studia - drugi kierunek - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-31, 07:43   #31
vainilla
Zakorzenienie
 
Avatar vainilla
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: miasto bandyckiej miłości
Wiadomości: 3 291
Dot.: studia - drugi kierunek

studia nie dają gwarancji pracy, niestety mamy trend studiowania i ludzie myślą że im więcej kierunków tym więcej szans. bzdura, dzis liczy sie tez doswiadczenie

moze zacznij pracowac gdzies, w zależności od tego w co się wciągniesz, na takie studia pójdziesz i już
__________________


Si no tienes nada que ofrecer, ofrece una sonrisa


vainilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 12:21   #32
Martika_
Rozeznanie
 
Avatar Martika_
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: domciu;)
Wiadomości: 797
Dot.: studia - drugi kierunek

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
No to, bo adwokat, albo prokurator pracuje od 8 do 16, a w domciu tylko odpoczywa, pracę zostawia za drzwiami gabinetu i absolutnie nie zajmuje się nią "po godzinach"
Różnica jest tylko taka, że w korporacji za nadgodziny dostaje się pieniądze, a prokuratora za ślęczenie na aktami, nikt dodatkowo nie wynagrodzi
Cytat:
Napisane przez layla_lbn Pokaż wiadomość
Pamiętam jak rok temu mój brat jechał pociągiem z Wawy do Lbn w wigilię i był dość mocno spóźniony, bo ktoś popełnił samobójstwo na torach, cały pociąg był zatrzymany- czekali na prokuratora
To, że czekali na prokuratora to normalne - w końcu to właśnie prokurator musi ocenić czy jest podstawa do tego, by przypuszczać, że nie było to zwykłe samobójstwo, tylko np. z czyjąś pomocą... Ale to nie były dodatkowe godziny prokuratora i nie robił tego za free - każdy prokurator miewa dyżury, podczas których jest "pod telefonem" i jeśli zdarzy się tego typu wypadek to musi jechać na miejsce i po prostu wykonywać swoją pracę. I mu za to płacą

A kwestia godzin nadliczbowych to oczywiście inna sprawa - pewnie tyle ile firm (a więc nie piszę tu o prokuraturze)- tyle zwyczajów., W niktórych płacą za wszystkie, w niektórych nie za wszystkie, a w niektórych w ogóle - normalne.

Dla przykładu - jak robiłam praktyki w kancelarii to głównego adwokata w ciągu 2 miesięcy widziałam ze 4 razy Oczywiście nie wiem, czy zajmował się wtedy innymi rzeczami, jak często bywał w sądzie itd., ale fakt jest taki, że w kancelarii zbyt wiele czasu nie spędzał
Martika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 12:37   #33
Juliette88
Zadomowienie
 
Avatar Juliette88
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 672
Dot.: studia - drugi kierunek

Cytat:
Napisane przez Martika_ Pokaż wiadomość
A kwestia godzin nadliczbowych to oczywiście inna sprawa - pewnie tyle ile firm (a więc nie piszę tu o prokuraturze)- tyle zwyczajów., W niktórych płacą za wszystkie, w niektórych nie za wszystkie, a w niektórych w ogóle - normalne.

Dla przykładu - jak robiłam praktyki w kancelarii to głównego adwokata w ciągu 2 miesięcy widziałam ze 4 razy Oczywiście nie wiem, czy zajmował się wtedy innymi rzeczami, jak często bywał w sądzie itd., ale fakt jest taki, że w kancelarii zbyt wiele czasu nie spędzał
Ale przecież to nie chodzi o siedzenie przy biurku. Adwokat, prokurator, radca prawny, sędzia spędza mnóstwo czasu na pracy w domu analizując sprawę, przygotowując się do rozprawy itd., dlatego śmieszne wydawało mi się robienie "zarzutu", że w korporacji pracuje się po kilkanaście godzin na dobę, tak jakby po aplikacji praca była lekka i kończyła się po 8 godzinach w biurze
__________________
The lullabies from the machines.


Kwiatuszek
Juliette88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-01, 14:38   #34
Martika_
Rozeznanie
 
Avatar Martika_
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: domciu;)
Wiadomości: 797
Dot.: studia - drugi kierunek

Cytat:
Napisane przez Juliette88 Pokaż wiadomość
Ale przecież to nie chodzi o siedzenie przy biurku. Adwokat, prokurator, radca prawny, sędzia spędza mnóstwo czasu na pracy w domu analizując sprawę, przygotowując się do rozprawy itd., dlatego śmieszne wydawało mi się robienie "zarzutu", że w korporacji pracuje się po kilkanaście godzin na dobę, tak jakby po aplikacji praca była lekka i kończyła się po 8 godzinach w biurze
No jasne, od myśli nie da się uciec, zwłaszcza jeśli naprawdę wkładamy serce w swoją pracę. Jednak ja osobiście wolę pomyśleć nad sprawą w domu, wolę przeglądać papiery w domu, niż nie mieć wyboru i siedzieć całe dnie w firmie.
Martika_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 13:05   #35
Pucha11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 3
Dot.: studia - drugi kierunek

Hej,
Od października zaczynam trzeci rok na prawie (studia dzienne). Zastanawiam się jednak nad podjęciem drugiego kierunku, z tym, że już zaocznie. W tygodniu normalnie 'walczyć' na prawie, a w weekendy atakować drugi kierunek.
Po głowie chodzi mi ekonomia, oraz finanse i rachunkowość, z naciskiem jednak na ten drugi kierunek.
Jest tu może ktoś, kto próbował studiować te dwa kierunki? Jeśli nie, to inne opinie dotyczące studiowania dwóch kierunków również mile widziane. Moje wątpliwości dotyczą właściwie jednej rzeczy - czy nie jest to troszkę zbyt ambitne połączenie dwóch, bądź co bądź, trudnych kierunków czyt. nie wiem, czy sobie poradzę, czy to raczej porywanie się z motyką na słońce.
Pucha11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 14:00   #36
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: studia - drugi kierunek

Cytat:
Napisane przez Pucha11 Pokaż wiadomość
Hej,
Od października zaczynam trzeci rok na prawie (studia dzienne). Zastanawiam się jednak nad podjęciem drugiego kierunku, z tym, że już zaocznie. W tygodniu normalnie 'walczyć' na prawie, a w weekendy atakować drugi kierunek.
Po głowie chodzi mi ekonomia, oraz finanse i rachunkowość, z naciskiem jednak na ten drugi kierunek.
Jest tu może ktoś, kto próbował studiować te dwa kierunki? Jeśli nie, to inne opinie dotyczące studiowania dwóch kierunków również mile widziane. Moje wątpliwości dotyczą właściwie jednej rzeczy - czy nie jest to troszkę zbyt ambitne połączenie dwóch, bądź co bądź, trudnych kierunków czyt. nie wiem, czy sobie poradzę, czy to raczej porywanie się z motyką na słońce.
Znam takie osoby ale mam pytanie: po co? Jaki masz plan na siebie?
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 14:17   #37
Pucha11
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 3
Dot.: studia - drugi kierunek

Plan bardzo prosty - aplikacja radcowska. Myślę, że połączenie prawa z ekonomią/FiR daje szersze perspektywy; już nie mówię o pracy w banku, ale przykładowo mógłbym dodatkowo być biegłym sądowym.
Kolejna sprawa - zakładając własną działalność mogę nie tylko 'oferować się' klientom indywidualnym, ale także przedsiębiorstwom. Na tyle, na ile mam obycie z ludźmi pracującymi w przedsiębiorstwach/firmach mniejszych lub większych, mogę stwierdzić, że prawnik to nie tylko pisanie pisemek i walka w sądach; dobrze, jeżeli ma wiedzę ciut szerszą, bo z ludźmi z innych branż często ma styczność. Wiadomo - nieznajomość prawa szkodzi, ale sama znajomość wielkich perspektyw nie daje (tym bardziej w dzisiejszych czasach, gdzie absolwentów prawa jest całe mnóstwo).
I ostatnia rzecz - sam papierek. Do startowania na aplikację i ukończenia jej jeszcze szmat czasu, wcale nie jest powiedziane, że własną działalność otworzę, także patrząc już tylko pod kątem konkursów CV - myślę, że absolwent prawa, jeżeli nie ma znajomości, ma mniejsze szanse na przyjęcie gdzieś, niż absolwent prawa mający jeszcze coś do zaoferowania.

Mam nadzieję, że w podstawach mój pomysł Ci odpowiednio nakreśliłem, więc teraz jeśli możesz, to podziel się opiniami tych ludzi, którzy podobnie kombinowali ze studiami.
Pucha11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-22, 14:56   #38
zielonkava
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 691
Dot.: studia - drugi kierunek

Cytat:
Napisane przez Pucha11 Pokaż wiadomość
Plan bardzo prosty - aplikacja radcowska. Myślę, że połączenie prawa z ekonomią/FiR daje szersze perspektywy; już nie mówię o pracy w banku, ale przykładowo mógłbym dodatkowo być biegłym sądowym.
Kolejna sprawa - zakładając własną działalność mogę nie tylko 'oferować się' klientom indywidualnym, ale także przedsiębiorstwom. Na tyle, na ile mam obycie z ludźmi pracującymi w przedsiębiorstwach/firmach mniejszych lub większych, mogę stwierdzić, że prawnik to nie tylko pisanie pisemek i walka w sądach; dobrze, jeżeli ma wiedzę ciut szerszą, bo z ludźmi z innych branż często ma styczność. Wiadomo - nieznajomość prawa szkodzi, ale sama znajomość wielkich perspektyw nie daje (tym bardziej w dzisiejszych czasach, gdzie absolwentów prawa jest całe mnóstwo).
I ostatnia rzecz - sam papierek. Do startowania na aplikację i ukończenia jej jeszcze szmat czasu, wcale nie jest powiedziane, że własną działalność otworzę, także patrząc już tylko pod kątem konkursów CV - myślę, że absolwent prawa, jeżeli nie ma znajomości, ma mniejsze szanse na przyjęcie gdzieś, niż absolwent prawa mający jeszcze coś do zaoferowania.

Mam nadzieję, że w podstawach mój pomysł Ci odpowiednio nakreśliłem, więc teraz jeśli możesz, to podziel się opiniami tych ludzi, którzy podobnie kombinowali ze studiami.
Jeśli prawo, to ja bym skupiła się na podatkach w sensie doradztwo podatkowe. Nasz doradca fajną kasę na tym trzepie, a nie jesteśmy (bank) jego jedynym klientem (choć pewnie największym) Ogólnie na tym bym się skupiła, podatki, finanse, bankowość, nawet jak kancelarii nie otworzysz, to w dużych firmach raczej potrzebują kogoś z takim wykształceniem.
zielonkava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-22 15:56:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.