Czerwone plamy na twarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-13, 16:56   #1
Krzysiek101
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 1

Czerwone plamy na twarzy


Witam, na wstępie dodam, że jestem młodym mężczyzną, także alergie od wszelkich produktów do makijażu odpadają.

Zdjęcia - https://imgur.com/a/NS5A8tI

Od stycznia borykam się z takimi czerwonymi plamami na twarzy. Są w różnym stopniu zaawansowania, na zdjęciu w największym. Występują ciągle w tym samym miejscu pod oczami po obu stronach twarzy i nad powieką z jednej, nie rozprzestrzeniają się. Zaczęły się od krosty z jednej strony, potem się rozlało w formę obecną. Czasami zupełnie przechodzą, a po 3-4 dniach jest nawrót w najsilniejszym wydaniu, aby znowu ustępować. Może to przypadek, ale cykl trwa jakieś 10/4dni. Dłuższej przerwy niż 4 dni nie było. Są suche, jak są mocno czerwone pieką. Dodatkowo pojedyncze suche plamki występowały na skórze piszczeli i przedramionach, ale po zastosowaniu Belogentu minęły. Próbowałem zrezygnować z białka, zmienić poduszki, zmienić szampon do włosów (używam przeciwłupieżowego, jak odstawiłem na 3 tygodnie dostałem silnego łupieżu (poprawy na twarzy nie było), który po powrocie do szamponu minął). Obecnie myje twarz tylko wodą i nie stosuje żadnych preparatów oprócz Lipobase wieczorem.
Byłem u 2 dermatologów i lekarza rodzinnego, takie są skutki preparatów.
1 wizyta:
Travocort - steryd po tygodniu plamy zniknęły zupełnie, ale po 3 dniach powróciły
Cerkopil - delikatnie łagodził podrażnienie i nic poza tym
Lekarz rodzinny:
Clotrimazolum - niewielka poprawa / brak poprawy
Nizoral krem - strasznie wysuszał skórę - pogorszenie
2 wizyta u innego dermatologa:
Borasol - brak zmian
Lipobase - stosuje cały czas, ładnie natłuszcza redukując pieczenie, ale większych zmian brak
Clatra - przeciwalergiczny w tabletkach - brak poprawy

Co to może być? Jak się tego pozbyć?
Krzysiek101 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-18, 21:22   #2
desiree90
marta_dawidczyk
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 29
Dot.: Czerwone plamy na twarzy

Myślę, że może to być trądzik różowaty, choć lekarzem nie jestem. Jeśli jesteś z Warszawy, polecam skonsultować się z dr Zarembą - przyjmuje na Foksalu w CMD. To świetny dermatolog i mi pomogła uporać się z moją cerą.
desiree90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-28, 02:58   #3
niesamowitedzielo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 7
Dot.: Czerwone plamy na twarzy

Jesteś pewien że przyjmujesz odpowiednie ilości wszystkich witamin ? Hormony też można sprawdzić, ale przede wszystkim to zacznij od znalezienia ogarniętego lekarza prowadzącego xxxxxxx

Edytowane przez Antymionka
Czas edycji: 2020-03-30 o 20:55 Powód: link
niesamowitedzielo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-05-08, 08:34   #4
Robek79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 1
Dot.: Czerwone plamy na twarzy

Witam. Borykam sie chyba z tym samym co ty. Suche pojedyncze plamy na przedramionach i czerwone na twarzy jak ty, dodatkowo na czole. Wyleczyles to?

---------- Dopisano o 07:34 ---------- Poprzedni post napisano o 07:27 ----------

Dodam, ze zaczelo sie w grudniu, po swietach.
Robek79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-25, 12:40   #5
becials
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 2
Dot.: Czerwone plamy na twarzy

Hej, wiecie może co to jest? Na załączonym zdjęciu widać mój policzek.Takie plamy mam zarówno na jednym jak i na drugim policzku. Jak to wyleczyć? Czy są jakieś domowe sposoby? Bardzo nieestetycznie to wygląda 😫
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 6C9F2633-5271-47F8-AAF9-E0CB8AF22670.jpg (36,2 KB, 12 załadowań)
becials jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-03-30, 20:57   #6
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Czerwone plamy na twarzy

Cytat:
Napisane przez becials Pokaż wiadomość
Hej, wiecie może co to jest? Na załączonym zdjęciu widać mój policzek.Takie plamy mam zarówno na jednym jak i na drugim policzku. Jak to wyleczyć? Czy są jakieś domowe sposoby? Bardzo nieestetycznie to wygląda 😫
Wygląda jak rumień. Jest na to wiele sposobów, dieta, odpowiednie kosmetyki na forum są tematy a propo rumienia i trądziku różowatego.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-30 20:57:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:08.