Alergia, odczulanie zapytanie :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-13, 18:16   #1
Ewelina_1895
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_1895
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 91

Alergia, odczulanie zapytanie :)


Witam
Jesli byl taki post to z gory przepraszam. Mam pytanie odnosnie odczulania, kiedy poszlam do alergologa pani powiedziala ze jest odczulanie na siersc zwierzat (mam alergie na kroliki i koty) jednak wtedy nie zalecala wiec nie bylam. Po jakims czasie gdzy babcia nabyla kota postanowilam, ze pojde na odczulanie bo inaczej nie bede mogla jej odwiedzac. Jakie bylo moje zaskoczenie gdy pani doktor powiedziala ze nie ma odczulania i nigdy mi nie mowila ze takowe istnieje. Wiec pytam was czy wiec ktoras chodzila badz chodzi? Jest moze platne takie odczulanie i jak wyglada? Bardzo bym sie cieszyla jakby ktos odpowiedzial
Ewelina_1895 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 18:27   #2
Saaarah
Raczkowanie
 
Avatar Saaarah
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 69
Dot.: Alergia, odczulanie zapytanie :)

Musze isc na odczulanie - chodzi tutaj o alergie na kurz, roztocza itp.
Wiem, ze mam pojsc na to trzy razy i to pewnie jakeis zastrzyki...?
Sprawdz w przychodni u alergologa na NFZ
Saaarah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 20:24   #3
Ewelina_1895
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_1895
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 91
Dot.: Alergia, odczulanie zapytanie :)

Cytat:
Napisane przez Saaarah Pokaż wiadomość
Musze isc na odczulanie - chodzi tutaj o alergie na kurz, roztocza itp.
Wiem, ze mam pojsc na to trzy razy i to pewnie jakeis zastrzyki...?
Sprawdz w przychodni u alergologa na NFZ
Jutro wlasnie ide do lekarza zapytac
Zazwyczaj to sa zastrzyki ale slyszalam tez ze sa jakies tabletki pod jezyk czy cos takiego
Ewelina_1895 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-14, 20:28   #4
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Alergia, odczulanie zapytanie :)

Refundowane odczulanie jest w formie szczepionek, podjęzykowe musisz sobie sama kupić i zapłacić pełną kwotę. One są drogie.
Żaden odpowiedzialny lekarz nie zleci Ci odczulania na kota, jeśli masz z kotem stały kontakt na co dzień. Przy odczulaniu ekspozycja na alergen powinna być albo żadna albo ograniczona do minimum. Poza tym na NFZ odczula się na roztocza, pyłki itp. Odczulanie na zwierzęta robi się weterynarzom i innym ludziom, którzy muszą mieć kontakt ze zwierzętami.
I odczulanie szczepionką nie składa się z trzech zastrzyków, tylko trwa około 3 lat, regularnie podaje się coraz większą dawkę szczepionki z alergenem.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 12:23   #5
Ewelina_1895
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_1895
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 91
Dot.: Alergia, odczulanie zapytanie :)

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Refundowane odczulanie jest w formie szczepionek, podjęzykowe musisz sobie sama kupić i zapłacić pełną kwotę. One są drogie.
Żaden odpowiedzialny lekarz nie zleci Ci odczulania na kota, jeśli masz z kotem stały kontakt na co dzień. Przy odczulaniu ekspozycja na alergen powinna być albo żadna albo ograniczona do minimum. Poza tym na NFZ odczula się na roztocza, pyłki itp. Odczulanie na zwierzęta robi się weterynarzom i innym ludziom, którzy muszą mieć kontakt ze zwierzętami.
I odczulanie szczepionką nie składa się z trzech zastrzyków, tylko trwa około 3 lat, regularnie podaje się coraz większą dawkę szczepionki z alergenem.

Tak sie akurat sklada ze jestem zwiazana z weterynaria jednak gdzy pracowalam na leczncy nie odczuwalam az tak bardzo alergii. Teraz pomijajac watek o kocie babci, zaczelam praca w zoologicznym i tam to dopiero odczuw.. Jednak mam wrazenie ze to bardziej na sciolke i siano z ktorym nie mialam wielkiej stycznosci na lecznicy. Pani w aptece powiedziala ze mozna to odczulic jako kurz i pylki. Jednak zapytam lekarza co o tym sadzi. Dowiedzialam sie rowniez ze nie wszystkie szczepionki odczulajace sa refundowane szczegolnie te na zwierzeta
Ewelina_1895 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-15 13:23:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:45.