Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62. - Strona 97 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum Plotkowe

Notka

Forum Plotkowe Tutaj zapraszamy do dyskusji na każdy temat - również całkowicie niezwiązany z urodą ;-)

Zamknij wątek

Narzędzia
Stary 2020-09-20, 18:01   #2881
invisible_01
Zakorzeniona

Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 62.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Doradcy bardzo chętnie ubezpieczają, ale w razie czego to firmy często ociągają się z wypłatą należnych polis.
No nie wiem, ja miałam sytuację ze swojej winy i polisa została normalnie wypłacona pokrzywdzonemu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline  
Stary 2020-09-20, 18:10   #2882
Trzepotka
Uskrzydlona wieszczka

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
No nie wiem, ja miałam sytuację ze swojej winy i polisa została normalnie wypłacona pokrzywdzonemu.

Widzisz, tu była sytuacja jasna i nikt nie robił problemów a nie zawsze tak jest.

mikroREKLAMA
moja reklama
Opis reklamy

Ta reklama pokazywana jest pod 17 273 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Trzepotka jest offline  
Stary 2020-09-20, 18:22   #2883
kaledonia
Moderator

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, że ludziom szkoda 200 zł rocznie na podstawowe ubezpieczenie mieszkania (mówię o tych, których na to stać), a potem jest wielkie biadolenie, jak się zalało sąsiadów albo cokolwiek się stało.

Wg mnie to powinno być ubezpieczeniem obowiązkowym, tak samo jak OC auta. To nie są duże sumy, a biadolenia w razie czego można ominąć.
Cytat:
Doradcy bardzo chętnie ubezpieczają, ale w razie czego to firmy często ociągają się z wypłatą należnych polis.
Mam inne spostrzeżenia, zarówno jako klienta, jak i były pracownik firmy ubezpieczeniowej.
Ludziom się nie chce czytać warunków ubezpieczeń, które zawierają, a w przypadku szkód nie dostarczają wymaganych dokumentów, po prostu dowodów i chcą kasę na wczoraj.
Stary 2020-09-20, 18:41   #2884
ridja devojka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
1. a skąd w ogóle wniosek że w domu zachowują się inaczej niż w pracy? może w domu też klną i syfią.

2. nie, w pracy się nie wygłupia itp

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:31 ----------

pfff... mężczyźni mogą syfić, a kobiety z uśmiechem na ustach mają to sprzątać. to nie wiesz??!!

---------- Dopisano o 10:34 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

kupujesz oprawki, zanosisz do optyka i tam już robią szkła i montują. nadać odpowiedni kształt szkłom przy ich produkcji to nie jest żaden problem
Aha czyli trzeba wtedy zmienić szkła? Czyli nowe oprawki = nowe szkła za każdym razem?

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Ale co masz na myśli przez dobieranie oprawek do szkieł? Wybiera się oprawkę, a optyk szlifuje soczewki (które są po prostu okrągłe, trzeba jedynie wziąć odpowiednio dużą) pod kształt oprawy. A w zasadzie to obecnie maszyna szlifuje, a wcześniej skanuje kształt oprawy (lub płytki próbnej) - wygląda to mniej-więcej TAK. Kiedyś było z tym dużo więcej zabawy, bo rzeczywiście robiło się to ręcznie
No bo była mowa o oprawkach z Zalando czyli zamawiając je nie wiesz czy będą pasować do twoich szkieł dobrze rozumiem?

Stary 2020-09-20, 18:42   #2885
Pani_Mada
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Aha czyli trzeba wtedy zmienić szkła? Czyli nowe oprawki = nowe szkła za każdym razem?

---------- Dopisano o 18:41 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

No bo była mowa o oprawkach z Zalando czyli zamawiając je nie wiesz czy będą pasować do twoich szkieł dobrze rozumiem?

no tak. nie przekłada się szkieł z jednych oprawek do innych. za każdym razem robi się nowe szkła, dopasowane do nowych oprawek
nawet jeśli masz takie same oprawki, jak wczesniej to i tak się szkieł nie przekłada z jednych do drugich, tylko robi nowe

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-09-20 o 18:43
Pani_Mada jest teraz online  
Stary 2020-09-20, 19:12   #2886
Limonka2738
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez stotek Pokaż wiadomość
A ile swego czasu się od "koleżanek" nasłuchałam, że jak taka będę to mnie zostawi i znajdzie sobie taką, co ugotuje, upierze i dupy da co wieczór. Że to trzeba tak ostrożnie, żeby NIE PRZESADZIC. 🤣

Lol. To niech idzie, tylko lepiej dla mnie szczerze mówiąc.

Stary 2020-09-20, 19:34   #2887
stotek
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

Tak samo mówiłam na tego typu teksty. Poza tym samej jest połowę mniej "roboty"

Stary 2020-09-20, 19:39   #2888
Persephone_
the Gathering of Flowers

A mój mąż też był wychowany raczej na zasadzie, że mama wszystko mu zrobiła.
Ja też robiłam dużo w domu, ale to głównie dlatego, że miałam zawsze w głowie, że ja zrobię lepiej, a potem po prostu siedziałam w domu, więc logiczne, że jak dziecko było w przedszkolu, to ja w tym czasie ogarniałam większość spraw domowych.
Teraz normalnie dzielimy się obowiązkami i nie jest to dla niego żaden problem. Niektóre rzeczy muszę mu tłumaczyć, ale wszystkiego się umiał nauczyć.

Your favourite passion
Your favourite game
Your favourite mirror
Your favourite slave
Persephone_ jest teraz online  
Stary 2020-09-20, 19:56   #2889
theali
Zakorzenienie

Cytat:
Do nowej oprawki wstawiasz nowe szkła. No chyba że przykładowo złamałaś zawias, to możesz zamówić identyczny model i wtedy da się przełożyć. W przeszlify bawi się teraz mało zakładów i raczej niechętnie. A jeśli to robią, to raczej dobiera się oprawę na miejscu i to typowo pod to, żeby była szansa na wpasowanie starych soczewek w nowe oprawy.

Chociaż szczerze to częściej spotykam sytuacje "oprawka jest jeszcze okej, zróbcie mi nowe szkła" niż "chcę przełożyć szkła do nowej oprawki". Co jakiś czas trafia się jeszcze fala pytających, czy "te ryski na szkle to da się jakoś zeszlifować, wypolerować"

W temacie optycznym i zdziwieniowym jednocześnie przypomniała mi się taka sytuacja:
Wchodzi do salonu facet pewnie w okolicy czterdziestki.
- Potrzebuję okularów.
- Do noszenia cały czas, do czytania? - próbuje wypytywać koleżanka.
- Do WIDZENIA! - odpowiedział, po czym wybiegł, rycząc ze śmiechu. Rzeczywiście bardzo, bardzo "zabawne"
Stary 2020-09-20, 20:59   #2890
ridja devojka
Zakorzenienie

Cytat:
no tak. nie przekłada się szkieł z jednych oprawek do innych. za każdym razem robi się nowe szkła, dopasowane do nowych oprawek
nawet jeśli masz takie same oprawki, jak wczesniej to i tak się szkieł nie przekłada z jednych do drugich, tylko robi nowe
Teraz wszystko rozumiem.

W sumie to mam astygmatyzm i powinnam nosić okulary ale przestałam w gimnazjum i do dziś nie noszę choć mam 30 lat. W listopadzie mam badania okresowe w pracy i wtedy już raczej będzie okulista (ostatnio mnie ominął bo covid) i obawiam się że jednak będę musiała nosić więc zaczynam się interesować tematem.

---------- Dopisano o 20:59 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Persephone_ Pokaż wiadomość
Ja też robiłam dużo w domu, ale to głównie dlatego, że miałam zawsze w głowie, że ja zrobię lepiej, a potem po prostu siedziałam w domu, więc logiczne, że jak dziecko było w przedszkolu, to ja w tym czasie ogarniałam większość spraw domowych.
Teraz normalnie dzielimy się obowiązkami i nie jest to dla niego żaden problem. Niektóre rzeczy muszę mu tłumaczyć, ale wszystkiego się umiał nauczyć.
No u mnie podobnie. Ja nigdy nie miałam tego że zrobię lepiej, ale jak dziecko było w przedszkolu, drugie spalo a on w pracy to logiczne że ja robiłam wszystkie domowe rzeczy a i tak miałam czas dla siebie. Trochę się bałam czy jak wrócę do pracy to nam się uda znowu dzielić sprawnie obowiązki domowe ale jest ok. Zwykle to on jest w domu jak ja wracam z pracy więc mega fajnie się przychodzi na gotowy obiad

Stary 2020-09-20, 21:05   #2891
Persephone_
the Gathering of Flowers

No to mój gotować nie umie, dlatego w tygodniu żyjemy głównie na garmażerce, barze mlecznym lub tym, co zostaje z niedzieli - zwłaszcza teraz, jak ja po powrocie z pracy lecę od razu z dzieckiem na plac. Jedynie dla dziecka coś zrobi, ale ono nie jest mocno wymagające (lub ma zrobioną zupę tylko do odgrzania). Nie przeszkadza mi to.

Your favourite passion
Your favourite game
Your favourite mirror
Your favourite slave
Stary 2020-09-20, 23:54   #2892
Limonka2738
Zakorzenienie

Cytat:
Ja też byłam tak wychowana, że mama była służącą.

Tylko no człowiek dorasta, idzie na swoje i jakoś naturalnie rozumie, że pora robić sobie samemu kanapki.

Więc dla mnie to żadne usprawiedliwienie zdrowego intelektualnie człowieka.

(Nie pisze o twoim mężu, tylko tak ogólnie.)

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------

Cytat:
No to mój gotować nie umie, dlatego w tygodniu żyjemy głównie na garmażerce, barze mlecznym lub tym, co zostaje z niedzieli - zwłaszcza teraz, jak ja po powrocie z pracy lecę od razu z dzieckiem na plac. Jedynie dla dziecka coś zrobi, ale ono nie jest mocno wymagające (lub ma zrobioną zupę tylko do odgrzania). Nie przeszkadza mi to.

Ja też nie umiem. I już się z tym pogodziłam. Kupuję catering i tyle.

I facet albo zamawia kolejną porcję, albo gotuje sobie (lub nam) sam.

Stary 2020-09-21, 00:04   #2893
Persephone_
the Gathering of Flowers

Cytat:
Ja też byłam tak wychowana, że mama była służącą.

Tylko no człowiek dorasta, idzie na swoje i jakoś naturalnie rozumie, że pora robić sobie samemu kanapki.

Więc dla mnie to żadne usprawiedliwienie zdrowego intelektualnie człowieka.

(Nie pisze o twoim mężu, tylko tak ogólnie.)

---------- Dopisano o 23:54 ---------- Poprzedni post napisano o 23:51 ----------

Ja też nie umiem. I już się z tym pogodziłam. Kupuję catering i tyle.

I facet albo zamawia kolejną porcję, albo gotuje sobie (lub nam) sam.

No ale właśnie on się nauczył. Więc taka umiejętność jest do nabycia. Kanapki to akurat sobie robi sam.

Your favourite passion
Your favourite game
Your favourite mirror
Your favourite slave
Stary 2020-09-21, 03:24   #2894
kasztanka3
Pani Mizantrop

Cytat:

Otoz to
Stary 2020-09-21, 06:33   #2895
ridja devojka
Zakorzenienie

Cytat:

No mój też nie jest mistrzem ale albo właśnie robi jakieś polgotowce albo ja coś dzień wcześniej wstępnie przygotuje a on to kończy, no roznie.

Stary 2020-09-21, 07:29   #2896
Persephone_
the Gathering of Flowers

Cytat:
No mój też nie jest mistrzem ale albo właśnie robi jakieś polgotowce albo ja coś dzień wcześniej wstępnie przygotuje a on to kończy, no roznie.

Ja mam w pracy bufet z domowym jedzeniem za śmieszne pieniądze, więc przyznam, że wolę się tam stołować niż właśnie półgotowcami. Czasami biorę i dla niego (a jak są placki ziemniaczane, to i dla Młodego ).

Your favourite passion
Your favourite game
Your favourite mirror
Your favourite slave
Stary 2020-09-21, 07:54   #2897
Lottie69
Zakorzenienie

Cytat:
No ale właśnie on się nauczył. Więc taka umiejętność jest do nabycia. Kanapki to akurat sobie robi sam.

Mój tż też ma taką mamę, co robi wszystko w domu. Ale jak zamieszkaliśmy razem, to wszystko super, ma kilka dań, które ugotuje, za to woli sprzątać i dla mnie super, ważne, żeby się podzielić obowiązkami.

Wszystko jest do nauczenia - tylko trzeba chcieć

Lottie69 jest offline  
Stary 2020-09-21, 08:24   #2898
Finlora
Zakorzenienie

Przed wyprowadzką z domu żadne z nas nie gotowało, bo zawsze robiła to mama. A po wyprowadzce trzeba było się nauczyć. U nas w domu gotujemy oboje. Obecnie nawet jest tak, że ja gotuję dla siebie, a mąż dla siebie, więc jak najbardziej można się tego nauczyć i nie trzeba kupować gotowców czy stołować się na mieście.
Finlora jest offline  
Stary 2020-09-21, 08:39   #2899
Persephone_
the Gathering of Flowers

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Przed wyprowadzką z domu żadne z nas nie gotowało, bo zawsze robiła to mama. A po wyprowadzce trzeba było się nauczyć. U nas w domu gotujemy oboje. Obecnie nawet jest tak, że ja gotuję dla siebie, a mąż dla siebie, więc jak najbardziej można się tego nauczyć i nie trzeba kupować gotowców czy stołować się na mieście.
Zapomniałam dodać, że TZ jest w domu niewiele wcześniej niż ja, jak pracuje z biura to 16-17, jak zdalnie to podobnie kończy. Nie mamy na to czasu w tygodniu zwyczajnie. Dzisiaj mamy kupę żarcia z weekendu, ale na jutro będzie gotowiec albo stołowanie się na mieście, bo dzisiaj ma być 24 stopnie, więc pewnie całe popołudnie spędzimy na zewnątrz.

Your favourite passion
Your favourite game
Your favourite mirror
Your favourite slave
Stary 2020-09-21, 08:59   #2900
brandie
Zadomowienie

Ja też byłam we wszystkim wyręczana w domu, ale sobie radzę, zwłaszcza w tych czasach, kiedy w internecie można znaleźć wszystko, nawet takie niby głupoty typu jak dobrze ziemniaki ugotować. Mój facet to przynajmniej ze swoją mamą coś gotował gdy z nią mieszkał, umie robić np. pierogi, ja do kuchni nie miałam wstępu.
Oboje potrafimy i dość lubimy gotować, każdy umie nastawić pralkę, zmywarkę i posprzątać. Ogólnie coraz bardziej lubię zjeść taki swój domowy obiad, nawet jakiś makaron, kiedyś o wiele częściej coś zamawiałam lub kupowałam gotowce.
brandie jest teraz online  
Stary 2020-09-21, 09:05   #2901
meliandra
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez LaNatasza Pokaż wiadomość
Mnie w temacie oprawek dziwi jedynie, że umiecie je dobrać bez przymierzania. Sam wygląd to jedno, ale ja mam dość szeroką twarz i dużo oprawek mi jej nie obejmuje, tylko te zauszniki zostają lekko otwarte. :/

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka

Ja mam taką okularową twarz, że praktycznie wszystkie mi pasują, ale to się tyczy tylko korekcyjnych, słonecznych już niestety nie No i zamówienie przez internet można zawsze zwrócić

Cytat:
Widzisz, tu była sytuacja jasna i nikt nie robił problemów a nie zawsze tak jest.

Ale i tak zawsze lepiej mieć niż nie mieć.

Cytat:

Bo w podziale obowiązków chodzi o to żeby były dostosowane do trybu życia obu osób i obydwu osobom pasowały. Sprawiedliwy podział nie zawsze oznacza równy.

Cytat:

Gotowanie jest jak najbardziej umiejętnością do nabycia. Można nie lubić, może się nie chcieć i spoko, ale nauczyć się można, więc jak ktoś mówi, że nie umie to nie jest to żadne wytłumaczenie.
Stary 2020-09-21, 15:00   #2902
ellish
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Zakładam, że babeczka jest właścicielem sklepu i robiła zdjęcia nowej kolekcji np. Na fp sklepu. To, że ktoś założy spodnie w sklepie nie znaczy, że nie są nowe.
Zdziwiłam się dzisiaj niesamowicie. Ja wiem, że różnice cenowe w sklepach w dużych i małych miastach są duże. Od kilku dni nosiłam się z zamiarem kupna nowych okularow. W Kielcach ceny za okulary (badanie + oprawki + szkła + fotochrom + wycienienie szkieł) nie schodziły poniżej 1200-1400 zł. Np. Jedno wycienione szkło z fotochromem - 450 zł. Dwa, czyli 900, oprawka tak 350-390 + często badanie dodatkowo płatne. Stwierdziłam, że zanim się zdecyduje pojadę do swojego miasta rodzinnego, gdzie zawsze robiłam okulary - za wszystko (oprawki, badanie, szkła z bajerami) wyszło mi 550 zł

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka

Mnie nie dziwi. Zależy na jakich szkłach się pracuje, od promocji itp. Fotochromy mamy za parę szkieł od 350 zł czyli wersja ekonomiczna do 1300. Ta sama grubość. Tylko lepsza jakość, indywidualne itp

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ellish jest offline  
Stary 2020-09-21, 23:15   #2903
ellish
Zakorzenienie

Cytat:
no jak ktoś ma nietypowo szeroką czy wąską twarz to chyba oczywiste, że ma większy problem z doborem oprawek i bez mierzenia się nie obejdzie.
ale oprawki mają zwykle standardową szerokość, która jednak pasuje na większość ludzi.

Nie ma czegoś takiego jak standardowa szerokość oprawy

ellish jest offline  
Stary 2020-09-22, 01:16   #2904
Monia284
Wtajemniczenie

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Mój tż też ma taką mamę, co robi wszystko w domu. Ale jak zamieszkaliśmy razem, to wszystko super, ma kilka dań, które ugotuje, za to woli sprzątać i dla mnie super, ważne, żeby się podzielić obowiązkami.

Wszystko jest do nauczenia - tylko trzeba chcieć

Dokladnie. Trzeba chciec. Ja jeszcze nie mieszkam ze swoim facetem, a u nich w domu jest tak ze faktycznie mama bardziej gotuje, ale nie jest tez tak ze wszystko zrobi za niego. On tez duzo sprzata, ogarnia czasem caly dom. Stara sie tez sam cos ogarnac z gotowania i pare drobnych rzeczy ogarnal. Sam wie ze jak zamieszkamy razem to ja nie bede gotowac caly czas. Po pierwsze nie jestem za takim modelem, po drugie nie lubie za bardzo gotowac, robie to a tez nie zawsze bo wiem ze zdrowiej i taniej samej zrobic, ale nie jest to dla mnie przyjemnosc dlatego wole tego kiedys nie robic sama tylko raz ja a raz on zeby nie meczyc sie zwlaszcza ze kazdy moze sie nauczyc. Zwlaszcza ze lepiej by kazdy umial gotowac chociaz podstawy, by sobie w zyciu poradzil gdy np zony zabraknie. No albo np ja zachoruje i zeby nie bylo tak ze np z goraczka musze gotowac lub zamawiac z knajpy bo maz nie umie tylko zeby umial i zeby zajal sie wtedy tym.

Edytowane przez Monia284
Czas edycji: 2020-09-22 o 01:35
Monia284 jest teraz online  
Stary 2020-09-22, 07:57   #2905
februar
jestem kotem

U nas oboje gotujemy dobrze, TŻ zwykle w weekend pichci, bo lubi bardziej pokombinować, ja w tygodniu na szybko. Już mamy to tak ogarnięte, że jest menu rozpisane na cały tydzień, pod to zakupy, zrobienie obiadu nie zajmuje mi zwykle więcej niż pół godziny (nie licząc czasu gdy np lasagne już siedzi w piekarniku). Czasem narobimy czegoś więcej, to wrzucę do zamrażarki i jest gotowy obiad na leniwy dzien.
Stary 2020-09-22, 08:40   #2906
Pani_Mada
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Nie ma czegoś takiego jak standardowa szerokość oprawy

jasne
Stary 2020-09-22, 12:32   #2907
Pani_Mada
Zakorzenienie

dziwią mnie dorośli, faceci, którzy posiadają jeden, 15-letni garnitur - brzydki, wyświechtany, za duży - i noszą go na okazje, gdzie się trzeba ubrać ładnie i elegancko

jeszcze trochę rozumiem jak gość twierdzi, że nie potrzebuje garnituru i go nie nosi, tylko w eleganckich sytuacjach zakłada jakieś koszule i ładne spodnie. jeszcze ok, to jest jakaś konsekwencja (chociaż ciężko mi uwierzyć gdy 30-latek mówi, że nigdy nie było okazji kiedy potrzebował garnitur). no ale ok

ale już zupełnie nie rozumiem jak można nosić 15-letni garnitur, który się do noszenia zasadniczo nie nadaje, bo wygląda mniej więcej tak jak na obrazu po lewej
https://www.google.com/search?q=za+d...xniwP50cTFmmAM
i udawać, że to elegancki ubiór

dziwi mnie jak tym facetom nie wstyd. i to wcale nie mówię, o tych ledwo wiążących koniec z końcem, dla których garnitur to pół wypłaty. a np o gościu (znajomym) który ostatnio kupił trzecie mieszkanie, więc raczej go stać na wydanie 300 zł na jakiś garnitur w swoim rozmiarze

ów znajomy pojawił się ostatnio na ślubie w okropnym garniturze jeszcze z matury (jak sam przyznał). to już lepiej było chyba założyć dżinsy i koszulę.

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2020-09-22 o 12:33
Stary 2020-09-22, 17:21   #2908
andra
Zadomowienie

Nie zgodzę się. Interesuje mnie raczej tańsza niż droższa półka, i wyglądający jakoś garnitur to będzie jakieś 1000zł. Lub trochę mniej. Za 300zł to zawsze tak będzie wyglądać jak na rysunku albo jak mundurek szkolny.
To nie tylko dobry materiał ale też krawiectwo ciężkie. Do tego już po 5 latach może być do wymiany, z powodu zmiany sylwetki (mięsień piwny/siłownia i baaaary).
Dużo lepszy wybór za 300zl to ładne spodnie i średnia koszula (mi się też podoba czasami połączenie ze sweterkiem w serek i krawatem), odłożone i noszone tylko na lepsze okazje.

andra jest teraz online  
Stary 2020-09-22, 17:23   #2909
Pani_Mada
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Nie zgodzę się. Interesuje mnie raczej tańsza niż droższa półka, i wyglądający jakoś garnitur to będzie jakieś 1000zł. Lub trochę mniej. Za 300zł to zawsze tak będzie wyglądać jak na rysunku albo jak mundurek szkolny.
To nie tylko dobry materiał ale też krawiectwo ciężkie. Do tego już po 5 latach może być do wymiany, z powodu zmiany sylwetki (mięsień piwny/siłownia i baaaary).
Dużo lepszy wybór za 300zl to ładne spodnie i średnia koszula (mi się też podoba czasami połączenie ze sweterkiem w serek i krawatem), odłożone i noszone tylko na lepsze okazje.

nie prawda. o ile człowiek jest w miarę wymiarowy to bez problemu kupi fajny garnitur w takiej cenie.

i jakikolwiek by nie był to i tak będzie lepszy od takiego 15-letniego
Stary 2020-09-22, 17:39   #2910
kaledonia
Moderator

Jest też opcja pralni chemicznej i ewentualne dopasowanie u krawca do sylwetki, ale musi się chcieć

Nowe wątki na forum Forum Plotkowe

Ten wątek obecnie przeglądają: 5 (0 użytkowników i 5 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości