Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-31, 19:40   #1
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805

Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V


Na początek - Delia, henna do brwi, grafitowa

Poprzednia część:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=840956

W tym wątku wspieramy się wzajemnie w walce o uszczuplenie zapasów kosmetycznych - bo terminy przydatności gonią. Naszym celem jest zużywanie już zaczętych kosmetyków i dopiero wtedy kupowanie nowych.

Chcesz razem z nami walczyć z zapasami kosmetycznymi?


Zapraszamy

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2021-05-25 o 14:54 Powód: opis wątku ( na niebiesko)
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 06:32   #2
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Melduję się! Postanowiłam jednak wypisywać chociaż sierpniowe zużycia, żeby wiedzieć, ile mniej kosmetyków będzie w bagażu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 07:57   #3
AnulaQa
Recenzentka Miesiąca - Sierpień 2017
 
Avatar AnulaQa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 129
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

agatanaturalnie
A pewnie, że można! Tutaj każdy dla siebie ustala zasadę co, ile i kiedy
Zdrówka!

mala2806

zielona maska Origins- produkt dobry, aczkolwiek jak na moje potrzeby "za dobry".
Mam cerę mieszaną i jak dla mnie maska była za treściwa, za bogata. Natomiast na szyję i dekolt sprawdziła się genialnie.
+ ładna szata graficzna, miła dla oka
+ skład
+ mega wydajność
+ orzeźwiający owocowo- ziołowy zapach
+ nie wymaga zmywania, ścierania, maska na noc- dla leniuszków
+ skutecznie odżywia, nawilża, wygładza, nawadnia, nadaje skórze miękkość i gładkość

ale (to generalnie nie minusy, lecz myślniki, hehe)
- pozostawia na skórze wyczuwalny, tłustawy film, nie wchłania się
- jest bardzo treściwa
- ma skłonności do zapychania
- mnie nie porwała


krem CC Clinique w mojej ocenie nie wart zakupu,konsystencja ok, kosmetyk się nie ściera, nie roluje, dobrze się rozprowadza, ale gama kolorystyczna fatalna

---------- Dopisano o 07:57 ---------- Poprzedni post napisano o 07:49 ----------

mala2806
Ładne denko.
Dużo natury.

lady666macbeth
Witamy!

a ga ta


_plinka


Jak oceniasz wydajność bustera Fenomen C?

oolong
__________________
"I zaczęło się... aż zwątpiłem, czy nie mylą mnie moje zmysły. Bo nic tak nie myli jak zmysły. Czy mogło to być prawdziwe? Ukryty za portierą, na bosaka, nie byłem pewny, czy widzę prawdę, czy dalszy ciąg ciemności - na bosaka czy można widzieć prawdę, na bosaka?"

Edytowane przez AnulaQa
Czas edycji: 2017-08-01 o 07:52
AnulaQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 08:07   #4
kasia6713
Zakorzenienie
 
Avatar kasia6713
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 579
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Jestem bardzo zadowolona z lipcowego denka Chyba mój rekord
Udało mi się zużyć kilka kosmetyków, które męczyły mnie niesamowicie i teraz nie ma po nich śladu

1. Clean&Clear Deep Cleasing - tonik. Mój ulubieniec od kilku lat.
2. Das Dusch - żel pod prysznic o zapachu magnolii. Zwyklaczek.
3. Marion Termoochrona - mój ulubieniec od kilku lat.
4. Fa Romantic Moments - antyperspirant w kulce. Ładny zapach, ale ochrona praktycznie żadna.
5. Pantene Agua Light - odżywka w sprayu. Prześwietna odżywka, ale totalnie niewydajna.
6. Bell Hypoallergenic - puder matujący. Świetny produkt! Wrócę do niego napewno.
7. Euceryl Toothpowder - puder wybielający do zębów. Wybielał, ale delikatnie. Za taką cenę można kupić (ok. 5 zł).
8. Wax Cosmetics Szampon głęboko oczyszczający (próbka) - świetny produkt! Chyba skuszę się na pełnowymiarowe opakowanie.
9. Mixa Hyalurogel (próbka) - fajnie nawilża, ciekawy produkt. Może kiedy kupię pełne opakowanie.
10. Blend-a-med 3D White Luxe - pasta do zębów wybielająca. Fajna, ale nie idelana wybiela, ale do pewnego momentu.
11. Avon Spotlight - zapach. Na początku ok, potem zaczęły mnie drażnić. Ciesze się, że je skończyłam.
12. Long4Lashes Płyn dwufazowy do demakijażu z biotyną - mój KWC.
13. Delia 3 min Fast Working - krem do deplilacji. Smierdział niezamowicie, zapychał maszynkę, nie zmiękczał włosków. 3x nie!
14. Radical Odżywka wzmacniająco-regenerująca w sprayu - zupełnie mi nie podpasowała.
15. BeBeauty płatki kosmetyczne
16. Das Dusch magnolia - żel pod prysznic
17. Taft Invisible Power - lakier do włosów. Bardzo mocny, ale trochę za bardzo świeci się na włosach.
18. Tołpa Dermo Face Maska - peeling - żel 4 w 1 korygująca niedoskonałości - świetny produkt! Ładnie oczyszcza i wygłasza skórę twarzy.
19. Mustela Olejek przeciw roztępom - rozstępy się nie pojawiły, ale nie wiem jeszcze czy to kwestia czasu czy olejku
20. Avon Foot Works Maska do stóp - przyjemny zapach, przyjemna konsystencja, ale słabe działanie.
21. Avon Advance Techniques Maska do włosów - daje cudowny efekt, ale jest tępawa w konsystencji, a co za tym idzie - mało wydajna.
22. LacalutPomadka ochronna - gratis o pasty do zębów. Zwykła wazelina, ale fajnie nawilżała usta. Używałam szczególnie na noc.
23. Uriage Roseliane Maska do twarzy (próbka). Nie zachwyciła mnie. Nie kupię pełnego opakowania.
24. BeBeauty Patyczki kosmetyczne.
25. AA Golden Ceramites krem intensywnie regenerujący (próbka) - nie podoba mi się. I ma strasznie duszący zapach.
26. Syoss Salon Plex, Hair Renaissance, szampon do włosów zniszczonych - bardzo fajny, wrócę napewno
27. Avon Foot Works Beautiful, Pomegranate & Chocolate Moisturising Cream - krem do stóp - zapach obłędny, działanie nie jest złe, ale mogłoby być lepsze. Być może kiedyś wróce do niego.
28. Eveline Face Sensation, Ultratrwały matujący puder do twarzy - napewno nie jest ultratrwały Kiepski, nie kupię ponownie.
+
29. Loreal Le Blush - róż. Połamało mi się całe opakownie, wyrzuciłam do śmietnika. Ale polecam - róż naprawdę fajny.

Cieszę się ze zużycia do końca produktów z Avonu (maski do włosów, do stóp, kremu do stóp) bo zostały mi dosłownie na 1 raz, nie mogłam się za nie zabrać, a miejsce na półce zajmowały.
Cieszę się też ze zużycia kolejnej pomadki ochronnej i kilku próbek. No i perfum, które zaczęły mnie strasznie drażnić.

Plan na sierpień - brak. Zużywać na bieżąco

Gratulacje dziewczyny wszystkich denek Możemy być z siebie dumne
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170708_093716.jpg (80,2 KB, 94 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170708_093813.jpg (70,0 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170715_125248.jpg (101,3 KB, 87 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170722_115131.jpg (95,1 KB, 83 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_20170729_113359.jpg (85,8 KB, 93 załadowań)
__________________
Wymianka
kasia6713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 09:24   #5
AnulaQa
Recenzentka Miesiąca - Sierpień 2017
 
Avatar AnulaQa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 129
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

kaśka
Poszalałaś!
__________________
"I zaczęło się... aż zwątpiłem, czy nie mylą mnie moje zmysły. Bo nic tak nie myli jak zmysły. Czy mogło to być prawdziwe? Ukryty za portierą, na bosaka, nie byłem pewny, czy widzę prawdę, czy dalszy ciąg ciemności - na bosaka czy można widzieć prawdę, na bosaka?"
AnulaQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 09:37   #6
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Cytat:
Napisane przez AnulaQa Pokaż wiadomość

mala2806

zielona maska Origins- produkt dobry, aczkolwiek jak na moje potrzeby "za dobry".
Mam cerę mieszaną i jak dla mnie maska była za treściwa, za bogata. Natomiast na szyję i dekolt sprawdziła się genialnie.
+ ładna szata graficzna, miła dla oka
+ skład
+ mega wydajność
+ orzeźwiający owocowo- ziołowy zapach
+ nie wymaga zmywania, ścierania, maska na noc- dla leniuszków
+ skutecznie odżywia, nawilża, wygładza, nawadnia, nadaje skórze miękkość i gładkość

ale (to generalnie nie minusy, lecz myślniki, hehe)
- pozostawia na skórze wyczuwalny, tłustawy film, nie wchłania się
- jest bardzo treściwa
- ma skłonności do zapychania
- mnie nie porwała


krem CC Clinique w mojej ocenie nie wart zakupu,konsystencja ok, kosmetyk się nie ściera, nie roluje, dobrze się rozprowadza, ale gama kolorystyczna fatalna

---------- Dopisano o 07:57 ---------- Poprzedni post napisano o 07:49 ----------

mala2806
Ładne denko.
Dużo natury.
Kuszą mnie te maski z origins od kilku miesięcy ale faktycznie mogą zapychać...
Przestawiam się naturalne kosmetyki i półprodukty, więc będzie pojawiało się ich coraz więcej w każdym kolejnym denku.
Aktualny stan kosmetyków: 58 sztuk, chce zejść do 30-40. Zdążyłam już kupić w tym miesiącu kwas hialuronowy, masło awokado i hydrolat z zielonej herbaty, dojdzie jeszcze płyn micelarny, cassia, płatki kosmetyczne i pewni jakaś odżywka do włosów bo wszystkie kosmetyki do włosów mi się kończą. Jak na razie nic mnie nie kusi i kupuję tylko to, co niezbędne
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 09:38   #7
AnulaQa
Recenzentka Miesiąca - Sierpień 2017
 
Avatar AnulaQa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 129
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

kasia6713 vel kaśka
Pomadkę Lacalut zużyłam chyba w zeszłym miesiącu- również w gratisie pasty do zębów- dla mnie mega! Nie sądziłam, że zwykła wazelinka tak bardzo przypadnie mi do gustu. Genialnie regenerowała usta.

Róż- u mnie wciąż na wykończeniu, mam kilka w użyciu/ kolekcji co prawda, ale ostatnimi czasy maltretuję tylko jeden. Skubany, mega wydajny, dobrze napigmentowany. Denko w opakowaniu spore, produkt został jedynie na brzegach, stety- niestety, pokruszył się i chyba go w końcu wywalę, no bo ile można telepać pędzlem te okruchy.
__________________
"I zaczęło się... aż zwątpiłem, czy nie mylą mnie moje zmysły. Bo nic tak nie myli jak zmysły. Czy mogło to być prawdziwe? Ukryty za portierą, na bosaka, nie byłem pewny, czy widzę prawdę, czy dalszy ciąg ciemności - na bosaka czy można widzieć prawdę, na bosaka?"

Edytowane przez AnulaQa
Czas edycji: 2017-08-01 o 09:39
AnulaQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-08-01, 09:41   #8
mala2806
Zadomowienie
 
Avatar mala2806
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 995
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

lady666macbeth
Witaj ! Chomikowanie pustych opakowań do zdjęć pod koniec miesiąca naprawdę wkręca
Jak duże zapasy posiadasz ?

a ga ta
_plinka



oolong
kasia6713

Wow, mnóstwo tego !

Edytowane przez mala2806
Czas edycji: 2017-08-01 o 09:45
mala2806 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 09:46   #9
AnulaQa
Recenzentka Miesiąca - Sierpień 2017
 
Avatar AnulaQa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 129
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Cytat:
Napisane przez mala2806 Pokaż wiadomość
Kuszą mnie te maski z origins od kilku miesięcy ale faktycznie mogą zapychać...
Przestawiam się naturalne kosmetyki i półprodukty, więc będzie pojawiało się ich coraz więcej w każdym kolejnym denku.
Aktualny stan kosmetyków: 58 sztuk, chce zejść do 30-40. Zdążyłam już kupić w tym miesiącu kwas hialuronowy, masło awokado i hydrolat z zielonej herbaty, dojdzie jeszcze płyn micelarny, cassia, płatki kosmetyczne i pewni jakaś odżywka do włosów bo wszystkie kosmetyki do włosów mi się kończą. Jak na razie nic mnie nie kusi i kupuję tylko to, co niezbędne
Czasem Sephora sprzedaje mini opakowania maseczek Origins w zestawach. Z kodem-20% wychodzi fajna cena, a i można wypróbować kilka masek.
Ostatnio S. kusiła, zestawem (maska różowa, maska zielona, maska czarna po 30ml) za ok. 60zł. Gdyby nie ta zielona w zestawie, pewnie bym się skusiła.

__________________
"I zaczęło się... aż zwątpiłem, czy nie mylą mnie moje zmysły. Bo nic tak nie myli jak zmysły. Czy mogło to być prawdziwe? Ukryty za portierą, na bosaka, nie byłem pewny, czy widzę prawdę, czy dalszy ciąg ciemności - na bosaka czy można widzieć prawdę, na bosaka?"
AnulaQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 09:53   #10
kasia6713
Zakorzenienie
 
Avatar kasia6713
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 579
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Cytat:
Napisane przez mala2806 Pokaż wiadomość
lady666macbeth
Witaj ! Chomikowanie pustych opakowań do zdjęć pod koniec miesiąca naprawdę wkręca
Jak duże zapasy posiadasz ?

a ga ta
_plinka



oolong
kasia6713

Wow, mnóstwo tego !
Cytat:
Napisane przez AnulaQa Pokaż wiadomość
kaśka
Poszalałaś!
Cytat:
Napisane przez AnulaQa Pokaż wiadomość
kasia6713 vel kaśka
Pomadkę Lacalut zużyłam chyba w zeszłym miesiącu- również w gratisie pasty do zębów- dla mnie mega! Nie sądziłam, że zwykła wazelinka tak bardzo przypadnie mi do gustu. Genialnie regenerowała usta.

Róż- u mnie wciąż na wykończeniu, mam kilka w użyciu/ kolekcji co prawda, ale ostatnimi czasy maltretuję tylko jeden. Skubany, mega wydajny, dobrze napigmentowany. Denko w opakowaniu spore, produkt został jedynie na brzegach, stety- niestety, pokruszył się i chyba go w końcu wywalę, no bo ile można telepać pędzlem te okruchy.
no przyznaję, że to moje rekordowe denko
Ale miałam chyba z 6 sztuk produktów, które zostały mi dosłownie na raz, więc tym bardziej się cieszę, że je skończyłam

Ta pomadka z Lacalut jest naprawdę super. Zero zapachu, zero smaku, więc na noc idealna

Róż wywal! Ja też miałam duży problem z tym, no ale jak już się to stało to nawet o tym nie myślę tym bardziej, że masz kilka innych
__________________
Wymianka
kasia6713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 10:01   #11
AnulaQa
Recenzentka Miesiąca - Sierpień 2017
 
Avatar AnulaQa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 129
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Cytat:
Napisane przez kasia6713 Pokaż wiadomość
no przyznaję, że to moje rekordowe denko


Róż wywal! Ja też miałam duży problem z tym, no ale jak już się to stało to nawet o tym nie myślę tym bardziej, że masz kilka innych

*
Takie rady to ja lubię.
__________________
"I zaczęło się... aż zwątpiłem, czy nie mylą mnie moje zmysły. Bo nic tak nie myli jak zmysły. Czy mogło to być prawdziwe? Ukryty za portierą, na bosaka, nie byłem pewny, czy widzę prawdę, czy dalszy ciąg ciemności - na bosaka czy można widzieć prawdę, na bosaka?"
AnulaQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-01, 10:34   #12
agatanaturalnie
music is my best friend ♫
 
Avatar agatanaturalnie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 30 348
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

W lipcu denko niewielkie. W sierpniu pewnie będzie tak samo, a kosmetyków przybywa. Czekam właśnie na paczkę z produktami Tołpa. Mam w planie kupić kilka drobiazgów w sklepie internetowym ecco-verde. Mąż dostanie na dniach kod urodzinowy na bodajże 25 zł wiec żal nie skorzystać. Pod koniec września wybieram się w góry, zajadę też pewnie do Czech. Będzie jedyna okazja by kupić co nieco w Drogerie Markt. Zamiast wprowadzić minimalizm szaleje z zakupami. Obiecuje sobie, że po wrześniowym krótkim urlopie ostro zabieram się za denkowanie. Nie chcę doprowadzić do sytuacji jak kiedyś, że musiałam zużywać niektóre kosmetyki tylko dlatego iż kończyła się data ważności. Chcę je używać z przyjemnością, a nie z musu.

Wysłane z Huawei P8 Lite
__________________
#wspierampolskiemarki
agatanaturalnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 11:07   #13
cochebomba
Raczkowanie
 
Avatar cochebomba
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Wiadomości: 457
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Nie zdążyłam odpisać na pytania o produkty w poprzednim wątku, więc zrobię to tu

Cytat:
Napisane przez elizka1987
Jak ten krem z lilla mai?
Byłam bardzo zadowolona. Świetny zarówno na dzień pod makijaż, jak i na noc. Pachnie mocno lawendą, ma cudowną konsystencję i stwierdzam, że to był najlepszy naturalny kosmetyk do twarzy jaki miałam.

Cytat:
Napisane przez AnulaQa
Wow, pokaźne denko!
Bielenda, esencja- fajna?
Bielenda, krem wit C, sprawdził się?
Esencja jest bardzo słaba. Różową wersję radzę omijać, nie wiem jak ta druga się spisuje.
Natomiast krem był genialny Ma konsystencję masełka, dzięki czemu bardzo odżywiał cerę, a jednocześnie wspierał walkę z przebarwieniami i w połączeniu z serum z tej serii, przyniósł świetne rezultaty.

Cytat:
Napisane przez kasia6713
wodę różaną z Avonu lubię toniku pewnie nie zastąpi, ale używam jej do odświeżania twarzy przy np. upałach albo jak chcę zmyć krem z twarzy )olejek czy coś innego).

Co myślisz o tym kremie BB z Avonu? Zastanawiam sie nad nim od kilku katalogów, ale tak jakoś sama nie wiem...
Krem BB polecam tylko do cery suchej, bo jest bardzo nawilżający, odżywczy i skóra się po nim świeci. Jest to chyba najjaśniejszy krem BB jaki w życiu widziałam (a mam na stanie też kilka koreańskich), ma leciutkie krycie i przyjemnie pachnie. Nie zauważyłam żeby zapychał czy podrażniał, wręcz przeciwnie. O dziwo, byłam z niego bardzo zadowolona, ale na pewno nie każdemu przypadnie do gustu.

Cytat:
Napisane przez mala2806
Wow, ile produktów ! Gratulacje
Jak sprawdził się krem, olejek różany z bielendy i pomadka sylveco ?
Jeśli chodzi o Avon to wydaje mi się, że więcej tam bubli niż perełek i kosmetyków z dobrym składem. Zraziłam się kiedyś, już nawet nie pamiętam czym i dawno nic nie miałam.
Co do kremu z Bielendy, potwórzę to, co napisałam wcześniej: był genialny Ma konsystencję masełka, dzięki czemu bardzo odżywiał cerę, a jednocześnie wspierał walkę z przebarwieniami i w połączeniu z serum z tej serii, przyniósł świetne rezultaty.
Olejek różany też super, na pewno do niego wrócę, bo moja cera bardzo się z nim polubiła. Teraz używam naturalnego olejku z Nacomi, który jest okropny i żałuję, że nie kupiłam drugiego różanego. Bielenda super rozpuszcza makijaż, świetnie zmywa się z twarzy i daje uczucie ukojenia, odprężenia. Mega
Pomadka Sylveco pod względem nawilżenia i odżywienia ust też zasługuje na pochwały, jest naprawdę dobra. Ale denerwowało mnie to, że przez ten rokitnik w składzie barwiła usta na pomarańczowo. Używałam jej tylko w domu, bo wstydziłabym się tak wyjść z domu
Z Avonem wiadomo jak jest, sporo bubli i taniochy, ale nie wszystko jest złe. Są produkty, które są bardzo dobre i wręcz kultowe, ale zgodzę się, że jeśli chodzi o składy to są jeszcze daleko w tyle nawet za drogeryjnymi produktami.
cochebomba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 11:19   #14
AnulaQa
Recenzentka Miesiąca - Sierpień 2017
 
Avatar AnulaQa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 129
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Cytat:
Napisane przez agatanaturalnie Pokaż wiadomość
Nie chcę doprowadzić do sytuacji jak kiedyś, że musiałam zużywać niektóre kosmetyki tylko dlatego iż kończyła się data ważności. Chcę je używać z przyjemnością, a nie z musu.

Wysłane z Huawei P8 Lite
Skąd ja to znam. [COLOR="Silver"]

---------- Dopisano o 11:19 ---------- Poprzedni post napisano o 11:15 ----------

[/COLOR]cochebomba


Serum czeka na mnie na zimowe użycie. Kremowi muszę się przyjrzeć (kiedy, to nie wiem, pełno innych mam).

Kiedyś lubiłam używać produktów z jednej linii (np. tonik,serum, krem), ale od dawna już tego nie praktykuję. Zawalona mazidłami jestem.
__________________
"I zaczęło się... aż zwątpiłem, czy nie mylą mnie moje zmysły. Bo nic tak nie myli jak zmysły. Czy mogło to być prawdziwe? Ukryty za portierą, na bosaka, nie byłem pewny, czy widzę prawdę, czy dalszy ciąg ciemności - na bosaka czy można widzieć prawdę, na bosaka?"
AnulaQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 11:28   #15
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Zaczynam sierpień, wreszcie trochę kolorówki wpadnie:

1. Schwarzkopf Professional Blondme, Ice, spray niwelujący żółcie -super produkt, szkoda że wystarczył na 4 użycia.
2. Clinique, CC superdefense - jeden z gorszych BB/CC kremów jakie miałam... niesaowicie tłusty, okropnie się świecim okropnie go widać, podreśla pory i suche skórki i da się go nakładać jedynie na gołą skórę (po nałożeniu na krem roluje się). Cieszę się że wreszcie się skończył.
3. Clinique, paletka dwóch szarych cieni.
4. Lancome, paletka 4 cienie (niestety nazwa paletk isię już dawno starła więc nie podam nazwy, miałąm ją chyba z 5 lat), z 4 cieni został im tylko jeden, biało-różowy który jest bezużyteczny więc się jej pozbywam.
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 11:49   #16
AnulaQa
Recenzentka Miesiąca - Sierpień 2017
 
Avatar AnulaQa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 129
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
Zaczynam sierpień, wreszcie trochę kolorówki wpadnie:

2. Clinique, CC superdefense - jeden z gorszych BB/CC kremów jakie miałam... niesaowicie tłusty, okropnie się świecim okropnie go widać, podreśla pory i suche skórki i da się go nakładać jedynie na gołą skórę (po nałożeniu na krem roluje się). Cieszę się że wreszcie się skończył.

Dobrze Ci idzie.

Też nie lubię tego kremu, ale dla mnie główną jego wadą jest wujowy kolor. Ponadto tak jak piszesz, o czym wspomnieć zapomniałam, źle współpracuje z innymi kosmetykami (zarówno z tymi do rozjaśniania koloru, jak i tymi tzw."pod podkład"). Nałożony bezpośrednio na gołą, bezproblemową skórę, wygląda w miarę ok ( pomijając kolor i glow )

Dobrze, że piszesz o tym, że kiepsko sprawdza się w przypadku porów i suchych skórek.
__________________
"I zaczęło się... aż zwątpiłem, czy nie mylą mnie moje zmysły. Bo nic tak nie myli jak zmysły. Czy mogło to być prawdziwe? Ukryty za portierą, na bosaka, nie byłem pewny, czy widzę prawdę, czy dalszy ciąg ciemności - na bosaka czy można widzieć prawdę, na bosaka?"

Edytowane przez AnulaQa
Czas edycji: 2017-08-01 o 12:06
AnulaQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 11:53   #17
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Cytat:
Napisane przez AnulaQa Pokaż wiadomość
kasia6713 vel kaśka
Pomadkę Lacalut zużyłam chyba w zeszłym miesiącu- również w gratisie pasty do zębów- dla mnie mega! Nie sądziłam, że zwykła wazelinka tak bardzo przypadnie mi do gustu. Genialnie regenerowała usta.

Róż- u mnie wciąż na wykończeniu, mam kilka w użyciu/ kolekcji co prawda, ale ostatnimi czasy maltretuję tylko jeden. Skubany, mega wydajny, dobrze napigmentowany. Denko w opakowaniu spore, produkt został jedynie na brzegach, stety- niestety, pokruszył się i chyba go w końcu wywalę, no bo ile można telepać pędzlem te okruchy.
Ja mam taki bronzer w użyciu teraz - zostało go niewiele, ale jest i jest. Róży używam na zmianę, bo mam kilka, które lubię więc ciężko coś zużyć. A propo róży macie może taki z inglot w prasowany? Mam dwa kolory jeden w formie freedom, a drugi w czarnym okrągłym słoiczku i oba się strasznie pyla.
Lipiec wypadł mi bardzo dobrze pod wzgledem zużyć. Może uda mi się dzisiaj zrobić zdjęcie to pozniej wrzucę. Sierpień też się nieźle zapowiada - przede wszystkim liczę na sporo, kolorówki, która miała się zużyć w lipcu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 12:17   #18
kasia6713
Zakorzenienie
 
Avatar kasia6713
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3 579
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Cytat:
Napisane przez cochebomba Pokaż wiadomość
Krem BB polecam tylko do cery suchej, bo jest bardzo nawilżający, odżywczy i skóra się po nim świeci. Jest to chyba najjaśniejszy krem BB jaki w życiu widziałam (a mam na stanie też kilka koreańskich), ma leciutkie krycie i przyjemnie pachnie. Nie zauważyłam żeby zapychał czy podrażniał, wręcz przeciwnie. O dziwo, byłam z niego bardzo zadowolona, ale na pewno nie każdemu przypadnie do gustu.


Z Avonem wiadomo jak jest, sporo bubli i taniochy, ale nie wszystko jest złe. Są produkty, które są bardzo dobre i wręcz kultowe, ale zgodzę się, że jeśli chodzi o składy to są jeszcze daleko w tyle nawet za drogeryjnymi produktami.
to zrezygnuję z tego kremu BB. Ja po kilku godzinach się świecę (po przypudrowaniu twarzy), więc podejrzewam, że po tym będę się świecić jak choinka dziękuję za opinię

Ja kosmetyków z Avonu używam, ale kupuję je tylko na dużych promocjach w katalogu. Uważam, że ceny normalne są zdecydowanie wygórowane. I uważam jak większość - że niektóre z produktów to zdecydowane buble, a niektóre są naprawdę świetne.
Ja uwielbiam produkty do włosów z Avonu - szampony (chociaż już dawno żadnego nie miałam), serum do koncówek i teraz skończyłam maskę do włosów, która też była prześwietna.
Czasami wpadają mi perfumy, ale tylko na dużych promocjach. Kremów do twarzy używam naturalnych, więc nie próbowałam, ale np. uwielbiam ich pomadki, które rzadko wysuszają mi usta (w odróżnieniu od innych).
Z bubli to trafiłam na płyny do kąpieli, kremy do rąk i niektóre maseczki.
__________________
Wymianka
kasia6713 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 13:46   #19
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Witam się z Wami w nowej części. Oby była owocna w denkowaniu
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-08-01, 15:07   #20
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Cytat:
Napisane przez AnulaQa Pokaż wiadomość

Dobrze Ci idzie.

Też nie lubię tego kremu, ale dla mnie główną jego wadą jest wujowy kolor. Ponadto tak jak piszesz, o czym wspomnieć zapomniałam, źle współpracuje z innymi kosmetykami (zarówno z tymi do rozjaśniania koloru, jak i tymi tzw."pod podkład"). Nałożony bezpośrednio na gołą, bezproblemową skórę, wygląda w miarę ok ( pomijając kolor i glow )

Dobrze, że piszesz o tym, że kiepsko sprawdza się w przypadku porów i suchych skórek.
och dokładnie! zapomniałam napisać, że kolor po otwarciu (miałam ten najjaśniejszy) był super, jednak produkt bardzo szybko sie utlenił (po 2 tygodniach?) i kolor zmienił się na żółty.
W ogóle to jeden z tych kosmetyków który może dobrze wyglądają na nieskazitelnej twarzy jakieś 16letniej modelki na fotce, ale nie na twarzy normalnej laski po 8 godzinach w pracy.
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-01, 18:49   #21
_plinka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 693
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Cytat:
Napisane przez AnulaQa Pokaż wiadomość
_plinka


Jak oceniasz wydajność bustera Fenomen C?
To tylko 15 ml, wystarczył mi chyba na 1,5 miesiąca przy użyciu praktycznie tylko rano.

Kasia6713
Cytat:
Napisane przez AnulaQa Pokaż wiadomość
Róż- u mnie wciąż na wykończeniu, mam kilka w użyciu/ kolekcji co prawda, ale ostatnimi czasy maltretuję tylko jeden. Skubany, mega wydajny, dobrze napigmentowany. Denko w opakowaniu spore, produkt został jedynie na brzegach, stety- niestety, pokruszył się i chyba go w końcu wywalę, no bo ile można telepać pędzlem te okruchy.
O tak, w brzegach jest chyba najwięcej produktu, mimo, że chce się go skończyć, tam dalej coś jest. Tylko często się wtedy kruszy, więc czasem lepiej wyrzucić

Mam zamiar znowu nic nie kupować, bo po wypłacie kilka produktów wpadło, zamówienie z YR, więc grzecznie denkuję

Edytowane przez _plinka
Czas edycji: 2017-08-01 o 18:50
_plinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 09:31   #22
kosmetyko
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 456
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Dobra, wytypowałam kosmetyki o największym stanie zużycia i lecę z sierpniem

1. Żel pod prysznic Orginal Source wild cherry & nettle - jakaś stara limitka o niesamowicie przyjemnym zapachu wiśniowej coli bez nuty coli sam żel dość rzadki ale nie przesusza, miał wściekle fioletowy kolor.
2. Relaksujący olejek do ciała Bania Agafii - połowa wyszła do olejowania włosów, reszta do ciała bo miał boski zapach melisy. Jakościowo ok, miał dobry skład, jest tani.
3. Peeling cukrowy Organic Shop trwa cytrynowa - okropny Robił swoją robotę ale miał paskudną konsystencję, na skórze zamieniał się w krem i pachniał sztucznością (ale i tak lepiej niż wariant czekoladowy i pomarańczowy). Zużyć zużyłam, wracać nie będę.
kosmetyko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 10:27   #23
blotowlosa
summerlover
 
Avatar blotowlosa
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 918
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

5. Holika holika, Honey sleeping mask - maska na noc, której nie dało się używać na noc, bo zalepiała poduszkę. W ogóle była średnia, sprawiała wrażenie dosyć toksycznej zużyłam ją w bólach
6. Lancome, próka kremu Vissionaire - nie zachęciła mnie do zakupu
__________________
km 2019: 365
książki 2019: 23
blotowlosa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 11:13   #24
AnulaQa
Recenzentka Miesiąca - Sierpień 2017
 
Avatar AnulaQa
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 129
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
Róży używam na zmianę, bo mam kilka, które lubię więc ciężko coś zużyć.
Ja na początku swojej przygody z makijażem miałam tylko jeden róż.
Kiedy go zużyłam, kupowałam kolejny. W ogóle wtedy było jakoś tak lżej, używało się, używało, aż w końcu człowiek ze zdziwieniem patrzy, że już nie ma czego używać- a teraz z niecierpliwością wypatruje denka.
Dopiero wraz z erą jutubów i blogów, nagle JEDEN to za mało. Jak już było ich kilka, to korzystałam z ich dobrodziejstw na zmianę. Z czasem coraz rzadziej, bo przecież do kolekcji doszły jeszcze bronzery i modne zrobiło się konturowanie a wszystkiego na twarz nałożyć się nie da, tzn. może nawet i się da, ale nie (zawsze) wygląda to dobrze.

kasia6713
U mnie Avon to tylko na studiach.
Teraz mam ograniczony dostęp, ale może to i dobrze.


Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Witam się z Wami w nowej części. Oby była owocna w denkowaniu
Za to warto toast wznieść.

Cytat:
Napisane przez blotowlosa Pokaż wiadomość
W ogóle to jeden z tych kosmetyków który może dobrze wyglądają na nieskazitelnej twarzy jakieś 16letniej modelki na fotce, ale nie na twarzy normalnej laski po 8 godzinach w pracy.
Dokładnie.

Cytat:
Napisane przez _plinka Pokaż wiadomość
To tylko 15 ml, wystarczył mi chyba na 1,5 miesiąca przy użyciu praktycznie tylko rano.

Kasia6713

Mam zamiar znowu nic nie kupować, bo po wypłacie kilka produktów wpadło, zamówienie z YR, więc grzecznie denkuję
Pytam, bo trzymam go w zapasach.
Sera olejkowe przy tej samej pojemności są wydajniejsze.
***
Zdradź co z YR kupiłaś.
__________________
"I zaczęło się... aż zwątpiłem, czy nie mylą mnie moje zmysły. Bo nic tak nie myli jak zmysły. Czy mogło to być prawdziwe? Ukryty za portierą, na bosaka, nie byłem pewny, czy widzę prawdę, czy dalszy ciąg ciemności - na bosaka czy można widzieć prawdę, na bosaka?"
AnulaQa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 11:51   #25
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 805
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Ziaja - jaśmin w płynie micelarnym
Bielenda - 2-fazowy płyn z olejkiem arganowym. Jakoś nie przypadła mi do gustu ta dwufaza.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 12:27   #26
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Ogarnęłam swoje denko. Na sierpień planuję m.in. maskę do rąk, żel pod prysznic, odżywkę, krem pod oczy, żel do mycia twarzy, maskę do twarzy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P8010005.jpg (138,5 KB, 52 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P8010006.jpg (137,7 KB, 50 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P8010009.jpg (118,0 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P8010012.jpg (176,7 KB, 49 załadowań)
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 13:09   #27
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Cytat:
Napisane przez AnulaQa Pokaż wiadomość
Ja na początku swojej przygody z makijażem miałam tylko jeden róż.
Kiedy go zużyłam, kupowałam kolejny. W ogóle wtedy było jakoś tak lżej, używało się, używało, aż w końcu człowiek ze zdziwieniem patrzy, że już nie ma czego używać- a teraz z niecierpliwością wypatruje denka.
Dopiero wraz z erą jutubów i blogów, nagle JEDEN to za mało. Jak już było ich kilka, to korzystałam z ich dobrodziejstw na zmianę. Z czasem coraz rzadziej, bo przecież do kolekcji doszły jeszcze bronzery i modne zrobiło się konturowanie a wszystkiego na twarz nałożyć się nie da, tzn. może nawet i się da, ale nie (zawsze) wygląda to dobrze.
Tez kiedyś miałam jeden róż i jeden tusz .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 13:24   #28
kaaarii
Zakorzenienie
 
Avatar kaaarii
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 21 107
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Witam w nowym wątku

Moje lipcowe denko

1. Chusteczki nawilżające Dada
2. Chusteczki nawilżające do rąk Pepco.
3. Pasta wybielajace Denivit. Stosowałam przez dwa tygodnie. Małe efekty były widoczne.
4. Płatki kosemtyczne Velvet. Próbka. Bardzo fajne, grubsze, nierozwalały się.
5. Antyperspirant Nivea. Fajny, dawał radę.
6. Jajko do nakładania makijażu. Kupione na aliexpress. Super rozprowadzalo podkład. Miękkie. Wymieniam raz na miesiąc.
7. Puder by nanda. Kolejny świetny kosmetyk z Chin. Brak efektu maski, długo się utrzymywał na twarzy. Zamówię nie raz.
8. Olejek Andrea. Wlany do szamponu. Na razie brak jakieś efektów.
9. Żel pod prysznic.
10. Perfumy.
11. Szczotka do włosów IMG_20170802_124556.jpgIMG_20170802_124640.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kaaarii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-02, 18:55   #29
sand
Zakorzenienie
 
Avatar sand
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 8 087
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

w nowym wątku
Ładne denka macie

Ja w lipcu niewiele zużyłam, głównie żele pod prysznic mistrz drugiego planu koniecznie chciał się załapać
uploadfromtaptalk1501692796577.jpg
__________________

sand jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-03, 13:38   #30
Jastinkaa
Zadomowienie
 
Avatar Jastinkaa
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 153
Dot.: Do trzech razy sztuka, czyli Projekt Denko - część V

Pierwsze sierpniowe denka:
- Schauma Szampon odbudowujący,
- Dresdner Essenz żel pod prysznic czekolada.
Mam nadzieję, że wieczorem ogarnę lipcowe denka.
__________________
Mama x2









Jastinkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-12 14:58:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:30.