Co robicie na obiad? - część XIX. - Strona 140 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-09-11, 09:54   #4171
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja zazwyczaj kupuję na bieżąco. Ewentualnie planuję w miarę możliwości menu na tydzień
Ja mieszkam zaraz koło Lidla i mam sytem, w którym korzystam z produktow przecenionych i promocji. Np kapusta na chwile może poleżeć, a była za 99 groszy za kilogram W sumie to też inspiruje mnie do próowania nowych rzeczy i potraw. Np dorwę piersi z kaczki za pół ceny, to zrobie w winie, bo znalazłam przepis. Albo porwałam się na kapustę i zrobię pierwszy raz w życiu bigos. Bardzo pilnuje za to, żeby nie marnować jedzenia i prawie nigdy mi się nie zdarza. Wydatki na jedzenie też mam na niezłym poziomie, więc system działa

Dziś na obiado-kolacje będę domwe hot-dogi.
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 10:10   #4172
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Hej, czy ktoś byłby skłonny doradzić? została mi wczoraj pierś z kurczaka w paski w marynacie z przypraw(papryka, czosnek granulowany) i moczony w mleku kokosowym. Szukam pomysłu na dobry sos chiński/japoński do tego. Ktoś może coś polecić? dzięki ☺

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 10:19   #4173
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
Ja mieszkam zaraz koło Lidla i mam sytem, w którym korzystam z produktow przecenionych i promocji. Np kapusta na chwile może poleżeć, a była za 99 groszy za kilogram W sumie to też inspiruje mnie do próowania nowych rzeczy i potraw. Np dorwę piersi z kaczki za pół ceny, to zrobie w winie, bo znalazłam przepis. Albo porwałam się na kapustę i zrobię pierwszy raz w życiu bigos. Bardzo pilnuje za to, żeby nie marnować jedzenia i prawie nigdy mi się nie zdarza. Wydatki na jedzenie też mam na niezłym poziomie, więc system działa

Dziś na obiado-kolacje będę domwe hot-dogi.
O to zazdro tych wydatków na poziomie u mnie na jedzenie idzie pół wypłaty
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 10:40   #4174
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Karolina ja razem gotuje , ale bez tez będzie spoko

Ja dziś zrobiłam gołąbki z mojej Eco kapusty. Jutro mamy wykopki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 10:55   #4175
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Wczoraj bylam z kolezanka na sushi, a dzisiaj z mezem na chinskich pierozkach
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 11:17   #4176
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

[1=742bd6bdde1307502cba7e1 26292911bf766cf73_61f3325 774e32;88130644]Ale tylko jesli sie zje cala zupe jednego dnia.
Jezeli ma byc na dwa dni, to do rana zrobi sie risotto pomidorowe, wiec polecam jednak gotowac ryz osobno.[/QUOTE]

A faktycznie, cenna rada

Cytat:
Napisane przez lakier_do_paznokci Pokaż wiadomość
Hej, czy ktoś byłby skłonny doradzić? została mi wczoraj pierś z kurczaka w paski w marynacie z przypraw(papryka, czosnek granulowany) i moczony w mleku kokosowym. Szukam pomysłu na dobry sos chiński/japoński do tego. Ktoś może coś polecić? dzięki 

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja bym Pewnie dodała sos hoisin I sojowy jedynie chociaz marynowanie w mleku kokosowym mi tam cos nie pasuje

No wiec dzis bedzie Salisbury steak tak sie nazywa to danie ktorego szukałam wczoraj z miesem mielonym I sosem brązowym . Jeszcze tylko mysle czy podać z ziemniaczanym puree czy frytki...
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 12:24   #4177
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Tak suszone . Zwykle kroje w małe kawałeczki one i tak po takim czasie sie wygotuja . Acha No i obowiązkowo jeszcze suszone grzyby
Az mi sie zachciało bigosu teraz . Chyba kupie wszystko i zrobie w niedziele... przecież mam bagietki zamrozone

---------- Dopisano o 06:09 ---------- Poprzedni post napisano o 05:30 ----------

Czy u Was tez sie pojawia ta irytująca reklama Kaufland przy kazdym odświeżeniu strony . Ktora wcale nie trwa 10 sęk tylko 15 albo więcej.

Kto robi pomidorówkę z ryzem??? Lulka dobrze pamietam? Ryz wkładacie suchy do zupy czy gotujecie go osobno i potem dodajecie

Nie lubie pomidorówki z ryzem zawsze jem z makaronem ale wczoraj moje dziecko wzięło troche ryżu od taty z talerza i nawet zjadł chyba mu smakował . Także chciałabym spróbować z ryzem mu jutro podać.

Ja wole osobno bo jak będzie w zupie to wyjdzie taka papka i jeszcze ten ryż „ zje „ pomidorowa ble


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 13:24 ---------- Poprzedni post napisano o 13:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
Ja mieszkam zaraz koło Lidla i mam sytem, w którym korzystam z produktow przecenionych i promocji. Np kapusta na chwile może poleżeć, a była za 99 groszy za kilogram W sumie to też inspiruje mnie do próowania nowych rzeczy i potraw. Np dorwę piersi z kaczki za pół ceny, to zrobie w winie, bo znalazłam przepis. Albo porwałam się na kapustę i zrobię pierwszy raz w życiu bigos. Bardzo pilnuje za to, żeby nie marnować jedzenia i prawie nigdy mi się nie zdarza. Wydatki na jedzenie też mam na niezłym poziomie, więc system działa

Dziś na obiado-kolacje będę domwe hot-dogi.

System to masz na myśli jakaś apke czy sama sobie stworzyłas taki system ze szukasz promocji w Lidlu ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-09-11, 13:33   #4178
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość

Kto robi pomidorówkę z ryzem??? Lulka dobrze pamietam? Ryz wkładacie suchy do zupy czy gotujecie go osobno i potem dodajecie

Nie lubie pomidorówki z ryzem zawsze jem z makaronem ale wczoraj moje dziecko wzięło troche ryżu od taty z talerza i nawet zjadł chyba mu smakował . Także chciałabym spróbować z ryzem mu jutro podać.
Ja ryż gotuję w zupie
Tylko ja uwielbiam taką papkę, więc to że pęcznieje to dla mnie plus
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 14:51   #4179
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
System to masz na myśli jakaś apke czy sama sobie stworzyłas taki system ze szukasz promocji w Lidlu ?
Miałam na myśli "mój system zakupów". Ale fakt, kupuję prawie wyłącznie w Lidlu, bo mam go pod nosem. Nie że z wielkiej miłości Oni mają swoją apkę z promocjami, ale też fajne promocje w gazetce i wyprzedarze z metkkami -50%. Jako, że pójście do Lidla zajmuje mi jakąś minutę, to sobie zaglądam i korzystam, jeśli coś z przeceny mnie interesuje.
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 17:39   #4180
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
Miałam na myśli "mój system zakupów". Ale fakt, kupuję prawie wyłącznie w Lidlu, bo mam go pod nosem. Nie że z wielkiej miłości Oni mają swoją apkę z promocjami, ale też fajne promocje w gazetce i wyprzedarze z metkkami -50%. Jako, że pójście do Lidla zajmuje mi jakąś minutę, to sobie zaglądam i korzystam, jeśli coś z przeceny mnie interesuje.

Rozumiem


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 18:44   #4181
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Ok powiem Wam niesmialo ze wyszło pyszne .
Kotlety troszke przyrumienione ale sprawdzałam temperature termometrem zeby było idealne 70 stopni dlatego tez sie zakolorowily. Polecam Wam! Cos podobnego do kotletów mielonych. Miały byc frytki ale wyszło puree.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg BD91752D-9F1E-4859-8D70-AA6F7A0027EE.jpg (166,0 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 53A2AD93-712F-47A8-A855-91776011396F.jpg (108,5 KB, 37 załadowań)
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-11, 19:28   #4182
Knife_Girl
Piekielnie Ubrunetowiona
 
Avatar Knife_Girl
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: świętokrzyskie ~> k. tego Miasta Cudów
Wiadomości: 6 824
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Ok powiem Wam niesmialo ze wyszło pyszne .
Kotlety troszke przyrumienione ale sprawdzałam temperature termometrem zeby było idealne 70 stopni dlatego tez sie zakolorowily. Polecam Wam! Cos podobnego do kotletów mielonych. Miały byc frytki ale wyszło puree.
Pożarłabym z dziką rozkoszą

Najpierw Imperfecta narobiła mi apetytu na pulpeciki w sosie pieczarkowym, teraz Ty swoim daniem kusisz Będę musiała zrobić niebawem coś w tym stylu

Podasz przepis?

A u mnie nadal kiepsko z czasem, więc staram się gotować coś na dwa-trzy dni - głównie zupy. Często jemy też na mieście...

Wczoraj i dziś był barszczyk biały z białą kiełbasą i jajkiem, a do tego puree ziemniaczane z cebulką prażoną i koperkiem. Miałam trochę napoczętego serka mascarpone, to dodałam do tego puree i powiem Wam, że wyszło naprawdę ciekawie

Jutro na obiad gołąbki od mamy
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200910_165420.jpg (105,8 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200910_165616.jpg (99,6 KB, 31 załadowań)
__________________
He's mine!

- A ty kto? - Dobra wróżka
- A czemu z siekierą?- A widzisz, jak ty mało wiesz o dobrych wróżkach?

www.miauczykotek.pl

Edytowane przez Knife_Girl
Czas edycji: 2020-09-11 o 19:30
Knife_Girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 19:45   #4183
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ja ryż gotuję w zupie
Tylko ja uwielbiam taką papkę, więc to że pęcznieje to dla mnie plus
ja też kocham tę papkę właśnie. Ja często robię tak, że jeden dzień jem pomidorową z makaronem, a drugiego daję ryż, i wtedy nie mam problemu z tym, że zostaje coś na jutro, bo ja tej papki ryżowej nie zostawiam na następny dzień

Dziś paluszki rybne, frytki, pomidory, brak czasu, jutro w końcu zajmę się cukinią!
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 19:49   #4184
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Ok powiem Wam niesmialo ze wyszło pyszne .
Kotlety troszke przyrumienione ale sprawdzałam temperature termometrem zeby było idealne 70 stopni dlatego tez sie zakolorowily. Polecam Wam! Cos podobnego do kotletów mielonych. Miały byc frytki ale wyszło puree.
Wow, wygląda naprawdę cudownie

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Wczoraj i dziś był barszczyk biały z białą kiełbasą i jajkiem, a do tego puree ziemniaczane z cebulką prażoną i koperkiem. Miałam trochę napoczętego serka mascarpone, to dodałam do tego puree i powiem Wam, że wyszło naprawdę ciekawie
Super, pożarłabym

Ja dziś w plenerze, zapiekanka z food-trucka z suszonymi pomidorami, szynką parmeńską, parmezanem i rukolą.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200911_202937.jpg (135,4 KB, 42 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 20:44   #4185
Alassska
Raczkowanie
 
Avatar Alassska
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 494
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Pożarłabym z dziką rozkoszą

Najpierw Imperfecta narobiła mi apetytu na pulpeciki w sosie pieczarkowym, teraz Ty swoim daniem kusisz Będę musiała zrobić niebawem coś w tym stylu

Podasz przepis?
Też poproszę
Alassska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 20:59   #4186
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Tak suszone . Zwykle kroje w małe kawałeczki one i tak po takim czasie sie wygotuja . Acha No i obowiązkowo jeszcze suszone grzyby
Az mi sie zachciało bigosu teraz . Chyba kupie wszystko i zrobie w niedziele... przecież mam bagietki zamrozone Czy u Was tez sie pojawia ta irytująca reklama Kaufland przy kazdym odświeżeniu strony . Ktora wcale nie trwa 10 sęk tylko 15 albo więcej.

Kto robi pomidorówkę z ryzem??? Lulka dobrze pamietam? Ryz wkładacie suchy do zupy czy gotujecie go osobno i potem dodajecie

Nie lubie pomidorówki z ryzem zawsze jem z makaronem ale wczoraj moje dziecko wzięło troche ryżu od taty z talerza i nawet zjadł chyba mu smakował . Także chciałabym spróbować z ryzem mu jutro podać.
Rany i jeszcze suszone grzyby, niebo Ja też nie lubię pomidorowej z ryżem, bo mam uraz z dzieciństwa. Moja mama gotowała taką i ryż gotowała w zupie, po jakimś czasie robiła się taka papka gęsta
Tak, u mnie też ta reklama ciągle się pojawia, bardzo drażniące.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Pamiętam, że jak wróciłam ze szpitala do domu to na pierwszy obiad TŻ zrobił mi ziemniaki puree i jajko w koszulce - smakowało wybornie

Ja robię jutro bo mam przetarte pomidory z dna gara, w którym tata robił passatę. Przerobił 50kg pomidorów
Moje posiłki teraz też są w ten deseń Po tych wszystkich głodówkach mocno odczuwam smaki, wszystko jest za słone, albo za słodkie Szacun dla Twojego taty, napracował się ogromnie.


Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Pożarłabym z dziką rozkoszą

Najpierw Imperfecta narobiła mi apetytu na pulpeciki w sosie pieczarkowym, teraz Ty swoim daniem kusisz Będę musiała zrobić niebawem coś w tym stylu

Podasz przepis?

A u mnie nadal kiepsko z czasem, więc staram się gotować coś na dwa-trzy dni - głównie zupy. Często jemy też na mieście...

Wczoraj i dziś był barszczyk biały z białą kiełbasą i jajkiem, a do tego puree ziemniaczane z cebulką prażoną i koperkiem. Miałam trochę napoczętego serka mascarpone, to dodałam do tego puree i powiem Wam, że wyszło naprawdę ciekawie

Jutro na obiad gołąbki od mamy
Wszystko bym zjadła

Edytowane przez marza_mr
Czas edycji: 2020-09-11 o 21:03
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 21:34   #4187
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Ok powiem Wam niesmialo ze wyszło pyszne .
Kotlety troszke przyrumienione ale sprawdzałam temperature termometrem zeby było idealne 70 stopni dlatego tez sie zakolorowily. Polecam Wam! Cos podobnego do kotletów mielonych. Miały byc frytki ale wyszło puree.
Wygląda super
Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Wczoraj i dziś był barszczyk biały z białą kiełbasą i jajkiem, a do tego puree ziemniaczane z cebulką prażoną i koperkiem. Miałam trochę napoczętego serka mascarpone, to dodałam do tego puree i powiem Wam, że wyszło naprawdę ciekawie

Jutro na obiad gołąbki od mamy
Kurcze te puree z serkiem brzmi smacznie
Barszczyk też bym jadła ☺

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ja dziś w plenerze, zapiekanka z food-trucka z suszonymi pomidorami, szynką parmeńską, parmezanem i rukolą.
Gdyby nie te suszone pomidory, to by dla mnie było super, bo kocham wszystkie pozostałe składniki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 22:29   #4188
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Dziś pierwszy raz w życiu kupiłam gotowe pierogi. Dobrze, że na opakowaniu była instrukcja co z tym zrobić, bo bym autentycznie nie wiedziała. Byłam dziś z córką na szczepieniu i z tej racji ten gotowiec. Szkoda, że dla nas za słone te pierogi były, bo skłonna byłabym częściej chodzić na takie ustępstwa. Zjedliśmy ruskie polane masłem, do tego brokuły i pomidory.

Cytat:
Napisane przez Alassska Pokaż wiadomość
O kurcze, zazdroszczę działki. Ja na razie 41m2 mieszkania... Za rok/dwa pewnie będziemy się czaić za dom/duże mieszkanie. Podejrzewam gdzie mniej więcej mieszkasz, jak mówisz, że niedaleko rezerwatu Miła okolica. Chciałabym mieć dom, ale się boje dojazdów i bycia szoferem dla przyszłych dzieci .
Ja uważam, że jak się ma marzenie domu z ogródkiem, to trzeba je od razu zacząć realizować, najlepiej jeszcze przed dziećmi. Bo profity z mieszkania na wsi są największe właśnie jak dzieci są małe, co właśnie teraz doświadczamy z niemowlakiem. Bez sensu wyprowadzać się z miasta z nastolatkami, bo wtedy faktycznie trzeba będzie robić za szofera. My nie planujemy córki nigdzie wozić - do przedszkola pójdzie po drugiej stronie ulicy, podstawówka i ewentualne zajęcia dodatkowe u nas na wsi, a do liceum samodzielnie MPKiem do miasta Ale wtedy to już nam starym może znudzi się ogródek i zamienimy dom na mieszkanie...

Edytowane przez damdalena
Czas edycji: 2020-09-11 o 22:32
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-11, 22:42   #4189
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Ok powiem Wam niesmialo ze wyszło pyszne .
Kotlety troszke przyrumienione ale sprawdzałam temperature termometrem zeby było idealne 70 stopni dlatego tez sie zakolorowily. Polecam Wam! Cos podobnego do kotletów mielonych. Miały byc frytki ale wyszło puree.
Wygląda wspaniale. Co to za przepis?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Dziś pierwszy raz w życiu kupiłam gotowe pierogi. Dobrze, że na opakowaniu była instrukcja co z tym zrobić, bo bym autentycznie nie wiedziała. Byłam dziś z córką na szczepieniu i z tej racji ten gotowiec. Szkoda, że dla nas za słone te pierogi były, bo skłonna byłabym częściej chodzić na takie ustępstwa. Zjedliśmy ruskie polane masłem, do tego brokuły i pomidory.


Ja uważam, że jak się ma marzenie domu z ogródkiem, to trzeba je od razu zacząć realizować, najlepiej jeszcze przed dziećmi. Bo profity z mieszkania na wsi są największe właśnie jak dzieci są małe, co właśnie teraz doświadczamy z niemowlakiem. Bez sensu wyprowadzać się z miasta z nastolatkami, bo wtedy faktycznie trzeba będzie robić za szofera. My nie planujemy córki nigdzie wozić - do przedszkola pójdzie po drugiej stronie ulicy, podstawówka i ewentualne zajęcia dodatkowe u nas na wsi, a do liceum samodzielnie MPKiem do miasta Ale wtedy to już nam starym może znudzi się ogródek i zamienimy dom na mieszkanie...
Mam identyczne zdanie. Zmieniliśmy mieszkanie na dom kiedy córka miała 3 lata. Syn urodził się już tutaj. Dzieci bardzo dużo korzystają. My oczywiście też. I życie w domu z małym I dziećmi jest łatwiejsze niż w mieszkaniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-09-12, 05:49   #4190
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
W
Ja dziś w plenerze, zapiekanka z food-trucka z suszonymi pomidorami, szynką parmeńską, parmezanem i rukolą.
smacznie wygląda
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 09:02   #4191
KarolinaK
Zakorzenienie
 
Avatar KarolinaK
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: CairnLand
Wiadomości: 16 938
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Knife_Girl Pokaż wiadomość
Pożarłabym z dziką rozkoszą

Najpierw Imperfecta narobiła mi apetytu na pulpeciki w sosie pieczarkowym, teraz Ty swoim daniem kusisz Będę musiała zrobić niebawem coś w tym stylu

Podasz przepis?

A u mnie nadal kiepsko z czasem, więc staram się gotować coś na dwa-trzy dni - głównie zupy. Często jemy też na mieście...

Wczoraj i dziś był barszczyk biały z białą kiełbasą i jajkiem, a do tego puree ziemniaczane z cebulką prażoną i koperkiem. Miałam trochę napoczętego serka mascarpone, to dodałam do tego puree i powiem Wam, że wyszło naprawdę ciekawie

Jutro na obiad gołąbki od mamy
Barszcz biały uwielbiam klask i:
I wieki nie jadłam.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Wow, wygląda naprawdę cudownie


Super, pożarłabym

Ja dziś w plenerze, zapiekanka z food-trucka z suszonymi pomidorami, szynką parmeńską, parmezanem i rukolą.
O mamo jaka bagietka chce taka

Cytat:
Napisane przez Linka25 Pokaż wiadomość
Wygląda wspaniale. Co to za przepis?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 23:42 ---------- Poprzedni post napisano o 23:37 ----------

Mam identyczne zdanie. Zmieniliśmy mieszkanie na dom kiedy córka miała 3 lata. Syn urodził się już tutaj. Dzieci bardzo dużo korzystają. My oczywiście też. I życie w domu z małym I dziećmi jest łatwiejsze niż w mieszkaniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Te kotlety sie robi jak kotlety mielone ale dodatkowo sie daje musztardę, ketchup albo sos BBQ i worcestershire sos... i formuje sie takie kotlety mielone. Podsmaża sie je na maśle i zdejmuje z patelni na ten wytopiony tłuszcz (ja musiałam odlać bo sie wytopilo chyba pol litra ) daje cebule w piórka i pieczarki jak sie ugotowały to dawałam troszke tego oleju odlanego i make dwie łyżki. Zasmażka i zalałam bulionem. Jak zgęstniała to dałam troche kremówki i włożyłam te kotlety usmażone wczesniej. Et voila .

Cos takiego jak na filmie ale ja nie daje przecieru pomidorowego a jedynie kremowke przed włożeniem kotletów.
https://www.delish.com/cooking/recip...-steak-recipe/
KarolinaK jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 09:51   #4192
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
mogłam źle zrozumieć, ale ja się nie znam. Kupiony był taki ładny pień w tartaku, a potem było szlifowanie i lakierowanie, chyba ze trzy razy. I gotowe. Moja rola ograniczyła się do akceptacji pnia.

Dziś wątróbka cielęca i kalafior pieczony w maśle orzechowym, dziwny miks
W sensie zemaryata z masła orzechowego? Uwielbiam

---------- Dopisano o 10:43 ---------- Poprzedni post napisano o 10:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
Dzięki Jesteśmy na etapie kończenia urządzania, zostały półki na moje książki, lampy, dekoracje. Najgorzej z kuchnią, bo niby jest nowa, na 3 lata nie opłaca się jej całkiem demolować, ale malutka ilość blatu mnie przeraża.Ktoś wcześniej tam nie gotował widocznie Ale za to spacerem piękna plaża i ogródek własny

A dziś na obiad naleśniki z twarogiem i dżemem
Przeprowadzka?

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:43 ----------

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Smaczne te dania, myślę od jakiegoś czasu o tych kopytkach buraczanych, ale jeszcze się nie odważyłam zrobić One są bardziej na słodko?



Dziękuję, choć na razie nie wchodzi w grę zrobienie, bo jestem świeżo po operacji, a więc na diecie i nie poszaleję. O obiadach też będzie ciężko pisać, bo wiadomo, że ilość składników mocno ograniczona.
Ja robiłam z dyni, podsmażałam i podawałam np. z chilli sin carne

---------- Dopisano o 10:51 ---------- Poprzedni post napisano o 10:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Ja wypiłam świetnego szprycera z tajską bazylią i limonką


Ale przygoda
Cieszę się, że papryka Ci smakuje, aż sama znowu nabrałam ochotę żeby zrobić

A wczoraj w knajpce jadłam kurczaka w sosie tymiankowym, kopytka z burakiem i sałatkę. Za każdym razem będąc tam zamawiam to danie bo uwielbiam te kopytka
A zobaczcie na rozmiar schabowego, którego miał tata. Pod nim są jeszcze pieczone ziemniaki i surówka.
Dzisiaj nie gotuję - przychodzą do nas znajomi i zamawiamy pizzę dla chłopców, sushi dla dziewczyn upiekę tylko szybką szarlotkę, znajomi przyniosą lody
Zazdroszcze takiej knajpki
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 13:03   #4193
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Na razie tylko zupa brokułowo-kalafiorowa z kaszą jaglaną - taka, żeby dziecko też mogło z nami jeść.
Nie mam pomysłu na drugie danie czy kolację... a tu teściowa przyjezdza na 17... Hmm.. Chodzi mi po głowie tarta z jarmuzem, ale to za dużo roboty jednak. Może jakiś makaron z cukinią. Zobaczymy, co mąż z zakupów przywiezie, bo warzywa mam, ale brakuje dodatków do nich, tj. jakiegoś sera, śmietany, boczku, oliwek, itd.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 13:44   #4194
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Dziś zupa krem z pieczonych pomidorów.

Przychodzi jesień, więc trzeba by wziąć się za zrobienie leczo, krewetek w papryce, baba ghanoush, muhammary, pasty z pieczonych papryk, batatów i orzeszków ziemnych, schabu ze śliwkami, knedli, może jeszcze zupa kukurydziana i z pieczonych papryk.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 17:53   #4195
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

U mnie dziś był kalafior okraszony bułką tartą, do tego jajko sadzone i kefir ☺

IMG_20200912_151442-01.jpeg
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 19:45   #4196
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
Wow, wygląda naprawdę cudownie


Super, pożarłabym

Ja dziś w plenerze, zapiekanka z food-trucka z suszonymi pomidorami, szynką parmeńską, parmezanem i rukolą.
Mniam , wygląda wspaniale

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Ja tez team Wieś Zdecydowanie . Narobilam się dziś przy wykopkach, ale wiem co jem , i co je moje dziecko

Dziś jadłam kiełbaski z grilla , resztę gołąbków , i tonę chemii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 20:45 ---------- Poprzedni post napisano o 20:43 ----------

Knife ja nadal polecam barszczyk z puree chrzanowym. Niebo w gębie Z cebulka natomiast zjadamy barszcz czerwony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 21:02   #4197
Pelagia_W
Wtajemniczenie
 
Avatar Pelagia_W
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 630
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Dziś zupa krem z pieczonych pomidorów.

Przychodzi jesień, więc trzeba by wziąć się za zrobienie leczo, krewetek w papryce, baba ghanoush, muhammary, pasty z pieczonych papryk, batatów i orzeszków ziemnych, schabu ze śliwkami, knedli, może jeszcze zupa kukurydziana i z pieczonych papryk.
O rety, ale dania

U mnie dziś zgodnie z planem gęsta pomidorówka z ryżem.
Potem pojechaliśmy na rodzinną imprezkę. Do kawy był tort i kruche ciasto ze śliwkami i kruszonką, na kolację mielone na patyku z grilla, ziemniaki hasselback, tzatziki i bruschetty.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20200912_213555.jpg (122,4 KB, 36 załadowań)
Pelagia_W jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-12, 22:25   #4198
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
O rety, ale dania

U mnie dziś zgodnie z planem gęsta pomidorówka z ryżem.
Potem pojechaliśmy na rodzinną imprezkę. Do kawy był tort i kruche ciasto ze śliwkami i kruszonką, na kolację mielone na patyku z grilla, ziemniaki hasselback, tzatziki i bruschetty.
Spisałam, żeby samemu nie zapomnieć.
Dzisiaj start sezonu na figi: zapiekane z serem, orzechami włoskimi, rozmarynem i vinegret z miodu i octu balsamicznego i winko do tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-13, 06:22   #4199
Personal_Jesus
Zakorzenienie
 
Avatar Personal_Jesus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 38 005
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez Pelagia_W Pokaż wiadomość
O rety, ale dania

U mnie dziś zgodnie z planem gęsta pomidorówka z ryżem.
Potem pojechaliśmy na rodzinną imprezkę. Do kawy był tort i kruche ciasto ze śliwkami i kruszonką, na kolację mielone na patyku z grilla, ziemniaki hasselback, tzatziki i bruschetty.
taką pomidorówkę to bym zjadła z wielką chęcią

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
W sensie zemaryata z masła orzechowego? Uwielbiam
tak, dużo masła orzechowego i przypraw, super wyszło

ja wczoraj byłam w lesie, dostałam koszyk i kazano mi zbierać grzyby. Grzybów nie jem, nie znam się, ale coś tam zebrałam, nic trującego, więc duma była. Jako,że w tym lesie zrobiłam 11 km, to wpadły po drodze placki ziemniaczane, a w domu spaghetti z białą kiełbasą
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20200912_134317.jpg (319,1 KB, 39 załadowań)
__________________
Every siren often my lullaby Every heartbeat functioning thrown to the night I'm quenched in your light And see the floor rising through a dream Forgotten thoughts lost in a memorable theme And soaked to the skin


Mój kulinarny kącik
Personal_Jesus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-09-13, 07:03   #4200
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: Co robicie na obiad? - część XIX.

Cytat:
Napisane przez damdalena Pokaż wiadomość
Na razie tylko zupa brokułowo-kalafiorowa z kaszą jaglaną - taka, żeby dziecko też mogło z nami jeść.
Nie mam pomysłu na drugie danie czy kolację... a tu teściowa przyjezdza na 17... Hmm.. Chodzi mi po głowie tarta z jarmuzem, ale to za dużo roboty jednak. Może jakiś makaron z cukinią. Zobaczymy, co mąż z zakupów przywiezie, bo warzywa mam, ale brakuje dodatków do nich, tj. jakiegoś sera, śmietany, boczku, oliwek, itd.
Też muszę zużyć cukinię, najlepiej do makaronu. Zazwyczaj robię z pomidorami, cebulka czosnkiem, paprykami, chorizo i parmezanem ale teraz chętnie sprobowalabym inaczej.
Cytat:
Napisane przez KarolinaK Pokaż wiadomość
Barszcz biały uwielbiam klask i:
I wieki nie jadłam.



O mamo jaka bagietka chce taka



Te kotlety sie robi jak kotlety mielone ale dodatkowo sie daje musztardę, ketchup albo sos BBQ i worcestershire sos... i formuje sie takie kotlety mielone. Podsmaża sie je na maśle i zdejmuje z patelni na ten wytopiony tłuszcz (ja musiałam odlać bo sie wytopilo chyba pol litra ) daje cebule w piórka i pieczarki jak sie ugotowały to dawałam troszke tego oleju odlanego i make dwie łyżki. Zasmażka i zalałam bulionem. Jak zgęstniała to dałam troche kremówki i włożyłam te kotlety usmażone wczesniej. Et voila .

Cos takiego jak na filmie ale ja nie daje przecieru pomidorowego a jedynie kremowke przed włożeniem kotletów.
https://www.delish.com/cooking/recip...-steak-recipe/
Dzięki, bardzo to wygląda smakowicie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:00 ---------- Poprzedni post napisano o 07:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
U mnie dziś był kalafior okraszony bułką tartą, do tego jajko sadzone i kefir ☺

Załącznik 7727408
Ale śliczne serce

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 08:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Personal_Jesus Pokaż wiadomość
taką pomidorówkę to bym zjadła z wielką chęcią



tak, dużo masła orzechowego i przypraw, super wyszło

ja wczoraj byłam w lesie, dostałam koszyk i kazano mi zbierać grzyby. Grzybów nie jem, nie znam się, ale coś tam zebrałam, nic trującego, więc duma była. Jako,że w tym lesie zrobiłam 11 km, to wpadły po drodze placki ziemniaczane, a w domu spaghetti z białą kiełbasą
Dziś też czeka mnie las. TZ mi nie odpuści

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-09 08:01:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:39.