... ale mam nadzieję że tam wrócę że wszystko będzie dobrze...
Super, że tak dobrze trafiłaś i trzymam kciuki
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 20:58   #687
LegoJedi
Wtajemniczenie
 
Avatar LegoJedi
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 2 013
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
A ja upiekłam chleb że słonecznikiem siemieniem lnianym i otrębami. Wyszedł pyszny i piękny. W sumie 2 chleby. Robi się 5 minut piecze godzinę Załącznik 7711672
Fisia na occie ?
__________________
Pieniądze mogą dużo.... Miłość może wszystko

Wysłane z iPad
LegoJedi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 21:03   #688
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez agafisia Pokaż wiadomość
A bo z tą pracą to często miałam byle jaka bez umowy albo w biedronkach lidlach na poczcie ... miałam długa przerwę... W lutym załapałam się do sklepu z biżuterią porcelana zegarkami portfelami na pół etatu. Nie dość że sklep czysty pachnący cieplutki, wszystkie rzeczy które tam są lubię bardzo bo ja sroka jestem, to jeszcze na pół etatu po 4 godziny, szefowa płaci więcej niż na umowie u generalnie szefowie to wspaniali ludzie pod wieloma względami... cudem się zalapalam A mam wrażenie że całe życie czekałam na tą robotę. Sklep traktuje jak swój własny sprzątam układam mam różne pomysły... I tu teraz taka dupa... ale mam nadzieję że tam wrócę że wszystko będzie dobrze...
Trzymam kciuki! Musi być dobrze
Mnie się w domu siedzi całkiem ok, ale mega tęsknię za rodzicami. Dzwonimy do siebie codziennie, wysyłamy zdjęcia itd. no ale to nie to samo. I jeszcze TŻ z tą nogą. Teoretycznie zaraz po zdjęciu ortezy powinien zacząć rehabilitację, ale raz, że terminy, a dwa, że teraz wszystko stoi
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 21:04   #689
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez pandemonium4 Pokaż wiadomość
O dzięki, jak się wybiorę to poszukam.



Ja z Bolesławca mam tylko kubeczki i talerzyki do tego, a marzy mi się więcej ale póki mieszkamy w wynajmowanej kawalerce, to nie ma sensu kupować kolejnych naczyń.

U mnie dziś zupa ogórkowa i "pizza", ale zamarzyła mi się taka polska na puszystym cieście, jak robiła moja mama gdy byłam mała. Puszyste ciasto, sos z keczupem Włocławek, grzyby leśne, kiełbasa, cebulka, pieprz, ser i zioła tak to kiedyś było. Jednak nie trafiłam do końca z ciastem i w smaku to nie bylo to choć i tak całkiem smacznie. Będę próbować dalej, już mamę podpytalam o tajemny składnik. Oliwki były zbędne.

I wczorajszy chleb. Mam za wąskie naczynie do wypiekania i chleb musi się ścisnąć jak go wrzucam xd ale rośnie do góry

Załącznik 7711669Załącznik 7711670Załącznik 7711671

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na drożdżach? Czy zakwasie? Obłędny
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-03-30, 21:04   #690
agafisia
Zakorzenienie
 
Avatar agafisia
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 517
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez LegoJedi Pokaż wiadomość
Fisia na occie ?
Tak na drożdżach i occie. Pyszny jest

Wysłane z mojego SM-A320FL przy użyciu Tapatalka
__________________



agafisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-09 08:01:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:33.