Czy pierwszy rok na filologii orientalnej da się połączyć z pracą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-17, 21:30   #1
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889

Czy pierwszy rok na filologii orientalnej da się połączyć z pracą?


Pytanie jak w temacie. Wiem, że wszystko się da, ale jeśli są tu osoby które pracowały od początku studiów dziennych (na którejś z filologii orientalnych), byłabym wdzięczna, gdyby się odezwały w tym wątku.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-17, 22:59   #2
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Czy pierwszy rok na filologii orientalnej da się połączyć z pracą?

Sama sobie odpowiedziałaś. Zależy jak kto potrafi się uczyć, jak szybko przyswaja naukę. Dla jednego połączenie prawa, medycyny i pracę na całym etacie będzie błahostką, dla kogoś samo studiowanie będzie wielkim obciążeniem.

Osobiście, na pierwszym roku, skupiłbym się na przestawieniu na studenckie życie (jakaś impreza, nauka, która z reguły wygląda inaczej jak w średniej itp.) a dopiero na kolejnych latach szedł do pracy czy na jakieś staże. Ale, jeżeli chcesz to próbuj nic nie stracisz. Prócz ewentualnej utraty pracy lub kierunku
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 15:57   #3
humming bird
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 27
Dot.: Czy pierwszy rok na filologii orientalnej da się połączyć z pracą?

Zobacz sobie na plan pierwszego roku sinologii, japonistyki czy koreanistyki, a potem pomyśl czy mając zajęty cały dzień na uczelni jesteś w stanie jeszcze pracować choćby tylko w weekend.
humming bird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 00:11   #4
mell002
Zadomowienie
 
Avatar mell002
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 489
Dot.: Czy pierwszy rok na filologii orientalnej da się połączyć z pracą?

Cytat:
Napisane przez humming bird Pokaż wiadomość
Zobacz sobie na plan pierwszego roku sinologii, japonistyki czy koreanistyki, a potem pomyśl czy mając zajęty cały dzień na uczelni jesteś w stanie jeszcze pracować choćby tylko w weekend.
A do tego dolicz czas na przygotowanie do tych zajęć, wejściówek, kolokwiów, egzaminów.
__________________



mell002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 01:07   #5
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Czy pierwszy rok na filologii orientalnej da się połączyć z pracą?

Cytat:
Napisane przez humming bird Pokaż wiadomość
Zobacz sobie na plan pierwszego roku sinologii, japonistyki czy koreanistyki, a potem pomyśl czy mając zajęty cały dzień na uczelni jesteś w stanie jeszcze pracować choćby tylko w weekend.
Cytat:
A do tego dolicz czas na przygotowanie do tych zajęć, wejściówek, kolokwiów, egzaminów.
Ja mam niestety taką sytuację, że muszę juz od początku pracować, inaczej się nie utrzymam. Dlatego chciałam zapytać, czy ktoś może miał podobnie i jak sobie poradził. Widziałam program studiów i wiem, że połączenie ich z pracą jest bardzo, bardzo trudne, ale cóż... najwyżej mnie wywalą.

---------- Dopisano o 02:07 ---------- Poprzedni post napisano o 02:01 ----------

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
Sama sobie odpowiedziałaś. Zależy jak kto potrafi się uczyć, jak szybko przyswaja naukę. Dla jednego połączenie prawa, medycyny i pracę na całym etacie będzie błahostką, dla kogoś samo studiowanie będzie wielkim obciążeniem.

Osobiście, na pierwszym roku, skupiłbym się na przestawieniu na studenckie życie (jakaś impreza, nauka, która z reguły wygląda inaczej jak w średniej itp.) a dopiero na kolejnych latach szedł do pracy czy na jakieś staże. Ale, jeżeli chcesz to próbuj nic nie stracisz. Prócz ewentualnej utraty pracy lub kierunku
Nauka języków szła mi zawsze wyjątkowo szybko, ogólnie z nauką nigdy problemów nie miałam. Z drugiej strony wiem, że między liceum a studiami jest przepaść i dlatego się boję.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 13:14   #6
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Czy pierwszy rok na filologii orientalnej da się połączyć z pracą?

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
Ja mam niestety taką sytuację, że muszę juz od początku pracować, inaczej się nie utrzymam.
Skoro nie masz wyjścia, to i tak musisz spróbować. Bez względu na to czy ktoś taki Ci tutaj odpisze czy nie. Życzę powodzenia i dużych pokładów samozaparcia
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 08:10   #7
viva
Zadomowienie
 
Avatar viva
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 1 953
Dot.: Czy pierwszy rok na filologii orientalnej da się połączyć z pracą?

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
Pytanie jak w temacie. Wiem, że wszystko się da, ale jeśli są tu osoby które pracowały od początku studiów dziennych (na którejś z filologii orientalnych), byłabym wdzięczna, gdyby się odezwały w tym wątku.
Ja na pierwszym roku indologii (dzienne) pracowałam na pół etatu. Zresztą w kolejnych latach również (pół lub 3/4 etatu). Jak jesteś gotowa poświęcić życie towarzyskie to wszystko się da
__________________
Najpiękniejsza we wsi.
viva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-25 09:10:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:51.