Odbieranie dzieci za biedę - Strona 11 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-03-04, 15:36   #301
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Nawet nie wiem, jak to skomentować
Idiotyczny system. Dzieci można zatem "zdeponować" w placówce a potem smutne oczka, pitolenie o zmianie i "oddej".
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-03-04 o 15:38
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-04, 17:33   #302
Kalindaa
Zadomowienie
 
Avatar Kalindaa
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 127
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Nie, ma dwójkę. Ale dzieciaki były przez pół roku w DD, gdzie ich 500+ było odkładane na specjalnym koncie. W momencie odbioru dzieci z placówki matka dostaje dostęp do tych kont.
500x2 (bo dwoje dzieci) to 1000, a 1000x6 (bo tyle miesięcy były w placówce) daje 6 tys.
I uważam to za bardzo głupie, że wraz z dziećmi matka dostaje kupę kasy (matka nie płaci za DD, dzieci są utrzymywane na koszt państwa).

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Nie wiedziałam, że to tak działa, masakra.
Kalindaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-04, 18:16   #303
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Idiotyczny system. Dzieci można zatem "zdeponować" w placówce a potem smutne oczka, pitolenie o zmianie i "oddej".
Ano niestety... Najdłużej u nas jest chłopiec od
2014, no to policzcie sobie ile jego mamusia dostanie, JEŚLI odzyska prawa... No właśnie jak dla mnie to te pieniądze powinny być zamrożone na koncie i potem oddane w wieku 18 lat, albo np. Wpłacone na konto żeby "rosło". A nie, że rodzic dostaje dostęp do konta i niech przewali.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-04, 18:36   #304
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Ano tak. I oni tak robią? Cóż...
Zapewne jakoś tak kombinują.
A z praca w sklepień za kilka lat tak łatwo nie będzie, coraz więcej jest kas samoobsługowych.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-05, 05:16   #305
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Odkopuje, bo moja praca, z resztą poprzednia też, to jest kopalnia takich roszczeniowo - debilnych ludzi. Otóż proszę sobie uświadomić: pani starała się odzyskać dzieci z DD. Pani z rodzaju tych MI SIĘ NALEŻY, A JAK NIE, TO IDE DO DYREKCJI! a dzieci "POWIEM MAMIE A ONA ZADZWONI DO DYREKCJI".
No więc, starała się odzyskać dzieci. Tylko jakoś tak z pracą było ciężko, rozumiecie, kobieta 35-40 lat i NIE MA PRACY DLA NIEJ! pani oczywiście była alkoholiczka + bez wykształcenia + zawodowo bezrobotna. No ale udało się, jest, juhu, podjęła pracę. Dokładnie nie mówiła jaką, ale jakąś tam podjęła. No niestety, musi O 6 WSTAWAĆ! ROZUMIECIE TO?! O 6! No ja jej tłumaczę, że mój mąż to o 6 już pracę zaczyna, a ja pracowałam nieraz od 4 rano, więc wstawanie o 6 to nie tragedia. TRAGEDIA!
Dzieci wróciły do domu, udało się, pani zmieniła miejsce zamieszkania, ma kuratora, pracownika socjalnego. I wczoraj idę po jakiegoś dzieciaka do szkoły, w sensie odebrać i widzę panią X. No to zagaduje, a jak tam, a co w domu, jak się dzieciaki czują, czy nie tęsknią i uwaga, pani mi się pożaliła, że MUSIAŁA ZREZYGNOWAĆ Z PRACY! bo dziecka nie miał kto odbierać i przyprowadzić że szkoły. No rozumiecie? Ona jedna jedyna na świecie pracowała + miała dziecko, nikt na całym świecie nie pracuje i nie wychowuje dziecka, tylko ona jedna. Świetlica? Pfff, Dziecko ma być w domu a nie od 7 do 16 w szkole!
WIĘC PANI ZREZYGNOWAŁA Z PRACY 2 TYGODNIE PO ODZYSKANIU DZIECI! (łącznie może z 2-3 miesiące pracowała).
I zaraz dzieciaki wrócą do placówki, ale z pewnością będą odebrane "za biedę", a nie za gówniane warunki w domu.


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Wiesz co mnie to nie dziwi. To jest wyuczona bezradność. Ta kobietę trzeba nauczyć żyć na nowo a nie tylko stawiać warunki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-05, 05:18   #306
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Moja znajoma siedzi w domu z czteroletnim dzieckiem, nie da go do przedszkola, bo ona może pracować tylko w sklepie na zmiany i kto by odebrał dziecko. Z poprzednim dzieckiem tez tak latami siedziała.
Jak ja znam z 10 lat, może w tym czasie rok przepracowała, zawsze jest jakaś wymówka. Za to świadczenia socjalne zna wszystkie przysługujące. Dała by dziecko do przedszkola i zarobiła chociaż sprzątaniem. Mieszka w sporym mieście, nie we wsi zabitej dechami. Jak ci ludzie widza swoją starość albo pozna dorosłość, to nie mam pojęcia. Młode kobiety latami siedzące w domu i wymyślające wymówki żeby do roboty nie iść, pensja faceta typu 3 tysiące. A znam matki ciężko niepełnosprawnych dzieci, które uczciwie pracują.
Ciężko niepełnosprawne dzieci wymagają opieki non stop więc nie sądzę.
Poza tym matka ciężko niepełnosprawnego dziecka ma w ogóle przesrane bo jak idzie do jakiejkolwiek pracy choć na mikroczesc etaty to traci cała pomoc. Ten system jest chory.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-05, 08:22   #307
kviatkova
Raczkowanie
 
Avatar kviatkova
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 141
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

I to jest właśnie konkluzja całego systemu - nie interesują się ludźmi. Przypominam, ze ludzie głosowali za PiSem, które zasłaniał kurtyną dzieci niepełnosprawne i ich rodziców w sejmie. Teraz proponują za urodzenie dziecka niepełnosprawnego jednorazowe 4 tysiące a później zostawiają ludzi bez pomocy. Taka jest prawda, że na rehabilitacje, leki itp. te 4 tysiące powinny być co miesiąc. Tak samo gdy dziecko umrze automatycznie zabierane są pieniądze przez co kobiety, które często mają wyjęte z życia kilka czy kilkanaście lat, nie mają żadnych wzmianek w cv i dodatkowo rozbite i psychicznie wykończone zostają bez środków do życia. Logika? Żadna.
kviatkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-03-05, 10:10   #308
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez kviatkova Pokaż wiadomość
I to jest właśnie konkluzja całego systemu - nie interesują się ludźmi. Przypominam, ze ludzie głosowali za PiSem, które zasłaniał kurtyną dzieci niepełnosprawne i ich rodziców w sejmie. Teraz proponują za urodzenie dziecka niepełnosprawnego jednorazowe 4 tysiące a później zostawiają ludzi bez pomocy. Taka jest prawda, że na rehabilitacje, leki itp. te 4 tysiące powinny być co miesiąc. Tak samo gdy dziecko umrze automatycznie zabierane są pieniądze przez co kobiety, które często mają wyjęte z życia kilka czy kilkanaście lat, nie mają żadnych wzmianek w cv i dodatkowo rozbite i psychicznie wykończone zostają bez środków do życia. Logika? Żadna.
4 tysuiace to sredniua pensja wiec slaby pomysl
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-05, 10:27   #309
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ciężko niepełnosprawne dzieci wymagają opieki non stop więc nie sądzę.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie sie dowiemy, ze to mozliwe bo rodzice mieszkaja w tym samym miescie
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-05, 11:07   #310
mikoma
Zakorzenienie
 
Avatar mikoma
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 4 043
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez kviatkova Pokaż wiadomość
I to jest właśnie konkluzja całego systemu - nie interesują się ludźmi. Przypominam, ze ludzie głosowali za PiSem, które zasłaniał kurtyną dzieci niepełnosprawne i ich rodziców w sejmie. Teraz proponują za urodzenie dziecka niepełnosprawnego jednorazowe 4 tysiące a później zostawiają ludzi bez pomocy. Taka jest prawda, że na rehabilitacje, leki itp. te 4 tysiące powinny być co miesiąc. Tak samo gdy dziecko umrze automatycznie zabierane są pieniądze przez co kobiety, które często mają wyjęte z życia kilka czy kilkanaście lat, nie mają żadnych wzmianek w cv i dodatkowo rozbite i psychicznie wykończone zostają bez środków do życia. Logika? Żadna.

W nowej Polityce jest artykuł o "zapomnianych" przez państwo niepełnosprawnych i jest opisana dokładnie taka historia
mikoma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-05, 12:01   #311
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ciężko niepełnosprawne dzieci wymagają opieki non stop więc nie sądzę.
Poza tym matka ciężko niepełnosprawnego dziecka ma w ogóle przesrane bo jak idzie do jakiejkolwiek pracy choć na mikroczesc etaty to traci cała pomoc. Ten system jest chory.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziecko z porażeniem mózgowym, epilepsja, słabo chodzące, jedynie z pomocą. Tak, matka pracuje. Jasne, ze są bardziej niepełnosprawne dzieci, przy których praca nie jest możliwa. Ale są ludzie, którzy wola pensje i prace niż zasiłek. Ale to duże miasto, są przedszkola integracyjne, szkoły. W takie rzeczy powinno się inwestować, a nie w kolejne programy Menel plus.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-05, 12:37   #312
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dziecko z porażeniem mózgowym, epilepsja, słabo chodzące, jedynie z pomocą. Tak, matka pracuje. Jasne, ze są bardziej niepełnosprawne dzieci, przy których praca nie jest możliwa. Ale są ludzie, którzy wola pensje i prace niż zasiłek. Ale to duże miasto, są przedszkola integracyjne, szkoły. W takie rzeczy powinno się inwestować, a nie w kolejne programy Menel plus.
Chyba trochę za ostro i za łatwo oceniasz takich ludzi. Sorry, ja sobie nie wyobrażam opieki nad tak mocno wymagającym opieki dzieckiem i jeszcze pracy zawodowej. Kiedy jakiś czas na odpoczynek? Na swoje życie. Przy takim dziecku to jest PRACA. I na całym cywilizowanym świecie taki rodzic dostaje porządne wsparcie w tej pracy. A Polska jak zwykle...
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-05, 13:08   #313
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Dziecko jest zaopiekowane w przedszkolu lub szkole, wtedy matka pracuje. Ojciec także bardzo zaangażowany w opiekę i rehabilitacje. Bardzo podziwiam tych ludzi.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-05, 20:27   #314
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dziecko z porażeniem mózgowym, epilepsja, słabo chodzące, jedynie z pomocą. Tak, matka pracuje. Jasne, ze są bardziej niepełnosprawne dzieci, przy których praca nie jest możliwa. Ale są ludzie, którzy wola pensje i prace niż zasiłek. Ale to duże miasto, są przedszkola integracyjne, szkoły. W takie rzeczy powinno się inwestować, a nie w kolejne programy Menel plus.
To nie zawsze jest kwestia tego co się woli. Wśród rodziców dzieci niepełnosprawnych praca bywa luksusem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-05, 21:26   #315
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dziecko jest zaopiekowane w przedszkolu lub szkole, wtedy matka pracuje. Ojciec także bardzo zaangażowany w opiekę i rehabilitacje. Bardzo podziwiam tych ludzi.
Super. A ja podziwiam wszystkich rodziców, którzy dźwigają taki krzyż i oczywiście dobrze opiekują się swoim dzieckiem, niezależnie od tego jaki model opieki wybrali (o ile mieli jakikolwiek wybór). I takim ludziom powinno się należeć wsparcie w szerokim zakresie. Bez czyjegoś bólu d... że mają zasiłki.

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
To nie zawsze jest kwestia tego co się woli. Wśród rodziców dzieci niepełnosprawnych praca bywa luksusem.
Żeby tylko. Luksusem bywa wolne popołudnie raz na jakiś czas. Ludzie chyba serio nie rozumieją czym jest opieka nad kimś nawet jedynie po kilka godzin dzień w dzień. A w przypadku tych rodziców mówimy o kilkunastu godzinach plus czujność nocą. Machniętych kręgosłupach w wieku 50 lat, bo dziecko rośnie. I tak dalej. O obciążeniach psychicznych tak się nawet nie będę rozpisywać. Ale cóż, niektórzy widzą tylko "siedzi w domu z dzieckiem i dostaje zasiłek".
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-03-05 o 21:22
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-05, 21:43   #316
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Super. A ja podziwiam wszystkich rodziców, którzy dźwigają taki krzyż i oczywiście dobrze opiekują się swoim dzieckiem, niezależnie od tego jaki model opieki wybrali (o ile mieli jakikolwiek wybór). I takim ludziom powinno się należeć wsparcie w szerokim zakresie. Bez czyjegoś bólu d... że mają zasiłki.

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------



Żeby tylko. Luksusem bywa wolne popołudnie raz na jakiś czas. Ludzie chyba serio nie rozumieją czym jest opieka nad kimś nawet jedynie po kilka godzin dzień w dzień. A w przypadku tych rodziców mówimy o kilkunastu godzinach plus czujność nocą. Machniętych kręgosłupach w wieku 50 lat, bo dziecko rośnie. I tak dalej. O obciążeniach psychicznych tak się nawet nie będę rozpisywać. Ale cóż, niektórzy widzą tylko "siedzi w domu z dzieckiem i dostaje zasiłek".
Dokładnie. Programy opieki wytchnienieniowej to wciąż luksus i rzadkość. A nie daj Boże taka kobieta sobie jakiś ciuch kupi czy pójdzie do kosmetyczki czy fryzjera to od razu są komentarze...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-06, 09:09   #317
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dziecko jest zaopiekowane w przedszkolu lub szkole, wtedy matka pracuje. Ojciec także bardzo zaangażowany w opiekę i rehabilitacje. Bardzo podziwiam tych ludzi.

Zobaczymy jak dlugo. Dzieci zyja dluzej niz rodzice, wiec ciekawe czy jest jakis plan na za 30 lat, czy raczej jest myslenie jakos to bedzie. Ewentualnie rodzenstwo bedzie mialo opieke nad bratem lub siostra jako spadek po rodzicach. A nikt ich o zdanie nie pyta.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-06, 20:33   #318
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dziecko jest zaopiekowane w przedszkolu lub szkole, wtedy matka pracuje. Ojciec także bardzo zaangażowany w opiekę i rehabilitacje. Bardzo podziwiam tych ludzi.
dziecko z czasem dorasta. I jest dorosłym z niepełnosprawnością. I gdzie jest wtedy zaopiekowane? znam rodziców mających dziecko dorosłe z niepełnosprawnością.

Ja im współczuję a nie podziwiam.

Edytowane przez b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Czas edycji: 2021-03-06 o 20:35
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-06, 21:45   #319
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Od razu mi się skojarzyło z pracy - w domu 3 dzieci, w tym jedno 2 klasa, reszta szkoła ponadpodstawowa.
Umiera rodzic, jedyny pracujący.
Po miesiącu widzę się z żyjącym, rodzicem i pytam delikatnie - to teraz co, szukanie jakiejś pracy, tak?

A skąd! przecież jest dziecko! ja nie mogę iść do pracy, no bo jak?

Dodam, że dziecko z ksztalceniem specjalnym, dowożone, odwożone, w szkole 8h.

I rodzic NIE pójdzie do roboty.

Potem doszło kolejne dziecko z nowym rodzicem, więc...

A ktoś wie, na czym stanęło 1200zł dla każdego?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-06, 21:46   #320
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Zobaczymy jak dlugo. Dzieci zyja dluzej niz rodzice, wiec ciekawe czy jest jakis plan na za 30 lat, czy raczej jest myslenie jakos to bedzie. Ewentualnie rodzenstwo bedzie mialo opieke nad bratem lub siostra jako spadek po rodzicach. A nikt ich o zdanie nie pyta.
Dokładnie. Znam mamę dziecka (już chyba nastolatek, chociaż wygląda na 7-8 lat) mocno niepełnosprawnego - ruchowo i umysłowo. Pomimo tego, że i tak jest dobrze to u nich zorganizowane, pomoc fundacji, mąż podobno też staje na wysokości zadania, to... widzę jak ona z roku na rok coraz gorzej i starzej wygląda, więdnie. Moja rówieśnica a na oko 45 lat (gdzie jeszcze jakiś czas temu wyglądała dużo lepiej ode mnie).

Rodzice dzieci głęboko niepełnosprawnych często przez pierwsze lata mają nadzieję na cud - że pojawi się przełomowa terapia, że diagnoza okaże się błędna, że Bóg uzdrowi. Słyszałam o przypadkach, że dziecko nie mówiące, nie chodzące, głęboko upośledzone a rodzice planujący dziecku szkoły, studia. Nadzieja plus mechanizm wyparcia, bo co innego im pozostało? Więc mówienie, że ktoś woli "siedzieć w domu" i pobierać zasiłek mając chore dziecko (nawet nie tak mocno niepełnosprawne, ale jednak niesamodzielne) jest obrzydliwe. To jest praca i tyle.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2021-03-07 o 14:04
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 08:20   #321
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

moze ie do końca w temacie odbirania dzieci za biede, ale czemu tego dziecka nikt nie odebrał tym gnojom -rodzicm biologicznym - to pojac nie mogę?

https://www.onet.pl/informacje/onetp...94lcv,79cfc278

"W kwietniu ub. roku Prokuratura Krajowa przekazała, że w toku wyjaśniania okoliczności sprawy okazało się, iż zarówno policja, jak i chodzieska prokuratura od miesięcy dysponowały informacjami o przemocy stosowanej wobec dziecka.

Jak wówczas podano w prokuraturze, której przekazano sprawę, nie wszczęto śledztwa i nie zlecono policjantom żadnych działań. Prokurator generalny po dokonaniu analizy sprawy podjął decyzję o odwołaniu prokuratora rejonowego w Chodzieży oraz asesora prowadzącego sprawę znęcania się nad chłopcem."
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 09:34   #322
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;88564578]moze ie do końca w temacie odbirania dzieci za biede, ale czemu tego dziecka nikt nie odebrał tym gnojom -rodzicm biologicznym - to pojac nie mogę?



https://www.onet.pl/informacje/onetp...94lcv,79cfc278



"W kwietniu ub. roku Prokuratura Krajowa przekazała, że w toku wyjaśniania okoliczności sprawy okazało się, iż zarówno policja, jak i chodzieska prokuratura od miesięcy dysponowały informacjami o przemocy stosowanej wobec dziecka.



Jak wówczas podano w prokuraturze, której przekazano sprawę, nie wszczęto śledztwa i nie zlecono policjantom żadnych działań. Prokurator generalny po dokonaniu analizy sprawy podjął decyzję o odwołaniu prokuratora rejonowego w Chodzieży oraz asesora prowadzącego sprawę znęcania się nad chłopcem."[/QUOTE]Ja już nie raz pisałam, jako osoba starająca się o odebranie dzieci, i teraz jako osoba pracująca w DD.
No więc tak:
Sądy nie chcą odbierać dzieci
"rodzina biologiczna jest najlepsza"
Dzieci w domu dziecka kosztują państwo kupę hajsu
Nie ma miejsc w Dd
Bardzo mało personelu, bo płaca jest przerażająca (najniższa krajowa), a pracy w takiej placówce jest multum (ja mam TYLKO 8 dzieci aktualnie, a jak jestem sama na dyżurze to nie wiem czasem w co ręce włożyć, tyle roboty)


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 10:09   #323
wannabe
Raczkowanie
 
Avatar wannabe
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 242
GG do wannabe
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja już nie raz pisałam, jako osoba starająca się o odebranie dzieci, i teraz jako osoba pracująca w DD.
No więc tak:
Sądy nie chcą odbierać dzieci
"rodzina biologiczna jest najlepsza"
Dzieci w domu dziecka kosztują państwo kupę hajsu
Nie ma miejsc w Dd
Bardzo mało personelu, bo płaca jest przerażająca (najniższa krajowa), a pracy w takiej placówce jest multum (ja mam TYLKO 8 dzieci aktualnie, a jak jestem sama na dyżurze to nie wiem czasem w co ręce włożyć, tyle roboty)


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
To co piszesz jest czescia problemu. Glownym problemem jest mityczna "wiez z rodzicem/wiez rodzinna". Promowanie tej teoretycznej wiezi i promowanie roli rodziny umniejsza realne prawa dziecka. a patrzac na przyklad opisany przez onet - w zasadzie te prawa odbiera.
wannabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 10:22   #324
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez wannabe Pokaż wiadomość
To co piszesz jest czescia problemu. Glownym problemem jest mityczna "wiez z rodzicem/wiez rodzinna". Promowanie tej teoretycznej wiezi i promowanie roli rodziny umniejsza realne prawa dziecka. a patrzac na przyklad opisany przez onet - w zasadzie te prawa odbiera.
No to przecież właśnie napisałam - rodzina biologiczna jest najlepsza.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 10:27   #325
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja już nie raz pisałam, jako osoba starająca się o odebranie dzieci, i teraz jako osoba pracująca w DD.
No więc tak:
Sądy nie chcą odbierać dzieci
"rodzina biologiczna jest najlepsza"
Dzieci w domu dziecka kosztują państwo kupę hajsu
Nie ma miejsc w Dd
Bardzo mało personelu, bo płaca jest przerażająca (najniższa krajowa), a pracy w takiej placówce jest multum (ja mam TYLKO 8 dzieci aktualnie, a jak jestem sama na dyżurze to nie wiem czasem w co ręce włożyć, tyle roboty)


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
w opisanym przez onet przypadku to sprawa nawet do sądu nie dotarła przed tragedią
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 10:27   #326
Lumimi
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 4 161
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Jakby koszta utrzymania dziecka w domu dziecka pokrywali rodzice to moze by sie cos zastanowili.

Jak na razie jest tak "urodze tuzin bombli, bedzie pincet, beda zasilki. Najwyzej trudno zabiorom, to w DD dzieciaka odchowaja".

Serio, nie czaje czemu choc by w teori nie ma obowiazku alimemtacyjnego w tak ich przyladkach. Choc wiadomo ze z praktyka byloby roznie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Lumimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 10:36   #327
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

.

---------- Dopisano o 10:36 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Lumimi Pokaż wiadomość
Jakby koszta utrzymania dziecka w domu dziecka pokrywali rodzice to moze by sie cos zastanowili.

Jak na razie jest tak "urodze tuzin bombli, bedzie pincet, beda zasilki. Najwyzej trudno zabiorom, to w DD dzieciaka odchowaja".

Serio, nie czaje czemu choc by w teori nie ma obowiazku alimemtacyjnego w tak ich przyladkach. Choc wiadomo ze z praktyka byloby roznie.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Dla mnie to jest masakra po prostu, że rodzice nie płacą. A dziecko w placówce kosztuje. Nawet jeśli coś jest refundowane, to często nie w 100% i zgadnijcie kto za to płaci? No my. W sensie podatnicy. Za leki, korepetycje, książki, zeszyty, ubrania, komunie, lekarzy, okulary itd. A co najgorsze - jak dziecko zostanie oddane po X latach matce, to ze sporą sumką na koncie "w posagu".

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez tinkerver2
Czas edycji: 2021-03-09 o 10:32 Powód: Dubel
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 18:41   #328
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Dokładnie. Znam mamę dziecka (już chyba nastolatek, chociaż wygląda na 7-8 lat) mocno niepełnosprawnego - ruchowo i umysłowo. Pomimo tego, że i tak jest dobrze to u nich zorganizowane, pomoc fundacji, mąż podobno też staje na wysokości zadania, to... widzę jak ona z roku na rok coraz gorzej i starzej wygląda, więdnie. Moja rówieśnica a na oko 45 lat (gdzie jeszcze jakiś czas temu wyglądała dużo lepiej ode mnie).

Rodzice dzieci głęboko niepełnosprawnych często przez pierwsze lata mają nadzieję na cud - że pojawi się przełomowa terapia, że diagnoza okaże się błędna, że Bóg uzdrowi. Słyszałam o przypadkach, że dziecko nie mówiące, nie chodzące, głęboko upośledzone a rodzice planujący dziecku szkoły, studia. Nadzieja plus mechanizm wyparcia, bo co innego im pozostało? Więc mówienie, że ktoś woli "siedzieć w domu" i pobierać zasiłek mając chore dziecko (nawet nie tak mocno niepełnosprawne, ale jednak niesamodzielne) jest obrzydliwe. To jest praca i tyle.
Ale mi chodziło o matki zdrowych dzieci, które latami siedzą w domu na zasiłkach i wymyślają powody jak do pracy nie iść.
Na ciężko niepełnosprawne dzieci zasiłki powinny być jak najwyższe, żeby ci ludzie godnie żyli. I byli zabezpieczeni na emeryturę.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 19:04   #329
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ale mi chodziło o matki zdrowych dzieci, które latami siedzą w domu na zasiłkach i wymyślają powody jak do pracy nie iść.
Na ciężko niepełnosprawne dzieci zasiłki powinny być jak najwyższe, żeby ci ludzie godnie żyli. I byli zabezpieczeni na emeryturę.
Pisałaś nie tylko o takich matkach, ale nie zamierzam się z Tobą o to kłócić.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-09, 20:00   #330
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Odbieranie dzieci za biedę

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Chyba trochę za ostro i za łatwo oceniasz takich ludzi. Sorry, ja sobie nie wyobrażam opieki nad tak mocno wymagającym opieki dzieckiem i jeszcze pracy zawodowej. Kiedy jakiś czas na odpoczynek? Na swoje życie. Przy takim dziecku to jest PRACA. I na całym cywilizowanym świecie taki rodzic dostaje porządne wsparcie w tej pracy. A Polska jak zwykle...
A wiesz, że często gęsto dla takiego rodzica to praca jest wytchnieniem?
Nie piszę o ciężkiej, fizycznej pracy. Ale rodzic pracujący choćby na pół etatu w biurze, z myślą, że w tym czasie ktoś inny dobrze się zajmuje dzieckiem - tak nieraz wygląda forma odpoczynku.

Najgorzej, najtrudniej mają rodzice tych dzieci, które nie łapią się na żadną pomoc instytucjonalną, bo dzieci są bardzo ciężko niepełnosprawne, dzieci - roślinki.
Zazwyczaj objęte nauczaniem indywidualnym (bo np. jest tylko leżące, nierzadko duże, ciężkie, podpięte do aparatury), ktoś ze szkoły przychodzi kilka razy w tygodniu na godzinę czy dwie, ale i tak rodzic w tym czasie nie może wyjść.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Super. A ja podziwiam wszystkich rodziców, którzy dźwigają taki krzyż i oczywiście dobrze opiekują się swoim dzieckiem, niezależnie od tego jaki model opieki wybrali (o ile mieli jakikolwiek wybór). I takim ludziom powinno się należeć wsparcie w szerokim zakresie. Bez czyjegoś bólu d... że mają zasiłki.

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------



Żeby tylko. Luksusem bywa wolne popołudnie raz na jakiś czas. Ludzie chyba serio nie rozumieją czym jest opieka nad kimś nawet jedynie po kilka godzin dzień w dzień. A w przypadku tych rodziców mówimy o kilkunastu godzinach plus czujność nocą. Machniętych kręgosłupach w wieku 50 lat, bo dziecko rośnie. I tak dalej. O obciążeniach psychicznych tak się nawet nie będę rozpisywać. Ale cóż, niektórzy widzą tylko "siedzi w domu z dzieckiem i dostaje zasiłek".
Wiesz, powinien być nowy zawód - podpięty pod mops - opieka wspierająca.
Serio. Jedna taka opiekunka ma na przykład pod sobą 5 rodzin, w ciągu tygodnia umawia się na godziny opieki w domu (z możliwością np. wyjścia na spacer z dzieckiem), i wliczając koniecznośc np. przemieszczania się między rodzinami - etat to 8h, taka osoba dostępna dziennie dla tych 5 rodzin jest przez 6h. I umawia się na bieżąco, albo na 1 dzień w tygodniu (bo ktoś potrzebuje tych 6h całych jednorazowo), albo np. po 3h dziennie, no w zależności od potrzeb.
Tak sobie myślę, że to byłoby gigantyczne wsparcie dla tych rodzin, które zajmują się naprawdę bardzo, bardzo ciężkimi przypadkami.
Tak ciężkich sytuacji pod danym mopsem nie jest też nie wiadomo, jak wiele, więc byłoby to do udźwignięcia.
Osoba musiałaby być przeszkolona medycznie (pod kątem swoich obowiązków).

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Zobaczymy jak dlugo. Dzieci zyja dluzej niz rodzice, wiec ciekawe czy jest jakis plan na za 30 lat, czy raczej jest myslenie jakos to bedzie. Ewentualnie rodzenstwo bedzie mialo opieke nad bratem lub siostra jako spadek po rodzicach. A nikt ich o zdanie nie pyta.
Te bardzo ciężko chore niekoniecznie dłużej.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Dokładnie. Znam mamę dziecka (już chyba nastolatek, chociaż wygląda na 7-8 lat) mocno niepełnosprawnego - ruchowo i umysłowo. Pomimo tego, że i tak jest dobrze to u nich zorganizowane, pomoc fundacji, mąż podobno też staje na wysokości zadania, to... widzę jak ona z roku na rok coraz gorzej i starzej wygląda, więdnie. Moja rówieśnica a na oko 45 lat (gdzie jeszcze jakiś czas temu wyglądała dużo lepiej ode mnie).

Rodzice dzieci głęboko niepełnosprawnych często przez pierwsze lata mają nadzieję na cud - że pojawi się przełomowa terapia, że diagnoza okaże się błędna, że Bóg uzdrowi. Słyszałam o przypadkach, że dziecko nie mówiące, nie chodzące, głęboko upośledzone a rodzice planujący dziecku szkoły, studia. Nadzieja plus mechanizm wyparcia, bo co innego im pozostało? Więc mówienie, że ktoś woli "siedzieć w domu" i pobierać zasiłek mając chore dziecko (nawet nie tak mocno niepełnosprawne, ale jednak niesamodzielne) jest obrzydliwe. To jest praca i tyle.
Tak, standard, nie dam do szkoły specjalnej, bo musi iść na studia...



Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja już nie raz pisałam, jako osoba starająca się o odebranie dzieci, i teraz jako osoba pracująca w DD.
No więc tak:
Sądy nie chcą odbierać dzieci
"rodzina biologiczna jest najlepsza"
Dzieci w domu dziecka kosztują państwo kupę hajsu
Nie ma miejsc w Dd
Bardzo mało personelu, bo płaca jest przerażająca (najniższa krajowa), a pracy w takiej placówce jest multum (ja mam TYLKO 8 dzieci aktualnie, a jak jestem sama na dyżurze to nie wiem czasem w co ręce włożyć, tyle roboty)


Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Dokładnie.

I wiesz, co mnie..... wpienia koszmarnie?

Jestem w kontakcie z kuratorami, dzielnicowym - jeden rodzic odebrane prawa, drugi ograniczone, notorycznie w szkole nawala, szkoła nie jest ŻADNYM priorytetem. I słyszę: no ale dziecko jest w mairę czyste, nie chodzi głodne, nie mamy podstaw do zabrania.

Ale już to, że to dziecko nie ma ŻADNEJ dobrej przyszłości przed sobą, bo na dzień dobry startuje z poziomu 4 lata wstecznego - to nieistotne. To, że dziecko powtórzy klasę, zapewne potem powtórzy ją 2, może 3 raz - to, że do PPP rodzic nie pójdzie, to, że dziecko przychodzi niewyposażone do szkoły, że wiecznie nienauczone, nieprzygotowane, że rodzic nie robi z dzieckiem nic - to dla sądu nieistotne.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-09 09:49:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:08.