Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :( - Strona 82 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-12-05, 20:04   #2431
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez BeGlamBeChic Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny! Ja też się stresuję jazdą, bo pierwsza zima, kiedy mam swój samochód i wypada nim od czasu do czasu pojeździć, żeby mi nie zamarznął. W każdym razie, to też się trochę boję tej ślizgawki a ja mam jeszcze manię naciskania sprzęgła podczas jazdy i wtedy się podobno łatwiej wpada w poślizg (
Jak chcesz powciskac sprzęgło to masz obok taki podnóżek i wciskaj do woli.. a mówiąc poważnie to ja też nadużywam sprzęgła, zaczynam hamować najpierw sprzęgłem.. podczas redukcji czasem nie wypuszczam sprzęgła. Staram się to kontrolować.. ale różnie bywa.
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-05, 22:07   #2432
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Ja sie nauczylam oszczędzać sprzęgło jak sie dowiedziałam ile kosztuje wymiana.

A parujace szyby to masakra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 01:48   #2433
marrypop
Raczkowanie
 
Avatar marrypop
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 238
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
A po co wciskasz sprzęgło?
Mam to samo ze sprzęgłem. To strach przed zgaśnięciem silnika. Dodatkowo mam auto o rozruchu bardzo słabym i trzeba mocno naciskać gaz, żeby ruszyło z miejsca.
marrypop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 09:36   #2434
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mam "prawko&q uot ;, a strasznie boję się jeździć! :(

Mam dzis zalamke. Wczoraj bylam z tz pojezdzic. Wszystko poszlo zle. Nie potrafie jednoczesne skupiac sie na prowadzeniu auta, obserwowaniu ruchu i jeszcze dodatkowo rozgladaniu sie za znakami zeby zmienic pas i odpowiednio zawrocic / skrecic.

Opanowalam droge do pracy ktora jawila mi sie jako koszmar i bylam bardzo szczesliwa ze robie postepy natomiast wczoraj, na nowym terenie, poczulam po raz kolejny ze jestem do niczego. Poziom empatii mojego meza w samochodzie to okragle zero. Zamiast mi pomoc to czeka co zrobie a potem sie wymadrza ze zle.

Nie mam juz ochoty probowac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2017-12-06 o 09:38
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 09:48   #2435
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Mam "prawko&q uot ;, a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Mam dzis zalamke. Wczoraj bylam z tz pojezdzic. Wszystko poszlo zle. Nie potrafie jednoczesne skupiac sie na prowadzeniu auta, obserwowaniu ruchu i jeszcze dodatkowo rozgladaniu sie za znakami zeby zmienic pas i odpowiednio zawrocic / skrecic.

Opanowalam droge do pracy ktora jawila mi sie jako koszmar i bylam bardzo szczesliwa ze robie postepy natomiast wczoraj, na nowym terenie, poczulam po raz kolejny ze jestem do niczego. Poziom empatii mojego meza w samochodzie to okragle zero. Zamiast mi pomoc to czeka co zrobie a potem sie wymadrza ze zle.

Nie mam juz ochoty probowac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Spokojnie. Jeździj bez męża. Z gps.
Nie możesz się skupić, bo czujesz presje. Samemu jest lepiej. Wczuj się w autko i na spokojnie, bez paniki powoli sobie jedź do celu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 09:50   #2436
PaniAuto
Rozeznanie
 
Avatar PaniAuto
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 885
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cześć. Dołączam
Musiałam się ostatnio przełamać do codziennego prowadzenia bo mój Tż stracił prawko. Jakaś masakra :/ Za każdym razem jak już mi się wydaje że jeżdżę dobrze to mój zawsze mnie sprowadzi na ziemię twierdząc że nie potrafię jeździć.
Najwięcej problemów mam z jazdą w nocy po zwykłych krajówkach bo auta z naprzeciwka mnie oślepiają i nie widzę drogi :/
PaniAuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 09:54   #2437
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Spokojnie. Jeździj bez męża. Z gps.
Nie możesz się skupić, bo czujesz presje. Samemu jest lepiej. Wczuj się w autko i na spokojnie, bez paniki powoli sobie jedź do celu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję za słowa otuchy.
Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Cześć. Dołączam
Musiałam się ostatnio przełamać do codziennego prowadzenia bo mój Tż stracił prawko. Jakaś masakra :/ Za każdym razem jak już mi się wydaje że jeżdżę dobrze to mój zawsze mnie sprowadzi na ziemię twierdząc że nie potrafię jeździć.
Najwięcej problemów mam z jazdą w nocy po zwykłych krajówkach bo auta z naprzeciwka mnie oślepiają i nie widzę drogi :/
Mężczyźni...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-12-06, 17:04   #2438
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Cześć. Dołączam
Musiałam się ostatnio przełamać do codziennego prowadzenia bo mój Tż stracił prawko. Jakaś masakra :/ Za każdym razem jak już mi się wydaje że jeżdżę dobrze to mój zawsze mnie sprowadzi na ziemię twierdząc że nie potrafię jeździć.
Najwięcej problemów mam z jazdą w nocy po zwykłych krajówkach bo auta z naprzeciwka mnie oślepiają i nie widzę drogi :/
Ja na Twoim miejscu porozmawiałbym z mężem i kawa na ławę. Nikt po drodze razu nie nauczyl się jeździć, stres i nerwy nie pomagają. Kiedyś podczas jazdy postawiłam swojemu ultimatum siedzi cicho albo on wysiada i wraca na piechotę..
Z czasem zrozumiał, teraz wiem, że miał rację kiedy krzyczał, ale w krzyku to do mnie nie docierało. Cel nie uświęca środków.
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 17:19   #2439
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez marrypop Pokaż wiadomość
Mam to samo ze sprzęgłem. To strach przed zgaśnięciem silnika. Dodatkowo mam auto o rozruchu bardzo słabym i trzeba mocno naciskać gaz, żeby ruszyło z miejsca.
Ja też nadużywam sprzęgła i masz rację, to strach przed zgaśnięciem silnika.

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Mam dzis zalamke. Wczoraj bylam z tz pojezdzic. Wszystko poszlo zle. Nie potrafie jednoczesne skupiac sie na prowadzeniu auta, obserwowaniu ruchu i jeszcze dodatkowo rozgladaniu sie za znakami zeby zmienic pas i odpowiednio zawrocic / skrecic.

Opanowalam droge do pracy ktora jawila mi sie jako koszmar i bylam bardzo szczesliwa ze robie postepy natomiast wczoraj, na nowym terenie, poczulam po raz kolejny ze jestem do niczego. Poziom empatii mojego meza w samochodzie to okragle zero. Zamiast mi pomoc to czeka co zrobie a potem sie wymadrza ze zle.

Nie mam juz ochoty probowac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam tak samo, mam słabo podzielną uwagę i jak na znanych mi trasach jest ok, tak nowa droga to dla mnie okropny stres i jak uda mi się ogarnąć na raz to co się dzieje na drodze i znaki oraz światła, to zapominam o zmianie biegów w odpowiednim czasie.
Są tu dwa wyjścia: zmuszać się do poznawania nowych tras (samemu, nie w krytykującym towarzystwie) albo kupić sobie automat.
Ja odpuściłam pierwsze rozwiązanie, bo panicznie boję się wypadku, a przez najbliższe 3 lata muszę mieć samochód do jazdy do szkoły i pracy, a nie stać byłoby mnie na kupno nowego, jak obecne skasuję. Chcę tylko przez te 3 lata dojeżdżać spokojnie tą samą trasą do pracy, a jak potem zacznę lepiej zarabiać, to jako następne auto kupię sobie automat. Po ponad roku jeżdżenia stwierdziłam, że nigdy nie przekonam się do manuala i mam nadzieję, że doczekam jeszcze czasów, kiedy te wajchy odejdą do lamusa i ludzie będą się w głowę pukać, że kiedyś się w ogóle tak jeździło.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 17:33   #2440
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja też nadużywam sprzęgła i masz rację, to strach przed zgaśnięciem silnika.



Mam tak samo, mam słabo podzielną uwagę i jak na znanych mi trasach jest ok, tak nowa droga to dla mnie okropny stres i jak uda mi się ogarnąć na raz to co się dzieje na drodze i znaki oraz światła, to zapominam o zmianie biegów w odpowiednim czasie.
Są tu dwa wyjścia: zmuszać się do poznawania nowych tras (samemu, nie w krytykującym towarzystwie) albo kupić sobie automat.
Ja odpuściłam pierwsze rozwiązanie, bo panicznie boję się wypadku, a przez najbliższe 3 lata muszę mieć samochód do jazdy do szkoły i pracy, a nie stać byłoby mnie na kupno nowego, jak obecne skasuję. Chcę tylko przez te 3 lata dojeżdżać spokojnie tą samą trasą do pracy, a jak potem zacznę lepiej zarabiać, to jako następne auto kupię sobie automat. Po ponad roku jeżdżenia stwierdziłam, że nigdy nie przekonam się do manuala i mam nadzieję, że doczekam jeszcze czasów, kiedy te wajchy odejdą do lamusa i ludzie będą się w głowę pukać, że kiedyś się w ogóle tak jeździło.
Ja nie mam raczej problemu z biegami, chociaz poczatkowo tez chcialam automat, z wygody raczej.

Natomiast swojego samochodu szukalam tak dlugo ze na koncu tej drogi pozbylam sie juz jakichkolwiek wymagan. Za samochodem jezdzilismy z bratem mojego meza i jego kolega - rzeczoznawca. Zaden samochod nie byl ich zdaniem wart wydania na niego jakicholwiek pieniedzy. Potrafili zajrzec wszedzie i w kazdym modelu znalezc wade dyskwalifikujaca, a ja czulam ze jeszcze chwila i oszaleje, bo dojazdy komunikacja strasznie mnie meczyly.

Mysle sobie ze swoj cel osiagnelam na razie - czyli szybko do pracy i szybko z pracy, galerie w moim miescie tez oblece jak trzeba, ale kurcze, nie chce zostac na zawsze taka ograniczona i czuje ze musze sie przelamac. Nie jest niestety latwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019

Edytowane przez voice_of_silence
Czas edycji: 2017-12-06 o 17:36
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-06, 20:17   #2441
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez PaniAuto Pokaż wiadomość
Cześć. Dołączam
Musiałam się ostatnio przełamać do codziennego prowadzenia bo mój Tż stracił prawko. Jakaś masakra :/ Za każdym razem jak już mi się wydaje że jeżdżę dobrze to mój zawsze mnie sprowadzi na ziemię twierdząc że nie potrafię jeździć.
Najwięcej problemów mam z jazdą w nocy po zwykłych krajówkach bo auta z naprzeciwka mnie oślepiają i nie widzę drogi :/
Jak Ci jeszcze raz powie że nie potrafisz jeździć to mu przypomnij kto ma prawko a kto nie :P Może po bandzie ale pokaż mu gdzie jego miejsce.
Mój facet się na szczęście za bardzo nie wtrąca w to jak jeżdżę, dlatego mogę go wozić. Większość facetów się nie nadaje na pasażera bo się wymądrzają.
Ja też mam problem, rażą mnie światła. Chociaż na początku było dużo gorzej bo nie czułam się do końca pewnie i się bałam że zjadę z pasa. Ale i tak zwykle jak jeżdżę po zmroku to klnę jak szewc
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-06, 20:29   #2442
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Mnie też rażą światła. Mało tego, po zmroku, a zwłaszcza jak pada deszcz, nie widzę znaków poziomych na większych skrzyżowaniach i jakiś nieregularnych drogach i trudno bardzo mi się trzymać swojego pasa. Mam na dzieję, że można do tego jakoś przywyknąć z czasem, im więcej się jeździ.
__________________
Kocham luksus. A luksus polega nie na bogactwie i ornamentach, ale na braku wulgarności.

Coco Chanel

Wyzwanie czytelnicze 2019
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 08:12   #2443
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 4 924
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Mnie też rażą światła. Mało tego, po zmroku, a zwłaszcza jak pada deszcz, nie widzę znaków poziomych na większych skrzyżowaniach i jakiś nieregularnych drogach i trudno bardzo mi się trzymać swojego pasa. Mam na dzieję, że można do tego jakoś przywyknąć z czasem, im więcej się jeździ.
Do jazdy w nocy można się przyzwyczaić, choć i tak efekt rażenia jest i jak jeszcze pada to kiepsko, po prostu jadę wtedy wolniej, a kto chce i ma czym to może cisnąć, ja mam cel dojechać do domu w jednym kawałku A i tak nie jestem zawalidrogą, zdarza mi się wyprzedzić auta jadące 40-60 km/h na 90tce.

Wracając do nieznanych tras. Jakiś czas temu musiałam pojechać pod Opole. Obczaiłam trasę na google map i w drogę. Zajechałam planowo, a wracałam godzinę dłużej, bo się zgubiłam Dobrze, że TŻ jest kierowcą zawodowym to pokierował przez tele, bo kto wie kiedy bym do domu zajechała. A najśmieszniejsze byłam nie daleko domu tylko od innej strony, której nie znałam i krążyłam Wiem, że sobie technicznie poradzę, ale z orientacją u mnie kiepsko, a to się bardzo przydaje za kierownicą.

A ostatnio taki błąd popełniałam w mieście, że do dziś sobie wybaczyć nie mogę. Nienawidzę dziwnych skrzyżowań z wysepkami zieleni, bo zawsze mam problem No i nie zauważyłam znaku nakazu jazdy po prawej i wbiłam na krzyżówkę pod prąd i tyle dobrze, że nic nie jechało.

Edytowane przez e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57
Czas edycji: 2017-12-08 o 08:14
e60e5454b131baabfef11f4156e093bc04f95d5e_5ebdcd725ac57 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-08, 10:52   #2444
weraweronika
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 20
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Haha dziewczyny mam tak samo i o ile ze zmiana biegów oraz z jeżdżeniem po mniejszych , znanych mi miejscowościach w moich rodzinnych stronach nie mam problemu, tak teraz mieszkam w Krakowie ( może ktoś jest z Krakowa ? ) i za nic nie mogę się przemóc, żeby kiedy mam ochotę i potrzebę po prostu wsiąść do auta i jechać , planuje zapisać się na jakieś 2,3 jazdy doszkalające po trasach, które mnie najbardziej interesują pozdrawiam !
weraweronika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-11, 10:21   #2445
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Hej dziewczyny
Melduję się w wątku jako kolejna posiadająca prawo jazdy, ale bojąca się jeździć.
Muszę przyznać, że podczytuję Was od pewnego czasu i ten wątek jest dla mnie bardzo motywujący Prawko mam od jakichś 7 lat. Jak je odebrałam to sporadycznie jeździłam (na b. krótkich trasach), ale od kilku lat zupełnie nic... Prawko robiłam też w małej miejscowości, a od kilku lat mieszkam w Warszawie i nie miałam swojego auta. Tak naprawdę bałam się jeździć od początku... I tak jakoś lata mijały, a prawo jazdy się tylko kurzyło.
Ale w lecie tego roku postanowiłam, że czas najwyższy odkurzyć prawko i w końcu być niezależną i nie musieć nikogo prosić o podwożenie. Wzięłam kilka jazd doszkalających po Warszawie - efekty różne, choć instruktor twierdził, że mam zadatki na naprawdę dobrego kierowcę, bo jestem spokojna za kierownicą. Obecnie mam też do dyspozycji auto mojego TŻta, więc jest czym jeździć. TŻ też nie jeździ za bardzo :/ Także czas najwyższy żeby był chociaż jeden kierowca w domu.
Nadal się boję i jednak bez instruktora obok (i świadomości, że w każdej chwili może wcisnąć hamulec) już nie jestem taka spokojna. Ale poczytałam Was i inne bardzo motywujące wpisy innych kobiet na blogach i stwierdziłam, że ten strach wynika z braku doświadczenia. A siedząc na kanapie doświadczenia nie zdobędę. Wczoraj się odważyłam, wzięłam kluczyki i pojechaliśmy z TŻtem na zakupy (CH Marki, Ikea itd., więc naprawdę spory niedzielny ruch). Co gorsze, autem, którego tak naprawdę nie znam, bo jechałam nim tylko raz, w dodatku benzyna (a ja jak już jeździłam, to zawsze był diesel).
Niemniej, byłam dzielna, wszyscy przeżyli, nie było źle Mam jeszcze czasem problem z trzymaniem się pasa. Nie popisałam się też przy jednych światłach (mega hamowanie na pomarańczowym, zamiast spokojnie sobie przejechać...) no i inne tym podobne. Ale pocieszam się tym, ze to wynika z mojego "nieobycia" z tym samochodem i generalnie - jako kierowcy na warszawskich ulicach. Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.
__________________
17
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-11, 14:02   #2446
matylda894
Raczkowanie
 
Avatar matylda894
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 32
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Tez na początku bardzo się stresowałam, pierwsza moja wyprawa do pracy - nie spałam w nocy, rano ból brzucha. Ale jak już wsiadłam i ruszyłam trochę sie uspokoiłam, a jak dojechałam na miejsce to myślałam, że pękne z dumy cudowne uczucie, nie rezygnujcie, na pewno dacie radę a bedziecie z siebie baaardzo zadowolone
matylda894 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-11, 15:37   #2447
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez kasiekasiek Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny
Melduję się w wątku jako kolejna posiadająca prawo jazdy, ale bojąca się jeździć.
Muszę przyznać, że podczytuję Was od pewnego czasu i ten wątek jest dla mnie bardzo motywujący Prawko mam od jakichś 7 lat. Jak je odebrałam to sporadycznie jeździłam (na b. krótkich trasach), ale od kilku lat zupełnie nic... Prawko robiłam też w małej miejscowości, a od kilku lat mieszkam w Warszawie i nie miałam swojego auta. Tak naprawdę bałam się jeździć od początku... I tak jakoś lata mijały, a prawo jazdy się tylko kurzyło.
Ale w lecie tego roku postanowiłam, że czas najwyższy odkurzyć prawko i w końcu być niezależną i nie musieć nikogo prosić o podwożenie. Wzięłam kilka jazd doszkalających po Warszawie - efekty różne, choć instruktor twierdził, że mam zadatki na naprawdę dobrego kierowcę, bo jestem spokojna za kierownicą. Obecnie mam też do dyspozycji auto mojego TŻta, więc jest czym jeździć. TŻ też nie jeździ za bardzo :/ Także czas najwyższy żeby był chociaż jeden kierowca w domu.
Nadal się boję i jednak bez instruktora obok (i świadomości, że w każdej chwili może wcisnąć hamulec) już nie jestem taka spokojna. Ale poczytałam Was i inne bardzo motywujące wpisy innych kobiet na blogach i stwierdziłam, że ten strach wynika z braku doświadczenia. A siedząc na kanapie doświadczenia nie zdobędę. Wczoraj się odważyłam, wzięłam kluczyki i pojechaliśmy z TŻtem na zakupy (CH Marki, Ikea itd., więc naprawdę spory niedzielny ruch). Co gorsze, autem, którego tak naprawdę nie znam, bo jechałam nim tylko raz, w dodatku benzyna (a ja jak już jeździłam, to zawsze był diesel).
Niemniej, byłam dzielna, wszyscy przeżyli, nie było źle Mam jeszcze czasem problem z trzymaniem się pasa. Nie popisałam się też przy jednych światłach (mega hamowanie na pomarańczowym, zamiast spokojnie sobie przejechać...) no i inne tym podobne. Ale pocieszam się tym, ze to wynika z mojego "nieobycia" z tym samochodem i generalnie - jako kierowcy na warszawskich ulicach. Mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.
Również zaczęłam jeździć po Warszawie, a nie robiłam tu prawka. Pierwsza wyprawa, to również była Ikea, tyle, że w Jankach Teraz śmigam już przez całe miasto do pracy. Tylko staram się omijać godziny korków. Bardzo się bałam ruszyć w Warszawę i rok się zbierałam, a teraz wszędzie pojadę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-11, 16:38   #2448
kasiekasiek
Zadomowienie
 
Avatar kasiekasiek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 431
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
Również zaczęłam jeździć po Warszawie, a nie robiłam tu prawka. Pierwsza wyprawa, to również była Ikea, tyle, że w Jankach Teraz śmigam już przez całe miasto do pracy. Tylko staram się omijać godziny korków. Bardzo się bałam ruszyć w Warszawę i rok się zbierałam, a teraz wszędzie pojadę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris, mów mi tak jeszcze!
A tak serio, to bardzo gratuluję, podziwiam
__________________
17
kasiekasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-12, 10:50   #2449
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez kasiekasiek Pokaż wiadomość
ateris, mów mi tak jeszcze!
A tak serio, to bardzo gratuluję, podziwiam
Zmusiły mnie dojazdy do pracy godzinę z przesiadkami. Samochodem 25 min i jestem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-12-15, 21:57   #2450
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

No i zaliczyłam porządny poślizg dziś Mało nie wpadłam do rowu. Na bocznych drogach jest ślisko, wcześniej była mgiełka i teraz zamarzła
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-15, 22:08   #2451
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez _Matilde_ Pokaż wiadomość
No i zaliczyłam porządny poślizg dziś Mało nie wpadłam do rowu. Na bocznych drogach jest ślisko, wcześniej była mgiełka i teraz zamarzła
Dobrze, że nic Ci się nie stało. A jaka była Twoja automatyczna reakcja?
Ja od poniedziałku będę jeździć do nowej pracy i mam do wyboru dwie drogi: krótszą ale przez las i pełno zakrętów plus ewentualny bonus w postaci leśnej zwierzyny i druga dłuższa autostradą. Będę się musiała przełamać i zacząć jeździć autostradą, przynajmniej wczesnym rankiem i późnym wieczorem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-16, 10:30   #2452
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Dobrze, że nic Ci się nie stało. A jaka była Twoja automatyczna reakcja?
Ja od poniedziałku będę jeździć do nowej pracy i mam do wyboru dwie drogi: krótszą ale przez las i pełno zakrętów plus ewentualny bonus w postaci leśnej zwierzyny i druga dłuższa autostradą. Będę się musiała przełamać i zacząć jeździć autostradą, przynajmniej wczesnym rankiem i późnym wieczorem.
Zahamowałam. Zatrzymałam się dopiero jak koła złapały coś innego niż asfalt.
Zimą lepiej wybrać główną drogę, ja też nie będę jeździć zadupiami jeśli nie będę musiała. Też dlatego że jakby się coś stało to łatwiej o pomoc
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-16, 11:45   #2453
Cockatrice
Rozeznanie
 
Avatar Cockatrice
 
Zarejestrowany: 2017-12
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 623
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Będę się musiała przełamać i zacząć jeździć autostradą, przynajmniej wczesnym rankiem i późnym wieczorem.
Autostradami się wbrew pozorom bardzo przyjemnie jeździ
Cockatrice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-16, 11:51   #2454
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez Cockatrice Pokaż wiadomość
Autostradami się wbrew pozorom bardzo przyjemnie jeździ
O tak, zdecydowanie
Też jestem fanką, autostrada jest fajna, można w końcu wcisnąć gaz do dechy. Tylko zawsze się boję wyjeżdżania z miejsc postoju, trzeba się dobrze rozpędzić na tym pasie włączającym się do ruchu (nie pamiętam jaką ma nazwę)
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-17, 19:22   #2455
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
O tak, zdecydowanie
Też jestem fanką, autostrada jest fajna, można w końcu wcisnąć gaz do dechy. Tylko zawsze się boję wyjeżdżania z miejsc postoju, trzeba się dobrze rozpędzić na tym pasie włączającym się do ruchu (nie pamiętam jaką ma nazwę)
ja dzisiaj jechałam za babeczką, która zamiast na tym pasie rozbiegowym się rozpędzić i włączyć do ruchu, to dawała po hamulcach od samego początku...
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 15:38   #2456
Lusia_90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 15
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Ja też mam prawko i też boję się jeździć najbardziej na zakrętach takich mocnych, wiem, że to wszystko jest wyliczone przez inżynierów, żeby się zgadzało, jak robili drogę, ale ja i tak się boję, że mój samochód wypadnie
Strasznie boję się też parkować, chociaż na chłopski rozum, to "najlepiej" mieć wypadek w postaci obrysowania czyjegoś samochodu, niż jakiś poważny na drodze, bo to tylko samochód, odda się pieniądze czy z ubezpieczenia zapłaci i wszyscy przeżyją, a na drodze już jest niebezpiecznie, no ale i tak schizuję strasznie.
A boicie się, że Wam samochód odjedzie do tyłu i walniecie w ten, który za Wami stoi? Szczególnie pod górkę?
Lusia_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 15:41   #2457
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez Lusia_90 Pokaż wiadomość
A boicie się, że Wam samochód odjedzie do tyłu i walniecie w ten, który za Wami stoi? Szczególnie pod górkę?
bałam się, dlatego mam automat
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 15:47   #2458
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez Lusia_90 Pokaż wiadomość
A boicie się, że Wam samochód odjedzie do tyłu i walniecie w ten, który za Wami stoi? Szczególnie pod górkę?
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
bałam się, dlatego mam automat
Tak i moim drugim autem będzie automat Zwłaszcza, że rok temu byłam o włos od stoczenia się na auto za mną na wysokiej i dużej górze, silnik zgasł mi 2 razy i dopiero za trzecim udało mi się ruszyć a raczej skoczyć do przodu w akompaniamencie pisku opon i trąbienia samochodów za mną. Nienawidzę tego
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 16:21   #2459
fiolusiek
Zakorzenienie
 
Avatar fiolusiek
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Gdzieślandia
Wiadomości: 11 474
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
bałam się, dlatego mam automat
Kiedyś też chciałam... Ale jak zobaczyłam ile kosztuje samochód z automatem to podziękuję.. U mnie jest tylko jeden serwis który naprawia takie samochody. Lewarek już mi w sumie nie taki straszny.
fiolusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-12-18, 17:24   #2460
dominikowa
Wtajemniczenie
 
Avatar dominikowa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 2 449
Dot.: Mam "prawko", a strasznie boję się jeździć! :(

Nie trzeba automatu zeby auto sie nie staczalo. W nowszych autach sa takie systemy wspomagania ruszania pod górkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

30 w 2016
dominikowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-07 23:59:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:07.